Recenzie užívateľa Adela

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Hodnotenie audioknihy Lanovka nad Landekem

22.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kde zpívají raci

21.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Planina

25.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Losos v kaluži

23.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Baletky

23.01.2021

Hodnotenie audioknihy Nezvratné alibi

23.01.2021

Hodnotenie audioknihy Z Izrastiny s láskou

23.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kdoule

18.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Normální lidi

16.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Šarlatán

12.01.2021 Overený nákup

Silný životní příběh

Zajímavý příběh, který jsem do této doby neznala. Těším se až se opět otevřou kina a budu moci porovnat audioknihu s filmem. Jsme zvědavá, jak moc se liší a jak budou ztvárněné jednotlivé postavy. Zajímalo by mě také do jaké míry je to inspirace životní příběhem a do jaké míry samotný životní příběh. Na síle příběhu to ale nic nemění, ať je to jakkoli.

Recenzia audioknihy Prolhaný život dospělých

12.01.2021 Overený nákup

Rozhodně nejlepší Ferrante

Nepatřím mezi skalní obdivovatele tetralogie Eleny Ferrante, stále jsem se jí ještě neprokousala. Ráda ale někdy sáhnu po jejích kratších románech, které jsou někdy horší, někdy lepší. Tohle ale byla jízda. To se mi tak moc líbilo. Život jedné dospívající dívky v Neapoli, zdá se to poměrně banální, ale není! Pro mě je to nejlepší Ferrante, která zatím v češtině vyšla.

Recenzia audioknihy Věci, na které nastal čas

12.01.2021 Overený nákup

Umí to i lépe

Na Soukupovou, kterou mám opravdu moc ráda a která rozhodně patří mezi naše nejlepší spisovatelky byl toto velmi průměrný román. Poměrně otřelé téma, člověk tak nějak od začátku ví, že dva hlavní protagonisté by spolu vlastně být neměli a taky ví, jak to celé asi tak může dopadnout. Příjemně to ubíhá, pěkně se to poslouchá/čte, ale je to průměr. Soukupová to umí lépe.

Recenzia audioknihy Nebe nad Jemenem

12.01.2021 Overený nákup

Skvělý Šebek, jako vždy

Kniha Tomáše Šebka mě nemůže nikdy zklamat, prostě nemůže. Ten člověk je frajer, je to lékař s velkým L a navíc skvělý spisovatel. Kvůli přísným bezpečnostním opatřením, které Lékaři bez hranic v této oblasti mají, se bohužel nedozvídáme mnoho z života běžných lidí v Jemenu, jak vypadá jemenské ulice, tržiště apod., o to víc se ale dozvídáme o chodu nemocnice, o tom jak skvěle tam vše funguje, jak skvělý tým lidí pro Lékaře bez hranic pracuje, a hlavně jak Lékaři bez hranic vychovávají novou generaci tamních lékařů, kteří jsou velmi schopní a rychle se učí.

Recenzia audioknihy Zuzanin dech

12.01.2021 Overený nákup

Skvělá Jakuba Katalpa

Jakuba Katalpa bezesporu patří mezi špičku české beletrie. Zuzanin dech mi však vzal dech. Zpočátku velmi pozvolna se odvíjející příběh Zuzany nabírá v druhé polovině knihy na obrátkách a člověk se musí vnitřně značně obrnit, aby mohl poslouchat dál. Příběhy z druhé světové války jsou vždy silné, ale Katalpa všemu dodává nový rozměr.

Recenzia audioknihy Spánek rozumu plodí příšery

12.01.2021 Overený nákup

Skvělé rozhovory

Skvělé rozhovory s předním českým biochemikem v průběhu roku 2020. Rozhovor příjemně plyne a vyvíjí spolu s tím, jak se měnila covidová situace. Rozhovor je o všem- o covidu, o virech obecně, o životě, o vědě v ČR a o tom, co COVID české/evropské/světové společnosti vzal a jaké jsou největší ztráty.

Hodnotenie audioknihy Mlýn

03.01.2021

Hodnotenie audioknihy Možnosti milostného románu

03.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Šelma

01.12.2020 Overený nákup

Neobvyklá detektivka

Velmi neobvyklý detektivní příběh. Pro mě velmi osvěžující, a to jak výběrem hlavní postavy, která je vědcem, tak prostředím, ve kterém se příběh odehrává, tak i zápletkou, která se v knize řeší. Interpretace je také výborná, určitě se pustím do dalších dílů.

Recenzia audioknihy Stella

01.12.2020 Overený nákup

Silný, skvělý příběh

Za mě silný, skvělý příběh, přesto tomu ve vyprávění něco trochu chybělo. Ocenila bych lépe vykreslené postavy, ani jednu z postav jsem si nedokázala nijak vizualizovat, což je pro mě při čtení/poslechu knih trochu na překážku. Interpretace i výslovnost cizích slov (ta není u českých audioknih vůbec pravidlem) skvělá.

Recenzia audioknihy Jediný příběh

01.12.2020 Overený nákup

Spíše zklamání

Musím říct, že jsem od tohoto příběhu čekala něco trochu silnějšího, většího, než z mého pohledu poměrně banální příběh mladého chlapce a starší ženy. Za mě je ted hodnocení spíše průměr. Skvělá interpretace Viktora Preisse ale vše vynahrazuje. Byly to příjemně strávené hodiny.

Recenzia audioknihy Radikální otevřenost

20.11.2020 Overený nákup

Kniha určitě posílí vaše manažerské dovednosti

Tato audiokniha určitě posílí Váš manažerské schopnosti, lehce s poslouchá a rychle ubíhá. Nenabízí žádné zázračné návody, ale spíše si člověk uvědomí, jak stereotypně se někdy chová, a to zcela bezdůvodně. Když se nad všemi radami, které autorka dává zamyslíte, říkáte si vlastně, že je to všechno úplně jasné a říkáte si proč už to dávno neděláte. Jediná výtka je, že autorka trochu přeskakuje mezi tématy a pak se k nim obloukem vrací, některé informace opakují a jsou natažené na zbytečně dlouhém prostoru.

Vedenie podniku Management Komunikácia a vyjednávanie

Recenzia audioknihy Imaginární přítel

20.11.2020 Overený nákup

Příliš, příliš dlouhé

Musím přiznat, že právě hodnotím audioknihu, kterou jsem ještě nedoposlouchala a nevím, jestli ji doposlouchám a to navzdory skvělému rozjedu a skvělé interpretaci. Zpočátku jsme ji hltala, děj mě zcela vtáhl. Ale je tak strašně dlouhá, že zhruba od poloviny je mi už úplně jedno, jak to dopadne. Děj se naprosto nesmyslně natahuje, deset minut příběhu je roztaháno snad do tří hodin a už to vůbec není zajímavé a napínavé. Kdyby bylo aspoň o třetinu kratší dám 5 hvězdiček bez váhání. Interpretace Igora Bareše je ale skvělá.

Recenzia audioknihy Černooká

20.11.2020 Overený nákup

Jak se žije s neléčenou duševní poruchou

Moje první zkušenost s Annou Musilovou. Do této doby jsem od autorky nic nečetla. Pro mě příjemné zjištění, že je na české scéně další spisovatelka, ke které s budu ráda vracet. Poněkud temný a až neskutečně znějící příběh dává nahlédnout do duše drásané duševní chorobou. Každou knihu s tímto tématem (psychická onemocnění, která jsou v ČR stále tak nějak tabu) rozhodně vítám.

