Recenzie užívateľa simona5r

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Nezvratné alibi

18.01.2021 Overený nákup

Perfektní zakončení celé série

Série, kterou je třeba poslouchan postupně. Vše do sebe na konci zapadne, jednotlivé zmínky a události z předchozích knih začnou dávat větší smysl. Jen Enzo mě trochu štval svou "namachrovaností". Výkon Davida Matáska byl opět skvělý a hudba zážitek doladila.

Recenzia audioknihy Venkovské sídlo 1: Zlaté časy

28.12.2020 Overený nákup

Nenechte se odradit zdlouhavým, nudným začátkem

Zpočátku jsem se nemohla do knihy zaposlouchat, bylo to zdlouhavé a nudilo mě to, ale jsem ráda, že jsem vydržela. V momentě, kdy se začala prolínat současnost s minulostí, nabyl příběh na síle, vtáhl do děje a pustil až na konci. Ale nejsem si jistá, že jsem dostatečně nalákána k přečtení/ev. poslechu dalšího dílu, jelikož mi příběh přišel uzavřený.

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

02.12.2020 Overený nákup

Poslouchejte pozorně, ať se do toho nezamotáte jako já

Pefektní výkon narátora, který dokonale přiblížil prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Historická fakta nedokážu posoudit. Do samotné zápletky a rozuzlení jsem se bohužel trochu zamotala, ale i tak mi to nezkazilo celkový dobrý dojem. U druhého dílu vím, že musím poslouchat pozorněji, ať mi zase něco neunikne.

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

27.10.2020 Overený nákup

Poslouchejte pozorně, ať se do toho nezamotáte jako já

Pefektní výkon narátora, který dokonale přiblížil prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Bohužel jsem se do samotné zápletky a rozuzlení trochu zamotala, ale i tak mi to nezkazilo celkový dobrý dojem. U druhého dílu vím, že musím poslouchat velmi pozorně, ať mi zase něco neunikne.

Recenzia audioknihy Všichni žijem v blázinci

23.09.2020 Overený nákup

Seznámení s názory Radkina Honzáka

Mé první seznámení s názory a tvorbou Radkina Honzáka. Je zajímavé si poslechnout rozličné názory vzdělaného muže, byť ne se všemi souhlasím. Nejzajímavější pro mě bylo vyprávění o jeho začátcích po studiu medicíny. Jen škoda, že nejsou rozhovory namluvené přímo s ním, myslím, že by ho to mnohem víc přiblížilo.

Recenzia audioknihy Karanténa

13.09.2020 Overený nákup

Nezačínejte poslouchat Petera Maye s touto knihou

Byly tam barvité popisy míst, zvrat na konci, ale celkově to na mě působilo povrchním dojmem. Postavy mi byly bohužel nesympatické, nikomu jsem nefandila, ani napjatě neposlouchala. Rozhodně to umí Peter May mnohem lépe! Kdo ale předvedl skvělý výkon byl Daniel Bambas, který pozvedl knihu o úroveň (možná i 2) výše.

Recenzia audioknihy Možnosti milostného románu

08.08.2020 Overený nákup

Jediné plus knihy je její audioknižní zpracování

Zpracování knihy v audioverzi přináší mnoho úryvků skladeb a písní, které zvyšují zajímavost poslechu. Jinak mi bohužel kniha vůbec nesedla, strašně mě to nudilo kromě jedné scény s jahodovými knedlíky, při které jsem se vážně nasmála. Jsem ráda, že už ji mám poslechnutou.

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

06.07.2020 Overený nákup

Krásné mayovské popisy s postupně odhalující záhadou

Matáskův hlas je pro mě pevně spjatý s postavou Enza, kterého úžasně vykresluje. Postupně odhalující záhada nejen vraždy, ale také Enzova osobního života doplněné mnoha popisy mě moc bavila. A jako na konci prohlásila Sofie, je to vlastně smutné.

Hodnotenie audioknihy Indigové pohádky

06.07.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hana

06.07.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

15.06.2020 Overený nákup

Milé, úsměvné, s krásnými myšlenkami

Milé, úsměvné, s krásnými myšlenkami a dokonale vykreslenými postavami. Jednotlivé postavy podtrhuje perfektní výkon narátora, který celou knihu zvedl ještě u stupínek výš.

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

09.05.2020 Overený nákup

Naprosto skvělý poslech díky Vilmě Cibulkové

Kniha v podání Vilmy Cibulkové mi dokonale přiblížila nelehký život v hornické oblasti. Prožitek z knihy je pro mě o to intenzivnější. Propojené životy a osudy mnoha lidí, které spojuje, ale i rozděluje nejen válka.

