Recenzie užívateľa Jana

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Sněžný měsíc

08.02.2021 Overený nákup

Detektivka z Beskyd

Velmi poutavě a zajímavě vykreslené prostředí vsetínských vrchů a řada postav. Jejich charakter se během příběhu mění nebo lépe řečeno odhaluje a nikdo není černý nebo bílý. Detektiv Bergman je sympatický vyšetřovatel, který kupodivu není hlavní postavou, ale napětí , zajímavosti a spádu to neubírá. Knihu doporučuji a moc se těším na skvělý přednes Kristýny Kociánové v další knize Michaely Klevisové Drak spí.

Vyšetruje partia detektívov Nečakaný zvrat Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Plavý kůň

01.02.2021 Overený nákup

Trochu zklamání

Příběh je známý, několikrát zfilmovaný. Film se mi líbil víc, pravděpodobně je ve filmu pŕíběh zjednodušený a člověk se v tom tak neztrácí jako v knize. Nicméně se poslouchal příjemně, především díky interpretovi a režii.

Klasická Historická Vyšetruje muž Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Mlčící pacientka

01.02.2021 Overený nákup

Jsem na rozpacích

Zajímavý příběh s prvky thrilleru, vyprávěný dvěma interprety. Trochu pomalý a pro mě nezáživný začátek, ale potom vyprávění dostalo spád a skončilo nečekaně. Tedy pro mě, možná, že jiný by dokázal konec odhadnout lépe. Nedokážu vyjádřit, proć se mi kniha zdála zvláštní, ale přitom stálo za to si ji poslechnout.

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Černý led

01.02.2021 Overený nákup

Bude se vám líbit

Ačkoliv už mě omrzeli detektivové, kteří v běžném životě neuspěli a jsou dobří jen ve svém povolání, tak v této detektivce mi to vůbec nevadí. Možná se autor více soustředí na zločin a jeho vyšetřování než samotného detektiva. Příběh je zajímavý, obsahuje nečekané zvraty a má rychlý spád. K pěti hvězdičkám, které dávám přispěl i skvělý přednes interpreta. Doporučuji.

Vyšetruje muž Explicitné scény Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Šachové figurky

06.01.2021 Overený nákup

Úžasná trilogie z ostrova Lewis

Četla jsem od P. Maye sérii s Enzem. Ostatní čtenáři ale neustále chválili sérii o ostrově Lewis. Podle naznačeného obsahu se mi do toho nechtělo, přesto jsem nakonec celou trilogii koupila. Tedy popravdě žádná oddechovka, ale tak dobrou knihu jsem již dlouho nečetla. Drsná krajina, drsní lidé, drsné podmínky pro žití. Všechno působilo tak syrově až neskutečně. K tomu výborná hudba a vynikající interpret. Děkuji.

Severská Vyšetruje muž Explicitné scény Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Strýc Dynamit

06.01.2021 Overený nákup

Humor P. G. Wodehouse

Knihy P. G. Wodehouse mám velice ráda a audioknihy s Jeevesem mám všechny. Trochu jsem se obávala, že tato kniha je trochu jiná, že tu není Jeeves, ale mile mě překvapila. Doporučuji všem, kteří milují anglický humor a potřebují si odpočinout. Jen na interpreta jsem si musela zvykat a nemyslím, že to byla šťastná volba. Nicméně poslechněte si a posuďte sami.

Recenzia audioknihy Vražda potřebuje reklamu

22.12.2020 Overený nákup

Oddychová detektivka

Klasická anglická detektivka s příjemným charismatickým detektivem. Pátrání probíhá ve všech společenských vrstvách. A také důležitý anglický humor prostupuje celým příběhem. Interpret Otakar Brousek ml. si evidentně čtení užívá. I když některé hlasy se mi zdály přehnané, přesto mi jeho přednes byl sympatický. Zajímavé byly informace z prostředí, ve kterém došlo ke zločinu. Knihu doporučuji nenáročných milovníkům anglické detektivky a anglického humoru.

