Recenzie užívateľa Fox

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Co tě nezabije

27.03.2021 Overený nákup

Pokračování knihy Wim Hof - Ledový muž

Nečekejte, že se díky knize naučíte Wim Hofovu metodu. Spíš doplnění příběhu WH. Pochopení jak je důležité otužování a správné dýchání. Nic moc nového jsem se nedozvěděl. I tak vám kniha může dát motivaci a nadchnout vás.

Recenzia audioknihy Vzpoura proti globalizaci

20.03.2021 Overený nákup

Dobro a zlo globalizace

Kniha vám poskytne zajímavý populárně vědecký analytický vhled do problematiky celosvětové globalizace. Do jejích nezpochybnitelných přínosů i nesporných negativ. Probere problematiku migrace. Pohovoří také o historických kontextech činů bývalých koloniálních zemí a jejich hříchů, které se promítají až do dnešních dnů. Velmi mi však v knize chybí východiska z krize a globalizace. Kniha je samozřejmě výlučně autorovo dílo, avšak já očekával konstruktivní kritiku a předkládání neotřelých a realistických řešení.

Myslenie Teoretická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Wim Hof. Ledový muž

14.03.2021 Overený nákup

Inspirativní

Kniha je inspirativní a v technikách originální. Těším se na jejich praktikování a na výsledky dechových cvičení i otužování. Chci být zdravější ;) Oceňuji životní cestu autora, pomoc vědeckému prozkoumání jeho schopností i hromadu světových rekordů. Klobouk dolů, nechť se objevené netušené schopnosti rozšíří mezi lid :)

Meditácia & mindfulness Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Bude to bolet, doktore?

17.02.2021 Overený nákup

Průlet životem lékaře

Zajímavý exkurz do kariéry jednoho britského lékaře. I když klidně to mohl být i český lékař. Popisuje všechny život přinášející výhry i prohry jednoho lékaře. Někdy je to ponurý příběh a jindy zase extrémně vtipný. Porovnávám to s českou tvorbou “Bulbem záchranáře” (doporučuji). Ta má proti této knize ještě edukativní nadstavbu. Kniha mě vtáhla do děje. Přeji všem lékařům ať slouží co nejméně přesčasů a ať jsou ve službě vyspalí a odpočatí.

Recenzia audioknihy Jak drahé je zdarma

12.02.2021 Overený nákup

Úžasná audiokniha o marketingu

Nenechte se zmást názvem knihy. Je to úžasná kniha o marketingu. Vyslechl jsem jí už opakovaně. Žijeme své životy ve dvou dimenzích, prožíváme své životy v rovině osobní (morálka) a v rovině tržní. Ty se spolu nemohou míchat, nebo nastane problém. Jinak se v životních situacích rozhodujeme s chladnou hlavou a jinak při rozrušení (vzrušení). Velice zajímavé je, že cena léku má vliv na léčebný účinek. Kniha probírá proč funguje placebo. Kniha probírá velice zajímavé marketingové triky které na nás účinkují. V marketingu má dávání zdarma obrovský vliv. Prostě je to kniha, která vám otevře oči a která vám trochu pomůže bránit se některým marketingovým trikům.

Financie Praktická

Recenzia audioknihy Požádej a je ti dáno

08.02.2021 Overený nákup

Profesionální interpretace

Kniha vysvětluje přínos pozitivních asociací a přítěž těch negativních. Čemu věnuješ pozornost, to se stane. Jak jsi svými převládajícími myšlenkami. Vysvětluje zákon přitažlivosti. Hlavně nemyslet v negaci a neupínat se na minulost.

Recenzia audioknihy Cirkadiánní kód

04.02.2021 Overený nákup

Prostě “must have”