Recenzia audioknihy Kanibal z Nine Elms

20.11.2020 Overený nákup

Příjemná krimi oddechovka

Do Kanibala z Nine Elms jsem se pustila ve chvíli, kdy moje mentální kapacita stačila pouze na detektivky/thrillery a nebyla to špatná volba. Robert Bryndza je asi vždy zárukou kvality, na druhou stranu nečekejte zázraky. Stefan Ahnhem to prostě není.

Recenzia audioknihy Foukneš do pěny

20.11.2020 Overený nákup

Příjemné překvapení

Nebyla jsem fanouškem knih Radky Třeštíkové. Byly pro mě vysloveně odpočinkovým čtením a málokdy bych jim dala víc jak dvě/tři hvězdičky. Tohle je ale nátěr, úplně jiná Třeštíková než dřív. A je to přesně ten typ knihy, který se někomu bude buď hodně líbit a sedne mu a nebo mu to bude připadat jako strašná slátanina bez pointy. Za mě je to rozhodně ta první možnost. Interpretace Jany Plodkové je geniální.

Recenzia audioknihy Svědectví

20.11.2020 Overený nákup

Pokračování Příběhu služebnice

Nebyl to takový odvaz jako první díl, ale přesto jsem si audioknihu poslechla velmi rychle a děj mě vtáhl. Škoda, že se příběh takto zřejmě už uzavřel a nebude pokračování tak, jako je tomu v seriálové podobě. Naprosto skvělá interpretace, za mě rozhodně jedna z nejlepších v roce 2020.

Recenzia audioknihy Můj příběh

20.11.2020 Overený nákup

Skvělá autobiografie

Toto je rozhodně jedna z nejlepších autobiografií, jaké jsem kdy četla. Psaná s nadhledem, vtipem a lidsky. Velmi otevřená zpověď o životě s americkým prezidentem, výchově dvou dcer, životě v Bílém domě, před ním i po něm. Skvělé!

Recenzia audioknihy Fáma

03.10.2020 Overený nákup

Čtivá oddechovka

Moc příjemná a čtivá oddechovka. Ve svém žánru určitě dobře napsaná. Zajímavé postavy, zajímavé rozuzlení, napínavé. Myslím, že sáhnu po její nové audioknize, která právě vyšla.

Vzťahový

Recenzia audioknihy Atomové návyky

03.10.2020 Overený nákup

Jak skutečně získat dobré návyky!

Povinná četba pro každého, kdo se chce naučit dobré návyky a zbavit se těch špatných. Pokud jste to zkoušeli taky tak dlouho jako já, možná jen zjistíte, že jste na sebe byli zbytečně moc přísní, nebo jste návyky budovali špatně nebo ve špatném prostředí. Tato kniha opravdu poradí jak na to a je ohromně čtivá. Pomůže Vám, ať se Vaše zlozvyky týkají čehokoli!

Produktivita Praktická

Recenzia audioknihy Kreutzerova sonáta

03.10.2020 Overený nákup

Mimořádně odporný hlavní hrdina

Příběh o chlápkovi, který zavraždí svou ženu, má pocit, že je to tak v pořádku a projde mu to. Velmi čtivé, ale to je tak všechno, co jsem schopna o tom hlavním nemocném hrdinovi říct.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Mengeleho děvče

03.10.2020 Overený nákup

Síla

Tohle byla taková síla, že jsme musela poslouchat zrychleně. Chtěla jsem knihu dokončit, zároveň ale velmi naturalistický popis Mengeleho praktik mi opravdu nedělal dobře. Nepřestanu se nikdy pozastavovat nad lidskými možnostmi, nad tím, co je člověk všechno schopen překonat, pokud se tak rozhodne. Neuvěřitelně silný příběh, na který budu dlouho myslet.

Recenzia audioknihy Na plechárně

03.10.2020 Overený nákup

Klasika

Není nad to vrátit se čas od času ke klasice, kterou člověk musel číst jako povinnou literaturu, když ještě vůbec neměl jakýkoli potenciál děj do hloubky pochopit. O téměř dvacet let později, musím ale bohužel zkonstatovat, že mě se to stále nepodařilo a úplně netuším v čem je zrovna tohle takový klenot. Děj, který pro mě byl maximálně nudný, byl ale kompenzován skvělou interpretací.

Recenzia audioknihy Chyba

03.10.2020 Overený nákup

naprosto nezařaditelné

Žánrově naprosto neuchopitelná, nezařaditelná kniha, která si mě ale získala. Poslouchala jsem do konce, v napětí, jak to všechno dopadne, i když jsem se občas v ději trochu ztrácela. Román má super tajemnou atmosféru a jsem ráda, že jsem objevila zase nového českého spisovatele.

Recenzia audioknihy Dokonalé ticho

01.09.2020 Overený nákup

Příjemná oddechovka

Prozatím poslední díl série o inspektoru Callanachovi dle mého názoru nedosahuje kvality předchozích dílů, na druhou stranu odkrývá více charaktery jednotlivých postav, se kterými se čtenář potkává už od prvního dílu, což je také zajímavé. Samotná detektivní zápletka je ale trochu vyumělkovaná, rozuzlení trochu absurdně vyšroubované. Ale jako oddechová četba fajn.

Vyšetruje žena Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov Explicitné scény Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Dokonalá smrt

01.09.2020 Overený nákup

Nejpovedenější díl z celé série

Za mě rozhodně nejpovedenější díl celé série o inspektoru Callanachovi. Napínavé, strhující, interpretace jako vždy skvělá. Pokud zrovna nemáte mentální kapacitu na nic hlubšího, je toto ideální thrillerová oddechovka z krásného skotského prostředí.

Vyšetruje žena Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov Explicitné scény

Recenzia audioknihy X způsobů smrti

01.09.2020 Overený nákup

Brilantní závěr

Poslední díl pentalogie časově ihned navazující na čtvrtý díl, byl naprosto skvělý. Intepretace na jedničku, napínavý děj, skvělé rozuzlení. Prostě vše co má dobrý thriller/detektivka mít. Mrzí mě, že další díl už není. Stefan Ahnhem je rozhodně špička švédské krimi.

Severská Vyšetruje muž Explicitné scény Nečakaný zvrat Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Tma

01.09.2020 Overený nákup

Horší průměr

Karikova Trhlina mě příliš namlsala. Trhlina byla skvělá, napínavá, opravdu se mi líbila. Všechno další od Kariky je v porovnání s tím jen slabým odvarem. Neumím se vpravit do děje, ať se spisovatel i interpret snaží jakkoli, nebudí to u mě žádné emoce, ani strach, ani napětí. Je mi líto, Kariku tímto definitivně opouštím.

Recenzia audioknihy Eugenie

09.08.2020 Overený nákup

Pravdivý příběh

Mám moc ráda knihy, kde je příběh založen na skutečných událostech. Děj se odehrává v Plzni, kde jsem nějaký čas žila a zmíněná místa jsem si tak dokázala dobře představit, což přidávalo na autentičnosti. Jediné, co mi vadilo bylo, že někdy se toho na pár stránkách stalo strašně moc a jindy se příběh trochu nudně vlekl. Každopádně po Poncarové sáhnu vždycky znovu.

