Recenzie užívateľa Shankari

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Překupník na darknetu

19.02.2021 Overený nákup

Literatura faktu

Skutečný příběh o obchodování na darknetu. S čím vším se dá obchodovat na temném webu. O mladém libertariánovi, který vymyslel a spustil obchod s drogami a dalším nezákonným zbožím. A o snaze bezpečnostních složek ho objevit a usvědčit. Doporučuji všem, kteří se zajímají o technologie a jejich využití - zneužití.

Recenzia audioknihy Cesta domov

19.02.2021 Overený nákup

Psychothriller

Spisovatele Sebastiana Fitzeka jsem objevila vloni a hned s první knihou jsem si ho zařadila mezi oblíbené autory. A Cesta domů je opět výborný thriller. Obsah dobře vymyšlený, nechává posluchače (čtenáře) v napětí od začátku do konce.

Recenzia audioknihy Zkurvenej příběh

19.02.2021 Overený nákup

Bez Martina Servaze

Mám ráda styl psaní Bernarda Miniera. Knihy s hlavním hrdinou Martinem Servazem, jsem jednak četla, a jednak poslouchala jako audioknihy. Opravdu mě učarovaly, pokud se to o thrillerech dá říct. Proto jsem dlouho váhala sáhnou po knize Zkurvenej příběh, bála jsem se zklamání, když tam bude chybět Martin Servaz. Zbytečně, příběh Vás vtáhnul a nepustil.

Recenzia audioknihy Sekta

19.02.2021 Overený nákup

Novinář Marek Vráz

Příjemná interpretace pana Maxiána. A asi nejsem jediná, kterou zaujata zmínka o Covidu. Hned jsme se ocitli v reálu. Jinak téma sekt, je jistě zajímavé, a mělo by se o něm mluvit a psát. Možná by zasloužilo více prostoru, příběh více propracoval.

Recenzia audioknihy Přiznat vinu

19.02.2021 Overený nákup

Česká detektivka

Vždy s radostí uvítám, když objevím českého autora detektivek. Pak s napětím čekám, jaká bude. Toto bylo moje první setkání s autorem Martinem Goffou. Určitě nebude poslední. Příběh a jeho zpracování se mi líbilo. A interpretace neměla chybu.

Recenzia audioknihy V tieni

19.02.2021 Overený nákup

Dán nikdy nezklame

Další příběh Dominika Dána. Vždycky, když se objeví nový příběh, vždy po něm sáhnu. A nikdy nezklame. Je to jako vracet se ke známým. A je mi příjemný i přednes v podání pana Mňahončáka.

Recenzia audioknihy Nezvratné alibi

19.02.2021 Overený nákup

Série se uzavírá

Poslouchala jsem všechny díly s hlavním hrdinou Enzo Macleodem, takže jsem si nemohla nechat ujít i závěr série. Peter May promyšleně uzavřel celou sérii. Napínavé až do konce. A interpretace Davida Matáska nemá chybu, povyšuje celou audioknihu na vyšší level. Peter May je určitě autor ke kterému se budu vracet.

Recenzia audioknihy Nenapravený omyl

19.02.2021 Overený nákup

Do Dána daleko

Někde jsem četla, že Neuer píše jako Dán. Můj názor je, že do Dominika Dána má daleko. Chybí ten humor, který známe z Dánových detektivek. Pochválit tak můžu jedině přednes v podání Juraje Smutného, ten byl velmi příjemný.

Recenzia audioknihy V lesích

19.02.2021 Overený nákup

Nic moc

Tato audiokniha mě zklamala. Co do přednesu, hlas Petra Jeništy mi zněl po celou dobu příliš naléhavě, tak co do obsahu. Jde převážně o popis pocitů a duševního stavu hlavního hrdiny na úkor příběhu. Na konci je zhuštěno jakési vysvětlení, jako by autorka na poslední chvíli chtěla mnohé dovysvětlit. Za mě ne.

