Recenzie užívateľa syrovák

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Hodnotenie audioknihy Korene zla

15.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucholapka

08.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucha

03.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Uzol

24.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hriech náš každodenný

16.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dýchací metoda

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nadaný žák

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Osvícení

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tělo

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Venuša zo zátoky

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Problém tří těles

30.09.2020

Hodnotenie audioknihy Doktor Spánek

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Klbko zmijí

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pochovaní zaživa

30.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Český ráj

17.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Centurion

20.07.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Total Recall

29.04.2020 Overený nákup

dechberoucí

Arniho ve filmech jsem měl rád, ale nebýt doporučení přátel, asi bych se o knihu nezajímá. Jakou bych udělal chybu! I kdyby to nebyl životopis, bylo by to strhující poslouchání. Neuvěřitelná cesta kluka z rakouskýho zapadákova ke hvězdám titánů. Odhodlání, sebeironie, inspirace i velký příběh. Prostě nádhera.

Recenzia audioknihy Myšlení, rychlé a pomalé

29.04.2020 Overený nákup

pro poslech příliš těžké

Na knihu jsem se velmi těšil, ale dílem obsahu a dílem přednesu interpreta se velmi špatně poslouchá. Autor navíc často detailně popisuje metodologii svých poznatků, které bych v knize asi přeskočil abych se věnoval podstatě věci, v audioknize si to musím ale vyslechnout celé a pak rapidně upadá celková pozornost. Editorská práce s textem ve smyslu prokrácení by audioknižní verzi velmi prospěla. Interpretaci v podání Borka Kapitančika bych asi shrnul výrazem "zaklínač hadů".

Recenzia audioknihy Oběť 2117

29.04.2020 Overený nákup

zklamání fandy oddělení Q

Předně musím říci, že osobně nemám rád detektivky, kdy hlavní zápletkou detektivky je detektiv sám. A tady je to splněno na 200%. K tomu připočítám postavy se schopnostmi téměř marvelovských superhrdinů a velmi přestřelené zápletky. Navíc dramatické situace jsou neskutečně dlouho natahované, i z drobné přestřelky je hodinová sága, kdy autor tuto situaci mačká do poslední kapky jak citron Antona Pavlovice Čechova, ale pro děj samotný či postavy to nic nového nepřináší. Jediným kladem je tradičně fantastická interpretace Igora Bareše, nebýt jeho tak jsem někdy v polovině audioknihy odpad.

Recenzia audioknihy Proč spíme

29.04.2020 Overený nákup

přínosné, ale náročnější na poslech

Walkerovi poznatky a o spánku jsou velmi přínosné. Pravda někdy jde do takových detailů, které pro běžného smrtelníka zajímající se o nové poznatky nejsou zas tak podstatné, a pozornost pak upadá. To se týká bohužel i interpretace, audiokniha by potřebovala trošku dynamičtější přednes. Takhle při delších pasážích je interpret věren názvu knihy, jeho hlas posluchače uspává. Když se připravíte na náročnější poslech vyžadující velké soustředění, je tato kniha velkým přínosem.

Recenzia audioknihy Kulový blesk

29.04.2020 Overený nákup

propojení vědy a filozofie ve strhujícím příběhu

U autora Liou Cch'-sina mne fascinuje, jak bravurně a poutavě dokáže spojit navýsost vědecké teorie z oblasti vesmíru a fyzikálních kvant s dechberoucím příběhem a to vše zarámováno filozofickými úvahami o samotné podstatě lidského bytí. A přitom je předkládá jako pevnou součást strhujícího příběhu plného nečekaných zvratů, který se poslouchá jedním dechem. Vyzdvihl bych rovněž interpretaci Zbyška Horáka, která je úsporná a klidná, a zcela sedí na složitěji strukturovaný příběh. Pokud by z toho udělal větší "drámo" tak by to bylo překombinované. Navíc pro evropana zcela nezapamatovatelná čínská jména postav čte s výraznou melodickou rytmikou, takže díky tomuto "zhudebnění" jmen se posluchač perfektně orientuje v jednotlivých postavách. Chystám se, že si tuto vynikající audioknihu dám podruhé.

