User iva's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Listopád review

18.04.2021 Verified purchase

Opět skvělá Mornštajnová, pro mě adept na audioknihu roku

Přestože se snažím poslední dobou poslouchat spíš veselé věci a tady jsem tušila, že to nebude lehké čtení/poslech, koupila jsem ihned, jakmile jsem zjistila, že je audioverze k dispozici. A nelituji. Doporučuji.

Kniha ukazuje, jak je křehká naše demokracie, a nejen, že to tehdy mohlo dopadnout jinak, ale že pořád máme dávat pozor na to, co se u nás (i dál ve světě) děje.

Interpretace v pohodě. I když raději poslouchám mužské hlasy, tady všechny interpretky byly přesné. Díky za skvělý počin paní spisovatelce i tvůrcům audioverze.

Pro mě snad ještě důležitější poselství než u Hany, která "jen" ukazuje, na co z minulosti se nemá zapomenout.

Runový meč review

17.04.2021 Verified purchase

Takové lepší a bojovnější "Druhé město"

Brněnské prostředí z počátku knihy si mě získalo a i pak celkově to dostalo spád. Tento díl trilogie se mi líbil nejvíc.

Trochu mě zarazila občasná podobnost s Ajvazovým Druhým městem. Ale beru to spíš jako inspiraci, pro mě lepší než Ajvaz.

Případ pohřešovaného háčka review

17.04.2021 Verified purchase

Vodácká pohodovka

Asi proto, že nejsem vodák, nesedí mi tak úplně vodácká mluva. Ale chápu, o čem je řeč, a navozuje to tu správnou atmosféru.

Pro mě byla naprosto bombastická poslední krátká povídka, jen víc takových. To jsem se opravdu pobavila.

Jinak je knížka takovou příjemnou oddychovkou. Hlas Milana Šmída se mi dobře poslouchá, i když je to jiný styl než herecký přednes. Možná to chce si chvilku zvyknout, ale zvykla jsem si u jeho první knížky rychle. Takže teď už musím dát interpretaci plný počet *.

Nezkoušej na mě zapomenout review

15.04.2021 Verified purchase

Standardní Heteša, žádné překvapení, že to má šťávu

Kombinace Petrů: Heteša + Třebický je pro mě už tradiční sázka na jistotu.

Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Opět typický hetešovský "americký" styl s prvky českého humoru. Možná jsou knihy všechny tak trochu podobné, takže si přímo na tuto už nevzpomenu, ale pro oddechový poslech doporučuji.

Ohníčky všude kolem review

15.04.2021 Verified purchase

Sonda do duše průměrných obyvatel amerických městeček

Americká atmosféra je velmi hmatatelně popsaná. Amerika středních a nižších vrstev je rozhodně jiná než holywoodské filmy, to vím. Ale nemohla jsem se zpočátku ubránit pocitu, že Američani dělají stejně vždycky všechno zbytečně dramatické.

Když ale vyšlo najevo, o co jde, začalo mě to vcelku zajímat.

Musím ocenit výbornou psychologii postav. Každý má svůj pohled na věc a postavy nejsou rozdělené na hodné a zlé. Každý má své kostlivce ve skříni a zároveň svůj "spravedlivý" úhel pohledu.

Ke konci jsem si říkala, že bych nechtěla být soudcem v tak šalamounském sporu. Nejde podle mě rozhodnout správně. A vlastně bych si nepřála být ani jednou z popisovaných postav.

Nelíbí se mi místy styl vyprávění, a to v těch chvílích, kdy se něco děje v nějakém čase, ale komentář je jakoby z pohledu toho, kdo už ví, jak to dopadlo. To nemám v knihách moc ráda. Naštěstí to tam není až tak často.

Z kopce do kopce review

25.03.2021 Verified purchase

Radosti a starosti vesničanky z města

Náhlá koupě z okamžitého popudu. A vyplatila se.

Pohodová fajn knížka, která nic moc neřeší a jen mile popisuje život na vesnici, v hospodářství, radosti a strasti kolem domácího zvířectva atd. Kniha si nehraje na žádnou velkou literaturu a je zkrátka bezprostřední a uvěřitelná ve své jednoduchosti a v optimistickém pohledu na svět.

Potřebujete-li oddech od stresu velkoměsta nebo aktuální hospodářsko-politické situace, mohu jen doporučit.

Audio verze je navíc načtená moc příjemně, interpretka nezapírá moravský přízvuk, takže i slovácké nářečí z jejích úst zní uvěřitelně. A i ona má pěkně optimisticky laděný hlas, který se k obsahu výborně hodí.

Aforkalypsa review

22.03.2021 Verified purchase

Nejde o příběh, jde o zábavu

Knihu vnímám jako nosič pro spoustu slovních vtípků. Není až tak důležitý nějaký děj nebo příběh, i když nějaká snaha by tu byla. Kniha ale spíš umožňuje, aby autor nechat zhmotnit svůj smysl pro humor. A ten mi velmi sedí. Trochu klučičí možná, ale bavil mě.

Slovní hříčky, které třeba objevíte a třeba ani ne, tak si to pak raději poslechněte ještě jednou, aby vám něco neušlo :). A nebo si musíme počkat na další díl.

Zlomené duše review

20.03.2021 Verified purchase

"Detektivka" s duchařskými indiciemi

Duchařská část mi vůbec neseděla. A protože to na ní v podstatě stojí, nedokázala jsem se do příběhu správně položit.

A nepomohla mi ani skvělá interpretace Danou Černou.

Pobřežní cesta review

06.03.2021 Verified purchase

Putování člověka nejen zocelí, ale pomůže i pročistit mysl

Knihu jsem vybrala čistě jen proto, že ji čte Dana Černá. A ta mě ani tentokrát nezklamala.

