Recenzie užívateľa Růžena

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Pýcha a predsudok

24.11.2020 Overený nákup

Oblíbená klasika

Dlouho jsem sháněla audioknihu Pýcha a předsudek, takže jsem zajasala :) Se slovenštinou nemám sebemenší problém, a dokonce jsem zjistila, ze je místy slovenský překlad vernejsi originálu. Skvělá byla interpretace, především se mi líbila paní Bennettova, na té si paní Helena Krajčiová zjevně smlsla :) Fanouškům knihy vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Smrt na Nilu

22.10.2020 Overený nákup

Něco pro fanoušky Poirota

Agatha christie a Lukáš Hlavica opět nezklamali :) Dobrá detektivka a výborná interpretace. Vzdycky zajasam, když najdu audioknihu s Poirotem a protože mám moc rada i film podle této předlohy, sáhla jsem i po téhle. Milovníkům Poirota můžu jen doporučit.

Recenzia audioknihy Nevítaný host

22.10.2020 Overený nákup

Docela zklamání :(

Pro mě docela zklamání. Upřímně řečeno mě knížka moc nebavila a k doposlouchani jsem se musela skoro nutit. Obávám se, že to byla moje první a poslední Lapena. Interpretace ale moc dobrá.

Recenzia audioknihy Aristokratka u královského dvora

22.10.2020 Overený nákup

Po páté na Kostku

Na knížku jsem se velice těšila. Aristokratka je skvělá serie. Pátý díl je také skvělý, musela jsem se nahlas smát a pro poslechu na veřejnosti se krotit, abych nevypadala jako blázen. Interpretace skvělá, jinou herečku si jako Marii uz ani nedovedu představit. Ke konci pro mě knížka trošku ztrácí dech a závěr mě trochu... asi zklamal, takže mám na autora nalehavy dotaz: Kdy vyjde další díl??? :)

Recenzia audioknihy Mach a Šebestová

08.07.2020

Klasika mého dětství

Co tak k téhle "knize" napsat... U rodičů mam stále desku, kterou jsem prehravala do omezení, rodiče přiváděla k šílenství zpěvem "my jsme žáci třetí bé" a přála si mít dlouhé medové vlasy s mašlí :) Prostě moje srdeční záležitost

Recenzia audioknihy Než jsem tě poznala

01.07.2020 Overený nákup

Oblíbená romantika v audioverzi

Četla jsem celou sérii a k mému překvapení se mi moc líbila. Proto jsem chtěla zkusit i audioknihu. Napřed mi úplně nesedl styl interpretace, ale dala jsem jí sanci a po pár minutách jsem se zaposlouchala a nakonec po ochutnavce dokoupila celou knihu. Takže za mě, pokud máte tuhle knihu j. Moyes rádi, myslim, ze se vám bude líbit i její audioverze.

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

26.06.2020 Overený nákup

Pro mě rozhodně příjemné překvapení

Téhle knize jsem se docela dlouho vyhýbala. Nakonec jsem si ale poslechla ukázku a příběh mě hned úplně pohltil, takže koupě cele knihy byla jasná volba. Příběh skvele odsypa, na to, ze vyšla v 80.letech je i dnes velice aktuální, interpretace se ke knize skvele hodí. Knihu jsem poslechla skoro na jeden zátah a rozhodně její koupě nelituji. Muzu vřele doporučit.

Recenzia audioknihy Vejce a já

22.04.2020 Overený nákup

Na vejce už se nikdy nepodíváte jinak

Tuhle knihu miluju od dětství. To, co Betty dokázala zvládnout, bych já vzdala tak po týdnu. Jen nevím, jestli víc kvůli drine, neexistujícímu zázemí, nebo manželovi. Interpretace skvělá, bohužel audiokniha je zkracena. Celkově tomu, kdo jako já tuhle knížku má rád, i tuhle její audioverzi doporučuju.

Recenzia audioknihy Pestrý život jedné kočky

22.04.2020 Overený nákup

Návrat do dětství

Co napsat. Zakoupeno z nostalgie, kočku Kouli jsme měli v dětství doma na kazetě a s braskou naprosto milovali. A i dnes dokázala vykouzlit úsměv. Navíc naprosto geniální vyprávění Petra Nárožného.

Hodnotenie audioknihy Deset malých černoušků

22.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Němý svědek

22.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy TO

22.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Doktor Spánek

22.04.2020 Overený nákup

Danny Torrance se vrací

Od pokračování Osvícení jsem si upřímně řečeno zase tak moc neslibovala, bála jsem se, ze to bude slabý odvar. A byla jsem velmi prijemne překvapená. Napřed knihou a teď i audioverzi, interpret se mi líbil už v Osvícení a ani tady nezklamal. Doporučuju.