Hodnotenie audioknihy Volání Kukačky

27.12.2019

Hodnotenie audioknihy Smrtící bílá

27.12.2019

Recenzia audioknihy Goldstein

27.12.2019 Overený nákup

nový žánr detektivky

Předně, poslouchal jsem všechny audioknihy s gedeonem Rathem a viděl (a miluji:) televizní seriál. Za mne je to nový styl detektivky, podobně jako drsný seveřani Nesbo Kepler a spol, ale jiný a rozhodně méně brutální a s větší atmosférou, originalitou i noblesou. Má to neuvěřitelnou atmosféru předválečného Berlína. Práce policajta v dekadentním prostředí plného kabaretů, umělců, kokainu a podsvětí, kde jak v papiňáku vřou komouši, náckové a armádní nacionalisti - to je silné téma. A mezi tím vším tančí detektiv Rath. Goldstein mi ze tří dosud namluvených knížek sedl nejvíc, nejen nečekaným rozuzlením detektivní zápletky, ale právě napsosto skvěle vybudovanou atmosférou a nebyčejným stylem vyprávění. Přednes Jana Teplého je velmi dobrý, snad bych si přál originálnější a na větší ploše hudební složku, ta stávající neurazí ale ani nenadchne, ale pokud by byla propracovanější, vynesla by atmosféru této skvělé adioknihy někam na Olymp.

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

26.11.2019 Overený nákup

strhující detektivka s absolutní atmosférou

Audioknihy autora Volkera Kutschera a interpreta Jana Teplého patří na můj audioknižní Olymp. Skvělá detektivní zápletka s naprosto absolutní atmosférou předválečného Berlína, kde mezi kabarety, umělci, gangstery, nácky i komunisty autor splétá svůj originální příběh.

Hodnotenie audioknihy Code 93

07.11.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Faktomluva

24.10.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

24.10.2019 Overený nákup

Dokonalá atmosféra, příliš mnoho slov

Nevím zda je to autorem, či překladem, ale kdyby bylo méně slov opisů situací a popisů dojmů je to detektifka model pan dokonalý. Rovněž by u takové dobové stylofky prospěla kvalitnější hudba a zvukový podkres, tedy pokud by se zde potkala lepší režie a zvuk, tak jste v časostroji expres v předválečném umělecky oslnivém a dekadentním Berlíně. Byť nejsem fandou kdy interpret mění hlasy, tak mistr Teplý to zvládá dokonale, máte pocit že to je vícehlasá dramatizace, ne audiokniha čtené jedním hercem, bravo. Škoda, trochu scházelo a bylo to dokonalá a nezapomenutelná kultovní klasika. Ale i tak vynikající!

Recenzia audioknihy Nulté číslo

24.10.2019 Overený nákup

Klasický Umberto

Kdo má rád literární, slovně vyšperkovaný a v dobrém slova smyslu intelektuálský, styl Eca bude touto audioknihou potěšen. Kvalitní přednes, dobrá práce - ale nic z čeho by šel posluchač do kolen. Bezvadný vhled do práce a myšlení novináře dnešní doby mediální. Náročnější kousek pro literární labužníky.

Hodnotenie audioknihy Strážce boleslavského mysteria

01.10.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Olomoucký bestiář

01.10.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zdravá střeva

01.10.2019 Overený nákup

kniho o mikrobiotě ve střevech, ne o praktických doporučeních či novém životním stylu

Tak předně k volbě Interpretky a tématu. Já teda nevím, ale příjmný dívčí hlas s téměř erotickým nádechem se prostě nehodí k tématu mikrobů, stolice, tlustého střeva, kvašení, análních stěrů, hniloby atd. Prosil bych interpreta 55+, jako že starej doktor, nebo porodní bába a hned by to bylo lépe poslouchatelné. Druhá věc je, že načtení populárně naučných knih či literatury faktu je prostě těší než příběhové texty, za mne se toho úkolu dosud skvěle zhostil v jiných podobných knihách Jan Hyhlík a Filip Švarc. Je to těžký a tady se to prostě nepovedlo. Text je informačně hutný, mnohdy těžkopádný (nevím zda se na tom podepsal překlad, či je originál taky scholometsky strohý a nudný) a pokud mu interpret nepomůže rytmem a důrazem na podstatné informace, jeden snadno ztratí pozornost. Samotný text je sice zajímavý, ale je poplatný americkým reáliím životního stylu a zabývá se posledními poznatky ohledně působení mikrobů v lidském zažívacím ústrojí. Avšak já podle anotací knihy očekával více doporučení a poznatků pro má vlastní zdravá střeva a můj nový zdravější životní styl. Těchto praktických doporučení je tam opravdu poskrovnu, tak 2% textu. V zásadě když shrnu doporučení knihy: jezte pravidelně každý den ráno fermentované potarviny (od kysaných mléčných ie. jogurt/kefír po kysanou zeleninu ie. zelíčko) a během dne dostatek vlákniny (2x-3x více než jsou běžná výživová doporučení) + nepřehánějte to s hygienou a pokud možno neberte antibiotika; tak víc praktických rad tam nenajdete.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Konec hlídky

