Recenzie užívateľa Lioness

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Noční lov

23.02.2021 Overený nákup

Nikdy nevíš, kdo tě sleduje!

Všechny oběti jsou svobodní muži a jejich soukromí život a minulost je zahalena tajemstvím. Tým Eriky Fosterové se pouští do vyšetřování a v honbě za sériovým vrahem dává Erika v sázku i vlastní život.

Interpretace: Martin Stránský (100%)

Příběh: Kniha není zrovna žádný trhák, který budete hltat od prvního slova, ale rozhodně se jedná o velmi lepší průměr, a jak se kniha blíží ke konci, slušně nabírá i na gradaci. (65%)

Lékař, novinář, spisovatel co je spojuje s vrahem?

Sebevražedný pytel? Opravdu nejde o autorovu soukromou invenci.

Sériový vrah nemusí být vždy muž? To jako fakt?

Forenzní patolog a Eričin kamarád Issac Strong je vrah? No to snad ne?

Odchod hlavní hrdinky již v druhé knize? Tomu nevěřím a honem hledám …..

Celkově: Slušných 83% a doufám, že se nám Erika brzy vrátí z výletu.

Kniha je inspirována skutečností a odehrává se v místech Londýna, ve kterých autor žil přes deset let. (zdroj: Internet)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Vyšetruje žena Podľa skutočných udalostí

Hodnotenie audioknihy Mizející dívky

19.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Katarze

08.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dokonalé ticho

21.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sporty z dob minulých

16.12.2020 Overený nákup

Polibky mocných

Existuje jeden citát: „Ten kdo zapomene na svoji minulost, je odsouzen ji znovu prožít.“ Pokud tato nahrávka přivede naše potomky k tomu, aby si něco zjistili o historii a hlavních aktérech, tak jistě splní svůj účel a nelze ji hodnotit jinak než 100%.

Tentokrát mi to nedalo a přečetla jsem si recenze k nahrávce. Zarazilo mě, že recenzenti se u nahrávky pobavili a přišla jim vtipná, ale bude to asi tím, že já si tu dobu velice dobře pamatuji a když to slyším není mi z toho dobře po těle, proto celkově 50%.

Hodnotenie audioknihy Ilustrovaný muž

08.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kanibal z Nine Elms

19.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka v ledu

29.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy 451 stupňů Fahrenheita

07.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Clona

06.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Šelma

01.10.2020 Overený nákup

Mayneova prvotina

V lese je napadena a rozsápána mladá dívka. Nejprve je podezřelý její bývalý profesor bioinformatiky Theo Cray a je zadržen. Následně, ale policie vyhodnotí vraždu jako napadení medvědem a Theo Cray je propuštěn. Tomu se však na celé věci něco nezdá a vrhne se do pátrání na vlastní pěst. Záhy zjistí, že podobných záhadných zmizení / úmrtí je více a profesor přijde s neuvěřitelným vysvětlením, že vše je dílo sériového vraha, který takto vraždí již několik let. Policie mu však nevěří a tak se pouští do nebezpečného hledání na vlastní pěst. Uvede tak v ohrožení nejen sebe, ale i svou novou přítelkyni, protože vrah ví že je mu na stopě.

Příběh: Většina detektivních knih je tak trochu přitažená za vlasy, vždyť autor musí fabulovat, vymýšlet si, aby nás čtenáře zaujal. U této knihy se však už autor, dle mého, pohyboval na hranici “sci-fi” a v závěru byla kniha celá přitažená za vlasy už trochu moc.

Přesto mě stále ještě bavila a určitě by bylo škoda ji nedoposlouchat. 55%

Interpretace: Přednes místy nepřehledný a hlavně zpočátku jsem se tak v knize ztrácela, protože jsem nevěděla kdo mluví. 70%

Celkově: Není to severská detektivka, a tak k tomu člověk musí přistupovat. 60%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Vyšetruje muž

Hodnotenie audioknihy Sova

24.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy V lese visí anděl

16.09.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy X způsobů smrti

25.08.2020 Overený nákup

Fabian Risk popáté

Kniha přímo navazuje na předešlý díl.

Zatímco Fabian se Sonjou svůj vztah dávají pomaličku do pořádku, jejich syn je postaven před velkou životní zkoušku. Poté co ho oba rodiče přesvědčí, aby se přihlásil jako svědek vraždy bezdomovce, za kterou je stíhaná skupina mladistvých Švédů v Dánsku, vše se totálně zvrtne a Theodor je uvězněn jako jeden z podezřelých. Aby toho nebylo málo, Fabien stíhá dva vrahy, jednak obávaného „kostkaře“, a jednak svého kolegu, který spáchal několik chybně vyjasněných brutálních vražd. Ve stíhání kolegy pomáchá Fabianovi jeho kolegyně Hillevi Stubbsová ze Stockholmu a jak ona tak i Fabien se ocitaji v nebezpečí, protože jejich kolega ví o každém jejich kroku.

