User simona5r's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Goldstein review

21.03.2021 Verified purchase

Oblíbená detektivní série na historickém pozadí

Tuhle sérii jsem si moc oblíbila a doufám, že brzy budou namluveny další díly! Detektivka na historickém pozadí příjemně plyne a moc dobře se poslouchá, moc se mi líbila i hudba. Jen jsem se občas ztrácela ve jménech, ale nakonec mi to do sebe pěkně zapadlo.

Stín větru review

24.02.2021 Verified purchase

Žádný očekávaný wow efekt se u mě nekonal

Výkon narátora byl super, ale jinak mě kniha velmi dlouho hodně nudila. Má velmi pomalý rozjezd, který jsem asi nedokázala ocenit. Závěr už byl lepší, ale celkově jsem bohužel žádný očekávaný wow efekt neměla. Ještě štěstí, že je možné v aplikaci poslouchat zrychleně, aspoň mi to rychleji uteklo.

Běžkyně review

10.02.2021 Verified purchase

Má obliba v Čínských thrillerech pokračuje

Pátrání po vrahovi propletené s osobním životem Li Jena a Margaret a doplněné o čínské reálie. Díky skvělému výkonu narátorů jsou mi Margaret s Li Jenem velmi sympatičtí, jsem moc ráda za dvouhlasé čtení.

Nezvratné alibi review

18.01.2021 Verified purchase

Perfektní zakončení celé série

Série, kterou je třeba poslouchan postupně. Vše do sebe na konci zapadne, jednotlivé zmínky a události z předchozích knih začnou dávat větší smysl. Jen Enzo mě trochu štval svou "namachrovaností". Výkon Davida Matáska byl opět skvělý a hudba zážitek doladila.

Venkovské sídlo 1: Zlaté časy review

28.12.2020 Verified purchase

Nenechte se odradit zdlouhavým, nudným začátkem

Zpočátku jsem se nemohla do knihy zaposlouchat, bylo to zdlouhavé a nudilo mě to, ale jsem ráda, že jsem vydržela. V momentě, kdy se začala prolínat současnost s minulostí, nabyl příběh na síle, vtáhl do děje a pustil až na konci. Ale nejsem si jistá, že jsem dostatečně nalákána k přečtení/ev. poslechu dalšího dílu, jelikož mi příběh přišel uzavřený.

Mokrá ryba review

02.12.2020 Verified purchase

Poslouchejte pozorně, ať se do toho nezamotáte jako já

Pefektní výkon narátora, který dokonale přiblížil prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Historická fakta nedokážu posoudit. Do samotné zápletky a rozuzlení jsem se bohužel trochu zamotala, ale i tak mi to nezkazilo celkový dobrý dojem. U druhého dílu vím, že musím poslouchat pozorněji, ať mi zase něco neunikne.

Tichý zabiják review

27.10.2020 Verified purchase

Poslouchejte pozorně, ať se do toho nezamotáte jako já

Pefektní výkon narátora, který dokonale přiblížil prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Bohužel jsem se do samotné zápletky a rozuzlení trochu zamotala, ale i tak mi to nezkazilo celkový dobrý dojem. U druhého dílu vím, že musím poslouchat velmi pozorně, ať mi zase něco neunikne.

Všichni žijem v blázinci review

23.09.2020 Verified purchase

Seznámení s názory Radkina Honzáka

Mé první seznámení s názory a tvorbou Radkina Honzáka. Je zajímavé si poslechnout rozličné názory vzdělaného muže, byť ne se všemi souhlasím. Nejzajímavější pro mě bylo vyprávění o jeho začátcích po studiu medicíny. Jen škoda, že nejsou rozhovory namluvené přímo s ním, myslím, že by ho to mnohem víc přiblížilo.

Karanténa review

13.09.2020 Verified purchase

Nezačínejte poslouchat Petera Maye s touto knihou

Byly tam barvité popisy míst, zvrat na konci, ale celkově to na mě působilo povrchním dojmem. Postavy mi byly bohužel nesympatické, nikomu jsem nefandila, ani napjatě neposlouchala. Rozhodně to umí Peter May mnohem lépe! Kdo ale předvedl skvělý výkon byl Daniel Bambas, který pozvedl knihu o úroveň (možná i 2) výše.

