Recenzie užívateľa Jitulech

Hodnotenie audioknihy DNA

16.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cela číslo 17

10.05.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ve službách zla

05.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Digitální minimalismus

24.02.2020 Overený nákup

Užitečná kniha po "ameriku"

Aktuální a zajímavé téma. Rozhodně Vás donutí přemýšlet o Vašem životě, o tom jak ho trávíte, jak nakládáte se svým časem, jestli vůbec dokážete být "sami" bez vnějších podnětu jen se svými myšlenkami. Musím upřímně říct, že mě dílo inspirovalo udělat pár změn ve svém digitálním světě. Nicméně vše je řečeno asi desetkrát a často jsem se musela smát, jak autor radí, co vše je možné dělat ve volném čase. Tyto pasáže už mi přišly opravdu pro "pacienty", ale asi takových na světě běhá čím dál víc. Suma sumárum je kniha užitečná, k zamyšlení, vše by však šlo vyjádřit ve stručném e-booku nebo na pár "slajdech" prezentace. Navíc kapitola o finanční nezávislosti je pro obyvatele ČR naprosto irelevantní, je to poplatné čistě životu v USA. Interpretaci a dramaturgii nelze vytknout vůbec nic. Je bezchybná.

Recenzia audioknihy Hedvábník

20.01.2020 Overený nákup

Skvělý příběh v horší dramaturgii a režii

J.K. Rowlingová umí psát skvělé detektivky. Svérázný detektiv Cormoran Strike je skvělý románový hrdina a to jednak díky své pohnuté minulosti, tak díky svému velmi osobitému a nekonvenčnímu přístupu k tradičním společenským hodnotám a v neposlední řadě díky svému úsudku a inteligenci. Ta chemie mezi ním a kolegyní Robin je velmi silná a tvoří nedílnou součást celého příběhu. Je to detektivka klasické školy. Detektiv pátrá, skládá, odhaluje jednotlivé střípky obskurní vraždy druhořadého pisálka. Do poslední chvíle opravdu netušíte, kdo je vrah...Celkový dojem ze skvělé kriminálky bohužel kazí nelogické a místy velmi časté hudební předěly. Petr Oliva je určitě skvělý herec, nicméně na Cormorana, kterému je 35 let, je zkrátka příliš starý a místy afektovaný.

Recenzia audioknihy Červenka

20.01.2020 Overený nákup

Harry a Hynek je skvělá dvojice

Moje první audiokniha v sérii Harry Hole a nejsem zklamána. Příběh se záměnou identity je sice lehce překombinovaný, ale interpretace Hynka Čermáka tomu dává ty správné "temné" grády. V zákopové zápletce ze druhé světové války jsem se občas ztrácela a pomyslná otázka "Kdo je kdo" vlastně trvala až do konce příběhu. Jo Nesbo píše mnohovrstevnatě, vždy je tam jedna "nosná" detektivní linie plus jedna "vedlejší" z detektivního sboru a samozřejmě je tam osobní a milostné trápení samotného Harryho. Vlastně je to v každé knize o Harrym (které jsem dosud od JN četla) stejné, stejný koncept příběhu, ALE je to koncept velmi zábavný a napínavý. Doporučuji!

Recenzia audioknihy Vyvolávač deště

21.11.2019 Overený nákup

Pro milovníky soudních dramat nezbytné

Typická Grishamovka...tedy drama ze soudní síně! Hlavní hrdinou je začínající právník, který to na startu opravdu nemá jednoduché. Příběh má několik dějových linií. Tou hlavní je obhajoba nemocného chlapce a jeho rodiny, kteří požadují náhradu od pojišťovny na zdravotní péči. Druhou linií je samotný příběh začínajícího advokáta, který tedy rozhodně nemá na růžích ustláno. Jako ostatně žádný začínající právník v Memphisu. Třetí linka je takříkajíc milostně-právní. Všechna tři dějová vlákna se mistrně prolínají v jeden celek. Obzvlášť pasáže ze soudní síně jsou brilantní. Ondřej Brousek je skvělý interpret, plynule přechází do různých hlasových poloh a hlavní postava mladého advokáta mu dokonale sedí. Střih a hudební předěly jsou nerušivé a nenásilné. Jako žánrovou knihu doporučuji všemi deseti.

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

21.11.2019 Overený nákup

Skvělé vyvrcholení série Milénium

Pokračování série Milénium od Davida Lagercrantze má vzestupnou tendenci. Po IT speciálu Dívka v pavoučí síti, po genetickém pojednání Muž, který hledal svůj stín, přichází závěrečná část, kde se opět prolíná několik dějových linií - už skoro tradiční "rodinná" Lisbethina linka a nová, která nás zavede do Himalájí. Spojkou je jako vždy Mikael Blomkvist. Himalájská linie mě bavila velmi. Lisbethina o něco méně, přesto byla poutavá. Konec této části byl celkem předvídatelný. Co povyšuje dílo o level výš, je interpretace Martina Stránského. Kdybych mohla, dám mu hvězd deset. V jeho podání bych si ráda dopřála další pokračování Milénia, ale zřejmě je už opravdu konec. David Lagercrantz myslím velmi důstojně navázal na odkaz Stiega Larssona a já se těším na další jeho knihy.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

07.11.2019 Overený nákup

Další příběh superhrdinů

Další díl série Millénium se zabývá tématikou genetiky. Je to nosné téma celého příběhu, protože se dotýká i samotné Lisbeth. Její příběh se opět propojí s Mikaelovým. tak jak jsme zvyklí. Tento díl se mně osobně líbil více než díl čtvrtý. Pojednání o genetice a dvojčatech bylo velmi zajímavé. Vlastně to na celé sérii Millenium oceňuji nejvíce, má to vždy přesah do nějaké společensko-vědní oblasti, je to vždy více, než smyšlený příběh. Martin Stránský opět bez chyby, stejně jako zpracování celé audioknihy.

Recenzia audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

18.10.2019 Overený nákup

Důstojné pokračování Millenia

4. díl ságy Millenium v podání Martina Stránského je celkově skvělé. Samozřejmě, že to není Larsson, nicméně pokračování je to důstojné. Místy jsem se ztrácela v přetechnizované, vědecké a matematické terminologii, ale příběh jako takový drží pohromadě a rozuzlení je jasné. Opět zde máme superhrdinku Lisbeth a trochu unaveného novináře Blomquista, jejichž cesty se opět propojí. Objeví se zde nová postava z Lisbetina dětství, její sestra, která významně zamíchá kartami. Jedna dělová linie je věnována autismu, což bylo moc zajímavé. Nicméně děj jako takový je soudržný, možná lehce překombinovaný, ale poslech jako takový je perfektní. Martin Stránský je král přednesu, režie, střih, hudba na jedničku.