Recenzia audioknihy Černá díra

13.04.2020 Overený nákup

Syrové a tvrdé vyprávění se závěrem, který vás dostane

Syrové a tvrdé, obzvlášť když se násilí týká dětí. Přestože se pachatel nabízí již od začátku, dlouho mi trvalo si to uvědomit. Byla jsem si jen jistá, kdo pachatelem není. A závěr to stejně celé rozsekal. Výtku mám k Huldarovi, který to se ženskými tedy vážně neumí, ale hlavně ani sám neví, co vlastně chce.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy 1793

13.04.2020 Overený nákup

Dokonalý výkon narátora

Díky perfektnímu výkonu interpreta byl pro mě poslech knihy velkým literárním zážitkem. I přes naturalistické popisy situací jsem při poslechu nepociťovala odpor. Je to příjemné zpetření na poli detektivek, které jsem již přečetla.

Recenzia audioknihy Vyvolávač deště

16.03.2020 Overený nákup

Poslech lepší jak čtení

Jsem ráda, že jsem měla knihu v audio podobě, protože jinak by mě kniha tak nezaujala. Přiblížení (pro mě neskutečných) praktik právníků a zdravotních pojišťoven v Americe. Jen se musím přiznat, že byť mě název zaujal, ani po poslechu jsem nepřišla na to, proč se tak kniha jmenuje.

Recenzia audioknihy Můj svět

17.02.2020 Overený nákup

Nahlédnutí do světa profesionální cyklistiky

Zpočátku mě detailní popisy závodů až nudily, ale nakonec jsem si je oblíbila. A dokonce jsem se někdy i smála nahlas, např. při popisu olympijského závodu na horských kolech. Je až obdivuhodné, že lidské tělo dokáže tak obrovskou zátěž zvládat! Jen škoda interpretace, kdy byly některá jména vyslovována špatně (např. Bora Hansgrohe) - konzultováno s členem týmu Bora.

Recenzia audioknihy Panský dům

05.02.2020 Overený nákup

Ideální vánoční a povánoční oddechovka

Pokud nečekáte nic hlubokého, ale jen poslechovou oddechovku, u které nemusíte přemýšlet, tak zvolíte ideální audioknihu. Zaposloucháte se do milého příběhu o lásce a následcích minulosti. Zpočátku jsem s interpretem měla problém, protože mám jeho hlas spojený s Medvědínem, ale nakonec jsem si zvykla.

Recenzia audioknihy Nabarvené ptáče

11.11.2019 Overený nákup

Naturalistická zvrácenost

Naturalistická zvrácenost, kterou jsem nebyla schopná doposlouchat. Vydržela jsem asi do poloviny, kdy neustále následovala jedna hrůzná scéna za druhou. Svůj čas už jsem nechtěla dál plýtvat na něco, co se mi hnusilo. Na světě přece existuje i dobro.

Recenzia audioknihy Hora mezi námi

05.11.2019 Overený nákup

Ideální romantika, ale nic přeslazeného nečekejte

Poslech knihy jsem si moc užila. Měla jsem neustálý pocit, že jsem tam s nimi a moc jsem jim celou dobu fandila. Byla to pro mě ideální romantika, nic přeslazeného, možná díky tvrdým podmínkám pro přežití.

Recenzia audioknihy Teorie podivnosti

20.10.2019 Overený nákup

Příjemný hlas Jitky Ježkové, který zaručuje pohodový poslech

Jitka Ježková má velmi příjemný hlas pro poslech, který byl pohodový. Kniha byla nabitá pozoruhodnými fakty a hlavně odbočkami od Adina života, což už bylo někdy moc. Vyprávění snů a výklad zpráv zastínil často to ostatní, co mě bavilo více.

Recenzia audioknihy Terror

19.09.2019 Overený nákup

Zklamání po nadšeném těšení na audiknihu

Na poslech audioknihy jsem se velmi těšila a samotný výkon narátorů byl perfektní. Ale prostě to na mě bylo místy hodně zdlouhavé a nudné. Přesně to vystihují slova v jedné recenzi, kterou jsem na knihu četla: "pomalé až meditativní líčení" - a s tím jsem prostě měla problém. Jako příjemný bonus beru to, že jsem mrazivé vyprávění poslouchala v parném létě a díky tomu jsem mohla na chvíli zapomenout na velké horko.