Jde čistě o putování a popis cesty, ale člověk si uvědomí, na čem ve skutečnosti záleží, že stáří je věc relativní a ne, že cílem je zejména cesta. Že na světě nejde o materiální statky a štěstí je nezávislé na obsahu peněženky. I kdybyste přišli o střechu nad hlavou a peněz měli jen tak na přežití, můžete jít dál a dosáhnout spokojenosti.

Tahle knížka je dost motivační, i když to tak ze začátku nevypadalo. A příjemná interpretace je bonus navíc.

15 minus review

06.03.2021 Verified purchase

Robinsonáda se vším všudy

Pokus o české Hunger Games? Poměrně se povedl. Vzhledem k tomu, že mám za sebou už Hunger games, Pána much, Running mana a další knihy s tématem boje o přežití, nebyla pro mě tato kniha nijak překvapivá.

Ale přesto mě postupně pohltila atmosféra knihy a musím přiznat, že mě to bavilo.

Text Rating

26.02.2021

Věže, příběh 11.září Rating

26.02.2021

Tichý zabiják Rating

26.02.2021

Skleněný pokoj Rating

26.02.2021

Ochráním tě Rating

26.02.2021

Mokrá ryba Rating

26.02.2021

Vražda nepočestné panny review

13.02.2021 Verified purchase

Překvapivě dobrá prvotina

Jde o historickou detektivku s lehce romantickou linkou, věřím, že kdo má rád knihy V. Vondrušky, bude se mu líbit i tato. Lehký svižný styl bez zbytečně ukecaných pasáží, ke kterým někteří autoři občas sklouzávají. Pro mě velmi milé překvapení od dosud neznámé autorky. Budu se těšit na další její knihy (nebo audioknihy?).

Nejlepší den pro umírání Rating

05.02.2021 Verified purchase

Ať se rozhodneš jakkoli review

03.02.2021 Verified purchase

Trochu paranoie nemůže škodit, hlídejte si svoje hesla...

Moc hezky napsané a příjemně načtené. Po poslechu této knihy budu asi dost paranoidní. I když si myslím, že svoje hesla si docela dobře hlídám, dám si větší pozor, na co kde klikám.

Doporučuji poslechnout. Je to dost reálné.

Cirkadiánní kód review

30.01.2021 Verified purchase

Tohle prostě budete chtít ihned vyzkoušet na vlastní kůži.

O důležitosti pořádného spánku i o přerušovaném půstu jsem už něco četla, ale tentokrát jsem dostala skutečně motivační injekci k tomu, abych se na to víc zaměřila. A začala jsem hned dnes, ještě než jsem doposlechla audioknihu.

Moc pěkně napsaná knížka. Jednotlivé poznatky už jsem znala, ale takhle pěkně zabalené v úhledném balíčku jsou připraveny přímo k použití. A jestli ani po přečtení této knihy se tím nezačnete řídit, pak jste blázen. :)

Audiokniha je skvěle namluvená, ale to už jsem věděla dopředu, protože stejně skvělá je i kniha Navždy plynule. Mám dojem, že Tomáš Voženílek se stane mým oblíbeným motivačním interpretem.

Věk nenávisti Rating

23.01.2021 Verified purchase

Jsi prostě borec review

19.01.2021 Verified purchase

Prostě to zkuste!

Audioknihu jsem si koupila jen kvůli tomu, že ji čte Dana Černá.

Vlastně jde o standardní motivační příručku, ale tahle mi velmi sedla. Není tak strašně americká, jak to většina autorů těchto knih umí. Děkuji autorce taky za to, že se elegantně vyhnula "božskému" názvosloví, které by mě dokázalo dokonale odradit.

Na vyšší level mezi motivačními knihami ji vyzdvihuje právě interpretace D. Černé. Doporučuji.

Nevíte, jestli něco, po čem toužíte, začít skutečně realizovat? Prostě to zkuste!

Mortificatio review

18.01.2021 Verified purchase

Jazykově vymazlené dílko melancholického ladění

Působivá náladovka.

Poslechla jsem si a nejdřív vůbec nevěřila, že jde o českého autora, navíc takového mladého.

Moc se mi líbil vytříbený jazyk i trochu tajemné melancholické ladění příběhu. Snad se dočkáme nějaké další knížky od tohoto autora. Za mě palec nahoru.

Prázdné ulice review

16.01.2021 Verified purchase

Záhadné putování po prázdných ulicích za tajemstvím podivuhodného symbolu

Autor postupně víc zahaluje než odhaluje tajemství neznámého znaku. Na své cestě se vždycky s někým zakecá, vyprávění se dostane na nějakou vedlejší větev, a dá vám trochu práce zjistit, kde se zase napojuje na hlavní kmen stromu.

Jazykově vymazlené dílo. Rozšířila jsem si nejen slovní zásobu, ale i obzory a všeobecný přehled. Např. díky kapitánu Bustrofedonovi.

Proti Druhému městu mi připadal děj uchopitelnější, a zajímalo mě, o co vlastně jde. Takže narozdíl od snového Druhého města si z Prázdných ulic určitě i něco z děje zapamatuju.

Kód života review

14.01.2021 Verified purchase

Úmorná věda

Mám ráda populárně naučnou literaturu, ale tohle na mě působí až příliš odborně, přímo úmorně.

Z knihy mi zůstal jediný poznatek : spousta lidských vlastností, dokonce i psychologických znaků, je ovlivněna geneticky. Mám vystudovanou statistiku, ale ani to mi moc nepomohlo, dlouhá souvětí plná percentilů a polygenních skóre, predikcí a zkratek, prakticky znemožňují porozumět základnímu sdělení.

Jednu chvíli jsem měla pocit, že to muselo nudit už i Borka Kapitánčika, který knížku skvěle načetl. Jedině díky jeho interpretaci jsem vydržela poslechnout celé dílo hrdinně až do konce.

Autor jistě velmi dobře ví, o čem mluví, ale abych poznala, že umění předat svá zjištění širokému publiku nepatří k jeho silným stránkám, na to nepotřebuji znát ani jeho polygenní skóre.

