Recenzie užívateľa Martin B.

Hodnotenie audioknihy Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

21.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Na okraji propasti

23.09.2020 Overený nákup

Zatím nejslabší Minier

Tato kniha je dle mého soudu nejslabší z jeho doposud vydaných v češtině. Jediné co ve mne zanechala je připomenutí nebezpečí, která jsou spojena s moderními technologiemi: internetem, neustálým životem on-line, čínskou expanzí na trhu s technologiemi a jak lze zneužívat telefony, tablety připojené v sít. Jedná se o velký problém Big brother. Ale k tématu knihy. Minier napsal slabý příběh, postavy jsou plytké. Je to detektivna s příliš průhledným dějem, doposlouchal jsem to spíše kvůli literárnímu přehledu, než kvůli tomu, že by mne kniha a její děj bavila. Tatam je napětí a barvitost, zvraty ze série s vyšetřovatelem Servazem.

Recenzia audioknihy Nevermore Baltimore

09.09.2020 Overený nákup

Klasika od Heteši

Nevermore Baltimore je jedna z knih, která autora proslavila. Jedná se o dobře vystavěný příběh, tak nějak uvěřitelný s nádechem tajemna. Hlavní hrdina se zaplete do podivné a šílené hry, odehrávající se na šíleném místě, v katastrofou poničeném Boltimore. Příběh je napínavý. Opět se zde setkáváme se slavnou zbraní české fantastiky Desert Eaglem - ikdyž zas až tolik krve zde neteče. Na přednes jsem si musel chvíli zvykat, ale po pár hodinách už mi to nepřišlo a na konci jsem už nedovedl představit, jinak interpretovanou knihu. Hloubka hlasu je úchvatná - zvláště pak hlas pana Nápovědy.

Recenzia audioknihy X způsobů smrti

29.08.2020 Overený nákup

Fabián Risk opět v akci

Tak zaprvé - ani chvíli jsem se při poslechu nenudil. Zápletka byla rozpracována skvěle. Pro fanoušky tohoto spisovatele je tato kniha dalším pokladem.

Zadruhé je to strašně chytlavé a nemohl jsem přestat s poslechem.

Zatřetí výkon interpreta je standardně výtečný.

A za čtvrté - chci už konečně vědět, jak to dopadlo s Dunjou - pište pane spisovateli, pište.

Recenzia audioknihy Hod mrtvou labutí

29.08.2020 Overený nákup

Výborné, výborné a ještě jednou výborné

Tento soubor povídek mužů doporučit každému, kdo má rád černý ale jemný humor, kdo má rád kratší povídky s roztodivnými zvraty a kdo si vychutnává pocit, ze veškeré konání ať je myšleno v dobrém či ve zlém, vše nakonec většinou dopadne zcela jinak než je zamýšleno. Autor si bere na mušku korupční jednání a jak ovlivňuje i nezúčastněné a bohužel k jejich škodě povětšinou negativně. A samotným vrcholem respektive dovršením předlohy k dokonalosti jsou hlasy herců vinohradského divadla.

Recenzia audioknihy Motiv X

14.07.2020 Overený nákup

Fabian Risk počtvrté

V Motivu X se setkáváme s Fabianem Riskem, dalšími jeho kolegy a Dunjou a jejími trablemi s slizkým Sleiznerem počtvrté. Kdo si tyto postavy oblíbil, tak u "čtyřky" nebude sklamán a řekl bych naopak. Motiv X se mi jeví jako mohutný druhý dech. Napínavé, čtivé (rozuměj nakažlivě poslouchatelné) a stěží se lze od poslechu odtrhnout. Výborný děj. Malá slabinka - asi na dvou místech jsem se chvilku nudil, ale naštěstí to netrvalo dlouho. Interpretovi není tradičně co vytknout. Je to ozdoba mluvené série s Riskem. A pro ty, co mají tuto knížku v ruce poprvé stejně jako poprvé chtějí číst tohoto autora - Bude se vám to moc líbil, ale zbytečně se ochudíte o zážitek z rozvíjení životních osudů hrdinů ... takže to vemte popořádku od jedničky - stejně se ke čtyřce brzo dostanete.

