Recenzie užívateľa Dibelka

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Černý led

30.11.2020 Overený nákup

pohádkový Harry Bosh

Nemám ráda detektivky. Ale Harry Bosh je jiný. Samorost, který si dělá vše po svém a i když trpí, vyplácí se mu to. Sice je jen tak mimochodem detektiv řešící vraždy, ale jde spíše o náhled do jeho duše, vlastního života a jeho problémů. Líbí se mi myšlenkové pochody a jeho intuice. Přála bych mu více pochopení a štěstí v osobním životě.

Tento díl na mě působil tak trošku pohádkově. Už se těším na další pokračování - doufám že je bude opět číst Martin Preiss. Jeho projev je neskutečný......

Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Cesta do pravěku

29.11.2020 Overený nákup

Kdo by neznal Cestu do pravěku.....

Myslela jsem, že jde o čtený příběh, ale z podání film + komentář Oldřicha Kaisera jsem nadšená.

Velmi povedené zpracování. Celý film to dostalo ještě o level výše.

Recenzia audioknihy Zahrada

29.11.2020 Overený nákup

Tato verze není úplná

Zahradu jsem neměla ráda už jako dítě. Nelíbily se mi obrázky v knize a příběh mě nenadchl. Synovi číst se mi ji moc nechce, máme lepší knihy. Protože má rád "poslouchačky" před spaním, pustila jsem mu Zahradu. A ovace se nedostavily. Nelíbí se mu ani pohádka v TV. Možná později a budu ji muset číst.

Hlas Karla Hogera je lepší u pejska a kočičky, tady mi nesedí. A tato verze není úplná.

Vek 4 - 6 rokov

Recenzia audioknihy O té sani z Vojtěšské ulice

29.11.2020 Overený nákup

Pro děti kouzelné.......

Poslouchali jsme s 5ti letým synem jako "poslouchačku" před spaním. To je táááááák krásné.........

Michal Pešek mluvil tak procítěně až mi ho bylo líto. Škoda, že pohádka není delší......

Vek 4 - 6 rokov

Recenzia audioknihy Nabíječ

29.11.2020 Overený nákup

Jak dokáže interpret zničit knihu :(((

Kniha je moc fajn, žádná drzá erotika či porno. Má příjemný příběh z života mladých lidí a je i líbivě a vtitně psaná. S hlasem jiného interpreta by byla moc fajn. Ale se Sárou Saudkovou ne. Tato sexydiva asi sex nikdy neviděla ani z rychlíku, protože to, co předváděla, je hrozné. A číst asi taky moc neumí, jelikož to její stereotypní hrkání se nedalo poslouchat. A občas by si mohla cizí slova pustit v Google překladači, aby věděla, jak se vyslovují.

Kdyby šlo dát za přednes -5 hvězd, tak je dostane.

Recenzia audioknihy Neználkovy příhody

29.11.2020 Overený nákup

Neználek se stal nočním kamarádem

Doma máme všechny příběhy Malíčků z Kvítečkova, jen jsme se nikdy nedostali k jejich přečtení. Starší synové už upřednostňují jiné žánry a nejmladší chce na spaní "povídačky." Neználek byl jasnou volbou. Poslouchali jsme za listování knihou a Neználek se stal jeho nočním kamarádem.

Já osobně tedy někdy nechápala ty složité debaty malíčků a malenek, když je to příběh pro předškolní děti. Ale jinak je to vcelku faj. Jen Tomáše Juřičku mám spojeného s Františkem, tak mi jeho hlas tak úplně neseděl.

Vek 4 - 6 rokov Chlapec hrdina Krátke rozprávky

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

29.11.2020 Overený nákup

Takový hlad jsem ještě neměla.....

UPOZORNĚNÍ: poslech této knihy pouze s plným žaludkem!!!