Recenzia audioknihy Osvícení

22.04.2020 Overený nákup

Hotel, odkud se už možná nevratite

Pokud jste viděli slavný film s Jackem Nicholsonem, připravte se, ze knížka je dost jiná. A podle mě rozhodně lepší. Interpret mě par slovy opravdu dokázal vtáhnout do děje, jen mi trochu vadilo až moc dětské ztvárnění jedné z postav, jinak naprosto skvělé. Děj skvele mrazivý, občas jsem se dokonce trochu lekla zvukových efektů, ale nebyl to žádný "jump scare", jen takové to "šustí to ve sluchátkách, nebo tady u mě?". Milovníkům Stephena Kinga doporučuju.

Recenzia audioknihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

22.04.2020 Overený nákup

Čtvrtá aristokratka mě nezklamala

Přiznám se, mela jsem trochu obavy. Čtvrtá návštěva Kostky, člověk si řekne, že už se vaří z vody. Navíc je kniha psana trochu jiným stylem než ty předchozí. Bála jsem se zbytečně. Chvílemi jsem doslova brečela smíchy. Interpretace taky skvela. Nákupu nelituji, a doufám, že bude i pátý díl :)

Recenzia audioknihy Poslední Aristokratka

05.01.2020 Overený nákup

S touhle (audio)knihou neprohloupite

Nad knížkou jsem brečela smíchy, takže audiokniha byla jasná volba. A nezklamala. Prvních pár chvil mi sice ne úplně sedla interpretka, ale po pár minutách jsem zase byla vtažena do děje a bavila se stejně dobre jako poprvé. Doporucuju.

Recenzia audioknihy Trhlina

07.09.2019 Overený nákup

Záhada ze slovenských hor

Skvělá kniha, skvela audiokniha. Konec možná trochu ztrácí dech a chvílemi mi vadily některé hudební efekty - zbytecne jump scare, ale jinak patří k mým oblíbeným. Poslouchám už asi potřetí. Slovenština mi rozhodně nevadí, naopak mam tenhle jazyk rada a rada si ho osvěžím. Nedoporucuju poslouchat před výletem do Tater :)

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

03.12.2018 Overený nákup

(Ne)klidné Vánoce Hercula Poirota

V porovnání s Vraždou v Orient expresu se jedná o poněkud slabší příběh. Nicméně Lukáš Hlavica se úkolu zhostil na výbornou a skvělou interpretací zlepšuje dojem :) Klavírní předěly opět skvěle navozují vánoční/melancholickou náladu. Celkově ale na rozdíl právě od "Orient expresu" za mě spíše taková chutná jednoubka :)

Recenzia audioknihy Povídání o pejskovi a kočičce

26.11.2018 Overený nákup

Klasika (nejen) pro děti

Moje oblíbená deska - na pohádkách o pejskovi a kočičce jsme vyrůstali. Úžasně vyprávěné panem Karlem Högerem - jinak, než s jeho hlasem už si pejska a kočičku ani nedovedu představit. Milý humor, pohádky s nenásilným morálním sdělení, ráda se k nim vracím i v dospělosti a určitě "pošlu dál".

Recenzia audioknihy První dámská detektivní kancelář

23.11.2018 Overený nákup

Detektivky s africkou příchutí a dámským šarmem

Líbil se mi formát knihy, kdy se nejednalo o jediný detektivní příběh, ale několik případů "první africké detektivky". Příběhy byly vtipné a někdy i dojemné, poslední i celkem, dalo by se říct, strašidelný. Hudební předěly navozují tu správnou africkou atmosféru. Přednes Jany Strykové také nebyl špatný, ale někdo jí měl poradit s výslovností jmen - když vyslovovala Precious jako [precious], opravdu mi to rvalo uši :( Nicméně pokud vyjde další namluvená kniha s detektivkou Ramotswe, ráda si ji poslechnu.

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

23.11.2018 Overený nákup

Výborné zpracování klasické detektivky

Skvěle namluvená klasika královny detektivek. Lukáš Hlavica se doslova dokáže převtělit do každé postavy, aniž by sklouzával ke karikatuře či přehrávání. Hudební předěly evokují jízdu vlakem, velmi dobře přednes doplňují, i když mi občas přišly poněkud hlasitější, ale to je opravdu jen mikroskopická piha na kráse. Rozhodně doporučuju.