Recenzie užívateľa NP

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

03.01.2021 Overený nákup

Skvělý Backman jako vždycky

Těšila jsem se, že to bude (podle recenzí) trochu jiný Backman, než jsme zvyklí. Nezklamal, naopak, vtipný, lidský, velmi dobře propracovaný příběh, kde se setkává minulost se současností v jednom bytě při přepadení, které vlastně ani není přepadení. Postavy jsou opravdu promyšlené, moc se mi líbil například Roger :-) Ale i ostatní... chvílemi jsem vyprskla smíchy. Dorpoučuji všem. A abych nezapomněla, výborný interpret dodává další body.

Recenzia audioknihy Doktorka z domu Trubačů

19.12.2020 Overený nákup

Skutečný příběh

O této knize jsem několikrát slyšela, ale nikdy jsem se k ní nedostala. Až teprve, když vyšla v audiopodobě, jsem si jí pořídila. Příběh je poutavý, hned od začátku člověk žasne nad obdivuhodnou odvahou a cílevědomostí hlavní hrdinky, její skromnost a pracovitost mi místy připadala až trochu nadlidská. Někdy mi právě ta "příkladnost, morálka a smysl pro povinnost" až vadila, ubíralo to na lidskosti. To bylo asi jediné mínus. Příběh silný, dobře načtený.

Recenzia audioknihy Mengeleho děvče

14.12.2020 Overený nákup

Silný příběh

Výborně vyprávěný příběh mladičké dívky ze Slovenska, postupně popisuje zhoršující se situaci Židů, stěhování do horšího bytu, pak do gheta, nakonec transport do Osvětimi. Hlavní hrdinka ale měla velké štěstí, že se jednak do Osvětimi dostala až v létě 1944, tam pobyla jen několik měsíců, Mengele na ní sice dělal pokusy, ale brzy jí přesunuli do jiného koncentračního tábora a odtud zase jinam... Myslím, že kdyby se do Osvětimi dostala o rok dříve, tak by tuhle knihu nemohla napsat. Jinak kniha výborně napsaná, z některých pasáží jde mráz po zádech, hlavně když si člověk uvědomí, že to tak opravdu bylo.

Nějak jsem nepochopila, proč se střídají dvě interpretky, byly obě výborné, ale mohla být klidně jen jedna.

Doporučuji všem, kteří se chtějí něco dovědět o hrůzách 2. světové války.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Plachetnice na vinětách

14.12.2020 Overený nákup

Tentokrát trochu slabší Hájíček

Hájíčka mám ráda, těšila jsem se na novou audioknihu. Nebyla špatná, Vanda Hybnerová byla skvělá. Příběh starší rozvádějící se profesorky a jejího letního dobrodružství situovaného do krásného Krumlova, z románu na Vás sálá letní teplo a romantika Krumlovských uliček. Do děje jsou zakomponovány i rodinné vztahy, dávná tajemství a nemoci rodičů. Ale celkově u mě prostě vede Selské baroko.

Recenzia audioknihy Řbitov zviřátek

30.10.2020 Overený nákup

Výborný King

Po dlouhé době jsem se ke Kingovi vrátila, protože mě zaujal název :-) Zprvu se vše zdá jako obyčejný příjemný příběh, který se ale brzy zvrtne a už to vše jede jen z kopce. Příběh je výborně napsaný, napětí graduje, úplně živě cítíte pachy, slyšíte zvuky, polévá vás horko nebo zima, cítíte mlhu i hrůzu, vše je velmi dobře napsané. Načteno výborně, jen se interpreti nemuseli střídat, Vasil Fridrich stačil.

Recenzia audioknihy Jiskra života

30.10.2020 Overený nákup

Klasika, která neomrzí

Po letech jsem se ke knize vrátila, tentokrát v audio podobě mluvené výborně panem Myšičkou. Již po prvním čtení před lety ve mě kniha zanechala hluboký dojem. Super poslech, i když téma ne moc příjemné, přesto skvěle napsané a namluvené.

Recenzia audioknihy Princ Mamánek

05.09.2020 Overený nákup

Super pohádka :)

Jana Budaře mám ráda, proto mě zaujala jeho audiokniha. Začátek byl úplně skvělý, pak malé překvápko s výměnou hlasů, ale Ondřej Vetchý také výborný. Další výměna už nebyla tak zdařilá, trochu to ubralo na kvalitě a hlavně už to tolik nebavilo. Konec byl už trochu nuda. Celé to měl namluvit Budař, nebo v kombinaci s Vetchým. Nemám vůbec nic proti L. Šafránkové ani proti J. Abrahámovi, ale do téhle pohádky se nehodili. Jinak super vtipný příběh, Ludvíček je boží.

Recenzia audioknihy Proč máma nadává

05.09.2020 Overený nákup

těšila jsem se, že bude legrace, ale bohužel...

Audioknihu jsem si zakoupila na doporučení dobrých recenzí v domnění, že bude legrace. Dost jsme se spletla. Už kolem asi 4. kapitoly jsem si říkala, když už se dočkám něčeho vtipného a když jsem se nedočkala ani v polovině, už jsem to ze setrvačnosti horko-těžko doposlouchala na půl ucha. Hlas paní Slavíkové je nakřáplý, věčně naštvaný, nehodí se pro daný věk 42 let, ale pro nejméně 55 let, spíše je to hlas naštvané nevrlé babičky, než milující relativně mladé matky. Navíc i když hovoří laskavě, tak to laskavě nezní, nejhorší je když se jakoby dohaduje s dcerou, to vyloženě trhalo uši.