Recenzia audioknihy Na smrť

24.11.2020 Overený nákup

Příběh plný násilí

Tato kniha Jozefa Kariky ve mně vzbuzuje rozporuplné pocity. Mám ráda příběhy, které vychází z reálných událostí. A tento je navíc plný násilí. Nepochybuji, že skutečnost byla mnohdy mnohem horší. Ale v tomto příběhu mám pocit, že popis zvěrstev je to prvotní o co autorovi jde a to na úkor toho ostatního. Takže ano, ale s výhradami.

Recenzia audioknihy Mlýn

24.11.2020 Overený nákup

Kronika jednoho rodu

Nejdřív musím pochválit výběr interpreta. Pavel Soukup skvěle knihu načetl. Jeho podání dodává knize "duši". Z počátku jsem byla mírně zklamaná, jen strohý výčet událostí jednoho rodu. Postupně se kronikový zápis rozrostl v příběh. A mně donutil k zamyšlení. Dodržet slib daný otci se jeví, pod vlivem okolností, jako nemožnost nebo velká oběť, ale pro hlavní hrdiny je to samozřejmost. A já se osobně našla i v tom co autor popisuje v dění po roce 1989, jako by popisoval co jsem zažila já. Doporučuji a ještě jednou chválím interpreta Pavla Soukupa.

Recenzia audioknihy Mafiánska poprava?

24.11.2020 Overený nákup

Dobrá krimi

Prvotina bývalého policajta je dobrá krimi, kterou mohu doporučit k poslechu. Já mám ráda příběhy, které vycházejí z reálných událostí. Interpretace Michala Ďuriše je také velmi dobrá.

Recenzia audioknihy Dvojitý kříž

09.10.2020 Overený nákup

Dobře napsaný thriller

Ostřílený detektiv Robert Hunter zjišťuje, že se zdá, že pachatel, který byl popraven za sérii vražd, vstal z mrtvých. A chce dostat právě detektiva Roberta Huntera. Nejsem příznivcem "amerických" detektivek, takže u mně i přes dobrou interpretaci Jakubem Saicem, audiokniha příliš nezabodovala. Nicméně doporučuji, zajímavá zápletka, nečekané rozuzlení.

Recenzia audioknihy Pasažier 23

08.10.2020 Overený nákup

Nejlepší Fitzek

První kniha, kterou jsem objevila Sebastiana Fitzeka, byla Izolovaní. A hned si mě získal. Pasažér 23 je moje čtvrtá kniha

tohoto spisovatele a je to opět velmi napínavý příběh. A jak jsme u Fitzeka zvyklí, úplné rozuzlení si schovává až na samý závěr. Je nečekané, ale ne nelogické. Prostředí zaoceánské lodi, dodává knize na zajímavosti. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Balíček

08.10.2020 Overený nákup

Psychologický thriller

Další kniha mého oblíbeného německého spisovatele Sebastiana Fitzeka. Mám ráda jeho napínavé příběhy a podrobné vylíčení psychologie postav. A kniha Balíček určitě není zklamáním. Napínavá až do konce, doporučuji.

Psychologický

Recenzia audioknihy Terapia

08.10.2020 Overený nákup

V hlavní roli psychologie

Knihy Sebastiana Fitzeka jsem objevila nedávno a hned jsem si je oblíbila. A to jednak proto, že spisovatel je německé národnosti, příběhy se odehrávají v nám známém evropském prostředí a tím mentalita postav je nám blízká. Terapie je napínavý příběh psychiatra. Ani odborník není ochráněn před psychickými problémy. Napínavé až po samý závěr. Doporučuji.

Psychologický

Recenzia audioknihy Já, Poutník

08.10.2020 Overený nákup

Výborný špionážní thriller

Na pozadí skutečných událostí je vyprávěný špionážní thriller. Podle mého názoru mistrně. Barvitě vyprávěný příběh Vás vtáhne a už nepustí. Je vyprávěný jak z pohledu teroristy, tak z pohledu zpravodajce, který se snaží nebezpečí teroristického útoku zmařit. Příběh vykresluje podrobně a barvitě nejen osudy hlavních postav, ale i mnoha dalších. A interpretace audioknihy v podání Martina Stránského je skvělá. Pokud máte rádi napětí a špionážní příběhy doporučuji, skvěle napsané.