Kouzlo maličkostí review

14.01.2021 Verified purchase

Jak být spokojen a dostat se do klidu? Stačí málo.

Když pominu toho Ježíše, který se tam na můj vkus vyskytuje až příliš často, byl to příjemný poslech. Velkou měrou k tomu přispěl i interpret audioknihy. Jestli chcete trochu zrelaxovat (a přežijete trochu kněžskou rétoriku - i když na kněze zase ne nijak přehnanou), doporučuji.

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny review

10.01.2021 Verified purchase

Spíše fakta o Marii Terezii, než historický román

Spíš popisný styl, než románové zpracování života Marie Terezie, mě dvakrát neuchvátil.

Audio zpracování bylo výborné, celkově mě ale nevzal příběh za srdce. Přitom se mi zdá, že život Marie Terezie byl zajímavý, jen to na mě z tohoto textu nedýchlo.

Celkově bych řekla, že knihu vyzdvihlo audio zpracování do vyššího hodnocení, než bych dala, kdybych ji četla sama.

Konec stárnutí review

09.01.2021 Verified purchase

Místy až moc odborné, ale jinak zajímavá tematika

Zpočátku mi připadal text až příliš odborný, postupně mě to ale začalo bavit.

Oceňuji autorův optimistický pohled na svět, protože pasáže o přelidnění zeměkoule by jinak mohly působit dost depresivně.

Nějaké revoluční rady, jak pomaleji stárnout, tu nečekejte, ale přesto je téma zajímavé a pěkně zpracované. Člověk si uvědomí nějaká měřítka. Kniha není psaná Američanem a je to poznat, není to ten wow-styl, ale normální příjemný text.

Interpretace - jako vždy u Borka Kapitánčika - skvělá. Naučné knížky mám asi nejraději s jeho hlasem.

Projekt manželka review

07.01.2021 Verified purchase

100% vtipné, když se takový novozélandský "Sheldon Cooper" rozhodne najít ženu

Bavila jsem se královsky, přesně ten styl humoru, který mě baví.

Ani moc na sílu, ani trapné vtipy. Interpretace podtrhuje vtipnost hlášek. Budu si muset poslechnout opakovaně, až mi bude nejhůř... Doporučuji.

Kim Čijong - ročník 82 review

07.01.2021 Verified purchase

Příjemný poslech o nepříjemném tématu

Není to vůbec příjemné čtení. Vnímám to knihu poněkud feministicky. Zní to věrohodně, ale dost černobíle. Jsem přesto ráda, že jsem si audioknihu poslechla. Nevím jen, jestli bych ji, a případně komu, doporučila.

Těžké téma diskriminace žen je podáno autenticky, přesto mi to připadá trochu přehnané. Ale chápu to.

Společnosti review

02.01.2021 Verified purchase

Svižné povídky k zamyšlení

Jako většina povídkových sbírek, i tato obsahuje slabší a lepší kousky. Ale vzhledem k tomu, že jsou povídky krátké, ani ty slabší nestihnout člověka nudit.

A některé povídky mě opravdu dostaly. Nejvíc se mi líbila 4. povídka: Vím, kam patříš. A nejvíc se mi pod kůži dostal epilog. Svižný styl, ale přitom k zamyšlení.

Pravda, nebo lež review

02.01.2021 Verified purchase

Postupně se stupňující napětí, zajímavé rozuzlení

Síla. Knížka mě dočista dostala. Chtěla jsem si letos dát předsevzetí, že budu chodit spát včas. Jenomže jsem si nepromyšleně pustila tuhle audioknihu... No, šla jsem spát až ve tři v noci, nedalo se vypnout před koncem. Bylo to vážně dobrý! Jen se mi nelíbí český název, který způsobil, že jsem na konci nebyla tak překvapená, jak bych bývala mohla. Kdybych zapomněla na název, bylo by rozuzlení určitě překvapivé.

Jinak ale každopádně správný thriller. Nevím tedy, jestli je správné zařazení na audiolibrixu mezi YA. Koupila jsem v rámci slevové adventní akce, jinak by mě to nenapadlo ani hledat, tímto děkuji za upozornění na tuto knihu akční nabídkou :)

Vnitřní svět vítězů review

02.01.2021 Verified purchase

Psychologie do sportovního kabátku oděná

I když interpretace je výborná, je pro mě trochu škoda to, že audioknihu nečetl přímo autor. Měla jsem tu možnost být dvakrát na jeho přednáškách a dokázal si mě získat v první minutě. Tak - i když nejsem ani sportovec, ani trenér, kouč nebo snad sportovní fanoušek - mě jeho knihy zajímají. Domnívám se, že tuto knížku je užitečné si poslechnout, i když se zrovna nezabýváte vrcholovým sportem. Psychologie do sportovního kabátku oděná, ale použitelná určitě v širším rozsahu. Doporučuji.

Nejbohatší muž v Babylóně review

30.12.2020 Verified purchase

Měla by to být povinná četba

Už vím, kde čerpal Kiyosaki materiál ke své knize Bohatý táta, chudý táta.

Vzhledem k tomu, kdy byla knížka napsána, je obdivuhodně nadčasová. Jestli jste nečetli Kiosakiho nebo nějakou podobnou, doporučuji jako povinnou četbu k získání finanční gramotnosti.

Pokud jste už něco o získání finanční nezávislosti četli, asi Vám poslech nepřinese nic nového.

I když pro mě už nic nového nepřinesl, musím doporučit. Ale určitě bych doporučovala pustit hlavně mladším čtenářům / posluchačům. Zejména kvůli tomu, aby se nestihli dostat do dluhové pasti.

Tekuté krystaly review

19.12.2020 Verified purchase

Americká útěkovka z českého pera

Zase taková "americká útěkovka" :)

Heteša mě baví. Sice tam vlastně nebyl žádný děj, ale ubíhalo to výborně, místy vtipně. Základní nápad s "křemíkem" mě prostě hned od začátku chytnul a čekala jsem, co se z toho vyvine. A i konec měl smysl.

