Recenzie užívateľa Pavlína

Recenzia audioknihy Mengeleho děvče

02.01.2021 Overený nákup

Mrazivé životní zkušenosti

Velmi silný portrét ženy, která zažila hrůzy druhé světové války. Nejedná se právě o odpočinkový poslech, ale určitě pomůže s tím, aby si posluchač srovnal, co je v životě důležité a do jakých extrémních situací se jeden člověk může během života vůbec dostat. Interpretace byla příjemná.

Recenzia audioknihy Oběť bez tváře

02.01.2021 Overený nákup

Silný příběh v bezmála 19 hodinách

Audiokniha vhodná pro skutečné milovníky severských detektivních příběhů. Přestože se jedná o poměrně obsáhlý titul, byla jsem nakonec ráda, že jsem sáhla právě po něm, protože námět byl neotřelý a interpretace byla navzdory délce titulu příjemná na poslech.

Recenzia audioknihy Kód života

09.11.2020 Overený nákup

Současný pohled na vliv genetiky v našem životě

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale je třeba podotknout, že větší užitek z ní budou mít ti, kdo se za život setkali se základy statistiky, sociálních věd a psychologií. Zejména druhá polovina knihy již vyžaduje značnou dávku soustředění a spojuje myšlenky, které se prolínají více vědními obory. Domnívám se, že kdybych se v minulosti částečně s těmito teoriemi nesetkala, byla by pro mě kniha o poznání náročnější.

Recenzia audioknihy Jeden den Ivana Děnisoviče - Mistři slova

09.11.2020 Overený nákup

Kniha, kterou by si měl přečíst každý.

Kniha je připomínkou toho, že v extrémních podmínkách se myšlenky a činy jedince soustředí jen na jeden cíl - přežít tento den. Díky tomu se člověk zamyslí nad tím, co skutečně má, jak důležité to pro něj je a co mu chybí. Čas od času je dobré si uvědomit, že to, co nás obklopuje, není úplnou samozřejmostí.

Recenzia audioknihy Bulbem záchranáře

09.11.2020 Overený nákup

Kniha, která pomáhá.

Kniha je úžasná v tom, že si díky ní člověk uvědomí, že každé zaměstnání má svá specifika (a každodenní rutina jednoho může být životním milníkem pro druhého). Přidanou hodnotou je pak návod na to, jak se chovat v situacích, kdy by bylo zapotřebí pomoci druhým. Z mého pohledu je to opravdu zdařilý projekt, který pomáhá zvyšovat znalosti o poskytování první pomoci.

Recenzia audioknihy Postel, hospoda, kostel

09.11.2020 Overený nákup

Medailonek věřícího

Kniha pro mě byla odpočinková, přestože víru považuji za složité téma. Autorovo vyprávění je hodně lidové a některé názory pro mnohé zřejmě kontroverzní. I proto bych knihu doporučila každému, kdo se umí na pojetí víry (a také problémy současné církve) podívat i z jiného pohledu.

Recenzia audioknihy Atomové návyky

18.10.2020 Overený nákup

Výhodný nákup

Jedna z mála knih na téma osobního rozvoje, která nestaví na tom, že vám změní život ze dne na den, ale spíše nabádá k postupnému zavádění drobných změn, které se stávají zvykem. Pro mě velmi inspirující. Ideální odpočinková kniha do auta.

Recenzia audioknihy Sapiens

18.10.2020 Overený nákup

Pohled na dějiny z ptačí perspektivy

Kniha je poutavá a umožňuje vnímat historické události, které všichni známe, z jiné perspektivy. Po dlouhé době mě oslovil neotřelý nápad na knihu a získala jsem spoustu podnětů k zamyšlení. Navíc je moc zdařile namluvená a její poslech je tak velmi příjemný.

Recenzia audioknihy Mít vše hotovo

18.10.2020 Overený nákup

Návod na zvýšení produktivity v osobním i pracovním životě

Pokud máte dostatek sebekázně, pak se zdá být zvážení zavedení metody GTD tou správnou volbou. Kniha utváří a srozumitelně popisuje systém, ve kterém si čtenář může najít způsob, jak uceleně zpracovávat úkoly a své myšlenky a co víc - dokonce je realizovat. Jedinou nevýhodou pro mne byla už ke konci délka titulu.

Recenzia audioknihy Myšlení, rychlé a pomalé

08.06.2020 Overený nákup

Komplexní dílo s mnoha podněty k zamyšlení

Titul patří sice mezi obsáhlejší, ale rozhodně mě nezklamal. Hlavní myšlenka knihy se opírá o nejrůznější teorie z oblasti psychologie a sociálních věd a zároveň je demonstrována na příkladech z praxe a skutečných věděckých experimentech.

Recenzia audioknihy Jak zdvojnásobit příjem

08.06.2020 Overený nákup

Stručné, ale výstižné.

Audiokniha vhodná pro všechny, kdo preferují kratší tituly a mají rádi dobře strukturované texty. Oceňuji rovněž nenucené podání interpreta, díky němuž se titul dobře poslouchá.

Recenzia audioknihy Proč spíme

20.02.2020 Overený nákup

Správná volba

Velmi dobře namluvená audiokniha plná faktů týkajících se objevů a výzkumů v oblasti spánku. Nevím, jestli kniha zajistí, abych spala pravidelně 8 hodin každý den, ale už vím, co to obnáší, pokud se rozhodnu jinak.

Hodnotenie audioknihy Petr a Lucie

01.12.2019 Overený nákup