Recenzia audioknihy Dopisy, které nikdo nečetl

26.07.2020 Overený nákup

Nuda a zklamání

Ačkoli jsem si dle anotace myslela, že mi bude kniha tématem velmi blízká a bude mě bavit, nestalo se tak. Něco tak utahaného, zbytečně dlouhého, jsem už dlouho neposlouchala. Absolutně prázdné a bez nápadu.

Recenzia audioknihy Motiv X

26.07.2020 Overený nákup

Ahnhem opět super

Ahnhem mě přiměl vrátit se k severským detektivkám, které mě po několika letech už omrzely. Jeho témata jsou ale netřepaná, atmosféra mrazivá, s hlavní postavou jste se už za 4 díly tak sžili, že prostě musíte vědět, jak to všechno v pátém díle dopadne!! Těším se na další díl. Interpretace dobrá, ale jedna hvězdička dolů za špatnou výslovnost některých termínů a anglických slov.

Severská Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov Explicitné scény

Recenzia audioknihy Nevítaný host

26.07.2020 Overený nákup

Shari Lapena opět ve skvělé formě

Shari Lapenu jsem objevila teprve nedávno. Její jednoduché vyjadřování, zvláštní a jedinečná atmosféra, kterou mají všechny její romány, to vše se vám opravdu dostane pod kůži, chcete číst dál, tipujete, kdo to udělal a stejně to nikdy neuhádnete! Skvělé.

Nečakaný zvrat Psychologický

Recenzia audioknihy Trhlina

26.07.2020 Overený nákup

Naprosto skvělé

Moje první setkání s Karikou a trefa do černého. Horory jsem nikdy nečetla, a to příjemnější pro mě bylo překvapení. podobě Kariky, kterého máme hned za hranicemi Interpretace výborná, slovenština lahodila uchu. Děj může místy působit trochu zmatečně, to mi ale vůbec nevadilo. Přesto měl příběh hlavu a patu a poslední třetina byla opravdu děsivá.

Recenzia audioknihy Strach

26.07.2020 Overený nákup

Obyčejný horor

Po Karikově Trhlině pro mě byla Tma velké zklamání. Ani nepříliš procítěná interpretace knize nepřidala. Čekala jsem nějakou lepší zápletku, něco trochu hlubšího, ne laciný příběh hrající vše na strašidelnost. S Trhlinou s nedá srovnávat.

Recenzia audioknihy Jan Masaryk - Pravdivý příběh

29.06.2020 Overený nákup

Trošku utahaná biografie

Biografie jednoho z nejzajímavějších a nejznámnějších osobností meziválečné a poválečné politiky. Velmi smutný příběh člověka, kterého sužovala velká psychická labilita, která si při velkém stresu ve vrcholné politice, často vybírala svou daň. První polovina se soustředí hodně na vykreslení Masarykovy povahy a rodinných vztahů a zázemí. Tím ale také často trochu odbíhá od jádra věci. Druhá se pak soustředí na politické angažmá, a na základě znalostí z první poloviny knihy se zdá pro posluchače pochopitelnější, proč Jan Masaryk v některých situacích jednal tak, že mnohé zklamal. Jedná se o velmi obsáhlou biografii čerpající převážně z dobových materiálů, což je jistě úctyhodná práce, ale výsledek je poněkud utahaný, zdlouhavý.

Recenzia audioknihy Jeden z nás

27.06.2020 Overený nákup

Super, napínavé

Od knihy jsem si toho moc neslibovala, potřebovala jsem něco oddechového, tak jsem sáhla pro thrilleru. Styl psaní mě hodně překvapil, text krásně plyne, nic tam není navíc, vše je velmi uvěřitelné, nedějí se tam žádné velmi nepravděpodobné zvraty, díky kterým se dostaneme k překvapivé pointě. K překvapivému konci se dostaneme, zvratů je tam spousta, ale vše je velmi uvěřitelné. Poslechnete velmi rychle a neuhádnete, kdo co udělal, doporučuju!

Recenzia audioknihy Velký sešit

18.06.2020 Overený nákup

Velmi silný příběh

Velmi silný příběh jednovaječných dvojčat, které vyrůstají v hrůzách války, která jim naprosto křiví morálku, charakter a jakýkoli smysl pro to, co je dobré a co je špatné. Zbavuje je zcela možnosti vytvořit si k někomu větší citové pouto, a to včetně vlastních rodičů. Z příběhu mrazí. Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl trilogie, doufám, že vyjdou jako audioknihy i další díly.

Recenzia audioknihy Plachetnice na vinětách

16.06.2020 Overený nákup

Hájíček to umí o hodně lépe

Po předchozích knihách J. Hájíčka se jedná o velké zklamání. Poměrně plytký příběh rozvedené vysokoškolské profesorky, která ani není nijak vypointovaný, prostě jen popisuje bez hlubšího smyslu rok jejího nového života. Hájíček také opustil vesnici, příběh se odehrává převážně v Praze a v Českém Krumlově. Není to špatné, ale Hájíček to umí o hodně lépe.

Hodnotenie audioknihy Ukradené dětství

13.06.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Praskliny

03.06.2020 Overený nákup

Je to určitě moc dobré

Strašně dlouho jsem váhala, jestli mám tuto audioknihu vůbec hodnotit, protože já prostě nevím jak. Mám pocit, že je to fakt dobré, že je to skvěle napsané, ale já jsem to vůbec nepochopila. Děj na mě často působil zmatečněm tápala jsem čí příběh sledujeme v ději právě nyní, což mohl být jistě jen můj problém. Knize proto dávám nejvyšší hodnocení a přiznávám, nepochopila jsem to.

Recenzia audioknihy Slepé skvrny

03.06.2020 Overený nákup

Skvělé!

Tolik čísel, faktů, statistik a jejich vysvětlení na jednom místě a v poměrně krátké knize bych nečekala. Nejdříve jsem se toho zalekla, že to bude předčítání výsledků nudných výzkumů a jejich intepretace. Vše je však zasazeno do širšího konceptu a dává nám pochopit, proč je Česko v situaci v jaké je, kde můžeme hledat inspiraci a ukazuje nám příběhy, které s námi jen zdánlivě nesouvisí.

Recenzia audioknihy V bílém plášti

30.05.2020 Overený nákup

Oddychovka

Příjemné, oddychové povídky z prostředí nemocnice. Neurazí, ani nenadchne. Velmi krátké, příjemný poslech na večer.

Skvělá intepretace, především Martiny Hudečkové.

Recenzia audioknihy Jáma

29.05.2020 Overený nákup

Tudor už ne

Důvod, proč jsem si koupila Jámu byl, že předchozí thriller Kříďák a obdobně i Jáma byly velmi vychvalované a staly se bestsellery. Bohužel jsem i u druhé knihy seznala, že je to těžký průměr, spíše podprůměr, protože příběh je navíc vykradený od Stephena Kinga. S touto spisovatelkou tak bohužel nadobro končím.

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

28.05.2020 Overený nákup

Skvělé!

