Recenzie užívateľa Josef

Hodnotenie audioknihy Projekt manželka

20.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

02.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mstitel z Jenštejna

14.08.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

11.08.2020 Overený nákup

Konečně něco pozitivního!

Opravdu skvělá kniha plná lidství a moudrosti. Ve světě plném násilí a nenávisti je radost si poslechnout knížku, u které se ze srdce zasměješ ale taky se často zamýšlíš nad svým životem a jeho vnímáním. Tak trochu se v postavách a jejich pocitech najde každý. Interpretace pana Brouska je dokonalá a nedovedu si představit nikoho lepšího! Jdu hned hledat další knihy tohoto autora, které ještě neznám.

Recenzia audioknihy Vzpomínka na Zemi

21.07.2020 Overený nákup

Super Sci-fi

Jedna z nejlepších sci fi knih posledního desetiletí. Po prvním dílu jsem zoufale čekal na další s obavou, ze lepší už to být nemůže. Ale bylo!!! Tolik fantazie a invence nikde jinde nenajdeš! Zkratka super trilogie a hledám další knihy od stejného autora.

Hodnotenie audioknihy Problém tří těles

04.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Šest vran

16.12.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Pohřešuje se prezident

28.11.2019 Overený nákup

napínavý příběh

Výborná kniha, je vidět, že spoluautor je člověk podrobně znalý prostředí bílého domu. Jen ten závěr je až příliš americky patetický, ale tak to jistě občané USA chtějí. Děj má skvělý spád a velmi reálnou zápletku, takže je posluchač dokonale vtažen do děje.

Recenzia audioknihy Žena pro třetího krále

05.11.2019 Overený nákup

Dějepis je zábava

Dějepis mne nikdy ve škole nebavil, takže mám velké mezery. Takové knihy, jako je Žena pro třetího krále, jsou ale dokonalými učebnicemi kromě toho, že vypráví poutavý příběh dokonalým přednesem.

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

14.10.2019 Overený nákup

Skvělé pokračování!

Velmi poutavé a skvělý přednes. Zdálo se, že téma je už vyčerpané, ale opak je pravdou. Jenom doufám, že vyjde další pokračování, i když závěr knihy to nenaznačuje.

Recenzia audioknihy Usměvavý muž

27.03.2019 Overený nákup

Stojí za poslech

Opět krásná a poutavá kniha se skvělým přednesem pana Vyorálka. Děj a zápletka je možným odrazem současného světa, řízeného oligarchy a jejich mafiemi.

Jediným negativem je špatné načasování hudebního doprovodu, který občas překrývá část mluveného slova.

Recenzia audioknihy O krok pozadu

01.03.2019 Overený nákup

Poutavý příběh

Skvělá kniha a ještě lepší Jiří Vyorálek. Příběh je opravdu bravurně napsaný, jediná malá chyba na kráse -pokud jsi detailista- je občasná tupost hlavního vyšetřovatele (ve vypjatých chvílích nemá ani zbraň, ani telefon, hlavního zlosyna má na ostrově a nechce pomoc pobřežní stráže). Ale kdyby jí nebylo, byl by příběh asi mnohem kratší. Nic mu to však neubírá na napínavosti a touze neprodleně poslouchat další kapitoly.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Stará dáma vaří jed

21.01.2019 Overený nákup

Radost poslouchat

Konečně kniha, ač o násilí, kde netečou potoky krve a u poslechu se dobře pobavíš. Je to kniha o stáří, ale nejen pro staré, jejíž hlavní devizou je roztomilý humor. Jde o opravdovou odpočinkovou, ale velmi poutavou knihu a její interpreti jsou dokonalí. Zkrátka tomuhle dílu nelze nic vytknout!

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

28.11.2018 Overený nákup

Dobrá kniha

Není nad klasickou britskou detektivku, plnou zvratů a překvapení s osvědčeným detektivem Barnebym. I když se ani tady nelze vyhnout násilí, v této knize dostává lidský rozměr a dokonce určitou pochopitelnost. Prostě skvělá kniha s ještě lepším rozuzlením a překvapením až do posledních vteřin poslechu.

