Recenzie užívateľa Olga

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Nevinným sa neodpúšťa

04.04.2021 Overený nákup

Léto na kriminálce

Proč se mi knihy pana Dominika Dána líbí? Protože při jejich poslechu máte dojem, že jste přítomni v ději. Je to nejen o tom, jak rozlousknout tragický případ, ale je to i o lidech, kteří to vyšetřují, o jejich životních peripetiích. A v této knize bylo toho hodně. Hodně dějových linek, hodně lidí co se znali, ale i kteří se poznali. Jednoduše, běžný život s trochou napětí a i humoru. A konec mi přišel jako od Agathy Christiové a jejího geniálního Hercule Poirota.

Recenzia audioknihy Přípitek s vrahem (slavné české kriminální příběhy)

02.04.2021 Overený nákup

Krátké příběhy

Herec N.Lichý umí dobře předat kriminální příběhy , které píše pan I.M.Jedlička. Taky jsem čekala v době, kdy je uváděli v novinách na každý nový vydaný příběh a tady v tom jsem si je mohla poslechnout rovnou 10 příběhů najednou. Dobře napsané a dobře přečtené.

Recenzia audioknihy Drak spí

21.03.2021 Overený nákup

Příliš roztahané

Ano, i já si vybírám knížky spíše od českých autorů a protože mám ráda detektivky, hledám v recenzích tip na dobrou detektivku. Tady jsem pozitivní recenzi našla a doporučení, ale mě se takto psané detektivky nelíbí. Dost mne rozčiluje popisování až velkých podrobností těch lidí v příběhu. Jejich myšlenky a jejich přání a vůbec popisování života jednotlivých aktérů. Je to pro mne dost rozvláčné a trochu nudné. Kristýna Kociánová mám krásný přednes a hodí se sem velmi dobře. Ale napínavé mi to nepřišlo, i když jsem fakt nevěděla kdo za tím celým případem stál a proč.

Recenzia audioknihy Šest diamantů

20.03.2021 Overený nákup

O něco slabší

Jsem ráda, že jsem objevila pana Hetešu a ten jeho americký styl po Česku. Všechny knihy se mi líbily, ale tahle asi nejméně. Byla moc zdlouhavá a dvakrát se mi stalo, že jsem ztratila niť a tak jsem chvíli nechápala co se tam mezi tím událo. Ale to se stává a pan Heteša mne nepřestane udivovat svojí fantazii, kterou dokáže dát na papír a vyprávět příhody, které by se mohly i klidně stát. Petr Třebícký má fantastický hlas a k těmto fantaziím se to hodí jak málo co. Palec nahoru.

Recenzia audioknihy Dýka s hadem

20.03.2021 Overený nákup

Prima poslech

Poslech této knihy byl opravdovým zážitkem. Navazují na sebe dva případy, které musím pán z Chlumu vyřešit a daří se mu to znamenitě, i když to má být jeho první vyšetřování co by královský prokurátor. Kniha mne bavila od začátku a pan Hihlík to čte velice krásně a má velkou zásluhu na úspěšnosti knihy.

Recenzia audioknihy Úkol pro šaška

28.02.2021 Overený nákup

Pohodová..

..a velice příjemná četba v podání Vasila Fridricha. Takové to historické dobrodružné knížky mám moc ráda. Pobaví i poučí a Pavel Hrdlička to umí krásně napsat. A zvlášť mne potěšil zpěv pana Fridricha, to je přednost audioknih. Díky za tento příběh.

Recenzia audioknihy Nevermore Baltimore

27.02.2021 Overený nákup

Prima četba

Pan Heteša mne fakt baví. I tenhle příběh mne vtáhl do děje fantasticky rychle a opravdu mne to bavilo až do konce. Pan Třebický svým hlasem tomu dává přesně tu atmosféru, která je napínavá, fantaskní a hlavně v ní nechybí ten humor. Opravdu se mi tento příběh moc líbil a kdo má rád fantaskní příběhy mohu jen doporučit. 5 hvězdiček je zasloužených ve všech směrech!

Recenzia audioknihy Nenapravený omyl

20.02.2021 Overený nákup

Nový Dominik Dán

Joj, to bylo zase NĚCO. Sice pan D.Dán píše trochu jinak, více se v jeho příbězích ztrácím do jeho příběhů, ztrácím realitu dneška a jako bych žila tam s těmi detektivy. V jejich životě. Píše až neuvěřitelně živě. Pan Neuer je malinko jiný, ale v základě to je taky živoucí a vtahující do děje, že se od toho nemohu odtrhnout. Jsem ráda, že je tu ještě někdo, kdo výborně sekunduje Dominikovi Dánovi. Juraj Smutný je výborný přednášející této knihy. Jsem velice spokojená!!

Recenzia audioknihy Případ s alchymistou

16.02.2021 Overený nákup

Podfukář

Pan Vondruška nám tentokrát ukázal jak se z olova transmutací vyrábí zlato. Opravdu musím přiznat, že tento příběh byl zajímavý a i poučný. A to nejen z pohledu chemie, ale taky z psychologického hlediska. Jak lehce naletět a pozbýt svého jmění. V něčem se to dá přirovnat k dnešní době. Sice jsme ve vědách poučeni ,ale na podvodníky jsme často krátcí. Pěkný příběh.

Recenzia audioknihy Pravda, nebo lež

14.02.2021 Overený nákup

PSYCHOTHRILLER

Tohle zrovna není můj šálek kávy. To co bylo obsahem této knihy mi nesedí a jak někteří tady píší "soft porn". Ale nemůžu tomu zase upřít napětí a chvíli jsem byla i vtažená pěkně do děje a to když jsem zatínala zuby až mi naskakoval lícní sval. To proto, že nemám ráda násilí na dětech a zvířatech. A to tady je. Vydržela jsem až do konce, ale z téhle knížky nemám dobrý pocit. Psychothrillery nemám ráda a hned jsem si taky vzpomněla na jeden film, který se mi zaryl do mozku a to Obyčejní lidé, které režijně vedl R.Redford. 14 dní jsem z toho děje ve filmu byla paf. A tady to bylo podobné. Takže jo, zajímavé, dějově napínavé, rozjitřuje to představy co z toho všeho bude, ale těmto tématům se už budu vyhýbat. Tak jako ten film už bych nechtěla znova vidět, tak tuto knihu si už nechci znova pustit. Paní Vilišová to četla moc dobře, seděla mi, hlavně její hlas byl příjemný. Proto jsem to vydržela až do konce.

Recenzia audioknihy Nitranská brána smrti

11.02.2021 Overený nákup

Češi a Slováci

Pan Vondruška se pustil do vyprávění o vojenském tažení krále Přemysla Otakara II. do Nitry. Přiblížil život v tehdejším městě a vyšetřování krutých smrtí pověřil opět "svého" prokurátora Oldřicha z Chlumu. Rozuzlení celého příběhu bylo taky zajímavé. Hlas pana Hyhlíka k tomu všemu neodmyslitelně patří.

Recenzia audioknihy Po nás potopa

31.01.2021 Overený nákup

Tak tohle se mi fakt nelíbilo

Dala jsem na recenze, ale tohle mi fakt nesedlo. Pan Pobuda má velice zvláštní hlasový přednes a ten mi opravdu nesedí. Je to jako by vyhrkával slova. Takže jsem to ani nedoposlouchala, někomu to může sedět, jak jsem se dočetla v dalších recenzích posluchačů, ale mě to za chvíli šlo celkem na nervy. Pardon.

Recenzia audioknihy Spánek rozumu plodí příšery

30.01.2021 Overený nákup

Biochemie a ti druzí

Pana profesora osobně neznám, je stejně starý jako já a když jsem se učila biochemii pro zdravotní laboratoře, obíhala jsem též známé doktory a nahlížela do všech možných laboratoří a pod jejich pokličku. Teď už biochemii nedělám, ale s panem profesorem v hodně věcech souhlasím. Spíše mám hodně věcí odpozorovaných z praxe v nemocnicích. A jsem moc ráda, že jsem si tuhle audioknihu koupila a poslechla. Dala mi kladné odpovědi na moje domněnky a za to jsem fakt moc a moc ráda. Někdy mne napadá, že by ti, kteří se cpou do kritiky zdravotnictví a vypouští rady a konspirační teorie a tím hodně lidí "oblbují" by měli sami začít pracovat v nemocnicích , protože tam je nejvíce vidět život na hranici života. Ale ta práce by měla trvat aspoň pět let. A jak tady už přede mnou někdo napsal, tohle by mělo být povinnou četbou nejen pro obyčejné lidičky, ale i pro ty ,co nám dělají zákony v poslaneckých seslích. Takže pane profesore Konvalinko, pro Vás mám jen a jen palec nahoru!!!

