Recenzie užívateľa Murysek

Hodnotenie audioknihy Emil Běžec

17.02.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

17.02.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Drsný spasitel 1

02.07.2019 Overený nákup

Žamboch není žádný slaboch

Spíš je to drsnej, šílenej a úchylnej magor. Vše v tom nejlepším smyslu těchto slov. Jedno z nejlepších béček české produkce a těším se na další díly. Doufám totiž, že to mistr Žamboch dvojkou nezabije a nebo neukončí. :)

Hodnotenie audioknihy Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

28.12.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Born to Run - Zrozeni k běhu

28.12.2018 Overený nákup

Kdybych neposlouchal při běhu, měl bych chuť běhat.

Kniha plná velmi silných příběhů z kterých dostanete chuť vyběhnout a zastavit se až pádem z vyčerpání. Tedy alespoň mé pocity byly takové, asi nejsem úplně normální. :) McDougall psát umí o tom není pochyb, samozřejmě si sem tam něco přibarvil podle sebe, ale není to žádná zběsilá fantazie, jen drobnosti a to hlavně o Tarahumarech a Caballovi. Škoda, že jsem se ke knize nedostal dříve a ne až poté, co jsem s během sám začal, asi bych totiž začal dříve.

Hodnotenie audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka

08.10.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Setkání s Rámou

25.09.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Konec vlka samotáře

25.09.2018 Overený nákup

Přes hory, přes doly a mrtvoly

Záchrana princezny, akce, hromady mrtvol, starý, zjizvený, ošklivý a téměř nesmrtelný hrdina. Hmm, co víc si přát. Příběh je upřímně o něco slabší, než Na ostřích čepelí, ale pořád je to velmi slušný kousek fantasy, který je nejenom pro Žambochovy fanoušky nutností.

Byl jsem zprvu zklamaný, že je zde jiný interpret místo Zdeňka Velena, který mi ke Koniášovi velmi sedl, ale to jen do chvíle, než jsem začal poslouchat, Pavol Smolárik byl také perfektní.

Hodnotenie audioknihy Steve Jobs

04.09.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tak to bylo, tak to je

23.07.2018 Overený nákup

Připravte si kakao, pohodlně se usaďte a bavte se

Celý děj by se dal shrnout slovy: "Je to punkáč", ale rozhodně to neznamená, že nemá smysl si ji poslechnout. Hlasem básníka se postupně odhaluje životní cesta a transformace Jevanského výrostka Františka Moravce v hospodskošmoulí punkovou legendu. :D Dozvěděl jsem se i nové informace, pozadí vzniku některých písní a zajímavé kousky z dob podnikatelského šílenství. Občas jsem se opravdu nahlas zasmál a opět jsem tak v MHD vypadal jako blázen.

PS: "Kulinářské umění horala Františka Sahuly." To by byla kuchařka roku.

Hodnotenie audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

23.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Na ostřích čepelí II.

23.06.2018 Overený nákup

Drobná výhrada, jinak skvělé pokračování

Pokračování je opět skvělé, jen závěr mi přišel takový trochu uspěchaný, jako by autor zjistil pár dní před vydáním, že nemá dopsáno a z ničeho nic se spousta problémů sama od sebe vyřeší. To je ale jediná výhrada, jinak opět skvělý poslech. možná by mě zajímalo, jestli na to má někdo podobný názor, klidně je možné, že to tak přišlo jen mě.

Recenzia audioknihy Na ostřích čepelí I.

23.01.2018 Overený nákup

Příjemné překvapení

Že je Koniáš tak trochu Wolverine, jsem pochopil už z rozečtené knihy Muž na stezce, takže komentovat jeho nelidské schopnosti, výdrž a hojení mi přijde zbytečné, prostě to tak v tomto fantasy světě je. Oproti zmíněné knize povídek je tento ucelený příběh zatím o chlup lepší. Děj se dobře rozvíjí, akce rozhodně nechybí, ale není ani nijak zvlášť vnucená do každé minuty příběhu, více i méně předvídatelné zvraty ve většině případů dávají smysl a jednotlivé postavy jsou dobře napsané a dá k nim vytvořit vztah (Zajímá mě, co se sakra stalo Bonsettimu. Snad se něco dozvím v pokračování, na které se hodlám hned vrhnout)

S přednesem Zdeňka Velena jsem se setkal poprvé a doufám, že ne naposledy.

Hodnotenie audioknihy Atlas Mraků

04.12.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vzpoura mozků

22.10.2017 Overený nákup

Snad z nostalgie, jinak nedoporučuji

Dle mého názoru zbytečné, krátké, bez jakýchkoliv podrobností. Působí to na mě čtením komiksu, bez možnosti sledovat obrazy, které doplňují značnou část příběhu. Představte si Pána prstenů takto: "Kouzelník potkal hobita s prstenem, který se musí zničit, vzal ho na výlet, cestou potkali partu lidí, překonali problémy a nástrahy, ale nakonec prsten zničili. Konec." Rozhodně další dva příběhy pořizovat nebudu, komiks má v tomto případě určitě mnohem větší smysl, vydání "knih" mi evokuje pouhou potřebu peněz, bez většího úsilí. Rozhodně nechci soudit, ale tak to na mě působí. ABC jsem také odebíral, převážně kvůli vystřihovánkám a sem tam nějakým článkům, na čtení jsem tenkrát moc nebyl, ale komiksy jsem občas pročítal a i ty části které jsem si jen tak pro osvěžení dohledal i teď jsou jako komiks mnohem zajímavější. Co mě ale opravdu štvalo a štve mě to i v každém americkém seriálu a především v dokumentech, je to strašlivé opakování předešlých události. Především u audioknihy mi to potom přijde jako neskutečně otravné, hloupé a ubohé umělé prodlužování.

Interpretace na druhou stranu byla dobrá.

I za tu nízkou cenu to podle mě nestojí.

Hodnotenie audioknihy Kosmonaut z Čech

12.10.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marťan

02.10.2017 Overený nákup