Skvělá přínosná audiokniha. Nestává se mi, že si chci znovu knihu poslechnout. Pojednává o časově omezeném stravování a jeho zdravotních přínosech. Vysvětluje nutnost nočního ztlumení světel, obzvláště modrého spektra. Někomu pomohou brýle redukující modré světlo. Může pomoci přepnutí mobilu i do nočního režimu (night shift). Už jsem vícekrát četl abychom nejedli vysoce průmyslově zpracovanou stravu. Nikde jsem ale nezjistil proč. A mě to přitom zajímalo, je to pro mě důležité. Až zde jsem se dozvěděl důvod. S touto knihou se velmi dobře doplňuje kniha Proč spíme. Vysvětluje i souvislost s tloustnutím a diabetem. Řeší biorytmy. Například operaci srdce lze načasovat tak, aby proběhla co nejrychlejší rekonvalescence. Lze načasovat i nejvhodnější denní dobu ozařování a podávání léků pro vyšší účinek. Dokonce u některých léků záleží na pořadí kombinace léků, které mají pak méně vedlejších účinků. Pojednává o opravách těla ve spánku. Je zajímavé, že směnná práce je karcinogen. Kniha ve zkratce řeší spánek, světlo, jídlo a cvičení. Knihu doporučuji!

Produktivita Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Myšlení, rychlé a pomalé

30.01.2021 Overený nákup

Na knihu jsem se tak těšil...

Opravdu jsem se těšil na poslech této knihy. Toto mé hodnocení však berte čistě a pouze jako jaké mé zcela subjektivní hodnocení, nikomu jej nevnucuji. Délka knihy je přes 20 hodin (!), u této knihy je to trochu mimo. Knize by velmi prospěla důkladná editorská práce, proškrtání 75 % délky a přizpůsobení (výraziva) běžnému posluchači. Samotná délka knihy by mi nevadila, pokud by kniha měla spád. Ale na dnešní rychlou dobu je na můj vkus příliš časově protáhlá, což nezachránil ani interpret, který podle mého místy trochu spěchal. Domníval jsem se, že se jedná o knihu populárně naučnou, která je vhodná pro masovou populaci, nic mě předem nevarovalo. Bohužel je kniha sepsána spíše jako vědecká práce, než jako snadno stravitelné poslouchání. Je těžce odborná. Zaznamenal jsem nadbytek vědeckých pojmů a výrazů, které nepřispěly porozumění věci (např. regrese, korelace, zkreslení kauzálních vysvětlení, kauzalita, substituce, regrese k průměru, kognitivní iluze, efekt framingu, koherence). Opravdu je to těžké poslouchání, ač kniha samotná nabízí spoustu hodnotného materiálu. Už je pozdě, ale autorovi bych doporučil uvést v podtitulu knihy, že se jedná o napůl vědecké dílo, vhodné pro vystudované vědce, statistiky, matematiky, psychology a obecně milovníky statistických jevů. Závěrem: vnitřní myšlenky knihy jsou hodnotné a originální, způsob předložení běžnému posluchači je nešťastný (kniha vás dopředu nevaruje, že je vlastně svým vědeckým přístupem a terminologií určena do rukou vystudovaným odborníkům). Knihu tedy hodnotím ze svého subjektivního pohledu a rozumím tomu, že jiný posluchač dá knize plné hodnocení a bude se rozplývat nad jejím přínosem.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Myslenie Teoretická

Recenzia audioknihy Digitální minimalismus

14.01.2021 Overený nákup

Umění být o samotě se svými myšlenkami

K utřídění vlastních myšlenek a práci s nimi vám pomůže samota. Dlouhé procházky lesem fungují skvěle. Kniha poskytne několik návodů, jak být sám se sebou, bez mobilu, bez vyrušování, bez výčitek a úzkosti. Vysvětlí, proč je mobil největší distraktor současnosti. Pracuje s tipy, jak se odstřihnout od sociálních sítí, pro začátek je alespoň odinstalovat z mobilu. A prohlížet je třeba jen 1 hodinu týdně na počítači. Vysvětlí, jak zapisování myšlenek na papír pomáhá myšlenky utřídit. Navede, jak pracovat s mobilem, aby vás nerušil. Sociální sítě jsou největším požíračem času současnosti a jsou neproduktivní. Doporučuje plánovat svůj volný čas. V trochu extrémní formě doporučuje pořídit jsi hloupý telefon. Doporučuje číst raději knihy a papírové noviny, než se utápět v nekonečných zprávách zdarma na internetu. Vysvětluje jak nás mobily dokonale rozptylují, jak využívají naše vnitřní slabiny a jak nás tak okrádají o spoustu našeho času. Dává i návody jak se tomu bránit. Je to zajímavá kniha rád jsem jí poslouchal.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Produktivita Time management Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy HOT