Recenzia audioknihy Tekuté krystaly

28.01.2021 Overený nákup

Dobrý!!

Dala jsem na recenze a zaposlouchala jsem se do této knihy. Hlas Petra Třebíckého mne dost překvapil, ale po dalších větách musím uznat, že to je přesně vybrané. Fantazie, detektivka, špionáž, všechno v jednom a k tomu dostatek humoru a celé se to dá do mixéru a vyjde z toho bezva četba, u které jsem se dobře bavila až do konce. Hodně mi to připomínalo Raymonda Chandlera-detektiv Philip Marlowe, toho jsem měla taky moc ráda. Takže -- mohu jen a jen doporučit.

Recenzia audioknihy Žebrákova pomsta

26.01.2021 Overený nákup

Perfektní..

....poslech. Panu Fridrichovi tleskám, jeho přednes je úžasný a kniha pana Hrdličky je tím pádem senzační. Mám ráda historické detektivky a pan Hrdlička je úžasný v tom, že se tam neřeší jen nějaké porušení zákonů, vraždy , ale taky běžný život ve staré Praze a to je na tom to senzační. S jeho knihou a přednesem pana Fridricha se hned dostanete do středověké Prahy a pozorujete jako nezaujatý divák jednu etapu podrychtáře Václava. Perfektní!!

Recenzia audioknihy Olomoucký bestiář

26.01.2021 Overený nákup

A je tam vlkodlak

Vondruškovy detektivky čtu ráda a tohle bylo fakt dobré. Vlkodlak na obzoru. A k tomu čte to Jan Hyhlík a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Ukrývání v Macoše, upalování na hranici, honba za přízrakem vlkodlaka. Napínavé a i úsměvné.

Recenzia audioknihy Falešný tolar

19.01.2021 Overený nákup

Tenhle..

...příběh mne opravdu dobře bavil. A to od začátku až do konce to mělo spád. Začátek mi přišel hodně dramatický a popisovaná divočina dřívější Šumavy, to bylo opravdu něco. Jan Hyhlík tomu svým hlasem dával správnou dramatičnost a i hudba, která jednotlivé kapitoly podkreslovala byla ta správná.

Recenzia audioknihy Krev na kapradí

06.01.2021 Overený nákup

Krátké povídky

Ale mě se líbily, krátké a milé. Mám ráda detektivky pana Vondrušky a ráda je i poslouchám v podání pana Hyhlíka. Musím pochválit i hudbu, která to celé podkresluje.

Recenzia audioknihy Temný vzorec

03.01.2021 Overený nákup

Jinačí...

..detektivka ,ale o to zajímavější. Někteří píší , že jim seděl díl Hračkář nebo Šelma a já musím napsat, že mne vyloženě bavily díly Teorie vraždy a Temný vzorec. Logické postupy, myšlení hlavního aktéra, to na mne mělo velký vliv v napětí a i spolu s ním jsem přemýšlela jak dál ,co udělá a kam se posune. Hudba , která čtení dokresluje byla skvěle vybraná a pan Velen byl přesně vybrán svým zajímavým přednesem, protože mi to přišlo, že doktor Theo Crey je on a on to taky MĚ vypráví. Jen ten konec byl nějak moc rychlý a ne úplně jasný nebo ujasněný. Takže možná bude i další díl?....

Recenzia audioknihy Dobře odtajněný Miroslav Horníček

27.12.2020 Overený nákup

Mám radost

Pro mne je tento výběr ze scének, vyprávění a ukázek , kde vystupoval pan Horníček opravdové pohlazení po mé duši. Krásné a milé a úsměvné. Děkuji za to ,že byl a že existují záznamy, které mi tohoto herce a skvělého člověka navracejí.

Recenzia audioknihy Mlha nad Shadow Sands

27.12.2020 Overený nákup

Napínavé..

...tolik, že jsem to poslouchala celý den a při tom hrála karty na PC, protože u toho se nemusí tolik přemýšlet a rukama jsem něco dělat musela. Měla jsem ten den volno a užívala jsem si ho poslechem perfektně napínavé kriminálky. Bryndzu mám celého přečteného a jen dvě věci jsem si nechala v audioknihách a je to senza spisovatel. Napínavé až do konce a s perfektně načtené to je panem Stránským. Doporučuji. Nebudete chtít od toho odejít dokud nebudete znát konec.

Recenzia audioknihy Kdo s ohněm zachází

25.12.2020 Overený nákup

Pěkné..

..přiblížení života ve 14.stol. ve staré Praze. Takových vyprávění kdyby bylo více. Ta kriminální zápletka není ani tak důležitá, ale právě to ukázaní života v Praze té doby, to je ono a bylo to veselé poslouchání, protože tady ten humor nechybí, to si podrychtáři tedy piš!! Pan Fridrich umí předčítat a já už se těším na další příběh podrychtáře Václava. 1*

Recenzia audioknihy Hřbitov upírů

13.12.2020 Overený nákup

DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ ..

...Rychlích šípů v rudolfínské době a se strašidelným démonem v patách. I tento příběh se mi líbil, měl švih a taky mi chvíli přišlo, že mám hlad, když v tomto díle popisuje, pan Vondruška, co zrovna měli na stole za jídlo. Skoro až ke mě některé pochoutky zavoněly. Příběh je spíše pro mladší ročníky, ale i mě se takovéto příběhy líbí. A opět ten Martin byl hodně podobný Rychlonožkovi a Lukáš se podobá Jarkovi. Jen Fiorellu neboli Rafaela neumím začlenit , ale to se třeba v dalším díle vyjasní.

Recenzia audioknihy V tieni

13.12.2020 Overený nákup

Senzačně..

..napsaná kriminálka od D.Dána. V začátku jsem se lekla, že mám něco úplně jiného, tohle jsem přece jen už slyšela a ejhle, ukázalo se, že to je část Bestie, ale ta není načtená, tu jsem jen četla. A pak se to rozjelo! I když jsem postupně docházela k tomu, kdo je vrahem, to celé rozplétání krvavého klubka , to je velice zajímavé a taky to jejich vzájemným postrkávání s jejich osobním humorem je opravdu senzační. Opět palec nahoru, knihu jsem měla odposlouchanou při pečení vánočních cukrátek za dva dny.

Recenzia audioknihy Bratrstvo křišťálu

13.12.2020 Overený nákup

Prima ...

...detektivka. Rychlé šípy v rudolfínské době. A ve třech. Výborně napsané a výborně načtené herečkou Josefíkovou. Proč zmiňuji Rychlé šípy? Jako dítě jsem jejich příběhy hltala a těšila se na každý další nakreslený díl. Tak se teď budu těšit na další díly Bratrstva křišťálu a to už dávno nejsem dítě. Mohu jen doporučit. (Martin mi v něčem připomíná Rychlonožku)

Recenzia audioknihy Tajemství abatyše z Assisi

06.12.2020 Overený nákup

Jako devět malých černoušků..

Nemohu si pomoci, ale tohle byla taková divná směs. Skoro všichni, co šli na svatou pouť do Compostely byli zavražděni. Těch vražd tam bylo nějak moc a tím se mi to přestávalo dost líbit. První polovina se vlekla a byla spíše nudná, druhá polovina byla o něco lepší. Konec takový nijaký. Jako by to nepsal ani pan Vondruška. Chápu, že naši předci byli vychováni k víře , kterou jim ukládala katolická církev, ale tady toho bylo taky nějak moc. Z tohoto příběhu nemám dobrý pocit a po přečtení jsem si spíše oddychla, že to už mám za sebou. A to jsem vášnivou čtenářkou historických detektivek a detektivek jako takových, ale tohle mi opravdu nesedlo.

