Recenzie užívateľa Demosh

Hodnotenie audioknihy Čarodějky na cestách

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Soudné sestry

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Stráže! Stráže!

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Metro 2035

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Muži ve zbrani

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Velký Gatsby

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mumínci a kometa

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy České okamžiky

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čas vlků

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čtvrtý králův pes

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dámy a pánové

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sekáč

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dobrá znamení

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nohy z jílu

28.03.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy 1793

28.03.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Cirkadiánní kód

28.03.2021 Overený nákup

Fascinující

Vůbec jsem netušil, co si pod názvem knihy představit a do své knihovny jsem ji zařadil jen na doporučení kamaráda. Nyní mohu zodpovědně říci, že to nebylo chybou ba naopak. V první části se dozvíte jaký vliv má na náš organismus světlo, jeho barvy a jak je pro nás důležité se nějakému světlu vyhýbat večer a jaké zas vyhledávat ráno. Druhá část se věnuje jídlu, bude velkým překvapením pro každého kdo kdy držel nějakou dietu a bojoval se svoji nadváhou, jak jednoduchá pravidla stačí dodržovat k tomu aby docílil svých přání ( podotýkám, pravidla jsou jednoduchá, ale jejich dodržení je pochopitelně už na vůli každého z Vás). Dozvíte se kdy a jak fungují naše vnitřní orgány a jak tikají jejich cirkadiánní hodiny a kdy by jsme jim měli dodávat potravu, aby vše fungovalo jak má. Poslední část knihy je věnována výčtu nemocí a jak můžeme pomocí dodržování cirkadiánních hodin napomoci při jejich léčbě.

Recenzia audioknihy Co tě nezabije

21.03.2021 Overený nákup

Inspirující

Tuto knihu jsem si pořídil ihned po přečtení Wima Hofa a to hlavně proto, že Wimova metoda mne uchvátila a chtěl jsem se o ní a jejích účincích dozvědět co možná nejvíce. Scott Carney, investigativní novinář, který se rozhodl odhalit šarlatánství pana Hofa jak sám píše neuspěl a to jednoduše proto, že po vyzkoušení Wimovy metody zaznamenal téměř okamžitě její kladné a blahodárné účinky na svoje vlastní tělo a tak tuto knihu pojal spíše jako reportáž a o životním období kdy tyto techniky praktikoval, jaké měly účinky a co se mu s jejich pomocí podařilo dosáhnou.

Navíc pokud máte již přečtenu knihu Wima Hofa a nejste ji jisti některými technikami nebo tím jak je správně uvést do praxe, tak vám tato kniha dodá další návody a vysvětlení.

Recenzia audioknihy Wim Hof. Ledový muž

21.03.2021 Overený nákup

Změní Vám život

Jste fanoušek zdravého životního stylu, nebo se necítíte dobře, nebo trpíte některou z mnoha civilizačních chorob a nebo jste jen zvědaví. V každém případě tato kniha Vám může dát opravdu mnoho. Metoda kterou pan Hof vymyslel a kterou Vám v této knize představí je opravdu převratná a revoluční. I já jako klasický čtyřicátník, hodně a dlouho pracující aby uživil rodinu, který sportuje jen tak málo jak málo má volného času, jsem si po přečtení dokázal ráno najít čas na krátké dechové cvičení a dokonce už mám za sebou i několik zimních návštěv řeky. V knize se dozvíte hodně věcí o tom, proč vlastně civilizační choroby vznikají a hlavně i to že stejně jednoduše jak jsme si je jednoduše byli jako lidstvo schopni navodit, tak stejně jednoduše si od nich můžeme i odpomoci. Všechna data zde uváděná jsou podpořena i rozsáhlými studiemi a je jen smutné jak uvádí sám pan Hof, že lékárenský byznys v objemech miliard dolarů ročně nepřeje jednoduchým a levným řešením civilizačních chorob.

Recenzia audioknihy Totální rauš

21.03.2021 Overený nákup

Nečekané

Mnohokrát jsem se na tuto knihu díval, a vždy jsem ji s nějakým argumentem zavrhl a nepořídil ji. Jednou jsem se však neovládl a i tento titul pořídil a dnes nelituji. Vnesla do mého pohledu na druhou světovou válku naprosto nové světlo a mrzí mne že fakta popsaná v této knize nebývají nikdy zakomponovány do historických materiálů pojednávajícím o tomto období. Protože pokud připustíme že naprostá většina německých vojáků strávila velkou část války pod vlivem metamfetaminu a nejen vojáci, ale i civilní obyvatelstvo a zároveň máme nějaké povědomí o tom jak tyto drogy působí na lidské výkony a psychiku, mnohé nám do sebe začne zapadat a pochopíme jak to, že byli Němci schopni během dnů dobývat cizí státy i to jak mohlo být civilní obyvatelstvo netečné k tomu co se odehrávalo v koncentračních táborech.