Audioknihu bych asi nazvala konverzační komedií s "detektivní" zápletkou, což není úplně můlj šálek čaje a knihy tohoto typu vlbec nevyhledávám. Detektivní pak naschvál dávám do uvozovek, protože policie u toho sice je, ale je to vše velmi směšné až absurdní. Mám ráda Backmana a ráda jsem si od něj opět přečetla něco, co mi zpětně trochu připomíná Oveho.

Recenzia audioknihy Jako v nebi, jenže jinak

19.05.2020 Overený nákup

Stále dobré

Musím říct, že první kniha o šumavských samotářích mě naprosto nadchla. Je jasné, že takové nadšení už se u druhé knihy na stejné téma, jen s výjimkou místa, nemohlo konat. I tak jsem si ale jednotlivé příběhy samotářů moc užívala. Je zajímavé, jak každého vede k samotě něco jiného, jak každý samotu jinak prožívá a čemu se na samotě věnuje. Pokud Palán udělá třetí díl, jdu do toho zase.

Recenzia audioknihy Když zpívají cvrčci

18.05.2020 Overený nákup

Není to můj šálek čaje

Tato kniha má velmi silný příběh, který jsem ale nebyla schopná si užít. Právě pro tu hloubku nemohu dát méně jak tři hvězdy, na druhou stranu jsem něco tak pomalého a utahaného, už dlouho neabsolvovala. Vše popsané do naprosto nejmenšího detailu, často zcela zbytečně, celý příběh nekonečně natahovalo. Audiokniha spíše na dlouhé zimní večery.

Recenzia audioknihy Africká zima

14.05.2020 Overený nákup

Šebek je frajer

Tomáš Šebek je prostě frajer. Poprvé jsme se s ním a jeho knihou (tou z Afghánistánu) setkala na besedě v rámci festivalu Colours of Ostrava a od té doby jeho aktivity a knihy pravidelně sleduju. Nejen, že je ten člověk skvělý doktor, ale on umí i skvěle psát. Nechybí ani trocha černého humoru, sebeironie a hodně dojetí. Skvělé!

Recenzia audioknihy Kříďák

11.05.2020 Overený nákup

Zklamání

Poté, co jsem přečetla řadu recenzí popisujících Kříďáka jako strhující thriller, jsem byla zklamaná. Za mě to tedy nebylo strhující vůbec, jen jsem prostě už chtěla, ať to skončí. Motiv zajímavý, ale aspoň pro mě, nedostatečně prodaný a rozvleklý. Možná je to také tím, že dobrých thrillerů je strašně moc a je těžké čtenáři/posluchači nabídnout něco nového.

Recenzia audioknihy Ekonomie dobra a zla

11.05.2020 Overený nákup

Zajímavý pohled na ekonomii

První polovina byla šílená, nezábavná, pomalá a šroubovaně napsaná, chtěla jsem to vzdát. Druhá polovina byla o dost zajímavější, psaná srozumitelněji a obsahovala řadu zajímavých myšlenek a donutila mě dívat se na ekonomii z jiného úhlu pohledu. Do nynějška jsem ji považovala za extrémně nudnou disciplínu, plnou čísel. Tomáš Sedláček dokázal, že ekonomie primárně o číslech vůbec není a za to díky!

Recenzia audioknihy Podbrdské ženy

02.05.2020 Overený nákup

Další skvělá česká autorka

Já tak miluju české spisovatelky, jak se to stane, že v malé zemi je jich tolik dobrých a každý rok se "urodí" nějaká nová?

Příběhu jsem dala tři hvězdy, protože myslím, že Poncarové chybí ona "vypsanost". Některé charaktery by se daly lépe propracovat, jinde by šlo zase děj zkrátit. Ale pokud se nepletu, je to Poncarové prvotina, takže super a těším se na další!

Hodnotenie audioknihy Klub divných dětí

24.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dokonalá manželka

23.04.2020 Overený nákup

Zklamání

O této knize jsem přečetla tolik kladných recenzí, že jsem čekala napínák od začátku do konce. Bohužel se u mě žádné napětí nedostavilo. Téma umělé inteligence, které mohlo do knihy vnést řadu například etických dilemat, které by čtenářovi stály za hlubší pvahu, se bohužel také nekonaly. KNiha zde zcela klouže po povrchu a nejde hlouběji. Nenadchla mě ani interpretace, která byla poněkud unylá.

Recenzia audioknihy Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny

23.04.2020 Overený nákup

Historie s lehkostí

Toto jsem si moc užila. Perfektní interpretace Hany Maciuchové a Otakara Brouska příběhu jedné z největších panovnic historie. Příběh se však dle mého názoru soustředil zejména na osobní život, částečně pak války, ale chybělo mi více politiky a alespoň zmínka o reformách, které zaváděla.

Recenzia audioknihy Až se ti zatočí hlava

16.04.2020 Overený nákup

Špatně uvěřitelná forma krize středního věku

Ondřeje Štindla mám moc ráda, ale tohle mě fakt nebavilo. Nezajímalo mě to vůbec, nezajímalo mě, jak to bude pokračovat, co se komu leckdy i v poměrně dramatickém ději stane. Nevěřila jsem tomu. Vše zachránila skvělá intepretace, díky které jsem poslouchala do konce.

Recenzia audioknihy Žena filmového kritika

15.04.2020 Overený nákup

Co všechno může vyjít jako kniha?

Asi jsem staromódní, ale myslím, že blogové příspěvky mají být blogem a ne z nich dělat knihu. Pravděpodobně tomu nerozumím, byla-li tato kniha nominována na Magnesii Literu, každopádně mě to neoslovilo. Ano je to občas vtipné, je to sebeironické, sarkastické, ale na knihu to nestačí. Iva Pazderková skvěle interpretuje, ale to je asi tak vše. Méně než dvě hvězdičky z úcty k autorce nedávám.

Recenzia audioknihy Sůl moře

13.04.2020 Overený nákup

Ruta Sepetys je jen jedna

Ruta Sepetys opět napsala tak silný příběh, ve kterém je hodně poznat její rukopis. Tentokrát prožíváme příběh Joanny, sestřenice Liny z románu V šedých tónech. Co k tomu napsat víc, je to úžasné, poslechněte si!

Recenzia audioknihy Tkaničky

13.04.2020 Overený nákup

Smutný příběh jedné rodiny

Říká se, že Domenico Starnone je pravé jméno Eleny Ferrante, autorky tetralogie Geniální přítelkyně. Tomu bych i docela věřila, až na to, že tohle je daleko lepší. Je to krátké, úderné a asi každému to připomene jeho vlastní rodinné srágory. Poslechnete jedním dechem. Skvěle namluveno. Doporučuju.

Recenzia audioknihy Gobi - Poušť v mé duši

11.04.2020 Overený nákup

Trochu zkamání

Osobnost Reinholda Messnera mě již delší dobu fascinuje, ten chlap je prostě borec, o tom žádná. V 60 letech si troufnout přejít sám a bez techniky poušť Gobi? Skvělé, fascinující. Co mi ale vadilo bylo, že některé myšlenky a pasáže se strašně často v různých obměnách objevují znovu a znovu, a přitom nejsou zas tak hluboké, aby je člověk musel slyšet třikrát za sebou. Ne, že bych čekala vtipný lehký cestopis ve stylu Zibury, ale tohle bylo dlouhé a místy opravdu nudné.