Interpretace Petra Třebického mi k Hetešovým knihám skvěle sedí. Takže za mě plný počet bodů, i když Nevermore Baltimore se mi líbí o chlup víc :)

Nikdy se nepřestala usmívat review

13.12.2020 Verified purchase

Skutečně thriller a výborně vypointovaný

Celou dobu má člověk pocit, že něco tak docela nesedí, ale jak to je, to jsem teda nečekala.

Pro mě velmi příjemné překvapení od autora zombíkoviny Mrtví kráčí po zemi. Tohle je narozdíl od černého humoru zombíků vážná věc a podle mě dost dobře propracovaná a vypointovaná. Tato autorova tvář mi vyhovuje víc.

14. kapitola - Moc slova - mě dočista dostala.

Maska Rating

26.11.2020 Verified purchase

Ředitel a hydra review

19.11.2020 Verified purchase

Jak by dopadl Brumbál v Čechách? Velké a milé překvapení. Vtipná oddychovka, skvěle odsýpající

Vynikající audiokniha na zlepšení nálady. Vtípky jsou možná místy trochu pubertální, ale i to mě bavilo.

Jestli jste si někdy kladli otázku, jak by asi vypadaly Bradavice v Čechách, tato kniha Vám dá odpověď.

Narozdíl od Harryho Pottera ale v této kouzelnické škole, resp. v knize o "Beďarech", nejde až tak o žáky, ale o učitelský sbor a ředitelův boj s úředním šimlem. Musím doporučit. Určitě jsem to neposlouchala naposledy.

Interpretace vynikající, předloha vtipná, do těchto dní ideální na odreagování od běžných starostí.

Navždy plynule review

16.11.2020 Verified purchase

Pokud budete postupovat podle této knihy, nemůžete se nenaučit jazyky

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem nějaké tipy k učení jazyků trochu říznuté americkým stylem vyprávění, ale kromě opravdu praktických tipů a rad je kniha navíc vtipně psaná, nezaznamenala jsem tu typické americké fráze a wow momenty.

Naopak, velmi čtivě a lidsky je popsané co a jak. A narozdíl od jiných podobných příruček nejde jen o to, aby se člověk naučil učit angličtinu, ale hodí se pro všechny jazyky.

Také oceňuji překlad, který není jen papouškováním originálu, ale vyžadoval převod do českého prostředí.

Po poslechnutí této knihy jsem vysloveně natěšená, až se vrhnu na tvorbu kartiček - hned jsem začala a věřím, že mě to nějakou chvíli bude bavit. A kdyby náhodou přestalo, stejně si budu knížku pouštět opakovaně a tak se zase nechám nakopnout.

Koupila jsem si jen audioverzi, která je výborně načtená, ale přece jen ten text místy chybí. A proto jsem moc ráda, že vydavatel pro takové případy poskytuje vybrané materiály k prohlédnutí i očima. Něco je na obrázku prostě jasnější.

Musím jen doporučit, ať už se chcete naučit jakýkoli jazyk.

Nenech to být review

05.11.2020 Verified purchase

Detektivka, jak má být

Jednou zas poměrně nekrvavé krimi, napínavé, zajímavé.

Líbil se mi způsob vyprávění, jako že to policajt vypráví svému mrtvému bratrovi. Poslechla jsem v podstatě na jeden zátah.

Zlatý kříž Rating

25.10.2020 Verified purchase

Na dostřel review

24.10.2020 Verified purchase

Kniha je jen na dostřel k frašce, po Není úniku je pro mě zklamáním

Napínavým způsobem psaný příběh, u kterého je poté, co zjistíme, kdo jsou hlavní postavy, naprosto jasné, jak dopadne.

Neprůstřelní hrdinové strčí do kapsy Jamese Bonda a Kostěje nesmrtelného dohromady.

Protože se mi líbila kniha Není úniku (taky sci-fi hrdinka, ale tak nějak ještě jen na úrovni toho Jamese Bonda), a protože byla zrovna krásná slevová akce na audiolibrixu (za což moc děkuji), koupila jsem tuhle druhou Adamsovu věc. Ovšem příběh je pro mě zklamáním, které napravovalo jen skvělé zpracování audio verze. Styl psaní je ale svižný a v jednotlivých momentech napínavý, takže poslech jsem zvládla jedním vrzem.

Šest diamantů review

03.10.2020 Verified purchase

Držte si klobouky, jedeme...

Heteša mě prostě baví. I když druhý díl Šesti diamantů (druhá půlka audioknihy) už byl pro mě zdlouhavější, dohromady to zafungovalo pěkně. Vypadá to jako stará dobrá americká škola, ale s použitím českého smyslu pro humor. Oceňuji, že audio obsahuje dohromady oba díly knihy bez nutnosti čekat na pokračování. Interpretace se skvěle hodí k textu, ideální kombinace autor + interpret.

Hlas pro vraha review

25.09.2020 Verified purchase

Román s autobiografickými prvky, někdy až mrazivý

Příběh roztažený přes půl století skvěle popisuje „atmosféru doby“ v každém období. Autentická výpověď je zpočátku pěkně podpořená použitým nářečím.

Některé pasáže byly na můj vkus už dlouhé, ale když děj postoupil do let, které už si pamatuju, bylo to pro mě dost vzpomínkové a částečně i nostalgické. Připadala jsem si jako dobrá kamarádka hlavní hrdinky.

Lehce detektivní linka osvěžuje vyprávění a dává knize jasný rámec.

Celkově musím hodnotit celou knihu veskrze kladně včetně audio verze.

J. R. R. Tolkien: Životopis review

21.09.2020 Verified purchase

Poutavě psaný životopis o relativně obyčejném životě slavného spisovatele

Nejsem fanouškem Tolkiena, zatím jsem četla jen Hobita a taktak ho dočetla, Pán prstenů mě nebavil ani filmově zpracovaný, ale tahle audiokniha mě chytla od začátku.