I ty problémy, které řeší mi nepřipadají vtipné, jedná se většinou o naprosto nedůležité prkotiny a dělá z komára rádoby vtipného velblouda. Doporučit tuto audioknihu bohužel nemohu.

Recenzia audioknihy Ta přede mnou

04.08.2020 Overený nákup

Moje první kniha od J.P. Delaney

Moje první kniha od J.P. Delaney, po jejím poslechnutí jsem byla nadšená a hned jsem si objednala Věř mi, která ale tuhle v mnohém zastínila. V téhle knize Ta přede mnou se jedná o paralelní příběh dvou žen, které spojuje několik věcí a jednou z nich je bydlení v supermoderním chytrém domě se spoustou pravidel. Ženy jsou si podobné, ale přesto v mnohém odlišné, do toho detektivní zápletka a dějové zvraty, do konce nevíte, kdo je vrah. Je to napínavá kniha, dvě ženy mají různé hlasy, ale místy jsem se v ději ztrácela. Doporučuji všem, kdo mají rádi napětí a psycho :-)

Recenzia audioknihy Věř mi

04.08.2020 Overený nákup

Super, napětí do poslední chvíle

Líbila se mi i první knížka od J.P. Delaney, ale tahle byla asi lepší. V knize bylo tolik zvratů, že člověk nevěděl, co si má myslet až do poslední chvíle. Jinak jde o směs romantiky, detektivky, ale i zvrácené poezie a temných stránek duše. Baudelaira jsem předtím znala jen jako jméno ze seznamu literatury, ale teď mě začal trochu zajímat. Veroniku Kubařovou jsem slyšela poprvé v Aristokratce, kde se mi teda nelíbila, jak směšné pasáže důrazňovala, bylo to jako by se smála vlastnímu vtipu.. Ale tady musím říct, že byla naprosto skvělá, nebylo vůbec co vytknout, líbilo se mi, jak čte i mužské postavy, změny hlasu jsou příjemné, přirozené, perfektní. Doporučuji vřele.

Recenzia audioknihy Karanténa

04.08.2020 Overený nákup

Těšila jsem se na nového Maye

Těšila jsem se na nového Maye, nebyla to špatná kniha, dokonce i téma bylo více než aktuální. Ale nějak mi chyběl ten tajemný náboj, jaký byl v Ostrově Entry a trilogii z ostrova Lewis. Také se asi lépe hodí hlas Jiřího Dvořáka. Celkově napínavé, ale očekávala jsem víc.

Recenzia audioknihy Zkurvenej příběh

22.06.2020

Nečekaný konec

Myslela jsem, že bude další pokračování Servaze, tak jsem byla trochu překvapena, že se pořád neobjevuje :-) Překvapivé byly tak dva různé hlasy, kupodivu ten mladší hlas mi byl příjemnější a méně mě uspával, než hlas pana Rímského staršího. Příběh výborně napsaný, člověk věří naivnímu klukovi a nakonec je všechno jinak..... Konec výbornej.

Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé příběhy.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Vrány

28.02.2020 Overený nákup

Po Chirurgovi ještě o další level výše

Nejdřív jsem poslouchala Chirurga, který mě nadchnul, nyní Vrány. Čekala jsem hodně, ale tohle.... Je to parádní psychologicky propracovaný příběh, který je velmi uvěřitelný a bohužel i hodně ze života. Navíc jsou obě představitelky skvěle a velmi vhodně vybrány, vše sedí, i dcera i matka skvělé, matku bych chvílemi přizabila a divím se, že to ten její manžel neudělal. A konec, to jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a ještě dlouho ho vydýchávala. Doporučuji a těším se na další knížky od Petry Dvořákové.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Chirurg

28.02.2020 Overený nákup

Příjemně mě překvapil

Příběh ze života chirurga, který má problémy s alkoholem, doma i v práci. Myslím, že celkem reálný příběh, vyprávění hodně poutavé, skvěle vykreslené postavy i situace. Pavel Batěk se pro roli chirurga výborně hodil, není mu co vytknout. Doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Dědina

21.02.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Lazar

19.02.2020 Overený nákup

Zbytečně brutální, předvídatelné

Na pokračování Joony Linny jsem se těšila, začátek vypadal vcelku dobře rozjetý, ale pak bylo vše jasné předem, a zbytečně brutální, padouch je snad nadčlověk, který dokáže být vždy o krok dopředu, přesně ví, kde kdo bude, odposlouchává telefony, vystoupuje lidi, je na X místech najednou... Od poloviny knížky, mimochodem hooodně zdlouhavé, jsem si už přála, aby konečně už byl konec. Takže tohle byla asi moje poslední kniha tohoto autora.... :-(

Recenzia audioknihy Hod mrtvou labutí

17.11.2019 Overený nákup

Podle obsazení a reklamy jsem čekala víc legrace

Audioknihu jsem si koupila po dlouhém čekání na základě recenze a reklamy, byla jsem velmi zvědavá, co zase herci Dejvického divadla předvedou. Jejich výkonům není co vytknout. Bohužel mě trochu zklamaly ty povídky. První se mi docela líbila, ale pak to nějak šlo z kopce a měla jsem i trochu problém doposlouchat do konce. Není to úplně špatné, ale bomba to rozhodně není. Nebýt excelentních herců, tak by si jí nikdo ani nevšiml.