Recenzia audioknihy Nůž

09.04.2020 Overený nákup

Harry Hole ve formě

Super, Harry prostě nikdy nezklame. Už to nemá sice ten drive, jako míval Pentagram, Sněhulák a celý prostředek této série, ale pokaždé se těším na nový díl a nikdy nejsem zklamaná. Navíc jsem si celou dobu myslela, že vím, kdo je vrah a vše bylo jinak! Trochu mi jen vadila lehce unylá interpretace Davida Matáska.

Recenzia audioknihy 1793

06.04.2020 Overený nákup

Neotřelá detektivka

Detektivní příběh z mrazivého Švédska 18. století je rozhodně neotřelý a dobře napsaný. Pro toho, kdo má rád detektivky to může být příjemné zpestření. Příběh není triviální, mnohdy z něj mrazí a vzhledem k velkému počtu nechutností, ke kterým v knize dochází, rozhodně nelze poslouchat například u jídla. Všechno fajn, ale mně to nijak nenadchlo.

Recenzia audioknihy Báječný krámek s čokoládou

04.04.2020 Overený nákup

Nuda

Z respektu k autorovi, k jeho práci a nápadu, opravdu málokdy dávám méně než tři hvězdy. Tady jsem měla trochu chuť to udělat, ale pak jsem si uvědomila, že v rámci daného žánru je to asi ok, a nemá smysl knihu srovnávat s literaturou, kterou obyvkle čtu/poslouchám. Zabrousila jsem tentokrát někam jinam, chtěla jsem oddechový příběh v kýčovitě vykreslené Paříži a dostala jsem ho. Vše by ale šlo zkrátit zhruba na polovinu, děj se příliš táhne a je to nuda. Nic víc, nic míň.

Recenzia audioknihy Postel, hospoda, kostel

02.04.2020 Overený nákup

Velmi nevyvážené

Audioknihu musím hodnotit celkově průměrně, protože její jednotlivé části jsou velmi nevyvážené. Rozdělila bych ji na tři třetiny. První třetina, kdy Czendlik krásně mluví o svém rodinném zázemí, vyrůstání apod. se mi moc líbila. Pak přišla druhá část, u které si vlastně nedokážu ani zpětně vzpomenout, o čem byla. Žádné hlubší myšlenky mi neutkvěly. Třetí část je pak dobrá, asi nejzajímavější a nastoluje pár hlubších filosofických úvah. Celkově je ale pro mě kniha spíše zklamáním, což může být i tím, že jsem se na ni až příliš těšila.

Recenzia audioknihy Ostny a oprátky

01.04.2020 Overený nákup

Propracované mikropříběhy

Nejsem velkým příznivcem povídek, ale tyto mikropříběhy se mi moc líbily. Pár jmen se také neznala a občas musela googlit, abych příběh pochopila. Dějinné zvraty 20. století zasazené do života obyčejných lidí, to je to, co všechny příběhy spojuje. Interpretace skvělá. Jediné, co mi vlastně vadilo, byla až přílišná krátkost jednotlivých povídek, těžko se mi tak držela pozornost, ale to je spíše asi jen můj problém.

Recenzia audioknihy Řeka v temnotě

30.03.2020 Overený nákup

Masakr

Jiné slovo než masakr nemůže podle mě knihu lépe vystihnout. Člověk toho může přečíst o KLDR opravdu hodně, ale když se potom setká s osobním příběhem někoho, kdo zažil sérii hladomorů, útrap ze strany režimu a všechno to ještě ke všemu přežil, a to ještě ani nebyl Korejec? Uf. Zní to neuvěřitelně, a přesto je to pravda. Nejsem rozumově schopná pojmout, jak je možné, že se tento hrůzný režim stále drží. Doporučuju!

Recenzia audioknihy Revoluce

28.03.2020 Overený nákup

Strhující!

Do nejmenšího detailu vypiplaný román o možné blízké budoucnosti ČR. Skvěle zachycuje dobu, ve které žijeme a člověk se děsí, kam to všechno může vést. Děj místy až přehnaný, říkáte si, to by se přeci nemohlo stát... ale ono mohlo. Občas se člověk bojí, jestli už tento příběh skutečně nežijeme. Díky za tento příběh!

Recenzia audioknihy Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti

28.03.2020 Overený nákup

Nic pro slabé povahy

Narodila jsem se dva měsíce po výbuchu Černobylu. Po tom, co jsem zhlédla oceňovaný seriál HBO o výbuchu Černobylu, jsem se konečně pustila i do této dlouho odkládané knihy. Člověk by řekl, že už ví o Černobylu vše, ale není tomu tak. Dokud nevyslechnete příběhy všech černobylských lidí, nepoznáte jejich myšlenky a postoje, nikdy nebudete vědět všechno. Přiznávám, že kapitolu čtenou dětmi jsem musela přeskočit. Jedinou chybou audioknihy byla místy přehnaně dramatická interpretace Lucie Kožinové.

Recenzia audioknihy Příběh nového jména

26.03.2020 Overený nákup

Lepší než první díl!

Když se před pár lety strhly vášně okolo této tetralogie, pustila jsem se do prvního dílu, klasické knihy, nikoli audioknihy. Místy velmi rozvleklý děj mě nudil a kniha mě nějak nezaujala, cítila jsem však, že má větší potenciál do budoucna, že příběh Leny a Lily bude (aspoň pro mě) zajímavější, až budou hrdinky starší. A nemýlila jsem se. Na začátku přeslazená limonáda, ale pak jsem opravdu čekala napjatě, jak to vše dopadne. Jediné, co mě trochu rozčilovalo, byla místy špatná italská výslovnost, kterou však v průběhu poměrně dlouhého čtení interpretka opravila. Absence téměř jakéhokoli hudebního doprovodu vůbec nevadila.

Recenzia audioknihy Raději zešílet v divočině

21.03.2020 Overený nákup

Inspirativní rozhovory

Naprosto skvělá kniha rozhovorů, plná inspirativních myšlenek. Příběhy samotářů, převáženě mužů, ale i žen, rozdílné a přesto v mnoha věcech podobné. Všechny rozhovory jsou skvěle interpretovány. Mohu jen doporučit.

Recenzia audioknihy Otčina

16.03.2020 Overený nákup

Neurazí, nenadchne

Skvělá dramatizace jinak průměrného detektivního příběhu, který se odehrává v Německu v 60.letech. Hitler žije, neprohrál válku a velká část Němců nemá tušení o koncentračních táborech. Zajímavé kulisy, příběh průměrný, neurazí, nenadchne.

Recenzia audioknihy VOX

15.03.2020 Overený nákup

Velké zklamání

Od knihy jsem měla velká očekávání. Velmi silné téma, které mi v mnohem při čtení anotace připomínalo Handmaid's Tale. Bohužel příběh není vůbec dotažený, nejsou dotažené postavy a velmi brzy se vše zvrhává v laciný milostný román.zatím největší zklamání roku.

Recenzia audioknihy Mlčení

15.03.2020 Overený nákup

Velmi těžký příběh

Jsem moc ráda, že tato kniha vyšla v audio verzi. Vím totiž jistě, že bych nebyla schopná ji sama přečíst. Velmi silný, težký příběh o pronásledování křesťanů v Japonsku, o pravé víře. Příběh, který Vás donutí přemýšlet o tom, co je a co není správné, ale stejně to nevymyslíte. Hodně, hodně těžké a silné.