Recenzia audioknihy Smrt je mým řemeslem - Mistři slova

21.03.2021 Overený nákup

Merle jak ho známe

Kdo zná pana Merleho ví co od jeho knih očekávat, zvláště od knih, které jsou dějově zasazeny do období druhé světové války a ani zde nebude zklamán. Téma je poněkud drsné a pro spoustu lidí asi i citlivé, ale pokud jste schopni odfiltrovat emoce a budete se soustředit pouze na povahu, osobnost a schopnosti hlavního hrdiny, kde je kniha psána jako životopis, pochopíte kde se vzala pověstná německá preciznost a jak to, že ji byli schopni aplikovat i na vraždy miliónů lidí. A to jak toho byli schopni učinit tak mnoho v tak krátkém čase. Asi nemohu neodcitovat jednu větu, která mi zůstala i půl roku po přečtení v hlavě.

Soudce: Jak jste mohl povraždit 5 000 000 lidí?

Já: To není pravda, zavraždil jsem pouze 4 000 000 lidí

Recenzia audioknihy My proti vám

21.03.2021 Overený nákup

Pokračování jak má být

První díl Medvědín mne naprosto nadchnul a na jeho pokračování jsem se velice těšil. Zároveň mě naplňovaly obavy, které u druhých dílů skvělých knih zná asi každý, bude to stejně dobré, nebude to jen umělé prodloužení děje, bude mne to stejně bavit,.... . Ne, přátelé, kdo četl první díl a líbil se mu nemusí se bát, ba naopak ať neváhá a rovnou se do toho pustí. Toto pokračování je snad ještě vydařenější, ještě hlouběji nás zavede do duší i problémů nejen mládeže, ale k pochopení fungování maloměstské hokejevé politiky i do fungování místních ultra fans ( skupiny)

Recenzia audioknihy 1001 myšlenek: část Náboženství

10.07.2019 Overený nákup

Spousta zajímavých informací

Tuto knihu jsem si pořídil v období jakéhosi hladu po vědění a rozhodně toho nelituji, je nabitá informacemi, jediné co bych vytknul je nekomplexnost. Kniha je zaměřena především na křesťanství a východní náboženství, trochu jsem doufal spíše ve staré slovanské, popřípadě severské. Kniha se dobře poslouchá i když abecední seskládání, mi příjde trochu zmatené.

Hodnotenie audioknihy Farma zvířat

10.07.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Řbitov zviřátek

10.07.2019 Overený nákup

Né zrovna nejlepší King

Nejsem přeborník na autora, ale z knih které jsem od něj mohl číst je nejslabší. Nejvíce mě zklamala předvídatelnost příběhu, ale rozhodně to není špatná kniha. Postavy jsou rozporuplné, sympaťák starý soused i hlavní hrdina Vás udrží v napětí. Poslech je dobrý, interpreti podávají výborný výkon. Kdybych ji četl jako od autora první, asi bych hodnotil lépe.

Recenzia audioknihy Medvědín

10.05.2019 Overený nákup

Nezapomenutelná, veliké překvapení

K této knize jsem se dostal zcela náhodou a popravdě nechtěně, proto jsem ji hned ze začátku odsoudil, ale kniha téměř hned dokázala upoutat mou pozornost a po pár stranách jsem věděl, že tohle na mne zapůsobí. Kniha nemá hluchá místa, překvapení střídá překvapení. Postavy jsou naprosto autentické, psychologie postav, dětské charaktery tak perfektně vystiženy. K tomu atraktivní prostředí a hluboký příběh. Co dodat ..... bestseler

Recenzia audioknihy Metro 2034

13.02.2019 Overený nákup

velice kontroverzní

Po přečtení prvního dílu jsem pochopil, že lidé kteří tuto knihu četli se dělí striktně na dva stejně velké tábory. Na ty kterým se moc líbí a na ty kterým se opravdu nelíbí. Dějová rozvláčnost buďto zaujme nebo odradí. Já patřil do první skupiny, plně jsem pochopil autorův záměr, kdy nechává spoustu věcí na čtenářově fantasii, pomalu ho provádí dějem, kličkuje a obchází až dovede k cíli. Proto musím říct " jsem zklamán". Myslím že druhý díl vůbec neměl vyjít. Kam se poděl nápad, kde zmizel příběh? Veškerá exkluzivita vypravěčského stylu je pryč, příběh je slabý, jeho nedostatky jsou nahrazeny násilím, jediné co zůstalo je rozvláčnost, kterou už bohužel nelze pochválit.

Recenzia audioknihy Na západní frontě klid

13.02.2019 Overený nákup

Pochopení po tolika letech

Tuto knihu jsem četl kdysi dávno, snad asi na základní škole a moje vzpomínky ..... nic. Nijak mne neoslovila a nic mi nedala. Proto v naprostém kontrastu je poslech po tolika letech. Člověk asi musí něco zažít, aby dokázal pochopit sílu a smutnou realitu toho textu. Musí si umět představit hlad, odloučení, ztráty, smutek i to jak dokáže na tyto podměty reagovat vlastní mysl. Pak teprve docení schopnosti člověka přizpůsobit se téměř všemu. Tato kniha se mi natolik vryla do mysli, že mi nezbývá než smeknout pomyslný klobouk před Panem autorem. Vřele tuto klasiku doporučuji, věřím že ji zhltnete tak jako já.