Recenzia audioknihy Skála

11.12.2020 Overený nákup

Jedna z nejlepších

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla nebo poslouchala. Není to moje první kniha od tohoto autora. Nejdříve jsem četla knihy ze série Enzo. K této knize jsem se nemohla odhodlat, až mě přesvědčily recenze ostatních čtenářů. Prostě nemohu uvěřit, že je to stejný autor. Úžasná kniha, která se čte jedním dechem. A i když prý druhý díl není tak dobrý, jdu si ho koupit, uvidíme.

Severská Vyšetruje muž Explicitné scény Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Doktor na moři

11.12.2020 Overený nákup

A zase ten doktor

Toto volné pokračování Doktora v domě mě už tak nezaujalo, nicméně se kniha dobře poslouchá. Příjemný příběh, který má spád, jemný humor a výborný přednes pana Písaříka doplňuje dobře zvolená hudba. A tohle všechno dohromady vytváří atmosféru, při které se krásně usíná. Doporučuji všem, kteří chtějí na chvíli vydechnout a uklidnit se.

Recenzia audioknihy Výjimeční lidé

01.12.2020 Overený nákup

Můj první May

Moje první kniha od tohoto autora. Téměř všichni ji přirovnávají ke knihám Dana Browna. Určitá podobnost tu je, i když příběhy Browna se mi zdají historicky propracovanější. Nicméně se jedná o napínavý detektivní příběh s výlety do historie, který se velmi dobře poslouchá. Pan Matásek má krásný přednes (někdy by mohl být méně patetický), výborně rozlišuje jednotlivé postavy, zvláště ženy. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobrou detektivku a nemusí líčení násilných scén plných krve.

Historická Vyšetruje muž Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Nultá hodina

25.11.2020 Overený nákup

Agatha Christie patří k Vánocům

Nultá hodina nezklamala. Příběh je známý a i zfilmovaný. Ačkoliv vraždu nevyšetřuje Hercule Poirot, ale neznámý detektiv, je příběh zajímavý, má spád a ani na chvíli se nebudete nudit. Celkovou atmosféru staré Anglie doplňuje nejen příjemná hudba, ale především hlas Zdeňka Kupky, který se už tolikrát osvědčil.

Klasická Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Dobrá, Jeevesi

20.11.2020 Overený nákup

Lepší než obvykle

Mám téměř všechny audioknihy “Jeeves”. První dvě, tři se mi líbily, pak se mi v dalších knihách zdály příběhy téměř stejné, poslouchala jsem je hlavně při usínání a váhala jsem s koupí této. Byla jsem nejen mile překvapena, ale dokonce nadšena. Možná je pro mě ta nejlepší. Má jednu chybu, nelze ji poslouchat, pokud chcete usnout. Je to i díky panu Valentovi. Zraje jako víno a v této knize přímo exceluje.

Recenzia audioknihy Viděla jsem vraždu

07.11.2020 Overený nákup

A zase ta Agatha

Už nevím, kolikátý příběh Agathy Christie hodnotím a tak se trochu bojím, že se budu opakovat. Jako vždy skvělý detektivní příběh z anglického venkova (pravděpodobně známý i díky zfillmování) se známou postavou Hercula Poirota. Celý příběh dokresluje a charaktery jednotlivých postav vystihuje Lukáš Hlavica. Patří mu můj obdiv. Totéž se dá říci i o hudbě. Jen přestávky mezi kapitolami se zdály moc dlouhé.

Klasická Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Zaslepení

02.11.2020 Overený nákup

Doufám že se neopakuji

Píšu již třetí recenzi knihy J. L. Horsta a trochu se bojím, abych se neopakovala. Pro mě je prostě tento autor ze skandinávských spisovatelů nejgeniálnější. Na jeho práci je vidět, že mnohou situaci skutečně prožil, zvláště popisy činností jednotlivých odborníků při vyšetřování zločinů. I v této knize se dokáže obejít bez drastických scén, litrů krve a psychopatů. Přesto je příběh napínavý a inteligentní.