Recenzia audioknihy Soumrak dne

30.07.2018 Overený nákup

Velmi dobrá kniha

Je zvláštní, jak poutavý na poslech může být příběh obyčejného člověka s nezajímavým povoláním. Na pozadí života jednoho majordoma se odehrává část evropských dějin, prolnutá se zkostnatělým životem předválečné aristokracie a jejího okolí. Citové prožitky hlavního hrdiny jsou neuvěřitelné a jsou podtrženy dokonalým přednesem.

Recenzia audioknihy Muž a žena

18.07.2018 Overený nákup

Velmi dobrá kniha

Zatímco jsem se v první části trošku ztrácel pod návalem vulgarismů, které zbytečně rozmělňovaly děj a rozptylovaly čtenáře v očekávání ne dalšího vývoje děje, ale jaký ještě silnější výraz přijde, zbytek knihy byl opravdu poutavý a originální. Takže čím jsem knihu poslouchal déle, tím mne stále víc vtahovala doí děje, jakkoli je tento děj fantaskní.

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

13.06.2018 Overený nákup

Realita?

Celý příběh je jakoby vytržený z naší budoucnosti. Popisuje metody, které mohou vést k totální ztrátě svobody a demokracie za plného přispění nás samotných. Příběh je velmi poutavý, skvěle vyprávěný, je možná na závěr trocha rozčarování z otevřeného konce. Ve zhýralém světě, kde dochází k totální ztrátě lidských hodnot, se opravdu může stát cokoli. A nejjednodušší cesta pro diktátora či populistu, je tohoto stavu využít a převzít veškerou moc. Je to velmi poučné!

Recenzia audioknihy Nesmírný

12.12.2017 Overený nákup

Skvělá kniha

Pokud pominu již vyzkoušeného a skvělého interpreta (mimochodem skvělý i v této knize), chválím příběh. Ten se rozbíhá poněkud těžkopádně, ale po té vás chytí a už nepustí. Trochu problémy mi u všech těchto krimi dělá horší orientace ve jménech, ta severská se mi zdají "na jedno brdo", ale skladba příběhu vše napraví. Je to poutavé, plné zvratů, ale i poučení a vhledu do oblasti náboženských sekt a jejich podhoubí. Vřele doporučuji, je to velmi poutavé a strhující čtení!

Hodnotenie audioknihy Setkání s Rámou

28.08.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Himmlerova kuchařka

07.07.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Policie

07.07.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pátá žena

07.07.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marťan

07.07.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kruh

07.07.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Rudý kapitán

29.06.2017 Overený nákup

Dobrá kniha

Zajímavý vhled do minulosti, kterou si většina čtenářů už nepamatuje, ale ti, kteří ano vědí, že jde opravdu o možný reálný příběh. Myslím, že by mohl být podepřen více reáliemi, které jsou dnes už známé, včetně skutečných jmen. Zápletka je sice poněkud tendenční (viz. Šifra mistra Leonarda), ale je perfektně zpracovaná a velmi čtivá.

Recenzia audioknihy Bohové Gothamu

27.05.2017 Overený nákup

skvělá kniha

Výborná kniha, zvlášť pro milovníky New Yorku a jeho dějin. Naprosto neobvyklé prostředí pro vyšetřování zločinu, stejně tak, jako jeho protagonisté a celý příběh. Pokud si někdo myslí, že dnešní společnost je plná násilí a zločinu, po přečtení této knihy budete rádi, že žijete v dnešní době

Recenzia audioknihy Jsou světla, která nevidíme

24.05.2017 Overený nákup

poutavý příběh

Velmi zdařile popsaný příběh dvou lidí, zdánlivě zcela protichůdných jak vychováním, tak i prostředím, ve kterém oba dva vyrůstali. Kniha dává nový a neotřelý pohled na válku, její vnímání hrdiny v její přípravě, především však v jejím průběhu, ale i po ní.

Hodnotenie audioknihy Šachové figurky

23.02.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Město malérů

28.10.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Doktor Proktor a prdicí prášek

05.10.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak

05.09.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zmizelá / Gone Girl

16.08.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Stalker

27.07.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sluneční bouře

30.06.2016 Overený nákup