Recenzia audioknihy Nabarvené ptáče

19.10.2019 Overený nákup

Po reklamě na film jsem si stáhla audioknihu, na film do kina nepůjdu

Po reklamě na film jsem si stáhla audioknihu, na film do kina nepůjdu. První půlka knihy hnus, násilí, úplně zbytečně. Kapitoly na sebe nenavazují, připadá mi nepravděpodobné, že by samo dítě někde v lese přežilo několik zim. První půlku knihy se mi dělalo špatně, pak jsem si zvykla a druhá půlka byla nuda. Včetně epilogu, který sice měl hluboké myšlenky, ale já už na to neměla vážně náladu. Přednes Jiřího Köhlera místy dobrý, ale některé pasáže jsou zbytečně uspávací a některé zase zbytečně rychlé, nic mezi. Celkově příběh silný, ale jednou stačilo, už se k tomu asi nevrátím. Násilné scény mi připomínaly film Volyň, to byla úplně stejná hrůza.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Odemykání dětského potenciálu

13.08.2019 Overený nákup

Hezky podaný návod

Audiokniha je spíše povídání o výchově a talentu a jeho přirozenému rozvíjení, o tom, že je důležité být šťastný a dělat to, co vás baví a pak je možné být v tom dobrý. Moc příjemné poslouchání, klidné a vtipné.

Hodnotenie audioknihy Tanečník

02.06.2019

Hodnotenie audioknihy Anglická slovíčka - úroveň 1 pro začátečníky

25.05.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vychováváme děti a rosteme s nimi

25.05.2019 Overený nákup

Hezky zpracované návody na výchovu bez křiku a trestů

O tuto tématiku se zajímám již dlouho, takže nic nového. Jaroslav Dušek vypráví hezky, jeho klidný hlas se k tomu dobře hodí. naopak se k audioknize vůbec nehodí příšerné hudební předěly, ty jsem přetáčela, protože se to fakt nedalo. Některé rady a scénáře mi přijdou trochu přehnané, ono se to hezky poslouchá, ale realita je jiná, děti reagují úplně jinak, i když se snažíte myslet a mluvit podle těchto rad. Ale jako hrubý návod super k zamyšlení.

Recenzia audioknihy Ochráním tě

25.05.2019 Overený nákup

Trochu zklamání

Petera Maye mám opravdu ráda a Jiřího Dvořáka také, ale tahle kniha byla asi zatím nejslabší. Několikrát jsem i usnula, a to je co říct :) Dvořák vypráví hezky, paní Zbranková je o něco horší, její hlas se moc nehodí. Celý příběh je zbytečně rozvláčný, napínavý moc není, a konec byl tedy poslední kapka. A všichni žili šťastně až do smrti :-)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Hotýlek

21.03.2019 Overený nákup

Po Haně malinko zklamání

Audioknihu Hana jsem poslouchala se zaujetím a moc se mi líbila. Asi proto jsem vkládala do Hotýlku velké naděje, tak jsem byla malinko zklamaná. Ne že by to byla špatná kniha, to vůbec ne, ale kvality Hany nedosahuje. Jedná se o ságu několika generací jedné rodiny, kterou spojuje jedna věc a to malý hotýlek. Ve složitých rodinných vztazích jsem se chvílemi i ztrácela, děj má sice spád, ale že by byl až tak napínavý, to se také nedá říct. Přednes pana Dulavy příjemný, celkově je kniha dobrá, ale ani vyloženě nenadchne, ani neurazí.

Recenzia audioknihy Spratek

23.02.2019

Hezké, ale depresivní

Kniha pojednává o učitelce, která se zabývá dětmi s postižením ve speciální třídě. Krůček po krůčku se snaží s dětmi, hlavně s jednou holčičkou Sheilou, sblížit a pomáhá jim s jejich problémy a složitými povahami a osudy. Je to sice hezky psané, ale na můj vkus moc zdlouhavé. Obdivuji učitelčin klid a vyrovnanost a její klidné reakce na někdy velmi složité situace. Klobouk dolů před jejich prací, já bych tohle určitě nevydržela. Konec mě moc nepotěšil, ale asi to tak má být. Také mi chybí vysvětlení, jak pokračoval vztah učitelky a jejího přítele právníka, to mi nějak uniklo, nebo to tam nebylo? Interpretace výborná, příběh sice reálný, ale poněkud zdlouhavý, někdy jsou ty rozhovory spíše jak z příručky, "jak mluvit s dětmi respektujícím přístupem ". Možná to funguje, ale mě by takové věty moc nešly přes pusu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Poslední Aristokratka

12.02.2019

Velké zklamání

Na audioknihu jsem se podle recenzí moc těšila, že se pobavím. Bohužel jsem pořád čekala, kdy to začne a v polovině jsem se přistihla, že už si přeju, aby už byl konec. V té knize se vlastně vůbec nic neděje, irituje mě, jak mají dluhy a neřeší, jak vydělat peníze. Na mě děj plyne moc pomalu a vtipné historky mi vůbec nepřipadají vtipné. Jediné pozitivní na knize je přednes Veroniky Kubařové. Jinak brak, ztráta času.

Recenzia audioknihy Jediný muž

12.02.2019

Jednoznačně nejlepší audiokniha !!!