Recenzia audioknihy Pomsta bílého jednorožce

01.12.2020 Overený nákup

Napínavé

Tento příběh byl zase pěkný děj, napínavý děj a hlavně Vondrušovský. Udržel mne v pěkném napnutí až do konce a ten konec, no paráda. To , že pana Hyhlíka vystřídal pan Aleš Procházka mi ani nepřišlo nějak nepříjemné, ba naopak, hlas pana Procházky je milý a dobře se poslouchá a hlavně mění i hlas podle osoby, kterou čte. To je příjemné.

Recenzia audioknihy Zvěrolékař a psí historky

27.11.2020 Overený nákup

Prima Haf

Tak i tady jsem si přišla na krásné a milé vyprávění o našich psích miláčcích. Sice už vlastním i papírovou knihu, ale nemohla jsem se ubránit nemít i audioknihu a nechat si o těch našich pejsáncích vyprávět od pana Jiřího Lábuse. Knihy pana Herriota vlastním v papírové verzi snad všechny. Jsou všechny taky pěkné a audioknihy jsou ještě snad hezčí.

Recenzia audioknihy Zvěrolékař a kočičí historky

27.11.2020 Overený nákup

Milé

Kniha pana Herriota mám snad všechny, ale tady jsem si chtěla poslechnout vyprávění o číčách. Pan Pavlata umí moc pěkně vyprávět a tak nelituji, že kromě papírové knihy mám i audioknihu. Když ono to je tak milé poslouchat o těch našich miláčcích kočičích.

Recenzia audioknihy Pečeť smrti

22.11.2020 Overený nákup

Pěkný propletenec a zapletenec

Jako když se plete vánočka. Chvíli to vypadalo, že už se to rozplete a vyjde na povrch veškerá pravda, jak to vlastně všechno bylo a ejhle, ono se to znova zamotalo. A ten konec, ten se mi líbil hodně. Ne jako u našich dnešních soudů. Sám královský prokurátor měl v rukách takové argumenty, že všichni nakonec odešli s hanbou. A hlas pana Hyhlíka tomu dával tu správnou šťávu.

Recenzia audioknihy Záhada mrtvého netopýra

16.11.2020 Overený nákup

Nový Vondruška

Jak jsem se uměla rychle naladit na příběhy pána Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků a taky na Jiřího Adama z Dobronína a měla jsem takové to krásné šimrání v zádech, napětí i poučení o naší historii, tak tady to mi připomíná vyprávění ze sobotních rozhlasových her pro mládež a trochu i Rychlé šípy dohromady. Nějak se nemohu dostat do té atmosféry, které uměl dát pan Vondruška těm předešlým příběhům, kterým vévodili právě postavy už výše zmíněné. Ale třeba se do toho nakonec dostanu.

Recenzia audioknihy Duch znojemských katakomb

15.11.2020 Overený nákup

Katakomby..

..ve Znojmě, a před tím jsem plynule navázala a měla tu čest číst Červeňáka s jeho novou knihou o katakombách pod Plzní. Úžasná shoda náhod a plná napětí a záhad a taky lidské prostoduchosti a nevyzpytatelnosti vyšetřovatelů. Moc se mi to líbilo, hudební předěly a umělecký přednes pana Hyhlíka. Doporučuji!!

Recenzia audioknihy Boskovická svodnice

14.11.2020 Overený nákup

SVODNICE...

moc pěkné slovo, my sice po moderním říkáme svůdnice, ale oboje je velice výstižné i v tomto Vondruškově románu. Líbilo se mi to a k tomu ještě dodávám pochvalu za hudbu, která doprovází každý nový díl. To opravdu pak odráží i tu dobu, kdy se příběh odehrává. A pan Hyhlík je opravdu velice dobrý vypravěč. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Čarodějův učeň

11.11.2020 Overený nákup

Lepší jak ..

...animovaný film. Ten se mi nikdy moc nelíbil a moc jsem z toho neměla, ale tak jak to četl a přednesl pan Lukáš Hlavica, tak to mělo opravdu "grády" a poslouchala jsem opravdu se zaujetím a napětím co a jak bude dál. Je to něco mezi pohádkou a fantazy a to se mi opravdu moc líbilo. Mohu jen doporučit dál....

Recenzia audioknihy Doktorka z domu Trubačů

08.11.2020 Overený nákup

Skvělá..

..kniha,nádherně načtená Janou Strykovou. Čím déle jsem jí poslouchala, tím jsem si připadala jako součást její rodiny, rodiny paní doktorky Di Lottiové. Obdivovala jsem její zájem o vše k čemu se ta paní jen přiblížila. Její znalost a schopnost učit se cizím jazykům a dokonce je i vyučovat, to je pro mne nedosažitelné a celoživotní trauma. Nikdy se mi nestalo abych nad knihou tak brečela jako nad touto. Je to ukázka opravdového člověčího života. Radosti i bolesti. Síla - jít stále dál životem a být užitečná nejen sobě, ale i společnosti. Co všechno tu ženu potkalo v jejím životě, to je prostě opravdu na KNIHU s velkým K. Ale jedno mne zarazilo hned od začátku a to, že život a myšlení v Asii a vlastně v Iráku se za ta léta vůbec nezměnil. To mne nejen překvapilo, ale i jsem se zhrozila, co paní doktorka u nich obdivovala v těch letech na začátku 20.století a co oni sami si dokázali zničit na začátku 21. století. Ona Araby měla ráda a možná jim i rozuměla, ale já jim nerozumím a odsuzuju je za jejich ničivou filosofii života. Ta kniha stojí opravdu za přečtení, všem doporučuji, pro její obrovský potenciál člověčenství. Čest její památce, musela to být úžasná žena a mohu jen litovat, že jsem neměla tu možnost jí ve svém životě potkat.

Recenzia audioknihy Strážce boleslavského mysteria

03.11.2020 Overený nákup

Paráda

Po poslechu této knihy musím upřímně přiznat, že to byla snad ta nejlepší kniha od pana Vondrušky. Ne, že by ty ostatní nebyly pěkné, ale tahle , ta má pěkně nabitou sílu příběhu, který se rozmotával do více příběhů aby se pak zase smotal a to úhledně do jednoho klubka. Napětí a fantastického umění pana z Chlumu mluvit a jednat s lidmi středověku, ale i se samotným králem. Umět se vymanit z hrozby mocného vladaře, dát ho katovi, to bylo něco!! Pan Hyhlík to četl skvěle a já bych jenom poslouchala a poslouchala. Pane Vondruško, to byla perfektní jízda. Děkuji!!!

Recenzia audioknihy Králův dluh

01.11.2020 Overený nákup

Moc pěkné

Těšila jsem se na další příběh Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty. A nezklamala jsem se. Politika v království a taky možnosti , kdo a proč chtěl krále ošidit a všechno aby odnesli radní z Chebu. Parádní kombinace, jména a funkce u královského dvora, to mne velice bavilo. A pan Hyhlík jako skvělý vypravěč. Opravdu jsem si to užila. Děkuji.

Recenzia audioknihy Pán věže

28.10.2020 Overený nákup

Druhý díl..

I tento druhý díl nepostrádá napětí a zajímavá témata. Jenom mne vždy udivuje fantazie lidí, kteří to píšou. Nebo si řeknu, že v tom jejich světě bych opravdu nechtěla žít. Cena života zrovna tady v tom světě nemá cenu a vraždy a mrtví na každé straně. Sice je to o přátelství, zradě a zpupnosti, o nějaké víře a v jejich důsledném plnění mi připomíná víru náboženství dnešní doby. Chvílemi to až mrazilo v zádech. Vyskytovala se i láska a to nejen dvou lidí, ale i láska k dětem, ale to bylo jen tak na okraj. Jsem z toho poslechu trochu rozpačitá, i když dávám plný počet hvězdiček, protože to čtení více aktérů dodávalo dynamičnosti příběhu, ale tolik vrahounství ???? To mi zase tolik nesedlo.

Recenzia audioknihy Píseň krve

25.10.2020 Overený nákup

Pěkný příběh

Mám ráda knihy s tématikou FANTASY a tahle se opravdu povedla. Rozehrává příběh od mladistvých let kloučků a zasvěcení jejich víry. Něco se i hodí na dnešní život. Vypravěčské umění Pavla Soukupa doplněná Ivanem Luptákem je opravdu skvostné. Mohu jen doporučit a těšit se na vyprávění druhé knihy.