07.01.2021 Overený nákup

Jak vylepšit vaši firmu pomocí digitálních technologií

Kniha je podle mě cílená hlavně na manažery nebo vlastníky firmy. Předloží vám mnoho tipů, jak zlepšovat sebe i firmu. Jak je důležité z hlediska produktivity umět psát všemi deseti, kolik existuje rozšíření prohlížeče, které nám pomohou při práci (Grammarly, Momentum), jak je pro tým výhodné pracovat v cloudu na sdílených dokumentech, jak je na vše aplikace (jen jí najít), jak se podíleli na inovacích ve Škodě, jak naprogramovaný chatbot pomůže pracovníkům, jak je lepší mít méně priorit, jak je nutné vzděláváni všech ve firmě, jak jsou důležité kvalitní pracovní nástroje, jak svět spěje k automatizaci rutinních (a vysilujících) procesů, probere nutnost inovace pro konkurenceschopnost včetně spolupráce s ostatními, nastíní IoT, API, zajímavá je i implementace u Melvil, naťukne digitální marketing, vysvětlí jak startupy mění tradiční odvětví, a nakonec postrčí firmy ke svému vzájemnému digitálnímu propojení ku prospěchu všech. Kniha nabitá myšlenkami na digitální inovace.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Myšlenky za volantem

20.12.2020 Overený nákup

Pohodová k žehlení

Velmi oceňuji, že knihu načetl přímo Marek Eben. Jsou to tak pro mě autentické každodenní příhody reagující na přicházející podněty, události a vynořující se vzpomínky. Je to milá kniha vhodná třeba k žehlení. Trochu jsem se nechal ovlivnit recenzemi, jenže já se při poslechu nikde nahlas nesmál. Hodnotu spatřuji v samotném autorovi, jeho pevné morálce, etiketě a noblesním vystupování. Díky za Marka Ebena.

Recenzia audioknihy Jak zdvojnásobit příjem

17.12.2020 Overený nákup

Motivace, sebeovládání, výhled do budoucna

Kniha obsahuje dobré rady jak postupovat v životě a jít si za svým cílem. Oceňuji, že je informačně koncentrovaná, je těžší data srozumitelně zhustit, než se rozmáchnout na desítky hodin záznamu. Vyloženě mi vadila kvalita nahrávky. Nekladu vinu na dobrého interpreta, který má sám o sobě hluboký hlas. Domnívám se, že nepříjemné drnčivé zvuky vznikly technickými nedostatky, snad málo kvalitní mikrofon, nekvalitní konverze? Z toho pohledu mi připadá cena velmi sebevědomá, alespoň bylo možno pořídit za kredit.

Produktivita Financie Management Dosahovanie cielov

Hodnotenie audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1

15.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 2

14.12.2020 Overený nákup

Zajímavý blog

Blog o zdravém jídle, základních surovinách, hlavně ne vysoce průmyslově zpracované potraviny. Cukr = bílý zabiják. Dlouhodobé obviňování tuku se ukázalo být nesprávným.

Recenzia audioknihy Konec stárnutí

14.12.2020 Overený nákup

Poznatky vědy o stárnutí

Čekal jsem knihu s hromadou návodů k ukončení stárnutí a tipů ke zdravému životnímu stylu. Těch bylo v rozsáhlé knize celkem málo. Vyzdvihuje například teplotní diskomfort, saunování, otužování, pohyb. Zaujalo mě, že pro zdraví jen pěší denní procházky nestačí, musí být dosaženo vysokého výkonu například během. Velice zajímavé je také rozebírání půstů. Kniha rozebírá vědecké poznatky o stárnutí a dává nám velkou naději, že budeme žít mnohem déle a hlavně v lepší zdravotní kondici, což je mnohem důležitější. S tím pak bude potřeba změnit i další věci, například důchody. Doporučuji.

