Recenzie užívateľa Hana

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Poslední láska císaře Karla

05.12.2020 Overený nákup

odpočinkové

je to něžné, zamilované a občas narazíte i na historický fakt. Knížky paní Parkánové pohladí duši, má příjemnou, nekonfliktní, odpočinkovou tvorbu. Používám její knihy jako předěly mezi psychicky náročnější literaturou. Jestli hledáte romantický příběh, tiše plynoucí vyprávění bez nároků na vaší mozkovou kapacitu - je to to pravé.

Recenzia audioknihy Já, Poutník

03.12.2020 Overený nákup

"dočteno jedním dechem"

píši pár minut po doposlouchání. Je to brilantně napsaná špionážně politická kniha, která vás vcucne do děje a nepustí dokud nedočtete. Nemám moc ráda špionážní téma, knihu jsem si koupila jen díky recenzím a NELITUJI. Je výborná úplně celá včetně načtení a zrežírování. Poslouchala jsem a poslouchala, práce stála a teď musím dohánět po večerech zmeškaný čas. Kupte si ji ale nenoste ji na pracoviště pokud nejste noční hlídač.

Psychologický Špionážny & politický Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Strážce boleslavského mysteria

22.11.2020 Overený nákup

Ovlivnění?

Zajímavá kniha, která se dobře poslouchá. Pánové Hyhlík a Vondruška prostě patří k sobě. Knihy Vlastimila Vondrušky, které pan Hyhlík nenačetl - jakoby ztrácely něco ze své duše. Po přečtení Boleslavských mystérií mám pocit že tato kniha přenáší do české historické literatury "DanBrownovské" téma.

Historická

Recenzia audioknihy Puls

19.07.2020 Overený nákup

Na tohoto koně nevsadím

Dostihy - napětí - spád vyšetřování - nic z toho co známe od Dicka Francise. Felix Francis se v celé knize rýpá v ženských depresích, popisuje problémy s anorexií a menopauzou hlavní hrdinky. Brr, tato kniha mě velmi zklamala. Dost nepovedené načtení výsledný dojem jen podtrhlo.

Vyšetruje žena

Recenzia audioknihy Zlá krev

20.06.2020 Overený nákup

Strach z jehel

Razantní "úderný" přednes Borise Kapitančíka mi trošku připomíná kulometnou palbu.

Elizabeth Holmesová a její hra o životy aneb co dokázal strach z jehel..

Kapička krve neskutečně rozšiřuje obzory o tom, co všechno je možné. Děsí mě to.

Doporučuji, výborně napsané i načtené, jen se s těmito informacemi hůř usíná.

Recenzia audioknihy Doktor Spánek

24.04.2020 Overený nákup

Doporučuji

všem Kingovým skalním fanouškům. Na "nekingovské " čtenáře to může být trochu silný zážitek. Určitě si ale nejprve přečtěte první díl - Osvícení. Doktor Spánek je druhý díl a sám o sobě by mohl někoho odradit. Já hodnotím obě knihy absolutně kladně. Dobře propracovaný příběh je perfektně načtený bez rušivých hudebních vstupů. Prostě 3x5 hvězdiček

Recenzia audioknihy Panský dům

02.04.2020 Overený nákup

Popelka?

Tato kniha mi nesedla ale bodovala u maminky i tety. Je to taková starosvětská romance, podle mě jen zabití volného času. Venkovské sídlo od této autorky mi dávalo větší smysl. Panský dům mi připadá prázdný, nic neříkající, štěbetavý.. Pavel Soukup to načetl perfektně.

Recenzia audioknihy Amber 2 - Pušky Avalonu

16.03.2020 Overený nákup

Zajímavá fantasy

Úplně vás neuchvátí ale je velmi slušná. Určitě doporučuji číst nejprve první díl a i ten dost získal druhým dílem. Jako celek je to dobré, jako jednotlivé knihy - nic moc. Luboš Ondráček je výborná volba pro hlas Amberu. Koupím si i další díl.

Recenzia audioknihy Kirké

04.03.2020 Overený nákup

úžasné fantasy

v podání úžasné paní Špalkové. Řecká mytologie není můj šálek čaje ale díla Madeline Miller (četla jsem Achilleovu píseň a Kirké) mě očarovala. Její knihy jsou dokonale propracované, propojené, tiše plynoucí příběhy. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Kristina Vavřincova

25.02.2020 Overený nákup

Vážná a

přemýšlivá autorka, tragický životní příběh, chladné prostředí středověkého Norska - tuto knihu doporučuji na horké letní dny, kdy uvítáte mrazení až v kostech a se sluníčkem nad hlavou se vám bude lépe snášet ponurost příběhu. Kniha má schopnost zavrtat se do vás a hned tak na ni nezapomenete. Je to příběh jedné ženy, nemusíte být milovníky historie aby na vás zapůsobil.