Klasická Severská Vyšetruje žena Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Poustevník

02.11.2020 Overený nákup

Klasika

Pro mě jsou už opravdu skandinávské detektivky klasikou a J. L. Horst píše jedny z nejlepších. Inteligentní, napínavé s výborně propracovanými postavami. A to všechno doplňuje interpretace Zdeňka Kupky. Jen ta hudba mi trochu nesedla. Ale jinak doporučuji a já osobně se těším na další knihu tohoto autora.

Klasická Severská Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Honicí psi

14.10.2020 Overený nákup

Pohodová detektivka

Moje první kniha od tohoto autora. Od severské detektivky jsem očekávala více akce, drsné okamžiky a spoustu psychopatů, což se nesplnilo, takže doporučuji slabším povahám. Jsem jedna z nich, takže mě vůbec nezklamala a líbila se mi. Teď se chystám na Poustevníka a jsem zvědavá, co budu psát příště.

Severská Vyšetruje žena Vyšetruje muž Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Pavučina lží

14.10.2020 Overený nákup

Klasický Dan Brown

Napínavý a dramatický příběh, který nás zavádí do vysoké politiky před volbou amerického prezidenta.

Zpočátku se mi kniha zdála rozvleklá, ale později dostala spád a byla nejen dramatická a akční, ale i velmi zajímavá se spoustou odborných informací. Výborný přednes interpreta.

Špionážny & politický Právnický Vzťahový

Recenzia audioknihy Vlak z Paddingtonu

21.09.2020 Overený nákup

Vlak z Paddingtonu

A zase ta Agátha. Prostě je nejlepší. Četla jsem knihu, viděla film a přesto se mi toto vyprávění moc líbilo. Obě vypravěčky byly skvělé a celá kniha dobře zrežírovaná. Hned si jdu koupit další knihu.

Dovolte malou poznámku. Moc bych si přála, aby i knihy Dicka Francise byly namluveny a já si tak mohla dělat sbírku obou oblíbených autorů.

Klasická Vyšetruje žena Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Muffin a čaj

21.09.2020 Overený nákup

Muffin a čaj

Knihu jsem koupila na doporučení “to si kup, to se ti bude líbit”. A byla to pravda pravdoucí, i když mě čekalo překvapení v podobě vznikajícího milostného vztahu dvou chlapců. To jsem nečekala, ale bylo to milé a uklidňující. Určitě k tomu přispěla i krásná čeština a oba vypravěči. Jsem zvědavá i na další romány tohoto autora.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Zkouška ohněm

21.09.2020 Overený nákup

Skvělý Jiří Schwarz

Toto je moje šestá kniha autora a zdá se mi, že nejslabší. Vždy se z těchto knih dozvím něco nového a zajímavého, ale nějak mi scházela větší dramatičnost a napětí. Ještě že knihu čte Jiří Schwarz, který svým hlasem dodá to, co schází knize. Takže určitě si poslechněte více knih této série a posuďte sami.

Špionážny & politický Historický

Recenzia audioknihy Jeden z nás

21.09.2020 Overený nákup

Jeden z nás

Autorka Shari Lapena je jedna z mých oblíbených. Detektivní příběhy, bez násilí a krve, plné napětí s rychlým spádem. Postupně se rozplétají záhady a ukazuje se realita v původně tak perfektních vztazích. Jednotlivé postavy se ukazují v naprosto jiném světle.

Hudba i vypravěčské umění obou herců jen podtrhly napínavý děj. Doporučuji.

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Dobrý ročník

21.09.2020 Overený nákup

Voňavé Provence

Knihy pana Mayleho jsou moje oblíbené. I tato kniha na mě zapůsobila svým milým příběhem s chutí a vůní Provence. Pan Jiří Schwarz je skvělý vypravěč, můj oblíbený. Přesto se mi jeho hlas hodí spíše k dramatickým příběhům. Tady mě to ze začátku nesedlo, ale zvykla jsem si. Na co jsem si nezvykla byla hudba a rušila mě až do konce.