Recenzia audioknihy Hriech náš každodenný

17.10.2020 Overený nákup

Velká radost

Těšila jsem se na nového Dána. Odposlouchala jsem jej za 2 dny. Opět parádně napsaná krimi. Nejen , že jsem se opět musela smát vtípkům vraždárskej party, ale i mne dusil vztek na lidi dospělé ale i na ty mladinké výrostky lidského pokolení. Jak jen můžou druhé zneužívat a využívat? Kde se bere v lidech tolik zla? Na konci jsem i prolila slzy. Ale i přes to, že to bylo smutné o to víc, že to bylo o dítěti a ještě ke všemu dítěti které bylo nadané a šikovné , je tato kriminálka perfektně napsaná a pan Mňahončák to čte taky skvěle. Je výborným nástupcem pana Geišberga. Prostě a jednoduše, Dominik Dán opět nezklamal.

Recenzia audioknihy Totální rauš

15.10.2020 Overený nákup

Hodně zajímavá kniha

Tak tohle ,co jsem se dočetla v této knize, jsem fakt nečekala. Pro mne to všechno bylo hodně překvapující.Pracovala jsem jako laborantka na toxikologii a tak něco o nich vím, ale historie drog ve II.světové válce , to mne dost překvapilo. Kniha je zajímavě psaná, nenudí a čtená Vasilem Fridrichem tomu dává ten nejlepší punc napínavé četby.

Recenzia audioknihy Smrt nosí rudé škorně

12.10.2020 Overený nákup

Skvělá kniha

Jsem nadšená poslechem této knihy. Další bezvadný spisovatel historických detektivek, kterého můžu zařadit k mým oblíbeným spisovatelům, Jako je Fr.Niedl, J.Bauer, V.Vondruška a slovenský spisovatel Červenák. Jsem i nadšená skvělým hlasem Vasila Fridricha, který to čte takovým mistrovstvím, že jsem zjistila, že televize je proti tomu úplný nýmand. Moje představivost jede na plné obrátky a já si při poslechu vyloženě vrním blahem. Pane Hrdličko, děkuji za vaše knihy...

Recenzia audioknihy Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva

10.10.2020 Overený nákup

Prší..

..ve zprávách nacházím jen negativní a stresující zprávy. Beru tedy sluchátka s touto audioknihou a hned v první kapitole se mi lepší nálada a směji se ,že nemohu ani chytit dech. Tedy první kapitola o hlídaní děti, to byla jízda tobogánem a abych se aspoň trochu mohla nadechnout, musela jsem se přidržet zdi našeho domu. Další vyprávění už není tak ztřeštěně veselé, ale jenom veselé, tak tam i mohu v klidu dýchat. Děkuji za takovou knihu v dnešní době, kdy mi přijde , že je vše jen špatně a vše se na nás řítí jako špatně postavený domeček z karet. A Andrea Elsnerová to čte velice sugestivně, takže i moje obrazotvornost jede při tom na plné obrátky. Ještě jednou díky za toto.

Recenzia audioknihy Dům z karet

09.10.2020 Overený nákup

Politika je taky vůl...

..to už přede mnou někdo napsal. Kniha je opravdu dost drsňácká a s politikou jdou všechny lidské ,pozitivní vlastnosti , do kopru. Naopak vyplavou ta negativní a drsnější vlastnosti. A jen jsem otevřena dnešní zprávy na Novinkách , tak jsem měla dojem, že ta kniha pokračuje v naší zemi. Seriál jsem neviděla, ale kniha na mne zapůsobila dost otřesně. Ale ne , že by byla špatně napsaná nebo interpretovaná Igorem Barešem, to naopak, skvělý námět i skvělý přednes, ale téma,děj a popisy byly otřesné. Nemám ráda novináře, i když jejich články čtu, ale jak se říká, věřím jen z poloviny a politiky moc nechápu, spíše lidi, kteří se tam ženou. Zem je třeba řídit, ale ti lidé tam v těch křeslech dělají úplně jiné věci než by se dalo od nich očekávat. Ach jo.....mám z toho hodně nepříjemný pocit na duši.......

Recenzia audioknihy Mstitel

06.10.2020 Overený nákup

Něco co jsem neznala

Napsat knihu o několika příbězích v jednom příběhu, které se táhnou přes 20.století v těch nejkritičtějších letech naší existence, napsat příběhy o lidech, kteří si věřili a dokázali i nemožné. Napsat knihu o síle peněz a moci, špionážích,ale i o chytrosti, ale i zrůdnosti jednotlivců, kteří si ukájeli svoje hnusné a zvrácené choutky. Mě osobně tato audiokniha dost překvapila, vtáhla do četby a i rozesmutnila , že existují takoví zlí a a všeho schopní lidé. Ta kniha je hodně složitá ,i když velice zajímavá, ale já si jí budu muset po nějakém čase znova poslechnout abych mohla vnímat i ty detaily, které mi teď utíkají. Je třeba se na ní soustředit. Je tam hodně věcí, které předcházely nebo se uskutečňovaly a rozeštvávaly národy nebo země až po ten tvrdý teror, který nakonec zasáhl i Evropu v 21.stol. Všude je jeden aktivní prvek..... peníze a moc. Doporučuji všem.

Recenzia audioknihy Šest vran

01.10.2020 Overený nákup

Dala jsem na recenzi

..a koupila si tuhle audioknihu. Mám ráda fantasy knihy a tahle mne taky vzala. Už teď se těším na druhý díl, abych věděla jak to celé s Kazem a jeho spolubojovníky dopadne. Trochu jsem se uklidňovala, že to přece nemůže skončit s otevřeným koncem a ono JO. Kdysi jsem přečetla něco podobného a to od Weekse Noční anděl a Černý arcimág. Senza čtení a tohle se k tomu může zařadit. Za mne plný počet hvězdiček.

Recenzia audioknihy Indigový svět

29.09.2020 Overený nákup

Velice zajímavé

Tato kniha mi nedala snad ani spát, dokud jsem jí nepřečetla. Takových knih, jako je tato mám v knihovně více, ale žádná mi nepřišla tak zajímavá, rozebírající lidské jednání, jako tato. Některé praktiky zkouším hned na sobě a dobře mne to harmonizuje. Jsem moc ráda, že jsem si jí koupila a poslechla. Pan Sláma jí čte taky dobře, ale jeho hlas opravdu zní trochu více odtažitě k posluchačům. Zní trochu jako robot. Ale celek to vyznívá velice dobře. Já můžu jedině doporučit.

Recenzia audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

26.09.2020 Overený nákup

Výborné

Tak tohle je poslední audiokniha od D.Dána, kterou nabízíte. Jeje, to se mi bude stýskat. I M.Mňahončák se mi líbil jako předčitatel. Tato kniha byla hodně prošpikovaná "záhadami" a bylo to stále zapeklitější a napínavější. Poslouchala jsem dlouho do noci a moc jsem držela palce těm mladým. Moc se mi toto líbilo. Plný počet hvězdiček.

Recenzia audioknihy Pochovaní zaživa

24.09.2020 Overený nákup

Další dánovka..

..byla exkluzivní, i když se jedná o smutnější téma a to stáří a domovy seniorů a peníze a hádky sourozenců. Mě se to pak promítlo i do snů a to opakovaně. Ale to nic nemění na tom, že to bylo velice dobře napsané a dobře namluvené. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Sára

21.09.2020 Overený nákup

Parádní příběh,

jeden z nejlepších. I když od D. Dána jsou snad všechny skvělé. Ale tento příběh je opravdu jiný, jinak napsaný a o to byl zajímavější. Na začátku byl vyprávěn životní příběh jedné bankéřské rodiny až do nynější doby a pak střih na jedno milostné setkání dvou lidí, kteří si padli do oka a jejich prožívání společných chvil a z toho se vše zvrtlo na naplánování vraždy manžela. A pak to bylo vše pro laika pěkně zašmodrchané, ale páni "vraždári" si do toho nenechali kecat a opravdu vše vyřešili, ale ta dáma-Spravedlnost byla nejen slepá, ale i hluchá. Zapomeňte !!

