Recenzie užívateľa P

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Smrtící bílá

21.02.2021 Overený nákup

Škrtat škrtat škrtat

Knížka, která měla být proškrtána. Editor asi nechtěl zasahovat do díla Rowlingové, ale měl. Knížka by bez výraznější změny děje mohla mít standardních 10-15 hodin. Po 4 hodinách jsem si říkal, že se nic nestalo. Po 10 hodinách skoro to stejné. Děj není zklamáním, ale je to spíše průměr. Hodně se řeší vztahy Strika a Robin s jejich blízkými. Pavel Rímský je profesionál s jasnou dikcí a knížka drží pospolu i jeho dílem.

Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Vnučka čaroděje Modromíra - Čertovský minipříběh

25.12.2020 Overený nákup

Jednohubka

Kratičký příběh o vlkovi, co nesežere Karkulku, ale hledá opravdivého čerta na Mikuláše. Příběh upřímně nikterak jímavý nebo vtipný, ale možná ho jen neslyším dětskýma ušima.

Vek 4 - 6 rokov Vek 6 - 8 rokov

Recenzia audioknihy Ledová obluda

25.12.2020 Overený nákup

Další Walliamsova jednohubka

David Walliams tentokrát zasadil děj do Viktoriánského Londýna. Elsie uteče ze sirotčince a touží spatřit ledovou obludu - mládě mamuta přivezeného z Arktidy. Do toho se zaplete uklízečka, šílený profesor, lovkyně Trefová a další více či méně bláznivé postavy.

Knížku jsme opět "sjeli" cestou na dovolenou a užila si ji celá rodina. Pan Lábus předvádí svůj standardní koncert, kdy mění hlas pro každou postavu a je prostě úžasný jako vždy.

Vek 6 - 8 rokov Vek 9 - 11 rokov Vek 12 + Dievča hrdinka

Recenzia audioknihy Stopařův průvodce galaxií 2: Restaurant na konci vesmíru

15.12.2020 Overený nákup

Vojta umí

Po špičkovém přednesu prvního dílu v osobě Vojty Dyka jsem měl k druhému Vojtovi - Kotkovi - trochu skepsi. Musím, ale říct, že měnění hlasů a celková dynamika mu prostě jde a je občas ještě lepší. Dějově mě knížka tolik nenadchla, samozřejmě že děj je prošpikovaný vtípky a je v něm spousta civilizací, ale i tak je to spíš kolekce skečů, než knížka, která by dějem chytla za srdce a na konci jste si řekli WAU.

Vo vesmíre Humor Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Dědečkův velký útěk

12.12.2020 Overený nákup

Dokonalá kombinace Walliamse a Lábuse

Knížky od Walliamse máme se synem (8) opravdu rádi. V této je ve středu dění popletený dědeček, který se vrací do své nejslavnější doby, kdy ve Spitfiru bránil Británii ve II. světové válce. Jeho "spoluhráčem" je vnuk Jack, který ho pomáhá tahat z malérů. Knížka je zase plná vtípků a narážek. A dojde i na královnu a samozřejmě Rádže. Jiří Lábus opět bezchybný, měnící hlas pro každou postavu, prostě opět koncert.

Vek 6 - 8 rokov Vek 9 - 11 rokov Chlapec hrdina

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší

28.11.2020 Overený nákup

Završění ságy

Poslední knížka z trilogie. Završuje osudy Jacoba a podivných dětí s jejich imbrinami. Přednes je poutavý, Viktor Dvořák mění i hlasy a tempo, takže audio verze zaujme provedením.

Recenzia audioknihy Malý miliardář

08.11.2020 Overený nákup

Walliams umí

Walliams je náš oblíbený rodinný autor - do auta s dětma je to prostě ideální. Miliardář není nijak moc moralistní, jen prostě to co čekáte - že prachy nejsou všechno a přátele a spokojenost vám nekoupí. Interpretace Jiřího Lábuse bezchybná jako vždycky, prostě umí.