Tuto audioknihu jsem začala poslouchat bez očekávání něčeho výjimečného. Ale opak byl pravdou, hned zpočátku mě děj úplně pohltil, napětí střídá ještě větší napětí, skoro se to nedalo vydržet, pak si člověk malinko oddychne a zase napětí až skoro do konce. Příběh skvělý, napínavý, možná s trochou fantazie i reálný. Interpretovi není co vytknout, ke knize se skvěle hodí, velmi příjemně překvapil. Celkově nejlepší audiokniha, jakou jsem kdy slyšela a že jsem jich slyšela dost :-)

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

03.01.2019 Overený nákup

Poklidný příběh, ze kterého ale až mrazí

Byla jsem zvědavá na jiný žánr, než jaký mám v oblibě. Audiokniha mě příjemně překvapila, přednes Zuzany Kajnarové byl skvělý, změny hlasu, intonace, výslovnost, vše bez chybiček. Příběh je také velmi zajímavý, ač poklidný, máte pocit, že se celkem nic neděje, ale v pozadí tohoto vyprávění se děje velmi napínavý téměř až horor. Člověk si uvědomí, že něco podobného by se klidně mohlo stát, sice asi ne až v takové míře, ale mohlo. A po doposlouchání knihy si uvědomíte, že je vlastně fajn, v jaké době žijeme, že nás nikdo nesleduje, můžeme si normálně povídat, kritizovat a mít děti s tím, koho jsme si vybrali :-) A vidět svoje děti vyrůstat. Závěr Martina Myšičky je také moc příjemný. Hudební předěly se dobře hodily k doladění celkové atmosféry.

Recenzia audioknihy Kruh

19.12.2018

Napínavé, temné, ale Mráz byl asi lepší

Po audioknize Mráz jsem se těšila na pokračování. Musím říct, že splnilo očekávání, příběh byl dobrý, napínavý, zápletka dobře promyšlená. Jen mě trochu mátly ty intermezza, kde nebylo do poslední chvíle jasné, kdo vězněná žena je. Pak naopak již bylo jasné, že je to Marianne, ale v hlavním ději ještě nebyla unesená. Vadilo mi, že to časově nesouhlasilo. Jinak byl příběh hezky načten, stejně jako Mráz. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré detektivky.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Hurvínek skloňuje kočku

06.12.2018

Velmi vtipné :-)

Hurvínka jsem jako malá neměla až tak v oblibě, tuhle audioknihu jsem si stáhla a neměla jsem velká očekávání. Při jejím poslechu s dětmi v autě jsme ale téměř brečeli smíchy, některé hlášky se nám dokonce celkem vžily a užíváme je pravidelně :-) Opravdu vtipná záležitost, moc povedená. Hlasy pana Spejbla, Hurvínka i Máničky jsou skvělé, klasika.

Recenzia audioknihy Kristina Vavřincova

23.11.2018

Kristina Vavřincova překvapila

Mám ráda severskou literaturu a nějak jsem při koupi knihy přehlídla, že se jedná o dávnou historii. Zklamaná jsem rozhodně nebyla. Příběh je nadčasový, klidně by se mohl odehrát i v dnešní době. Kristina je silná hrdinka, která se řídí srdcem, zamiluje se do lehkomyslného Erlanda a prosadí si svatbu s ním i přes nesouhlas rodičů. Z Erlanda se vyklube spíše negativní povrchní postava, která sice má své zásady a je v některých ohledech čestná, ale ke konci knihy jsme si říkala, že by bylo lepší, kdyby Erlanda snad Kristina nepotkala a vzala si svého snoubence Šimona... Kdyby.. :-) Interpretace je skvěle vybraná, starší klidný hlas paní Kofránkové se výborně hodí.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

08.11.2018 Overený nákup

Krátký příběh s rychlým spádem

Perfektní audiokniha, rychlý příběh, postav přiměřeně, má to spád, žádné otálení. K poslechu mi stačil jeden den. Václav Neužil se ke knize skvěle hodí, jeho přeměny hlasů jsou plynulé a přirozené, úkol zvládl na jedničku. Doporučuji všem, kteří mají rádi Nesba.

Recenzia audioknihy Porodní bába

06.11.2018 Overený nákup

Nezapomenutelný příběh

Tuto audioknihu jsem si koupila, protože mám moc ráda Jaroslava Plesla. Musím říct, že ačkoliv se mi z ní dělalo fyzicky špatně, tak jsem dobře udělala. V příběhu se střídá hnus s krásně popisovanými emocemi, chvíli tak a za minutu úplně opačně. Člověk až nevěří, co je člověk schopen vymyslet, ale hlavně vydržet a jak silná může být vůle a láska. Byla to strašná doba, navíc v drsných severských podmínkách. Když se blížil konec, tak jsem byla opravdu hodně napjatá, jak to všechno dopadne. Pavla Beretová byla skvělá, Plesl výborný, Vlasák také, všichni tři se ke svým postavám skvěle hodili, až je mi jich líto, co všechno museli během natáčení prožít. Doporučuji všem, kteří se chtějí dovědět nové informace z války, ale nečekejte žádnou romantiku, i když té tam je také dost, je to hlavně o válce se všemi jejími hrůzami. Je to vážně pro otrlé.

Recenzia audioknihy Pád Cařihradu

02.11.2018 Overený nákup

Příběh z dávné minulosti v podání pana Plesla

O historii se až tak nezajímám, audioknihu jsem si pořídila kvůli panu Pleslovi a dobře jsem udělala. Příběh mě až tak pohltil, že jsem si našla na internetu údaje o zániku Cařihradu a i o postavách, které v knize vystupují. Přednes pana Plesla skvělý, jen byl místy dost potichu, takže když byl v okolí trochu hluk, tak jsem neslyšela. Malinko mi vadilo, že ženské hlasy nečetla žena. A také mi připadal nadbytečný doslov pana Zindulky. Naopak se mi velmi líbily hudební předěly, které se ke knize velmi hodily. Celkově doporučuji zvlášť těm, kteří mají rádi historii a čtení do ouška příjemným hlasem pana Plesla.

