Recenzie užívateľa Kateřina

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Když jsi odešel

05.02.2021 Overený nákup

Drsný příběh

Knížka mě bavila a oceňuji zejména Jarmilu Švehlovou, svoji část načetla skvěle!! Zpočátku měla kniha pomalý rozjezd, ale bylo jasné, že v pozadí je něco překvapivého. Ke konci už jsem tušila, o co asi půjde, ale i tak jsem chvílemi nemohla poslouchat, bylo to na mně příliš drastické. Pokud vám nevadí severské detektivky, tak s tím asi budete v pohodě. Doře rozpracovaný postupný rozklad osobnosti na jedné straně a vytrvalost a schopnost bojovat na straně druhé.

Vzťahový Dobre vykreslené postavy Explicitné scény

Recenzia audioknihy Jediný příběh

11.11.2020 Overený nákup

Zajímavá love story

Knihu jsem si s chutí poslechla, i když velkou zásluhu na tom má Viktor Preiss. Zpočátku klasická zápletka, ale pak se děj zvrtne. Zajímavá sonda do dlouhého vztahu dvou "nesourodých" lidí. Ve druhé polovině více úvah než děje a poměrně depresivní, ale celkově nelituji, že jsem si knihu koupila.

Recenzia audioknihy J. R. R. Tolkien: Životopis

20.10.2020 Overený nákup

Tolkien jak ho neznate

Skvela audiokniha, i kdyz jsem Hobita i Pana prstenu cetla nekolikrat, mam chut se k nim vratit a cist je novyma ocima- pohledem lepsi znalosti autora. Zivotopis ni krasne priblizil charakter Tolkiena i dlouhou cestu, nez k napsani dosel. Vrele doporucuji.

Recenzia audioknihy Dům z karet

14.10.2020 Overený nákup

Super super

I když už jsem viděla seriál (nebo právě proto), s chutí jsem poslouchala od začátku až do konce. Autor zaujme hned na začátku a drží vás až do samého závěru. Žádné nudné výklady, akce, akce, akce. Francis U je mazaný a bez svědomí, přesto jsem se občas přistihla, že mu držím palce. Tedy zpočátku. Rozhodně doporučuji.

Recenzia audioknihy Bourneova totožnost

23.09.2020 Overený nákup

Bourne tajemný až do konce

Výborný špionážní román, veeeelmi dlouhý, takže jsem se místy ztrácela v ději, ale ne moc:) Občas byl hodně zamotaný, ale stále poutavý a napínavý. Obsahuje i trochu neuvěřitelnou love story, samotný hlavní hrdina má téměř nadpřirozené schopnosti.

Špionážny & politický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Stará dáma vaří jed

28.08.2020 Overený nákup

Stoletý stařík v sukni

Roztomilý příběh, při kterém občas mrazí v zádech. Hodná stařenka se rozhodne vzepřít synovci, který ji roky tyranizuje a začnou se dít věci. Hodně toho má na svědomí náhoda, ale stařenka se občas ukáže jako pěkně drsná dáma. A závěr je překvapivý, takový jsem opravdu nečekala. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Chantal Život na laně

24.08.2020 Overený nákup

Chantal o sobě a sama sebou

Krásně se to poslouchalo, paní Chantal má charismatický hlas, opravdu moc moc. Nejvíce mě bavila historie její rodiny, to by vydalo na několik románů. Je vidět, že je člověkem, který se nevzdává. A asi je opravdu náročně s ní někdy vyjít, jak sama několikrát opakuje. Občas trochu dlouhé obecné úvahy, ale celkově super, vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Slavík

28.07.2020 Overený nákup

Úžasný příběh

Skvela kniha, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Pribeh dvou sester, kazda valku prozivala jinak, ale obe s velkou statecnosti i pres chvile slabosti a selhani. Clovek se chvili smeje a chvili breci. Vrele doporucuji.

Recenzia audioknihy Falešný tolar

17.07.2020 Overený nákup

Klasika od Vondrušky

Další typická detektivka od Vondrušky, tentokrát řeší záhadu hlavně bakalář Petr s pomocí "lehké děvy". Dobré na léto a dovolenou, nenáročný poslech - pokud vás tedy nerozčiluje, že všechny hrdinky jako obvykle netouží po ničem jiném, než dostat bakaláře Petra na lože.

