Recenzie užívateľa iva

Recenzia audioknihy Dědina

26.05.2020

Skvělé

Moc se mi líbí, jak tato audiokniha budí rozpaky. Mnoho lidí o ní tvrdí, že taková vesnice není, mnoha lidí se dotýká a to je přesně to. Ano, dotýká, protože přesně taková vesnice je a kdo to nevníma, jen přehlíží skutečnost. Krásná sociální satira, na kterou v ČR nejsme moc zvyklý. Já říkám bravo!

Hodnotenie audioknihy Dokonalá smrt

14.05.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Motiv X

14.05.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

05.04.2020 Overený nákup

Výborná sonda do života předválečného a meziválečného uhelné vesničky

Knihou jsem nadšená. Je to úžasný vhled do života hornických rodin, náhled na jejich styl života té doby, na jejich emoce. Měla jsem pocit, že tři generace žen se mnou sdílí své příbehy. Ty emoce z prožitků byly mnohdy silné, sem tam jsem uronila slzu, dojala se. Autorka dokázala vměstnat do románu tak živý obraz doby, která byla pro mě už tak moc těžká, že bych v ní nechtěla strávit ani rok života. Člověk si tak uvědomí, jak má v dneším světě všeho přehršel a že musí být vděčný za to, jak je mu nyní skvěle. Fanscinoval mě i pohled na ženy, jejich tvrdá práce, obrovské sebezapírání, pramenící i z bezmezné víry v Boha, pohled na život jako na ten předurčený, naopak také první náznaky emancipace (tehdy víc než zdravé). Zkrátka strhující. Vilma Cibulková dala příběhu ještě o level víc svým procítěným přednesem. Těším se na další díly!

Recenzia audioknihy František Nepil: Dětem

03.03.2020 Overený nákup

Krásné příběhy a pohádky nejen pro děti

Tento komplet mě velmi potěšil. Zahrnuje krásné příběhy a pohádky od F.Nepila, milé a jemné a mnohdy nadčasové. Zamiluje si je jak 4 leté dítě, tak jeho starší sourozenec a bezpochyby i jeho rodiče. Speciálně příběh Pět báječných strýčků nenechá bez úsměvu leckteré dospělé lyžaře 😊 Co do interpretace, komplet zahrnuje skvělou dramatizaci i četbu, záleží na konkrétním titulu. Radost poslouchat!

Recenzia audioknihy Noc

06.08.2018 Overený nákup

Skvělé

Opět výborný Minier! Opět skvělý Žák! Já tuto sérii zbožňuju. Moc se mi líbí pokračování napínavého a temného příběhu jak Martina, tak jeho protivníka Juliana. Velmi dobrá zápletka s Gustavem. Interpretace mi velmi sedí, zvykala jsem si pouze první díl, nyní už mi k této temné Francii skvěle ladí jeho ponurý hlas. Za mě top mezi detektivkami.

Hodnotenie audioknihy List zo záhrobia

31.07.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

31.07.2018 Overený nákup

Kingova detektivka

Říká se, že Kinga buď člověk miluje, nebo nenávidí. A já jsem výjimka. Nesnáším jeho nadpřirozeno a sci-fi ale zbožňuju jeho logičnost, když se od toho sci-fi oprostí. Pan Mercedes je pouze detektivka, nic víc. A to je super! Kniha je na jedné straně trochu zdlouhavá, jakoby podřízena důchodovém věku detektiva, na straně druhé dosti úchylná a roztěkaná z pohledu psychopata. Krásný kontrast. V tomto směru jsou rozdílní i interpreti a zcela správně. Moc jsem si knihu užila.

Hodnotenie audioknihy Sára

02.07.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Paní z šedivého domu

11.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zmizela v mlze

30.05.2018 Overený nákup

Není to nervák ale slušná detektivka

Od Klevisové jsem četla zatím vše a ani tato kniha není špatná. Narozdíl od recenzi mi kniha přišla uveřitelná. Dovedu si celkem živě představit, jak člověk, který někde vypne (na dovolené) a sžije se s obyvateli severské vesnice, může proniknout do psychologie postav a muže ho ledacos relevantního k probíhajícími vyšetřování napadnout, zvlášť pokud je to kriminalista. Michaela Klevisová umí psát knihy s přesahem přes hranice. Je to vždy dobře promyšlená detektivka a ani zde tomu není jinak. Hlas mi přišel úměrný i když barevnější mužský interpret by mi přišel vhodnější.