Recenzia audioknihy Jednou nohou v hrobe

16.09.2020 Overený nákup

Zajímavý..

..příběh. Trochu mi to z jednoho úhlu připomělo film Ďábel nosí Pradu. A taky se mi moc líbil hlas pana Geišberga, když mluvil jako ten na chlapečky. Zajímavý příběh, dobře namluvený a hodně napínavý a i ten konec byl dost zajímavý. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Žiješ iba dvakrát

16.09.2020 Overený nákup

Smutnější..

..než ty všechny předešlé. Je zde popisované umírání maminky Kukyho a to dost barvitě a to mi nedělalo moc dobře, měla jsem to jako 15-ti letá prožité na vlastní kůži, takže jsem měla dost chuť to přeskakovat, ale nechala jsem to. Opravdu ,hodně smutné, ale vyšetřování ostatních v jejich práci bylo zajímavé a dělalo mi dobře, když ten oný vyprávěl v celku o své minulosti, jak to bylo a jak to bere teď. Politika je svinstvo - to by se tam mohlo taky objevit. Všechno nakonec dospělo k tak nějak k tomu dobrému konci ve vyšetřování, vypravěč byl taky skvělý, ale mě to nějak sáhlo až do duše a do mé minulosti. Dala jsem plný počet, ale podruhé si to už nebudu chtít poslechnout.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Případ masopustních maškar

20.08.2020 Overený nákup

Krátké,

ale působivé a hlavně jsem se dozvěděla jak přišel Oldřich z Chlumu ke svému panošovi Otovi. Mám ráda, knihy pana Vondrušky,a tohle byla krátká detektivka ze 13. století, dobře namluvená panem Vl.Benešem. Dobrý poslech na dobrou noc.

Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Cigaretka na dva ťahy

20.08.2020 Overený nákup

Jejda,

..opět další kriminálka zhltnutá během chvíle. Teda, ten Dominik Dán je fakt skvělý, jeho příběhy se tak parádně poslouchají, každou chvíli jsem jak na trní, co z toho bude a jak to bude. Zkusila jsem promíchat audioknihy a na střídačku poslouchat i jiný žánr , ale nějak se do ničeho nemůžu tak vžít, jako do téhle party "vraždárov" z kanceláře 141. Tak to ostatní přeposlouchám až budu mít celého Dána poslechnutého. Pak se snad budu umět soustředit i na jiné knihy a jiné autory. A velký díl na úspěšnosti knih Dominika Dána má určitě i pan Marián Geišberg. Gratuluji...!

Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Nehanebné neviniatko

19.08.2020 Overený nákup

Nehanebné-nestoudné

Tento příběh nebo kniha byla přece jen o něčem jiném než doposud. Sex a prostituce, pornofilmy a k tomu vysokoškoláci, kteří si přivydělávali ke svému studiu. Záhadná vražda mladé studentky, znásilněné a uškrcené a na konci úplně něco jiného se vymotá ze zamotaného klubka společnosti dnešní dnů a studentů, kteří se připravují na dráhu těch nejchytřejších a nejvíce odpovědných lidí ve svém oboru. Se mnou to tedy otřáslo. I když vím, že něco takového existuje. Napětí až do konce a hlavně popisování všeho toho dění kolem toho. A konec byl na tom fakt nejzajímavější. Satan si jí sám odnesl do pekla.

Vypravěč jako vždy na jedničku s hvězdičkou!!!

Recenzia audioknihy List zo záhrobia

15.08.2020 Overený nákup

Kriminálka

Tak bych nazvala tuto knihu. Klasická kriminálka. A opět parádní děj a tak jak to psali ostatní přede mnou, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Vařila jsem, pekla jsem a uklízela v domě se sluchátky na uších. Taky už jdu asi některým mým známým s těmi sluchátky na nervy. Ale, když ten Dominik Dán je tak skvělý a ty jeho kriminálky nenudí, ale mají děj a napětí. Skvělá kniha. A hned si pouštím další knihu do uší..... doporučuji!!!

Recenzia audioknihy Rudý kapitán

13.08.2020 Overený nákup

Excelentní

Pan Dominik Dán je výborný spisovatel a jeho kriminálky jsou úžasné. Ale tento příběh je snad nejlepší ze všech, co jsem od něj zatím četla (poslechla). A asi to bude i tím, že to čte pan Martin Stránský. Umí tak skvěle pracovat s hlasem, měnit hlasy, stařečky, ženy, mladé kluky, suveréní estébáky, no parádní poslech a fakt jsem si tohle užila. Panu Stránskému tleskám a smekám před ním pomyslný klobouk. I jsem se nasmála, a to taky díky tomu, jak umí měnit ty hlasy a to pošťuchování mezi "vraždári" to fakt nemělo chybu. Okamžitě mne to vtáhlo do děje. A příběh je to velice zajímavý a napínavý a můj obdiv má i ten pan Krauz, že dokáže jít za rozluštěním nebezpečné kauzy, která se stala už před více lety a i když sám ví, že mu bývalí estébáci jdou po krku. Film, kde Rudého kapitána hrál Oldřich Kaiser jsem viděla, ale byla to jen jedna velká slátanina, která neměla s touto knihou nic společného. Tuto knihu mohu jen doporučit. (1********)

Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Klbko zmijí

01.08.2020 Overený nákup

Korupce všude

Za peníze udělají všichni všechno. Přesně napsané o dnešní době. Jsou lidé, kteří mají charakter a svojí práci chtějí dělat co nejlépe a mít i čisté svědomí, ale ve společnosti jsou i tací, kteří se dostanou výš a ještě hrají falešně ve své práci ke společnosti. Jenže ti první vždy prohrávají, jen v pohádkách se spravedlnost dostane nad to zlo. Ve skutečném životě to tak není. Až mne mrazilo, když jsem poslouchala ten boj o rozkrytí lumpáren z nejvyšších míst. A bylo mi i chvilku do pláče, že tento boj spravedlivých nelze nikdy vyhrát a zlo bude potrestáno. A jede se dál a Svět se stále točí a my ??? Zakryjeme si uši, oči a ústa a půjdeme tím naším světem dál po ušlapané cestičce našeho života obyčejného "mravenečka" ve společnosti lidí . Vzpomeneme na mistra Jana Husa, který za pravdu byl upálen a jsme rádi, že jsme zde a ne ve středověku a jede se dál.....interpretace panem Martinem Mňahončákem byla skvělá a je skvělým nástupcem pana Mariána Geišperga. Knihu jsem poslechla málem na jeden zátah, ale bylo to na dva dny. Skvěle napsané, ale smutné ,když se nad tím vším zamyslíme.

Recenzia audioknihy Nežná fatamorgána

23.07.2020 Overený nákup

Vzpomínka na 80-tá léta

Dánovka opět skvělá a s tím i vzpomínky jaké to bylo v době totalitní. Vykreslení doby, lidí i toho padoucha, vraha. A taky jak se Krauz dostal do staré čtvrti Našeho města a v tu ránu si vzpomněl na Rychlé šípy a pražská zákoutí Stínadla. Jak já jsem tento kreslený seriál milovala a stále jsem v tom ležela a v Praze hledala taková zákoutí, která by se podobala Stínadlům. Tímto si u mne spisovatel Dán vyloženě šplhnul. Ale zpátky ke knize. Každá kniha od Dána se mi líbí tím, že nejeden příběh se v tom skrývá a rozjíždí popisy té doby nebo té situace a vtáhne do děje. Tady to bylo hodně velké vtažení, neb tuto dobu jsem prožila na vlastní kůži a na schůze OF jsem chodila. A pan Geišberg je v tom čtení a přednese úplně skvělý. Za mne palec nahoru.......1***

Recenzia audioknihy Básnik

19.07.2020 Overený nákup

Napínavé

..tato krimi je opravdu neobyčejná a k tomu velmi napínavá. Parádně napsaná, vtáhne do děje a vůbec se mi nechtěli sundavat sluchátka. Takže než jsem usnula, aspoň jednu kapitolku jsem si musela poslechnout. Opravdu , perfektně napsané a perfektně namluvené. Za mne jednička s hvězdičkou!!!

