Recenzie užívateľa Honza

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Návrat Krále Šumavy

06.04.2021 Overený nákup

Český James Bond

Napínavé vyprávění od začátku do konce. Josef Hasil je takový český James Bond, doporučuji všem jako připomenutí doby nedávné. Interpretace Ondřej Brousek výborná!

Recenzia audioknihy Děvčátko

31.03.2021 Overený nákup

Trochu nuda

Zatím asi nejslabší příběh s novinářem Terencem, vlastně jen vyprávění. Interpretace Jana Maxiána a Martina Stránského je jako vždy super. Dám tomu ještě šanci a stáhnu si další příběh od Martina Goffa.

Recenzia audioknihy Pyramida

29.03.2021 Overený nákup

Jak To bylo

Audiokniha popisuje jak to bylo s Kurtem Wallanderem než se dostal do Ystadu, jak to bylo s jeho ženou Monou a spoustu zajímavostí z Kurtova života před rokem 1990. Doporučuji všem fanouškům této série. Jiří Vyorálek opět výborně.

Recenzia audioknihy Sekta

17.03.2021 Overený nákup

Další skvělý příběh

Po několika předchozích audioknihách jde detektivní příběh ze současnosti s otevřeným koncem odehrávající se v Bolzanu v Itálii. V příběhu se dozvíte mnoho zajímavostí o různých sektách po celém světě. Výborný přednes Jan Maxián. Mohu doporučit.

Recenzia audioknihy Vládneme, nerušit

05.03.2021 Overený nákup

ODS vs ČSSD

Zajímavé nahlédnutí do politiky po listopadu 1989 a propojení ODS a ČSSD, vysvětlení akcí Čisté ruce, opoziční smlouva atd… Doporučuji hlavně pamětníkům kteří se v té době o politiku moc nezajímaly.

Výborný přednes Ivana Trojana.

Recenzia audioknihy Přiznat vinu

24.02.2021 Overený nákup

Příběh z devadesátek

Další napínavý realistický příběh z počátku devadesátek od českého autora detektivek Martina Goffi s nečekaným koncem. Výborná interpretace v podání Jan Vondráček. Mohu doporučit.

Recenzia audioknihy Muž z chatrče

10.02.2021 Overený nákup

LTO

Napínavý příběh z počátku 90 let kolem kauzy LTO (Lehké Topné Oleje) prolínající se současností. Trochu slabší interpretace Jana Zadražila, i když v jiných audioknihách je dobrý, asi to byl záměr aby se dva hlasy odlišily. Jdu si stáhnout další díl z této série.

Recenzia audioknihy Terapeutka

02.02.2021 Overený nákup

Žádné velké násilí ani krev spíš pomalé vyprávění.

Audiokniha s trochu předvídatelným koncem, žádné velké násilí ani krev spíš pomalé vyprávění. Výborně načteno Petrou Ježkovou podobně jako Teorie Podivnosti.

Doporučuji

Recenzia audioknihy Nebe nezná vyvolených

02.02.2021 Overený nákup

Závody, rychlá auta, láska a TBC

Závody, rychlá auta a láska, krásny a zároveň smutný příběh o pominutelnosti života. Jako vždy výborný interpret David Novotný.

Na konci trochu smutné jak už to bývá ale mohu dopopručit.

Recenzia audioknihy Ředitel a hydra

02.02.2021 Overený nákup

Harry Potter po česku

I když to nebyl úplně můj šálek, tak je to vtipné a oddechové. Dobrá interpretace Jiřího Witteka. Doporučil bych to znalcům Harryho Pottera a podobného žánru.

Recenzia audioknihy Žít jako single

15.01.2021 Overený nákup

Obyčejné životy obyčejných lidí

Tato audiokniha mě moc nezaujala. I když někteří autoři patří mezi mé oblíbené, zde mě nijak nenadchli. Obsah povídek jsem obratem zapomněl a nezůstal po nich žádný dojem.

Recenzia audioknihy Běžkyně

15.01.2021 Overený nákup

Doping v Číně

Další parádní kniha od mého oblíbeného autora. Čínské thrillery určitě patří k nejlepším sériím. Baví mě Peking, každý díl má zajímavou zápletku a Běžkyně nebyla výjimkou.

Recenzia audioknihy Zrcadlový muž

15.01.2021 Overený nákup

Prostě opět skvělý

Další příběh s Joonou Linnou, napínavé od začátku do konce. Poslechnuto během několika dní. Mohu doporučit, víc takových knih. Pavel Rýmský jako vždy výborný.