Recenzia audioknihy Mengeleho děvče

27.09.2020 Overený nákup

Memento

Podle mého názoru si musíme stále připomínat hrůzné skutky páchané v koncentračních táborech, abychom nezapomněli. Tento příběh - toto drama, je vyprávění skutečně přeživší ženy. Je zajímavý tím, že je poměrně velký prostor věnovaný i popisu života před vypuknutím války a před transportem do koncentračního tábora. Obyčejné mladé, dá se říci hýčkané mladé děvče vytržené z rodiny, náhle zbavené lidskosti. Doporučuji k poslechu díky výborné interpretaci.

Recenzia audioknihy Šarlatán

26.09.2020 Overený nákup

Životopisný román

Kniha je napsána velmi poutavě, byť se jedná o přepis filmového scénáře Marka Epsteina. Životopisné drama o osudech léčitele Jana Mikoláška - muže s léčitelskými schopnostmi. Člověka dobrého i chybujícího. Jen bych upozornila, není to životopis, ne všechno popisované se zakládá na pravdě. Doporučuji, velmi dobře napsané, těším se i na film.

Recenzia audioknihy Teorie vraždy

24.09.2020 Overený nákup

Neohrožený Theo Cray

Tato kniha se mi dostala do rukou jako první ze série o Theo Crayovi. A to byla možná chyba, protože ani zápletka ani způsob jakým autor vytvořil hlavního hrdinu, neohroženého bioinformatika, který téměř sám odvrátí hrozící smrtící nebezpečí, mě nezaujalo. Na mně příliš "americké".

Recenzia audioknihy V tieni mafie

24.09.2020 Overený nákup

mafie

Doporučuji knihu lidem, kteří ještě věří v pravdu a lásku. Běhá z ní mráz po zádech a nutí položit si otázku, kde končí literární fikce? Kladně hodnotím interpretaci.

Recenzia audioknihy Zlo

24.09.2020 Overený nákup

Zlo mezi námi

Profesor klinické a forenzní psychologie popisuje střetnutí s pachateli těch nejtěžších zločinů. Příliš "profesorsky" a popisně. Chybí mi hlubší sonda do niter pachatelů a vlastní náhled psychologa ne jen popis.

Recenzia audioknihy Nezvestná

24.09.2020 Overený nákup

Všechno není černobílé

Výborná interpretace. Stokrát knižně použité téma únosu dítěte je tentokrát zpracované jinak. A nutí nás k zamyšlení jestli je to ještě únos nebo vysvobození. Kolika osob a jak se dotýká. A je dobře zjistit po létech pravdu. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Advokát a jeho pán

24.09.2020 Overený nákup

Advokát = sluha?

Pravda nebo fikce? Sonda do advokátní praxe. Jaké následky může mít odmítnutí klienta s pochybným předmětem podnikání. Lze vůbec zůstat morálním? Jen interpretace přímo autorem mi úplně nesedla.

Recenzia audioknihy Bourneova totožnost

24.09.2020 Overený nákup

Špioni všude kam se podíváš

Dobře napsaný příběh, ve kterém je bohužel poznat rok vzniku. Technologie, se kterými se pracuje, nepřátelé, proti kterým se bojuje. Zápletka je originální a rozuzlení překvapivé. Na mně příliš špionážní, každý intrikuje proti každému a pokud pozorně neposloucháte, můžete se v osobách ztrácet. A musím pochválit interpretaci v podání Jana Zadražila a Pavla Soukupa.