Produktivita Teoretická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Jak na IVF

13.11.2020 Overený nákup

O léčení neplodnosti

Taková kniha na trhu chyběla. Srozumitelně zpracované zkušenosti s léčením neplodnosti. Kniha není jen o IVF. Must have book. Lidsky vás provede svými cennými zkušenostmi, poradí i jiné cesty léčby/podpory zdraví/psychiky, nikoli jen cestu moderní západoevropské medicíny. Informace, které tu v klidu získáte, vám takto lékař z časových důvodů kompletně nesdělí. V procesu léčby v důsledku toho pak můžete tahat za kratší konec provazu. Kniha vám hlavně pomůže o sobě informovaně rozhodovat, podklady k tomu dostanete na stříbrném podnose :)

Recenzia audioknihy Jak na sítě

25.10.2020 Overený nákup

Hlavně pro firemní správce profilu

Knihu jsem chápal jako velkého pomocníka firemního správce profilu jedné nebo více sociálních sítí. Pro vzdělávání ve správě a růstu sociálních sítí kniha pomůže všem. Kniha vysvětlí rozdílná publika u jednotlivých sociálních sítí. Metriku a velká data získáte však jen u firemních účtů sociálních sítí :( , které pak můžete vyhodnocovat. Během poslechu jsem si zapsal 20 poznámek, na které se nyní vrhnu. Dostanete tipy na různé vzorové účty třeba na facebooku. Tipy na programy k úpravě příspěvku před zveřejněním na sociálních sítích, případně i načasování zveřejnění příspěvku. Pochopíte, proč je dosah lepší než počet fanoušků. Zjistíte, jak psát příspěvky. Lidé prvoplánově nechtějí na síti koupit novou postel, ale chtějí se dobře vyspat :) Tímto jazykem pak hovoříte. Uvidíte, že musíte mít strategii.

Pre freelancerov Dosahovanie cielov Komunikácia a vyjednávanie Praktická

Recenzia audioknihy Jsi prostě borec

18.10.2020 Overený nákup

Tak nevím...

Mám z ní trochu rozporuplné pocity. Tento typ naučných knih mám rád a při poslechu si ihned zapisuji poznámky o nových myšlenkách, nápadech, odkazech, o všem, co stojí za vyzkoušení a zapamatování. U tohoto jsem si nezapsal žádnou poznámku :( Nechci být zbytečně kritický, sám jsem žádnou knihu nenapsal, natož úspěšnou ;) Určitě musím pochválit přednes, interpretka má místy až medový hlas a celkově je její výkon profesionální. Knihu jsem si poslechl rád, jako shrnutí již v minulosti vyslechnutých rad. Knihu si někdy poslechnu ještě jednou, takže hůl nad ní nelámu. Je motivační a posluchače může nasměrovat novým stylem uvažování. Pro mě je hlavní motiv: pokud chci něčeho dosáhnout, musím se chovat a konat tak, jako bych už cíle dosáhl. Chybami se člověk posouvá výš, pokud se z nich vždy poučí. Vytrvej a splní se ti, po čem toužíš.

Produktivita Financie

Recenzia audioknihy Bulbem záchranáře

14.10.2020 Overený nákup

Vtipné i edukativní. Skvělá kombinace.

Děkuji autorovi za audioknihu. Poslouchal jsem za chůze a chvílemi jsem se tak dobře bavil, až jsem se smál nahlas, mezi regály na mě pobaveně koukali nakupující zákazníci. Kupte si knihu, vtipnou formou dostanete na stříbrném podnose cenné rady z dlouholeté praxe záchranáře jak poskytovat první předlékařskou pomoc a další související rady. Například proč se pojistit při cestě do zahraničí, jak si vybavit i cestovní lékárničku a proč si hned teď nainstalovat do mobilu aplikaci Záchranka. Naučí vás jak komunikovat s operátorem linky 155, kdy volat 155, jak poskytnout pomoc. Provede vás typickými úrazy z fallů, a navrch se u toho dost nasmějete. Je mi trochu líto, že už jsem doposlouchal, těším se na další díl a chtěl bych touto formou nahlédnout i do jiných oborů. Díky pane Samku!

Recenzia audioknihy Vládneme, nerušit

17.09.2020 Overený nákup

Opoziční smlouva je zlo

Ač to pánové Zeman ani Klaus nikdy nepřiznali, opoziční smlouva způsobila této zemi velké zlo. Kniha pojednává o událostech let devadesátých po rok 2006. Vysvětluje kontext tehdejších politických událostí, hodně se točí kolem ODS, ČSSD, p. Zemana, Klause a dalších významných osobností tehdejší doby. Reálný politický děj je dost depresivní, vždyť pak není koho volit, optimistické však je, že možná právě kvůli tehdejším událostem v Čechách vznikla občanská společnost, která se umí ozvat a nenechá si všechno líbit (např. Děkujeme, odejděte) a obrací tak kolo dějin. Kniha je sice už zastaralá, bohužel je stále smutně aktuální, vždyť někteří tehdejší protagonisté jsou stále na vysokých postech. Hodně tehdejších událostí si ještě pamatuji. Stejně jsem se však dozvěděl, že třeba opoziční smlouva zapůsobila na demokracii a spravedlnost ničivěji, než jsem si doposud myslel. Bohužel je část dědictví opoziční smlouvy přenesena i do současnosti. Vypravěč pan Trojan je profesionál a přál bych si od něj slyšet více audioknih. Tleskám.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Atomové návyky

