Recenzie užívateľa Martina

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Volání vlka

23.11.2020 Overený nákup

Plnohodnotné navázání

Nejhorší na tom je, že v době, kdy píšu recenzi je jen anglické vydání druhého dílu, český překlad a audiokniha v nedohlednu. Opět se setkáváme s Vélinem. Intrik je na první pohled méně, děj se přesouvá mimo sjednocené království. Někteří staří známí se vrací a přibývají noví.

V knize je zaškobrtnutí v ději. Hrdina je bez vysvětlení přesunut v ději, aniž by bylo vysvětleno, jak se to mohlo podařit. Ale i tak je to super kniha. Přijde mi, že postav je tam (zatím) méně, než v předchozí trilogii. Pohybujeme se zatím jen v jedné říší, dvou národech a malé skupince cizinců. Rozehráno je to působivě a moc bych si přála, aby mě Anthony Ryan dokázal stále překvapovat zvraty a jsem velmi zvědavá na finále a vysvětlení, co je hybnou silou Temného rytíře. Moc doufám, že to bude stát za to. Nakročeno je k tomu dobře.

Co se týče interpretů - v první knize původní trilogie jsem si musela zvykat na střídání Pavla Soukupa a Ivana Luptáka. Později mi to přišlo čím dál lepší - kontrast velmi probarveného a místy až přehrávajícího hlasu a mírnějšího, ale velmi výstižného. Paní Steinmasslová je v tomhle velmi podobná. Její přednes není tak přehrávaný jako u pana Soukupa, ale velmi dobrý a Ivanu Luptákovi je zdařilou protiváhou.

Kniha mne ohromně bavila a jako u Stínu krkavce jsem ji neslyšela naposledy.

Recenzia audioknihy Orel na lovu

13.09.2020 Overený nákup

Samostatnější Cato

Cato roste a i když si to nepřipouští, je sebevědomější a čím dál tím víc odvážnější. Samotný příběh je naprostou fabulací, že jsem ho brala jen jako kulisu a byl pro mne nevěrohodný. Opět ještě zajímavější na knize bylo pozadí - přístup kmenů které byly k Římu přátelské, neutrální nebo nepřátelské a jejich chování se s k sobě navzájem. Navíc je tu dost prostoru věnováno druidům. Pokud se Vám automaticky vybaví Panoramix z Asterixe, tak ho hezky rychle zaplašte a připravte se na náraz. Opět v dovětku je vše dovysvětleno. Určitě si ráda poslechnu další díl.

Recenzia audioknihy Vítězství orla

13.09.2020 Overený nákup

První kroky v invazi a ještě poutavější příběh

S hlavními hrdiny se z Galie vydáváme na druhou invazi římského impéria na britské ostrovy. Kostra knihy má být podle autora postavena na dochovaných pramenech, jejichž přesnost je ovšem s otazníkem. Osa Catonova příběhu je zajímavá. Chvilku se nenudíte a nevíte, co se bude dít za chvíli a co se s ním stane. A to je trochu kámen úrazu. Pokud by měl zvládnout to, co je v knize popsáno, někde uprostřed by padl vysílením a už by se nezvedl. Ale když odmyslíme tuhle pihu na kráse, je to úžasná kniha. Popis rozdělení římské společnosti, vnímání druhých lidí podle toho kde a komu se kdo narodil je stejně aktuální jako dnes, jen dnes to není tak okaté a v zákonech ukotvené. Nejvíc mne zaujalo líčení postupu vojska a boje v rozdílném terénu při překonávání prvních překážek na britském území. Skoro se člověku chce zvednout se a projít si ta místa, jestli to tak mohlo být. (Autor jako přednášející na východoanglické univerzitě se specializací na římské dějiny bral studenty na takovéhle výlety).

Recenzia audioknihy Pod znakem orla

13.09.2020 Overený nákup

Perfektní přednes a zajímavé reálie

Pořád se mi tahle knížka motala pod nohama a tak jsem si ji poslechla. A propadla jsem Catonově sérii. Netuším jak moc je to věrohodné, ale protože autor má toto období vystudované a nakonec jej sám učil, předpokládám, že alespoň základy jsou věrné. Na hlavní příběh mladíka, který se sžívá s prostředím vojenského tábora, jsou baleny velmi zajímavé informace, které vám dotvoří obrázek římského impéria ve 40 letech našeho letopočtu.