Recenzia audioknihy Klub nenapravitelných optimistů

10.03.2020 Overený nákup

Úžasný zážitek

Knihu Klub nenapravitelných optimistů jsem si před pár lety koupila jako eknihu. Po asi 60 stranách jsem ji odložila, nemohla jsem se začíst. I zaposlouchat se mi nyní činilo trochu problém, ale o to radši jsem, že jsem vytrvala. Úžasný příběh se zajímavým koncem, který mě nakonec zcela pohltil.

Recenzia audioknihy Prázdniny v Evropě

10.03.2020 Overený nákup

Opět skvělý cestopis

Nevím proč, ale čekala jsem, že oproti předchozím cestopisům bude cesta Evropou trochu obyčejná, trochu nuda. Nemohla jsem se mýlit víc. Zibura má pravdu, když říká, že žijeme na nejrozmanitějším kontinentě na světě, to jsem si vlastně uvědomila až s jeho knihou. Kniha je opět velmi vtipná, ani chvíli se nenudíte. Příběh je proložen různými zajímavými informacemi. Super!

Také jsem se bála, že kniha ztratí na autentičnosti, když ji nebude číst autor sám, ale interpretace byla skvělá. Už se těším na jeho další dobrodužství.

Recenzia audioknihy Mona

02.03.2020 Overený nákup

Bellová nikdy nezklame

Bianca Bellová prostě nikdy nezklame. Neměla jsem u této knihy tak intenzivní prožitek jako u Jezera, ale stálo to za to i tak. Skvělá, ponurá atmosféra místa, které může být kdekoli na světě, skvěle vykreslená hlavní postava a úžasná, přirozená interpretace Lenky Krobotové z krátké knihy dělají opravdový požitek.

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

01.03.2020 Overený nákup

Pecka!

Vůbec nechápu, kde se v téhle zemi neustále berou všechny ty skvělé spisovatelky. Tohle byla pecka, se vším všudy, příběh, intepretace i hudební podkres. Skvěle vykreslené postavy. Úžasná kniha, kterou jsem měla poslechnutou i přes svou délku za chvilku. Moc se těším na další dvě pokračování.

Recenzia audioknihy Vyhnání Gerty Schnirch

24.02.2020 Overený nákup

Síla!

Gerta byla jedna z knih, které jsem před časem rozečetla a z různých důvodů odložila. Od Tučkové jsem jako první četla Žítkovské bohyně a hned po nich jsem se do Gerty nemohla začíst. Jsem moc ráda, že jsem se k příběhu po letech vrátila, protože opravdu stojí za to. Nedovedu si představit žít život českých Němců, kteří nikdy nikde nebyli doma. Nedovedu si představit jaké to je nebýt nikde doma....

Recenzia audioknihy Čekání na Bojanglese

20.02.2020 Overený nákup

Moc milé

Neslibovala jsem si od této knihy moc, a proto předčila moje očekávání. Velmi milý a zároveň smutný příběh o duševní nemoci, o tom jak je zákeřná, jak stravuje toho, který jí trpí, tak i všechny okolo a o tom, jak silná může být pravá láska. Krásná interpretace a hudební podkres.

Hodnotenie audioknihy Pěšky mezi buddhisty a komunisty

11.02.2020

Hodnotenie audioknihy Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

11.02.2020

Hodnotenie audioknihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma

11.02.2020

Recenzia audioknihy Vrány

11.02.2020 Overený nákup

Příjemná rychlovka

Super, krátká, svižná novela, která mě jako matku malých dětí hluboce zasáhla. Jak se někdo takto může chovat k dítěti? To nikdy nepochopím... žádné dítě na světě si nezaslouží být takto samo. Strašný smutek a prázdno ve mě po této knize. Ocenila bych hlubší náhled do psychologie matky, to jde trochu po povrchu, jinak nemám co vytknout.

Intepretace skvělá!!

Recenzia audioknihy Dům duchů

10.02.2020 Overený nákup

Magický realismus ve své nejlepší podobě

To byla tak krásná kniha. Dlouhá a docela se místy vleče, dovedu si představit některé pasáže kratší, ale nejlepší na tom je, že vám to vůbec nevadí. Jak strašně složitý byl život na některých místech planety ve 20. století. Donutí vás přemýšlet nad tím, jak strašně dobře se tu máme. Dojemné, krásné. Interpretace skvělá.

Recenzia audioknihy Jako bychom dnes zemřít měli

26.01.2020 Overený nákup

Povinná četba

Čihošťský zázrak a následná estébácká fraška. Epizoda z dějin hrůzného komunistického režimu u nás, o které se jen učitel okrajově zmínil ve škole. Jsem moc ráda, že jsem díky této knize mohla proniknout blíž nejen k této samotné události, ale především k Toufarovi jako člověku. Fascinující příběh člověka, který šel za svým snem, stal se knězem, pomohl mnoha lidem a nikdy neuhnul. Je pohřben na ďáblickém hřbitově, bydlím nedaleko, brzy se tam vypravím.

Recenzia audioknihy Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti

25.01.2020 Overený nákup

Smíření

Milada Horáková, nejznámnější československá politička na níž byla spáchána justiční vražda.

Toto by měla být povinná četba na středních školách.

Jednak jako svědectví toho, co se v 50. letech dělo. Druhak pak kvůli neuvěřitelné síle osobnosti, která tváří tvář smrti neuhne a odchází smířená bez zloby na kohokoli, včetně svých věznitelů.

Něuvěřitelně dobrý přednes T. Medvecké.

Recenzia audioknihy Slavík

25.01.2020 Overený nákup

Neuvěřitelně silný příběh

Nestává se mi běžně, abych se u knihy rozplakala. Vlastně se mi to nestalo nikdy.

Tak silný příběh, který ale zároveň není laciný ve smyslu osa- druhá světová válka- dojemný milostný příběh- happyend nebo naopak smutný konec. Příběh, který Vás donutí zamyslet se nad tím, co je špatné, co je správné a kde je hranice. Jak by se člověk zachoval v takové situaci v jaké jsou hlavní hrdinky... a o tom, jak těžké je zachovat se správně.

Na tuhle knihu budu dlouho vzpomínat.

Recenzia audioknihy Čtyřcestí

19.01.2020 Overený nákup

Příjemné překvapení

Spisovatele jsem do nynějška neznala. Po knize jsem sáhla podle anotace, mám ráda příběhy jedné rodiny vyprávěné po několik generací. Velmi silný příběh čtyř různých osobností, zasazený do rozmezí několika desítek let, během nichž můžeme sledovat zásadní proměny nejen jedné rodiny, ale celé společnosti. O kolik by měli hrdinové jednodušší osudy pokud by se narodily o několik desítek let později. Važme si toho, v jaké společnosti nyní žijeme.

Recenzia audioknihy Havel

16.01.2020 Overený nákup

Prostě Havel

Naprosto úžasná, ucelená biografie našeho největšího a nejlaskavějšího politika.

Kniha Havla nijak neadoruje, naopak ho ukazuje i se všemi jeho stinnými stránkami- náklonnost k práškům, alkoholu, cigaretám a také ženám. Po roce 1989 vyprávění trochu ztrácí na objektivitě, ale nijak mi to nevadilo.