Historická

Recenzia audioknihy Bohemia

24.05.2020 Overený nákup

Slabý odvar

Knihu jsem si koupila, protože jsem byla zvědavá, jak Jan Svěrák píše. A byla jsem zklamaná. Tuctový příběh vztahu mladého režiséra a starší producentky, občas prokládaný mentorujícími úvahami o komunismu, vztahu dvou lidí a očekávání z něj. Pořád jsem čekala, kdy se začne něco dít, ale marně. Mezi největší dramata příběhu patří scéna, kdy hlavní hrdinové přistávají s letadlem na malém ostrově. Kniha neurazí a jako naprostá oddechovka se dá zvládnout, ale více od ní nečekejte.

Recenzia audioknihy Chirurg

05.05.2020 Overený nákup

To je život jaký je

Velmi čtivý příběh s výbornou interpretací. Začátek měl trochu pomalý rozjezd, ale pak sledujeme hlavního hrdinu, jak pomalu klesá a vypadá to, že pád je neodvratný. Záchranou je pro něj schopnost sebereflexe a to, že má silnou motivaci být opravdu dobrý doktor. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Projekt manželka

20.04.2020 Overený nákup

Každý se může změnit

Milý příběh, který pomůže uvědomit si, jak lidí s aspergerem uvažují a vnímají. Hlavní hrdina má mírnější formu a dokáže na sobě zapracovat - i když to tak necítí, kvůli lásce se dokáže změnit.

Recenzia audioknihy Jeden mrtvý navíc

05.04.2020 Overený nákup

Opět skvělý bratr Cadfael!

Chytrý a laskavý bratr Cadfael, který má pochopení pro chyby druhých. Odmítá hřích ale neodmítá hříšníka. Zajímavá zápletka, příběh člověka vtáhne, jako kdyby byl na místě. Kdo je unaven drsnými severskými detektivkami, tady se nemusí obávat krutých a krvavých scén - přesto je příběh velmi napínavý. Výborně propracované postavy a vztahy mezi nimi. A nechybí ani láska:) Skvělá interpretace Pavla Soukupa.

Recenzia audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

17.03.2020 Overený nákup

Ještě není konec

Zajímavé pokračování dlouhé ságy, oceňuji zejména Jaroslava Plesla, Janu Strykovou a Kláru Issovou za interpretaci. Autorka se občas příliš zabývá popisy utrpení hlavního hrdiny.

Recenzia audioknihy Kameny chrámu

09.03.2020 Overený nákup

Malá Citadela

Nádherná nahrávka, jak výběrem z textů Citadely, tak interpretací. Pokud máte rádi Exupéryho, neváhejte. Poslechla jsem si ji od začátku do konce bez přerušení cestou do hor a měla jsem pocit, že Exupéry jede se mnou.

Recenzia audioknihy Mycelium III: Pád do temnot

25.01.2020 Overený nákup

Komplikovaná sága

Doporučuji neposlouchat s moc dlouhými pauzami - pak se v tom člověk ztrácí, děj je poměrně komplikovaný. Celkem zajímavá kniha, jen se autorka příliš vyžívá v líčení bolestných stavů některých hrdinů.

Recenzia audioknihy Roden24

25.01.2020 Overený nákup

Jemné scifi

Zajímavý nápad na zlepšení lidského života, který zpočátku vypadá ideálně - ale pak se začínají ukazovat slabiny, na které nikdo nemyslel. Krátká rozsahem, ale moc příjemná na poslech

Hodnotenie audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

23.12.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tajemství Tudorovců

11.10.2019 Overený nákup

Komplikovaní Tudorovci

Jiří Adam se tentokrát vypraví do Anglie. Děj je poměrně komplikovaný a není dlouho jasné, o co se vlastně jedná. Celkově slabší, i když interpretace výborná jako obvykle.

Hodnotenie audioknihy Otrávený pohár

02.10.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zázrak svaté Winifredy

24.07.2019 Overený nákup

Napínavý příběh bez drastických detailů

Výborně napsaný příběh, eskalující až do konce - a přitom člověk nemusí číst brutální krvavé detaily, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Pavel Soukup je ten pravý, kdo má číst tuto knihu. Vřele doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Cizinka

17.07.2019 Overený nákup