Recenzie užívateľa Jana

Hodnotenie audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

15.04.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kavárna U Anděla 1: Nová doba

12.08.2020 Overený nákup

Němci, Francouzi a Američané po 2. světové válce

Skončila 2. světová válka. Přeživší, zasaženi válečnými prožitky, znovu budují svůj život. Velmi si cením charakteristik a přiblížení myšlení jednotlivců, kteří nyní jsou nuceni žít spolu a žít jinak. Vnitřní zásady se však mění těžce. A v každé době člověk potřebuje i pochopení a lásku. Je to živý a zajímavý pohled na život lidí, stmelených kolem jedné kavárny.

Zuzana Slavíková opravdu umí, její interpretace nemá chyby. Ale její hlas se neposlouchá moc dobře, v určitých tóninách a při vyšší hlasitosti působí až rušivě.

Recenzia audioknihy Venkovské sídlo 1: Zlaté časy

30.07.2020 Overený nákup

Poválečné ztráty Německa

Příběh urozené Němky, která se již jako stará žena snaží napravit hlavní ztráty, které utrpěla historickým vývojem po 2. světové válce. Rodina se odcizila, venkovské sídlo v NDR bylo nedostupné a je velmi zanedbané. Vzpomínky na dřívější zlaté časy jí pomáhají mnohá úskalí překonat. Ne všechno však zvládne - změna v myšlení lidí je největším oříškem. Dobrý román pro ženy, jemuž velmi prospěla příjemná interpretace Kamilou Špráchalovou. V knize mi ale vadila určitá šablonovitost a zjednodušení a asi ani se netoužím seznámit s dalšími díly této ságy.

Recenzia audioknihy Kaktus

24.07.2020 Overený nákup

I ostnatý kaktus jednou rozkvete

Milá exkurze do měnícího se nitra hrdinky celkem obyčejného a předvídatelného příběhu. Hlavní podíl na dobrém zážitku z této knihy má příjemný hlas a skvělá interpretace Dany Černé.

Poslouchat tuto audioknihu bylo jako přesazovat pichlavý kaktus a sledovat , jak se přizpůsobuje novým životním podmínkám a posléze pro vaši potěchu i rozkvete.

Recenzia audioknihy Nechtění

16.07.2020 Overený nákup

Fredrika Bergmanová vstupuje na scénu

Hned první díl detektivní série s vyšetřovatelkou Fredrikou Bergmanovou otvírá zajímavé téma. Co ovlivňuje, že někdo je chtěný a někdo nechtěný? Jde se účelně bránit? A jaké mohou být důsledky nechtěnosti, nelásky, nepřijetí? Příběh je dobře vystavěn, je napínavý a drastický, pohltil mě. A to nejen jeho hlavní detektivní linie, ale i ta takřka bezvýznamná nechtěnost Fredriky v jejím pracovním kolektivu.

Interpretace byla velmi dobrá.

Jsem zvědavá na témata dalších dílů a věřím, že budou ještě lepší.

Recenzia audioknihy Pravda, nebo lež

26.06.2020 Overený nákup

Věčný souboj pravdy a lži

Dobře vystavěný příběh plný vášně, erotiky, rodinných dramat, důvěřivosti i lží. Lží doutnajících a spalujících jako oheň. Ale také pravdy, očistné jak voda. Který z živlů zvítězí? Děj má spád, gradaci, chvílemi je až neuvěřitelný, později lehce předvídatelný. Zaujme a pobaví především mladé ženy s romantickou duší.

Interpretace Terezou Vilišovou je skvělá.

Recenzia audioknihy Milé dítě

21.06.2020 Overený nákup

Tak kdo za to všechno může?

Naprostá spokojenost s knihou i jejím audio zpracováním.

Jen se bojím se, že děj nebyl až tak vybájený. Toto vědomí dodává knize další rozměr, další důvod k zamyšlení. Napínavý děj, nutící stále opravovat své vlastní soudy. Nevšední postavy a jejich myšlení. Kniha plná záhad a překvapivých odhalení ukazuje temná zákoutí nevyvážené lidské duše.

Hodnotenie audioknihy Dokonalá kořist

17.11.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Déšť smývá stopy

18.09.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Básnik

24.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Uzol

24.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tiché roky

11.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy DNA

11.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dokonalé stopy 

11.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucholapka

01.03.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cigaretka na dva ťahy

01.03.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mráz

18.02.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tanečník

06.02.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Někdo blízký

22.01.2019 Overený nákup

Skvělá detektivka, thriller

Skvěle popsané téma o smutném příběhu. Únos dítěte, a plno otázek kolem toho, byl to únos, byla to vražda, byl to úmysl, nebyl? Super popsán postup vyšetřovacího týmu, použití moderní techniky, moderních aplikací, a rovněž vše vysvětleno.

Vyšetřování je plné zvratů a naprosto jsem byla pohlcena všemi variantami vyšetřování, že to udělal on, že to udělala ona, atd. Obohacením příběhu jsou diskusní fóra, příspěvky na sociální sítě, novinové články.

Namluvena byla audiokniha taky skvěle, pro mě doposud neznámí interpreti, namluvili vše dokonale. Jako bych byla součástí jejich týmu, jakoby stáli vedle mě. Z jejich hlasů byly cítit emoce, nálady, názory vyšetřovatelů, a dalších postav.

Za sebe doporučuji, a těším se na další díl, má to být série, a pokud bude vydána jako audio, dám ji přednost před psanou formou.

Hodnotenie audioknihy List zo záhrobia

14.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sběratel kostí

02.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Korene zla

17.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Krv nie je voda

09.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hora mezi námi

23.11.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Artemis

04.11.2018 Overený nákup

Žijeme na Měsíci

Sci fi detektivní příběh ze života na Měsíci. Moc se mi líbil popis toho života, jak vše funguje, či nefunguje ve spojení se Zemí. Popisující, vše pěkně dopodrobna vysvětleno, jak funguje běžný "měsíční" život, v čem se liší od života na Zemi.