Násilí je pevnou součástí příběhu - děj se odehrává ve vojenském prostředí a pro vzpouru nebylo daleko. Autor se v něm ale nevyžívá, popisuje ho jako neodmyslitelnou součást vojenského života a tehdejšího světa.

Recenzia audioknihy Hrdinův atlas smrtících draků

13.09.2020 Overený nákup

stále stejně dobré

Asi těžko někdo začne poslouchat sérii o Škyťákovi až od šestého dílu. Ale jestli chcete vědět, jestli nedošlo náhodou ke ztrátě kvality na straně autora nebo interpreta, tak mohu ujistit, že ne. Stále je to stejné a stejně skvělé. Má oblíbená oddechová série.

Vek 6 - 8 rokov Vek 9 - 11 rokov Vek 12 + Chlapec hrdina

Recenzia audioknihy Šest vran

21.06.2020 Overený nákup

Za mne tedy všechny palce nahoru

Od knihy jsem moc nečekala. O to větší překvapení to pro mne bylo. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Nechci prozrazovat ani naznačovat děj. U tohohle typu knih pak přijdete o většinu napětí i díky tomu, když víte, že kniha má pokračování a kdo v něm figuruje. Líbí se mi, že sledujeme jednu postavu a máme pocit, že víme, co dělá, abychom se v další kapitole dozvěděli, že to co jsme sledovali, byla jen jedna strana mince a skutečný průběh a smysl konání byl úplně jiný.

Osobní linky a motivy hrdinů mají nezastupitelnou úlohu v celém příběhu a bez ní by se do podniku nepouštěli. Tyhle osobní a někdy romantické motivy nejsou na úkor akčnosti celého příběhu. Většinou dotváří podobu tohohle imaginárního světa a ukazují nám zákonitosti, které tu panují.

Co se zpracování týče, tak téměř nemám co vytknout. Příběh se popisován z pohledu několika postav, kdy každá má svůj hlas. Všechny se snaží podobně přednést charakteristickou mluvu těch ostatních. Neruší to a naopak to dotváří plasticitu děje. V přednesu se střídají mé hvězdy čteného slova Matouš Ruml, Pavel Neškudla nebo Tereza Dočkalová a překvapil mne Michal Isteník, který byl výrazný, ale velmi dobrý nebo Veronika Khek Kubařová, kterou jsem ještě neslyšela, ale k Nině výborně sedla.

Recenzia audioknihy Bratrstvo Kniha třetí - Lovci

11.06.2020 Overený nákup

hezké završení

Flanaganovy knihy jsou členěny tak, že děj některých z nich navazuje přesně na tu předchozí a je zakončen až v té následující. Mohly by být vydány místo tří jako jedna, ale možná by to odrazovalo objemností svazku mladé čtenáře, pro které jsou tyhle příběhy určeny. Už k téhle kategorii nepatřím a i když je děj tohohle koncového dílu první trilogie jednoduchý a daly by se v něm najít trhlinky (někdy i trochu většího rázu), kniha pobaví. I když víte (zejména pokud máte přečteného hraničáře), že to dobře dopadne, tak jste stejně napnutí. Tahle kniha byla první, kterou jsem poslouchala v podání Pavla Neškudly a jeho podání mně bavilo. Upřímně, na Matouše Rumla s hraničářem to nemá, ale je to velmi dobrý průměr. Tyhle knihy jsou velmi příjemné oddychovky.

Recenzia audioknihy Jak zlomit dračí prokletí

04.06.2020 Overený nákup

kdo je tady blázen

Dračí prokletí se projevuje tak, že člověk chová divně. A tady se bude chovat divně hodně lidí:-) Navíc je důležité se brát i za toho nejposlednějšího chuligána, protože jinak to nemusí dopadnout dobře. Objeví se nový kmen - pěkně neurotičtí Hysterkové, kteří mají ukrytý nevídaný poklad. David Novotný je excelentní jako vždy. Skoro se divím, že ještě dokáže normálně mluvit:-) Je obdivuhodné, co dokáže. Za mě další dobrý díl série, který pořád drží laťku vysoko.

Recenzia audioknihy Jak zamotat dračí příběh

04.06.2020 Overený nákup

Konečně se Škyťák vyznamená tak, že to ostatní vidí:-)

Příběh je zajímavý a Bezzubka je čím dál lepší. Tím myslím, že je pořád stejně náročný, odmlouvá a vůbec se chová jak děcko. Ale v jádru hodné děcko. Co se týče interpretace - Výkon je super jako vždy a jsem pevně přesvědčena o tom, že bych si knihu tolik neužila, kdybych ji jen četla. Ale ten zpěv a výběr nápěvů - to je na hvězdu navíc. To se musí slyšet.