Vek 6 - 8 rokov Vek 9 - 11 rokov Chlapec hrdina

Recenzia audioknihy Aristokratka u královského dvora

22.10.2020 Overený nákup

Zase prča

Až na třetí - slabší - kňížku mám tuhle sérii fakt rád a nezklamala ani teď. Děj je pokračování předchozí knížky kdy málem došlo k uloupení “Bordelu v kuchyni” od Rembranta. Obraz jeted v Nizozemí a královna chce osobně poděkovat. Veronika Kubařová zase čte “deníky” jako by to byly její vlastní.

Recenzia audioknihy Jedlová samota

07.10.2020 Overený nákup

Vyšetřování masakru

Kniha vychází z události na Hinterkaifeck - doporučuji si pročíst článek na wikipedii. Kniha ukazuje událost jak z pohledu pozorovatele přímo na místě, tak z pohledu vyšetřovatelů prostřednictvím výslechů. Škoda, že je tak krátká, příběh se asi dal i víc rozvinout, na druhou stranu nenudí. Škoda je taky kvality nahrávky, kdy je slyšet drobné bzučení po celou dobu knihy - není to prostě úplně čistý zvuk. Na druhou stranu interpreti, kteří se střídají a čtení Jiřího Dvořáka jako hlavního vypravěče stojí za to.

Historická Podľa skutočných udalostí Explicitné scény

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

06.10.2020 Overený nákup

Pokračování trampot dětí

Podivné děti se snaží po celou dobu knihy zachránit svoji imbrinu slečnu Pelegrinovou z ptačí podoby. Četba je dobrá, semtam se projeví i emoce atp. Knížka mě bavila, i když děj je plošší než jsem čekal. Pro pochopení je nutnost mít přečtenou první knihu - musím říct, že už je to nějaká doba, tak jsem si ne všechno hned vybavil a pochopil.

Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Sestry

17.08.2020 Overený nákup

Minier nezklamal

Interpretace pana Schwarze je profesionální, ale trochu “studená”. Minierovy knížky se Servazem jsem si zamiloval i kvůli interpretaci Jiřího Žáka - u kterého bylo cítit, že nemá hereckou školu, ale cit pro text u něj byl neskutečný. Proto srovnávám Mráz a Sestry. Příběh je opět dobře vystavěný, i když není až tak překvapující. Smyčka se postupně stahuje a slepých odboček není tolik. Snad neprozradím tolik, když řeknu, že jsem hledal rukopis Hirtmanna - a dojde na něj, i když jen okrajově.

Severská Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Táta za všechny prachy

09.08.2020 Overený nákup

Skvělá dětská knížka

Podle synka zatím nejlepší knížka od Davida Walliamse. Interpretace Jiřího Lábuse je opět zábavná a bezchybná. Úžasně střídá hlasy a opravdu baví. Dějově - ač se anotace může zdát příliš drsná na dětskou knížku, má knížka smysl a až na vyjímky děj drží. Pan Velikán je zabavný záporák, tatínek je zase klaďas s chybkami. Pro 7+ určitě doporučuji.

Vek 6 - 8 rokov Vek 9 - 11 rokov Vek 12 + Chlapec hrdina

Recenzia audioknihy Bordeří povídačky 2

07.07.2020 Overený nákup

Oddychovka

Fajn oddychová knížka pro děti. Štěňátka objevují a prozkoumávají svět, záhady atp. Interpretace se mi celkem líbila, paní Výtvarová-Krausová mění hlasy, takže se to mému synovi líbilo (8 let), jen mojí ženě občas trhaly uši č a š

Vek 4 - 6 rokov Vek 6 - 8 rokov

Hodnotenie audioknihy Abeceda fondů EU

07.07.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Na volné noze - Speciál

05.07.2020 Overený nákup

Speciál

33 (jestli počítám dobře) autorů - freelancerů dalo dohromady pohled na současnou krizi. Některé jsou dobré a k zamyšlení, některé až knížecí - protože finanční rezervu je dobré mít, ale zvlášť na začátku si ji nevycucáte z prstu

Recenzia audioknihy On-line ZOO

05.07.2020 Overený nákup

O tom jak se chovat na internetu

Knížka určená pro děti - a tak k ní samozřejmě přistupuji. Sedmiletý syn mi nicméně řekl, že už to všechno věděl a znal :) Příběh je procházka po ZOO, kde zvířátka mají počítače a komunikují po internetu. Jsou zde třeba příběhy kyberšikany, sdílení svých fotek atp. Rozhodně to dítěti neublíží, zvláště, když si s ním o tom ještě promluvíte.