Recenzia audioknihy Dívka, která si říkala Tuesday

23.02.2020 Overený nákup

Nadšení

Výborný nápad, dotažený do konce, cestou se nikam nezvrhl a konec není zbrklý, hloupý ani naivní. Je to dobře načtené. Jen mě rušil po každých pár větách hudební předěl a oznámení nové kapitoly. Některé kapitoly mají sotva tři věty.

(př: 12 vteřin hudební předěl / oznámení kapitoly 3 / 3minuty čtení / 17 vteřin hudební předěl / oznámení kapitoly 4 / půl minuty čtení / 12 vteřin hudební předěl / oznámení kapitoly 5 / 3minuty čtení...) Nebýt tohoto, má ode mne kniha všechny hvězdičky a určitě ji i s malou vadou na kráse doporučuji.

Recenzia audioknihy Kříďák

04.02.2020 Overený nákup

Skvělééé

Celou knihu prostupuje vliv Stephena Kinga. Proč ne, ovlivňujeme se navzájem a je nás opravdu hodně, tak se dá čekat, že některé věci už známe. Kolik autorů detektivek čerpalo z Agathy Christie? Nemáte stejný pocit z Louisy May Alcottové a Jane Austenové? Jedna je američanka, druhá britka stejně jako King a Tudor. Každý máme své učitele, vzory a inspirace ale to neznamená, že nejsme sami sebou. C.J.Tudorová napsala výbornou knihu ve které přiznává svůj vzor a nijak mu neškodí. Má dobře postavený příběh, perfektně vykreslené postavy.. Autorce fandím a doporučuji její práci. Kniha je prostě skvělááá

Recenzia audioknihy Oběť 2117

29.01.2020 Overený nákup

Je to má osmá kniha tohoto autora

a první J.Adler-Olsenova kniha kdy jsem se nemohla dočkat konce. Odtajnit Asada bylo podle mě nešťastné řešení, neprospělo to knize ani Oddělení Q a Asadovi už vůbec. Celé to na mě působilo podivně poslepovaně, nesourodě a konec tomu nasadil korunu. Jako vždy vynikající pan Bareš tuto práci nezachránil.

Recenzia audioknihy Anna Česká

26.01.2020 Overený nákup

pět hvězdiček

Když jsem knihu kupovala, měla jsem, díky množství interpretů obavy, že to bude něco jako rozhlasová dramatizace. Předešlé díly takové zastoupení neměly. Takže.. překvapení, knížka je načtená perfektně, všechno jak má být. Koupě nelituji a doporučuji.

Recenzia audioknihy 451 stupňů Fahrenheita

24.01.2020 Overený nákup

Jak skvělou práci autora a interpretů pokazí zoufalý hudební doprovod

Kniha i interpretace jsou vynikající, jen hudební doprovod mi to celé zkazil. Je dost nepodařený, místy hodně hlučný. Kniha s úžasnými hlasy rétorů plyne, nutí k zamyšlení a do toho něco burácí. Atmosféru dokáží navodit sami interpreti, není potřeba aby nám někdo podsouval šustěním sáčků jak prší. Hodně to ruší a připadáte si jako by vás někdo směroval, jak máte uvažovat.

Recenzia audioknihy Anežka Česká

22.01.2020 Overený nákup

Neměla to lehké

Moc hezké přiblížení doby, poutavě napsaný příběh svaté Anežky České. Je to milé, laskavé, nikoho neurazí. Doporučuji všem milovníkům historie ale potěší spíš ženy svým romantickým úhlem pohledu. Jitka Ježková a Jaromír Meduna byli oba skvělí.

Recenzia audioknihy Žena pro třetího krále

12.01.2020 Overený nákup

Moc hezká kniha,

moc hezká interpretace. Rozhodně doporučuji všem milovníkům historie ačkoli je tato knížka hooodně zabalená do vášně. Mrzí mě, že není více audioknih Ludmily Vaňkové.