Recenzia audioknihy Schůzka se smrtí

09.07.2020 Overený nákup

Klasika, ale zajímavá

Tato kniha má zajímavý děj. I když se jedná o klasickou detektivku z pera A.Christiové, dějově může sedět i na dnešní dobu. Ani bych se tomu nedivila.

Knihu načetla herečka Růžena Merunková, kterou mám já velice ráda, ale její hlas se mi tak moc nehodí na čtení audioknih. Její až skřípavý zvuk mi nepříjemně drnčel v uších. Jí se takto omlouvám, ale pokud uvidím, že knihu načetla ona, tak takovou knihu už si nevyberu.

Recenzia audioknihy Zločin na Zlenicích hradě

06.07.2020 Overený nákup

Pěkná..

..historická detektivka. Na to,že tomuto příběhu je už 79 let, je to příběh stále zajímavý, poslouchatelný a díky panu P. Soukupovi bezvadný. Poslech jsem si užívala při střihání růží po odkvětu a pak si ve své zahradě poseděla, poslouchala a nechala se laskat slunečními paprsky. Prostě , úžasně strávený den.

Recenzia audioknihy Korene zla

05.07.2020 Overený nákup

Opět zajímavá..

..detektivka z pera D.Dána. A to nejzajímavější bylo na konci a to v rozlousknutí všech těch případů, které se v tomto díle nacházely. A překvapující! Z té mafie mne až běhal mráz po těle. Ale hlavně, když poslouchám ty "dánovky" tak musím připustit, že taková to témata se jen někde v jiné detektivce od jiného autora nenajdou. A jak už jsem psala v recenzi k jinému dílu, nejvíce se mi líbí ty dialogy mezi "vráždárami". Lidské, humorné,starosti obyčejných lidí a vtipnost a poňoukání jednotlivých osob k druhým. Tohle mne vždy dostane a poslouchám s velkou chutí. M.Geišberg je v tom přednesu čtení knih pan Dána nepřekonatelný. Už se těším na další knihu. Dánovky jsou už moje srdeční záležitost.

Recenzia audioknihy Smrť na druhom brehu

29.06.2020 Overený nákup

Další dánovka

.. a musím říct , že opět skvěle napsaná. Líbí se mi na Dánovi, že každá jeho kniha nemá jen jeden příběh, ale prolínají se vždy několik případů, kterými si musí "vraždári z kancelárie č.141 " poradit. I když je to o tom co není na lidské rase hezké a to vraždění dalších lidí, dánovky jsou vždy odlehčené humorem a já se musím smát nahlas, i když audioknihy poslouchám přes sluchátka. Ještě , že se sama nevidím. Pan Geišberg je opravdu PÁN vypravěč. Koukla jsem na jeho "vystřihnutí" Edy Burgera v Červeném kapitánovi ,ve filmu,a asi tak bych si i toho Burgera představovala. Prima další detektivka z oddělení vražd v Našom Meste.

Recenzia audioknihy Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel

27.06.2020 Overený nákup

Je mi z toho smutno

V této knize jsem se dozvěděla hodně věcí, které mi nebyly jasné. Za to opravdu děkuji. Ale ty zákulisní věci naší vlády a našich politiků, z těch se mi udělalo opravdu hodně špatně. Kéž se najdou v další generaci lidé, kteří tuto zemi ozdraví a dodají novou a svěží budoucnost. Je mi z politiků opravdu hodně smutno a vidím, že chodit k volbám nic moc nevyřeší, ale musí se,aby se neprosazoval další monopol na vládnutí v této zemi. Moc dobře napsané a ještě lepší přečtené. Poslouchala jsem skoro v jednom zátahu, ale jak jsem napsala, nakopat je někam, ty, co tuto zemi vedou a ještě je shodit ze staroměstské věže!!!

Recenzia audioknihy Samuraj

26.06.2020 Overený nákup

Misie

Přečetla jsem hodně knih o Japonsku a Číně a taky o Tibetu. Tahle kniha mne zaujala jinak než to co jsem doposud četla. Po objevení Ameriky začala katolická a nejen ta katolická církev rozjíždět násilnou křesťanskou víru u národů,nedotčených evropskou církví. Toto násilné překrucování a nahánění lidí k jiné víře se mi vždy z celé duše protivilo. Mám za to, že evropská církev hodně zničila v lidech ducha a jejich víru. Ale ta síla moci, po které pachtí nejen světští mocipáni, ale i církevní preláti, je opravdu hodně vlivná a silná , ale ke škodě všem národům na této Zemi. A v tom mne i tato kniha jen a jen utvrdila. Napsaná je tato kniha velice pěkně, při poslechu jsem měla dojem, že se mi promítá film do mé mysli. Ale na druhé straně jsem z toho měla ten nepříjemný pocit, kdy se ve jménu Boha něco ničí a nahrazuje se výmysly a dogmaty jiných.

Přednes M.Zahálky byl moc pěkný , dramaticky pestrý a jeho hlas byl opravdu hodně umělecký a při tom milý. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Cela číslo 17

26.06.2020 Overený nákup

Smutné, ale napínavé

Další dánovka,kterou jsem si vyposlechla. Začátek jak z amerického filmu o muklech. Pak se to rozjelo úplně jiným směrem než jsem si myslela a konec byl dobrý a pozitivní, což mne dost naladilo. Dánovky jsou teď opravdu mojí srdcovou četbou a každá je originální a perfektně napsaná.

Recenzia audioknihy Vražda v lázních

20.06.2020 Overený nákup

Oči

Tohle byla detektivka, po které mi běhal mráz po zádech. Vylupování očí mrtvolám považuji za nejhorší činnost darebáků. Ale napsáno to bylo hodně dobře. Vžila jsem se do děje a to je to správné. Vypravěč J.Hyhlík je vždy skvělý. Vondruškovi detektivky se mi velice líbí a taky to skvělé podkreslení stylovou hudbou té doby. Užila jsem si to i s tím mrazením v zádech.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Za oponou války

16.06.2020 Overený nákup

Neuvěřitelné a strhující

Kniha je o odvaze a velké bolesti , kterou provází takovéto reportéry z válečných zón. Je to smutné, co lidi proti sobě dokážou dělat, jak se masakrovat jen pro to, že mají jinou víru než ti druzí. Je to vše o chtivosti mít navrch a je to hlavně o moci nad ostatními. Nejvíce je to vidět a slyšet v Asii. Ti lidé mají úplně jiné myšlení, jiné morální základy jiné životy než my, tady v Evropě. Děkuji panu Szántó za to, že některé ty konflikty vysvětlil, jak k tomu všemu došlo. Ale dalo mi to jedinou odpověď. Tito lidé by měli zůstat u sebe doma, ve svém světě a "necpat" se k nám do Evropy. Udělat něco , co udělali i naši předkové a za léta a staletí bojů, máme tady v Evropě mír a pokoj a i blahobyt. Toho bychom si měli vážit a ne se ho tak snadno vzdávat ve smyslu falešné solidarity s jinými národy. Odpověď na celou knihu je, BUĎME RÁDI, ŽE TU V EVROPĚ MÁME MÍR A NEMÁME TU BÍDU. Je to protipól oproti těm národům, kteří se navzájem ničí. A před prací reportérů KLOBOUK DOLŮ.SMEKÁM.....

P.S. Vypravěč D.Matásek je v tom úžasný.

Recenzia audioknihy Popol všetkých zarovná

01.06.2020 Overený nákup

Tady v tom příběhu..

je více humoru. Velice mi přijde, že tento příběh musí mít aspoň pravdivou tu centrální niť. Příběh jako zatím každý, který jsem četla od D.Dána, mne vtáhne a sluchátka od přehrávače nerada dávám dolů. Ráda poslouchám tyto knihy a M.Geišberg je v tom čtení úplná špička. Ale zde se jsem se i více nasmála tomu špičkování kriminalistů k sobě. Tohle mne hodně baví poslouchat.

Recenzia audioknihy Ďáblův sluha

31.05.2020 Overený nákup

Jo, ďáblík..

