Recenzie užívateľa Hanka

Recenzia audioknihy Žena v kleci

04.01.2021 Overený nákup

Zajímavá detektivka

Zajímavá detektivka, i když dost drsná. Místy dost zdlouhavá a zbytečně zahlcená vedlejšími příběhy a postavami. Ale celkově se to poslouchá dobře. Poslechnu si určitě i další knihy od tohoto autora. Interpretace Igora Bareše výtečná!

Recenzia audioknihy Povídky na tělo

04.01.2021 Overený nákup

Nic moc

První kniha Martiny Formanové (Skladatelka voňavého prádla) se mi moc líbila, ale tyto povídky mě moc nebavily. Některé byly určitě zajímavé, ale takové jednoduché, málo propracované. Určitě mě to ale neodradí, přečíst si od autorky něco jiného.

Recenzia audioknihy Aristokratka u královského dvora

04.01.2021 Overený nákup

Opět skvělé

Aristokratka zase nezklamala, po slabším minulém dílu je tento opět skvělý. V autě cestou do práce mi vždy zvedne náladu. Škoda jen otevřeného konce, protože kdoví kdy bude další díl...Veronika Khek Kubařová je výborná, neumím si představit nikoho, kdo by se na tuto roli lépe hodil. Doporučuji !

Hodnotenie audioknihy To neřeš!

27.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Skladatelka voňavého prádla

27.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nabíječ

27.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dobytí severního pólu

24.06.2020 Overený nákup

Naprostá klasika od Cimrmanů

Moje nejoblíbenější hra od Cimrmanů, vtipná od začátku do konce . Obsazení z dob největší slávy Cimrmanů - Svěrák, Smoljak, atd. Nesmrtelné hlášky jako: "kdo chvíli močil, již močí opodál" nebo "kdo způsobil, že sám náčelník vydával tak zvrácené rozkazy?" I když je hra stará už několik desetiletí, je stále aktuální. Kdo zná Cimrmany, ví, o čem mluvím. Kdo ne, tak touhle hrou může klidně začít...

Recenzia audioknihy Než jsem tě poznala

19.06.2020 Overený nákup

Nečekaně zajímavá kniha

Úžasný příběh o dívce, které kluk na vozíku změnil život. Ze začátku mi to silně připomínalo film Zemřít mladý a myslela jsem, že to bude probíhat podobně, ale postupně příběh nabere jiný, zajímavější směr. Člověka vede k zamyšlení, že si neváží života, který má nebo by mohl mít a uvědomí si to často až když o všechno přijde. Určitě doporučuji. Výborná je i interpretace Evy Josefíkové, dávám plný počet bodů.

Hodnotenie audioknihy GUMP - pes, který naučil lidi žít

23.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Miláček

08.03.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Český ráj

17.02.2020 Overený nákup

Nuda

Tedy takovou pitomost jsem už dlouho neslyšela. Povrchní tlachání s vtipy opakovanými stále dokola....každá kapitola začíná stejně, pořád jsem čekala, kdy to bude konečně vtipné, ale nezasmála jsem se ani jednou, hodně jsem posouvala dopředu. Možná, že mužům se to líbí, nevím...jediné plus je podání pana Čtvrtníčka, to bylo výborné.

Recenzia audioknihy Jak jsem se zbláznila

11.02.2020 Overený nákup

Zábavné vyprávění ze života

Audiokniha se mi moc líbila. Výborný nápad, že knihu namluvila sama autorka, nemáte pocit, že čtete knihu, ale jen posloucháte vyprávění ze života. I když příběh není zrovna veselý, tak je vyprávěn s nadhledem a humorem, takže vlastně pobaví. Máte pocit, že tohle se může stát i vám nebo komukoliv jinému, protože každý máme v životě nějaké trápení a stresy, které nás mohou dovést až do blázince...

Hodnotenie audioknihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

29.01.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Hrabě Monte Christo

28.09.2019 Overený nákup

Hodně zkrácená klasika ve vynikajícím zpracování

Hrabě Monte Christo je můj nejoblíbenější román, četla jsem ho několikrát. Je to téma zrady a pomsty, které je úžasně zpracováno v silném příběhu. Proto jsem byla hodně zvědavá na mluvené pojetí, a musím říct, že mě nezklamalo. Není to klasická audiokniha, ale rozhlasová hra s nejlepšími herci své generace. Takže interpretace vynikající. Román je ale hodně tlustá kniha s mnoha vedlejšími dějovými liniemi a postavami, které příběh okoření, ale které se bohužel do tohoto zpracování nevešly. Zachována je pouze hlavní dějová linie a hlavní postavy. Příběh, hlavně v druhé části, je opravdu hodně zkrácen. Proto ubírám jednu hvězdičku.