Hodnotenie audioknihy Mumínci a kometa

16.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Pohádky o mašinkách

11.10.2018

Pro děti skvělé

Audioknihu jsem koupila dětem, když jsme jeli na dovolenou pod stan. Myslela jsem, že tím zaplníme chvíle v autě během přesunů. Děti ale chtěly pouštět Pohádky o mašinkách pořád, bylo těžké je vyhnat z auta :-) Hezky načteno Pavlem Zedníčkem, příběhy hezké, milé, s dobrým koncem, hezká hudba, není co vytknout.

Recenzia audioknihy Svatební cesta do Jiljí

11.10.2018

Příjemný poslech

Tuto audioknihu jsem si poslechla, aniž jsem předtím viděla film. Příjemně mě překvapila, je to příjemný poslech, odlehčený vtipný příběh o prázdninové cestě mladého páru. Vojta Dyk se úkolu zhostil skvěle, přirozeně, Vilhelmové jsem však její naivitu moc nevěřila. Doporučuji všem, kdo se chtějí trochu pobavit a nehledají nic náročného.

Recenzia audioknihy Dítě číslo 44

11.10.2018

Napínavá audiokniha ze které mrazí

Audiokniha se odehrává v Rusku v roce 1953, je to vlastně detektivní příběh, ale je zasazený do strašné doby, kdy nikdo nikomu nevěří, nevina se nedá dokázat, stačí, že někdo někoho udá a je s ním konec. Z těch poměrů v Rusku, kde byl každý nepohodlný označen za "špióna" a tím odsouzen k trestu smrti, většinou i s celou rodinou, mi bylo až fyzicky špatně. Ten příběh o mrtvých dětech byl strašný, ale víc na mě zapůsobilo to prostředí, kde se všechno odehrává. Audiokniha je výborně namluvena, všichni účinkující jsou skvělí, uvěřitelní. Skvělá knížka, avšak dobrou náladu po ní nečekejte.

Recenzia audioknihy My proti vám

03.10.2018 Overený nákup

Pokračování Medvědína je ještě lepší než Medvědín

Audioknihu jsem si poslechla s očekáváním, že to bude spíš "protahování něčeho, jen aby bylo pokračování". Ale naštěstí jsem se zmýlila, kniha předčila moje očekávání, příběh je ještě lepší než Medvědín, postavy jsou více propracované, zápletka také super, dějové zvraty napínavé, zhltla jsem jí jedním dechem. Pavel Soukup čte výborně a skvěle se pro tuto knihu hodí. Bavily mě i hudební předěly, které se k ději dobře hodí a jsou příjemné a melodické. Doporučuji všem, kdo mají rádi chytré knihy Fredrika Backmana.

Recenzia audioknihy Tulák po hvězdách

13.09.2018

Výlety do minulých životů

Tahle kniha mi nějak unikla, i když určitě figuruje v povinné četbě. Jedná se o příběh trestance, odsouzeného k smrti, který ze své cely a ze svěrací kazajky utíká ke vzpomínkám na své předchozí životy. Popisován je i život a týrání vězňů, dorozumívání vězňů pomocí ťukání na stěny a i krutost a bezcitnost věznitelů. Naopak výlety do jiných životů jsou místy příjemné, ale mnohdy také plné násilí. Nadčasová kniha, super poslech. Jan Vondráček výborný, přesně se hodil.

Recenzia audioknihy Ostrov šedých mnichů

13.09.2018

Slušná detektivka zasazená do vyjímečného prostředí

Audioknihu Ostrov šedých mnichů jsem poslouchala jedním dechem, zaujalo mě, jak se současnost prolíná s minulostí a také se mi líbilo usazení děje na Holandský ostrůvek (který opravdu existuje a našla jsem si ho na mapě). Popis krajiny mě úplně lákal jet se tam podívat. Děj byl vcelku napínavý, přednes příjemný, ničím nerušil. Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní příběhy s příměsí tajemna.

Recenzia audioknihy Kroky vraha

13.09.2018

Průměr

Po poslechu Ostrova šedých mnichů jsem se znovu na Klevisovou těšila. Ale dočkala jsem se bohužel průměru. Kociánová sice čte hezky, ale má hlas jako holčička a někdy se to do děje nehodí. V knize je také moc zápletek a moc podezřelých a člověk se v tom už pak ztrácí. Ke konci už mi téměř bylo jedno, kdo to udělal, hlavně aby už byl konec :) Ale jako audiokniha třeba do auta docela fajn, jen by se autorka měla příště podívat na nějakou severskou detektivku pro inspiraci.

Recenzia audioknihy Malevil

09.09.2018

Skvělý výkon všech herců

Nejsem velký příznivec sci-fi, ale knihu jsem si poslechla spíše kvůli Myšičkovi a Pleslovi a dalším. A nelituji. Myšička je výborný, ostatní také, dokonce je i výborný skvělý výběr hlasů, které jsou rozdílné a dají se výborně rozeznat, dokonce i jména herců mi hned naskakovaly.

Příběh má možná trochu nedomyšlených míst, ale jinak vcelku propracovaný. Dokonce pak i začnete přemýšlet, jak by to vypadalo, kdyby se stala podobná situace třeba u nás, čím byste se živili, jak byste přežili. Audiokniha určitě nutí k zamyšlení. I dějové zápletky jsou napínavé, líbila se mi i "taktika bojů" a jednání, vše je chytré, promyšlené. Doporučuji, určitě patří k základům klasického vzdělání.

