Recenzie užívateľa Michal

Recenzia audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

23.12.2018

Pokračování Larssona - proč ne?

Škoda, že autor prvních třech dílů Millénia (resp. prvního dílu a druhého dvojdílu) už není mezi námi. Lagencrantz je jen taková slabší náhrada.

Ale jo, knížku jsem si poslechl rád, opět se člověk setkává se známými postavami, které si oblíbil.

Protože jsem ajťák, někdy mi připadalo trochu úsměvné, jak autor donekonečna recykluje několik skutečností kolem hackování systémů, které mu někdo řekl nebo si je někde přečetl. Je tedy pravdou, že to je většinou pravda, co nám tu předkládá, ale chvílemi mám pocit, že jde o pohádku, autor (si myslím) dost přehání.

Obdobný pocit mám i co se týče psychiatrických faktů a popisů. Autor, podle mne, příliš do problematiky nepronikl a a ni se zřejmě moc nesnažil. Pro příběh to stačí, nicméně já bych očekával více. Larsson byl prostě lepší.

Proto jen tři hvězdy. I když kamarádka říkala, že autorovi raději dvě.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

23.12.2018 Overený nákup

Larsson není Lagencrantz

Škoda, že autor prvních třech dílů Millénia (resp. prvního dílu a druhého dvojdílu) už není mezi námi. Lagencrantz je jen taková slabší náhrada. Původně jsem neměl velkou důvěru se k pokračování dát, knížek na čtení tu mám celý stoh, ale překladatel ze švédštiny Černík mi říkal, že to za to stojí. Nakonec, hlavní protagonisty, Mikaela a Lisbeth, jsem si oblíbil, tak proč ne. Musím však přiznat, že mě sice knížka nezklamala.

Bohužel ani neuchvátila. Kdyby nebylo prvních třech dílů, nevím nevím. Takže jen tři hvězdičky. Interpretace to nezachrání.

Recenzia audioknihy Národní třída

23.12.2018 Overený nákup

Skvělé

Cokoliv od Rudiše můžu. Tohle jméno je zárukou dobré četby / poslechu. A Hynek Čermák s Kristýnou Frejovou tomu dají grády navíc.

K vlastní knížce se vyjadřovat nebudu, to si každý určitě udělá sám.