Recenzia audioknihy Jak správně mluvit dracky

31.05.2020 Overený nákup

ještě lepší než jsem doufala

Audioknihy o Škyťákovi jsou výborné. Lví podíl na tom má interpretace. Když budete číst slovníček z dračtiny do češtiny, asi se pousmějete, ale přednes od Davida Novotného ve stylu České sody Vás zaručeně dostane. Ale zlatým hřebem je jeho pěvěcký výkon v kapitole Nanodrak. Měla jsem nefalšovaný záchvat smíchu a velmi, velmi Davida Novotného obdivuji. Nevím, kdo vymyslel polohu hlasu pro arogantního a namyšleného Maserastica. Děti si toho nevšimnou, ale rodičům se to bude určitě líbit. Za mne je to úžasná oddechovka a moc jsem se pobavila. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Jak se stát pirátem

31.05.2020 Overený nákup

pokračování ve stejném duchu

Druhá část série, která je důstojným pokračováním první knížky a baví. Některé věci jsou tu až moc přitažené za vlasy, ale je to dětská knížka, která pracuje s velkou nadsázkou. Interpretace opět úžasná a pustím si určitě další díl.

Recenzia audioknihy Jak vycvičit draka

31.05.2020 Overený nákup

ohromné a velmi příjemné překvapení

Dala jsem na recenze a koupila tuhle knížku, že budeme poslouchat se synem. Dopadlo to tak, že jsem si ji poslechla dřív a jsem z ní tak nadšená, že už mám v záloze další díly. Myslím, že knížka je dobrá sama o sobě, ale s přednesem pana Novotného to jde o několik řádů výš. Každá postava má vlastní hlas, vadu nebo charakteristiku. To co by se u normální knížky mohlo brát jako karikatura, tady sedí a je to prostě úžasné.

S filmem srovnávat nemůžu. Viděla jsem kousek seriálu a charaktery jsou posunuté, vyznění je jiné. Knížku každopádně doporučuji a jdu poslouchat další díl.

Recenzia audioknihy Hora mezi námi

20.05.2020 Overený nákup

schovaná romantika

Rozehráno je to skvěle, ale dost neuvěřitelně. Kdyby se potkali dva jiní lidé, byl by příběh velmi krátký a kdyby se náhodou i tihle dva posadili jinak, byl by výsledek tentýž. Je to o čisté lásce, která není zaprášená všedními trampotami a chvílemi jsem si říkala, jestli by vůbec někde mohl tak dokonalý muž a žena, o které se tam vypráví, existovat. Navíc je tahle láska podávaná v retrospektivě a tak si říkáte, že to klidně může skončit tak, jak by to asi v realitě skončilo.

Rozhodně to není příběh o sexuálním napětí, plný vášnivých polibků a milostných scén. Romantika je tady tak trochu schovaná za příběh o přežití. Konec je sice trochu nevěrohodný, ale proč ne:-)

Načteno je to parádně a určitě si chci poslechnout další věci od pana Holého. Hudební předěly neruší. Celkově určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Stráže! Stráže!

19.05.2020 Overený nákup

Výborné

Neposlouchala jsem tuhle knihu jako první z hlídek. A opravdu mi přijde, jako by se oproti těm dalším knihám pan Zadražil rozehříval. To nic nemění na tom, že mi tady interpret opravdu výborně sedí. Vždycky se divím, co dokáže vhodný interpret s knihou kterou znám a mám ráda. Tady ji posunul opět o úroveň výš a to jsem si myslela, že to nepůjde.

K příběhu jen tolik, že pokud jste se s Pratchettem nikdy nesetkali, tak jsou za mne tři způsoby jak začít - Dobrá znamení, Stráže! stráže! a nebo Soudné sestry. Kombinace nadčasového humoru, absurdního světa, který tak krásně popisuje ten náš a laskavost je úžasná.

Recenzia audioknihy Čarodějky na cestách

19.05.2020 Overený nákup

Bohužel se můj vkus nepotkal s výběrem interpreta

Pratchett je má srdeční záležitost a čarodějky obzvlášť. Pokud Vás to chytne, už nikdy nebudete slavit 30.4. u vatry s nějakou loutkou nad hranicí.

Přednes paní Slavíkové pro mne není ideální, ale to je výběrem interpreta a ne jeho prací samotnou, která je dobrá. Proto je pro mne škoda, že padl výběr na tenhle hlas. Je na mne velmi ostrý, vysoký a hrubý.