Recenzia audioknihy Hana

04.09.2018 Overený nákup

Z vyprávění běhá mráz po zádech

Čekala jsem, že audiokniha bude o Židech a o válce, ale to, co popisuje, to jsem nečekala. Je to opravdu velmi dobře napsaný příběh, jak docházelo k pomalému, ale neúprosnému utiskování Židů. Autorka vše popisuje barvitě a s lehkostí, i ty nejhrůznější obrazy jsou řečeny celkem příjemným jazykem. V knize není kupodivu vůbec nenávist vůči utiskovatelům, jen jakési divení se nad tím, co ještě horšího může přijít - a ono opravdu přijde. Až po doposlouchání knihy mi vlastně došlo, jaká byla Hana smolařka, že vlastně ty žloutkové věnečky koupila ona.... V poslechu mi trochu vadil hlasitý předěl a také hlasy obou hereček mi splývaly v jeden. Ale nijak to nevadilo. Tato kniha (nebo audiokniha) by měla být povinná pro děti ve škole, aby si alespoň uměly představit, jaké hrůzy válka přinesla.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy V lese visí anděl

25.08.2018

Očekávala jsem víc

Tuhle audioknihu jsem si pustila a doufala, že to bude něco super, už podle obalu a obrázku holčičky s cedulí na krku. Avšak děj mě celkem zklamal. Pomalé vyšetřování mě rozčilovalo, Holger mi byl velmi nesympatický, jak se chvástal svojí obezitou a neschopností rychlejšího pohybu, Mia byla zase zbytečně unylá, pomalá a unavená. Přednes Petry Špalkové byl snad jediným pozitivem na celé audioknize. Doposlouchala jsem jí jen proto, že jsem byla zvědavá na závěr, ale ten mě zase až tak nepřekvapil. Kniha je plná zbytečného násilí, někteří severští autoři to s brutalitou přehánějí a už nevědí, co by vymysleli.

Recenzia audioknihy Tajný život stromů

09.08.2018

Kniha, která nám změní pohled na les

Audioknihu jsem si koupila na základě velmi kladných recenzí a také kvůli panu Procházkovi, který namluvil mého oblíbeného Agenta Coopera a Snapa. Také mě velmi lákal obal CD. Vyprávění nám otevře oči, doslova posloucháte s otevřenou pusou, kniha je plná informací, o kterých jsem neměla ani ponětí. Člověk bere stromy jako že jsou, rostou, pak je někdo porazí a vůbec vás nenapadne, že spolu komunikují, že mají nějaké pocity, že se nějak brání. Je to skvělé čtení. Jen bych trochu vytkla monotónní styl psaní, nemyslím, že je to přednesem pana Procházky, ale kniha je asi tak napsána. Poslouchám jí v autě a občas mám problém neusnout :-) Což se mi ještě i jiných audioknih nestalo. Pan Procházka má hlas spíše jako Snape z Harryho Pottera, než jako Agent Cooper, ale to je asi těmi léty, co uplynuly od Twin Peaks.... Celkově pěkná kniha, zaujme, plná nových informací, jen se občas musíte soustředit, abyste nezaběhli myšlenkami jinam.

Recenzia audioknihy Tma

26.07.2018

Tma, možná se to mělo jmenovat Opera

Byla to moje první audiokniha od B. Miniera, tak jsem se zpočátku mírně ztrácela v pasážích, které navazovaly na předchodí díly- Mráz a Kruh. Jinak příběh mě zcela pohltil, napínavý, temný, místy až hororové scény, rychlé zvraty a úplné překvapení na závěr. Jiří Žák vypráví velmi poutavě, jeho hlas se k příběhu velmi dobře hodí. Dobře byly vybrané i hudební předěly. Chvílemi mi šel až mráz po zádech a od příběhu se nedalo odtrhnout. Doporučuji všem, kteří mají rádi temné detektivky a nečekané zvraty.

Recenzia audioknihy Mráz

26.07.2018

Mráz opravdu mrazí

Byla to moje druhá audiokniha od Bernarda Minniera, první byla Tma. Jde o velmi poutavý a napínavý příběh, kde téměř do poslední chvíle neznáte pachatele. Možností je několik, v knize vystupuje několik podezřelých a divných postav, kteří by mohli mít motiv. Od poloviny knihy jde děj neuvěřitelným tempem a nedá se přestat poslouchat, napětím úplně přetéká. Jiří Žák čte moc hezky, napětí přesně vystihuje svým poklidným, někdy až temným přednesem. Malinko bych mu vytkla anglické výrazy, ale to v celé té knize nehraje až takovou roli. Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky na úrovni a rádi si namáhají mozkové závity.

Recenzia audioknihy Na západní frontě klid

26.07.2018 Overený nákup

Není na škodu připomenout si klasiku v novém provedení

Knihu Na západní frontě klid jsem četla kdysi jako povinnou četbu a už tehdy mě oslovila, proto jsem se těšila i na audio zpracování. Mile mě překvapila. Člověk si uvědomí, jaká byla těžká doba, jak ti vojáčci šli do války nepřipraveni, jak živořili, člověk úplně cítí to bláto a mokro a zimu. Pan Plesl jako vždy výborný, dodává příběhu svoje vlastní pocity, moc hezky načteno. Doporučuji všem, hlavně studentům, kterým se nechce číst, tohle je mnohem příjemnější forma, jak si "přečíst" povinnou četbu :-)

Recenzia audioknihy Nové povídky (komplet)

19.07.2018

Příjemné, milé, občas trochu smutné.

Pan Svěrák má zkrátka jedinečný rukopis, příběhy jsou nejen vtipné, ale i trochu smutné, k zamyšlení, vyprávění je klidné, příjemné, pobaví, potěší... :-) Nejvíc se mi líbila povídka Ujetá láska, tam jsem se opravdu pobavila. Doporučuji všem, kteří si chtějí spravit náladu hodnotným poslechem.

