Recenzie užívateľa Zuzana

Recenzia audioknihy Zdravá střeva

05.08.2019 Overený nákup

Zajímavá fakta, mohlo být stručnější

Kniha je plná zajímavých fakt, která se ovšem v zásadě lze shrnout do pár doporučení a vysvětlení. Někdy to na mě prostě bylo dlouhé a opakování toho samého. Navíc mi opravdu nesedla interpretka. Má pro mě zvláštní intonaci zejména na konci vět. Celkově se jedná o důležitou a zatím příliš neprobádanou oblast lidského zdraví. Takže jediné, co nakonec z celého textu vyplývá je - jezte zdravě - hodně vlákniny a kvašené potraviny, minimum těch průmyslově zpracovaných, hýbejte se a pokud možno neberte antibiotika a čekejte na výsledky dalšího výzkumu.

Recenzia audioknihy Faktomluva

09.06.2019 Overený nákup

Optimismus podložený čísly

Velmi zajímavá kniha, která vyvrací zažitý pesimismus a nabízí alternativu k světonázoru, že všechno s námi jde od desíti k pěti. Navíc učí čtenáře vyhledávat fakta, porovnávat je a orientovat se ve zpravodajství. Dále poukazuje na zásadní iluze a instinkty, kterým máme tendenci podléhat. Kniha by měla být povinnou četbou pro učitele, žáky, novináře, politiky...Jediná výtka z mojí strany je, že se málo věnuje problematice životního prostředí.

Recenzia audioknihy Proč spíme

31.05.2019 Overený nákup

Jak přestat s pitím kávy, alkoholu, kouřením, začít cvičit a chodit spát se slepicemi.

Wow! Už dlouho jsem "nečetla", tak skvěle napsanou populárně naučnou knihu. Je nabitá zajímavými a užitečnými informacemi, které jsou podloženy daty a argumenty. Navíc je podaná zábavnou formou, o čemž svědčí i fakt, že jsem ji doposlouchala za týden. Naprosto vás namotivuje chodit včas spát, přestat odpoledne pít kávu a večer alkohol a mnoho dalšího. A je skvěle načtená.

Recenzia audioknihy Ostré předměty

22.10.2018 Overený nákup

Populární thriller je spíše zklamáním

Knihu jsem si vybrala zejména kvůli populárnímu seriálu a autorce, jejíž předchozí příběh se mi líbil. Bohužel tento byl pro mě zklamáním. Dějová linka mě nudila, nebyla zajímavá ani napínavá. Nedokázala jsem se ztotožnit s žádnou z postav. Všechny mi připadaly vzdáleně vadné (všichni jsme nějak vadní, ale tohle je úplně jiná množina). Dlouho jsem si zvykala na interpretaci, která ve mě vyvolávala dojem obtížnosti, rezignovanosti a totální odtažitosti od světa. Což na hrdinku asi sedí, ale mě to štvalo. Vyústění pak nebylo ani překvapení ani zajímavé.

Recenzia audioknihy Mucholapka

08.07.2018 Overený nákup

Dánovka, která nezklame

Další z řady knih Daniela Dána, které velmi ráda poslouchám, protože si snadno zapamatuji děj a tak nevadí, že je poslech přerušovaný. Příběh navazuje na předchozí Muchu a mimo jiné mě na něm bavilo i to, že je postavený na základě skutečných událostí. Interpret je skvělý, ani už si neumím představit jihého. Další Dánovku si zase brzy ráda poslechnu.

Recenzia audioknihy Osm hor

22.04.2018 Overený nákup

Horalové mizí

Kniha sleduje příběh hlavního hrdiny od dětství do současnosti. Má vztahu k horám ukazuje jeho vztah k životu, lidem a proměny v čase. Oceňuji poetiku a obrazomalebnost. Příběh na většině míst příjemně plyne, ale občas se tempo zpomalí a to je pak skoro nuda. Je civilní a přesto velmi hluboký. Interpretace je skvělá a dodává knize klid a pevnost jako ty hory :). Přesto jsem se naskočí nemohla zbavit pocitu, že ještě něco chybí. Že katarze nebyla úplná.

Recenzia audioknihy Mucha

02.03.2018 Overený nákup

Detektivka jak má být

Dánovky mě baví, protože jsou vynikající kombinací skvělé interpretace a kvalitního příběhu. Navíc si myslím, že na audioknihu jsem knihy s napětím nejlepší, protože je snažší u nich udržet pozornost. Tady mě baví i svérázní hrdinové, blízké prostředí a celková uvěřitelnost a civilnost příběhu.

Recenzia audioknihy Bílá velryba

07.02.2018 Overený nákup

Klasika zklamala

V rámci povinné četby se mi do tohohle tlustospisu nechtělo, tak jsem zvolila audioknihu, protože jinak mě téma lákalo. Moc se mi líbila interpretace, ale příběh samotný mě moc nezaujal. Lovení velryb mi není blízké, spíš jsem proti. Doufala jsem, že si ale užiji psychologický rozměr románu, to je to, co mě zajímá. Bohužel, až na pár světlých míst, jsem toho pro sebe moc nenašla. Holt jsem fandila Moby Dickovi.

Recenzia audioknihy Zdochnuté srdce

09.11.2017 Overený nákup

Lehký a vtipný příběh na odreagování

Zuzana Fialová je skvělá a příběh oživuje. Jinak se jedná o poměrně všední děj v nám blízkém prostředí. Na odreagování perfektní. Nic hlubokého. Dobře se mi poslouchal v MHD i při úklidu a vaření :-D.

Recenzia audioknihy Cela číslo 17

11.08.2017 Overený nákup

Inteligentní detektivka

Tohle byla moje první kniha od Dominika Dána. A určitě se k němu vrátím. Příběh je rozdělen na dvě části - vyprávění odsouzeného a vyšetřování. Druhá část mě bavila víc, asi proto, že je méně depresivní. Líbí se mi, jak autor používá jazyk, vyjadřování všech postav je přirozené a chování více méně uvěřitelné. Jediné co bych autorovi vytkla, je jeho vztah k ženám. Všechny jsou v knize vykresleny opravdu nelichotivě - slabošské, povrchní, vypočítavé mrchy. Interpretace mě bavila. Slovenština je krásná.

Recenzia audioknihy Kosmonaut z Čech

21.07.2017 Overený nákup

Zábava nejen na cesty

Kniha se mi poslouchala dobře nejen v autě, ale i u jiných příležitostí. Příběh dobře navazuje a není nijak složitý. Přesto je v něm několik hlubokých myšlenek. Osobně bych ho zařadila někam mezi Fabera a Hajíčka. Interpretace se mi líbila a ke knize se dobře hodila. Potřeba se neustále vyrovnávat se socialistickou minulostí, už mě trochu otravuje, ale kniha mě i přesto bavila.