Takový hlad jsem při poslechu ještě neměla! Kdo má odolat popisu jednotlivých lahůdek, chutí a vůní.....??? A to víno....!!! Peter May usiluje o život všem čtenářům/posluchačům. No kdo to má vydržet? :-D)))

Opět krásný příběh zvláštního svérázného Enza, kterému jsem teď rozuměla asi nejvíce a dokonce jsem i věděla, kdo je vrah.....

Pátý příběh psaný tak, že v teplé restauraci Vám bude příjemné teplo a v mrazivém nočním chladu hor Vás budou zábst prsty na rukou a nohou. Ó Enzo, co budeme my posluchači dělat, až vyřešíš všechny Raffeinovy případy?

Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

29.11.2020 Overený nákup

Krásně dojemné

Působí na mě stejně jako film. I slza ukápla.....

Syn má tuto knihu v povinné četbě k maturitě a z tého interpretace má stejný pocit.

Některá díla prostě nestárnou.....

Recenzia audioknihy Když v ráji pršelo

29.11.2020 Overený nákup

Nádherná oddychovka

Klasika Jana Otčenáška, kterou jsme měli na gymplu jako povinnou četbu k maturitě. Bože to už je let..... Ale při poslechu vlastně jako včera. Nic se nezměnilo, stále stejný příběh, jen pár detajlů už chápu jinak.

Nádherná kniha a Táňa Dyková ji čte jako by tam byla ona a ne Lů Kadlecová. Až jsem v zápalu jejího přednesu uvažovala, jestli ji náhodou nezastoupila Bára Hrzánová.

Lehké, poetické až lyrické, krásné a dojemné.... Miluji tuto knihu mého mládí......

Recenzia audioknihy Děs

29.11.2020 Overený nákup

Tak to je DĚS!!!

Paříž mám moc ráda, je to moje oblíbené město a byla jsem tam několikrát. Po přečtení tohoto DĚSu už tam nepojedu.

Jak může někdo tak dopodrobna a do detajlů popisovat takový DĚS??? To je tato kniha psaná úchylným vrahem nebo co???

Je to až moc silný kafe vážení a tento DĚS jsem poslouchala naposled.....

Recenzia audioknihy Volání netvora

29.11.2020 Overený nákup

Přednes lepší než příběh...

Nemyslím si, že toto je čtivo pro ranné puberťáky. Je to složitý ponurý příběh plný problémů, které mají až nelogické řešení. Ve mně vyvolal ponurou náladu a tímata jsou i pro dospělého velmi těžká k přemýšlení. Puberťáci mají svých problémů dost, tak proč je zatěžovat ještě víc???

Jiří Vondráček čte velmi procítěně, ale to je jediné, co se mi líbilo. Svým dětem toto k poslechu nedám.

Recenzia audioknihy Panský dům

29.11.2020 Overený nákup

Perfektní pro chmurné zimní večery

Krásný příběh psaný s lehkostí a nadhledem. Láska, kriminální zápletka i tajemno zasazeno do přelomu 19./20. století bohatého města Augsburg. A malebný hlas Pavla Soukupa vše krásně dokresluje.

Úžasná oddechovka pro potěchu smutného srdce. Jen tak dál.....

Recenzia audioknihy Venkovské sídlo 1: Zlaté časy

29.11.2020 Overený nákup

Ponuré, depresivní, hrůzné....

Díla Anne Jacobs mám ráda a mám je doma i v knižním vydání. Zavání historií, romantikou a silným příběhem. Jen nechápu vybočení autorky tímto dílem. Snad odhalení rodinné tragedie???

Pokud čekáte líbivý napínavý a citlivý příběh jako u jiných jejích děl, budete zklamáni. Tento je jiný.

Šedá ponurá a nelidská atmosféra Německa 40. let 2. světové války, zdrcující smutná realita poválečného období a unilost, strach a deprese rozpadu NDR. Tak toto je doba, kterou nemusím. Do toho hlas Kamily Špráchalové, který se k příběhu absolutně nehodil - mluví 70ti letou ženu :(( absolutně unilým stereotipním monotónném hlasem bez jakéhokoliv projevu emocí. Kdyby ten příběh nebyl natolik strašný a plný utrpení, musela bych každou kapitolu poslouchat 2x, protože její hlas mě uspával. Ale tohle zvěrstvo se poslouchat 2x nedá.