Recenzia audioknihy Život na volné noze 2

05.07.2020 Overený nákup

Spíše tipy jak žít

Knížka má čtyři části, vychází z blogů, případně článků.

01 - K cemu je dobry coworking - tipy na coworking, že to není jen o tom, že máte občas místo v kanceláři, ale i o komunitě

02 - Kreativni proces - asi nejzajímavější část - jak nastartovat svůj kreativní proces, autor tvrdí, že neexistuje kreativní blok a že jde jen o špatně řízený proces

03 - Mikrosluzby - od Rohlíku po žehlení, spíš tipy, spousta skryté reklamy, představa, že mi někdo vyčistí dvoje boty a já jsem nadšený, že to stálo jen 800Kč mi připadá vzdálená realitě.

04 - Vstavej a chod - autor říká, že pracuje ve stoje - upřímně pracovat u vyvýšeného stolu je fajn, ale představa psaní knížky na telefonu mě naplňuje spíš hrůzou a představou neefektivnosti

Recenzia audioknihy Život na volné noze 1

04.07.2020

Úvod do života freelancera

Ač krátká, knížka me oslovila. Jedna z kapitol pomáhá s úvahou zda založit firmu, prípadne se stát freelancerem. Další pak úvahy o školení a jak ho dobre delat. Hlas interpreta je príjemny a tempo akorát

Recenzia audioknihy Jak na virtuální školení

03.07.2020 Overený nákup

Ne to co jsem očekával

Ke knize jsem vzhledem k anotaci přistupoval tak, že mi pomůže s přípravou kurzů, které bych přesunul z offline prostředí, kde jsou účastníci se mnou v místnosti, do online prostředí. Po přeslyšení jsem měl pocit zahlcení údaji, sem tam skrytá reklama na Josého studio, tuny tipů na různé softwary a online služby, ale postrádal jsem praktickou část - myšleno od základů co je webinář a jak ho udělat tak aby převod do online měl smysl. Knížka je pro mě jen na půli cesty - pokud bych jen hledal tipy jak video nahrát a umístit na web, pak je ale OK. Interpretace je uspěchaná, člověk o tom ani nemá čas přemýšlet a už se hrne dál...

Recenzia audioknihy Kdo ví, kde budu zítra

03.07.2020 Overený nákup

Americký sen Tomáše Etzlera

Až do poslechnutí této knížky jsem Tomáše Etzlera nijak zvlášť neobdivoval. Věděl jsem, že má něco se CNN, že je (byl) reportér (korektní) ČT z Číny. Tahle knížka - ač je to formátem spíš podcast - ukazuje jeho životní cestu od "emigrace" z Československa po revoluci. Tomáš si prožil americký sen a jeho povídání je naprosto strhující a poutavé. Tato "biografie" mu zajistila u mě nehynoucí obdiv - za jeho lidskost, nadhled, ale i profesionalitu a vnitřní nastavení reportéra.

Jediné co bych knize vytknul je interpretace. První hodina (cca doba ukázky) je hrozně kostěná, je cítit, že rozhovor vzniknul tak, že byl zachycen do formátu knižního rozhovoru a od tam zase čtený. A než si na to čtení pánové zvykli, tak mi to lehce natrhnulo uši.

Recenzia audioknihy Půlnoční gang

28.06.2020 Overený nákup

Pan herec - Jiří Lábus

Jestli si myslíte, že vrcholem pana Lábuse je Marge ze Simpsonových tak neváhejte - tahle knížka je prostě o několik úrovní nad tím. Jiří Lábus tu střídá hlasy jako na běžícím páse a z už tak dobré knížky dělá ještě něco víc. Dějově z anotace může mít člověk strach, že bude příběh smutný, ale pan Walliams i zde ze zvláštních přísad míchá poutavý příběh, který jsme s 8mi letým synem sjeli jedním dechem cestou z Chorvatska

Recenzia audioknihy Lars láme kosti

19.06.2020 Overený nákup

Lars je boží

Druhý díl, miluju přirovnání co Lars breptá, interpretace knížky je výborná, děj lehce předvídatelný, ale knížka má spád a baví, určitě stojí za koupi.