Možnosti milostného románu review

08.08.2020 Verified purchase

Jediné plus knihy je její audioknižní zpracování

Zpracování knihy v audioverzi přináší mnoho úryvků skladeb a písní, které zvyšují zajímavost poslechu. Jinak mi bohužel kniha vůbec nesedla, strašně mě to nudilo kromě jedné scény s jahodovými knedlíky, při které jsem se vážně nasmála. Jsem ráda, že už ji mám poslechnutou.

Zpětný ráz review

06.07.2020 Verified purchase

Krásné mayovské popisy s postupně odhalující záhadou

Matáskův hlas je pro mě pevně spjatý s postavou Enza, kterého úžasně vykresluje. Postupně odhalující záhada nejen vraždy, ale také Enzova osobního života doplněné mnoha popisy mě moc bavila. A jako na konci prohlásila Sofie, je to vlastně smutné.

Indigové pohádky Rating

06.07.2020 Verified purchase

Hana Rating

06.07.2020 Verified purchase

Úzkosti a jejich lidé review

15.06.2020 Verified purchase

Milé, úsměvné, s krásnými myšlenkami

Milé, úsměvné, s krásnými myšlenkami a dokonale vykreslenými postavami. Jednotlivé postavy podtrhuje perfektní výkon narátora, který celou knihu zvedl ještě u stupínek výš.

Šikmý kostel review

09.05.2020 Verified purchase

Naprosto skvělý poslech díky Vilmě Cibulkové

Kniha v podání Vilmy Cibulkové mi dokonale přiblížila nelehký život v hornické oblasti. Prožitek z knihy je pro mě o to intenzivnější. Propojené životy a osudy mnoha lidí, které spojuje, ale i rozděluje nejen válka.

Černá díra review

13.04.2020 Verified purchase

Syrové a tvrdé vyprávění se závěrem, který vás dostane

Syrové a tvrdé, obzvlášť když se násilí týká dětí. Přestože se pachatel nabízí již od začátku, dlouho mi trvalo si to uvědomit. Byla jsem si jen jistá, kdo pachatelem není. A závěr to stejně celé rozsekal. Výtku mám k Huldarovi, který to se ženskými tedy vážně neumí, ale hlavně ani sám neví, co vlastně chce.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

1793 review

13.04.2020 Verified purchase

Dokonalý výkon narátora

Díky perfektnímu výkonu interpreta byl pro mě poslech knihy velkým literárním zážitkem. I přes naturalistické popisy situací jsem při poslechu nepociťovala odpor. Je to příjemné zpetření na poli detektivek, které jsem již přečetla.

Vyvolávač deště review

16.03.2020 Verified purchase

Poslech lepší jak čtení

Jsem ráda, že jsem měla knihu v audio podobě, protože jinak by mě kniha tak nezaujala. Přiblížení (pro mě neskutečných) praktik právníků a zdravotních pojišťoven v Americe. Jen se musím přiznat, že byť mě název zaujal, ani po poslechu jsem nepřišla na to, proč se tak kniha jmenuje.

Můj svět review

17.02.2020 Verified purchase

Nahlédnutí do světa profesionální cyklistiky

Zpočátku mě detailní popisy závodů až nudily, ale nakonec jsem si je oblíbila. A dokonce jsem se někdy i smála nahlas, např. při popisu olympijského závodu na horských kolech. Je až obdivuhodné, že lidské tělo dokáže tak obrovskou zátěž zvládat! Jen škoda interpretace, kdy byly některá jména vyslovována špatně (např. Bora Hansgrohe) - konzultováno s členem týmu Bora.

Panský dům review

05.02.2020 Verified purchase

Ideální vánoční a povánoční oddechovka

Pokud nečekáte nic hlubokého, ale jen poslechovou oddechovku, u které nemusíte přemýšlet, tak zvolíte ideální audioknihu. Zaposloucháte se do milého příběhu o lásce a následcích minulosti. Zpočátku jsem s interpretem měla problém, protože mám jeho hlas spojený s Medvědínem, ale nakonec jsem si zvykla.