Recenzia audioknihy Soudné sestry

19.05.2020 Overený nákup

Nepovedená interpretace výborné knihy

Příběh hodnotit nebudu. Knihu jsem četla několikrát a z příběhů ze Zeměplochy patří mezi top. Asi i proto měla paní Slavíková velmi těžkou pozici. Když s těmi postavami vyrůstáte, nějak je v hlavě slyšíte a ne vždy se pak interpret posluchači zavděčí. Nejde nesrovnávat s Janem Zadražilem a hlídkovskou částí série, kde byly některé postavy také velmi odlišné, ale celkové vyznění bylo velmi pozitivní. Tady mi bohužel nevyhovovala poloha hlasu ani jedné ze tří hlavních postav:-( Ale to je otázka vkusu a zvyku.

Recenzia audioknihy Projekt manželka

19.05.2020 Overený nákup

velmi milé překvapení

Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat. Poslechla jsem si ukázku a už jsem u knihy zůstala a nelituji. Netuším, jak moc je reálné, aby člověk s aspergerem dokázal kontrolovat své chování a instinkty. Ale ať to je autorská licence nebo ne, nic to nemění na tom, že je to bezva poslech. Chvílemi se smějete nahlas a v nejvypjatější scéně je to na kapesník. Prostě Donovi držíte palce a moc si přejete happy end. Za mne to bylo velmi příjemné a myslím, že se k hlavnímu hrdinovi určitě ještě vrátím.

Na knihu narazila i díky tomu, že jsem chtěla poslouchat další knihu načtenou panem Zadražilem. Opět bezchybný přednes s výborným ztvárněním jednotlivých postav.

Recenzia audioknihy Za oponou války

13.05.2020 Overený nákup

jednoznačně výborné

Nejsou tu popisovány hezké věci. Je to o práci válečného zpravodaje, o válce. Je výborné, jak je u každé vzpomínky krátký souhrn toho, co konfliktu předcházelo, jak k němu došlo a kdo jsou hlavní aktéři. Pomohlo mi to zorientovat se v jednotlivých konfliktech i zpětně a uvědomit si vzájemné vazby. Jsou to věci, které se do zpráv nevejdou. Poutavě je popisováno to, jak se novináři pohybují na válečném území a hlavně situace "obyčejných" lidí a vojáků, se kterými se setkají. Nevěděla jsem, co mám čekat, ale připoutalo mne to. Jak říká v předmluvě Ondřej Neff, koho nezaujme autor jako PhDr. moderních dějin, zaujme ho jako potetovaný puberťák s culíkem. Je to trochu na přeskáčku, takže jednou jste s kurdskými vojáky a porážíte "islámský stát" a za dvě kapitoly dál je tahle zrůdnost na vrcholu, protože se kapitola odehrává o dva roky nazpět. Pro tempo vyprávění je to ale dobré a navíc to není kniha dějepisná. Takže za mne super.

A co se týče Davida Matáska jako interpreta - ten sedí naprosto perfektně. Jak přednesem, barvou hlasu - prostě vším. Takže za mne doporučuji všemi deseti.

Recenzia audioknihy Sekáč

24.04.2020 Overený nákup

Že je pan Vondráček dobrý jsem věděla, ale že je takhle dobrý, to jsem netušila

Po panu Zdražilovi další velmi příjemné zeměplošské překvapení. Kniha patří do série o Smrťovi a potkáte se tu i mágy z Neviditelné univerzity. Co se příběhu týče, jsou mi bližší knihy z Lancre, Zaslaná Pošta nebo příběhy o noční hlídce. Nicméně pan Vondráček má úžasný přednes. Rozlišení tolika postav a v takovým způsobem je obdivuhodné a pro mne velmi příjemné překvapení, kdy se určitě poohlédnu po nějaké další knize od stejného interpreta.