Recenzia audioknihy Himmlerova kuchařka

19.07.2018

Příběh trochu přitažený za vlasy

Audioknihu jsem si půjčila v knihovně a jsem ráda, že jsem si jí nekoupila :-) Příběh je až moc přehnaný, až to trochu vadí. Naopak nevadí a hodně zlepšuje doje interpretace paní Medvecké, které byste všechno uvěřili :) Vypráví vše, jako by to opravdu prožila, s humorem a nadhledem. Nakonec to byl docela hezký zážitek.

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší

19.07.2018 Overený nákup

Konečně třetí díl

Třetího dílu jsem se nemohla dočkat, plynule navazuje na předchozí dva díly. Děj je tak strhující a svižný, že od audioknihy nelze odejít. Po napínavém příběhu jsem se dočkala i hezkého konce, který mě napadl. A Viktor Dvořák byl čím dál lepší. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

19.07.2018 Overený nákup

Druhý díl napínavého příběhu

Druhý díl napínavého příběhu o cestování ve smyčkách a o boji se zlem v podobě stvůr a netvorů jsem si nedočkavě poslechla a byla jsem opět příjemně překvapena. Děj je strhující, zajímavý, sice občas trochu předvídatelný, ale i tak velmi napínavý. Interpretace Viktorem Dvořákem je ve srovnání s prvním dílem ještě propracovanější, hlavně se mi líbil jeho pes Adison, ale i další postavy, mění hlasy tak, že lze jednotlivé postavy od sebe poslechem odlišit. Skvělý výkon Viktora Dvořáka.

Recenzia audioknihy Divoké labutě

28.06.2018

Velmi silný příběh tří generací žen v Číně

Hana Maciuchová velmi příjemným hlasem vypráví příběh tří generací žen jedné rodiny. Celý děj se táhne od císařství přes revoluci až k Maovi. Zjišťujeme, jak naprosto otřesně v Číně jednají s lidmi a je jedno, kdo je zrovna u moci. Jedinec a ještě k tomu žena naprosto nic neznamená. Audiokniha je velmi silná a tento příběh by se měl stát povinnou četbou. Myslím, že dnešní mládež vůbec netuší, jak se žilo a bohužel se ještě v mnoha zemích žije.

Recenzia audioknihy Soumrak dne

28.06.2018

Soumrak dne

Audioknihu jsem si pustila spíše ze zvědavosti. Jan Vlasák mě příjemně překvapil, hovoří opravdu procítěně a do role povýšeného noblesního majordoma se stoprocentně hodí. Příběh mě trochu zklamal, myslela jsem si, že se bude více rozvíjet vztah se služebnou, chvílemi jsem měla chuť s panem Stevensem zatřást, aby už konečně něco udělal a projevil aspoň nějaké city. A možná to právě autor zamýšlel. Moc hezký příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

24.06.2018

Pro mě nejslabší knížka od Backmana

Knihu jsem poslouchala po přečtení ostatních knih F. Backmana a tato mě moc nenadchla. Sice jsem se několikrát neubránila smíchu, knížka je určitě vtipná, ale třeba mě dost otravovaly ty pasáže o fotbalu. Hejlík byl výborný, načetl to přesně tak, jak by si asi Backman představoval, tomu nelze nic vytknout. Když to porovnám třeba s Medvědínem, nebo s Muž jménem Owe, tak je to slabé.

Recenzia audioknihy Co mě naučil tučňák

24.06.2018

Odpočinek s Kryštofem Hádkem

Moc povedené dílo, kterému vtiskl svůj příjemný hlas Kryštof Hádek. Příběh je o přátelství mladého muže a zachráněného tučňáka. Kryštof Hádek je tak autentický a přesvědčivý, že si nedovedu představit nikoho jiného v roli Toma, než Hádka. Příběh je jemný, citlivý, vtipný, ale místy i smutný, všechno se hezky nenásilně střídá a nakonec je v něm místo i k zamyšlení. Doporučuji k odlehčení, pohlazení po duši a na spravení nálady.

Recenzia audioknihy Noční pád

24.06.2018

Napínavé, ale konec mě zklamal

Noční pád jsem poslouchala hlavně kvůli Jaroslavu Pleslovi, ale ten měl bohužel jen malou část audioknihy. Igor Bareš a Dana Černá ale také nebyli špatní :) Příběh byl napínavý, ale zklamal mě konec, který vlastně všechnu snahu o nějaké zakončení příběhu zničil. Měla jsem dojem, že autor nevěděl, co si počít s výsledkem pátrání, tak to prostě "přebil" něčím jiným a hotovo. Výkony herců dobré, ale samotný příběh slabší.

Recenzia audioknihy Sběratel

24.06.2018

Skvělý koncert dvou hlasů

Byla to jedna z prvních audioknih, které jsem slyšela a nemůžu na ní zapomenout. Hlas Jaroslava Plesla a jeho "vyšinutý" Frederik je naprosto vyjímečný. A je skvěle doplněn "normálním klidným" hlasem Lucie Pernetové. Celý příběh je hezky udělán, je napínavý, ke konci už nevíte, komu z nich fandit víc. Ani nevíte, kdo je vlastně oběť :-) Jedna z nejlepších audioknih, hlavně díky interpretaci Jaroslava Plesla.