Nabarvené ptáče review

11.11.2019 Verified purchase

Naturalistická zvrácenost

Naturalistická zvrácenost, kterou jsem nebyla schopná doposlouchat. Vydržela jsem asi do poloviny, kdy neustále následovala jedna hrůzná scéna za druhou. Svůj čas už jsem nechtěla dál plýtvat na něco, co se mi hnusilo. Na světě přece existuje i dobro.

Hora mezi námi review

05.11.2019 Verified purchase

Ideální romantika, ale nic přeslazeného nečekejte

Poslech knihy jsem si moc užila. Měla jsem neustálý pocit, že jsem tam s nimi a moc jsem jim celou dobu fandila. Byla to pro mě ideální romantika, nic přeslazeného, možná díky tvrdým podmínkám pro přežití.

Teorie podivnosti review

20.10.2019 Verified purchase

Příjemný hlas Jitky Ježkové, který zaručuje pohodový poslech

Jitka Ježková má velmi příjemný hlas pro poslech, který byl pohodový. Kniha byla nabitá pozoruhodnými fakty a hlavně odbočkami od Adina života, což už bylo někdy moc. Vyprávění snů a výklad zpráv zastínil často to ostatní, co mě bavilo více.

Terror review

19.09.2019 Verified purchase

Zklamání po nadšeném těšení na audiknihu

Na poslech audioknihy jsem se velmi těšila a samotný výkon narátorů byl perfektní. Ale prostě to na mě bylo místy hodně zdlouhavé a nudné. Přesně to vystihují slova v jedné recenzi, kterou jsem na knihu četla: "pomalé až meditativní líčení" - a s tím jsem prostě měla problém. Jako příjemný bonus beru to, že jsem mrazivé vyprávění poslouchala v parném létě a díky tomu jsem mohla na chvíli zapomenout na velké horko.

Povídání o pejskovi a kočičce review

19.09.2019 Verified purchase

Poslech pro celou rodinu

Knihu posloucháme při jízdě autem velmi často. Naše 2,5 letá dcera má tuto audioknihu velmi ráda a my si poslech užíváme s ní, díky střídání narátorů a jejich skvělému výkonu.

Entomologův odkaz review

19.06.2019 Verified purchase

Peter May mě naváděl na falešnou stopu za odhalením vraha přesně tak, jak chtěl

Parádní detektivka, kdy Enzo postupuje systematicky a postupně odhaluje totožnost vraha. Nechala jsem se nachytat (přesně jak autor zamýšlel) a podezírala nesprávného. Perfektně a do detailu promyšlené, vše vysvětlené v závěru a člověk si jen říká wau, tak to dobře vymyslel. Jediný, co mě v knize rozčilovalo byl vztah a rozpory mezi Enzem a Charlotte.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

DNA review

12.06.2019 Verified purchase

Drsné a syrové hned od začátku

Drsné a syrové hned od začátku. Občas se mi při poslechu ježily i chlupy na zádech. A ať jsem si lámala hlavu, jak jsem chtěla, vraha jsem stejně neodhalila dřív, než autorka chtěla. Poslech jsem si díky skvělému výkonu Kláry Cibulkové užila.

Ochráním tě review

07.05.2019 Verified purchase

Další skvělá kniha od Petera Maye

Paráda. Další skvělá kniha od Petera Maya, navíc v podání Jiřího Dvořáka, poslechový zážitek od začátku až do konce. Napínavé, akční, popisné, přesně takové, jak to mám u Maye ráda. Jen ten úplný konec si mohl autor odpustit.

Jedna želva za druhou review

29.03.2019 Verified purchase

Sonda do života jedné (ne)obyčejné holky

Nečekejte žádnou lovestory, ale hlavně sondu do života jedné (ne)obyčejné holky trpící poruchou OCD. Nenásilnou a zajímavou formou přibližuje čtenáři, jak život s touto poruchou není vůbec jednoduchý. Eva Josefíková pro mě ztvárnila Azu dokonale.