Zatímco kostkař hází kostkou a dále rozkrývá systém, jakým jsou vraždy páchány, zmizí manželka policejního technika Ingvara Molandera a Fabian se obává, že je to jeho chyba. V závěru knihy Fabien stíhá vraha až do Dánska, kde naráží na slizáka Kima Sleiznera, který se rozhodl, že bude kromě Dunji Hougaardové, kazit život i Fabienovi.

Interpretace: Výborná 100%

Příběh: V této knize autor vše rozplétá. Vrah, vlastně dva vrazi jsou v závěru dopadeni a 5-ti dílná série s Fabianem Riskem končí. Autor si však v závěru neodpustil tak zvanou třešinku na dortu, která již k této sérii neodmyslitelně patří, a tak se snad máme na co těšit …..

(70%+5% - za třešinku)

Celkově: 80%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Severská Vyšetruje muž Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Motiv X

25.08.2020 Overený nákup

Fabian Risk počtvrté

Fabian Risk, toho má až nad hlavu. Řeší své osobní problémy s manželkou Sonjou, která se vyrovnává se svojí nevěrou, dále problémy jejich syna Theodora, který se potýká s rozhodnutím postavit se všemu čelem, a změny v chování jejich dcery Matyldy, která po probuzení z komatu, je přesvědčená, že někdo z jejich rodiny zemře. No ono kdyby šlo u Sonji jen o nevěru, asi by se to dalo zkousnout, ale nevěra se sériovým vrahem je hodně silná káva. Krom řešení domácích problémů se Fabian vydává na tajnou misi a snaží se pokračovat v pátrání mrtvého kolegy Hugo Elvina, a rozkrývá tak nejasnosti v některých vraždách.

Mezitím tajemný kostkař stále hází kostkou. Počet vražd, které zdánlivě nemají nic společného roste, což se snaží tým pod vedením Astrid Tuvessonové vyřešit. Bohužel Astrid po přerušené protialkoholní léčbě stále pije a Fabian je zaneprázdněn svým soukromým pátráním, takže se vyšetřování moc neposouvá. V této knize se trochu více rozvíjí osobní život inspektorky Irene Liliové, která řeší své rodinné problémy s partnerem inklinujícím k neonacistické straně a zároveň se v podstatě sama pouští do vyšetřování vraždy syrského chlapce. Naopak příběh dánské policistky Dunji se nikam neposouvá, Dunja se skrývá a umně zametá stopy před svým bývalým šéfem, který se jí pokouší najít. Policie nakonec dopadne dva pachatele, ale Fabianovi na tom stále něco nesedí. V závěru knihy se inspektorka Irene Liliová stěhuje od svého partnera, no a schválně, hádejte kdo je její nový soused?

Interpretace: Tady není co vytknout, takže opět výborná 100%

Příběh: Je to opravdu zmatek, postav jak na orloji a mrtvol nepočítaně. Kniha v závěru zůstává otevřená a musíte okamžitě sáhnout po dalším dílu, ale stále se jedná o velmi dobrou detektivku. Nejzajímavější je rozkrývání složitého mechanismu, který používá kostkař. 80%

Celkově: Velice pěkných 80% a vrhám se na závěrečný díl. Počkat bude to opravdu poslední díl?

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Severská Vyšetruje žena Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Osmnáct pod nulou

17.07.2020 Overený nákup

Fabian Risk potřetí

Po doposlouchání druhé knihy jsem se okamžitě vrhla na další. Stejně jako u předešlého dílu se v knize odehrávají souběžně dvě pátrání. Jedno ve švédském Helsinborgu po vrahovi kradoucím identitu a druhé na opačném břehu průlivu Öresund v dánském Helsingøru, kde maskovaná parta natáčí vraždy bezdomovců a videa ukládá na internet.

Zároveň se v knize dále rozvíjí osobní život jednotlivých hrdinů. Jednak manželské problémy Fabiana s jeho ženou Sonjou. Jejich dětí, dcery Matildy, která se obává, že se rodiče rozvedou a jejich syna Theodora, který se uzavírá do sebe víc a víc a zažije své první zklamání v lásce. Dále soukromý život Fabianovi šéfové Astrid Tuvesonové, která se po rozchodu s manželem utápí v alkoholu. Další dějovou linií je soukromý život dánské policistky Dunji, kterou se pokouší profesně zlikvidovat její bývalý šéf, za to, že odmítla být jeho milenkou. V knize se opět objeví i bývalá Fabianova kolegyně Malin, která v závěru minulého dílu v důsledku Fabianova selhání, porodila živé pouze jedno z dvojčat, které čekala. Prostě postav jak na orloji a každá má svůj příběh, takže je třeba být opravdu pozorný čtenář/posluchač. Zároveň se začíná rozvíjet další příběh Fabianova kolegy Huga Elvina, který spáchá sebevraždu. Ale je to opravdu sebevražda? A pak je tu ještě tajemný "Kostkař", který zatím jen hází kostkou.