09.09.2020 Overený nákup

Fáze očekávání...

Knihu si kupte, pokud chcete pochopit, že 1% pravidelné zlepšování čehokoli vede při dlouhodobém (třeba ročním) vytrvání k obrovskému nečekanému úspěchu. Jako složené úrokování-osmý div světa. Zrovna tak díky knize pochopíte úspěch některých sportovních týmů spočívající v kumulativní funkci třeba i jen 1% zlepšení mnoha různých aspektů/činností/věcí. Pak má tým takový náskok, že zvítězí. Přitom jen drobounce vylepšil tu to, tu ono... jednalo se přitom o opomíjené a přehlížené položky. Vyzývám tímto Audiolibrix, aby linky (odkazy uvedené v audioknize) byly vždy ve formě hypertextových odkazů součástí náhledu knihy v aplikaci. Takto stále zastavuji poslech a píši si poznámky, přitom mám narušený poslech. Díky :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Produktivita

Recenzia audioknihy Šlachta - Třicet let pod přísahou

02.09.2020 Overený nákup

Kéž by to slyšeli všichni

Poslouchal jsem se zatajeným dechem. Neváhejte, opravdu stojí za koupi. Kniha je profesionálně zpracována i namluvena. Moc mě ale mrzelo, že jsem neslyšel originální hlas pana Šlachty, je to trochu na škodu autentičnosti. Škoda také, že ještě nemůže být kvůli mlčenlivosti odhalena celá pravda, nedořeknuté věci byly pro mě skoro až příliš rušivé a trochu deprimující. Je to příběh osobní zpovědi čistého, extrémně pracovitého a schopného policisty, který to dotáhl hodně daleko, s vysokým morálním kreditem a snahou odstraňovat mnoho různých patologických, kriminálních jevů ohrožujících celou slušnou společnost i demokracii jako takovou. Opravdu stojí za poslechnutí, nejlépe všem.

Recenzia audioknihy Bordeří povídačky 2

31.08.2020 Overený nákup

Psí pohádka

Synovi se pohádka líbila, to je nejpodstatnější. Dějová linie horší. Boží vymyšlené češtinářské novotvary, vychytané, nasmějete se jim. Ideální pohádka pro malé kynology milující borderky

Vek 9 - 11 rokov

Recenzia audioknihy Navždy plynule

15.08.2020 Overený nákup

Poslech audioknihy vás sám o sobě cizí jazyk nenaučí, ale předkládá návody, jak se učit.

Největší problém škol i samouků věčných začátečníků je, že jsme se nenaučili JAK se učit v souladu s naším mozkem. Kniha využívá studie zapomínání a zapamatování (křivka zapomínání). Poradí vám jak efektivně studovat. Předkládá k tomu všemožné tipy. Akcent klade na úplné začátečníky, jejich rychlé zorientování v jazyce, dává tipy na nakladatelství, typy slovníků, příruček (výslovnosti, konverzační), pomocné webové stránky, kde si otestovat svou úroveň znalostí (stupeň i počet slov). Pomocí tipů půjdu otestovat, jak moc mi pomůže jako pokročilému a láká mě teď naučit se alespoň základy nového cizího jazyka. Knihu jsem celkem rychle zhltnul, v průběhu poslechu jsem si zapsal 14 pro mě důležitých poznámek, jsou to všemožné tipy jak, kde a co vykonávat, abyste ve svém studiu jazyka šli dopředu. Poradí i co a jak sledovat v TV, zda mít zapnuty titulky a případně v jakém jazyce. Je to dobrá kniha a doufám, že mi hodně pomůže, samozřejmě mě to bude stát pravidelné denní úsilí.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Produktivita Myslenie Praktická Učebnica