Recenzia audioknihy Povídání o pejskovi a kočičce

19.09.2019 Overený nákup

Poslech pro celou rodinu

Knihu posloucháme při jízdě autem velmi často. Naše 2,5 letá dcera má tuto audioknihu velmi ráda a my si poslech užíváme s ní, díky střídání narátorů a jejich skvělému výkonu.

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

19.06.2019 Overený nákup

Peter May mě naváděl na falešnou stopu za odhalením vraha přesně tak, jak chtěl

Parádní detektivka, kdy Enzo postupuje systematicky a postupně odhaluje totožnost vraha. Nechala jsem se nachytat (přesně jak autor zamýšlel) a podezírala nesprávného. Perfektně a do detailu promyšlené, vše vysvětlené v závěru a člověk si jen říká wau, tak to dobře vymyslel. Jediný, co mě v knize rozčilovalo byl vztah a rozpory mezi Enzem a Charlotte.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy DNA

12.06.2019 Overený nákup

Drsné a syrové hned od začátku

Drsné a syrové hned od začátku. Občas se mi při poslechu ježily i chlupy na zádech. A ať jsem si lámala hlavu, jak jsem chtěla, vraha jsem stejně neodhalila dřív, než autorka chtěla. Poslech jsem si díky skvělému výkonu Kláry Cibulkové užila.

Recenzia audioknihy Ochráním tě

07.05.2019 Overený nákup

Další skvělá kniha od Petera Maye

Paráda. Další skvělá kniha od Petera Maya, navíc v podání Jiřího Dvořáka, poslechový zážitek od začátku až do konce. Napínavé, akční, popisné, přesně takové, jak to mám u Maye ráda. Jen ten úplný konec si mohl autor odpustit.

Recenzia audioknihy Jedna želva za druhou

29.03.2019 Overený nákup

Sonda do života jedné (ne)obyčejné holky

Nečekejte žádnou lovestory, ale hlavně sondu do života jedné (ne)obyčejné holky trpící poruchou OCD. Nenásilnou a zajímavou formou přibližuje čtenáři, jak život s touto poruchou není vůbec jednoduchý. Eva Josefíková pro mě ztvárnila Azu dokonale.

Recenzia audioknihy Velcí Češi 1918

17.03.2019 Overený nákup

Velké těšení následované velkým zklamáním

Na knihu jsme se s manželem velmi těšili a to, jak nám bude krátit jízdu autem. Ale bohužel jsme knihu ani nedoposlouchali, což se nám stalo poprvé. Ani dobrý výkon narátora celkový dojem nezlepšil. Možná to bylo jen tím, že jsme čekali něco jíného. Místo získání přehledu o jednotlivých osobnostech, jsme se ztráceli v časových osách a událostech. Při poslechu je potřeba všechny osobnosti znát, jinak mnohdy smysl slov člověku úplně uniká.

Recenzia audioknihy Vegetariánka

17.03.2019 Overený nákup

Depresivní a mimo mou komfortní zónu

Samotný poslech knihy a její vícehlasé namluvení se mi líbilo. Rozhodně jsem si to užila víc, než kdybych knihu četla. Ale přesto na mě kniha působila dost kontroverzně a ponuře. A vlastně ani pořádně netuším, co mi tím vším chtěla autorka říct.

Recenzia audioknihy Cizinka

21.02.2019 Overený nákup

Pohádka pro dospělé

Poslech jsem si užila, příběh příjemně plynul, místy jsem se smála nahlas, místy se červenala, místy tajila dech. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit délkou audioknihy, rozhodně to za ten zážitek stálo. A teď budu s napětím očekávat další díl.

Recenzia audioknihy Hadohlavec

04.01.2019 Overený nákup

Nová audiokniha od Petera Maye opět nezklamala

Kombinace napětí, pátrání, odhalování spolu s náhledem do osobního života postav je skvělá. Knihy Petera Maye mám moc ráda, obzvlášť tuto sérii. Výkon narátorů jen umocňuje zážitek z knihy. Už se těším na další díl!

Recenzia audioknihy Soumrak dne

13.12.2018 Overený nákup

Přednes Jana Vlasáka přímo vystihuje mou představu majordoma Stevense

Díky skvělému výkonu Jana Vlasáka jsem si poslech nakonec užila, byť zpočátku jsem se bála, že se budu hodně nudit. Jeho přednes přímo vystihuje mou představu upjatého majordoma Stevense, který celý svůj život zasvětil své práci a úplně odstřihl svůj soukromý život.