Recenzia audioknihy Pán prstenů: Návrat krále

24.04.2020 Overený nákup

jedním dechem

Těžko se popisují jednotlivé části tak provázaného příběhu, jakým je Pán prstenů. Po dvou dílech je přednes Aleše Procházky už samozřejmý a ačkoliv mi pořád přijde trochu neosobní, je víc než důstojným průvodcem. Vrátila jsem se ke knížce po víc jak patnácti letech a protože mi část vzpomínek překryl film, až při novém poslechu jsem si uvědomila, v čem je velká chyba filmu. Závěr filmu a jeho vyznění je optimistické. Konec války o prsten, která podle knihy proběhne v Kraji je v kontextu událostí drobností. Ale tím, co způsobí hlavním hrdinům a jak celá anabáze končí pro ně - to je trochu depresivní a nějaké sezení u pivka ve filmu, je úplně mimo. A to, jak je popisovaná v pár větách totalita, kterou si lidé vypěstují vlastně sami je děsivá víc než všichni skřeti a Oduly. Za mě je zakončení trilogie zpět v Kraji, proměna Kraje a konec Sarumana tím nejdrsnějším z celé trilogie.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Pán prstenů: Dvě věže

24.04.2020 Overený nákup

velmi dobré

po filmovém zpracování jsem se ke knize už nevracela. A až teď díky audioknize jsem si připomněla, jak vrstevnatý ten příběh je. A možná je to zdání, ale že Tolkienovi stačí dvě věty, kde novější spisovatelé potřebují dvě kapitoly. Přednes je velmi dobrý. Pro mne je zpracování s Michalem Dlouhým velmi působivé, ale má zásadní chybu a tou je zkrácení a úprava příběhu. To by se dít nemělo. Proto jsem ráda, že tohle zpracování vzniklo. Aleš Procházka nemá tak charismatický hlas (Aragorn to prostě není:-), ale hezky se poslouchá a jeho zpracování Gluma je úžasné.

Recenzia audioknihy Pán věže

22.03.2020 Overený nákup

velmi dobré pokračování, ale první díl byl lepší

Zatímco v prvním díle série byl děj popisován z pohledu Vélina. Druhý díl už je mozaikou, kterou skládá dohromady několik vypravěčů. Opět se nejde nezmínit o Písni ledu a ohně, kde je princip vyprávění stejný. Dokonce se i v ději přitvrzuje a krve je čím dál víc. Moc si cením toho, že popis mučení a vražd je pořád jemnější než u Martina. Děj je temnější. Ráda bych sledovala dál Vélina, tak jako v prvním díle, ale rozsah událostí to neumožňuje. Děj je plný zvratů a postihuje ohromné území. Sice jsou postavy pořád velmi plastické a nejsou jen černobílé, přesto díky prvnímu dílu sledujete raději Vélina (a možná Frentise), kterého znáte nejdéle a nejlíp. Na dámské interpretky jsem si musela delší dobu zvykat - hlavně na přednes Lyrny, který je místy až příliš afektovaný. Některé nejasnosti jsou uzavřeny a věci vysvětleny, ale spousta dalších se objeví. Bohužel se ne vše úplně vyjasní. To, co se řešilo v prvním díle ve třech kapitolách a hrdinu to velmi ovlivnilo v dalším chování, se tady vysvětlí ve dvou větách a ještě ne úplně. Asi k tomu přispívá i fakt neuchopitelnosti hlavní záporné moci příběhu a jejího principu. Pořád velmi poutavý příběh a dobrý přednes. Důstojné pokračování prvního dílu.

Recenzia audioknihy Královna ohně

22.03.2020 Overený nákup

zlo se musí porazit a já to musím doposlouchat

Pořád platí to, jakým způsobem byl psán druhý díl trilogie. Opět je víc krve a mrtvých. Skoro mi přijde, že se tam s těmi tisícovkami bojovníků nesmyslně šermuje (v bitvě u Kresčaku bojovalo na 25tis. vojáků, na moravském poli snad až 50tis. ty bitvy byly dlouho připravovány, z důvodů logistiky apod. a tady je v jedné dílčí bitvě na jedné straně na 60tis. bojovníků, kterí prostě přijdou a rovnou bojují? ) . Vše směřuje k rozuzlení celého příběhu, ale... Dvě věci mne hrozně dráždili. Díky audioknize nemáte přehled o geografii. Nevím, jestli v knižní předloze mapa je, ale mne moc chyběla. A druhá věc mě vadila ještě víc - a to byl další pohled na to, kým je a jak se stala hlavní záporná síla tím, čím je. Mě osobně v tom udělal Ryan ještě větší binec než ve druhém díle. Hlavní hrdina se navíc už neorientuje podle své písně, ale i podle vidin nebo snů, který se objeví jen jednou, ale on se na jeho základě rozhodne. Pro mne byl konečný střet nepochopitelný a vlastně hrozně slabý. Asi díky tomu závěru, který se sice topí v krvi, ale je zvláštně odtažitý, mne ta kniha trochu zklamala. Ale kdo přečetl nebo naposlouchal první dvě, tak chce vědět jako to dopadlo.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Píseň krve

07.03.2020 Overený nákup

Jedna z nejlepších fantasy

Po knížce jsem sáhla na základě recenzí a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Možná to trochu připomíná Hru o trůny, ale Ryan není takový sadista jako Martin. To ale neznamená, že to je kniha pro děti a nebo nedej bože nuda. Hlavní hrdina se snaží projít životem s čistým svědomím. Ale jde to, když jste předurčeni a cvičeni k boji a zabíjení? V knize sledujete dospívání a přerod skupiny chlapců v prvotřídní bojovníky. Musí se během toho vypořádat nejen s těžkým výcvikem, ale i se svými vlastními démony.