Co jsem obzvlášť ocenila, byl náhled do jeho dramatické tvorby s laskavým a podrobným vysvětlením autora.

Ať už Havla rádi máte, nebo nemáte, nebo si myslíte, ž ejeho dějinnou úlohu mohl sehrát vlastně kdokoli, poslechněte si, nebudete litovat.

Recenzia audioknihy V šedých tónech

10.01.2020 Overený nákup

Tohle byla síla

Tohle byla síla. Na tuto knihu nikdy nezapomenu, obzvlášť na některé její pasáže.

Neuvěřitelná krutost komunistického sovětského režimu, ze které se Vám chce zvracet. Miliony lidí umírajících zimou, podvýživou, nemocemi. Pro nic za nic. A pak přijdete do práce a kolega Vám řekne, že to ten Stalin vlastně tak špatně nemyslel a že to historie hodně překrucuje a Vám se z toho chce blít. Připomínejme si, stejně jako oběti holocaustu, i oběti stalinských čistek.

Hodnotenie audioknihy Magor a jeho doba

09.01.2020

Hodnotenie audioknihy Gustáv Husák

09.01.2020

Recenzia audioknihy Boss Babiš

04.01.2020 Overený nákup

Povinná četba

Povinná četba na středních školách, povinná četba pro všechny Babišovi voliče i nevoliče.

Povinná četba pro nás všechny, kteří chodíme na demonstrace proti tomu, aby nám tu vládl oligarcha.

Povinná četba pro všechny.

Neuvěřitelná novinářská práce.

Recenzia audioknihy Divoké labutě

04.01.2020 Overený nákup

Mrazení až na patách!

Divoký a smutný příběh tří generací čínských žen. Nejmladší z nich vypráví příběh svého rodu sahající k pamětem své babičky. babičky, která žila ve velmi tradiční čínské společnosti, kde se dívkám násilím svazovali nohy, aby měly co nejmenší a nejroztomilejší nožky, a díky tomu se dobře vdaly. Pokračuje osudem své matky, oddané komunistky, která na svou víru v komunistický režim doplatí a s ní i všechny její děti, tedy i vypravěčka. Neobvykle krutý příběh, ze kterého mrazí, protože víte, že se doopravdy stal a může se stát v nějaké jiné obdobě znovu, pokud nebudeme dostatečně opatrní.

Nedovedu si představit pro intepretaci nikoho vhodnějšího než je Hana Maciuchová.

Recenzia audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

04.01.2020 Overený nákup

Eleanor mě dostala

Na příběh Eleanor jsem nebyla vůbec připravená a po jeho dočtení jsem si připadala hodně nesvá.

To, co se rozjíždí jako humorný příběh jedné asociální slečny, která velmi svérázným způsobem zvládá normální životní situace, které často nedopadnou tak, jak očekává, se změní velmi nenápadně na smutné drama, které možná skončí tragicky. Samota, ve které Eleanor žije a která jí připadá normální, se jednou změní zcela nevinným zásahem IT pracovníka v práci a my začneme odkrývat Eleanořinu hrůznou minulost. Interpretace Petry Špalkové na jedničku!

Recenzia audioknihy Kavárnička v Kábulu

31.12.2019 Overený nákup

Velké zklamání

Popis knihy: kavárna v Kábulu, pět různých žen, střetávání kultur. Hm, tak to fakt ne, něco tak povrchního a prázdného jsem dlouho nečetla. Myslet si, že když děj zasadím do atraktivního prostředí, kterým současný Afghánistán bezesporu je, nechám ženy z rozdílných prostředí prožívat své osudy, napíšu tak bez dalšího snažení hlubokomyslnou knihu o postavení žen a střetnutí západní a východní kultury? krom toho je příběh tak naivní, nic takového by se nikdy nemohlo stát! Nechci zde zabíhat do detailů, abych neprozrazovala části děje, ale místy jsem si opravdu ťukala na čelo. Krom toho, plno stereotypů, které fakt nesnáším. Pokud se těšíte na knihu z prostředí Afghánistánu podobné kvality jako Tisíce planoucích sluncí či Lovce draků, budete zklamáni. Interpretace byla ale skvělá.

Recenzia audioknihy Malé ženy

30.12.2019 Overený nákup

Krásná kniha

Na tuto klasiku americké literatury jsem se už dlouho chystala. A bylo to bezva. Tak milou, příjemnou, roztomilou knihu jsem dlouho nečetla. Úžasné vykreslení postav, jako bych je všechny viděla přímo před sebou. Velmi milá a příjemmná interpretace Andrey Elsnerové. Opravdu moc odporučuju, pokud potřebujete pohlazení po duši.

Recenzia audioknihy Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování

21.12.2019 Overený nákup

Pokud Vám něco říká japonská literatura, budete nadšeni

Haruki Murakamimu jsme nikdy nepřišla na chuť. Jeho knihy jsem nebyla schopna nikdy přečíst. Když jsem narazila na tuto audioknihu, zajásala jsem, protože jsem si řekla, že si díky Martinu Myšičkovi, jehož interpretaci nejde nic vytknout, konečně přečtu nějakého Murakamiho. No tak jsem to přečetla/poslechla a vlastně nevím, co k tomu napsat. Mně to prostě přijde o ničem. Cukuru Tazaki pátrá s velkým odstupem času po důvodech, proč byl vyloučen z party svých středoškolských přátel, přijde na to a svět se opět dostane do rovnováhy. A co dál? Fakt nevím, nejsem fanouškem japonské literatury a nidky se jím asi nestanu. Věřím ale, že kdo má Murakamiho rád, objeví v této audioknize díky Myšičkovi nový level příběhu.

Recenzia audioknihy Temná dcera

20.12.2019 Overený nákup

Další hysterická hrdinka

Knihu poslechnete hned, krásně ubíhá, má to tempo a šťávu. Pokud Vás tedy totálně neirituje hlavní hrdinka, rozvedená 48 letá hysterka, která navzdory tomu, že má dvě dospělé dcery, stále neví, co se sebou a dělá nepochopitelné věci. Navíc Vám ještě občas připomene, že jste taky trochu taková, to už je fakt k naštvání. Příběh, respektive hlavní hrdinka, mi trochu připadal jako variace na hrdinku ve Ferrantině knize Dny opuštění. Tak surový pohled do nitra ženy, toho, čeho je schopna, co může prožívat, mě jen utvrzuje v tom, že Ferrante nemůže být ve skutečnosti muž. Je to příliš opravdové!

Interpretace Heleny Dvořákové nemá chybu!

Recenzia audioknihy Oběť 2117

19.12.2019 Overený nákup

Pořád to stojí za to

S předposledním dílem příběhů oddělení Q jsem měla trochu dojem, že Olsenovi dochází dech, bylo to takové nemastné, neslané. Ale musela jsem se, po sedmi přečtených dílech, dozvědět, jaký tajemný příběh skrývá hlavní hrdina Asad. Nemá to už takovou šťávu jako první díly, ale pořád patří mezi ty nejnapínavější severské detektivky a stojí za to si ji přečíst, obzvlášť pokud sympatizujete s hlavními hrdiny. Interpretace Igora Bareše jako vždy na jedničku.