Recenzia audioknihy Jedlová samota

26.05.2018 Overený nákup

Koncert hlasů a děsivá atmosféra

Tuto knihu jsem poslouchala naráz při cestování a nemohla jsem od ni uši odtrhnout. Bylo to napínavé, byly tam skvělé zvraty a moc se mi líbil zvolený mix hlasů a dramatizace. Bylo to místy hodně kruté, čili nic pro slabé povahy. Atmosféra celého počinu je skvělá, děsivá, občas se dá krájet vzduch, jak je to napnuté. Vřele doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Provazochodkyně

24.05.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Macbeth

16.05.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka, která spadla z nebe

16.05.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Umrlčí cesta

08.05.2018

Hodnotenie audioknihy Mucha

08.05.2018

Hodnotenie audioknihy Sherlock Holmes ve státních službách

11.04.2018

Hodnotenie audioknihy Otčina

11.04.2018

Hodnotenie audioknihy Hrdý Budžes & Oněgin byl Rusák (komplet)

11.04.2018

Recenzia audioknihy O krok pozadu

11.04.2018 Overený nákup

Perfektní detektivka

Toto je detektivka, jak by měla být. Napínavá, logická, s lidským a sympatickým hlavním hrdinou se všemi jeho neduhy, se zvratem v ději, s psychologicky propracovaným motivem vraha, s dojemnou zápletkou. Není to přespříliš brutální, přesto je to nervy drásající a musíte to poslouchat, nejlépe v kuse. Za to může i Jiří Vyorálek, který nejen Walandera pozvedá do světa reality. Prostě perfektní!

Hodnotenie audioknihy Italština do ucha

04.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

04.04.2018

Hodnotenie audioknihy My z ostrova Saltkrakan

04.04.2018

Hodnotenie audioknihy Případů se ujímá Jeeves

04.04.2018

Hodnotenie audioknihy Černé světlo

04.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Svitky z londýnského mostu

28.03.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Svatební cesta do Jiljí

28.03.2018

Hodnotenie audioknihy Po strništi bos

28.03.2018

Hodnotenie audioknihy Dalajlamova kočka a síla meditace

28.03.2018

Hodnotenie audioknihy ...k české národní povaze

28.03.2018

Hodnotenie audioknihy Miroslav Horníček v Šemanovicích

28.03.2018

Hodnotenie audioknihy Jáchymov

27.03.2018

Recenzia audioknihy Žena v okně

25.03.2018 Overený nákup

Americká detektivka-thriller

Tato detektivka nebo spíše thriller je americký a je to na něm znát. Musí to šokovat, hlavní hrdinkou je žena s nevyřešenou minulostí a psychickými problémy a v pozadí je zločin. Thriller se pak týká úhlu pohledu na situaci zločinu, který se dostává do popředí. Komplet to není špatné, jen je škoda té rozvleklé až opakující se linky, kdy hlavní hrdinka bojuje se svými démony doma. Závěr má spád. Celkově je to takové odlehčení od severských detektivek. Interpretace dobrá.

Hodnotenie audioknihy Sběratel motýlů

21.03.2018

Recenzia audioknihy AHA! Rodičovství

21.03.2018 Overený nákup

Skvělá respektující kniha o výchově

Moc mě nadchlo, že se jako audioknihy vydávají i seberozvojové knihy o výchově. Která máma má čas číst papírovou knihu?! Žádná! A která si chce přečíst něco, co jí pomůže vyjít doma po dobrém s potomkem?! Každá! Takže za mě palec nahoru a doufám ve vícero takových audioknih. Tato je plná AHA momentů v oblasti výchovy. Navrací rodiče k sobě, aby na sobě víc pracovali a mohly tak snáze naslouchat svým dětem. Je to čtivé, dobře se to poslouchá, plné příkladů a díky interpretaci Terezou Bebarovou je zde vždy vypíchnuto jádro problému. Doporučuji, ráda se k ní vracím.

Recenzia audioknihy Soumrak dne

21.03.2018 Overený nákup

Výborné a britské

Tato kniha je tak zvláštní, jako její hlavní hrdina.. Nejprve jsem viděla film s A.Hopkinsem, který se mi moc líbil a tak jsem byla po čase ráda i za audioknihu. Kniha je, jak už to tak bývá, lepší než film a to znamená že je skutečně výborná. Dovedu si ale představit, že se nebude líbit každému. Hlavní hrdina, který knihu vypráví, je totiž nejen britský "suchar", ale dokonce ho podezírám i z lehčí formy autismu. V určitých směrech perfekcionalisticky přesný, popisný a dokonalý a v určitých směrech úplně mimo :) Bylo to roztomilé. Co se děje týká, není to příběh nikterak barvitý a plný zvratů, naopak, dalo by se říci, že obyčejný. Ale ta forma, kterou je podaný, úhlem pohledu hlavního hrdiny, je dokonalá. Jan Vlasák postavu skvěle pochopil, tudíž i skvěle načetl. Díky

Hodnotenie audioknihy Medvědín

19.02.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cigaretka na dva ťahy

22.12.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sál smrti

14.12.2017 Overený nákup

Jiný Peter May

Mám moc ráda serii z ostrova Lewis od Petera Maye. Čínská serie začala sice slibně, ale bohužel si neudržela mou plnou pozornost. Thrillery nejsou špatné, ale čínské prostředí je pro mě tak neuchopitelné a zvláští. Kdo hledá Maye ze Skotka, bude touto serii asi zklamán, jako já. Přesto dávám thrilleru plný počet hvězdiček, neboť po obsahové stránce a interpretaci jí nemám co vytknout. Jen to není můj šálek čaje. Možná si ji ale v budoucnu poslechnu znovu, třeba ji v jinou dobu přijdu na chuť.