01.10.2019 Overený nákup

impozantní závěr trilogie Billa Hodgese

Co říci závěrem. Třetí díl zapadne do stavby trilogie jak pověstná impozantní kopule na chrámu napětí a příběhu. Byť se King v tomto díle vrací obloukem od krimi thrillerlu k thrillerlu s nádechem horroru, funguje to bezvadně. Je tam vše co jsem milovali a čeho jsme se báli z předchozích dílů s extra porcí tejemna a nadpřirozena.

Interpreti Jan Kanyza, Kajetán Písařovic, Magdaléna Borová svým výkonem dokazují, proč jsou audioknihy lepší (a tu i takových mistrů slova jako je King) než papírové verze, jejich výkon v Konci Hlídky by měl být hlavní kapitola učebnic interpretů audioknih. Jediné co mne velmi ale velmi rozmrzelo, že je to opravdu konec hlídky, šlus, konečná, trilogie je prostě trilogie, čtvrtý díl nebude. Veliká škoda, díky bylo to krásné a sakra děsivé.

Hodnotenie audioknihy Povídky z kavárny

24.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zkurvenej příběh

24.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zdochnuté srdce

24.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Až moc blízko

24.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy

24.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Příšerné zlobilky

24.05.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

23.05.2019 Overený nákup

oddychová detektivka, nenadchne ale ani neurazí

Tak po posledním Mayovým detektivním dizástru Černé světlo, jsem se bál, že u mne tento autor definitivně skončil. Pak mi to ale nedalo, přece jenom je to autor mé milované trilogie z ostrova Lewis, a nervózní a rozechvělý jsem si tuto poslední Mayovu detektivku pustil. Musím říci nebylo to špatné, díkybohu je to sice trochu nastavovaná kaše ale celkem dobrá. Samotná hlavní detektivní zápletka by si i zasloužila 5*, ale způsob vyprávění a nesmyslná a pitomá postava Charloty sráží na 3*. Vyprávění se totiž hlavně v první polovině neuvěřitelně táhne a sadisticky se vyžívá v nesmyslně barvitém a pedantsky detailním popisování prostředí. Takovýto podrobný popis většinou neposouvá děj či pohled na události a ani není zábavný/zajímavý sám o sobě. Trochu to připomíná turistického průvodce na zámku, který na vás sype detaily a data, ale bez souvislostí a vy nerozumíte proč vás tolika informacemi zahlcuje, vůbec vás to nezajímá a nudí. Interpret Petr Matásek, ke kterému jsem v minulých dílech série měl výhrady pro jeho bezbarvý projev bez zaujetí, se v tomto díle myslím našel a za mne konečně palec nahoru.

Takže resume, pokud jste milovníkem prvních knih Peterta Maye či vášnivý detektivkář a žádnou skutečně dobrou detektivku nemáte po ruce, pusťte si Entomologa. Neurazí, potěší, ale bohužel ani nenadchne.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

23.05.2019 Overený nákup

dokonalé napětí a fenomenální interpretace

Tuto audioknihu řadím mezi svýt TOP10 BEST mluveného slova. Snad nikdy jsem neposlouchal něco tak napínavého. Když jsem ji poslouchal v autě, musel jsem zastavit na odpočívadle na dálnici, protože jsem byl tak napnutý, že jsem nebyl schopen se vůbec soustředit se na řízení. A ano přiznám se, snad poprvé v životě jsem přeskočil na poslední díl, protože jsem to napjetí prostě nevydržel (nedělejte to:). Interpretace a režie je ukázka toho nejlepšího co lze v současnosti v mluveném slovu slyšet. Jan Kanyza aka starý je starý policajt, kterého díky jeho výkonu před sebou vidíte jako ve filmu a rozumíte mu jako by byl váš starý kamarád. Z vrahouna Kajetána Písařovic jde prostě čistý strach, jeho jakoby horečnatý ale jak skalpel ostře inteligentní hlas mne strašil ve snech. Jedním slovem: absolutní pecka, must-have!