Ať už šlo o Tolkienův vztah s Edith nebo jeho až posedlost jazyky či pozadí vzniku slavných příběhů, hltala jsem každé slovo.

Po poslechnutí tohoto životopisu mě chytla touha zkusit si něco opravdu od něj přečíst, minimálně už kvůli jazykové stránce.

Tuto audioknihu proto vřele doporučuji i nefanouškům Tolkiena, a fanoušci by si to měli dát povinně :)

Katarze review

18.09.2020 Verified purchase

Opět skvělá Yrsa - vražedná kombinace šikany a sociálních sítí

Ihned, jak jsem uviděla Katarzi v nabídce, musela jsem ji koupit a všechny ostatní knihy a audio, jsem odsunula. Chytlo mě to od začátku a za den jsem poslechla.

Opět skvělý příběh, hodně k zamyšlení. Šikana v kombinaci se sociálními sítěmi je skutečně vražedná kombinace.

Klára Cibulková má příjemný projev, lituji, že jsem neposlouchala i předešlé dvě knihy v audiopodobě, ale četla jsem je očima.

Doporučuji poslechnout.

Černý led review

13.09.2020 Verified purchase

Průměrná drogová detektivka, výborně zpracovaná audiokniha

V prvním dílu mě Harry zaujal a tak jsem bohužel koupila bez přečtení anotace druhý díl.

Nemám ale moc ráda drogové detektivky. Takže za mě je příběh průměrný a samotný příběh hodnotím podle toho.

Pokud jde o audio verzi, ta se mi moc líbila, M. Preiss to čte moc pěkně, dobře se poslouchalo. Snad bude další díl už zas o něčem jiném. Už budu číst anotaci :)

Nikdo není vinen? review

23.08.2020 Verified purchase

Stará dobrá detektivní klasika

Je z toho cítit "datum výroby", ale nezadá si to s americkou detektivkou z podobné doby.

Standardní klasická detektivka, nic zbytečně natahovaného. Oddechovka na jedno odpoledne.

Audioverze se moc pěkně poslouchala. Oceňuji, že verze od Čti mi! je narozdíl od té rozhlasové verze nezkrácená.

Nevermore Baltimore review

03.08.2020 Verified purchase

Adventura, kdy po nasednutí jedete samospádem

To byla tedy jízda! Zezačátku jsem si říkala, že jsem asi sáhla vedle, nějak mě to nebavilo... Ale jakmile přišlo na hru, už to jelo...

Žánr je podle mě nezařaditelný. Stylem mi to připomínalo klasickou americkou detektivku a obsahem nějakou počítačovou adventuru.

19,5 hodiny poslechu uplynulo jako nic. Má to děj, spád, dostatečné množství záhadnosti, aby byl člověk zvědavý, a navíc příjemně načtené. Super. Doporučuji.

Všichni sou trapný review

22.06.2020 Verified purchase

Poslech pro žižkovské patrioty

Poslouchalo se to dobře, určitě líp než číst knížku očima. Zajímavější mi připadá jazykové pojetí knihy než příběhy jednotlivých kluků. Nálada knihy mi i díky použitému jazyku připadá ze starší doby, než z osmdesátých let. Věřila bych spíš, že jde o sedmdesátá léta. Ačkoli předloha mi připadá spíše průměrná, poslech se mi líbil, jak hlasově, tak hudebně.

Ewraker II review

07.06.2020 Verified purchase

Další pěkný kousek dobového putování

První díl mi připadal krátký a těšila jsem se na pokračování a to, přestože má audio o třičtvrtě hodinu víc, mi připadalo, že uteklo ještě rychleji. A zase budu čekat na další díl .

Je to zajímavé, svižné, a ... krátké :D

Dějinné období, o kterém čteme (slyšíme) málokdy. A podle mě se autorovi podařilo skvěle vyjádřit atmosféru.

Doporučuji, možná trochu škodolibě, ať v tom čekání na další díl nejsem sama.

Velká vlaková loupež Rating

02.06.2020

Kanibal Rating

02.06.2020

Šikmý kostel review

27.05.2020 Verified purchase

Silné příběhy obyčejných hrdinů každodenního života

Nechala jsem se zlákat výborným hodnocením, navíc i dost vysokým počtem čtenářů, vzhledem k tomu, že knížka je letošní novinkou.

Prvních pár kapitolek jsem si říkala, že to byl asi krok mimo. Ale to byl jen moment.

Hlas Vilmy Cibulkové mi není úplně nejpříjemnější, ale její interpretace mě nakonec nerušila od toho, abych si mohla příběh dostatečně vychutnat. Ke konci "Barbory" jsem už byla naprosto pohlcena příběhem a nedokázala se odtrhnout.

Skok na další osobu mi připadal až krutý, proto jsem byla ráda, že se osudy jednotlivých postav nakonec propojily.

Když skončila "Barka" (pro mě ale už to bylo stejně o Ludwikovi), nemohla jsem uvěřit, že je to už konec!

Musím se přidat k zástupu spokojených posluchačů a vřele doporučuji.

Mrtví kráčí po zemi review

20.05.2020 Verified purchase

Vtipná Zombie-post-apokalypsa

Příběh samotný je celkem standardní zombie-apokalypsovina, ničím zvláštním se nevyznačuje. Ale zaujal mě styl humoru, který mě prostě bavil. Vtípky se vyskytují v příjemné frekvenci, takže to není vlezlé. Párkrát jsem vyprskla smíchem. To pro mě výrazně převážilo nad dojmem z příběhu. Navíc se mi líbí, jak je to načtené, takže předloha je u mě tak za 4*, ale audioverze za plný počet.