Hodnotenie audioknihy Devátý hrob

24.06.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Asfalt II. - Efektivní brutalita

10.06.2020 Overený nákup

Asfalt podruhé

V mém hodnocením musím zdůraznit, že Asfalt II - efektivní brutalitu neberu jako samostatnou knihu, o níž píšu druhou recenzi. Je to pokračování respektive dokončení Asfaltu, stejně i moje recenze bude jen dokončení té předchozí. Takže co víme: hromady krve, tekoucího asfaltu, neutuchající akce, trvalé násilí, které se je umožněno jen pekelnou regenerací lidských těl a toto vše prošpikováno vtipnými hláškami. Jednoznačně zaujme literárně intelektuální mluva pekelného agenta "Měňavky". Hlavní důvod, proč poslouchat je bezevšeho dokončení příběhů Kofenbachova komanda. Zajímavá je i podoba Kopřivova pekla jako administrativní, byrokratické instituce. Interpretace je famózní. Jediný důvod, proč dávám celkově 4 hvězdy je ten obrovský časový rozsah, který je tomuto příběhu věnován, kdyby celé dílo bylo převedeno do jedné audioknihy o 15-18 hodinách - bohatě by to stačilo.

Recenzia audioknihy Asfalt I. - Poslední tři týdny

13.05.2020 Overený nákup

Asfalt aneb rasismus v Pekle

Co se o dané audioknížce dá říci bez přemýšlení a to co mne napadne jako první je... nekonečný příval akce. Pořad ale pořad se tady respektive v Pekle něco děje. Teda většinou se střílí, bojuje, jezdí v autech vyrobených z lidi, tečou hektolitry krve, vyhřezávají vnitřnosti a rozstřikuje se mozková tkáň. A vzhledem k tomu, že se vše odehrává v opravdovým Pekle, tak lidské orgány, končetiny a tělo jsou takřka nezničitelné... až na obrovské masomlýnky. Kdo má rád rychlý úprk děje, jednu hlášku za druhou, tak ať poslouchá. Kdo je milovník “Hochliteratur” - tak ruce pryč. Autor vkládá hrdinům vtipné hlášky a vykresluje cele Peklo velmi sugestivně a zajímavě. Hrdinové jsou uvěřitelní a neskutečně houževnatí. Celou atmosféru dokresluje podmanivý hlas interpreta. Během těch 18 hodin poslechu jsem si na něj tak zvykl, ze už bych neměnil. Výborná česká fantastika v dobré kotletovské tradici.

Recenzia audioknihy Velké problémy v malém Vietnamu

31.01.2020 Overený nákup

Desert Eagla nahrazuje česká čezeta 75 aneb posun nejen v arzenálu

Zatímco u Swingers párty jsem si říkal, že sexu je tam na mne zbytečně moc - oproti akci a hláškám, tak ve Vietnamu se poměr stabilizoval na pro mne vyrovnanou a přijatelnou úroveň. Doktor Tomáš Kosek (hlavní postava trilogie) je zase nová postava v Kotletově světě, zapadá do ní, ale není to Kotletův TOP - solidní standard. Budu se opakovat když i po druhém dílu trilogie, budu tvrdit, že pro "začátečníka" s Kotletovým dílem jsou vhodnější jiné trilogie či jiné..gie. Což lze ukázat i na faktu změny zbrojního arzenálu, neboť zatímco v těch lepších trilogiích pracují hrdinové při přestřelkách s monstry, démony a jinými magickými potvorami minimálně s Dezert Eagly, tak Kosek musí pracovat s Čezet 75. Nicméně ke Koskovi se časem dostane každý zanícený čtenář a posluchač. Interpretace a přednes pana Terše je jako vždy vynikající a několikrát jsem se přistihl při tom, že si vlastně už ani neumím představit jiný hlas Kotletových postav - zvláště při pomalých a dramatických proslovech je Terš uhrančivý.

