Recenzie užívateľa LuD

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

02.04.2021 Overený nákup

Hezké zpracování

Moc nemusím dramatizované zkrácené verze knih, ale toto zpracování se mi celkem líbilo a na připomenutí knihy čtené někdy před 13 lety stačilo. Interpretace povedená, i když mi až moc před očima vyvstávaly tváře vystupujících herců, kteří jsou dnes již samozřejmě o poznání starší, než hrdinové knihy, takže se mi k nim příliš nehodili. Ale to není chyba audioknihy, jen to prostě přes 30 let staré zpracování.

Recenzia audioknihy Zrcadlový muž

01.04.2021 Overený nákup

Povedená série

Celá série s Joonou Linnou namluvená panem Rímským mě bavila. Čtením v papírové formě se mi nějak nechtěl ztrácet čas, ale jako doprovod k domácím pracem v audiopodobě to bylo super, protože hlas pana Rímského zaujme, vtáhne do děje a nenechá myšlenky odběhnout od poslechu. U Zrcadlového muže jsem se bála, jestli už to nebude nudné protahování série, ale ne, bavilo mě to možná víc, než předchozí díly. Bylo to napínavé, drsné, ale originální.

Hodnotenie audioknihy Vlak z Paddingtonu

01.04.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

21.12.2020 Overený nákup

Klasický Poirot

Hercule Poirot a jeho případy mě baví, i když jsou často na jedno brdo, a tak je dobré je dávkovat s větším časovým odstupem. Teď přišla řada právě na Vánoce Hercula Poirota. Možná jsem čekala trochu víc vánoční atmosféry nebo zápletku s Vánocemi více spojenou, to mi tam trochu chybělo. Ale jinak je to příjemná klasika, originální případ, mnoho postav, všichni podezřelí, celkem překvapivý konec. A to vše doprovázeno příjemným hlasem Lukáše Hlavici. Jsem spokojená a těším se na další kousek z pera Agathy Christie a studia OneHotBook.

Recenzia audioknihy Paganiniho smlouva

22.09.2020 Overený nákup

Povedené

Celkem zajímavá a originální detektivka, kterou v podobě audioknihy ještě o level výš posouvá úžasný hlas pana Rímského. Určitě si poslechnu i další díly.

Recenzia audioknihy Doktor Spánek

06.08.2020 Overený nákup

Rozporuplné

Z doktora Spánka mám trochu rozporuplný pocity. Líbila se mi myšlenka pokračování Osvícení, byla jsem zvědavá, co se s Dannym stalo v dospělosti, líbil se mi klasický Kingův styl psaní, ale moc mě nebavili "upíři" z Pravého rodu. To mi nesedlo. Na druhou stranu to pozvedla skvělá Abra. K interpretaci pana Jeništy - za mě super.

Recenzia audioknihy Osvícení

06.08.2020 Overený nákup

Oblíbená Kingovka

Osvícení je jedna z mých oblíbených knih od krále hororu. Skvělá kombinace napětí, výborně vykreslených postav a jejich myšlenkových pochodů, zajímavého prostředí horského hotelu a nadpřirozena ve formě Osvícení. Přednes Petra Jeništy se mi líbil. Určitě doporučuji nejen fanouškům hororu.

Recenzia audioknihy Zlodějka knih

06.08.2020 Overený nákup

Krásná knížka

Krásná kniha, která se odehrává za války, ale je zase úplně jiná než ostatní knížky popisující tuto dobu. Jednak asi stylem vyprávění, samotnou vypravěčkou, i tím, že se neodehrává nikde na bojišti nebo v koncentráku, ale v celkem běžné německé rodině. Velmi dobře vykreslené postavy, originální příběh, plno emocí, v případě audioknihy navíc velmi povedený přednes Vilmy Cibulkové.

Recenzia audioknihy Lolita

06.08.2020 Overený nákup

Doporučuji

Velmi silný a krásně napsaný příběh plný emocí, láskyplných, zvrhlých i jinak kontroverzních myšlenek. Interpretace panem Mejzlíkem byla výborná. Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Muž jménem Ove

06.08.2020 Overený nákup

Jedna z mých oblíbených

Frederika Backmana mám moc ráda a Muž jménem Ove je jedna z mých oblíbených knih, i když jsem k ní původně přistupovala spíš skepticky. Je to smutné i veselé zároveň, prolínají se časové roviny, velmi mi sedl styl psaní a v případě audioknihy jsem byla moc spokojená i s interpretací Jana Vlasáka. Prostě doporučuji a těším se a další Backmanovky.