Recenzia audioknihy Když v ráji pršelo

11.08.2020 Overený nákup

Stále mladá klasika

Kniha je moje zamilovaná a ráda se k ní vracím. Audioknihu jsem koupila hned, jak vyšla a nelituji. Příjemný přednes, interpretka mě mile překvapila a celá audiokniha je pro mě zajímavým zpestřením známé klasiky. Určitě doporučuji koupit, i když já budu knize s pevnou vazbou dávat přednost (asi je to pro mě citová záležitost). Nebo ještě lépe vyzkoušejte obojí.

Recenzia audioknihy Nestydaté plavky

11.08.2020 Overený nákup

Léto ještě nekončí

Ještě to stihnete. Příjemný poslech pro letní dny i večery. O tom, jak skončí příběh, je jasno už po začátku příběhu, ale přesto vás to vtáhne do děje a líbí se vám každá další kapitola. Je tu všechno, humor, mládí, krásné počasí a hlavně láska s trochou sexu.

Hodnotenie audioknihy Zkouška neviny

26.06.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nevítaný host

10.06.2020 Overený nákup

Kdo vraždil?

Moje první kniha od této autorky. Je napsaná ve stylu Agáthy Christie, tedy pro mě ve velice příjemném stylu. Ačkoliv nedosahuje úrovně této slavné autorky, vůbec mě to neuráží a dobře se poslouchá. Určitě zkusím i její jinou knihu. Bylo by pro mě zajímavé zkusit jinou interpretaci.

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

10.06.2020 Overený nákup

Co je pravda a co lež

Knihy tohoto autora jsem neznala, ale na základě několika přečtených recenzí jsem ji koupila. Ze začátku jsem se nemohla zaposlouchat a dokonce jsem zvažovala, že ji vyměním. Nevyměním, protože stojí za to po čase si ji pustit znova a uvědomit si, že to se mnou a vůbec s lidmi není tak špatné. Pan Brousek je excelentní.

Recenzia audioknihy Smrt na Nilu

21.05.2020 Overený nákup

Úžasná interpretace

Tento příběh zná už naprosto každý, takže psát k tomu jakoukoli recenzi nemá význam. Nezbývá než ohodnotit interpreta. Znám jej už z mnoha jiných vyprávěných příběhů Agáthy Christie a nikdy mě Lukáš Hlavica nezklamal. Jeho práce s hlasem je naprosto úžasná. Těším se na jeho další vyprávění.

Recenzia audioknihy Puls

12.05.2020 Overený nákup

Dick nebo Felix

Miluji knihy Dicka Francise a moc se mi líbily i jeho příběhy pod něž se podepsal spolu se synem Felixem. Také proto jsem po knize Puls sáhla okamžitě. Felix sice není Dick, ale není to na škodu. Prostě je svůj a věřím, že se bude zlepšovat. Příběh je klasicky z dostihového prostředí, ale nečekaně vyprávěný ženou. I když jsem jednání hrdinky občas nerozuměla a Simona Babčáková mi nepřišla jako dobrá volba, celkově to hodnotím jako dobrou detektivku. Jsem zvědavá na další knihy tohoto autora.

Recenzia audioknihy Projekt manželka

12.05.2020 Overený nákup

Velmi příjemný poslech

Milý a svým způsobem zvláštní pohled na život člověka, který se striktně drží toho, co mu říká rozum. Don žije přesně podle svého plánu a se změnami se vyrovnává svým způsobem. Jestli máte rádi oddechovku, jemný humor a nevadí vám předvídatelný příběh, určitě si knihu poslechněte. Moc příjemný poslech i díky Janu Zadražilovi.