Recenzia audioknihy Klbko zmijí

07.08.2020 Overený nákup

Další případ bratislavské mordparty

S napětím jsem očekávala kdo nahradí hlas Mariána Geišberga. S ním byly neodmyslitelně spjaté audioknihy Dominika Dána. A já si myslím, že se povedlo najít v hlase Martina Mňahončáka kvalitního pokračovatele. Jen tentokrát mě příběh lehce zklamal. Vlastní příběh dobrý, ale jakoby jeho vyprávění nešlo do hloubky, aby se zvýšilo napětí. A i soukromí detektivů se mi tentokrát zdá jakési opomíjené, a to přestože kolektiv ztrácí jednoho z nich. Dobrá detektivka, ale Dominik Dám umí lepší.

Recenzia audioknihy Když se kruh uzavřel

07.08.2020 Overený nákup

Dobrodružný thriller po česku a dobře

Můžu doporučit. Málokdy narazím na dobrý český thriller. Ale tento se, podle mého mínění, povedl. A audiokniha je velmi kvalitní. Hlas Martina Stránského mám ráda, takže i nyní plný počet hvězdiček. Místy hudební předěly jsou příjemné a podle mého názoru povyšují kvalitu nahrávky. Samotný příběh Vás vtáhne, plyne bez nějaké křečovitosti, a že se odehrává ve více časových rovinách, mu dodává na dramatičnosti.

Recenzia audioknihy Bez duše

14.07.2020 Overený nákup

Phil Marlowe po česku

Těšila jsem se na českou detektivku a dočkala jsem se zklamání. Hlavní hrdina s vlastnostmi supermana, jinak by zřejmě nepřežil. Možná nebudete souhlasit, ale mě to velmi připomíná příběhy Phila Marlowa. A to mi do Čech nepasuje.

Recenzia audioknihy Kamenná opice

15.06.2020 Overený nákup

Deaver = kvalita

Další kniha , kde případ řeší Lincoln Rhyme a spol. Případ mezi čínskými uprchlíky, napínavý, dobře napsaný. Osobně jsem se chvíli trápila s čínskými jmeny, musela jsem se soustředit, abych se v ději nestratila. Jen dodávám, kdo chce dobrou detektivku od amerického autora, tak Jeffery Deaver je jistota.

Recenzia audioknihy Prázdné křeslo

15.06.2020 Overený nákup

Detektivka jak má být

Přestože nejsem přílišným fanouškem amerických spisovatelů detektivek, Jefferyho Deaver jsem si oblíbila. A ani tentokrát nezklamal. Kniha je napínavá až do samého závěru. Dobře vykreslené postavy a výborný přednes Jana Vondráčka. Doporučuji k poslechu.

Recenzia audioknihy Čtvrtá opice

23.05.2020 Overený nákup

Výborný americký thriller

Asi za to mohlo přílišné očekávání, protože recenze na tuto knihu se předháněly v superlativech, takže jsem očekávala něco zcela vyjímečného. Za mě ne, ale je to názor subjektivní, já vlastně moc nemusím americké autory krimi. Kniha určitě stojí za poslech, vtáhne do děje a zůstáváte v napětí až do konce.

Recenzia audioknihy Dokonalá smrt

23.05.2020 Overený nákup

Další z Edinburghské serie

Dokonalá smrt je v porovnání s předchozí knihou Dokonalá kořist zklamáním. Interpret jan Šťastný jako vždy výborný. Ale vlastní příběh mě příliš navtáhl, několikrát jsem se musela vracet, abych se dostala zpátky do děje. Nicméně Helen Fieldsová je velmi dobrá spisovatelka a ráda se k ní budu vracet. Takže doporučuji.

Recenzia audioknihy Dokonalá kořist

23.05.2020 Overený nákup

Plný počet hvězdiček

První kniha od spisovatelky Helen Fieldsové se mi popravdě moc nelíbila. A tak, když jsem narazila na její další knihu Dokonalá kořist, váhala jsem. Za to, že jsem se rozhodla pro její poslech může interpret Jan Šťastný, to je záruka skvělého poslechu. Nelitovala jsem, výborný příběh, skvěle vystavěný. Tak dobrou knihu jsem dlouho neposlouchala. Děkuji

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

11.05.2020 Overený nákup

Milenium konečně konec

Interpretace - když knihu načte Martin Stránský, je to vždy záruka kvality a příjemného poslechu. Samotný poslední příběh Milenia už tolik kvalit nemá. Tak tento díl už to opravdu nebylo ono. Od původních tří dílů se styl opravdu hodně liší, jsou jen "stejné" hlavní postavy. Lagercrantz na sebe vzal težký úkol pokračovat v příbězích cizích postav, které byly navíc skvěle rozehrané a nějak je uzavřít.

