Recenzie užívateľa Andrea

Hodnotenie audioknihy Ústav

03.04.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Co mě naučil tučňák

22.03.2021 Overený nákup

Milý příběh o přátelství člověka a tučňáka

Krásné vyprávění o záchraněném tučňákovi a jeho následném přátelství s mladým britským učitelem a žáky i zaměstnanci internátní škole v Argentině. Vyprávění mi mnohokrát vykouzlilo úsměv na tváři a vzbudilo ve mě touhu se jednou jet podívat, kde a jak tito pozoruhodní ptáci žijí. Audiokniha je protknuta láskou k přírodě, touhou měnit věci zdánlivě neměnné a nebýt lhostejný ke světu kolem nás. Hlas Kryštofa Hádka se k příběhu nádherně hodí a úplně jsem si ho ztotožnila s hlavní postavou (vlastně až druhou hlavní postavou, po Juanu Salvadorovi samozřejmě).

Recenzia audioknihy Zlomené duše

22.03.2021 Overený nákup

Mysteriozní thriller odehrávající se ve dvou časových rovinách

Tak trochu jiná detektivka, ve které se posluchač neleká, ale spíš bojí. Děj se odehrává ve dvou časových liniích, spojených tajemnou postavou Mary Handové. Obě linie jsou napínavé, ta starší mě asi bavila o něco více, nakonec se ale vše pěkně spojí. Délka knihy je tak akorát, kniha je dobře načtena.

Vyšetruje žena Nadprirodzeno

Hodnotenie audioknihy Drak spí

20.03.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Jako hvězdy v temné noci

20.03.2021 Overený nákup

Román o síle žen, jejich přátelství a bourání konvencí

Milé od začátku až do konce. Ráda jsem se dozvěděla o životě v Kentucky na začátku minulého století, o projektu koňské knihovny, o poměrech ve společnosti v té době. Síla žen, jejich boj za rovnoprávné postavení, snaha o změny, přátelství mezi nimi a soudržnost. Moc jsem jim celou dobu fandila. Interpretace výborná a mezihry na ukulele perfektně podkreslují atmosféru prostředí.

Recenzia audioknihy Touha

20.03.2021 Overený nákup

Horor, který neurazí, ale ani moc nepobaví

Povídka má nepříliš zajímavý motiv, zápletka je vcelku předvídatelná. Celé to působí starobylým dojmem, něco mezi Drákulou a Frankensteinem. Audiokniha je krátká, jinak by mě poslech asi nebavil. Interpretace je monotónní a temná, což ale asi k postavě a žánru patří. Na konci povídky mě překvapilo zasazení do prostředí, celou dobu jsem si představovala, že se odehrává někde na anglickém venkově.

Recenzia audioknihy Já, Poutník

22.02.2021 Overený nákup

Pohled do zákulisí tajných služeb i terorismu

Tak za prvé, kniha je fakt dlouhá.... i když si udržuje po celou dobu svižné tempo a napětí, chce to vytrvalost posluchače. Postava hlavního hrdiny je sympatická, nejsem si ale jistá, jaké vlastnosti z něho dělají nejepšího agenta všech dob. Velice zajímavé je nahlédnutí to zákulisí tajných služeb, jakým způsobem fungují a jaké technologie mají k dispozici. To stejné platí i pro druhou stranu, terorismus. V určitých chvílích je těžké nesympatizovat s hlavním padouchem a nechápat jeho motivy.

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

22.02.2021 Overený nákup

Detektivní příběh z předválečného Berlína

Příběh zajímavě popisuje Berlín 30. let a nástup zvukového filmu. Hlavní postava komisaře Ratha je vcelku sympatická, děj se svižně odvíjí. Vcelku slušná detektivka, i když samotná zápletka či motiv pachatele se mi zdá mírně nepravděpodobný. Interpretace je příjemná, nic mě tam neruší.

Recenzia audioknihy Ti druzí

22.02.2021 Overený nákup

Napínavé od začátku až do konce

První detektivka, kterou jsem pustila za cesty s manželem v autě. Děj nás tak vtáhl, že jsme ji pak poslouchali v každé volné chvíli. Zápletka byla neotřelá, závěr překvapivý, nakonec do sebe vše dobře zapadlo. Zajímavá myšlenka na to, jak touha po pomstě může z obyčejného člověka udělat zločince a zcela mu zničit celý život.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Běžkyně

22.02.2021 Overený nákup

Dobře se poslouchající detektivka z exotického prostředí

Napínavý kriminální příběh s tématem dopingu v čínském sportu i multikulturního vztahu mezi americkou patoložkou a čínským kriminalistou. Kniha je napínavá, vykresluje život v Pekingu tak věrohodně, že mi to až brání uvěřit hlavní hrdince, že tam skutečně chce po zbytek života žít. Od poslechu se mi těžko odpoutávalo. Interpretace je výborná, hudební doprovod neruší a dokresluje atmosféru Asie.