Recenzia audioknihy Tři kamarádi

15.01.2021 Overený nákup

Paráda

Musím přiznat, že po dlouhé řadě autorů skandinávských detektivek jsem sáhl po klasice a je to pecka, obzvláště v podání Hynka Čermáka. Mohu jen doporučit

Recenzia audioknihy Když se kruh uzavřel

19.10.2020 Overený nákup

Návrat do devadesátek

Napínavé vyprávění od kterého se nedalo odtrhnout, navíc z míst, které pro mne jako pro "Pražáka" byly důvěrně známé klub Újezd atd ... Výborný přednes David Stránský

Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Nestydaté plavky

31.08.2020 Overený nákup

Letní pohoda

Poklidný a vtipný příběh z padesátých let z Kalifornie. Ideální poslech například k vodě nebo na dovolenou. Petr Jeništa a jeho přednes mile překvapil. Mohu doporučit.

Hodnotenie audioknihy Až se ti zatočí hlava

31.08.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zpětný ráz

31.08.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

31.08.2020 Overený nákup

Dobrodružství

Dobrodružné vyprávění plné příběhů a osudů lidí z celého světa. Kniha, na jejíž konci je Vám líto, že už jste ji doposlouchali.

Výborný přednes David Novotného. Doporučuji

Recenzia audioknihy Andělí vejce

04.05.2020 Overený nákup

Forrest Gump po česku

Pana Stančíka mám ve velké oblibě dík jeho práci se slovy, fantazii, atmosféře. Andělí vejce je dobrá audiokniha, ale přijde mi, že trochu slabší než třeba Mlýn na mumie. I když se z počátku střídání dvou časových linií zdálo chaotické, s přibývajícími minutymi to šlo jako po másle. Výborný přednes Lukáše Hlavici. Doporučuji

Recenzia audioknihy Vegetariánka

16.01.2020 Overený nákup

Nic moc

Vegetariánka není kniha, která by mě nějak zvlášť zaujala, nicméně je to dobrá kniha. Originální, moderní, protože má v sobě hodně syrovosti a drsnosti

Recenzia audioknihy Černá ozvěna

16.01.2020 Overený nákup

Klasická americká detektivka v nejlepším slova smyslu

Úžasný detektivní román, který si zaslouží velký obdiv. Harry Bosch se náhodou dostane k vyšetřování vraždy svého spolubojovníka z Vietnamu a pak to frčí dolu kopcem neuvěřitelnou rychlostí.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dědina

16.01.2020 Overený nákup

Jako ze života

Takový vesnický román. Drby, chlast, obživa, rozmnožování. Kniha mě vrátila do dětských let, kdy jsem jezdil na chalupu na vysočině. Ty nákupy v Jednotě a chození na návštěvy k sousedům... Nejvíce se mi líbila první čtvrtina knihy, pak už to pro mě slábne.

Recenzia audioknihy Malé pikantní vraždy

25.11.2019 Overený nákup

Vtipný ale krátký

První povídka je opravdu vtipná obzvláště v podání Petra Čtvrtníčka, druhá je trochu ponurejší. Celkové je to ale krátké, námět by se dal rozpracovat na celou knihu.

Recenzia audioknihy Chirurg

19.11.2019 Overený nákup

Nemocnice na kraji města

U téhle knihy se musí bavit hlavně zdravotníci, určitě v ní každý z nich najde něco z toho svého špitálu a nějakého doktora Hynka. Skvěle popsané prostředí nemocnice, včetně personálu. Celé je to psané z mužského pohledu, nechce se ani věřit že to psala žena.

Recenzia audioknihy Kaštánek

19.11.2019 Overený nákup

Nic moc

Popravdě řečeno nejsem z toho unesen jako všichni ostatní, trochu zdlouhavé a utahané. Prvopočátek v roce 1989 a pak skok do současnosti, v podstatě žádné prolínání více časových rovin, jen příběh, který se vleče celá desetiletí, kdy vrah za sebou zanechává mrtvá těla. Určitě jsou lepší severští autoři.

Recenzia audioknihy Teorie podivnosti

21.08.2019 Overený nákup

Super zábava

I když jsem netušil, co si kupuji tak jsem mile překvapen výborná zábava. Po poslechu této knihy Vám bude připadat že podivné je vlastně úplně všechno, a když Vám v paměti nezůstane nic jiného tak alespoň Bristolská tabulka stolice … doporučuji

Výborný přednes Jitky Ježkové!

Recenzia audioknihy DNA

07.06.2019 Overený nákup

Průměr

Dle recenzí jsem se těšil, že to bude pecka ale nakonec zklamání, zdlouhavý nezáživný příběh. Interpretace také nic moc. Konec příběhu mě moc nepřekvapil, čekal jsem to.