Recenzia audioknihy Malé ženy

12.01.2020 Overený nákup

Nádherné

Dvacet hodin laskavosti, něhy, smutku i radosti. Potěší Vás na duši, mírně poučuje ale spíš hladí. Výborně se hodí na dlouhé zimní večery. Myslím, že hned tak z hlavy nevypadne a rozhodně obohatí. Máte-li rádi britskou klasiku Jane Austen, toto je podobné.

Hodnotenie audioknihy Někdo blízký

12.01.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Jedna želva za druhou

03.01.2020 Overený nákup

no nevím...

U tohoto díla bych vyškrtla označení Společenská próza a ponechala pouze Pro děti a mládež. Na Společenskou prózu mám trochu jiné nároky a z knih pro děti a mládež jsem už vyrostla, takže hodnotím bohužel mínusově.

Recenzia audioknihy Sámo

03.01.2020 Overený nákup

prima kniha

pro mě je to část historie, kterou neznám. Pan Prokop nám ji přibližuje poutavým, zajímavým způsobem. Jediná malá výtka je zpracování závěru. Nesedí mi, jako když ho dopsal někdo jiný, rychle, aby to měl co nejdříve za sebou. Škoda, jinak naprosto super.

Recenzia audioknihy Margaret Thatcherová - Dáma se neotáčí

03.01.2020 Overený nákup

Nelituji,

ani maličko nelituji koupě této knihy. Je napsaná z politického i lidského úhlu pohledu, není podbízivá, nepřikrášluje... Když dočtete, máte pocit, že jste se dost podrobně seznámili s velmi jedinečnou ženou. Ch.M. se povedla krásně vyvážená biografie. Vyjímečná dáma si zasloužila opravdu vyjímečně dobře napsanou biografii. Díky. 1*

Recenzia audioknihy Černá ozvěna

18.11.2019 Overený nákup

Výborné

Dobře napsaná detektivka, zajímavý "veteránský" příběh. Co bychom si počali bez vlků samotářů, kteří všechno spasí. V knize je dost smutku, spousta korupce a také lehce nastíněný romatický příběh, kterému se justiční spravedlnost také vyhne. Škoda, že není v češtině načteno více Connellyho románů. Knihu doporučuji každému, kdo má rád americké krimi. Přednes Martina Preisse je perfektní.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Ochráním tě

14.11.2019 Overený nákup

Opět dílo nehodné formátu Petera Maye

Tuto knihu řadím mezi ty velmi nepovedené jako vše z Akta Enzo, Umrlčí cestu.. Od pana Maye přibývají "zoufalé" knihy a pomalu přebíjejí jeho báječnou trilogii Skála a výborné čínské thrillery.

Recenzia audioknihy Všemi dary obdarovaná

14.11.2019 Overený nákup

naprostá paráda

Kniha vás strhne a nepustí až do konce. Ať už je to sci-fi, fantasy, horor nebo thriller je to výborně napsané a má to hodně co říct. Doporučuji a moc si přeji pokračování.

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

14.11.2019 Overený nákup

Navázat na myšlenky jiného autora

musí být dost těžké. Řekla bych, že se to D.L. povedlo. Celá série se mi líbí ale opravdu by už měla končit. Poslouchala jsem ji v kuse, podle mě je navázání mistrovské. V posledním dílu jsem bohužel svou oblíbenou Lisbeth začla vidět jako komiksovou superhrdinku a dojmu jsem se už nezbavila.

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

07.11.2019 Overený nákup

Jak může jeden člověk psát tak odlišně?

Není "Peter May" více autorů? Jeden píše parádní věci jako trilogii: Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky nebo čínské thrillery. Druhý vytváří průměrné až slabší romány Ostrov Entry, Umrlčí cesta.. A ten třetí -au to bolí- napsal akta Enzo: Vyjímeční lidé, Kritik, Černé světlo,Entomologův odkaz, těm nepomůže ani výborný David Matásek. Kupuji si vše v naději, že jednou pochopím ale každý další Enzo je utrpení.

Recenzia audioknihy Než jsem tě poznala

07.11.2019 Overený nákup

hodnotím A+

Kniha je přínosem. Líbila se mi. V rámci rozšíření obzorů by mi nevadilo více podrobností spojených s péčí o znehybněného člověka a dopady na lidskou psychiku. Autorka si dávala pozor, aby čtenáře neznechutila přílišnými podrobnostmi. Je to jen velmi povrchové nahlédnutí do pro mne neznámého tématu. Oceňuji zpracování i interpretku.