Příběh: Příběh je již sám o sobě dost komplikovaný a navíc se zamotává množstvím postav s jejich osobními životy. Vše se zkomplikuje ještě víc, když Fabian zjistí, že vrah nepracuje sám a možnost převzatých identit se netýká pouze mužů, ale i žen. Navíc problémy ve Fabianově rodině vedou k ohrožení života jeho dětí. Tento díl hodnotím 90%.

Interpretace: Opět výborná 100%

Celkově: Přesto je to pecka. 95% A hurá na další díl.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Severská Vyšetruje žena Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Devátý hrob

02.07.2020 Overený nákup

Fabian Risk podruhé

Pod velkým dojmem z prvního dílu jsem se pustila do další knihy, která se dějově odehrává před prvním dílem.

Autor opět rozjíždí pěkně komplikovanou honičku za vrahem/vrahy, tentokrát zároveň na dvou místech, ve Stockholmu a v Helsingborgu.

Příběh: Knihu jsem slyšela v podstatě třikrát, když jsem byla cca v půlce, musela jsem dvakrát začít znova, protože jsem se v ději totálně ztrácela. Při třetím poslechu jsem si napsala i jména obětí a podezřelých, abych v tom neměla takový zmatek. I druhou část jsem si pustila třikrát, protože jsem se stále ztrácela v ději. Přesto se mi kniha i s tou třešinkou na dortu v podobě kapitoly X velice líbila. Jedno lehké mínus dávám za těhotnou inspektorku a vzkaz autorům, chce to zase změnu. V poslední době totiž došlo v severských detektivkách k navýšení počtu těhotných policistek a bohužel to ne vždy, s nimi anebo s jejich nenarozenými dětmi, dobře dopadne. Další menší mínus dávám příběhu za totální selhání hlavního hrdiny ke konci. 70%

Interpretace: Výborná 100%

Celkově: Když odhalíte důvody, které vedou vraha k sadistickým vraždám, máte najednou pocit, že s ním i trochu cítíte, a to vše je umocněno jeho odchodem. Z toho důvodu dávám celkově 90%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Severská Vyšetruje žena Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Dokonalá smrt

10.06.2020 Overený nákup

Dokonale dokonalá

Již třetí kniha ze série Inspektor Luc Callanach je opět dokonalá jak sám název uvádí. Ava Turnerová a Luc Callanach tentokrát řeší nejen vraždy, které z počátku ani jako vraždy nevypadají, natož, že by měly mít něco společného, ale i sebevraždu ve vlastních řadách. Inspektorka Turnerová není ochotna připustit, že by si její bývalý šéf vzal život sám a šťouráním se v jeho sebevraždě rozjede pěkně divokou jízdu, kterou ohrozí život nejen sobě a svých kolegů, ale i dalších zúčastněných.

Na pozadí odvíjející se vztah dvou hlavních postav se nám opět zamotává, tentokrát je to Luc Callanach, který si najde novou známost. Navíc v tomto díle Luc opět řeší a vyřeší svoje problémy s matkou.

Už se těším na 4. díl Dokonalé ticho.

Příběh: 90%

Interpretace: Jan Šťastný byl opět dokonalý 100%.

Celkově: 95%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Bordeří povídačky 2

20.05.2020 Overený nákup

Bordeři

Ovčácký pes border kolie je v současnosti poměrně populárním plemenem, obzvláště u těch, kteří chtějí se svými psy sportovat. Tyto pohádky o borderech nás však přivádí do jejich přirozeného prostředí, kde plní svoji původní funkci. Kniha je určena především pro poslech menších dětí (předškoláci, 1.-2. třída), kteří se tak dostanou na statek borderáka Kubíka, který se ocitl v obležení rozdováděných štěňat. Kniha je velice pěkně načtena.

Hodnotenie audioknihy Tajný deník čínské císařovny

15.04.2020

Recenzia audioknihy Řeky Londýna

08.04.2020 Overený nákup

Fantasy detektivka

Čarodějové ve službách londýnské policie, komu by se takový námět knihy nezdál zajímavý, a opravdu to tak v první polovině knihy bylo. Navíc interpretace byla velmi zdařilá. Bohužel v druhé polovině jsem se poněkud začala ztrácet v ději i v postavách.