Recenzia audioknihy Hotýlek

21.05.2019 Overený nákup

Trochu moc postav

Příběh popisující strasti a radosti jedné velké rodiny kolem hotelu během několika desetiletí. Až na konci jsem se začal orientovat v mnoha postavách. Výborný přednes Jaromír Dulava.

Recenzia audioknihy Tatérka

21.05.2019 Overený nákup

Paráda z Brighton

Příběh vystihující atmosféru přímořského Brightonu a tamní tatérské komunity včetně slangových výrazů…. , výborný přednes Lucie Juříčkové jen ty pasáže které čte jako vrah jsou divné, ale celkově mohu jen doporučit.

Recenzia audioknihy Firewall

23.04.2019 Overený nákup

Jako vždy paráda ...

Jako vždy paráda, výborný přednes Jiřího Vyorálka už podle intonace poznám, která postava mluví. Mám rád všechny příběhy Kurta Wallandera ani tento nezklamal, vždy se těším na nový příběh. Jedinou drobnost, kterou bych vytkl, je rozdíl mezi souborem a složkou při popisování práce na PC ale to bude asi chyba překladu.

Doporučuji

Recenzia audioknihy Ochráním tě

10.04.2019 Overený nákup

Zklamání

Asi nejslabší kniha Petera Maye, pro ty co už slyšeli něco z ostrovů Lewis a Herris tak to bude jen recyklace. Výborný přednes Jiřího Dvořáka ale ženský hlas by tam být nemusel. Jméno hlavního hrdiny už je taky moc :c)

Recenzia audioknihy Umina verze

25.03.2019 Overený nákup

Vtipné

I když jsem netušil co čekat bylo to super a vtipné. Výborná interpretace Davida Novotného i Jany Strykové. Škoda že to je jen 4:34h mohl bych to poslouchat déle ...

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

18.03.2019 Overený nákup

Skvělé od začátku do konce

Netřeba slov. Skvělé od začátku do konce. Skvěle napsaná detektivka a ještě lépe vyobrazená předválečná doba v německu. Výborný přednes Jan Teplý. Těším se na další díl.

Recenzia audioknihy Selfies

18.02.2019 Overený nákup

Asadovy hlášky o velbloudech

Za mě povedený díl, který rozhodně nepatří k neslabším v celé sérii (tím je pro mě jednoznačně Marco). Líbil se mi tím, že to bylo zase něco trošku jiného. A Asadovy hlášky o velbloudech stále nemají chybu:-)

Hodnotenie audioknihy Gentleman v Moskvě

14.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Macbeth

30.10.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

30.10.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sál smrti

30.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Setkání s Rámou

30.10.2018 Overený nákup

Trochu zklamání

Asi budu jediný, kdo to nedokázal doposlouchat do konce, velice zdlouhavé. Myšička výborný jako vždy ale nijak mě to nechytlo asi to není můj šálek kávy. Možná se k tomu někdy vrátím.

Hodnotenie audioknihy Pátá žena

30.10.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ostrov Entry

30.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Český ráj

30.10.2018 Overený nákup

Čtvrtníčkovi to sedlo

Příjemná a vtipná oddechovka v podání Petra Čtvrtníčka, pro někoho možná trochu otravný popis postav ale pak si na to zvyknete. Mnoho vtipných historek z českého prostředí. Mohu doporučit.

Hodnotenie audioknihy Jack Reacher: Nevracej se

30.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

30.10.2018 Overený nákup

Předválečný Berlín

Výborně zachycená atmosféra předválečného Berlína. Nejdříve jsem si poslechl audioknihu takže seriál v TV byl zklamání. Dobrý přednes Jana Teplého. S chutí jsem si koupil i další audioknihu Tichý zabiják.

Recenzia audioknihy Promlčení

18.09.2018 Overený nákup

Paráda

Milé překvapení, napínavý příběh od začátku do konce. Dobrá interpretace.

Audioknihu jsem poslouchal v letadle několik hodin v kuse a po celou dobu jsem s výborně bavil.

Mohu doporučit, těším se na další knihu od Jiřího Březiny.

Recenzia audioknihy Totální rauš

21.08.2018 Overený nákup

Tak trochu jiný Adolf

Už je to více jak rok co jsem to poslouchal, ale stále to mám v hlavě. Nemohl jsem se od toho odtrhnout, mnoho zajímavých informací i pro ty co se o válečnou historii nezajímají. Dobrý přednes.