Recenzia audioknihy Čierny kruh: Koniec mafie

11.05.2020 Overený nákup

Konec mafie zakončení série

Tato kniha je podle mně sonda do osobnosti člověka. Můžeš mít všechno, ale zapomeň na moralní kodex, který si v sobě neseš. A nebo se vzbouříš, a ti bez skrupulí tě převálcují. Peter Sklár excelentní interpret.

Recenzia audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

11.05.2020 Overený nákup

Pokračování vlády mafie

Taková byla doba a je dobře, že má někdo odvahu o ní psát. Kdo byl bez morálky ten zabral větší díl, když ti někdo vadí, tak se ho zbav, o poskoky, kteří to za tebe provedou není nouze. Mám ráda tento druh literatury, která se blíží dokumentu.

Recenzia audioknihy Čierna hra: Vláda mafie

11.05.2020 Overený nákup

Taková byla doba

Tohle je ta literatura, kterou mám ráda. Příběh postavený na skutečných událostech, kdy se můžeme jen domnívat nakolik je to literární fikce. Takže už výběr támatu má za mně pět hvězdiček. A jako pamětník se dokážu do té doby vcítit a cítit to mrazení, že ano, tak to bylo.

Recenzia audioknihy Konec hry

11.05.2020 Overený nákup

Poslední díl série

Interpretace výborná, zejména Martin Stránský je vždy zárukou kvality. Samotný příběh poslední knihy ze série byl pro mně vlastně zklamáním. Čekala jsem více podobnosti s Hadrovým panákem a Loutkářem. Zápletka je zajímavá, ale musíte si hlídat časovou linii, abyste se v příběhu neztráceli. Thrillerem bych to nenazvala, ale jak někdo napsal, pomalá detektivka, to se mi zdá trefné.

Recenzia audioknihy Černá díra

10.05.2020 Overený nákup

Doporučuji

Další dobrá detektivka od této autorky. Napínavá, dobře vymyšlená zápletka. Co dodat, kdo jednou knihy Yrsy četl (poslouchal), rád se k ní vrací. A interpretace výborná.

Recenzia audioknihy Sněžný měsíc

10.05.2020 Overený nákup

Vražda v Beskydech

Dobrá zápletka, navíc zasazená do krásného prostředí Beskyd a dobře vykreslené charaktery postav. Dobře se poslouchala. Už se těším na další knihy od této spisovatelky.

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

10.05.2020 Overený nákup

Peter May opět nezklamal

Vždy se těším na další knihu tohoto spisovatele. Obdivuji jeho schopnost barvitě popsat prostředí, do kterého vlastní příhěh zasadí. To mě na jeho knihách baví nejvíc. Pocit, že se skutečné nacházím tam, kde se děj odehrává, že to prostředí je mi známé. A tentokrát při jeho popisu kulinářských specialit a kvalitních vín, jsem pociťovala závist, že také nemohu ochutnat. A vlastní příhěh je dobrý a napínavý až do samého konce, až bych řekla, že na závěr i lehce překombinovaný. Ale to podle mého názoru kvality knize neubírá. A výborná je i interpretace Davida Matáska.

Recenzia audioknihy Dědina

07.05.2020 Overený nákup

Dědina - co dodat

V prní řadě musím pochválit interpretaci knihy, všichni interpreti jsou skvělý. Dodali knize autentičnost. Od příběhu jsem čekala víc, protože recenze, které jsem si přečetla, slibovaly skvělou zábavu. Tak mi to ovšem nepřišlo. Čekala jsem nějaký hlubší příhěh nebo něco víc komického, ale ničeho takového jsem se nedočkala. "Pantáta Bezoušek" v moderním hávu. Ale proč ne. Skvělě načteno.

