Recenzie užívateľa Sabi

Hodnotenie audioknihy Slepá mapa

09.04.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kristina Vavřincova

25.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Na západní frontě klid

03.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Fenomén KK

09.06.2020 Overený nákup

Dobře zpracované

Velmi dobře zpracované. Oceňovala jsem zejména to, jak byla autorova tvorba rozebrána v kontextu jednotlivých období, s důrazem na jeho vývoj, a jak byly proběhlé historické události v Československu i ve světě za dané období vždy stručně shrnuty v přehledném komentáři. No a úryvky či celé básně a písně byly třešničkou na dortu.

Recenzia audioknihy Život snů a skutečnosti

03.06.2020 Overený nákup

Skvělé otázky

Příjemný poslech, oba jsou to moc příjemní, pokorní pánové, o kterých jsem se velmi ráda dozvěděla více, uvažuji i o četbě některého z jejich cestopisů... A autorky zvolily otázky vážně skvěle.

Celkově moc dobře zpracované.

Recenzia audioknihy Vrány

31.05.2020 Overený nákup

Škoda té černobílosti

Interpretky skvělé, dílo určitě nutí se zamyslet nad tím, jak mohou být vztahy v nejbližši rodině náročné, přesto jsem nějakou chvíli přemýšlela, proč mi dílo nepřijde úplne strhující - snad je to proto, že postavy jsou prezentovány poměrně černobíle; matka "trýznitelka", učitel výtvarky "zachránce" ... Byla to druhá kniha od Petry Dvořákové, kterou jsem poslouchala, a do dalších již nepůjdu.

Recenzia audioknihy Řeka v temnotě

24.05.2020 Overený nákup

Děsivé

Přiznávám, že o historii Severní Korey jsem mnoho nevěděla a toto dílo mě rozhodně přimělo doplnit si mezery a dohledat si nějaké podrobnosti. Zároveň jsem velmi vděčná autorovi, že umožňuje nahlédnout i do téměř současných podmínek života v onom státě. Je děsivé, že toto se opravdu děje, že takovéto hrůzy žijí lidi dodnes, jak je vůbec možné, že to dopouštíme..?

Recenzia audioknihy Želary - Jozova Hanule

20.05.2020 Overený nákup

Nádherné

Nádherné, krásné, pohlcující a přitom tak smutné. Příběh o tom, jak moc dokáže respekt, pokora, úcta, oddanost. Určitě si poslechnu znovu a taky shlédnu film - jsem moc ráda, že jako první jsem se dostala ke knize.

Recenzia audioknihy Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2

12.05.2020 Overený nákup

Záblesky ze životů vizionářů

Ráda jsem si poslechla něco málo o mužích, kteří stojí za všemožnými moderními výdobytky, které už si leckdy ani neuvědomujeme, že používáme... Jednotlivé kapitoly by mohly být klidně delší, tohle byly opravdu jen ochutnávky.

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

12.05.2020 Overený nákup

Je to varování?

Z počátku jsem se nemohla zaposlouchat, spoustu věcí jsem vlastně moc nechápala, protože jsem si záměrně o knize předem mnoho nezjišťovala. Postupně mě atmosféra začala vtahovat, přesto mě velmi často napadalo: "No tak toto by se určitě nemohlo stát...", nemohla jsem uvěřit, vyprávění mě nepřesvědčovalo. Nicméně, vážně nemohlo? Možná i to je na všech diktaturách a totalitních ideologiích tak děsivé a nebezpečné - připadají nám nemožné, neuvěřitelné, absurdní, a přesto přijdou.

Recenzia audioknihy Olga

01.05.2020 Overený nákup

Zajímavé, ale ne strhující

Olga je velmi zajímavá, neobyčejná žena, líbil se mi i způsob uspořádání knihy - nejprve neúplný příběh, který následně doplňují a dovysvětlují Olgou psané dopisy, přesto mě poslech nijak neuchvátil, myslím, že zejména proto, že v takto krátké knize nelze postihnout mnoho. Škoda, že ji autor nenapsal delší a nevěnoval se životě Olgy a Herberta do větších detailů.

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

28.04.2020 Overený nákup

Až příliš zkrácené...

Nemohu říct, že by poslech nebyl příjemný, nicméně už tak velmi útlá knížečka je ještě výrazně zkrácená a než jsem se do příběhu stihla alespoň trochu ponořit, trochu se vžít do atmosféry, už byl konec... To na mě působilo až nedotaženě, myslím, že je to celkem škoda.

Recenzia audioknihy V šedých tónech

26.04.2020 Overený nákup

Děkuji, že taková díla vznikají

Stydím se, že jsem si až do této doby nikdy nepřečetla nic o tom, jak obyvatelé pobaltských států za Stalina trpěli, a tak jsem velmi vděčná, že jsem si tuto audioknihu mohla poslechnout. Jak píše autorka: ,,Prosím, čtěte o nich. Povídejte o nich někomu. Tyhle tři státečky náš naučily, že láska je ta nejmocnější armáda."

Recenzia audioknihy Příběh nového jména

22.04.2020 Overený nákup

Ještě lepší než první díl

Když už jsem pronikla do světa a života Leny a Lily a orientuji se v postavách (díky skvělému vyprávění mám chvílemi pocit, jako bych je snad znala i já sama), jsem ráda, že ho s nimi budu moci prožít celý. Jsem vděčná za všechny podrobnosti, za všechny Eleniny úvahy co, jak a proč se v jejich životech odehrálo, mám z poslechu radost a moc se těším na třetí díl.

Recenzia audioknihy Geniální přítelkyně

16.04.2020 Overený nákup

Postupně si mě získaly...

Z počátku mi vyprávění o jednom přátelství (které mi vlastně ani nepřipadalo moc jako přátelství, ale jako nějaký podivný souboj) nepřipadalo příliš záživné, navíc jsem se ztrácela v množství postav, ale postupně si mě zejména vypravěčka Elena začala získávat. Jakmile jsem se v jejím světě zorientovala, začal mě opravdu zajímat. Ke konci prvního dílu už mi bylo jasné, že další díly si nenechám ujít. A interpretace je perfektní - hlas interpretky se mi k Eleně náramně hodí!

Recenzia audioknihy Nabarvené ptáče

06.04.2020 Overený nákup

Krutost a hrůza

Těžko slovy vyjádřit, jak kruté jsou všechny jednotlivé příběhy, které chlapec zažívá. Myslím si ale, že kdybych knihu četla, byla by pro mě ještě silnějším zážitkem, interpretace se mi zdála neadekvátní - jako kdyby snad šlo o pohádku nebo nějaký humoristický román...

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

06.04.2020 Overený nákup

Perfektní interpretace, poutavý příběh

Tato audiokniha pro mě byla naprosto úžasná, dobový příběh mě pohltil. Skvělá interpretace i hudební předěly ještě umocňovaly atmosféru vesnického života na konci 19. a začátku 20. století. Líbilo se mi, jak jednotlivé části knihy byly vždy zaměřeny na určitého člena rodiny a jeho náhled a přístup k nastalým životním okolnostem.