Recenzia audioknihy Oběť bez tváře

08.01.2020 Overený nákup

Vstup do života Fabiana Riska se povedl

Zbrusu nová detektivní postava o osobě Fabiana Riska je věrohodně napsaná a bude zajímavé sledovat, jak se bude jeho osud a životní problémy vyvíjet. Jinak detektivka je to ucházející. Pátou hvězdu za příběh jsem neudělil, protože konec byl trochu moc rychlý a měl jsem pocit, že to autorovi v jinak velmi dobře vystavěném příběhu nevěřím. Nicméně atmosféra knihy je temně vynikající.

Interpretace a hercovo podání mne nijak neuráželo a bylo výborné.

Rozhodně knihu doporučuji a doufám, že autorovi další knihy budou zrát jako víno.

Recenzia audioknihy Příliš dlouhá swingers party

02.01.2020 Overený nákup

První z další kotletovské série

Příliš dlouhá swingers párty je otevírák z další kotletovské série. Jednoznačně lze říci, že i tentokrát "Swingers party" rozdělí čtenáře na dvě skupiny (koneckonců jako většina Kotletových knih): pro jednu skupinu bude tato kniha svěží koláží neskutečných postav všemožného původu, sexu a humoru podaná s nadhledem, sebeironií a nadsázkou. Druhá skupina označí tuto knihu za sexistický brak a skončí po první kapitole. Patřím do první skupiny - takže jsem nepřestal poslouchat po první kapitole a můžu říci, že bohužel se jedná o ... příliš krátkou kotletovskou swingers párty a co nejdříve sahám po dvojce.

Přednes Libora Terše nemá chybu a celou atmosféru jen podtrhuje - jednoznačně dobrá dramaturgická volba. Poslouchá se to příjemně a vše herci věříte.

Co dodat závěrem ... SUPER věc pro fandy ... a vzkaz pro ty, kteří s Kotletou chtějí začít: asi bych začal jinou sérií (třeba Perunovou krví nebo Bratrstvem krve).

Recenzia audioknihy Dokonalé stopy 

22.12.2019

Poprvé ale rozhodně ne naposledy

Tahle audiokniha se ke mně dostala spíše omylem a rozhodně jsem nebyl dopředu vybaven znalostí autorky ani jejího díla. O to větší překvapení a radost z vynikající detektivky jsem zažil v průběhu poslechu. Vůbec mi nevadilo, že “vraha” známe od prvních kapitoly. Naopak - měl jsem dostatek času barvitě poznávat jeho osobnost, pohnutky, motivace a ze se to autorce podařilo podat opravdu plasticky a naprosto sugestivně. Další zajímavým aspektem knihy je (s příslibem pokračování v dalších dílech) sledování kulturních rozdílů Francie a Skotska a to nejde jen o rozdíl kávy a whiskey nebo slunce a deště. Další, co musím pochválit, je dramatizace a hercovo podání. Jediná věc, která mi trochu vadila v jinak dokonalém textu, se objevila až v závěru: inspektoři skotské policie nenosí u sebe zbraně???

Recenzia audioknihy Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána

22.12.2019 Overený nákup

Kapitán Adorabl podruhé

Po přečtení první, úvodní knihy jsme s mým synem věděli, ze se těšíme na “dvojku”. K naší velké spokojenosti se dvojka objevila i jako audiokniha. Na druhém díle - Bambitce - ocenujeme opět autorovu práci s netradičními jmény, vytvoření samostatného světa a jeho rozvíjení. Sedmimoří syna uchvátilo a to natolik, ze ho začal i malovat a kreslit. Hlas pana Pantůčka byl pro syna příjemný a poutavý. Do děje se rychle vpravil do značné míry i pro jeho znalost z jedničky a hltal nové stvůry a souboje. Chci podotknout, že je pro lepší pochopení vhodné začít poslouchat od jedničky a na Bambitku si počkat. Závěrem ještě malý poznatek syna děj tak vtáhl, ze jsme museli přestat poslouchat knihu večer, neboť u poslechu neusinal a chodil spát později a kdy6 jsem přišel poslech ukončit vždy prosil, aby si mohl poslechnout ještě kousek.