Recenzia audioknihy Kanibal z Nine Elms

12.02.2020 Overený nákup

Brynza - nová serie

Knihu doporučuji pokud si chcete užít napětí a odpočinout. Nová hlavní hrdinka Kate mi "nesedí" tolik co Erika Fosterová v předchozí serii. Ale protože u knih Roberta Bryndzy odpočívám, tak na ně nekladu vysoké nároky. Velmi kladně hodnotím interpretaci v podání Martina Stránského, ten knihu povyšuje na vyšší úroveň.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

12.02.2020 Overený nákup

Oddělení Q

Skvělý Igor Bareš. A to je to výborné na této audioknize. Další patrání oddělení Q, které se osobně a tragicky dotýká Asada. Dozvíme se o jeho pohnutém osudu. Kniha je určitě skvěle napsaná, jen já obecně nemám ráda témata terorismu a kdyby nešlo o oddělení Q a autora Jussi Adlera-Olsena, po knize bych nasáhla. Za mně příliš poplatná současnému politickému dění.

Recenzia audioknihy Stříbrná cesta

12.02.2020 Overený nákup

Ponurý příběh

Příběh zoufalého muže, hledajícího 3 roky svou ztracenou dceru, stále doufajícího, že se najde. Skvěle vykreslená psychologie postavy, při poslechu jsem vnímala zoufalství otce, který svůj život podřídil jedinému, najít dceru. Věrně vykreslen drsný sever a dobrá zápletka, ačkoliv viník je známý před koncem, na dramatičnosti to neubírá. Oceňuji volbu dvou interpretů, Jana Vondráčka a Jitky Ježkové. Knihu doporučuji.

Recenzia audioknihy Amnestie, která rozpoutala peklo

29.01.2020 Overený nákup

Dokument o vězeňské vzpouře

Je dobré díky knize nahlédnou i za vězeňské zdi v době kolem sametové revoluce. Jako dokument popisované události vzpoury v Leopoldově. Ukazuje atmosféru nechvalně proslulého kriminálu a charaktery nebo "bezcharaktery" vězňů i dozorců. Kniha je předlohou pro stejnojmenný film.

Recenzia audioknihy Sestry

10.11.2019 Overený nákup

Martin Servaz - dvě časové linky

Pro mě zatím asi nejméně zajímavá kniha s hlavním hrdinou Martinem Servazem. Marně jsem čekala kdy se příběh propojí s postavou Juliana Hirtmana. Děj se odehravá ve dvou časových rovinách. Nejdříve se seznamíme s neobjasněnýn případem, na kterém se Martin Servaz pracoval v době svých kriminalistických začátků. Pak se znovu objeví o dvacet let později v souvislosti s nově řešeným případem, když už je Martin Servaz zkušený kriminalista. Děj je napínavý, jen v závěru nabírá velké obrátky a vlastní rozuzlení mi přijde překombinované. Nicméně doporučuji k poslechu.

Recenzia audioknihy Umrlčí cesta

21.08.2019 Overený nákup

Peter May - co dodat víc?

Umrlčí cesta - další vydařená kniha mého oblíbeného spisovatele. A volím raději formu audioklnihy, protože hlas Jiřího Dvořáka mi sedí, myslím že interpret byl zvolen skvělě. A Peter May má u mě 5 hvězdiček za popis přírody, charakteru pastav a všeho co je vystavěno kolem zápletky. I ta byla v tomto případě napínavá až do konce. Jen vyžaduje opravdu pozornost, aby se posluchač mezi osobami příběhu neztratil. Já všem doporučuji.