Recenzia audioknihy České pověsti pro malé děti

17.04.2020 Overený nákup

Pro děti

Staré pověsti české jsou povinnou četbou pro děti třetího ročníku základní školy. Zakoupili jsme klasickou knihu, ale byla napsaná tak, že děti nebavila a i nám dospělým přišla dost děsivá (upozorňuji, že nebyla od Aloise Jiráska). Takže jsme vyhledali tuto audioknihu a byli jsme nadšení. Forma i jazyk vyprávění odpovídá věku dětí. Moc se nám i dětem líbila.

Hodnotenie audioknihy Kroky vraha

04.03.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Báječný krámek s čokoládou

29.02.2020 Overený nákup

V hlavní roli čokoláda

Romantický příběh, vlastně dva, v různých časových rovinách, které se navzájem prolínají. I když se jedná o jednoduchý děj bez akčních scén a nečekaných zvratů, poslouchal se velmi dobře. Všem posluchačům tuto knihu doporučuji a nezapomeňte si k poslechu připravit čokoládu, určitě dostanete chuť.

Recenzia audioknihy Všem klukům, které jsem milovala

24.02.2020 Overený nákup

Romantika

Milý romantický příběh, který mě potěšil. Rozhodně lepší než filmové zpracování. I když se jedná o romantiku, měl příběh spád a nerada jsem od něj odcházela. Eva Josífková se interpretace zhostila na jedničku. Pokud vyjde pokračování, určitě si ho poslechnu.

Hodnotenie audioknihy Zlomené srdce

24.02.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Firma

09.02.2020 Overený nákup

Firma

Kniha začíná poklidně, pohodově jakoby se nejednalo ani o thriller. Příběh se rozjíždí pomalu, ale potom nabere na obrátkách a nemůžete se od něj odtrhnout. Je tak napínavý, že se mi potom konec zdál málo dramatický. Občas mi dělalo problémy orientovat se ve jménech. Dávám (i díky interpretaci) palec nahoru a všem poslech této knihy doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Muž, který už nezavolal

30.01.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Proč máma pije

28.01.2020 Overený nákup

Proč máma pije

Všem vřele doporučuji. Po mnoha detektivkách mi přišla tato kniha opravdu vhod. Lehké a humorné vyprávění o životě. Přestože jsem už starší ročník, ráda jsem se vrátila do doby, kdy byly děti ještě malé a chodily do školy. A ačkoliv nás s hrdinkou knihy dělí generace, v mnohém jsem s ní cítila a v mnohém se ztotožňovala. Dokonce jsem se i smála tomu, co mi dříve, před lety, připadalo nešťastné. Prostě to chce odstup a nebrat se tak vážně.

Recenzia audioknihy Než natáhnu brka

28.01.2020 Overený nákup

Lehkost bytí

I přesto, že hlavní hrdina umíral, byl příběh laděn humorně a optimisticky. Váhala jsem než jsem knihu koupila, ale udělala jsem dobře. Velmi příjemný poslech, který dává naději.

Recenzia audioknihy Ztracený

21.01.2020 Overený nákup

Ztracený?

První kniha tohoto autora, kterou jsem poslouchala. Příběh měl spád a těžko se od něj odcházelo. Na můj vkus se hlavní hrdina vrhal do vyšetřování trochu bezhlavě, ale celou knihu mu to vycházelo, až na ten konec? Ale je to jen můj pocit a lidé jsou různí a je to tak dobře. Nezbývá než si poslechnout další díl této série. Uvidíme.

Recenzia audioknihy Sedmá pohroma

14.01.2020 Overený nákup

Sedmá pohroma

Autor opět nezklamal. Příběh je napínavý a zajímavý. Nechybí ani trochu romantiky. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a doufám, že je autor nechá dlouho žít. Nyní poslouchám poslední načtenou knihu a přimlouvám se o další z této série.