Hodnotenie audioknihy Hadohlavec

23.05.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Artemis

23.05.2019 Overený nákup

Měsíc dobrej, Mars byl lepší

Tak zatím co Marťan mne nadchl, Artemis jen potěšila. Audioknihu mohu doporučit, ale kvalit první bohužel nedosahuje. Příběh Ok, hlavní hrdinka OK, Měsíc je taky OK, tempo příběhu a zápletka taky OK ... nicméně celkově to působí jaksi chtěné a nucené a to včetně hlasové interpretace. Navíc u Marťana bylo kořením příběhu vědecky populární odbočky na téma vesmír a život na Marsu, tady je Měsíc více méně jen jako kulisa. Každopádně pokud se vám Marťan líbil, udělá vám Artemis radost.

Recenzia audioknihy Selfies

23.05.2019 Overený nákup

skvělé pokračování

Za mne jeden z nejlepších dílů série oddělení Q. Je dobře, že na rozdíl od jiných detekticních sérií, Carl Morck neztrácí dech a naopak chytá druhý. Navíc se odkryjí i karty příběhu Rose, takže doufám že v další knize dojde i na Asada. Tempo příběhu letí jak rychlík, napětí střídá nekorektní až černý humor a přednes pana Bareše je prostě dokonalý, s každým příběhem oddělení Q zraje jeho interpretace jak víno.

Recenzia audioknihy Motýlek

23.05.2019 Overený nákup

kánon milovníka mluveného slova

Motýlek je klasika, četl jsem knihu i viděl filmové zpracování. Ale největší zážitek z příběhu mi poskytl Norbert Lichý, jeho přednes dává knize nový rozměr. Norbert je pro mne asi nejlepší interpret pro audioknihy sočasnosti.

Recenzia audioknihy Tři muži ve člunu

23.05.2019 Overený nákup

překombinovaný člun

Hodně jsem o toho očekával, ale bohužel je to překombinované, což dávám za vinu ani ne interprertům jako režii a dramatizaci. Klapkův text byl uměle převeden do dialogů a bohužel se to vůbec nepovedlo. Mnoho dobrých vtipů a jazykových hříček původní předlohy se ztratilo či vyšumělo do prázdna, příběh nemá tempo a i já, který knihu četl a poslouchal snad stokrát a některé pasáže znám zpaměti, jsem se v tom ztrácel. Samotnému provedení dává ještě na zadek hudba a zvukový podkres, přeplácaná a beze smyslu a nápadu, a hlavně furt a všude jako by byl autor placen od minuty. Pokud si chcete Tři muže ve člunu užít, šáhněte po druhé skvělé verzi s Oldřichem Vízenrem, tuto adaptaci nechte plavat.

Recenzia audioknihy Tři muži ve člunu

10.05.2019 Overený nákup

Klasika která těší pořád

Tahle kniha i Oldřich Vízne je boží. Já i moje rodina ji slyšela tak padesátkrát? Jo tolikrát, je to taková klasika mluveného slova do auta: Co si dáme? Já nevim ... Tak Tři muže ve člunu :) Prostě to milujeme. Oldřich Vízner je klasik podobných žánrů jako je Jirotka a a Jerome Klapka, takový Oldřich Nový mluveného slova. A věděli jste jste že kniha byla napsána před více než sto lety, v roce 1885?

Recenzia audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

10.05.2019 Overený nákup

díky že jsi se vrátil, vyčítám ti že to není delší

Velký návrat staříka. Moc jsem se těšil na další dílko Jonassona a nejsem zklamán, jsem nadšen a rozjařen. Tohle dílko je takový mix staříka prvního a zabijáka Anderse. Skvělý fenomenální mix, navíc reflektuje absolutní současnost a Trump, Merkelová jsou prostě best. Protože poslouchám na cestách, přes sluchátka, směju se ba řvu smíchy jak Pepek Vyskoč v tramvaji, na peróně na nádraží, na benzínce a doufám že mne ostatní vezmou jen jako neškodného blázna a nezavolají na mne pány v bílém co mne vezmou do království veverek. Autor zraje jak burgundské víno a to samé lze říci o interpretu Martinu Stránském. Vklouzl do dalšího dílka jak zasloužilý turista do prošlápnutých bot, je tam mistrovství, srdce a hlavně absolutní napojení na knihu a na poetiku staříka. Mám ohromnou radost u tohoto autora i interpreta že dalšími pokračováními kvalita nepadá ale naopak roste, zraje a vybrušuje se a já moc děkuji. Jen mně mrzí že to není troj.. ne pětinásobně delší, protože poslech je čirá radost, krása a hlavně smích.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