Recenzia audioknihy Ochráním tě

18.08.2019 Overený nákup

Peter May - skvělý vypravěč

Drsná skotská krajina je hlavní kulisou příběhu a Peter May je výborný vypravěč. Jeho popis přírody a v tomto příhěhu i historie výroby tvídu je lepší než vlastní zápletka. Líbí se mi i vykreslení hlavních postav, jejich povah a osudů. A reprospektiva jen zvyšuje dramatičnost příběhu. Od určitého okamžiku jsem tušila, že všechno je jinak, ale to byl zřejmě záměr autora. K poslechu doporučuji také pro dobrou interpretaci Lenkou Zbrankovou a Jiřím Dvořákem.

Recenzia audioknihy Clona

18.08.2019 Overený nákup

Další případ pro Holgera a Miu

Autorova třetí kniha s Holgerem a Miou. "Anděl" i "Sova" podle mě jsou lepší, ale Clona rozhodně stojí za přečtení. Konec byl nepředvídatelný a příliš rychlý, zasloužil by více prostoru.

Recenzia audioknihy VYŠETŘOVATEL – Démoni balkánské války a světská spravedlnost

18.08.2019 Overený nákup

Nezapomínat

Měli bychom si připomínat hrůzy, které se děly, abychom se poučili a dělali vše proto, aby se už neděli. Český kriminalista Vladimír Dzura pracoval u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu. Jeho vyprávění je o hrůzách, které se děly v bývalé Jugoslávii a rovněž i o vyšetřování a následném souzení celé řady válečných zločinců. Doporučuji, i když to v žádném případě není odpočinkový poslech.

Recenzia audioknihy Zázrak svaté Winifredy

18.08.2019 Overený nákup

Historická detektivka

Audiokniha potěší ty, kteří mají rádi řešení zločinu v historickém prostředí. Benediktinský mnich Cadfael, řeší případ vraždy při výpravě za získáním ostatků svaté Winifredy. Děj je zasazen do Anglie 12. století a seznamuje nás s prostředím té doby.A interprecate Pavla Soukupa je výborná, jeho hlas mi k příběhu přesně seděl.

Recenzia audioknihy Chlapec v pruhovaném pyžamu

16.08.2019 Overený nákup

Nutí k zamyšlení

Dobře vystavěný příběh, který nutí k zamyšlení. Ačkoliv jsem věděla, že je natočený film, chtěla jsem si nejprve poslechnou knihu. Interpretace michala Zelenky mi moc neseděla. Ale velmi oceňuji pokus spisovatele podívat se na hrůzy války očima nevinného naivního chlapce, který si myslí, že on je na té horší straně plotu. Svět chápe svým nezkaženým viděním, kdy největší problém je, že si nemá s kým hrát. O to víc pak zasáhne konec příběhu, kdy se stává obětí svého vlastního otce. Doporučuji k poslechu a myslím si, že je vhodný už pro vetší děti. Nemělo by se zapomínat.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Ta přede mnou

29.07.2019 Overený nákup

Neurazí, nenadchne

Moje druhá kniha od tohoto autora. Jeho kniha "Věř mi" byla zklamáním. A tak jsem na knihu "Ta přede mnou" byla opravdu zvědavá. Popravdě já do fanklubu tohoto autora patřit nebudu, ale to je moje subjektivní hodnocení. Děj je napínavý, střídá se ve více časových pásmech, na které jsem zpočátku příběhu musela dávat pozor, abych se v ději neztratila. Možná i díky podobnosti hlasů interpretek(zřejmě režijní záměr). Jejichž výkon chválím a danému dílu, podle mého názoru dodal na kvalitě.

Recenzia audioknihy Dokonalé stopy 

06.06.2019 Overený nákup

Dobrá krimi

Dobrá krimi. Na začátku knihy jsem měla strach, že nám autor odhaluje příliš děj a že se budu nudit, ale nabylo to tak. Děj se vyvíjí a splétá, takže mě upoutal až do konce a to díky výborné interpretaci Jana Šťastného. Jeho přednes, který znovu opakuji byl výborný, povýšil kvalitu knihy.

Recenzia audioknihy Věř mi

06.06.2019 Overený nákup

????