Příběh: Do druhé poloviny knihy jsem se trochu musela nutit, proto jen 55%.

Interpretace: Výborná 90%.

Celkově: Příběh má dobrý nápad, pravděpodobně mu dám šanci ještě v dalším díle, ale pro tentokrát je to jen 50%.

Recenzia audioknihy Praha NOIR

28.02.2020 Overený nákup

Praha NUÁR [nwaʁ]

Výborně načtený soubor povídek. Mě osobně příjemně překvapila povídka Mrtvá holka z čerťáku. Z mého pohledu nejlepší povídka Život a dílo baronky Mautnicové.

1. Petr Šabach: Večer tříkrálový aneb cokoli chcete - čte Jaromír Dulava - 50%

2. Štěpán Kopřiva: Amatéři - čte Viktor Dvořák - 40%

3. Kateřina Tučková: Život a dílo baronky Mautnicové - čte Hana Maciuchová – 100%

4. Ondřej Neff: Opukový kruh - čte Martin Myšička – 95%

5. Jiří Walker Procházka: Mrtvá holka z čerťáku - čte Alexej Pyško– 70%

6. Petra Soukupová: Další nejhorší den - čte Pavla Beretová – 80%

7. Markéta Pilátová: Všechny starý převleky - čte Jan Vlasák - 50%

8. Martin Goffa: Tři mušketýři - čte David Novotný - 40%

9. Irena Hejdová: Olda č. 3 - čte Martina Hudečková – 80%

10. Michaela Klevisová: Lepší život - čte Jan Vondráček – 50%

11. Chaim Cigan: Zázračný amulet - čte Jan Dolanský – 40%

12. Michal Sýkora: Percy Thrillington - čte Petr Stach – 50 %

13. Miloš Urban: Mizení na mostě - čte Hynek Čermák – 50 %

14. Petr Stančík: Kabinet sedmi probodnutých knih - čte Lukáš Hlavica – 50 %

Hodnotenie audioknihy Dívka ve vlaku

07.02.2020

Recenzia audioknihy On-line ZOO

07.02.2020 Overený nákup

Pěkné ....

Pěkně zpracované základy chování na internetu pro malé děti, vhodné pro předškoláky a první - druhou třídu. Starší děti by tato zábavná forma asi nebavila i když tato pravidla platí pro všechny uživatele internetu 0-99 let a občas by si je asi měl připomenout každý.

Recenzia audioknihy V pasti lží

06.02.2020 Overený nákup

Za vším hledej …..

Kam až může vést touha po penězích a jaké to je, když konečně zjistíte, že opravdu nejste blázen a opravdu si někdo zahrává s vaším životem?

Chápu hlavní hrdinku, jaké bylo její zoufalství, když ji nikdo nevěřil. Bohužel když žijete s hyenou, která nemá dostatek vkusu a ohledu řešit životní situaci slušně, může jít i o váš život. Tohle byla naštěstí kniha a vše dopadlo „dobře“, v reálném životě to tak bohužel nebývá.

Příběh: Od začátku hodně předvídatelný. Spíše manželské drama než detektivka. 50%

Interpretace: Nevím jestli to způsobil přednes interpretky, nebo styl jakým byla napsaná kniha, ale hodně mi to připomínalo Dívku ve vlaku. 80%

Celkově: 55%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Kříďák

31.01.2020 Overený nákup

Křídoví panáčci

Příběh začíná na pouti v roce 1986, kdy je vážně zraněna kolotočem jedna dívka. Tato dívka je později nalezena mrtvá v lese. K její mrtvole dovede partu kluků série křídových kreseb. Tělo dívky je rozřezáno a rozseto po lese. Chybí hlava.

Kdo je vrah? Je vrahem obviněný učitel? Kdo ukradl hlavu mrtvé dívky?

Kniha končí po 30-ti letech, kdy se hlavní hrdina dopátrá celé pravdy.

Příběh: Podobnost s knihami od Kinga nemohu potvrdit, protože jsem jich dostatek nepřečetla. Kniha je napsána poutavě a přišla mi spíše jako dobrodružná kniha o partě kluků než jako detektivka. Místy jsem se musela vracet, abych se zorientovala v ději. 50%

Interpretace: Načtení Vasilem Fridrichem se mi hodně líbilo – 100%

Celkově: 60%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Oběť bez tváře

25.01.2020 Overený nákup

Školní masakr

Stockholmský detektiv Fabian Risk se stěhuje se svou rodinou do rodného Helsingborgu. Nastupuje zde na kriminální oddělení, protože ze svého místa ve Stockholmu byl vyhozen. Ačkoliv má mít ještě měsíc dovolené, je svojí budoucí šéfovou požádán, aby vypomohl s vyšetřováním vraždy jeho spolužáka ze třídy. K první vraždě brzy přibyde další a vše nasvědčuje tomu, že pachatelem je spolužák, kterého zavraždění šikanovali, zatímco ostatní se dívali stranou, a to nejen spolužáci, ale i učitelé. Když však najdou zavražděného i jeho, dojde Fabianovi, že s nimi chodil do třídy ještě někdo další, někdo na koho si nemůže vzpomenout ani on, ani jeho spolužáci, někdo kdo ani šikanován nebyl, někdo kdo byl a stále je naprosto neviditelný.