Recenzia audioknihy Ostře sledované vlaky

21.06.2018

Romantický příběh zasazený do války

Knihu i film určitě zná každý, na této knize mě nejvíce zaujala interpretace mého oblíbeného herce Jaroslava Plesla, který nezklamal a odvedl perfektní práci. Doporučuji v tomto případě raději poslech, než vlastní četbu, Plesl tuto knihu rozhodně vylepšil.

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

21.06.2018

Nevšední zážitek

Audioknihu jsem si koupila hlavně kvůli svému zajímavému obalu :) A nebyla jsem zklamaná, moc se mi líbil celý příběh, jedná se o něco nového, fantastického, celkem i propracovaného, i když určité mezery to má. Chvílemi mě mrazilo v zádech, chvílemi jsem se skvěle bavila. Už se těším, až si pořídím další díly. Viktor Dvořák mě velmi příjemně překvapil, skvěle načteno.

Poslech byl příjemný, interpretace Viktora Dvořáka výborná.

Recenzia audioknihy Obraz Doriana Graye

21.06.2018

Dorian Gray

Tuto knihu jsem četla na střední škole a už tenkrát se mi líbila. Nyní jsem si poslechla její audio podobu. Jedná se o klasické dílo, které se zabývá tím, že hezká tvář vždycky neznamená výhru a uvnitř může znamenat zlobu, nenávist a neštěstí. Interpretace se mi líbila.

Recenzia audioknihy Povídání o pejskovi a kočičce

21.06.2018 Overený nákup

Lepší pojetí než Höger

Knihu O pejskovi a kočičce zná každé malé dítě. Měla jsem jí také ráda, ale čtenou od maminky. Když mi jí maminka pustila na gramofonu namluvenou J. Högerem, tak mi vyloženě jeho přízvuk, intonace a přehnané I a Y vadilo. Naopak v novém pojetí je interpretace přirozená, hezká, určitě je bližší i dětem.

Recenzia audioknihy Šachové figurky

21.06.2018

Třetí kniha ze série Muž z ostrova Lewis

Na třetí díl jsem se moc těšila, možná až moc. Podle mého názoru je nejslabší z trilogie, ale to neznamená, že není výborná. Znovu se odehrává na Hebridech, znovu příběh s cestou do minulosti, znovu tajemno a napětí a nečekaný závěr. Jiří Dvořák i Petr May opět nezklamali.

Recenzia audioknihy Muž z ostrova Lewis

21.06.2018

Naprosto strhující příběh z ostrova Lewis

Příběh je zasazen do Skotských Hebrid, které jsou drsné a studené. Děj má opět dvě linie, současnou a minulou, ta v minulosti byl příběh malého chlapce a dívky, vyrůstajících v sirotčinci. Oba příběhy se prolínají a vyplynou v nečekaný konec. Celý děj je velmi napínavý a je popsán tak barvitě, jako byste s postavami příběh opravdu zažili, nedá se od nich odtrhnout. Svůj podíl má i Jiří Dvořák, který příběhu ještě dodává na přitažlivosti. Doporučuji vřele, je to super kniha, bylo mi moc líto, když skončila.

Recenzia audioknihy Skála

21.06.2018

Pochmurná detektivka s výlety do minulosti

První díl trilogie Muž z ostrova Lewis nás zavede do prostředí Skotských Hebrid a ukáže nám do detailu tamní drsnou nevlídnou krajinu, zimu, nepřízeň počasí, ale i přesto máte chuť se vydat na místa, popisované v knize. Kniha Skála má dvě dějové linie, současnou a druhou, odehrávající se v minulosti. Kniha je velmi napínavá a zjišťujeme, že zločin má většinou kořeny právě křivdách, které se staly za dávných časů. Interpretaci Jiřího Dvořáka nelze nic vytknout, jeho příjemný hlas Vás vtáhne do děje a udrží pozornost od začátku do konce. Skvělá kniha pro Ty, kdo mají rádi napětí, drsný sever a tajemno.

Recenzia audioknihy Ostrov Entry

21.06.2018

Ostrov Entry - pro mě zatím nejlepší Peter May

Příběh má dvě dějové linie, jedna se odehrává v současnosti a druhá na konci 19. století, kdy docházelo k násilným vystěhováváním obyvatel Irských ostrovů do Kanady. Nejvíc na mě zapůsobil popis cesty lodí. May vše barvitě popisuje, před očima se Vám promítá temný napínavý film. Jiří Dvořák svým vypravěčským stylem nenechá posluchače usnout a udržuje jej v napětí až do konce. Vřele doporučuji, pro mě asi nejlepší kniha od Petera Maye.

Recenzia audioknihy Umrlčí cesta

21.06.2018

Další napínavá detektivka z prostředí Hebrid

Umrlčí cesta je skvěle napsaná detektivka, které ještě přidává na atraktivitě hlas a profesionální přístup Jiřího Dvořáka. Od začátku do konce napětí, popis přírody je tak přesný, že Vám běží před očima doslova nádherný film :-) Doporučuji, u poslechu určitě neusnete.

Recenzia audioknihy Macbeth

20.06.2018 Overený nákup

Jo Nesbo- Macbeth- V. Neužil = záruka kvalitního zážitku

Na audioknihu jsem se velmi těšila a to ze dvou důvodů, mám ráda detektivky od Jo Nesbo a také mám ráda Václava Neužila. Kniha je netradičně pojatá a to neobvykle z pohledu zločince- policisty- feťáka.. Zápletka je napínavá a velmi příjemně mě překvapil Václav Neužil, který skvěle ztvárnil větší množství postav, měnil až neuvěřitelně hlasy, zkrátka tato kniha je velký zážitek :-)