Recenzia audioknihy Smrtící bílá

03.01.2020 Overený nákup

Smrtící bílá

Na poslední knihu této série jsem se velmi těšila a nezklamala mě. Sympatičtí hrdinové a zajímavý příběh bez velkých násilnických a krvavých scén. Tak jsem tuto autorku poznala ve Volání kukačky a jsem ráda, že v tomto směru pokračuje (i když určitě stojí za to poslechnout si celou sérii).

Recenzia audioknihy Panský dům

03.01.2020 Overený nákup

Panský dům

Po všech těch detektivkách, které jsem v poslední době poslouchala, mně chvíli trvalo než jsem se na tento příběh soustředila. Nakonec jsem usoudila, že na vánoční čas jsem si nemohla vybrat lépe. Starý svět, předvídatelný děj, bez neočekávaných zvratů s očekávaným koncem. A Pavel Soukup svým hlasem dokázal, že příběh nepůsobí lacině, ale navozuje klid a pohodu.

Recenzia audioknihy Ve službách zla

20.12.2019 Overený nákup

Ve službách zla

Příjemný poslech i po změně interpreta této série, která knize vůbec neublížila. Pro mě spíše naopak. Tuto sérii jsem začala poslouchat na základě recenzí, že jde o detektivku, která je výborná i bez popisů násilných scén a proudů krve. Volání kukačky nezklamalo. Můj osobní pocit je, že Ve službách zla autorka přitvrzuje. Přesto se mi tato série líbí a poslech doporučuji. Právě se pouštním do posledního dílu.

Recenzia audioknihy Hedvábník

13.12.2019 Overený nákup

Strike

Zajímavý a napínavý příběh, od kterého se vám nebude chtít odcházet. Nicméně doporučuji poslechnout si nejdříve první knihu z této série Volání kukačky. Líbila se mi o něco málo více. V Hedvábníkovi se mi trochu pletly postavy a jména. Je to i dáno složitějším příběhem. Přesto jsem ho vyslechla skoro bez přestávky a těším se na Ve jménu zla.

Recenzia audioknihy Němý svědek

08.12.2019 Overený nákup

Vánoce a Hercule Poirot

Moc mě tato kniha potěšila, protože v předvánoční čas je Hercule Poirot ta nejlepší volba. I když je to detektivka, je to pohlazení, zvláště pokud předtím posloucháte severské autory detektivek. Je zbytečné psát o kvalitě tak známé autorky a příběhu, takže zbývá opět vyzdvihnout umění pana Hlavici a poděkovat mu. Miluji tyto knihy a těším se na další.

Recenzia audioknihy Než jsem tě poznala

03.12.2019 Overený nákup

Krásná interpretace

Po všech těch detektivkách a dobrodružných románech, které jsem v poslední době poslouchala, jsem se na romantiku těšila. Příběh plný romantiky, humoru i smutku mě nezklamal a moc se mi od ní nechtělo odcházet. Interpretace Evy Josífkové mě příjemně překvapila.

Recenzia audioknihy Dobrá práce, Jeevesi

25.11.2019 Overený nákup

Jeeves nezklamal

Není to první kniha, kterou jsem o Jeevsovi poslouchala a popravdě jsem váhala jestli další kupovat. Nakonec jsem se rozhodla pro koupi a udělala jsem dobře. Jednoduché lehké příběhy plné anglického humoru vyprávěné Radkem Valentou nezklamaly. Při jejich poslechu můžete odpočívat a na nic nemyslet.

Recenzia audioknihy Vyvolávač deště

17.10.2019 Overený nákup

Doporučuji

Kniha se poslouchala velmi příjemně, i když se příběh obešel bez akčních scén a krveprolití. Autor nechává nakouknout do praktik v americkém soudnictví a zdravotnictví. Nechybí ani humor a sarkasmus, takže žádná depka na vás nepadne, i když jde o vážný problém. Možná ke konci příběhu přijde trochu bezmoci, i když kniha končí “happyendem”. Velice oceňuji interpretaci pana Brouska, byl skvělý.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

05.10.2019 Overený nákup

Naděje

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy zaposlouchala, ale později jsem se už nemohla odtrhnout. Radost, smutek, pláč i smích se střídají, jako na houpačce. Přesto naděje žije dál a prostupuje celý příběh. Paní Špalková překrásně a mistrně vypráví. Trochu mi překážely dlouhé mezery mezi kapitolami.