Jediné, v čem vidím plus příběhu, je pohled na hrůzy a utrpení války i na straně nepřítele. Běžný člověk vidí jen tu hrůzu co páchali ONI. Ale všichni jsme lidé s city a bolestí......

Recenzia audioknihy Vyvolávač deště

29.11.2020 Overený nákup

Bezvadné....

Po Firmě jsem se těšila na další skvělou knihu. Opět jsem se nezklamala. I když se jedná o právnické záležitosti, nemáte pocit, že tomu nerozumíte. Příběh Vás vtáhne do děje ani nevíte jak a budete vyhledávat každou chvilku pro poslech.

Opět je kniha lepší než film. Ten byl nudný a ne tak dobře zpracovaný. Jen mi je líto tak nadějného mladého právníka, který pověsil řemeslo na hřebík.

Recenzia audioknihy Hvězdná pěchota

29.11.2020 Overený nákup

Nic moc

Audioknihu jsem zakoupila, protože znám film a ten se mi moc líbil. Těšila jsem se, že proniknu do hloubky děje, což umožňuje jen kniha. Ale byla jsem zklamaná..... Nějak nechápu, jak z títo blboviny mohl vzniknout tak super film. Vadil mi hlas interpreta. Od kdy má 18tiletý mladý kluk tak vychlastaný hrubý hlas??? příběh je taky nulový, jen popis vojenského drilu a válka s vermírnými brouky je zmíněná jen tak na okraj. A hudební doprovod byl taky hrozný.

Ale audioknihu poslouchala i moje mamka a té se líbila. Mně tedy ne.

Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Deníček moderního fotra 2

29.11.2020 Overený nákup

... ještě lepší...

Opět jsem se skvěle bavila! Na tuto knihu čeká i můj pubertální syn. Někdy si říkám, jestli vůbec takové dítě opravdu existuje, nebo to jen tatínek přehání.... Druhé pokračování bylo v mnohém lepší než první kniha a jestli i film bude tak skvělý, tak už se ho nemůžu dočkat. Interpretace byla opět na výbornou. Za mě není co vytknout. Bavila jsem se... :D)))

Recenzia audioknihy Jak jsem vyhrál válku

14.10.2020 Overený nákup

Lepší než Švejk

Tak takhle pojatá válka je moc fajn. Až si řeknete, kolik pitomců to tam vlastně bojovalo. :-))) Ale ono to ani jinak nejde. A pokud je mezi námi někdo, kdo se na válku dokáže povznést jako Ernest Goodbody a za každé situace najít řešení, tak do toho! No směju se ještě teď. Je to prostě lepší než Švejk. Voják Goodbody není žádný pitomec, je víc lidský.

Martina Písaříka mám moc ráda, jeho projev je skvělý. Do příběhu dal srdce. a hudební doprovod byl taky fajn.

Když jsem v divadle viděla představení s Alešem Hámou, přehrávaly se mi před očima úryvky v knihy. A na některé scény jsem se moooc těšila. Ráda si ji poslechnu znovu.

Recenzia audioknihy Vejce a já

14.10.2020 Overený nákup

Něco na té Betty je.....

Vejce a já je pojem. Knihu znám od dětství, četla ji mamka, jen jsem nějak nenašla odvahu si ji přečíst. Proč bych taky měla číst knihu o vejci??? Až jsem ji našla jako audioknihu a ukázka mě nalákala. Přiznám se, že jsem neměla ponětí o čem je. Ani z jaké doby. Tak jsem během poslechu začla hledat podrobnosti ze života spisovatelky, hledala jsem v mapě, kde že se její děj odehrává a ........ Něco na té Betty je! Je to tak kouzelné vyprávění, že si řeknete: "Bože, to snad není možný!" Jako z pohádky.