Děj se odehrává ve dvou časových rovinách a ty jsou popisovány dvěma různými úhly pohledu a dvěma vypravěči. Je to báječný nápad a bylo to přehlednější. Vzhledem k tomu, že je děj velmi košatý, tak je tam postav jak na orloji. Každou přehlednost člověk uvítá. Přednes Ivana Luptáka mne velmi překvapil a těším se až si od něj něco dalšího poslechnu.

Když kniha skončila, okamžitě jsem pokračovala v druhém díle série. Ačkoliv je děj vlastně ukončený, je tam spousta otázek a hlavně se mi z tohohle světa a od jeho hrdinů nechtělo.

Recenzia audioknihy Nohy z jílu

06.02.2020 Overený nákup

Třetí díl hlídky a znovu parádně

Elánius a celá hlídka ve skvělé formě. Kdo propadl Zeměploše, nebude zklamán a třetí kniha točící se kolem hlídky je výborná. Tak jako se přibližuje rozuzlení pátrání po vrahovi, graduje i forma vyprávění a ke konci při jedné z nejnamáhavějších směn Alfréda Tračníka nezvládnete poslouchat s klidnou tváří. Pan Zdražil a celý tým kolem téhle interpretace Pratchetta mne přesvědčili, že i když knihu znám jak Elánius ulice A-M, vyplatí se si ji pustit znovu.

Recenzia audioknihy Nikdykde

26.01.2020 Overený nákup

Nápad je skvělý, ale nemá kontext

Jsem z téhle knihy rozpačitá. Nápad Podlondýna je úžasný. Ale chybí mi trochu vysvětlení proč, jak to funguje a jaké to má celé pozadí. Napsané je to výstižně, špínu a surovost je z toho znát. Příběh sám je ale místy trochu rozvláčný. Možná i díky tomu, že Gaiman má spoustu nápadů, ale chybí tomu rozpracovanější základy, tak to celé působí jako by to stálo na vodě. Já jsem se musela chvílemi nutit, abych poslouchala dál. Matouš Ruml má neuvěřitelný talent pro audioknihy a opět nezklamal. Knihu jsem si vybrala po předchozích zkušenostech s "jeho" Hraničářovým učněm a má velký podíl na tom, že jsem poslouchala až do konce.

Recenzia audioknihy Záhada tří čtvrtin

24.01.2020 Overený nákup

Návrat starého známého

Každé pokračování legendy je ošemetné a nejisté. Tady mi ale autoři udělali velkou radost. Schválně používám slovo autoři. Protože příběh si nezadal s originálním Poirotem, při hudebních předělech jsem viděla Davida Sucheta s knírkem a hůlkou a podání pana Fridricha bylo také výborné - klidné, uhlazené a dostatečně živé. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo by to mohl být a konec byl trochu překombinovaný, ale tak to s Poirotem bývá. Stejně tak i fakt, že všichni kolem jsou slepý a jen on vidí. Moc se mi líbil trochu morální nadhled na konci. Podobně jako u Vraždy v Orient expresu se i tady rozebírá motiv trestu a pohledu na něj z různých úhlů. Není to sice top jako Deset malých černoušků a nebo Nekonečná noc, ale je to rozhodně velmi příjemná knížka.

Recenzia audioknihy Muži ve zbrani

17.01.2020 Overený nákup

Nejlepší zeměplošské audiopodání

Poslouchala jsem poprvé podání pana Zdražila a smekám. Knihu jsem četla několikrát, je to pro mne srdcová záležitost. A tentokrát jsem se bavila snad ještě víc, než když jsem ji četla sama poprvé. Ti trpaslíci jsou prostě neskuteční. Stejně jako Gaspoda. Ze všech audiopodání Zeměplochy je tohle nejlepší a nemůžu se dočkat dalších dílů. S naprosto čistým svědomím doporučuji.