Velcí Češi 1918 review

17.03.2019 Verified purchase

Velké těšení následované velkým zklamáním

Na knihu jsme se s manželem velmi těšili a to, jak nám bude krátit jízdu autem. Ale bohužel jsme knihu ani nedoposlouchali, což se nám stalo poprvé. Ani dobrý výkon narátora celkový dojem nezlepšil. Možná to bylo jen tím, že jsme čekali něco jíného. Místo získání přehledu o jednotlivých osobnostech, jsme se ztráceli v časových osách a událostech. Při poslechu je potřeba všechny osobnosti znát, jinak mnohdy smysl slov člověku úplně uniká.

Vegetariánka review

17.03.2019 Verified purchase

Depresivní a mimo mou komfortní zónu

Samotný poslech knihy a její vícehlasé namluvení se mi líbilo. Rozhodně jsem si to užila víc, než kdybych knihu četla. Ale přesto na mě kniha působila dost kontroverzně a ponuře. A vlastně ani pořádně netuším, co mi tím vším chtěla autorka říct.

Cizinka review

21.02.2019 Verified purchase

Pohádka pro dospělé

Poslech jsem si užila, příběh příjemně plynul, místy jsem se smála nahlas, místy se červenala, místy tajila dech. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit délkou audioknihy, rozhodně to za ten zážitek stálo. A teď budu s napětím očekávat další díl.

Hadohlavec review

04.01.2019 Verified purchase

Nová audiokniha od Petera Maye opět nezklamala

Kombinace napětí, pátrání, odhalování spolu s náhledem do osobního života postav je skvělá. Knihy Petera Maye mám moc ráda, obzvlášť tuto sérii. Výkon narátorů jen umocňuje zážitek z knihy. Už se těším na další díl!

Soumrak dne review

13.12.2018 Verified purchase

Přednes Jana Vlasáka přímo vystihuje mou představu majordoma Stevense

Díky skvělému výkonu Jana Vlasáka jsem si poslech nakonec užila, byť zpočátku jsem se bála, že se budu hodně nudit. Jeho přednes přímo vystihuje mou představu upjatého majordoma Stevense, který celý svůj život zasvětil své práci a úplně odstřihl svůj soukromý život.

Alias Grace review

27.11.2018 Verified purchase

Perfektní výkon Lucie Pernetové dodává knize tu správnou šťávu

Kniha byla pro mě místy velmi zdlouhavá, ale díky kvalitnímu zpracování nakladatelství OneHotBook mi poslech rychle utekl a často mě poslech úplně pohltil. Obzvlášť výkon Lucie Pernetové byl perfektní a podtrhl Gracino vyprávění - někdy naivní, jindy ironické až prolhané.

Tvář vody review

09.11.2018

První si přečtěte anotaci, ať víte, co od poslechu čekat

Vůbec jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat, jelikož jsem nečetla žádnou anotaci, ani jsem nevěděla o filmu (no jo, jsem neználek). Poslechem jsem se i přes skvělý výkon narátorů dost protrápila a až příliš pozdě mi došlo, že jde "jen" o fantasy love story. Takže pokud si chcete poslech užít a nevíte, do čeho jdete, tak si prosím přečtěte první anotaci nebo alespoň tuhle recenzi ;-)

My proti vám review

14.10.2018 Verified purchase

Po zdlouhavém začátku audiokniha slibuje příjemný poslech s prostorem pro zamyšlení

Pro posluchače/čtenáře předchozí knihy Medvědín, byl začátek zbytečně zdlouhavý a připomínající události z předešlé knihy a její dopady na společnost. Když ale posluchač vydrží počáteční pomalé tempo, získá odměnu ve formě nových příběhů a osudů lidí z Medvědína, které si oblíbil, některé víc, některé míň. PRÁSK. Celou knihou se proplétají náznaky, které jsou postupně odhaleny. Jako bonus je zde spoustu zajímavých myšlenek vedoucích člověka k zamyšlení. PRÁSK. Celý dojem z audioknihy doplňuje Pavel Soukup, který mě vždy rychle přenesl z reality do hokejového městečka.