I Jaroslava Adamová je jako z pohádky - v dětství jsem ji viděla v pohádce jako čarodějnici a od těch dob se jí bojím...... a mám z ní respekt.

Knížku doporučuji, je to super únik z dnešního přetechnizovaného světa. Až jsem se zasnila......

Recenzia audioknihy Nekonečný příběh

09.08.2020 Overený nákup

Zklamání....

Ne vždy je film lepší než kniha, ale v tomto případě je to 100%. Roztahané, unuděné, děje a postav tolik, že se v tom čtenář ztrácí a přestane ho to bavit. Jana Vlasáka nemám ráda a jeho hlas mi vadil. Po chvíli jsem netušila co se děje a mockrát jsem se musela vracet. Knihu mám doma a jednotlivé pasáže jsem si i četla spolu s audioknihou, ale nelíbila se mi. Rozhodně to není kniha pro děti. V tomhle směru je film kouzelný, dějově ucelený, pohádkově krásný a pokud od knihy někdo očekává to samé, bude velmi zklamán. Jde o dvě zcela rozdílné věci. Film si opět pustím ráda, ale knihu už nikdy.

Recenzia audioknihy Doktor v domě

09.08.2020 Overený nákup

Pro pobavení

Úsměvná kniha o studiích lékařství z dob "krále klacka" u které jsem se velmi bavila. Vtipně napsané, poutavě načtené, prostě oddechovka vhodná na zimní veřer ke krbu s hrnkem horkého čaje v ruce. Ještě, že dnes už je vše jinak :)))

Recenzia audioknihy Cizinci v noci

09.08.2020 Overený nákup

Láska kvete v každém věku

Je to trošku rozporuplné - nevím, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Příběh je skvělý, ze života, velmi pěkně napsaný s hlubokým pohledem do lidské duše, ale ty okolnosti..... Děje se to dnes a denně okolo nás a asi většina nás takhle skončí. Odsuzovat hlavní hrdiny nechci, není proč, přála jsem jim až do konce, ale postoje a chování okolí mi hooodně vadilo.

Slyšela jsem názor na knihu od hlavních interpretů paní Syslové a pana Meduny a moc jsem se na ni těšila. Oba byli skvělí, příběh velmi prožívali a dali mu osobní kouzlo. Jejich výkon je na výbornou, udělal knihu na poslech velmi zajímavou a nevšední. Ale ta prudérnost okolí v příběhu prostě vše zabila. A to mi kazí celkový dojem knihy. Možná je film lepší a ne tak útočící na city, nevím, neviděla jsem ho. Třeba se po jeho zhlédnutí k audioknize ještě vrátím.....

Recenzia audioknihy Podivuhodný případ Benjamina Buttona a další povídky

09.08.2020 Overený nákup

Příjemné, ale krátké

Benjamina Buttona známe z filmu a musím říct, že ten je krásný. Škoda, že jde jen o povídku a ne román. Čekala jsem víc a byla jsem zklamaná. Fitzgeralda mám ráda, ale toto mi přišlo trochu odbyté..... Ale i tak krásná oddechovka. Druhá povídka se mi líbila nejvíc, docela jsem ji prožívala a budu se k ní ráda vracet.

Výběr interpretů mi přišel dokonalý. Je to dáno tím, že Michal Dlouhý je dabérem Brada Pitta, který hrál hlavní roli Benjamina Buttona, a Rudolf Pellar se zase skvěle hodí intonací hlasu na dobu, kdy F.F.Fitzgerald žil.

Jak už jsem řekla: "Příjemné, ale krátké ....."

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

12.07.2020 Overený nákup

místy až kriminálně nechutné

Další ze série Akta Enzo. Tento díl mi přišel divný. Velmi se liší od ostatních a dlouho mi vadila dějová linka. A vlastně i většina postav a Enzo mi přišel hodně odporný. Celkově na mě tento díl nepůsobil tak dobře jako ostatní. Až se mi chce říct, že autor asi šlápl vedle a měl vlastní špatné období.