...to vždy přitahuje čtenáře, kde se objeví. I já byla zvědavá, na co svedou lidé mocní ve středověku moci ďábelskou. A pan Vondruška to opravdu napsal moc pěkně. Celá kniha je prodchnutá napětím a protínají se tu příběhy z minulosti a přítomnosti aktérů. Opravdu povedené a hlas pana J.Hyhlíka tomu dává tu správnou atmosféru.

Recenzia audioknihy Ulička hanby

31.05.2020 Overený nákup

Parádní...

poslech příběhu z pera Vl.Vondrušky v podání J.Hyhlíka. Tento příběh se mi velice líbil, několik příběhů, které se pak dají dohromady. Tyhle příběhy pana Vondrušky velice ráda poslouchám a jak už tu někdo napsal, i u mne to je pohlazení po duši.

Recenzia audioknihy Krv nie je voda

31.05.2020 Overený nákup

Parádní detektivka

Detektivky D.Dána jsou skvělé.V této jsem se vrátila do devadesátých let , kdy jsem ani nevěřila tomu, že se se Slováky roztrhneme, Tady byla popsaná krásná spolupráce s Českými kriminalisty a bylo opravdu co poslouchat. Hlas M.Geišberga je na to jak dělaný. Nádherně se mi poslouchalo. Je to opravdu příběh, který se mohl stát.

Recenzia audioknihy Mucholapka

05.05.2020 Overený nákup

Perfektní četba 2.

Než jsem si vybrala jakou četbu si koupit od D.Dána, čtu si recenze a dozvěděla jsem se, že na MOUCHU navazuje MUCHOLAPKA, takže jsem si je vzala obě dvě najednou a nelitovala jsem. Sjela jsem obě knihy najednou a bylo to senzační, mrazivé, čeho jsou lidé schopní dělat druhým a hlavně mnou projela jen jedna zmínka na konci knihy o tajné službě. My, obyčejní lidé-pěšáci v tomto společenství ani nevíme za jaké nitky se v politice tahá v neprospěch našich národů. Ale už jsem asi závislá na četbě D. Dána v interpretaci M.Geišberga. !

Recenzia audioknihy Mucha

05.05.2020 Overený nákup

Výborná četba

Novodobá detektivka, senzační. Asi budu závislá na knihách D.Dána. Kniha nepostrádá napětí, i vtip, několik nitek příběhů i ponaučení nejen morálních, ale i vědeckých. Prostě paráda. Akorát mne trochu mrazilo, že vím, že to je sice vymyšlené, ale píše to kriminalista, takže ten základ příběhu bude asi dost pravděpodobně postavený na reálných zkušenostech toho spisovatele. Za mne palec nahoru!!

Recenzia audioknihy Svatí kacíři

28.04.2020 Overený nákup

Nadšená

To je fantastická kniha o době byzantské a hlavně o bratrech Cyrilovi a Metodějovi. Nedostalo se mi nikdy do ruky tolik informací o této době. Při poslechu jsem jen brumlala, jak dokáží být lidé v dobách minulých tak krutí a jak dokáží vymýšlet i kruté mučení nebo zabíjení druhých lidí. To jsou věci, které mi na minulosti hodně vadí a zaráží. Ale příběh je perfektní reportáží z té minulé doby a je i senzačně čtená našimi herci. Audiokniha se mi velice líbila.

Recenzia audioknihy Když ještě chodil Pán Ježíš s Petrem po světě

25.04.2020 Overený nákup

Pohádky s poučením

Krásné a jemné příběhy, srozumitelné a pochopitelné. Vyprávění, které je pohlazením na duši pro dospěláka a pro děti s poučením. Moc pěkně vypravované hlasy, skvělých českých herců.

Recenzia audioknihy 6 případů Sherlocka Holmese

25.04.2020 Overený nákup

Rozhlasové ztvárnění ..

...krátkých povídek Sherloka Holmese, je opravdu krásný poslech klasických detektivek. Líbilo se mi to a užívala jsem si poslech našich herců. Můžu jen a jen doporučit.

Recenzia audioknihy Vzpomínky na Sherlocka Holmese

25.04.2020 Overený nákup

Klasika v detektivkách

Tak tohle byla opravdu krásná kniha klasických detektivek, která snad každého může jedině nadchnout. Moc se mi to líbilo a poslouchala jsem to při práci na zahradě a šlo mi to vše pěkně od ruky. Můžu jen a jen doporučit. Všichni vypravěči byli úžasní.

Recenzia audioknihy Venuša zo zátoky

15.04.2020 Overený nákup

Můj šálek kávy

Takhle jednoduše hodnotím tuto knihu. Krásně načtené, několik linek příběhu, humor , napětí,starosti jaké mají obyčejní smrtelníci. Velice zdařilá kniha. Doporučuji !!!

Recenzia audioknihy Doktor Spánek

14.04.2020 Overený nákup

Tak..

..a při začátku čtení jsem si myslela, že tu knihu vrátím. Od S.Kinga jsem snad ještě nic nečetla, ale tohle byla asi léčba šokem. Spíše na celou knihu by byla moje otázka. Ten spisovatel je buď nenormální ve svém myšlení, nebo má špatné zkušenosti v dětství a mládí a nebo mu někdo vyprávěl něco co sám neprožil. Proč se píšou knihy o ohavnostech , které páchají lidé na dětech i na jiných lidech? Doposlouchala jsem to s přestávkami,Petr Jeništa má příjemný a milý hlas, ale raději bych ho slyšela při jiné četbě. Po skončení četby jsem měla nepříjemný pocit bezradnosti nad uspořádáním života lidí na této planetě.

Recenzia audioknihy Klášterní kostnice

11.04.2020 Overený nákup

Církevní..

...nebo světské problémy, za vším se musí hledat lidské soužení. Tady ten příběh byl velice zajímavý, vyposlechla jsem ho na jeden zátah, když jsem pekla velikonoční mazance. Mohu jen doporučit.

Recenzia audioknihy Vzpoura Goliardů

10.04.2020 Overený nákup

Studentíci

Tento příběh z pera pana Vondrušky se mi opět moc líbil. a jedním slovem by se dal i nazvat,--CHYTROST SE VYPLÁCÍ--. Pan Hyhlík opět nezklamal a jeho přednes byl nejen zajímavý, chytí a jen tak nepustí. Doposlouchat až do konce!!

Recenzia audioknihy Uzol

07.04.2020 Overený nákup

Doba minulá

Dobře načtená kniha, procházka v době minulé, některé věci mi přišly opravdu hodně skutečné, nejdramatičtější byl konec. Ale abych pravdu řekla, trochu jsem nad tou knihou dumala, jestli to hrozné, co dělala ta naše slavná STB, jestli to se neděje teď zase ve jménu různých mafií, mocnářských bojů a za vším hledej peníze a moc. Prostě řečeno, trochu mne ta knížka rozladila, právě proto, že stále se hledá jen bič na to, co tu bylo. ??

Recenzia audioknihy Ďábel v Bílém městě

29.03.2020 Overený nákup

Neskutečný příběh dějin lidstva

Velice krásně napsaná literatura faktu, napínavá i s popisem jak vymýšleli tehdy renomovaní odborníci největší výstavu v Americe. Ale taky ta vedlejší linka celého příběhu, která popisuje čeho je člověk schopný zlého učinit druhým. Ale proč je v některých lidech tolik zla a na druhé straně je tolik přínosných nápadů jednotlivců či skupin, kteří posunují celou společnost lidí dopředu? Na to si nedokážu odpovědět ani po četbě(poslechu) této knihy.

Recenzia audioknihy Příběhy památných stromů

29.03.2020 Overený nákup

Krátké..

...a milé vyprávění o stromech co zažily naši minulost a prožily životy s lidmi. Stromy patří do našeho života a musíme si jich vážit pro jejich účel a jejich krásu.

Recenzia audioknihy Táto, povídej! (komplet)

29.03.2020 Overený nákup

Nádherné..

...jedním slovem. S velkou chutí jsem poslouchala vyprávění pana Wericha, které ho mám od dětství velice ráda. Potěšilo mne to velice na duši. Byla a je to velká osobnost. Děkuji za to, že tento člověk BYL.

Recenzia audioknihy Dračí náhrdelník

29.03.2020 Overený nákup

Zapeklité..

