Recenzie užívateľa Ondra

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

06.02.2021 Overený nákup

Klasická Agatha

Opět výborná Agatha Christie a výborný Lukáš Hlavica! Ten už by si měl na Hercula Poirota zařídit ochrannou známku :) Jinak příběh klasický, velké sídlo, vražda a jen omezená skupinka možných pachatelů... A opět jsem se skvěle bavil. Konec byl opravdu překvapivý, jak už to tak u Agathy dost často bývá, zkrátka, nebudete se rozhodně nudit.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Klasická Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Konec hlídky

14.12.2019 Overený nákup

Více než důstojné ukončení série

Ano, dalo by se říct, že poslední díl Kingovy trilogie byl lehce přitažený za vlasy v podobě scifi prvků, ale já jsem se bavil, tak nějak jsem Billovi a jeho kumpánům furt držel palce a nechal se dějem lehce poposouvat, až jsme se dostali ke smutnému, ale více než důstojnému konci. Z interpretů bych vyzdvihl především Kajetána Písařovice, jeho Brady byl lahůdka. Moc jsem se bavil a to je asi nejvíc! Doporučuji!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

25.09.2019 Overený nákup

King je prostě král...

Skvělé pokračování příběhu, s hlavním hrdinou se prostě musíte naprosto sžít a jen bez dechu sledujete, jak se bude příběh dál odvíjet. Navíc Jan Kanyza a jeho hlas je něco, co Vás prostě k této knize naprosto připoutá. Těším se na třetí díl!

Recenzia audioknihy Firewall

15.05.2019 Overený nákup

Kurt Wallander poosmé

Už jsem si u téhle série zvyknul, že příběh není naprosto precizní, tady je lákadlem spíš osobnost Kurta Wallandera, obyčejného poldy se všemi chybami, který je prostě a jednoduše uvěřitelný. Tentokrát se pouští na půdu pro něj trochu nestabilní, protože technika pro něj nebyla nikdy silnou stránkou. Zvládne to ale bravurně za cenu riskování svého vlastního života, což je pro něj, jak už jsem si zvykli, typické. Linka s Martinsonem mě docela dostala, jestli jsem to od někoho nečekal, tak to byl on. Jsem zvědavý na další pokračování, can't wait :) A Jiří Vyorálek by měl seknout se vším a už jen namlouvat audioknihy, jeho hluboký hlas je neskutečně uklidňující :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Někdo blízký

29.04.2019 Overený nákup

Mrazivý příběh

Uf, z téhle audioknížky mi běhal mráz po zádech, v tom dobrém slova smyslu ovšem. Pokud jste rodič, tak to máte určitě stejně - nejhorší, co se může stát, je když jsou do děje zatažené děti... Z téhle rodiny jsem měl špatný pocit od začátku do konce, ovšem ke konci jsem už vůbec nevěděl, která bije :) Interpretace byla skvělá, naproto mě pohltila. Poslechl jsem asi během dnů, nedalo se prostě čekat. Doufám, že brzy vyjde i druhý díl s inspektorem Fawleym, jakkoliv se tedy zrovna moc nevyznamenal :) Těším se!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Enderova hra

02.11.2018 Overený nákup

Neurazí, nenadchne

Příběh je asi notoricky známý díky filmu. Taky jsem ho viděl ještě před tím, než jsem poslechl knihu. Asi jsem očekával větší bombu, jakkoliv mě popisy taktických her hodně bavily, očekával jsem od toho víc. Například film Marťan byl super, ale kniha (včetně audioknihy v podání Jana Zadražila a Jana Vondráčka) byla naprostá bomba a asi jsem měl stejná očekávání i u Endera. Interpretace byla fajn, nenadchla mě, ale ani nezklamala. Do druhého dílu bych už asi nešel, na to existuje podstatně vysoké množství lepších titulů.

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

12.08.2018 Overený nákup

Vraždy v Midsomeru nezklamaly

Moc jsem se těšil na první díl a musím říct, že jsem se dost dobře bavil. Příběh pěkně zamotaný, jednotlivé postavy kvalitně vykreslené a přednes pana Beneše byl skvělý, upřímně doufám, že dojde k namluvení i dalších dílů, já bych si je rozhodně koupil :)

Recenzia audioknihy O krok pozadu

09.05.2018 Overený nákup

Zatím nejlepší Mankell

Opět skvělý Jiří Vyorálek drží v celé sérii H. Mankella odlišný hlas všech hlavních postav jeho vyprávění je strhující. Samotný děj je také výtečně propracovaný a napínavý a s Wallanderem, jakožto zástupcem "obyčejných policistů" se rychle ztotožníte. O to víc mrzí trošku nelogické zasahování do příběhu dramaturgickými změnami. Některé dějové linky jsou v audio podobě knihy prostě vynechány, několik příkladů za všechny, Wallander (zřejmě) napadne na místě činu v lese nějakého běžce, o tom se v kusích informacích dozvíme v pozdějších kapitolách, ale co se stalo nebo jak se to stalo, to už nevíme. Nebo když Wallander objeví tajnou skrýš s fotografiemi (pravděpodobně) v bytě Svedberga, opět se o tom z audioknihy nedozvíme. Na konci jedné z kapitol se chystá Wallander do svého bytu vyměnit si špinavou košili, na začátku další kapitoly čeká na Ebu, až mu košili doveze, kde a kdy ji požádal, aby mu pro košili dojela? A tak bych mohl pokračovat dále. Tohle trošku během poslechu rušilo, protože si musíte dávat pozor, co asi nebylo v audioknize interpretováno a domýšlet si souvislosti, které by tam normálně (v tištěné nebo e- verzi knihy) byly. I tak to byl ale díky výkonu p. Vyorálka zážitek.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.