28.04.2019 Overený nákup

Dechberoucí

Dokonalý příběh a excelentní interpretace. Knížku jsem poslouchal jedním dechem a dokonce jsem při poslechu audioknihy v autě musel na chvilku zastavit jak jsem se soustředil na příběh a jak jsem byl napnutý ~ to by bylo nebezpečný řízení a dopadl bych jak Mercedesový vrah ;)

Recenzia audioknihy Umrlčí cesta

17.01.2019 Overený nákup

Konečně Peter May tak jak ho máme rádi

Konečně Peter May tak jak ho máme rádi, křičím hurá a sláva. Protože po jeho předchozí knize ze série Enzo a to Černé světlo, jsem plakal a křičel v agonii nad detektivkou proti které je seriál Ulice psychologické detektivní drama oceněné Nobelouvou cenou za literaturu. Je vidět že Hebridy Mayovi vyloženě svědčí, Umrlčí cesta, stejně lako trilogie Lewis, je jedním slovem dokonalá. Vynikajicí zápletka, nečekané změny vývoje příběhu kdy se k pointě pomalu dostáváme jako když loupeme cibuli a hlavně vnoření se do mysli člověka který ztratil paměť, předčí o parník všechny ostatní dílka na podobné téma (jako třeba Muž bez minulosti, Posedlá atd.). K tomu si přidejte fantastickou interpretaci Jiřího Dvořáka, u které ho mám pocit že se na Hebridách narodil, a máte tu jednu z nejlepších audioknih poslední doby. Takže pro všechny zhrzené fandy, tohle si rozhodně nenechejte ujít, tohle Peter May v plné formě a stylu který milujeme!

Recenzia audioknihy Muž se psem

09.11.2018 Overený nákup

vtip na sílu, naivně blbé

Tak jsem byl na tuto druhou knihu Jirotky moc zvědav, léta mne od ní kamarádi odrazovali, že je slabší než slabá. Proč jsem jí dal šanci bylo duo slibných interpretů Lábus & Bebarová. Ti dva podali jako vždy skvělý výkon, díky nim jsem tento pitomoučký text dopslouchal až do konce. Úproná upocená a bezúspěšná snaha o vtip, naivní hloupý příběh beze smyslu a i když je v popisu a názvu "detektivní" tak k detektivce či alespoň náznaku parodie na detektivku to má asi tak blízko jako dámská lodička k ledoborci N59 Oleg. Nemohu se zbavit dojmu, že obé knihy, tedy tuto a geniálního Saturnina, psali dva úplně jiní lidé.

Recenzia audioknihy Mráz

09.10.2018

spousta, slov, spousta klišé a detektivní zážitek bídný

Tak když v půlce bylo do očí bijící (pro posluchače, narozdíl od detektiva) kdo že je vrah uvažoval jsem že to je na 3*, ale když jsem se dostal do finále a ano bylo to jak jsem mylslel, ale nějakého rozumného rozuzlení proč se pachatelé chovali jak se chovali, či jak poměrně komplikovaný sériový zločin spáchali, jsem se nedočkal, jsou i moje 2* za příběh vlastně moc. K tomu si přidejte rádoby dramatické popisy akčních či napínavých okamžiků na úrovni slohu žáka páté třídy, neuvěřitelně dlouhé a nepochopitelně popisné detaily nedůležitých věcí a faktické nepřesnosti (ne opravdu maďar nemá ve francoužštině typický slovanský přízvuk, například) + velkou porci stokrát použitých klišé detektivek severské školy a máte tady knihu, kterou můžete směle vynechat. Jiří Žák jako interpret této detektivky bohužel hodně tlačí na pilu, přehrává jak Bohdalka v Rákosníčkovi a mnohdy je jeho intonace hlasu opačná dějové lince (jako že přečte klidným unaveným monotóním hlasem repliku a pak dodá, že dotyčná to vyštěkla hlasem chvějící se rozčilením). Takže ani ten tomu nepomohl. Za mne nebrat :(