..do poslední chvíle jsem nevěděla co a jak bude a v čem bude ta záhada náhrdelníků. Od pana Vondrušky se mi knížky moc líbí a vždy se těším na další knížku. Pan Hyhlík dává svým přednesem knihy taky skvělý punc dobré a napínavé četby.

Recenzia audioknihy Scotland Yard

07.03.2020 Overený nákup

Londýn na začátku 20.století

Akční četba, měnící hlasy Martina Slámy mne úplně pohltila a já sledovala vše jak na běžícím filmovém pásu. Parádní děj o tom jak se rodil Scotlend Yard a ti nejlepší z nejlepších detektivů. Jen jsem si pak přála aby konec byl "happy".V dnešní době se stále jen plní novinářské zprávy spíše těmi horšími zprávami a tak jsem ráda, že aspoň knižní příběhy mají krásný a šťastný konec. Moc se mi to vyprávění líbilo.

Recenzia audioknihy Židovská Praha - Praha v pověstech, mýtech a legendách

29.02.2020 Overený nákup

Zajímavé..

..dostala jsem se do dětských let, kdy jsem hltala jednu knížku za druhou, pověsti, pohádky, bajky, příběhy o rytířích a taky příběhy o staré Praze. Interpreti jako je Hanička Maciuchová, Josef Somr anebo Otakar Brousek st. tak to byl opravdu skvostný poslech pro mé uši. Milé!!!

Recenzia audioknihy Bezhlavý jezdec

29.02.2020 Overený nákup

Lehká westernovka

Hodinka strávená rozhlasovou inscenací z amerického divokého západu .Povídka o lásce a stále naštvaných bílých tvářích. Dobré, 5 hvězdiček za RODOKAPS. A interpretace od skvělých našich herců byl poslech opravdu skvělý.

Recenzia audioknihy Teorie vraždy

29.02.2020 Overený nákup

Až strach mne vzal..

...,když jsem poslouchala tento příběh, když novináři dnešních dnů plní své články strachem z koronoviru, který je "třeba" taky uměle vmeten mezi lidi a proto se tak rychle šíří. Velice napínavé, pochodové myšlenky vědce, který chce se dostat k jádru celého problému a hlavně ten konec, ten mne tedy dostal skoro na kolena. Zdeněk Velen to četl velice , ale velice dobře, takže jsem chvíli měla dojem, že jsem součástí celého příběhu. Všechny tři knihy jsem si poslechla a opravdu je to ŠPICE beletrie s detektivní tématem. Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní romány v kterých se postupuje krok za krokem k rozluštění celého příběhu. !!

Recenzia audioknihy Šelma

25.02.2020 Overený nákup

velice dobře napsané..

a velice dobře načtené Zdeňkem Velenem. Jeho hlas mi zněl ještě nějakou dobu v uších. Napínavý příběh, mám ráda i ty odborné názvy, z nich se sama poučím, myšlenkové pochody jak toho hlavního protagonisty, tak i předpoklady jak bude reagovat ten zlý. Nemohla jsem se odtrhnout od poslechu. Theo Crey je mi velice sympatický profesor. Doporučuji tuto audioknihu.

Recenzia audioknihy Hračkář

20.02.2020 Overený nákup

americká detektivka

Když jsem do poslouchala Vondrušku a jeho středověkou detektivku, vrhla jsem se na tuto americkou a bylo to, jako skočit do ledové vody. Ty české detektivky jsou spíše zajímavé a i přes morbiditu tématu jemnější, ale ty cizí, jsou drsné až ledově a když se ještě jedná o děti, tak to je hodně drsňácké. Ale příběh je zajímavý, vtáhne do děje, ale jak jsem předeslala, připadám si jak v ledové vodě. A Zdeněk Velen to moc pěkně čte.

Recenzia audioknihy Podivná svatba na Lichnici

16.02.2020 Overený nákup

Příběh..

...který stojí za to si poslechnout. Na jedné straně rytíři a jejich hrdost a pravidla rytířkosti a na druhé straně faleš a pýcha ,která se ukrývá pod pláštěm rytířů. Moc pěkný příběh z doby dávno minulé. Na detektivní příběhy pana Vondrušky se vždy těším.

Recenzia audioknihy Jáchymovští démoni

16.02.2020 Overený nákup

Démoni

Příběh o tom,jak naši předci věřili ve strašidla, démony a jiné nadpřirozené přízraky. Bylo to pěkné a poutavé. Velice ráda jsem se zaposlouchala do tohoto vyprávění. Pan Vondruška je opravdu dobrý vypravěč doby minulých. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Apage Satanas

03.02.2020 Overený nákup

Detektivka..

....se strašidelným příběhem. Teda co se to dělo v krajích české země ve 13.století, to jsem tedy jen poslouchala a ani nedutala. Paní Zawadská i pan Beneš, tomu svými hlasy dali ještě takový šmak většího napětí. Fakt pěkné a doporučuji k zimnímu poslechu.

Recenzia audioknihy Ulička hanby

02.02.2020 Overený nákup

Dramatizace

..tohoto románu byla krásná, úplně jsem díky tomu zapomněla na čas. Nejlépe mi totiž jdou domácí práce od ruky , když poslouchám nějakou tu audioknihu a u této dramatizace mi to šlo pěkně a dostavil se i výborný výsledek. Pan Vondruška je skvělý spisovatel a páni herci tomu dali skvělý děj. Škoda, že je to tak krátký, ale parádní.

Recenzia audioknihy Exorcista - Souboj s ďáblem

01.02.2020 Overený nákup

Napětí...

...od začátku. I když film jsem viděla, kniha je více sugestivní, úplně mne příběh z této knihy pohltil. Fascinovaly mne na tom ty další části příběhu, které se nedostaly do filmu. I když film sám o sobě byl dost napínavý a nabitý dějem s fascinujícím bojem s ďáblem,ale pan Klem s paní Moučkovou tomu dali ještě větší napětí a mojí představivost jela na plné obrátky. Moc pěkně namluvený hororový příběh.

Recenzia audioknihy Počátek

01.02.2020 Overený nákup

Fantaskní

Velice dlouhé a hodně použitých odborných slov. To ztrácelo na akčnosti a napětí. Čtení Martinem Slámou bylo pěkné, srozumitelné a jedině co se mi nelíbilo byly dlouhé mezery mezi jednotlivými díly. Téma bylo o to zajímavější , že v dnešní době se hodně lidí zajímá co bude v budoucnosti. Myslím, že audio-kniha stojí za poslech.Dává hodně podmětů k přemýšlení nad životem lidí na této planetě.

Recenzia audioknihy Záhada tří čtvrtin

19.01.2020 Overený nákup

záhadné a napínavé

Opravdu výjimečný Hercule Poirot. Bylo to sice dost natažené, ale nebylo se na konci čemu ani divit. Než se slavný Poirot prokousal všemi těmi lidmi a jejich vazbami na druhé, jejich pohnutky a jejich myšlením, měla jsem spíše dojem, že jsem spíše duchem, který stojí za zády slavného detektiva a pozoruji ho při jeho objasňování všech těch situací, které se nakupily. Moc pěkně se to poslouchalo v podání pana V.Fridricha. Se sluchátky v uších jsem uklidila celý dům i uvařila a nic mi nebylo zatěžko, když jsem mohla poslouchat až do konce rozuzlení celého příběhu. Doporučuji, moc pěkné a hlavně nápaditý příběh.

Recenzia audioknihy Plzeňské mordy

08.01.2020 Overený nákup

Jako,když jsem byla malá holka,

...poslouchala jsem v sobotu na stanici Praha inscenace pro děti a v neděli dopoledne na Vltavě inscenace stereo. Celá rodina jsme si sedli tak,aby k nám šel ten stereo zvuk a napjatě jsme poslouchali. Když jsem si pustila tyhle PLZEŇSKÉ MORDY, ocitla jsem se zase v tom čase a místo televize jsem se zaposlouchala do krásného vyprávění z časů minulých a bylo mi moooc dobře. Přednes i namluvení bylo perfektní. Byl to krásný prožitek a lepší než co dávají v dnešní televizi a s klidem v duši jsem usnula a spala až do rána. Doporučuji, a na to rozuzlení děje jsem byla pak napjatá jak ta struna.