Recenzia audioknihy Smrtící bílá

14.12.2019 Overený nákup

Příliš vysoká očekávání

Měla jsem od knihy příliš velká očekávání. Najednou jí četli úplně všichni, vysoká hodnocení, goodreads plné kladných recenzí. A to jsem si tedy naběhla. Koupila jsem rovnou celou audioknihu a následovalo zklamání za zklamáním. Pan Rímský, jehož hlas mi přijde opravdu příjemný a podmanivý mi v této knize přišel nepatřičný. Přílišná dramatizace a velmi velmi pomalé tempo čtení (dokonce tak, že když se v aplikaci audiolibrix nastavilo přehrávání 1,5 x rychlejší, přišlo mi tempo přijatelné), dělalo 30 hodin poslechu ještě delším. Když jsem byla v polovině knihy, říkala jsem si, že už to přece dorazím, když jsem nad tím strávila tolik času a že mě třeba odmění konec nějaký zajímavým rozuzlením. Ale ani to se bohužel nestalo. Vrahem byl/a skutečně ten/ta, o které/m jsem si to celou dobu myslela. Tentokrát tedy jen dvě hvězdičky.

Recenzia audioknihy Probudím se na Šibuji

04.12.2019 Overený nákup

To byl obrat!

Ještě nikdy se mi u knihy nestalo, aby mě ze začátku tak nebavila, zdála se mi fakt hodně divná a pak mě najednou strašně chytla. Možná trochu zdlouhavý úvod, dost detailů, kterým člověk musí věnovat pozornost, paralelně se odvíjející příběh, který nevíte, kam najendou zařadit, to může na začátku odradit. Ale když vytrváte, vše Vám do sebe najednou začne zapadat. Každý detail má své opodstatněné místo a příběh se začne skládat do neuvěřitelně propracované mozaiky. Tohle se fakt povedlo a díky za to!

Recenzia audioknihy Do tmy

25.11.2019 Overený nákup

České spisovatelky jsou nejlepší

Jsem nesmírně vděčná, že jsem objevila další skvělou českou spisovatelku!

V knize se toho zdánlivě moc neděje, ale vlastně děje, čas ubíhá tak nějak pomalu, ale přitom vlastně rychle. Hrdinky je Vám chvílemi líto, chvílemi Vás už pěkně štve. Veškerý děj se ubírá dopředu prostřednictvím sběru bylin, který je detailně popsán. Prostřednictvím té či oné byliny poznáváme, jaká hlavní postava vlastně je, kdo je a co má za sebou.

Zajímavé, neotřelé, lehce připomíná román Viktorie Hanišové- Houbařka.

Skvělá interpretace.

Plný počet bodů!

Hodnotenie audioknihy Hanba

21.11.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

17.11.2019 Overený nákup

Je to síla

Příběh jako takový jsem už znala, protože v produkci HULU běží již několik let seriál Příběh služebnice. Přesto mě to vše znovu dostalo. Skvělá intepretace, doplněná hudebním podkresem, ze kterého mrazí, dodává všemu tu správnou amosféru, ze které je vám fakt těžko. Přemýšlíte, co kdyby se tohle doopravdy stalo. Jak snadné je, aby k něčemu takovému došlo. Uvědomíte si, jak strašně je důležitá osobní svoboda, která může být i v každodeních maličkostech, které si vůbec neuvědomujeme. Nedoporučuji pouštět před spaním :)

Recenzia audioknihy Chlapec v pruhovaném pyžamu

07.11.2019 Overený nákup

Jak se to vezme

Pro mě velmi rozporuplná kniha, a to zejména z jednoho důvodu. Bereme-li ji jako historickou fikci založenou na dějinách holocaustu (a takto je kniha zařazována), musím dát jednu hvězdičku. Takových nesmyslů v jedné knize, které dávají dějinám holocaustu doslova políček, jsem dlouho neviděla. Nebudu rozepisova detaily, abych tak neprozradila části děje.

Pokud ale bereme knihu jak příběh malého dítěte, které svýma nevinnýma očima pozoruje šíleně krutý svět okolo sebe, který se snaží vší silou pochopit, pak dávám pět hvězd. Skvělá interpretace Michala Zelenky pak všemu dodává ještě další rozměr.

Proto suma sumárum tři hvězdy, ale na příběh dlouho nezapomenu a je mi z něj těžko, strašně těžko.

Recenzia audioknihy Vegetariánka

03.11.2019 Overený nákup

Zmatení

Tuto knihu jsem si již dlouho chtěla přečíst, ale jako bych dopředu tušila, že to pro mne bude trochu oříšek jsem si počkala na audio vydání. Bohužel ani to mi neulehčilo strávení tohoto zvláštního příběhu. Příběh ženy, která se rozhodne doslova z minuty na minutu přestat kvůli podivnému snu jíst maso a stane se vegetariánkou (přesněji řečeno vegankou), je vyprávěn ve třech částech knihy postupně jejím manželem, švagrem a poté sestrou. Každého na této situaci trápí něco jiného a vnímá ji jinak, navíc její příběh vyprávějí v různých časových úsecích.

Po celou dobu jsem přemýšlela, jaká je asi v jižné Koreji, kde se příběh odehrává, psychiatrická péče, protože tu měla hlavní hrdinka evidentně nedostatečnou. Na samotném příběhu mě pak vadila nerovnoměrnost. vrychlosti děje, na začátku se děje vše extrémně rychle, kniha má velmi rychlé tempo. To se ale postupně zpomaluje na minimum.

Bohužel ani intepretace mě příliš nenadchla- zejména iritující byla poslední část, která byla interpretována jednou z dam s vadou řeči, která odváděla mou pozornost od samotného příběhu.

Nechci knihu hanět, je jistě dobře napsána, příběh je zajímavý, ale asi to nebylo nic pro mě. Po celou dobu jsem si říkala, je to hrozně divné a matoucí...

Recenzia audioknihy Teorie podivnosti

31.10.2019 Overený nákup

Tohle mě fakt bavilo

Strašně zajímavá kniha, místy vlastně docela rozvláčný děj, nic moc se tam vlastně neděje, ale přesto posloucháte dál a hrozně Vás to baví. Hlavní hrdinka mívá v knize vizionářské sny, které jsou fakt zábavné a čekáte na další noc, co se jí zase bude zdát a jak se mezi sebou vše nakonec propojí. Cítíte, že je za tou knihou spousta autorčiny práce.

Recenzia audioknihy Serotonin

31.10.2019 Overený nákup

Fakt jsem se snažila, ale...

Ne, prostě ne, po knize Podvolení, kterou jsem zhltla takřka naráz a ještě dlouho na ní vzpomínala, mě tenhle příběh vysloveně iritoval. Hlavní hrdina mě iritoval a fakt jsem už chtěla, ať raději se vším skoncuje. Pro mě fakt naprosto o ničem.

Recenzia audioknihy Chirurg

31.10.2019 Overený nákup

JO!

Lehce předvídatelný děj, šablonovitý příběh, což mě vzhledem k předchozí knize Dědina překvapilo, ale díky skvělé interpretaci Pavla Baťka to nevadí.

Sice dopředu víte, co se stane, ale prostě chcete poslouchat dál.