Recenzia audioknihy Alias Grace

27.11.2018 Overený nákup

Perfektní výkon Lucie Pernetové dodává knize tu správnou šťávu

Kniha byla pro mě místy velmi zdlouhavá, ale díky kvalitnímu zpracování nakladatelství OneHotBook mi poslech rychle utekl a často mě poslech úplně pohltil. Obzvlášť výkon Lucie Pernetové byl perfektní a podtrhl Gracino vyprávění - někdy naivní, jindy ironické až prolhané.

Recenzia audioknihy Tvář vody

09.11.2018

První si přečtěte anotaci, ať víte, co od poslechu čekat

Vůbec jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat, jelikož jsem nečetla žádnou anotaci, ani jsem nevěděla o filmu (no jo, jsem neználek). Poslechem jsem se i přes skvělý výkon narátorů dost protrápila a až příliš pozdě mi došlo, že jde "jen" o fantasy love story. Takže pokud si chcete poslech užít a nevíte, do čeho jdete, tak si prosím přečtěte první anotaci nebo alespoň tuhle recenzi ;-)

Recenzia audioknihy My proti vám

14.10.2018 Overený nákup

Po zdlouhavém začátku audiokniha slibuje příjemný poslech s prostorem pro zamyšlení

Pro posluchače/čtenáře předchozí knihy Medvědín, byl začátek zbytečně zdlouhavý a připomínající události z předešlé knihy a její dopady na společnost. Když ale posluchač vydrží počáteční pomalé tempo, získá odměnu ve formě nových příběhů a osudů lidí z Medvědína, které si oblíbil, některé víc, některé míň. PRÁSK. Celou knihou se proplétají náznaky, které jsou postupně odhaleny. Jako bonus je zde spoustu zajímavých myšlenek vedoucích člověka k zamyšlení. PRÁSK. Celý dojem z audioknihy doplňuje Pavel Soukup, který mě vždy rychle přenesl z reality do hokejového městečka.

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

14.10.2018 Overený nákup

Rozuzlení případu dodá celé knize šmrnc

Jsem zastáncem moderní detektivky, ale oceňovaný výkon narátora mě přesvědčil poslechnout si vyšetřování Hercula Poirota. Měla jsem problém zorientovat se ve všech jménech a tudíž aktérech, ale ve výsledku to nebylo potřeba. Závěr a rozuzlení knihy se mi moc líbil, což vylepšilo celkový dojem z knihy. Perfektní výkon Lukáše Hlavici mohu jen potvrdit.

Recenzia audioknihy Artemis

19.09.2018 Overený nákup

Až moc odborného popisu, který mi trochu zkazil celkový dojem

Musím se přiznat, že občas jsem se v odborných a technických popisech ztrácela, což mi kazilo celkový dojem. Možná kdybych knihu četla, tak bych se na daná fakta dokázala více soustředit. Výkon narátorky celkový dojem z audioknihy velmi vylepšil. Přesto se přikláním se k názoru, že kniha byla dobrá, ale škoda, že nevyšla před Marťanem, který prostě nasadil vysokou laťku.

Recenzia audioknihy Černé světlo

26.08.2018 Overený nákup

Akta Enzo se tentokrát rozjíždí naplno hned od začátku

Peter May se v tomto díle ničeho nebál a vtáhl mě ihned do akce. I když člověk brzo zjistí, koho Enzo vlastně hledá, stejně mě to nutilo poslouchat dál a dál. Závěr nenechává člověka na pochybách, že se má na co těšit při poslechu další knihy v sérii. Výkon narátora plus doprovodná hudba zážitek z poslechu jen umocnily.

Recenzia audioknihy Nebezpečné známosti

22.07.2018 Overený nákup

Výběr a výkon narátorů perfektní, ale klasika mě přesto nebere

Přestože klasiku moc nemusím a radši si vyberu k poslechu detektivku či nějakou knižní novinku, tak mě výběr narátorů nalákal. A to tak, že jsem se pustila ihned do poslechu. Nebyla jsem zklamaná. Jednotliví narátoři skvěle vystihovali dané postavy a já si jejich projev užívala. Jen ta klasika mi prostě stále nepřirostla k srdci.

Recenzia audioknihy Kritik

22.07.2018 Overený nákup

Ve víně je pravda

Pomalejší rozjezd a zasvěcování do tajů výroby a prodeje vína rychle nabere na obrátkách a člověk neustále přemýšlí, kdo je vrah. Nakonec nám to prozradí samo víno. Peter May opět nezklamal, i když některé jeho knižní série mám radši. Narátor a doprovodná hudba jen doplňují příjemný poslechový zážitek.