Příběh: místy trošku až překombinované a musela jsem se několikrát vracet, abych se zorientovala v ději, ale stálo to za to, krátký epilog na závěr celou knihu pěkně uzavře – 70%

Interpretace: přednes Pavla Soukupa je naprosto bez chybičky – 100%

Celkově: 10% dolů za to, že se mi příběh zdál místy už hodně sci-fi, nicméně se těším na další knihu s Fabianem Riskem – takže celkově 75%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

16.01.2020 Overený nákup

Asadův příběh

V této knize vystupuje do popředí Asadův příběh. Na břeh Středozemního moře je vyvrženo 2117. tělo uprchlíka, Asad v něm poznává ženu, která je úzce spojena s jeho rodinou. O oběti píše španělský novinář, který se v honbě za senzací zamotá do celého dění víc než je zdrávo. Na fotografiích, které k článkům uveřejní, Asad poznává nejen svou ženu a jednu z dcer, ale i Ghaliba, který je unesl a vězní, aby se Asadovi pomstil. A tak se Asad s Carlem vydají po jejich stopě, která vede až do Berlína.

Na pozadí se odvíjí dějová linie Gordon a Rose, kteří řeší případ mladíka, který hodlá vyrazit se samurajským mečem zabíjet lidi. Tento příběh je naprosto nepodstatný a o ničem, ale udržuje Gordona a Rose v ději. Navíc dává Gordonovi více vyniknout.

Příběh: napínavý, tentokrát na počátku trošku delší rozjezd - 80%

Interpretace: výborný Igor Bareš - 100%

Celkově: řešení případů oddělení Q je upozaděno, ale dozvíme se konečně Asadův příběh - 85%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Kaštánek

10.12.2019 Overený nákup

Panáček z kaštanů

O dvojčatech, kterým jejich pěstouni ubližovali. O jedné malé žárlivé holce. O lidech, kteří ubližovali svým vlastním dětem. Co z toho všeho vzešlo, jak se hříchy minulosti vrátí v budoucnosti. O tom všem je kniha Kaštánek. Kniha s nevinným názvem, při které vám bude běhat mráz po zádech.

Hlavní vyšetřovatelé Naia Thulinová a Marka Hess, jeden ambiciózní, druhý vyhořelý, klasická dvojice detektivů. Dvojice, která má našlápnuto, být hlavními postavami další nové série severských detektivek.

Kniha graduje až do konce a na konci knihy nepadají hlavy, ale ruce. Přesto se dočkáte happyendu.

Příběh: napínavý, se spádem a zajímavou zápletkou - 90%

Interpretace: přestože jde o drsný příběh, zhostila se interpretace Zuzana Kajnarová velice dobře - 75%

Celkově: velice zdařilý debut - 83%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Ztracený

08.11.2019 Overený nákup

Ztracený v Londýně

David Raker se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Jednoho dne ho osloví Julia Wrenová s žádostí, aby našel jejího manžela Sama Wrena. Sam se pohřešuje již několik měsíců. Jednoho dne odešel do práce, nastoupil do vlaku metra a už z něj nikdy nevystoupil. Nenašli se žádní svědci. Nejsou žádné záznamy na bezpečnostních kamerách. Nenašlo se žádné tělo. Sam prostě zmizel a nikdo neví kde je.

David Raker se dává do pátrání a hledá odpovědi, které by mohl Julii poskytnout. Zjišťuje, že idylický rodinný život jaký vedl Sam a Julia nebyl tak idylický, že Sam měl co skrývat. Ale kam se poděl? Co ještě jiného skrývá? Nestal se obětí sériového únosce, tzv. Uchvatitele? Není Sam sám, tím hledaným Uchvatitelem?

Příběh má zajímavou zápletku, je napínavý a má spád až do úplného konce. Jedinou vadou na kráse je větší množství postav, takže místy může být posluchač také „ztracený.“ (65%)

Kniha je velice poutavě interpretovaná Igorem Barešem (80%).

