Recenzie užívateľa COLONetiCZ

Recenzia audioknihy Strach

22.11.2019 Overený nákup

Tak Karika tentokrát zklamal

Musím říct, že na tohle jsem se po povedené Trhlině dost těšil. Po několika kriminálkách mi přišlo vhod, že se objevila nová Karikova kniha a nečekal jsem ani na začátek měsíce na nový kredit a hned jsem si ji koupil.

Těžko vyčítat čisté horrorové žánrovce, že se postavy chovají nelogicky až praštěně a snaha o navození husté atmosféry děj hodně zpomaluje. Bohužel tohle na mě vůbec nefungovalo. Většina "hrůzy" je postavená na tom, že všechny postavy jsou psychicky fakt hnuté a stačí jim tedy málo a už jsou totálně v háji - takže se vlastně nemusí nic moc dít, jen postavám "straší ve věži" a to mi přijde hodně málo. Některé pasáže včetně závěru pro mě byly téměř k nepřežití. Občas se vynořilo něco slibně zajímavého, aby se to za chvíli zas rozředilo v nudě. Oproti Trhlině autor v některých pasážích zahušťuje atmosféru barvitými obrazy násilí - bohužel naprosto účelovými a zbytečnými - v důsledku pro mě až směšnými, při představě, jak to tam někdo aranžuje pro postavy na které stačí zablikat baterkou aby se totálně sesypaly - takže v důsledku to tam je jen pro čtenáře/posluchače, aby si asi řekl "Huu, to je teda ostrý".

Bohužel, po této zkušenosti už budu k dalším dílům autora přistupovat podstatně obezřetněji. Co se týká interpretace, tak ta především, mě u poslechu udržela až do konce - je perfektní.

Recenzia audioknihy Dokonalá kořist

18.10.2019 Overený nákup

Povedené pokračování série

Tentokrát je příběh a vraždy ještě ujetější a zvrácenější než v předchozím díle - nejsem si úplně jistý, jestli je tento trend úplně nezbytný, ale radši nad tím nebudu moc přemýšlet a kazit si jinak velice dobrý dojem z knížky. Příběh je opět podaný velice svižně a poutavě i když jsem se přistihnul, že jsem si na několika místech pohrával s myšlenkou pasáž přeskočit, protože byla nudná až hrůza. Myslím tím pasáže, kdy si Luc řeší své osobní problémy a démony minulosti - chápu že to má přispět k plastickému vykreslení jeho osobnosti atd., ale mě to ukrutně otravovalo. Už jen proto, že jsem si zvyknul, že tahle série je hodně akční a děj jde rychle kupředu. No v těchto pasážích to hrozně přešlapuje na místě. Přesto opět skvělý poslech a těším se na další díl. A i když za hlasem Jana Šťastného stále vidím toho doktora z Ordinace, jeho interpretaci není co vytknout.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Krv prvorodených

16.10.2019 Overený nákup

Pokračování na které jsem se opravdu těšil

Krásný druhý díl série. Byl jsem opravdu zvědavý na to, jak se autor popasuje s pokračováním a jsem opravdu nad míru spokojený. Příběh i zápletka jsou originální a zajímavé, hlavní vyšetřovatelské trio se nám ještě více "vybarví" a k tomu rétoricky poutavé podání Marka Geišberga, který se musel popasovat s více "ř" než se mu asi líbilo. Každopádně nejde odtrhnout uši do poslední tečky a těším se na další díl.

Recenzia audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

24.09.2019 Overený nákup

Opravdu pekelná detektivka

Ze začátku jsem měl podezření na nějakou zahraniční Vondruškovinu, ale naštěstí jsem se mýlil. Děj je mnohem propracovanější se zajímavými zvraty a postavy nejsou tak tupě šablonovité a předvídatelné. Děj se žene kupředu bez zbytečných záseků a nafukování. Stále se něco děje. Velice pěkně napsáno a načteno. Těším se na další díly.

Recenzia audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

30.07.2019 Overený nákup

Tak tohle se opět povedlo!

Po delší době opět svěží vítr z východu. Po Dominiku Dánovi další autor, který se s tím opravdu nemaže a bez špetky romance vás pošle rovnou na popraviště. Příběhy to jsou věru obyčejné a jednoduché - doba a prostředí které popisuje nebyla pro intelektuály a romantiky - peníze, moc a rychlá řešení. Atmosféra je tu hustá tak, že by se dala krájet jen motorovou pilou a postavám posluchač uvěří každé slovo i každý čin. Po několika knihách kde člověk nemohl nepřemýšlet jestli byl autor placený od slova, když hrdinům trvá přejít z obýváku do kuchyně 3 stránky je ta přímočarost opravdu osvěžující. A interpretace skvělá - nevím jak to ti slovenští rétoři dělají, ale po nepřekonatelném Mariánu Geišbergovi je tu další mistr mluveného slova ze Slovenska.

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

30.04.2019 Overený nákup

Gedeon Rath ani tentokrát nezklamal :)

Detektivní příběh zasazený ve stejných kulisách a stylu jako první díl. Příběhově mi tento přišel ještě o kousek lepší. Velice sympatické mi přijde, že hlavní hrdina není klasický detektiv-sociopat, životně na dně, zužovaný alkoholem a špatnou životosprávou. Přesto se mnohdy děj komplikuje a posouvá do slepých uliček díky jeho nelogickým a svéhlavým rozhodnutím a čtenář/posluchač si opakovaně pokládá otázku "Proč proboha?" Každopádně je děj velice svižný, interpretace příjemná na poslech včetně hudební složky, kde zazní i několik nadstandarně povedených a překvapivých podkresů. Nelze jinak než doporučit...

Recenzia audioknihy Sběratel kostí

26.03.2019 Overený nákup

Určitě jedna z těch kvalitnejších knížek, ale...

...pro mě už je tento typ příběhů a postav až moc přitažený za vlasy. Zpracování ani interpretaci nemůžu nic vytknout, ale je to prostě až moc stará škola - zločinec i vyšetřovatel jsou až moc románově stylizovaní a v dnešní době jsou tyto reálie včetně vyšetřovacích postupů už překonané. Nicméně pro fanouška detektivek to rozhodně není špatná volba...

Recenzia audioknihy Zabijáci

21.04.2015 Overený nákup

Oddělení Q ani tentokrát nezklamalo :)

I druhý díl si drží standard velice kvalitní severské krimi - příjemné je, že na rozdíl od jiných knih v tomto žánru, převládá spíše ta krimi složka. Ač se děj točí kolem zvrácenosti a násilí tak mi nepřišlo přehnané nebo samoúčelné s cílem za každou cenu šokovat. Jediné co mne šokovalo bylo jak svižně děj odsejpá až byl najednou konec :) Interpretace Igora Bareše naprosto bezchybná. Už se těším na další díl...