Hodnotenie audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

28.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Prolitá krev

28.06.2018 Overený nákup

Zklamání po první knize ze série

Opětovné téma vraždy v církvi knize uškodilo. Na pokračování jsem se po přečtení 1.dílu těšila, ale bohužel i přes skvělý výkon narátorky mě k sobě kniha nepřipoutala. Četla jsem na tuto knihu spoustu chválivých recenzí, ale bohužel se k nim nemůžu přidat.

Recenzia audioknihy Umrlčí cesta

03.06.2018 Overený nákup

Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek

Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek s touhou poslouchat knihu na jeden zátah a pak hned odjet do Skotska. I přes pomalejší rozjezd děje se mi kniha velmi dobře poslouchala díky podmanivému hlasu Jiřího Dvořáka. Myslím, že četbu knihy bych si zdaleka tak neužila jako její poslech.

Hodnotenie audioknihy Výjimeční lidé

10.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

06.03.2018 Overený nákup

Dystopie či realita?

Audiokniha mě do sebe vtahovala pomalu, ale jistě. Zpočátku mi připomínala poslech 1984, který jsem si až tak neužila. Ale tohle naštěstí rychle předčilo má očekávání. Skvělý výkon narátorky i samotný příběh mě tak pohltil, že jsem si občas říkala, zda to není realita. Poslech doplněný skvělou hudbou opravdu stojí za to, obzvlášť při procházkách v pošmourných dnech.

Recenzia audioknihy Medvědín

07.02.2018 Overený nákup

PRÁSK. Tak rychle se mění nejen hokejové osudy.

Medvědín žije hokejem, který je pro místní obyvatele modlou. Jsou ochotni hokeji obětovat vše, ale naštěstí ne všichni jsou ještě ztracení. PRÁSK. Kevin má svou kariéru nalajnovanou a zdá se, že ho život v NHL nemine. Ale stačí jedna noc, alkohol, Mia v jeho pokoji a vše je jinak. Prásk, prásk, prásk. Po sněhové bouři a oné noci již nic nebude jako dřív. Kdo trpí nejvíc? Oběť, pachatel, nejbližší? Každý se s tím musí poprat po svém, každý dostane svou životní lekci. Život prostě není jen černý a bílý. Vyprávění doplněné podmanivou hudbou vás o tom přesvědčí.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

26.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Syn

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Poslední Aristokratka

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Potichu

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Karel IV. - Císař a synové

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Co mě naučil tučňák

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka, která spadla z nebe

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Karel IV. - Císař a císařovna

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Karel IV. - Tajný deník

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tady byla Britt-Marie

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Aristokratka ve varu

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Policie

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marťan

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ostrov Entry

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Šachové figurky

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Muž z ostrova Lewis

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Skála

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Volání netvora

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Praha NOIR

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bylo nás pět

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Provazochodkyně

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Švábi

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jsou světla, která nevidíme

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marie a Magdalény

15.01.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Václav IV.

15.01.2018 Overený nákup

Pokračování příběhu o Karlu IV. - naplní Václav naše očekávání?

Historické romány běžně nečtu, respektive neposlouchám. Ale na manželovo doporučení jsem si poslechla trilogii o Karlu IV. a nebylo to zas tak špatné. A co bych to byla za čtenáře/posluchače, kdybych nechtěla mít ve svém čtenářském deníčku celou pentalogii?! S chutí jsem se pustila do poslechu příběhu o Václavovi IV. Moc mě zajímalo, jak si poradí s náročnou úlohou, která mu byla svěřena po odchodu tak velikého vládce. Jeho příprava byla dle mého nedostatečná, přece jen ho otec Karel hodně šetřil a omlouval, tak pak nemůžeme očekávat nemožné. Víc již ale prozrazovat nebudu, ať se máte také na co těšit. A pokud vás má ještě něco nalákat, tak je to opět perfektní výkon Jiřího Dvořáka, ke kterému se tentokrát přidal Marek Holý. Máte se na co těšit. Jedinou výtku mám ke zpracování – písně na konci kapitol byly sice dobové, ale na mě zbytečně dlouhé, takže jsem je stejně hned přeskakovala.

Hodnotenie audioknihy Pán ohně

15.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sál smrti

15.01.2018 Overený nákup