Recenzia audioknihy Dokonalé stopy 

03.11.2019 Overený nákup

Klobouk dolů

jestli je toto prvotina, tak smekám. Výborně napsaná detektivka nebo spíš thriller, dobrý nápad, perfektní rozvinutí příběhu. Jednoznačně doporučuji včetně načtení Jana Šťastného.

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

03.11.2019 Overený nákup

Krásné

Viděla jsem všechny díly TV seriálu nejméně 2x. Audiokniha byla jen tak pro zajímavost ale jsem nadšená. Knížka dává detektivce hlubší rozměr. Dost věcí vidím jinak, včetně barvitějšího vesnického koloritu. Jediné maličké mínus mám, že si díky seriálu neumím představit šéfinsp.B ani sgt.T jinak než jak je mám vypáleného na sítnici z televize. Určitě doporučuji všem milovníkům poklidně vražedného anglického venkova ve stylu Agáthy Christie.

Recenzia audioknihy Knihy džunglí

03.11.2019 Overený nákup

Milé překvapení

Knihu jsem koupila do počtu a jako vzpomínku, nic jsem od ní nečekala a byla to paráda. Takže doporučuji v jakémkoli věku posluchače. Interpretace výborná.

Recenzia audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

25.09.2019 Overený nákup

Náhled do života někoho mírně odlišného

Velmi zajímavý příběh - náhled do života poznamenaného otřesným dětstvím a dospíváním. Je to napsané z pohledu hlavní hrdinky, čistě a bez nesmyslných odboček. Navíc skvěle interpretované Petrou Špalkovou. Kniha vám potvrdí, že se vy osobně máte skvěle a určitě se se svými bolestmi hravě vypořádáte. Také připomíná špetku trpělivosti a úcty pro ty z nás, kterým se úplně nedaří.

Recenzia audioknihy Zahradnictví

23.09.2019 Overený nákup

Moc hezká kniha

i pro někoho, kdo neviděl filmové zpracování. Krásně se poslouchá. Je to nezvykle přímá, hystoricko rodinná sága. Zajímavé ztvárnění naší nedávné historie. Poutavé, smutné i úsměvné. Tak trochu originál, který nesplývá s jinými knihami tohoto žánru. Doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Má vzpomínka je bugatti

23.09.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Skleněný pokoj

23.09.2019 Overený nákup

omlouvám se

Tuto knihu považuji za kandidáta na vrácení. Mně to prostě nejde. Mám za sebou pořádnou hromadu audioknih, jsem jejich fanatická milovnice, tuto knihu jsem uchem četla už 4x a nedočetla ani jednou. Nevím, jestli může psát recenzi někdo, kdo knihu nedočetl. Pro mě je špatně zvolená interpretka. Nevím proč ji po pár minutách poslechu přestanu vnímat a né a né si na ni zvyknout. Uspává, nedokáže mě vtáhnout do příběhu... Moc lituji, mám od Simona Mawera Dívku, která spadla z nebe a Provazochodkyni a obě byly skvělé, tak jsem sáhla po dalším titulu aniž jsem si poslechla ukázku - moje chyba. Ještě to párkrát zkusím, nebo si ji vyhledám od amatérských rétorů, protože to dle ostatních recenzí stojí za to.

Recenzia audioknihy Konec hlídky

23.09.2019 Overený nákup

1=1, 2=1*, 3=1-

Celá trilogie je naprosto super jen tato poslední kniha jde ke konci kvalitativně maličko dolů, což je u SK div.

Jsem zvyklá na tradičně vysokou kvalitu děl pana Kinga, má můj hluboký obdiv a tak špatně snáším, když někde "ujede".

Interpretace výborná.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

23.09.2019 Overený nákup

1*

Jako vždy u Kinga perfektní vykreslení lidských povah, promyšlený děj, strhující příběh.

Této knize není co vytknout. Patřím k těm, kteří přiznávají druhému dílu přidanou hodnotu. Naprostá paráda.

Recenzia audioknihy Tatérka

23.09.2019 Overený nákup

Jde to

Tatérka je docela slušný příběh ze zajímavého prostředí.

O "tatérství"se toho příliš mnoho nedozvíme.

Řadím ji mezi průměrné detektivky.

Neoslní ani nelituji koupě.

Velmi dobře načteno.

