Recenzie užívateľa Zofatto

Recenzia audioknihy Seznam smrti

05.12.2020 Overený nákup

Velké zklamání

Šlo o moje první seznámení s Forsythem a možná jsem měla větší očekávání, než bylo zdrávo. Možná by se mi kniha líbila s jiným interpretem... těžko říct. Každopádně jsem se dnes rozhodla, že se už nebudu trápit a těsně za půlkou knihu vzdala. Zatímco jinde mi byl projev pana Hylíka příjemný, v této knize mě mučil. Jeho krátké pozastavení před jakýmkoliv podstatným jménem cizího původu mě iritoval a odváděl pozornost od dějové linky. A tato kniha se cizokrajnými názvy měst, osob atd. jen hemží.

Recenzia audioknihy Konec hry

04.08.2020 Overený nákup

Parádní finále trilogie

Po slabším Loutkáři Cole zakončil trilogii Hadrového panáka na 1*. Pachuť překombinovanosti z minulého dílu smyje jednoduchá zápletka: detektiv nevěří, že si jeho kamarád vzal život a všem navzdory to vyšetřuje jako vraždu. A světe div se, má pravdu. :) Dvě časové roviny, které nás zavedou i do minulosti zavražďěného, nečekaná spojenectví a konec, který je trochu překvapivý a uvěřitelný v tom, že "happy-end" je málokdy fér pro všechny zúčastněné, z toho dělá více než důstojné zakončení trilogie. Interpretace skvělá, střídání mužského a ženského hlasu bylo zajímavým zpestřením.

Recenzia audioknihy Sámo

19.07.2020 Overený nákup

Poutavé dějiny

Hodina dějepisu, tupý diktát do sešitu, jeden/dva letopočty. To byly moje znalosti o Sámově říši. Nuda, nuda, šeď. Pan Prokop provedl poctivou rešerši a z kusých informací vytvořil poutavý příběh a kupci, co si svou osobností podmanil cizí lid. Teď si vemte, že vám to vypráví Tom Hanks a je to prostě paráda. :) Přednes pana Procházky skvěle ladil s příběhem, hudební předěly, které většinou nemám v lásce, byly střídmé a logicky oddělovaly jednotlivé úseky.

Recenzia audioknihy Loutkář

09.07.2020 Overený nákup

Trochu crazy

Přednes paní Žákové se mi moc líbil. Co se knihy týče, přišlo mi to už trochu moc přitažené za vlasy a šroubované. Zápletka byla komplikovaná a překvapivá, ale jediné co mě napadlo bylo: no to je úlet. Na druhou stranu se pořád jedná o nadprůměrnou detektivku, jen z toho ve srovnání s prvním a třetím dílem série vyleze jako chudá příbuzná. Něco jako druhý díl Dannyho parťáků.

Recenzia audioknihy Hadrový panák

26.06.2020 Overený nákup

Napínavá detektivka

Elitní detektiv dostane po nespravedlivém rozsudku soudu "blikanec", který mu přinese společenské opovržení a pobyt v blázinci. Jen co se dostane ven, ocitne se na seznamu obětí sériového vraha. Hlavní postavy jsou sympatické, děj se prolíná s minulostí, přijde překvapivý zvrat. Přednes Martina Stránského je skvělý, hudební předěly, na které ostatní špačkují, mě výjimečně nijak nerušily.

Recenzia audioknihy Severská mytologie

06.06.2019 Overený nákup

Pojmenuji každé stéblo trávy...

Tak mě kniha tedy nesedla, ani jsem ji nezvládla doposlouchat.

Celé to na mě působilo, jako by si Gaiman psal rešerši pro Američtí bohové a pak si řekl, že ji vydá.

Kniha se hemží severskými jmény na úkor příběhu. Hrdina prochází kolem posvátného kamene Våsalag, který tam zasadil bájný Boolaget, po bitvě s Ölmany. Potká po cestě ještě pár šutrů (nedejbože,když v tom maj prsty i trpaslíci) a já už si ani nepamatuju, jak se jmenuje hrdina. :) (a to mám základy švédštiny).

Kdo čeká Staré řecké báje, jen ze severu, bude zklamán.

Přednes pana Soukupa byl nadprůměrný, ale nemohl to zachránit.

Recenzia audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

04.04.2019 Overený nákup

Larsson to není,ale je to pořád nadprůměr

Ano, potvrzuji leitmotiv vetšiny recenzí: je to zatím nejslabší kniha ze série. Přišlo mi to často dost komplikované, příliš mnoho postav, ale třeba jsem nebyla ve formě. Taky mi úplně nesedl vložený příběh (prostě mi tam přišel navíc, na druhou stranu je třeba ocenit autorovu odvahu popsat praktiky, o kterých se v hyperkorektním Švédsku nemluví).

To nic ale nemění na faktu,že se jedná o obsahově nadprůměrnou knihu.

Přednes Stránskeho se mi líbí - má charismatický hlas a baví mě, jak "vyžvejkne" sprostá slova.

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

04.04.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Václav IV.

08.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Karel IV. - Císař a císařovna

03.10.2018 Overený nákup

Lidské dějiny

Na knihu jsem narazila podle toho, že ji namluvil pan Dvořák, jehož interpretace jsou mi velmi milé.

Intriky, strategie, dějiny - popis událostí formou deníku či rozhovorů s přáteli je vynikající, stejně jako zopakovat si dějepis nenásilnou formou a přiblížit si vazby mezi evropskými šlechtickými domy, které ze suchého diktátu do sešitu nebyly jasné.

Jediné, co mě trochu vadilo jsou hudební předěly, ale chápu že někomu to bude dodávat punc dokreslení atmosféry. Časem jsou už pouze na konci kapitol a dají se tak snadno přeskočit.

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie (komplet 1-7)

02.09.2018 Overený nákup

Lepší interpretace než obsah

Narniománii nikdy zcela nepochopím. Dost možná proto, že jsem s knížkou přišla do styku až v dospělém věku.

Autor si vymyslel vlastní svět se zajímavými postavami. Příběh tak nějak prapodivně plyne - občas se objeví postava, která nemá v příběhu pořádné opodstatnění, když autor neví, jak dál, prostě příběh utne a v další kapitole začne nový. Příběh se vlastně ani nedá vypovědět jinak, než jako boj dobra se zlem a o nápravě záporných/otravných postav. Pro mě nejotravnější postavou byl ale největší "klaďas", lev, který se občas zjeví, vypustí moudro, hrůzu, soucit a zase zmizí. Paralela lva s panem X je díl od dílu zjevnější.

Skvělá interpretace pana Táborského mi umožnila knihu doposlouchat. Nelituju, že jsem knihu slyšela, ale už se k ní nejspíš nikdy nevrátím.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

19.05.2018 Overený nákup

Povedená švédská taškařice

Už základní zápletka, že 100 letý děda nechce slavit narozeniny, a tak radši prchne z domova důchodců, je úsměvná.

Jonasson tam ale kupí jednu veselou příhodu za druhou a prolíná je s neméně zábavnými vzpomínkami staříka. Většina z toho je dost nečekaná a člověk jenom dumá, jestli autor nejede na halucinogenech. :)

Po celou dobu knihy jsem se skvěle bavila, děj odsýpá, nepochybně i zásluhou pana Stránského, jehož hlas je velmi příjemný a interpretace vynikající.

Od poslechnutí knihy, když někde vidím bibli, neubráním se uchechtnutí. :)

Hodnotenie audioknihy DUNA

01.04.2017 Overený nákup