Recenzia audioknihy Na úsvitě nové doby

13.02.2019 Overený nákup

Ani druhý díl nezklamal

První díl byl tak fantastický, že ten druhý jsem nemohl nezkusit a dobře jsem udělal. Opět se vracíme do Pepova Týnce, kde dál prožíváme historické změny politické, hodnotové i morální. Doslova hltáme osudy našich hrdinů a pochopitelně v kontextu s dobou přichází i stinné chvíle jejich životů plně korespondující s politickým vývojem té doby. Ale i tyto těžké chvíle jsou podány s tak brilantním humorem, že i situace smutné a těžké v nás zanechávají pocit klidu a pobavení. Oba dva díly hodnotím plným počtem bodů, zcela zaslouženě.

Recenzia audioknihy Konec starých časů

13.02.2019 Overený nákup

zkrátka perfektní

Tato kniha se převelice povedla, čekal jsem průměrnou parodii Československých dějin a dostal jsem skvěle odvyprávěnou, výborně napsanou, nekonečně vtipnou knihu. Posluchač se od začátku do konce skvěle baví. Jazyk v knize použitý je naprosto geniální s lehkým saturninovským nádechem. Situace a scény jsou i přes svou komičnost zcela uvěřitelné a reálné. Opravdu výjimečná kniha, kterou bych vřele doporučil každému kdo má rád inteligentní nevulgární humor.

Recenzia audioknihy Hustej nářez

08.11.2018 Overený nákup

Opravdu nečekané

Zkrátka a dobře, asi mi to nesedlo.

František Kotleta je jméno ve sférách české fantasy často skloňované a tak jsem se rozhodl od tohoto autora také něco ochutnat a mám li zůstat v labužnické terminologii bylo to trpké, hořké celkově nedobré. Ale nechci být nespravedlivý či přehnaně kritický, ale můj šálek kávy to není.

Příběh je velice jednoduchý až dětinský - matka všech upírů je vlastně ufon - no, nebudu to dále rozvíjet. Jazyk který spisovatel použil je velice neohrabaný a tak přehnaně vulgární, že i já starý "topič" jsem to často vnímal jako přehnané až zbytečné a pokud to mělo dodat příběhu drsnost tak to se nepovedlo.

Nejsem schopen ani pořádně ohodnotit interpreta, což je vůči němu němu asi nespravedlivé, ale neměl se zaprodat k čtení takového braku.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

21.10.2018 Overený nákup

Průměrná detektivka

Po přečtených recenzích jsem se na tento příběh velice těšil zvláště mne zaujala doba do které byl zasazen a to jako jediné nebylo zklamáním, rok 1929 a zřejmě i autentičnost tehdejších politických nálad mne zaujala. Oproti tomu příběh jako takový není moc silný, sympatický hlavní hrdina mě sice bavil, bohužel to nestačilo. V celém příběhu je na můj vkus až moc náhod a závěr s rozuzlením celého příběhu byl doslova zklamáním. Vyzdvihnout však musím interpretaci, které se nedá vytknou nic a díky které je mé konečné hodnocení lehce nadprůměrné.

Recenzia audioknihy Severská mytologie

26.08.2018 Overený nákup

Je-li to Vaše první setkání se severskými bohy, tak Vás určitě zaujme

Na tuto knihu jsem se moc těšil, ale jak už to chodí, když se na něco moc těšíte jste často zklamáni. Nechci tu psát negativní recenzi, proto ohodnotím výborného vypravěče, rychlý spád a celkově dobré pojetí. Knihu jsem poslechl s chutí a i mému synovi se líbila. Zklamáním bude pro toho, kdo už na dané téma něco četl, není v ní nic nového a vyprávěným příběhům chybí punc originality.

Recenzia audioknihy Dva proti Říši

26.08.2018 Overený nákup

Ten příběh známe všichni, ale ne takhle ....

Když se silný příběh sám o sobě ještě skvěle převypráví, nemůže vzniknout nic jiného než nezapomenutelná kniha. I když víte jak to celé dopadne, jaký konec Naše hrdiny čeká, co je historicky neměnné a tím pádem nevyhnutelné, ... doufáte. Přejete, fandíte, obdivujete, nechápete, ptáte se. Ze všeho nejvíc přemýšlíte o sobě o svém postoji, o své odvaze, zkrátka jestli by jste došli alespoň tak daleko, aby jste se za sebe nemuseli stydět. Nemyslím že je potřeba více chválit ta kniha určitě patří do povinné četby našich dětí.