Ale poslouchatelné, překvapivé a místy až kriminálně nechutné. Proč psát nebudu, udělejte si vlastní úsudek.

Historická Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Černé světlo

12.07.2020 Overený nákup

...nebudete litovat

Enzo, Enzo.... Miluji jeho dobrodružství! Každý příběh je jiný, něčím zvláštní, pozoruhodně poutavý a nečekaně tajemný. Zapojuje vlastní znalosti a logiku, dělá vše na vlastní pěst. Četla jsem všechny díly "Akt Enzo" a určitě je nejde házet do jednoho pytle. Každý díl potřebuje zvláštní přístup a vlastní názor. Mají pouze jedno společné: hlavního hrdinu a jeho blízké. I když je mi Enzo v jedné chvíli nepříjemný, že bych si o něj ani kolo neopřela, za chvíli je mi velmi sympatický.

Tuto knihu jsem poslechla skoro jedním dechem a ve finále mě velmi překvapila.

Hlas Davida Matáska je poutavý, smyslný a k postavě Lorenza Mcleoda přesně sedí.

Konečně, přesvěčte se sami, nebudete litovat.

Vyšetruje muž Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

12.07.2020 Overený nákup

Asi jsem čekala víc....

....ale líbilo se. Nejdříve jsem viděla film a ten mne nadchl. Něco nového, nečekaného, překvapivého, až trošku nepochopitelně strašidelného. Kniha - bohužel rozdělená na několik částí - už taková není. Chvílemi jsem se nudila a ztrácela v textu, takže některé pasáže jsem poslouchala několikrát. Ale ve výsledku má kniha jedno velké plus oproti filmu: do detailu vysvětlí vše, což film neumí.

Doporučuji všem, aby si pustili film a pak přečetli/poslechli knihu, mnohé pochopí. Můj náctiletý syn už si ji k poslechu zamluvil a oba chceme další díly. Ale na poslech tohoto díla je třeba specifická nálada. Odpočinkový žánr to rozhodně není.....

Alternatívna história Paralelná realita Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Temná ozvena

04.07.2020 Overený nákup

Skvělý příběh....

...ale slovensky. Měla jsem za to, že jde o další příběh. Stejnou knihu jsem poslouchala česky a i když mi slovenština nevadí, tak to není ono. Česká verze je také delší. Ivo Gogál má malebný hlas, ale přeci jen mi to nesedlo a místy jsem se zasnívala a ztrácela v textu. Ale Harry Bosh má více příběhů ve slovenštině, takže to budu muset zkousnout. Škoda....

Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Černá ozvěna

04.07.2020 Overený nákup

Bezva

Nemám ráda detektivky. Ale po poslechu ukázky mi to nedalo a knihu jse koupila a ...... jedním dechem poslechla. Zajímavá zápletka, nečekaný zvrat, skvělý přednes a bezpochyby - a to se mi líbí pro detektivku netipický postoj spisovatele s náhledem do duše hlavní postavy. Už se těším na další díl. Škoda, že Martin Preiss nenačetl všechny příběhy detektiva Boshe. Bohužel slovensky to není ono.....

Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Vánoční detektivky

28.09.2019 Overený nákup

Oddechový Sherlock Holmes

Miluji hlas Ladislava Freje. Detektivky nemám ráda, ale v jeho podání je to velmi poutavý příběh. Potřebovala jsem odděch a něco rychlejšího - všechno to spnily Vánoční detektivky. Ani nudné, ani přehnaně napínavé, ani dlouhé, ani moc krátké - prostě příjemně strávený čas. Už se těším na další příběhy, ale hlas interpreta je v tomto případě velice důležitý.......!

Recenzia audioknihy Zákrok

17.02.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Firma

05.01.2019 Overený nákup

Poutavý hlas

Znám film a ten mě nebavil. Je složitý a těžko pochopitelný. Ale kniha je něco jiného. Nečetla bych ji, ale hlas Martina Písaříka..... No to je něco! Ihned se mi vybavil Tom Cruise a těšila jsem se na nová dobrodružství. Super, doporučuji.