Celkově audioknihu hodnotím pěknými 73% a doufám, že se v nabídce objeví další audiokniha Tima Weavera.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Mráz

11.10.2019 Overený nákup

Mrazivý příběh

Kniha se odehrává v malém městečku ve francouzských Pyrenejích. Jednoho zimního dne najdou pracovníci vodní elektrárny mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Kůň patří místnímu magnátovi Ericu Lombardovi.

Do vyšetřování se pouští Martin Servaz, velitel místní kriminálky v Toulouse, který je zpočátku naštvaný, že byl odvolán z jiného vyšetřování, a to brutální vraždy bezdomovce.

Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, který se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová.

Na mrtvole koně je identifikována DNA, která patří jednomu z chovanců nejzabezpečenějšího oddělení A, Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven.

Za několik dní je nalezeno další mrtvé tělo, ale tentokrát lidské. Martin Servaz se se svým týmem pouští do pátrání, které má kořeny v minulosti a postupně odhaluje tajemství, které je s celým případem spojeno. Diane Bergová mezitím zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody při léčbě pacientů a její pátrání ji také přivádí na stopu vrahovi.

Děj knihy je zpočátku složitý, později trochu předvídatelný, přesto napínavý a má spád. Závěr knihy je otevřený a kromě hlavního vyšetřovatele se pravděpodobně v dalších dílech setkáme i s jednou z hlavních záporných postav. (65%)

Interpret má příjemný hlas, ale poněkud mě vadila absence předělů, kdy nebylo poznat, že se už děj týká jiné postavy. Musela jsem se několikrát opakovaně vracet, abych zjistila, koho se děj týká. (55%)

Přesto knihu doporučuji, protože stojí za poslech. Já se k tomuto autorovi určitě vrátím v dalších dílech této série.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Vetřelec - Probuzení

27.09.2019 Overený nákup

Vetřelec 1,5

Jsem fanoušek filmové série Vetřelce a několikrát jsem celou sérii viděla, včetně rozšířené verze. Když jsem zde narazila na audioknihu byla jsem k ní trochu skeptická, ale přesto mi to nedalo a audioknihu si zakoupila.

Děj se odehrává mezi prvním a druhým dílem a je natolik dobře zpracovaný, že jsem si celou dobu říkala, jak to asi dopadne a hrdinům knihy děsně fandila a čekala, kolik jich přežije. Až v úplném závěru mi došlo, že vlastně tohle měl autor od začátku pevně dané a výborně se se závěrem knihy vypořádal. V této knize je prostě z Vetřelce vše co jsem jako fanoušek očekávala. (90%)

Přednes Pavla Rímského je naprosto perfektní a pro tuto knihu snad nemohli vybrat nikoho lepšího. (100%)

Celkové hodnocení: 95%

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Řbitov zviřátek

13.09.2019 Overený nákup

Horor od Kinga

Kdysi jsem viděla v televizi filmy To a Carrie, a protože se opravdu nerada bojím, další horory ať filmové nebo knižní jsem nevyhledávala. Řbitov zvířátek mě zlákal svou reklamou na film, ale protože jsem nenašla odvahu jít na horor do kina, zkusila jsem audioknižní podoby této knihy.

Příběh je jednoduchý a do jisté míry, až na úplný závěr (epilog), až moc předvídatelný. Rozhodně se tady žádného happyendu nedočkáte (což jsem neočekávala). Audiokniha se mi přesto líbila, jak její interpretace, tak i samotný příběh. Je poslouchatelná a ráda jsem se k pokračování jejího poslechu vždy vracela. Očekávala jsem však asi něco jiného, něco u čeho se budu víc bát, a bohužel musím konstatovat, že jsem se vlastně vůbec nebála, takže z toho důvodu je pro mě (audio)knižní verze hororu trochu zklamáním a nevím, jestli by to vylepšilo přečtení knihy (což stále zvažuji). Možná je to tím, že nemám dostatečnou hororovou představivost nebo jsem málo hororů četla a viděla, a proto hodnotím příběh jen průměrně (3 hvězdy). Přes uvedené výtky hodnotím audioknihu jako velmi dobrou a doporučuji její poslech.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dokonalé stopy 

04.09.2019 Overený nákup

Lepší průměr

Kniha je lepším průměrem s dobrým přednesem interpreta. Samotný příběh nenadchne, ale ani neurazí. Pro mě byl poslech sadistických nechutností, které pachatel provozuje na svých obětech, už hodně přes čáru a fakt jsem si asi 2x sundala sluchátka, abych to neslyšela. Nicméně se těším na pokračování této série.

Recenzia audioknihy Konec hlídky

21.08.2019 Overený nákup

Návrat Bradyho?