Recenzia audioknihy Malé ženy

03.10.2019 Overený nákup

Americká klasika

Román mi připomněl romány Jane Austenové nebo Annu ze Zeleného domu. Téma i zpracování odpovídá době, kdy kniha vznikla. Po detektivkách, které jsem předtím poslouchala, jsem potřebovala více času než mě kniha zaujala. Neočekávejte žádné drama a akci, ale klid, pohodu a spokojenost.

Recenzia audioknihy Zapomenutá vražda

24.09.2019 Overený nákup

Klasika

Klasický a známý příběh Agathy Christie o zapomenuté vraždě sice ničím nepřekvapuje, ale přesto se příjemně poslouchá. Má všechny znaky jejích příběhů: prostředí anglického venkova, tajemnost, bez popisů násilí a hlavně chytrou a všetečnou slečnu Marplovou. Zajímavá interpretace se třemi herci se mi líbila a působila barvitě jako kdybych poslouchala rozhlasovou hru. Doufám, že se bude tímto způsobem pokračovat i v dalších příbězích.

Recenzia audioknihy Zavřená truhla

21.08.2019 Overený nákup

Příjemný poslech

Napínavý příběh bez násilí s oblíbeným Herculem Poirotem jako od Agathy Christie. Přestože píši “jako” poslouchala se kniha příjemně a zklamaná jsem nebyla. Splnilo se, co jsem očekávala. Jen v jiném příběhu Sophie Hannah byl interpretem Vasil Fridrich, který mi více vyhovoval.

Recenzia audioknihy Záhada tří čtvrtin

21.08.2019 Overený nákup

Příjemné překvapení

Netušila jsem, že tyto příběhy s Herculem Poirotem od Sophie Hannah existují a celkem příjemně mě překvapily. Stejně jako Vraždy s monogramem i tato kniha má zajímavý a napínavý děj bez zbytečného násilí.

Hodnotenie audioknihy Paganiniho smlouva

07.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Poslední Aristokratka

24.07.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy O krok pozadu

24.07.2019 Overený nákup

Švédská klasika

Klasický detektivní příběh spisovatele Mankella. Kniha mě udržovala v napětí i bez popisů krvavých a násilných scén. Spisovatel se dost věnuje popisu samotné postavy detektiva, hlavně jeho psychiky (únava, beznaděj, stres, strach). Někdy je toho až dost a únava padá z toho i na mě, ale příběh mě zaujal. Také se mi líbila hudba, která spojovala jednotlivé části.

Recenzia audioknihy Firewall

18.07.2019 Overený nákup

Mankell nezklamal

Opět zajímavý detektivní příběh bez zbytečného popisu násilí. Děj je napínavý, konec trochu méně dramatický, než bych si představovala. Již tradičně výborný interpret. Nejraději bych poslouchala bez přestávky až do konce.

Recenzia audioknihy Usměvavý muž

04.07.2019 Overený nákup

Příjemný poslech

Příběh se mi zdál poněkud rozvleklý a málo dramatický, spíše se řeší pocity a psychický stav hlavního hrdiny. Na druhou stranu jsem ocenila, že se spisovatel obešel bez drastických a krvavých popisů, které nemusím. Občas docházelo k tomu, že hudba přehlušila konec vět. Nicméně celkově se mi kniha dobře poslouchala, hlavně díky výborné interpretaci pana Vyorálka.