Možnosti milostného románu Rating

13.05.2020

Hleď, prázdnota review

13.05.2020 Verified purchase

Strhujícím způsobem psané povídky ne tak docela vyhraněného žánru

Povídky jsou psané strhujícím způsobem, i když mi u nich pak chybí trochu údernější konce. Nebo jsem měla při poslechu dávat větší pozor :). Jinak to bylo pěkně napsané, povídky mají zajímavou atmosféru, i když nevím, jestli jsou vyloženě hororové, možná tajemné..? Nedokážu úplně zařadit do žánru. Asi to weird – „něco mezi“.

Nejvíc se mi líbila Bezpečnostní pojistka. A nejděsivější je pro mě asi poslední – Mandala.

Myslela jsem, že mi poslech bude trvat delší dobu, ale povídky byly psané tak, že se nedaly jen tak vypnout…. poslechla jsem asi tak za den. Přiznávám ale, že poslouchám trochu zrychleně.

Dědina Rating

23.04.2020

Limonádový Joe review

15.04.2020 Verified purchase

Pozor, není to film, ale audio s filmem dosáhlo slušné remízy

Oproti filmu je knížka rozvláčnější, má i jinou atmosféru a vlastně i děj.

Celkově se mi líbí víc film, ale jazyk a konec se mi líbí víc ten knižní. Tak je to nakonec fifty:fifty :)

Skvělé audio zpracování vylepšuje skóre knihy. Poslouchatelnost ale zvyšuje i použití filmové hudby. Takže zápas audio:film končí remízou.

Kniha se mi zdá víc pro "kluky", kteří mají pořád rádi kovbojky, audioverze to víc přiblížila i mně.

Ewraker I review

12.04.2020 Verified purchase

Ani historie na našem území nebyla žádná nuda

Má to jedinou chybu: Je to krátké! Nedočkavě se těším na pokračování.

Jde o skvělým jazykem napsaný staroslovanský příběh, teda možná spíš jeho začátek.

Zpracování audioverze se skvěle hodí k příběhu, včetně hudby.

50 odstínů tymiánu review

10.04.2020 Verified purchase

Pohádka, která mě opravdu bavila

Zaposloucháte-li se, zjistíte, co se stane, když tak trochu jiná princezna vezme osud do vlastních rukou a na pomoc si k tomu vezme třeba kočku. Autorka napsala skvělou knížku, kterou audioverze posunula ještě výš do kočičích sfér.

Poslouchala jsem bez dechu jako malá, a fandila princezně. Oproti maminčině čtení pohádek má tento způsob poslechu tu výhodu, že nemusím čekat na příští večer, protože MP3ka se neunaví. A i když dávno nejsem dítě, příběh mě beze zbytku bavil.

Sporty z dob minulých Rating

26.03.2020 Verified purchase

Válka spermií review

25.03.2020 Verified purchase

Záživně udělaná naučná kniha

Je to zajímavé, vtipné a poučné. Místy docela dobrodružné.

Kvalita textu přebila i pro mě spíš nepříjemnou barvu hlasu L. Terše coby interpreta audioknihy. Lucie Kožinová to vylepšila, ta se mi poslouchala moc pěkně, ale hlavně je dobrá původní kniha.

Jen lituji, že jsem se ke knížce nedostala tak před 20 lety. Možná mohlo dopadnout něco jinak. Nebo by to dopadlo stejně, ale s menšími komplikacemi...

No, co už. Doporučuji přečíst, nebo ještě lépe - poslechnout, co nejdřív :)

Měsíc je drsná milenka Rating

21.03.2020

Rybí krev review

21.03.2020 Verified purchase

Příjemný poslech o nepříjemných věcech

Audioknihu jsem si vybrala kvůli tomu, že ji čte Dana Černá a v tomto smyslu určitě nejsem zklamaná, protože její hlas se moc pěkně poslouchá.

Samotná knížka mi připadá jako takový lepší průměr, neřekla bych, že příběh je nějak obzvlášť silný, ale je určitě zajímavý, a není příliš rozvláčný, takže poslech rychle ubíhá.

Osudy postav na pozadí bojů o stavbu elektrárny jsou pro dnešního člověka lehce uvěřitelné.

Dům duchů review

12.03.2020 Verified purchase

Výborná audiokniha pro náročné posluchače

Tuto audioknihu jsem si vybrala proto, že ji načetla Dana Černá, ale i hlas V. Beneše a jeho interpretace mi víc než vyhovovala.

Sága rodiny chilského senátora obsahuje víc než jen politické aspekty. Je také naplněna lidskými osudy, popsanými v kontextu doby. Výborně napsaná a výborně načtená. Musím dát po všech směrech plný počet bodů.

Zítra už bylo review

05.03.2020 Verified purchase

Osvěžující hromádka horůrků z českého prostředí

Všechny povídky jsou skvěle vypointované, audiokniha se příjemně poslouchá, i přes znepokojivé konce příběhů.

Na můj vkus autor používá příliš chlapský (lehce vulgární) jazyk a pohrdavý styl humoru, který mi úplně neseděl, ale velmi dobře vymyšlené zápletky a výborná interpretace to v celkovém dojmu jasně přebily.

Nejvíc se mi líbily povídky: Dezertér, Vsadil jsem na outsidera, Zítra už bylo a Říkejte mi pan Pilsner, které pro mě měly oproti ostatním navíc nějaké to "wow!".

Vzpomínka na Zemi review

04.03.2020

Nejlepší sci-fi audiokniha za posledních alespoň 10 let

První díl mě bavil, druhý byl zdlouhavější, ale tento třetí to vynahradil vrchovatě. Nosná myšlenka Temného lesa je tu rozvedena do podrobna a výborně promyšlená je i celá kostra příběhu od prvního až po třetí díl. Hodně k zamyšlení... a napínavé až do konce

Kulový blesk review

04.03.2020 Verified purchase

Pěkně načtená průměrně dobrá kniha

Interpretace podle mého názoru předčila předlohu. V knize je hodně popisů fyzikálních jevů a naopak někde možná autor předpokládá notorickou známost (Shrödingerova kočka ale asi fanoušky pravé sci-fi opravdu nepřekvapí) tam, kde by mohl s vysvětlením trochu přitvrdit. I když bych ani nechtěla číst další příručku o kvantové mechanice...