Recenzia audioknihy The Village of Ghosts (EN)

13.09.2019 Overený nákup

Na procvičení angličtiny výborné

Typická anglická detektivka ve stylu Sherlocka Holmese, ovšem s jednodušším dějem, což je ale v pořádku, na procvičení poslechu angličtiny perfektní. Audiokniha je namluvena několika hlasy, některým je rozumět lépe, jiným hůře, ale i to je v pořádku. Myslím, že je vhodná pro mírně až středně pokročilé angličtináře. Vyhovovalo mi, že kapitoly jsou celkem krátké, takže se dobře posouvají zpět, pokud potřebujete něco slyšet znovu.

Recenzia audioknihy Sběratel motýlů

02.09.2019 Overený nákup

Výborná, netypická a dost drsná detektivka

Výborná, napínavá, i když netypická detektivka. Od začátku vás strhne, přestože vlastně začíná koncem a víte, jak to dopadlo. Příběh je dost drsný, ale je to něco úplně jiného, než jsem dosud četla. Jediné, co se mi moc nelíbilo byla interpretace, přišlo mi to takové nemastné, neslané. Vzhledem k tomu, že většinu knihy vypráví dívka, více by tomu seděl ženský hlas, nebo kombinace mužského a ženského hlasu.

Hodnotenie audioknihy Doktor v domě

08.08.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

07.08.2019 Overený nákup

Lehce zábavné čtení pro nenáročné

Ze začátku mě kniha bavila, ale postupně mi to přišlo pořád stejné a trochu nuda. Určitě je zajímavý nápad líčit stejné situace z pohledu muže a pak ženy, protože každý vidí stejnou situaci úplně jinak a to je na tom to vtipné. Ale jinak dělá v podstatě "debila" nejen z muže, ale i z ženy. Vím, že je to nadsázka, ale četla jsem už zábavnější knihy.

Recenzia audioknihy Vyhnání Gerty Schnirch

02.07.2019 Overený nákup

Zajímavé téma, ale velmi smutný příběh

Velmi zajímavé téma poválečného odsunu němců z Brna, kniha určitě stojí za přečtení, ale příběh je velmi smutný až depresivní. Autorka navalila na hlavní hrdinku tolik neštěstí a tragédií, že mě to už někdy v půlce přestávalo bavit. Děj zahrnuje asi 60 let života hrdinky (velké části jsou ovšem přeskočené) a ta za celý život v podstatě nezažila nic hezkého....Pořád čekáte, že se něco v životě konečně zlomí a bude líp, ale líp není vlastně nikdy a celý život je v podstatě zoufalý. Je mi jasné, že po válce to nebylo lehké období a spousta křivd se opravdu děla, ale toto mi přišlo až moc. Vadil mi i neuspořádaný způsob vyprávění: někde se do detailu popisují nedůležité situace (dožínky, tlachání ženských na statku) a naopak zásadní zlomy v životě hrdinky jsou odbyté několika větami (smrt matky, narození dcery). Autorka se pak retrospektivně k některým věcem sice vrací do minulosti, ale k některým, které by vás zrovna zajímaly, už ne, takže se nedozvíte, jak to vlastně bylo....Některé kapitoly začínají koncem, takže je vlastně prozrazena pointa a pak se teprve dozvíme, co tomu předcházelo.... Velké plus dávám Vilmě Cibulkové za skvělou interpretaci, kdyby to nebylo tak dobře namluvené, asi bych to do konce nevydržela.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Deset let s Václavem Havlem

03.05.2019 Overený nákup

Příjemná i vtipná vzpomínka na Václava Havla

Audiokniha se mi moc líbila. Opravdu příjemná vzpomínka na Václava Havla a porevoluční léta, kdy se událo spousta úžasných věcí, na které se už trochu zapomíná. V knize je vše líčeno z pohledu pana Špačka, jako jednoho z nejbližších spolupracovníků Václava Havla, který byl asi u všech důležitých událostí, státních návštěv a cest té doby. Nahlédneme, jak se věci udály z druhé strany, kolikrát v kontrastu s tím, co bylo prezentováno v médiích. Někdy jsem se hodně nasmála, např. při líčení návštěvy fotbalového zápasu. V knize se vzpomíná i na spoustu zahraničních osobností té doby a zážitky, s nimi spojené. Po skončení jsem si znovu uvědomila, že osobnost, jakou byl Václav Havel, tady opravdu chybí... Kapitoly jsou celkem krátké, rozdělené spíš tematicky než časově, pro mě ideální audiokniha do auta. A pan Špaček to namluvil slušně, na to že není herec...