Když jsem doposlouchala první knihu z této třídílné série, neměla jsem tušení, že se dočkám pokračovaní, kde se znovu objeví hlavní padouch z prvního dílu. Na konci druhého dílu už nám ale autor naznačil, že to tak bude, a tak jakmile se třetí audiokniha objevila, ihned jsem si ji koupila. Brady se opravdu vrací a způsob jakým jej pan King dostane zpět do děje je opravdu paranormální. Závěr knihy bohužel celou třídílnou sérii ukončí, ale to už je život a ten někdy končí ….

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Firma

21.08.2019 Overený nákup

Vše pro firmu ….

(Audio)Knihu Firma bych neoznačila jako kultovní, ale rozhodně její poslech doporučuji, protože vám předkládá přes 15 hodin velmi napínavého poslouchání a musíte dávat velký pozor, jinak se v ději ztratíte. Hlavní hrdina se dostane do zdánlivě bezvýchodné situace a její vyřešení se zdá být nemožné. Za pomoci své manželky, bratra a mála přátel ji však zvládne a kupodivu vše dobře dopadne. Volba interpreta byla výborná.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

10.05.2019 Overený nákup

King není Nesbo

Cituji:

Rozbrečelo ho až tlumené chrupnutí zlomeného nosu ….

Celkem jsou nutné čtyři údery. Ten poslední dopadne nad hřeben Endyho nosu. Rozsekne obě oči jako zrnka vína a zmítání nadobro ustane. Morris vyprostí sekeru za tichého vrzání oceli o kost ….

Brrr ........ Musím přiznat, že při některých větách se mi dělalo úplně mdlo, ale jak jsem napsala výše King není Nesbo, King je King, a tak od něj nemůžete očekávat žádnou severskou detektivku, ale pořádnou dávku hnusu, z kterého vám musí běhat mráz po zádech. Ano, je pravda, že hlavní hrdina série inspektor Hodges, v této knize nehraje zrovna prim, ale za to se tu pěkně rozvine příběh hlavního záporáka Morrise Bellamyho. Líbí se mi propojení s první knihou a těším se na třetí, protože jak konec této knihy napovídá, Brady se vrací na scénu ….

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

04.04.2019 Overený nákup

Všechno začalo květinou

Ne, nebudu zde popisovat děj knihy, protože si audioknihu určitě poslechněte. Šéfinspektora Barnaby znám pouze z televizního seriálu, vydání knižní série mi uniklo a proto mě překvapilo audio vydání, první knihy z této knižní série. Přednes interpreta je vynikající a pro tuto knihu (a doufám, že i sérii) naprosto výborně zvolený. Jeho interpretace vás přenese do fiktivního hrabství Midsomer tak poutavě, že posloucháte každou volnou chvíli. Doufám, že se mohu těšit na další audioknižní podání Vražd z Midsomeru.

Recenzia audioknihy Život na volné noze 1

02.04.2019 Overený nákup

Myslíte si, že lidem na volné noze prší peníze? Zkuste to také, ale předtím si poslechněte co to obnáší .....

Zajímavé informace pro ty, co se chtějí vrhnout do podnikání, ale i pro ty co již podnikají. Pro nás, kteří už v těchto vodách plavou, mohou být tyto informace podstatné i z toho důvodu, že tak zjistíme, že to co děláme, děláme buď správně (i když se nám to občas nemusí zdát) anebo děláme úplně špatně a musíme to změnit. Takže jsem si hned přidala audioknihu Na volné noze v plné verzi do svého seznamu k poslechu. Interpret knihu přednáší energicky, což odpovídá i danému tématu.

Recenzia audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1

27.03.2019 Overený nákup

První audiokniha, která mě zklamala

UPDATE: Všechny články mají novou interpretku. Tato recenze hodnotí předešlou verzi.

Knihu jsem doposlouchala se sebezapřením. Na mém špatném hodnocení má podíl jak obsah knihy, tak její interpretace.

Autorka v podstatě opakuje to, co je současným trendem. Z velké části mi kniha přišla jako propagace tzv. keto diety, která je nyní hitem a vydělává na ní plno firem prodejem jídelníčků a jídla v instantní formě.

Interpretace: Až do té doby, kdy se interpretka opravila v četbě, jsem byla přesvědčena, že se jedná o velmi kvalitní strojové čtení. Čtení anglických výrazů tak jak je psáno, např. junk food, je naprosto hrozné. Bohužel musím konstatovat nejhorší interpretace, jakou jsem kdy slyšela.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Někdo blízký

27.02.2019 Overený nákup

Kdo z blízkých je vinen

Kdo to udělal je jasné v podstatě od počátku. Někdo blízký. Je jen nutné najít dostatek důkazů a ty se nakonec najdou. Ukázka jak sociální sítě, v tomto případě Twitter, zasahují do našich životů. Kniha je interpretována tak poutavě, že ji posloucháte každou volnou chvíli, dokud se nedostanete na konec. Konec, který má tak zajímavé rozuzlení. Tak kdo je opravdu vinen .....