Recenzia audioknihy Nesmírný

25.06.2019 Overený nákup

Sympatický Asad

Kniha vypráví zajímavý příběh a děj má spád, takže byste ji nejraději poslouchali bez přerušení. Osobitá trojice vyšetřovatelů, z nichž se mi zdá nejsympatičtější a nejchytřejší Asad, i když není hlavním hrdinou. Trochu se mi pletla jména mnoha postav, které vstupují do děje, ale časem jsem si zvykla. Detektivky Adlera-Olsena mám raději než Jo Nesba.

Hodnotenie audioknihy Marco

22.06.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zabijáci

19.06.2019 Overený nákup

Kniha nezklamala

Napínavý děj, trochu humoru a skvělá interpretace pana Bareše opět zaručily, že jsem od knihy jen nerada odcházela. Hlavní postava detektiva (i jeho spolupracovníci) na mě působí více lidsky v porovnání s některými hrdiny jiných severských autorů.

Recenzia audioknihy Clona

16.06.2019 Overený nákup

Severská detektivka

Zpočátku jsem měla pocit, že do děje zasahuje příliš mnoho postav a působí to roztříštěně a zmateně. Poté, co jsem pochopila záměr spisovatele a zvykla si na způsob vyprávění, příběh se příjemně poslouchal.

Recenzia audioknihy Zlo pod sluncem

31.05.2019 Overený nákup

Hercule Poirot

Tato trojkombinace, autor-detektiv-interpret, nemůže nikdy dopadnout špatně. Opět skvěle napsaný a skvěle interpretovaný příběh. Neuvěřitelné kolik postav se dá jediným hlasem ztvárnit, odlišit a charakterizovat. Jako kdybych poslouchali dramatizaci s mnoha herci. Děkuji a prosím o další příběh.

Recenzia audioknihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

26.05.2019 Overený nákup

Dobrý návrat aristokratky

Poslechu této knihy jsem se trochu obávala, protože z druhé a třetí části jsem byla trochu zklamaná. Kniha mě příjemně překvapila. Konečně se aristokratka posunula někam dál a příběh byl oživen. Vtipný zajímavý děj a příjemná interpretace paní Kubařové, jejíž projev vystihuje brilantně jednotlivé postavy.

Recenzia audioknihy Aristokratka na koni

23.05.2019 Overený nákup

Aristokratka

Třetí část Aristokratky nepřináší nic nového a oživujícího. Patří prostě k první a druhé části, ale schází mi v nich nějaký posun a gradace. I když vím, že následuje ještě další kniha, scházelo mi v této části zakončení, prostě buď konec příběhu nebo nějaké naznačení budoucnosti. Uvidím, zda poslední kniha o aristokratce bude obsahovat to, co mi v druhé a třetí části chybělo.

Recenzia audioknihy Aristokratka ve varu

21.05.2019 Overený nákup

Relax

Aristokratka ve varu je druhou částí Poslední aristokratky a podle mě to měla být jedna kniha. Příběh pokračuje ve stejné linii bez překvapení. Žádný posun v příběhu. Nicméně je to velmi příjemný poslech s interpretací, která oživuje vyprávění. Pokud někdo očekává akci a drama, nečtěte to, ale já jsem se potěšila, odpočinula si a hlavně se pobavila.

Recenzia audioknihy Anne ze Zeleného domu

13.05.2019 Overený nákup

Naděje

Optimistický a nadějeplný příběh, který bez silného děje, vzbuzuje emoce (z mého pohledu vyhovující spíše ženám). Příjemná interpretace vystihující jednotlivé postavy i celkový dojem z knihy.

Hodnotenie audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

08.04.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hana

28.03.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vražda na faře

02.03.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Taková normální rodinka

17.01.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

13.12.2018 Overený nákup

Super

Jako vždy Agatha Christie ani pan Hlavica nezklamali. Nečekaný konec příběhu spolu se skvělým přednesem. Pan Hlavica čte tak mistrně, že máte pocit, že posloucháte rozhlasovou hru s mnoha herci. Děkuji.