U této knihy začnu tím, že pochválím interpretku Veroniku Kubařovou. Díky jejímu přednesu mi hlavní hrdinka (afektovaná herečka) byla nesympatická a to svědčí o profesionalitě přednesu. A to je vše co napíši pozitivního. Kniha mě zklamala. Jak zápletka příběhu a nestačila jsem se divit kolikrát se dá převrátit děj, ale za mně je to spíš na škodu. Jenže o čem by to pak bylo?

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

05.04.2019 Overený nákup

Enzo v Bretani

Knihy či audioknihy Petera Maye mám ráda. Entomologův odkaz pro mě řadím mezi jeho průměr. Zpočátku jsem měla problém udržet pozornost v ději, trochu jsem se ztrácela mezi postavami. Nicméně příběh je poutavý a napínavý. Odehrává se v pozoruhodném kraji. A pokud mi něco nesedělo na příběhu, interpretace v podání Davida Matáska to plnou měrou vynahradila.

Recenzia audioknihy DNA

05.04.2019 Overený nákup

Huldar a Freyja

Mám ráda severské detektivky a tato audiokniha je moje první od této spisovatelky. A už vím, že ne poslední. Chytla mě. Líbí se mi jak je příběh vystavěn, realistické postavy hlavních hrdinů Huldara a Freyji. A příběh je nypínavý až do konce. Klára Cibulková je výborným interpretem audiokihy.

Recenzia audioknihy List zo záhrobia

01.03.2019 Overený nákup

Dominik Dán nezklamal

Další dobrá detektivka. Dominik Dán mě snadno vtáhne do děje. V této knize nahlédneme do porevoluční nálady, jak se SNB měnila na novou policii a do doby, kdy práci kriminalistům ztěžovala širiká amnestie. Detektivky Dominika Dána mám ráda i proto, že vychází ze skutečných případů, které musely řešit opravdový kriminalisté.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Hana

01.03.2019 Overený nákup

Dívka s nešťastným osudem

Ač jsem milovníkem detektivek a krimi, tato kniha mě nezklamala. Vypráví příběh o židovské rodině v poválečné době, kdy trest za neposlušnost parodoxně zachrání život. Postupně se v příběhu vracíme i do válečné doby, k osudům téže židovské rodiny. Jak dobrý úmysl může způsobit spoustu katastrof. Rozhodně stojí za přečtení nebo poslech.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Manželka mezi námi

01.03.2019 Overený nákup

Zdání někdy klame

První polovina knihy nám popisuje opuštěnou zlomenou ženu, která rozvodem přišla o mnoho a nad lahví vína se zahořkle lituje. Takže nám je sympatičtější bývalý manžel, který si budeje nový vztah a chystá svatbu. Ale všechno může být jinak. Popravdě audiokniha mě příliš neoslovila, zdá se dost rozváčná. Ale inerpretace v podání Jany Štvrtecké se mi zdá povedená.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Cela číslo 17

03.10.2018 Overený nákup

Další dobrá detektivka

Mám ráda detektivky Dominika Dána, vždycky se těším až se objeví nějaká nová. Bez hlasu Mariana Geišberga si je neumím představit. A tato opět nezklamala, dobrý příběh.

Recenzia audioknihy Sára

19.09.2018 Overený nákup

Další dobrá detektivka od Dominika Dána

Další kriminální příběh Dominika Dána výborně interpretovaný Mariánem Geišbergem. Bez jeho hlasu si už knihy Dominika Dána nedovedu představit, je výborný. Dobrá je i kvalita zvuku. Kniha Sára je další případ kriminalistů Richarda Krauze a Jozefa Fischera. Oproti jiným Dánovým knihám s Richardem Krauzem mi jeví rozběh příběhu pomalý až zbytečně popisný. Zdá se mi, že čtenáři hned na začátku příliš odhaluje zápletku. Ale jako vždy je pěkný popis vztahů mezi kolegy i vykreslení jejich soukromých životů. Sára je moje třináctá kniha Dominika Dána a ačkoliv bych ji nezařadila mezi nejlepší, rozhodně stojí za poslech.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.