Recenzia audioknihy Žítkovské bohyně

06.08.2020 Overený nákup

Skvělé

Výborná kniha a výborné audiozpracování. V knihách Kateřiny Tučkové je vidět mnoho desítek hodin práce s historickými prameny a autorka dokáže různá zajímavá historická témata zpracovat do velmi čtivé románové formy. Při čtení či poslechu občas až zamrazí z toho, čeho jsou lidi schopni. Zpracování audioknihy je také velmi povedené, přednesu Bebarové jsem se trochu obávala, protože ji mám zažitou spíš z méně vážných až komických témat, ale obavy byly zbytečné, přednes se mi moc líbil a na vážnosti rozhodně nijak neubíral. A doplnění hlasem pana Táborského byla ještě další třešnička na už tak výborném dortu. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Robin

06.08.2020 Overený nákup

Výborná oddychovka nejen pro pejskaře

Robina jsem četla kdysi před lety a mám ho moc ráda, takže když jsem viděla audioknihu, musela jsem si ji poslechnout. Přednes paní Maciuchové je výborný a její hlas se k Robinovi skvěle hodí. Co se samotné knihy týká, pejskaři v ní najdou mnoho známých situací, je to vtipné, milé a oceňuji i autorčin sarkasmus a ironii.

Recenzia audioknihy Deník Bridget Jonesové

06.08.2020 Overený nákup

Skvělá interpretace

Film patří mezi mé oblíbené a je to jeden z mála případů, kdy mám raději film než knihu. Kniha není špatná, ale prostě to není taková pecka a něco tomu chybí. Ale jinak je audiokniha perfektně zpracovaná, přednes Martiny Hudečkové je super. Doporučuju jako nenáročnou oddychovku :)

Recenzia audioknihy Maigretovy Vánoce

06.08.2020 Overený nákup

Krátké ale fajn

Je to mé úplně první setkání s komisařem Maigretem, neznám ho ani z televize, ani z rádia. Příběh je sice na můj vkus velmi krátký, ale líbil se mi a ráda si poslechnu nebo přečtu i další kousky z dílny G. Simeona. Interpretace mi vyhovovala.

Recenzia audioknihy Vanilkové rohlíčky

06.08.2020 Overený nákup

Příjemný poslech

Knihy Ivana Krause, zejména ty, které vycházejí z jeho dětství a prostředí rodiny, mám moc ráda a ráda s k nim jednou za čas vracím. Tuto krátkou audioknihu jsem si pustila k balení dárků a byl to příjemný poslech plný vtipných i milých vzpomínek na autorovu rodinu. Přednes Ivana i Jana je dost svérázný, ale mně vyhovuje.

Recenzia audioknihy Čarodějky na cestách

06.08.2020 Overený nákup

Doporučuji

Po poslechu audioknih interpretovaných Zuzanou Slavíkovou mám její hlas v hlavě i při čtení papírových knih o čarodějkách, ale vůbec mi to nevadí, prostě mi k tomu skvěle sedí. Příběh je pro mě možná malinko slabší než u Soudných sester, ale skvělé hlášky, postavy, ironie a parodování jiných děl nechybí ani tady a je to prostě super.

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

06.08.2020 Overený nákup

Skvělá klasika

Knihy od Agathy Christie mám moc ráda, stejně jako jejich televizní zpracování. A Vražda v Orient expresu je prostě klasika, která mě neomrzí ani po několika shlédnutích. Audiokniha je zpracovaná hezky, přednes Lukáše Hlavici je příjemný. Prostě další pecka z nakladatelství OneHotBook, kterou mohu doporučit.

Recenzia audioknihy Soudné sestry

06.08.2020 Overený nákup

Pratchett nezklame

Miluju Pratchetta, miluju čarodějky a miluju nakladatelství OneHotBook za perfektní audioknihy. Soudné sestry jsou vtipné, bláznivé, ironické, prostě super. Ani přednesu Zuzany Slavíkové nemám co vytknout, její ztvárnění čarodějek i dalších postav je skvělé a výborně k tomu sedí. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Saturnin a jeho pán

06.08.2020 Overený nákup

Pěkný rozhovor

Rozhlasový rozhovor s panem Jirotkou se moc hezky poslouchá. Ráda jsem si poslechla vzpomínky na život autora mého oblíbeného Saturnina, i když teda zmínek přímo o Saturninovi bych čekala a ocenila více.

Recenzia audioknihy Karanténa

06.08.2020 Overený nákup

Dobrý

Karanténa pro mě byla o dost slabší než Trilogie z ostrova Lewis, ale nákupu ani času stráveného poslechem nelituji. Průměrná detektivka ozvláštněná aktuálním tématem pandemie, které je díky letošním zkušenostem pro čtenáře/posluchače celkem uvěřitelné. Víc přehnané mi přišlo množství vražd a osoba Pinkieho, ale na druhou stranu, kdo ví, co za psychopaty chodí po světě. Co se týká přednesu, hlas Daniela Bambase mi vyhovoval, ale nemám ráda přehnané stylizování do ženských hlasů, to by si pro příště klidně mohl odpustit.