Recenzie užívateľa Maya

Hodnotenie audioknihy Hunger Games (komplet)

29.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy DUNA

21.02.2020 Overený nákup

Ani to snad nejde jinak

Jde Dunu hodnotit i jinak, než plnými hvězdičkami? Jedná se o geniální, nadčasové a propracované sci-fi, o srdcovku, která nikdy neomrzí.

Oba interpreti se svých hlasových úkolů zhostili skvěle, vdechli život všem postavám, ať už těm kladným nebo záporným. Celá kniha se tak pro mě dostala na ještě vyšší úroveň než před tím. Rozhodně budu poslouchat znovu.

Hodnotenie audioknihy Tiché roky

25.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Malé ženy

06.12.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vyhnání Gerty Schnirch

10.10.2019 Overený nákup

Gerta

Knížky Kateřiny Tučkové jsou tak trochu moje srdcovky, zbožňuju je všechny. Gerta byla první, kterou jsem kdy přečetla, takže, když jsem ji našla v podobě audia, má dušička zaplesala. Vilma Cibulková předvedla neskutečně krásnou práci a kombinace jejího krásně nakřáplého hlasu a těžšího tématu, které Gerta zpracovává, je naprosto úchvatná. Paní Cibulková přidala téhleúžané knize další nový level.

Recenzia audioknihy Žítkovské bohyně

09.08.2019 Overený nákup

Bohyně

Knihu jsem již dříve četla, takže dějem jsem sahala po jistotě. Netušila jsem ale, nakolik mluvené slovo tuhle knihu dokáže ještě pozvednout. Bravurní výkony obou herců dokázaly, už tak skvělou knihu, dostat na další lvl. Smekám a hluboce se klanim za perfektně odvedenou práci.

Recenzia audioknihy Pinocchio

11.07.2019 Overený nákup

Ne tak boží

Miluju Pinocchia. Vyrůstala jsem na něm, vílu Modrovlásku jsem kreslila snad milionkrát a některé pasáže knihy jsem znala nazpaměť.

Bohužel, tady to nedopadlo dobře. Jednak teda audioverze pokrývá ani ne třetinu knihy. A potom se dostáváme k samotné otázce interpretů. Pan Hoger vypráví skvěle a kdyby zůstalo jen u něj, jednalo by se o parádní knihu. Bohužel byla zapojena i paní Bohdalová a to nebyla, pro hlavní postavu dřevěného kluka, šťastná volba. Její ukvákaný hlas je vhodný do mechu a kapradí, tady ale působí nemístně. To celé je ještě umocněno kreativní snahou v podobě písniček, které Pinocchio zpívá, a které díky Vochomůrkově hlasu rvou uši.

Recenzia audioknihy Děti z Bullerbynu

07.07.2019 Overený nákup

Bullerbyn

Je to prostě boží! Paní Šafránková mě dostala tak, že místy sem měla vážně pocit, že je jí těch sedm let. Skvělá volba! Jediná věc, která mne mrzí je ta, že audiokniha nepokrývá veškeré kapitoly z knížní předlohy. K poslechu je jich jen šest, tuším.

Recenzia audioknihy Nekonečný příběh

01.06.2019 Overený nákup

Za Slonovinovou věž!

Filmové zpracování jsem viděla snad milionkrát, takže audiokniha byla jasná volba. A nezklamala.

Ne jen, že příběh je stejně, ne-li mnohem víc, kouzelný, než jeho podoba z pohyblivých obrázků. Pan Vlasák vdechl postávám život tak, jak to dokáže jen mluvené slovo: změny barvy hlasu, artikulace, přízvuku..Každá postava mát os vé a je rozlišitelná už díky tomu.

V kombinaci s medovým hlasem vypravěče, který od sebe oba světy odděluje i intonačně, se jedná o dokonalou knížku na poslech před spaním.

Recenzia audioknihy Vašek vypravuje pohádky Františka Nepila

11.05.2019

Nostalgičnost

Dost možná jsem trochu ovlivněná nostalgií, protože tuhle desku jsem poslouchala jako malá tolikrát, že se vůbec divím, že ještě funguje. Milé, přátelsky pohádkové vyprávění mi vždycky, a to i teď po letech, vykouzlilo na tváři úsměv a v duši takový ten něžný dětský klid. Za mě rozhodně super, proložení písničkami je příjemným ozvláštněním děje.