Hodnotenie audioknihy Žiješ iba dvakrát

04.12.2017

Hodnotenie audioknihy Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

23.11.2017

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

13.09.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Opona. Poslední případ Hercula Poirota

13.09.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Korene zla

22.07.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Do vody

04.07.2017 Overený nákup

Mě se líbilo!

Nemám z audioknihy pocit přehršle neukočírovaných postav, jak je jí vytýkáno. Neměla jsem nejmenší problém se v postavách orientovat. Možná je to i tím, že se na audioknihy plně soustředím a dělám u nich pouze manuální práci, také nepreferuji rychloposlech. U této knih by to asi bylo i na škodu. Příběhově mě více bavila předešlá autorčina kniha Dívka ve vlaku, nicméně, tuto knihu hodnotím také skvěle. Postupem děje se mění psychologie postav, člověku z prvu některá lezla na nervy a postupem času si ho získala. Líbila se mi přímočarost vyprávění, žádné zbytečné kudrdlinky ale i sprosté slovo tam, kde je potřeba. Jsem velkou fanynkou Miniera, Olsena, Maye, proto tuto detektivku považuji za lehčí žánr mezi detektivkami, nicméně na oddech od krutého severu je to super.

Hodnotenie audioknihy Krev na sněhu

28.06.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Prolitá krev

26.05.2017 Overený nákup

Severská detektivka se všim všudy

Zajímavá detektivka z prostředí těžařské oblasti Kiruna ve Švédsku. Líbilo se mi ženské pojetí příběhu, kritika místní společnosti, prostředí církve a na to, že jde o severskou detektivku, nebudila ve mě tak ponuré a temné pocity, jako tomu u podobných je. Na Janu Strykovou jsem si musela nejdříve zvykat, má výrazný hlas a občas tóny jejího hlasu kloužou do zvláštní hloubky, až mě zabolí krk :) Nicméně, je to dobrá volba k tomuto příběhu. Ráda bych si od Asy poslechla i další knihy.

Recenzia audioknihy Lovec králíků

19.04.2017 Overený nákup

Nejlepší Kepler

Tato kniha se mi od dvojce Lars Kepler líbila nejvíc. Bylo velmi napínavá,mrazivá, nepustila mě, musela jsem ji poslouchat dokud to neskončilo. I s odstupem si vybavuji ten surový a napínavý děj. Bylo to úžasné. Pavel Rímský byl opět skvělý, jeho hlas už budu mít asi navždy spojený se severským tajemnem :)

Recenzia audioknihy Pátá žena

23.03.2017 Overený nákup

Opět skvělý Wallander, opět skvělý Vyorálek

Tato kniha je pro mě jednou z nejlepších ze serie, ale já je mám ráda stejně všechny :) U Mankella si cením civilnosti příběhů, jeho lidsky podaného detektiva a uvěřitelných, psychologicky doložitelných případů. Ani tento není výjimkou. Jiří Vyorálek je pro mě již spjatý s hlavní postavou a jeho hlas doplňuje charakter Wallandera bravůrně. Doporučuji

Hodnotenie audioknihy Tanečník

21.01.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kritik

31.12.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Noční pád

19.12.2016 Overený nákup

Napínavá konspiračka

Tato audiokniha patří k těm, po které si začnete hledat další informace o případu, budete o tom chtít shlédnout i nějaký dokument a možná ve Vás vzbudí lehkou posedlost příběhem. Je to tak skvěle napsané - a načtené, že i když se jedná o román inspirovaný skutečnou událostí, uvěříte autorovi vše. Na druhou stranu, třeba je to fakt pravda, že? Kniha super, načteno super a fakt doporučuji shlédnout i nějaký ten dokument o této katastrofě, skvěle Vám to vše dokreslí. (PS.: Vůbec nejsem fanynkou podobných špionážek, radší mám detektivky, ale jsem moc ráda, že mě tato audiokniha neminula.)

Hodnotenie audioknihy Už zase skáču přes Merde!

02.11.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Merde! Rok v Paříži

02.11.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Brouk

18.09.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čtvrtá oběť

26.08.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kruh

24.08.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hunger Games (komplet)

19.08.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jednou nohou v hrobe

04.07.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Usměvavý muž

05.04.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ostrov šedých mnichů

05.04.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Syn

05.11.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Věže, příběh 11.září

13.10.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Rychlopalba

13.10.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mrtvá šelma

30.09.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lovci záhad - Tajemství hradů a zřícenin

13.09.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Život na nitích

13.09.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

10.09.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

04.09.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zatím dobrý - Mašínovi

04.09.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Popol všetkých zarovná

26.08.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Básnik

26.08.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sběratel kostí

02.08.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pán ohně

31.07.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Šachové figurky

29.07.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bílá lvice

07.07.2015 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Policie

07.07.2015 Overený nákup