Vražda v Orient expresu review

14.10.2018 Verified purchase

Rozuzlení případu dodá celé knize šmrnc

Jsem zastáncem moderní detektivky, ale oceňovaný výkon narátora mě přesvědčil poslechnout si vyšetřování Hercula Poirota. Měla jsem problém zorientovat se ve všech jménech a tudíž aktérech, ale ve výsledku to nebylo potřeba. Závěr a rozuzlení knihy se mi moc líbil, což vylepšilo celkový dojem z knihy. Perfektní výkon Lukáše Hlavici mohu jen potvrdit.

Artemis review

19.09.2018 Verified purchase

Až moc odborného popisu, který mi trochu zkazil celkový dojem

Musím se přiznat, že občas jsem se v odborných a technických popisech ztrácela, což mi kazilo celkový dojem. Možná kdybych knihu četla, tak bych se na daná fakta dokázala více soustředit. Výkon narátorky celkový dojem z audioknihy velmi vylepšil. Přesto se přikláním se k názoru, že kniha byla dobrá, ale škoda, že nevyšla před Marťanem, který prostě nasadil vysokou laťku.

Černé světlo review

26.08.2018 Verified purchase

Akta Enzo se tentokrát rozjíždí naplno hned od začátku

Peter May se v tomto díle ničeho nebál a vtáhl mě ihned do akce. I když člověk brzo zjistí, koho Enzo vlastně hledá, stejně mě to nutilo poslouchat dál a dál. Závěr nenechává člověka na pochybách, že se má na co těšit při poslechu další knihy v sérii. Výkon narátora plus doprovodná hudba zážitek z poslechu jen umocnily.

Nebezpečné známosti review

22.07.2018 Verified purchase

Výběr a výkon narátorů perfektní, ale klasika mě přesto nebere

Přestože klasiku moc nemusím a radši si vyberu k poslechu detektivku či nějakou knižní novinku, tak mě výběr narátorů nalákal. A to tak, že jsem se pustila ihned do poslechu. Nebyla jsem zklamaná. Jednotliví narátoři skvěle vystihovali dané postavy a já si jejich projev užívala. Jen ta klasika mi prostě stále nepřirostla k srdci.

Kritik review

22.07.2018 Verified purchase

Ve víně je pravda

Pomalejší rozjezd a zasvěcování do tajů výroby a prodeje vína rychle nabere na obrátkách a člověk neustále přemýšlí, kdo je vrah. Nakonec nám to prozradí samo víno. Peter May opět nezklamal, i když některé jeho knižní série mám radši. Narátor a doprovodná hudba jen doplňují příjemný poslechový zážitek.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město Rating

28.06.2018 Verified purchase

Prolitá krev review

28.06.2018 Verified purchase

Zklamání po první knize ze série

Opětovné téma vraždy v církvi knize uškodilo. Na pokračování jsem se po přečtení 1.dílu těšila, ale bohužel i přes skvělý výkon narátorky mě k sobě kniha nepřipoutala. Četla jsem na tuto knihu spoustu chválivých recenzí, ale bohužel se k nim nemůžu přidat.

Umrlčí cesta review

03.06.2018 Verified purchase

Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek

Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek s touhou poslouchat knihu na jeden zátah a pak hned odjet do Skotska. I přes pomalejší rozjezd děje se mi kniha velmi dobře poslouchala díky podmanivému hlasu Jiřího Dvořáka. Myslím, že četbu knihy bych si zdaleka tak neužila jako její poslech.

Výjimeční lidé Rating

10.04.2018 Verified purchase

Příběh služebnice review

06.03.2018 Verified purchase

Dystopie či realita?

Audiokniha mě do sebe vtahovala pomalu, ale jistě. Zpočátku mi připomínala poslech 1984, který jsem si až tak neužila. Ale tohle naštěstí rychle předčilo má očekávání. Skvělý výkon narátorky i samotný příběh mě tak pohltil, že jsem si občas říkala, zda to není realita. Poslech doplněný skvělou hudbou opravdu stojí za to, obzvlášť při procházkách v pošmourných dnech.

