Recenzie užívateľa madmertigan

Recenzia audioknihy Běžkyně

19.02.2021 Overený nákup

Ztráty vedlejších postav se nepočítají...

Peter May je absolutní profík... píše knihy skoro stejně rychle jako Agatha... nicméně je maličko předvídatelný. Rozhodně to neznamená, že bych se ani trošičku nebála o hlavní představitele, zvlášť, když jde už o čtvrtý příběh dvojice Li&Margaret... Chápu, že je těžké obětovat hlavní postavu, zvlášť, když si dá člověk práci s vykreslováním pohnutek a způsobu uvažování, povahovými rysy, nakonec i vzhledem... Nakonec si autor hrdinu jistě zamiluje, stejně tak i ostatní čtenáři a nedokáže se s ním rozloučit... Vedlejší postavy zato padají jako mouchy a nikdo pro ně neuroní ani slzu... a je nakonec jedno, jestli jsou to padouši nebo klaďasové... Takže suma sumárum... příběh navlečený do slušivého kabátku sportovního prostředí a problematiky dopingu, domyšlený do vědecky působícího detailu. Díky bezchybné interpretaci Jany Plodkové a Martina Myšičky budete na sto procent vtaženi do děje a nakonec si na vedlejší postavy pohřbené 6 stop pod zemí, ani nevzpomenete.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Svitky z londýnského mostu

11.11.2020 Overený nákup

historická detektivka, nekodrcá... krásně sviští

Autorka lehkou rukou namíchala něco historických reálií s fantasy a výsledkem jsou zábavné povídky, které vám rozhodně snadno nevypadnou z paměti a hlavně je doposloucháte. Poslech ve mě vzbudil potřebu vyhledat si zmíněné reálie a pídit se, zda autorka nenapsala pokračování nebo není-li nikde k dispozici delší verze příběhů. Při časté "četbě ušima" se může stát, že se vám příběhy trošku slívají dohromady. Ne však tento! Moc doporučuji.

Interpret Jiří Pobuda není zcela typický ani očekávatelný. Na jeho projev si musíte zvyknout. Nevím jestli je tato neotřelost k dobru věci, nicméně autorka ho evidentně vybrala sama a zřejmě ví proč. Tuto volbu lze akceptovat bez větších připomínek. Interpretace a příběh dohromady fungují a to je hlavní.

Hodnotenie audioknihy 1793

07.02.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tajemný Etrusk

07.02.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Trapný konec rytíře Bartoloměje

28.11.2019 Overený nákup

srozumitelný a uvěřitelný jazyk

Dramatizace je skvěle zpracovaná, především mě na Erbenovi baví "uvěřitelný" jazyk. Narozdíl od jiných autorů v historickém románu nepoužívá moderní výrazy, které mě při četbě či poslechu dost ruší... přesto, že jde o jazyk srozumitelný, je dostatečně autentický, že člověka vtáhne velmi rychle do příběhu. Je mi líto, že neexistuje pokračování nebo delší verze knihy.

Hodnotenie audioknihy Dívka, která musí zemřít

24.11.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Maigret v akci

24.11.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Macbeth

04.09.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zázrak svaté Winifredy

23.06.2019 Overený nákup

Historická detektivka - napětí až do konce

skvěle napsaný... překvapivý rozuzlení... od začátku do konce mě udržel Pavel Soukup v příběhu. Na rozdíl od vícera autorů historických detektivek Ellis Peters nepoužívá slova, který by mě tahaly za uši nebo působily anachronicky... (jako pěst na voko)... Pavel Soukup je skvělej herec a navíc působí, že ho ta knížka baví a zajímá, což rozhodně neni vždycky samozřejmost, ale na výsledek to má zásadní vliv... přesný načasování... skvělá režie i dramaturgie. Přečetla sem ušima už tunu audioknih, ale málokdy je všechno takhle vyrovnaný a v TOP úrovni. Tleskam!!!