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Selfies

22.01.2019 Overený nákup

Fotografie sebe sama

Tato kniha je sedmá ze série o Carlu Morckovi z oddělení Q. Přečetla jsem celou sérii a kompletně bych ji zhodnotila 95%, přičemž tento díl byl zatím nejslabší. První díl byl tak úžasný, že ještě než jsem ho dočetla, koupila jsem si další dva díly, aby mi neuteklo nic ze života Carla Morcka, jeho tajemného asistenta Asada a ještě tajemnější Rose. Případy z minulosti, které Oddělení Q řeší, mají takový spád, že vás vtáhnou a nepustí, ve čtené i audio podobě.

V průběhu čtení prvních 5-ti knih jsem si udělala, určitou představu o tom jak vypadají tito tři hlavní hrdinové. Poté jsem měla možnost vidět filmy natočené podle prvních dvou knih. Následně jsem se dostala k audioknihám této série. S velkou chutí jsem se pustila do poslechu od prvního dílu a mohla se tak ke knihám opět vrátit. Zajímavé je, že v průběhu četby si uděláte nějakou představu o tom jak trojice z Oddělení Q vypadá. Poté je tato představa upravena filmovým ztvárněním (např. Carla Morcka jsem si představovala vice ošuntělého, staršího, méně sympatického) a nakonec byla opět úplně převrácena v jinou podobu, při poslechu knihy výborně načtené Igorem Barešem.

Knihu doporučuji k poslechu, ale samozřejmě po poslechnutí (přečtení) prvních šesti dílů.

Recenzia audioknihy Sluneční bouře

24.10.2018 Overený nákup

Detektivka z Kiruny

Rebecka Martinssonová je daňová poradkyně, která se vrací do rodného města Kiruny, aby pomohla své kamarádce, která je podezřelá z vraždy svého bratra ...

V průběhu vyšetřování se dozvídáme o současném, ale i minulém životě Rebecky, takže vás to nutí sáhnout po dalším 2. díle (Prolitá krev), abyste se dozvěděli, jak to bude s Rebeckou dál. Asa Larsson tak poutavě popisuje Kirunu, město ležící za severním polárním kruhem, že začnete mít touhu toto město, na severu Švédska, okamžitě navštívit. Četla jsem všech 5 detektivek s hlavní hrdinkou Rebeckou Martinssonovou, proto jsem neváhala a sáhla po této audioknize abych se mohla do Kiruny s Rebeckou opět vrátit.

Interpretace Jany Strykové je výborná.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

09.10.2018 Overený nákup

King poprvé a ne naposled

Stephena Kinga mám spojeného s filmy To a Carrie, které byly natočeny podle jeho knih. Obojí jsem kdysi viděla a od té doby tyto filmy nevyhledávám, protože se prostě a jednoduše nerada bojím. Tohoto autora jsem si zařadila do kategorie mistra hororů, a tak jsem od něj nikdy nic nečetla, ale pořád jsem váhala, protože když je někdo tak vychvalován, zajímalo mě, jak píše.

Z toho důvodu mě upoutala reklama na detektivku Pan Mercedes, která vyšla v loňském roce jako audiokniha, ale pořád jsem byla na vážkách, i když mám detektivky ráda. A pak mi do mailu přišla nabídka od Audiolibrix, s možností stát se členem klubu, a protože jsem do té doby měla audioknihy od různých prodejců a tím i mobil plný různých aplikaci a vůbec mi to nevyhovovalo, a hledala v podstatě něco podobného, rozhodla jsem se to s Kingem a Audiolibrix zkusit.

Pan Mercedes je výborná detektivka, spíše detektivní thriller a určitě si na své přijdou i milovníci hororů, protože při popisu vraždy, tak jak ji popisuje King, vám proběhne mráz po zádech. Na začátku to vypadá, že vše je jasné a brzy se to vyřeší, ale postupně se to pěkně zamotá a King vás pěkně napne a vy držíte kladnému Hodgesovi palce, aby už toho mercedesového vraha chytil ….. S panem Kanyzou jako interpretem jsem se setkala poprvé, a čím déle jsem tuto knihu poslouchala, tím více se mi jeho interpretace líbila. Kajetán Písařovic jako mercedesový vrah, byl fakt úchylný, slovy Bradyho: „Blábláblá …..“

Závěr: Knihu jsem slyšela už dvakrát a nyní poslouchám druhou z této série, takže King mě dostal a Pan Mercedes také.