První jsem však poslouchala Marťana, a musím pro srovnání napsat, že za mě je Artemis takový dobrý průměr.

Artemis byla namluvena dobře, vadily mě ty hudební předěly mezi kapitolami, oproti hlasovému projevu byly moc rezonující.

Ale jako detektivní sci fi oddechovka z prostředí života na Měsíci super.

Hodnotenie audioknihy Smrť na druhom brehu

27.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nežná fatamorgána

19.10.2018 Overený nákup

Více politiky

V tomto díle je více politického dění, protože se odehrává před listopadem 1989. Je to zvláštní vrátit se do doby před tou revolucí. Myslíme, jak vše bylo jiné, a přitom celkově ani ne. Jinak příběh je dobrý, opět originální, plný napětí, zvratů, ale mě se líbil o jednu hvězdičku méně než ty další. Myslím, že právě kvůli té době, ve které se příběh odehrává, kvůli té politice popisované. Přece jen více preferuji detektivní pátrání, i když jsem ráda, že se mi některé věci z té doby připomněly.

Namluveno opět bezvadně, slovenštinu jen doporučuji.

Recenzia audioknihy Jednou nohou v hrobe

13.10.2018 Overený nákup

Opět originální

Opět originální nápad na příběh, zas něco jiného a naprosto super. Logicky se odvíjející se příběh, s vysvětlováním detailů, se svým už jedinečným humorem, který nás čtenáře/posluchače tak baví. Příběh protkán i zážitky (spíše bolestnými) z osobního života hlavních postav, a o to více je budete mít rádi.

A jak jinak než výborně namluveno M.Geišbergem. Pro mě Dominik Dán a slovenština a audio a Márian Geišberg patří do jedné roviny. Nevím, zda zvládnu ty jeho knihy, které doposud nebyly namluveny, si přečíst a ještě třeba i česky.

Recenzia audioknihy Mucha

07.10.2018 Overený nákup

Super!

Zas super detektivní příběh, super namluvené, jak jinak. Po přečtení anotace jsem se bála, že to bude takový slabší odvar oproti již poslechnutých minulých dílů, když se jedná o první případ našeho hlavního detektiva Krauze. Ale ne ne, vůbec se nejednalo o slabší díl, byl to opět perfektní příběh, propracovaný do detailů, aby i my všichni nezasvěcení pochopili, jaké metody vyšetřování se používají a proč.

Příběh se mi moc líbil, namluvené opět skvěle. Takže celkově opět super dvojka: Dominik Dán a Marián Geišberg. A já jdu na další díl.

Recenzia audioknihy Žiješ iba dvakrát

29.09.2018 Overený nákup

Perfektní

Naprosto skvělý, originální, uvěřitelný příběh. Pro mě zatím nejlepší z vyposlechnutých. Děj případu originální, a zároveň druhá dějová linka ze soukromí z jednoho detektivů. A naprosto přesná, sugestivní, a i když smutná, tak upřímná. Přesně tak to v životě je/bývá.

Audiokniha namluvená opět skvěle, tady už nevím jak více hodnotit. Prostě ke knihám Dominika Dána, patří hlas Mariána Geišberga. Já už to jinak nevnímám, a těším se na další.

Hodnotenie audioknihy Cela číslo 17

23.09.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sára

11.09.2018 Overený nákup

Opět originální Dán

Opět skvělé. Originální příběh, nezvykle do půlky "knihy" absence našich detektivů. Ve spojitosti s nádhernou slovenštinou, která k autorovi patří, opět nádherné si vychutnání dalšího dílu ze série. Jdu po popořadě a chybějící namluvený třetí díl jsem si půjčila knižně, ale nejde mi to k sobě. Za prvé je kniha česky a za druhé mi chybí hlas pána Geišberga. Takže v případě tvorby pána Dána, zůstanu raději u audioknih.

Hodnotenie audioknihy Nehanebné neviniatko

02.09.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Popol všetkých zarovná

29.08.2018 Overený nákup

Dobrá detektivka

Mé první seznámení s autorem Dominikem Dánem a rovněž s Mariánem Geišbergem. A ano, budu pokračovat dalšími díly. Dva příběhy které se odvíjí, jeden z politické roviny, druhý z běžných rodinných situacích. I když který z příběhů je vlastně běžnější. Na mě ten politický byl místy složitý, komplikovaný. Více mě zaujal příběh druhý, ten jednodušší :-) . Velmi se mi líbily originální vtipy, glosy všech postav.

Poslech ve slovenštině mě zaujal, je hezké se zaposlouchat do originálního slovenského jazyka. A těším se i na další díly ve slovenštině.

Hodnotenie audioknihy Malevil

13.08.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Marťan

08.07.2018 Overený nákup

O lidskosti

Moje první scifi, i když tento příběh, není takové to specifické scifi. Tento příběh je o chuti žít, o soudržnosti ostatních mu tu chuť proměnit ve skutečnost. O vzájemné pomoci, navzdory své vlastní práci, zájmům. Prostě o té lidskosti pomáhat druhým. A i přes nepochopitelnost technických výrazů, postupů, jsem se moc bavila.

Audiokniha je namluvena skvěle, příjemná na poslech. Co mi však ten poslech narušovalo, byly zvuky, takové zvukové předěly kapitol. Byly moc výrazné, přišlo mi to jako hlasitá reklama uprostřed seriálu v televizi :-) .

Tato audiokniha se mi moc líbila, jsem ráda, že jsem dala přednost poslechu, oproti čtení této knihy.