Recenzie užívateľa Krkořka

Recenzia audioknihy Dobrá znamení

08.02.2021 Overený nákup

Nebe vs peklo vs Tadfield

Skvělý příběh pro milovníky jazykových punu Zeměplochy i fanoušky Gaimanových fantazijních světů. V Dobrých znameních je všechno dohromady, a přitom neopustíme Zemi. Maximálně trochu nakoukneme do nebe a pekla. Protože když se jeden ne-úplně-hodný anděl a jeden ne-úplně-zlý démon rozhodnou, že život na Zemi je vlastně fajn a byla by škoda, aby skončil kvůli nadcházející apokalypse, můžeme se těšit na skvělou jízdu. Koneckonců, vyjedou i Jezdci apokalypsy.

Nie je súčasťou série Humor

Recenzia audioknihy Muž jménem Ove

02.02.2021 Overený nákup

Nastartujte Saab a jedem

Muž jménem Ove je důkazem, že i vážné téma se dá zpracovat s lehkostí a humorem. Chvílemi chcete nerudného staříka poslat ke všem čertům, chvílemi smíchy vyprsknete nad jeho paličatostí a jindy vás zase dojme k slzám. Skvělý mix emocí, poutavého příběhu a rozmanitých postav.

Recenzia audioknihy Svědectví

02.02.2021 Overený nákup

Zpátky do Gileádu

Kniha sice o dost skočí v čase oproti Příběhu služebnice, to jí však neubírá na působivosti, naopak. Neúprosná realita Gileádu se vším, co k němu patří, vás chytne a nepustí. Mladým hrdinkám příběhu budete držet palce a možná najdete trochu pochopení i pro všemi obávanou tyranku tetu Lydii. Jediné mínus je tentokrát interpretace. Obě svědectví mladých dívek jsou místy nepříjemně přehrávaná, trhalo to uši a mít je obě (hlavně Nikolku) po ruce, nejradši bych je propleskla.

Dystopia / Postapo Na Zemi Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Born to Run - Zrozeni k běhu

02.02.2021 Overený nákup

3,2,1.....START

Moc zajímavá a poutavá kniha nejen o běhání. Autor nenásilnou formou sděluje suchá fakta, ale zabalil je do svých vlastních lapálií spojených s běháním, hledáním bájného Bílého koně a závoděním s Tarahumary. Pozorný posluchač tak může získat spoustu skvělých tipů pro vlastní tréninky, ale stejně tak si může jen užívat příběh. Mile mě překvapila pasáž o Emilu Zátopkovi, nečekala jsem ji. Knížka se poslouchala příjemně, předěly vůbec nebyly rušivé a pan Dušek jako interpret neměl chybu.

Recenzia audioknihy Hana

14.12.2020 Overený nákup

Hana

Skvělá ukázka toho, jak na osudu fiktivní rodiny ukázat (h)různé historické souvislosti. Silný příběh vyprávějící o několika generacích jedné rodiny a o tom, jak ji události a shody okolností nejen během 2. světové války semlely a také o tom, jak se na stejnou situaci mohou dívat dva různí lidé.

Recenzia audioknihy Mach a Šebestová (komplet)

14.12.2020 Overený nákup

Zpátky do 3.B

Mach, Šebestová, Jonatán a jejich kouzelné sluchátko v jednom velkém balíčku. Postavy z oblíbeného večerníčku jsou notoricky známé, proto mě mile překvapilo, že některé z příběhů (hlavně v historii) jsem dosud neznala, takže jsem si je mohla poslechnout jako novinku. Tak popadněte svoje sluchátko, nebudete litovat.

Dievča hrdinka Chlapec hrdina Krátke rozprávky

Recenzia audioknihy Tři muži ve člunu

14.12.2020 Overený nákup

Tam a zase zpátky (o člunu nemluvě)

Přestože je obsah knihy zkrácen (proto jedna hvězda dolů), stále v ní zůstává to nejzábavnější. Eskapády tří mužů (a psa) plavících se po řece vylíčené s nezaměnitelným britským humorem hlasem pana Víznera (takže si nemůžete nevzpomenout na jeho legendárního Saturnina) stoprocentně vykouzlí úsměv na tváři.

Recenzia audioknihy Proč spíme

04.12.2020 Overený nákup

Zzzzzzz

Kniha vás provede různými zákruty spánku a snění, vysvětlí proč, kdy, jak a hlavně co se stane, když nám náhodou spánek chybí. Je nabitá fakty a srozumitelně je předává, což je fajn. Na druhou stranu poslech byl celkem náročný, asi bych si knihu lépe vychutnala v psané podobě. Chápu, že literatura faktu se interpretuje obtížněji tak, aby zaujala, ale někdy jsem měla skutečně problém při poslechu udržet pozornost a neusnout (ačkoliv pana Walkera by tento fakt jistě potěšil).

Teoretická

Recenzia audioknihy Stopařův průvodce galaxií 2: Restaurant na konci vesmíru

02.12.2020 Overený nákup

Šílená jízda vesmírem a časem pokračuje

Změna interpreta i přechodů mezi kapitolami druhému dílu ohromně prospěla, tentokrát jsem si poslech opravdu vychutnávala. Příběh je stále roztomile ztřeštěný a plynule navazuje na první díl, takže nepropadejte panice a nezapomeňte: 42!

Na Zemi Vo vesmíre Humor

Recenzia audioknihy Jak vytrhnout velrybě stoličku

02.12.2020 Overený nákup

To sestrojíš vodní jeřáb...

Nesmrtelná klasika, ve které si malý Vašek hledá náhradního tatínka, v podání paní Postlerové je skvěle zpracovaná audiokniha, která zpříjemní nejedno odpoledne. Skvělé

Recenzia audioknihy Smrtka

09.11.2020 Overený nákup

Návyková pecka

13 hodin uteklo jako voda, dlouho se mi nestalo, abych knihu zhltla takřka na posezení. Příběh odsejpá a snadno se v něm zorientujete. Interpretace skvělá. Těším se na další díly.

Recenzia audioknihy Stopařův průvodce galaxií

09.11.2020 Overený nákup

Nepropadejte panice, je to skvělý!

Stopařův průvodce je klasika, které audioverze moc sluší a hezky se poslouchá. Jediné, co mi trochu vadilo, byly přechody mezi kapitolami a interpretace Forda Prefecta, ty byly trochu otravné, ale jinak nemám co vytknout. Takže popadněte ručník, kopněte do sebe Megacloumák a vyražte na cestu po galaxii, bude to nezapomenutelná jízda.

Vo vesmíre Humor