Medvědín review

07.02.2018 Verified purchase

PRÁSK. Tak rychle se mění nejen hokejové osudy.

Medvědín žije hokejem, který je pro místní obyvatele modlou. Jsou ochotni hokeji obětovat vše, ale naštěstí ne všichni jsou ještě ztracení. PRÁSK. Kevin má svou kariéru nalajnovanou a zdá se, že ho život v NHL nemine. Ale stačí jedna noc, alkohol, Mia v jeho pokoji a vše je jinak. Prásk, prásk, prásk. Po sněhové bouři a oné noci již nic nebude jako dřív. Kdo trpí nejvíc? Oběť, pachatel, nejbližší? Každý se s tím musí poprat po svém, každý dostane svou životní lekci. Život prostě není jen černý a bílý. Vyprávění doplněné podmanivou hudbou vás o tom přesvědčí.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Rating

26.01.2018 Verified purchase

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II Rating

15.01.2018 Verified purchase

Syn Rating

15.01.2018 Verified purchase

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I Rating

15.01.2018 Verified purchase

Poslední Aristokratka Rating

15.01.2018 Verified purchase

Potichu Rating

15.01.2018 Verified purchase

Karel IV. - Císař a synové Rating

15.01.2018 Verified purchase

Co mě naučil tučňák Rating

15.01.2018 Verified purchase

Dívka, která spadla z nebe Rating

15.01.2018 Verified purchase

Karel IV. - Císař a císařovna Rating

15.01.2018 Verified purchase

Karel IV. - Tajný deník Rating

15.01.2018 Verified purchase

Tady byla Britt-Marie Rating

15.01.2018 Verified purchase

Aristokratka ve varu Rating

15.01.2018 Verified purchase

Policie Rating

15.01.2018 Verified purchase

Marťan Rating

15.01.2018 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

15.01.2018 Verified purchase

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III Rating

15.01.2018 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

15.01.2018 Verified purchase

Ostrov Entry Rating

15.01.2018 Verified purchase

Šachové figurky Rating

15.01.2018 Verified purchase

Muž z ostrova Lewis Rating

15.01.2018 Verified purchase

Skála Rating

15.01.2018 Verified purchase

Volání netvora Rating

15.01.2018 Verified purchase

Praha NOIR Rating

15.01.2018 Verified purchase

Bylo nás pět Rating

15.01.2018 Verified purchase

Provazochodkyně Rating

15.01.2018 Verified purchase

Švábi Rating

15.01.2018 Verified purchase

Jsou světla, která nevidíme Rating

15.01.2018 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

15.01.2018 Verified purchase

Václav IV. review

15.01.2018 Verified purchase

Pokračování příběhu o Karlu IV. - naplní Václav naše očekávání?

Historické romány běžně nečtu, respektive neposlouchám. Ale na manželovo doporučení jsem si poslechla trilogii o Karlu IV. a nebylo to zas tak špatné. A co bych to byla za čtenáře/posluchače, kdybych nechtěla mít ve svém čtenářském deníčku celou pentalogii?! S chutí jsem se pustila do poslechu příběhu o Václavovi IV. Moc mě zajímalo, jak si poradí s náročnou úlohou, která mu byla svěřena po odchodu tak velikého vládce. Jeho příprava byla dle mého nedostatečná, přece jen ho otec Karel hodně šetřil a omlouval, tak pak nemůžeme očekávat nemožné. Víc již ale prozrazovat nebudu, ať se máte také na co těšit. A pokud vás má ještě něco nalákat, tak je to opět perfektní výkon Jiřího Dvořáka, ke kterému se tentokrát přidal Marek Holý. Máte se na co těšit. Jedinou výtku mám ke zpracování – písně na konci kapitol byly sice dobové, ale na mě zbytečně dlouhé, takže jsem je stejně hned přeskakovala.

Pán ohně Rating

15.01.2018 Verified purchase

Sál smrti Rating

15.01.2018 Verified purchase