Hodnotenie audioknihy O víně

26.08.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Příběh služebnice

26.08.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Maigret: Noc na křižovatce

17.07.2018 Overený nákup

skvělá detektivka, slušný Jan Vlasák ale tragická hudba

Pokud člověk vymaže z paměti nedostižného Maigreta v podání mistra Hrušínského, popasoval se s tím Jan Vlasák celkem dobře. Co mi ale trhalo uši tak to byl hudební doprovod. Ne opravdu to není hudba dokreslující pařížskou/francouzskou atmosféru, to je laciný brak z jiného vesmíru. Prosím buď to udělejte smysluplně a kvalitně, nebo do audoknih žádnou hudbu necpěte.

Recenzia audioknihy Saturnin

23.05.2018 Overený nákup

stará láska nerezaví

Ve své audioknihovně již jednoho Satutnina mám a to solidně načtenou od Jana Hartla, ale to jak tuto knihu interpretoval Oldřich Vízner, to je prostě skvost. Přesto, že jsem knihu četl snad stokrát a mnohé pasáže umím zpamněti, tak jeho interpretace mi přinesla nový zážitek z knihy. Je to jako kdyby pan Vízner již tak krásný diamant vyleštil a lehce dobrousil o jemné detaily a dodal mu nové zářivější odlesky.

Recenzia audioknihy Saturnin se vrací

29.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Černé světlo

20.04.2018 Overený nákup

detektivní dizástr

Tak předem, tohoto autora mám moc rád např. jeho trilogie Lewis je z pohledu obsahu i interpretace moje osobní špička audioknih a audiokniha Kritik ze stejné série akt Enzo je skvělá bazénová detektivka každého milovníka vína. Ale tohle je katastrofa, asi nejpitomnější detektivka, kterou jsem kdy četl/poslochal. Základní zápletka je jednak od 10. minuty předvídatelná (člověk doufá, že to nebude pravda, že to tak nedopadne a ono jo), hloupá a nereálná, že se mi nechce věřit že to napsal Peter May. Pak chování hrdinů příběhů je na úrovni ústavu pro slabomyslné, bez spojlerů např. Enzo je ve smrtelném ohrožení a vrah je mu na krok, jeho přátelé to ví, tedy kdo je vrah a kde je, kde je Enzo a kde jsou, zavolají na mobil ... Enzo to nebere ... nechají vzkaz a doufají, že si to poslechne, nenapadne je, že by mohli zkusit zavolat za minutu znovu a znovu, jde mu přec jenom o život ... nebo potká neznámou osobu v baru, ubytuje u ní svoji rodinu v ohožení a neudělá jako zkušený kriminalista nic proto, aby si ověřil, kdo to je (ano, v této detektivce existuje Google) nebo místo spoléhání na barovou zcela "náhodnou" známost neznámé osoby, neubytuji své blízké v nějakém zapadlém schovaném penzionu (prachy Enzo má)... a to abych nespojleroval neuvádím hlavní motiv/objednávku a její provedení na odstranění Enza, to je prostě lobotomická katastrofa. A k tomu si ještě připočtěte sice profesionální, ale zcela bez výrazu, namluvení Davidem Matáskem (v nějakém rozhovoru se zmínil, že detektivky nemá rád, ale prý kšeft je kšeft) a máte zde audioknižní dizástr roku. Strašně jsem se na tuto audioknihu těšil, ale zklamání bylo fakt megavelké ... těším se, ale i bojím dalšího kousku akt Enzo a to Entoologa.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy 33 prípadov Kristy B

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marie a Magdalény

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Soumrak dne

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Eliška Přemyslovna

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dekameron. Tři příběhy ze sta

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Miroslav Donutil čte povídky Oty Pavla

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kroky vraha

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Opona. Poslední případ Hercula Poirota

19.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Složka 64

19.04.2018

Recenzia audioknihy Pohádky mého života

19.04.2018

esoterická katastrofa, aneb i Siri čet lépe

Tak tohle byla audio katastrofa. Když vynechám samotný obsah knihy, tedy veřejná terapie vykecám se ze svých problémů a traumat místo u odborného psychologa do mikrofonu a dám tomu pořádnou dávku esorického patosu a mystický nádech, tak i tak je to k neuposlouchání. Když už měla autorka poteřbu jít s kůží na trh, tak si na svoji exhibici měla najmout profesinálního herce a dotek režie by taky neuškodil. Je to přímo galerie chyb mluveného slova: sykavkami, šumlováním a polykáním slabik počínaje, přes monotóní hlas bez výrazu po absenci zvukové postprodukce. Kdyby to za interpretku načetla má Siri asistentka z telefonu, mělo by to větší šmrc :(