Recenzia audioknihy Selekce

29.07.2019 Overený nákup

překvápko

pro mě byla knížka překvapením, je to sladce romantické a mě, milovnici Stephena Kinga se líbila. Lehké, prázninové, příjemné čteníčko. Přirovnala bych to k tomu, že nemám ráda zmrzliny ale občas nějakou s chutí zhltnu... i když toto je spíš nadýchaná, růžová, cukrová vata s volánky.

Recenzia audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

24.06.2019 Overený nákup

Svižné, veselé

a dostatečně švihlé. Mrzel mě jen náhlý konec jako když dobře rozjetý vlak prudce zabrzdí a zastaví aniž dojel do cíle. Velmi oceňuji popis čelních představitelů států, milý humor a nadsázku. Jsem ráda že se Jonas Jonasson k Alanovi vrátil. Martin Stránský dostává za svůj výkon jako obvykle jedničku s lodičkou, dost podařené bylo staříkovo skřehotání.

Recenzia audioknihy Tajný deník Hendrika Groena

18.06.2019 Overený nákup

Mocmoc se mi líbila

Z knížky jsem nadšená, doporučuji úplně každému. Je to výborně napsané, hluboce lidské, uvěřitelné a tak trochu nevíte, co si s tím počít. Jiří Žák = 1*

Recenzia audioknihy Karel IV. - Jménem koruny, jménem lásky

18.06.2019 Overený nákup

Moc hezky napsané..

..téma již mnohokrát zpracované. Romantické podání pomůže dívkám napsat test z vlády Karla IV a nepoplést manželky. Chcete-li historická fakta, budete potřebovat jinou literaturu. Musí být těžké soupeřit o přízeň čtenářů s panem Vondruškou a jeho obrovským historickým přehledem.

Recenzia audioknihy Moje anglická babička

18.06.2019 Overený nákup

Toto milé povídání

na mě působí jako výňatek z deníčku. Paní Parkánová umí psát lépe. Když krátká knížka skončila, zjistila jsem, že mi nic nedala, neoslovila mě, nevtáhla do příběhu. Doporučuji ji k usínání. Krásné načtení a pomalé plynutí ničeho působí lépe než prášek na spaní.

Recenzia audioknihy Hadohlavec

18.06.2019 Overený nákup

Paráda,

příběh super, výborný přednes, čínský thriller dle Petera Maye tradičně vynikající. Knihu vřele doporučuji narozdíl od Výjimečných lidí nebo Kritika. Připadá mi neuvěřitelné, že autor Skály a čínských thrillerů píše něco jako akta Enzo. Trilogie i thrillery jsou dílem vyspělého spisovatele se zkušenostmi, bohatou fantazií, citem pro příběh a dramatičnost a akta Enzo jsou pravým opakem.

Recenzia audioknihy Firewall

18.06.2019 Overený nákup

Kurt Wallander v "kyberprostoru" : )

Varování tohoto typu není nikdy dost. Pokud se vám nelíbí filmové zpracování Kurta Wallandera, připadá vám rozvleklé a podivně nepovedené, knihy to určitě napraví. H.M. píše skvěle, jeho romány jsou strhující, příběhy dobře zpracované a Firewall není vyjímkou. Pan Vyorálek s Wallanderem prostě srostl. Doporučuji 1*

Recenzia audioknihy Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí

29.05.2019 Overený nákup

Potřebujete pobavit..

..pošimrat bránici, odlehčit život, pořádně se zachechtat? Pak je kniha stejně jako její předchůdkyně výborná volba. Nechte ji plynout po povrchu, nehledejte v ní nic jiného než pobavení a zafunguje skvěle. Hlavně se neptejte, co má autor v hlavě, mohla by vás pak strašit jako mě - hlava plná tampónů.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

19.04.2019 Overený nákup

King bez hororových prvků

Na St.Kinga nezvykle "oddechová kniha". Myslím, že je vhodná pro začínající čtenáře Kinga. Před ní jsem poslouchala Zhubni a následující pan Mercedes mi připadal spíš jako thriller než jako horor. Je to perfektní, strhující příběh hodný mistra detektivky. Výborně načtené. Ode mě 1* Doporučuji.

Recenzia audioknihy Cizinka

19.04.2019 Overený nákup

Nic moc

Na této knize se mi líbila jen Paní Rétorka, smekám před Jitkou Ježkovou. Téma knihy má dost velký potenciál, podle mě bohužel nevyužitý. Silné téma - slabé zpracování, historicky povrchní. Také tak trochu E.L.James 50 odstínů bůhvíčeho. Hloupoučké, růžovoučké, naivní. Není to kniha, ke které se budete vracet.