Příběh jednotlivých postav se mi zdá trochu v pozadí technických popisů.

Zpracování audioverze je výborné, žádné rušivé dlouhé melodie, příjemný hlas interpreta, poslech uběhne rychleji, než by člověk čekal.

I když mě to bavilo, na Vzpomínku na Zemi Kulový blesk nedosáhne ani když si stoupne na špičky. Jestli jste ještě neposlechli celou trilogii "Vzpomínky", určitě doporučuji.

Tři kapitáni 1 - Mračna nad arénou review

28.02.2020 Verified purchase

Celkem vtipné nic

Kniha je celkem o ničem. Vlastně se tam za celou dobu nic moc neudálo. Semtam se ale objeví nějaká natolik vtipná hláška, že jsem se místy musela uchechtnout. U agenta Liberce jsem spíš vyprskla smíchy. Vysloveně mi sedí autorův styl humoru, zároveň tam necpe vlezlé vtípky každou chvíli, takže ty překvapivé hlášky pak opravdu pobaví.

Koupila jsem si audioknihu čistě kvůli J. Pobudovi, který ji načetl, a kterého ráda poslouchám. A poslech mě díky němu bavil až do konce i přesto, že děj je veškerý žádný. Mám koupené i další dva díly, tak až zase budu potřebovat nějaký vysoce nenáročný poslech, vím, po čem sáhnout.

Nastavení mysli review

26.02.2020 Verified purchase

NIkdy neuškodí zamyslet se nad tím, jak přemýšlím

Kniha je napsaná vcelku nepříjemně americkým stylem, ale myšlenky v ní obsažené jsou podle mě přínosné.

Vše se vlastně točí kolem jediné myšlenky, ale rozvedené do prakticky použitelných podrobností.

Hlas ani interpretace B. Nesvadbové mi ale nebyly příjemné. I když k tomu americkému stylu knihy to sedělo. Občas jsem zaznamenala nějaký nesmysl, možná překlep v knize, který nebyl audioknihou zkorigovaný.

Celkově mi kniha sice přinesla něco nového, což je fajn, ale nijak zvlášť jsem si neužila její poslech.

Dánská dívka review

24.02.2020 Verified purchase

Vynikající audiokniha, nádherný lidský příběh

Na knížku jsem přišla díky audiolibrixové Víkendovce, díky za toto kolo.

Anotace slibuje strhující poslech a po doposlouchání (do 24 hodin od zakoupení) musím říct, že titulek nelhal. Dostalo se mi skutečně strhujícího příběhu, který jsem si zkazila jen tím, že jsem nevydržela a ještě než jsem doposlechla, našla jsem si spoilerovité životopisné údaje titulní postavy i informací o jejím manželství atd.

Zajímavý, až dojemný příběh, není jen o samotném Einarovi, ale hodně i o Gretě, coby jeho manželce a celoživotní přítelkyni.

Zařazuji do "zlatého fondu své domácí audiotéky" také díky vynikající interpretaci. Musím doporučit těm, kdo mají rádi životopisné romány. S touto audioknihou nešlápnete vedle.

Metoda Bullet Journal Rating

21.02.2020

Serotonin Rating

21.02.2020

Tiché roky Rating

21.02.2020

Gentleman v Moskvě Rating

21.02.2020

Tiché lži review

21.02.2020 Verified purchase

Místy skutečný psychothriller, téměř tak dobrý jako Ví o tobě

Rychle se dostanete do děje a dobré dvě třetiny knihy se od toho neodtrhnete. Poslední část už je spíš jen o potvrzení toho, co jste v těch předešlých kapitolách už pochopili, ale chápu, že toto utvrzení, že jste pochopili správně, je potřeba.

Interpretace je zkrátka profi, audio bez rušivých efektů a dlouhých melodií se výborně hodí k syrovosti příběhu.

Nedoporučuji poslech slabším povahám, zejména pak matkám menších dětí... Poslech je docela znepokojující.

Stříbrná cesta Rating

20.02.2020

Po nás potopa review

19.02.2020 Verified purchase

Rozsáhlá sonda do časů starého Říma má všechno, co od dobré audioknihy očekávám

Literární skvost, navíc výborně načtený.

V první asi třetině se mi zdálo, že tento výpravný způsob psaní budu těžko zvládat, ale postupně jsem se nechala příběhem tak pohltit, že jsem druhou polovinu knihy těžko vypínala na noc, když jsem měla už konečně jít spát. V první - pro mě méně záživné části - mi pomohla zůstat na vlně skvělá interpretace. V papírové knize bych jinak asi přeskakovala kousky stránek. Ale, jak jsem zjistila později, to by byla škoda.

Prostředí starověkého Říma vůbec nepůsobí tak vzdáleně. Myšlenky a pohnutky postav v knize jsou naopak dnešnímu člověku bližší, než by možná bylo zdrávo. Intriky, divadlo, ženy, víno, zpěv... najdete tu všechno.

Hlavního "hrdinu" si nemůžete nezamilovat...

Doporučuji jako doplněk k dějepisu střední školy skoro povinně.

Tajná historie review

07.02.2020 Verified purchase

Výjimečně dobrá kniha těžko zařaditelného žánru

Mohla by se místy zdát moc rozvleklá, ale to jen proto, aby posluchač z postupných náznaků mohl odhadovat, o co tady vlastně jde. První polovinu jsem poslouchala skoro až lhostejně, ale jak se začaly odhalovat další skutečnosti, postupně jsem se byla méně a méně ochotná od poslechu odtrhnout.

Kniha byla úplně jiná, než jsem čekala podle anotací, které jsem kde našla.

Prostě si to poslechněte do konce a sami posuďte. Je to detektivka, ve které fandíte pachateli? Nebo společenský román, univerzitní drama?

Určitě je to něco úplně jiného než dnešní tuctové bestsellery.

Interpretace mi místy připadala intonačně až trochu přehnaná, ale hlas D. Bambase je příjemný na poslech i tak. Zařadila bych mezi top audioknihy (určitě alespoň top20).

Vrány review

06.02.2020 Verified purchase

Asi nejlepší kniha P. Dvořákové ve skvělém audio zpracování

Tísnivý příběh, který se vám proklove pod kůži. Audiokniha je skvěle načtená, hlavně výkon A. Černé je tak sugestivní, že bych tu matku s chutí udeřila pěstí. Knížka je asi nejlepší, na kterou jsem zatím od P. Dvořákové narazila. A zdá se mi, že interpretky knížku posunuly ještě o level výš.

Doporučuji raději poslechnout než číst.

I když je to relativně krátký text, stojí za to.

1793 review

31.01.2020 Verified purchase

Temná historická detektivka

Výborná knížka, skvěle načtená.

Člověk při poslechu přímo cítí puch tlejícího masa a bojí se, jaký lump na koho kde vyskočí zpoza rohu.

Knížka je "výpravná" až ukecaná, trochu mě zmátl časový poskok zpět, ale po celou dobu mě to bavilo. Musela jsem poslouchat dál a dál, abych si už oddechla a mohla se v klidu najíst, aniž bych se bála, že mi při dalším soustu bude špatně. Protože ani vypnutí nepomohlo, v hlavě mi to zůstalo jako nedořešené a v žaludku rozbouřené.

Neopatrné panny Rating

28.01.2020

Sapiens review

31.12.2019 Verified purchase

Rozdělí vaše vnímání světa na "před" a "po" přečtení, nejlepší knížka, kterou jsem letos poslechla

Nejsem si jistá, jestli mě po dočtení má chytit deprese nebo náboj optimismu...

To, že mi knížka připadá výborná, je určitě dáno už samotným textem, který už snad dobrý přednes nemohl ani vylepšit.

5 hvězdiček je jasných, ale není to "jen" tak na 90-95%, ale k této audioknize jako k jedné z mála nemám absolutně žádnou připomínku, takže 5*=100% a vřele doporučuji.

Už zpočátku nabrala kniha slušné tempo, pak mě postupně začala jímat mírná deprese, a když jsem si už myslela, že si budu muset dát relaxační přestávku, začala pasáž o statistice, která mě zase nabila.

Podtitul ani anotace rozhodně nelžou.

Úchvatně podaná historie lidstva ze všech možných úhlů mě donutila sáhnout si až na dno svědomí a důkladně prozkoumat svá niterná přesvědčení. Některá zjištění o sobě samé mnou docela otřásla.

Je to zase jednou knížka, která dělí mé vnímání světa na "před" a "po" přečtení...

Málokterou knížku čtu víckrát, ale jsem přesvědčená, že k této se ještě určitě vrátím. Uvažuji i o koupi papírové verze.

Jestli jste ji ještě neposlechli, hned si stáhněte! I když to je asi 16 hodin dlouhé, za dva dny nebylo co řešit.

Za mě asi nejlepší knížka, ze všech, co jsem letos jak četla, tak poslouchala.

Mentogriti review

26.12.2019 Verified purchase

I bodlák má své radosti a obavy

Líbila se mi nosná myšlenka, ten nápad a tedy začátek, odehrávající se na kozí farmě. Konec v brazilských pralesích už příběh posunulo někam úplně jinam, kam se mi ani moc nechtělo.

Zamilovala jsem si ale Bédu, škoda, že nebylo věnováno víc prostoru těmto "rostlinným" příběhům.

Poslouchalo se mi příjemně, pohodová oddechovka.

Kříďák Rating

20.12.2019

Paganiniho smlouva Rating

20.12.2019

Temný les Rating

20.12.2019

Problém tří těles Rating

20.12.2019

Hypnotizér Rating

20.12.2019

Proč spíme Rating

20.12.2019

Steve Jobs Rating

20.12.2019

Klub vrahů review

20.12.2019 Verified purchase

P. Renčín nezklamal

Líbila se mi kniha Vězněná, takže když jsem uviděla ve slevě na audiolibrixu tuhle audioknihu, neváhala jsem ani chvíli.

A hned jsem začala poslouchat... a neskončila jsem s poslechem, dokud nebyl konec, v každé volné chvíli. Těch 11 hodin jsem poslechla za 2 dny, a to chodím do práce, kde poslouchat nemůžu, a taky občas spím :) !

Nejde to srovnat s Vězněnou, ale zase to byla pecka!

Líbilo se mi mimo jiné i dost odkazů na jiné knihy, dokonale popsané prostředí call centra...

Kdybych to četla očima, asi bych byla den úplně mimo sebe a jenom četla, takhle jsem přece jen mohla i relativně běžně fungovat.

Doporučuji knihu jak kvůli obsahu, tak i přímo audioverzi, protože je skvěle načtená.

Faktomluva review

20.12.2019 Verified purchase

Realita je lepší než čekáte

Výborná knížka a příjemně načtená.

Líbí se mi, že se někdo na svět dívá realisticky, má to podložené statistikami, že svět není tak strašný, jak nám předkládají média.

Knížka dokáže pozitivně naladit snad i realisty, nejen optimisty. Pokud potřebujete nalít trochu optimističtějšího světonázoru do hlavy, je to ideální poslech. I Borek Kapitánčik má odjakživa pozitivně optimistický projev, takže se ke knížce výborně hodí.

Kaštánek review

20.12.2019 Verified purchase

Vraha jsem uhodla na první setkání

Příběh mě nijak neuchvátil. A jednu hvězdu ještě ubírám za divný product placement. Asi mi zkazilo zážitek i to, že jsem hned v prvním okamžiku, kdy se objevil na scéně, uhodla vraha. Ale interpretace byla příjemná, takže jsem to doposlouchala do konce.

Životní terno Rating

18.12.2019