Hodnotenie audioknihy Rumcajsova loupežnická knížka & Vánoce u Rumcajsů

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tak pravil Zarathustra

11.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Ekonomie dobra a zla

11.04.2018 Overený nákup

audioknihy mají načítat herci

Nebudu hodnotit obsah knihy, který je dvěma slovy přínosný a zajímavý. To co dělá chvílemi knihu neposlouchatelnou je interpretace. Aby knihu četl i autor, může vypadat jako dobrý nápad, ale opak je pravdou. Profesionální interpret je pro audioknihy nenahraditelný, obzvlášť u naučné literatury kdy komplikovanějším pasážím dodá kvalitní hlas dynamiku a zjímavost. Pasáže čtené Tomášem Sedláčkem jsou totiž k neuposlouchání a bohužela ani druzí dva interpreti nepatří ke špičce krasohlasů. Pokud se ale člověk přes tento její nedostatek přenese je tato audiokniha díky kvalitě obsahu skvělá.

Hodnotenie audioknihy Václav Havel

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kouzlení vše nezmění

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nekonečný příběh

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vítejte v Pekle!

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Malý princ - dramatizace

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dáma, která měla ráda čisté záchodky

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Americký sniper

11.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Den trifidů

11.04.2018 Overený nákup

nedostižný Norbert Lichý ... BRAVO

Příběh samotný je důkaz, že pokud je literární úroveň textu vysoká, nestárne ani pokud se jedná o prehistorickou scifi. Norbert Lichý je ale kapitola sama pro sebe, myslím že v jeho osobě nám zde roste nová legenda interpreta mluveného slova a audioknih. Jedním slovem fantastické. Zcela zaslouženě vítěz interpreta roku 2017. Nemohu se dočkat na další jím namluvené audioknihy.

Hodnotenie audioknihy Doba z druhé ruky

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dej mi ty prachy

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Devatero pohádek (komplet)

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Princ Mamánek

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Belmondo: Mých tisíc životů

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vražda v Orient expresu

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Podivuhodný případ Benjamina Buttona a další povídky

11.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Anička u moře

11.04.2018 Overený nákup

trest pro děti

Upřímně nerozumím proč a pro koho byla tato kniha napsána. Možná pro autorku jako osobní psychoterapie autorským psaním. Martha Issová svojí plochou a nudnou interpretací prázdnost a nezajímavost této audioknihy jen podtrhla. Varuji, nepouštějte tuto audioknihu dětem, jen v případě že hledáte nějakou rafinovanou formu trestu. Ukoušou se při ní totiž nudou :(

Recenzia audioknihy TO

11.04.2018 Overený nákup

poslech bez dechu, bravo

Nejsem příznivcem hororů, ale tak nějak jsem bral znát alespoň jednu knihu tohoto klasika horrové literatury jako součást svého všeobecného rozhledu a vzdělání ( a taky abych mohl machrovat a diskutovat v kavárnách že jo :). O to víc jsem byl jako kavárenský intelktuál mile překvapen vysokou literární kvalitou knihy. Atmosféra by se dala krájet, postavy jsou vykreslené jak od křížence Pavloviče Čechova a Sigmunda Freuda, žádné lekačky ale tíživé napětí prokládané záblesky uvolnění a klidu. Navíc, i přes nedpřirozeno se strašidelným klaunem v čele, vše do sebe perfektně zapadá a pomaličku se dobíráme příčiny jako Sherlok Holmes. Jako nestane se ze mně kvůli tomu čtenář horroů (jsa spíše detevtikářem), ale tahle kniha byla opravdu lahůdka.

Smostatnou kapitolou je pak interpretace a provedení audioknihy. Jedním slovem naprosto FANTASTICKÉ. Je načtena sedmi intrprety, každá linka postavy má svůj hlas + vypravěč. Jak skvělý David Novotný pán tisíce hlasů aka dj showman Richie, mrazivý tíživý vypravěč Pavla Soukupa, křehká i silná Beverly Jitky Ježkové, ale i všichni ostatní předvedli dokonalé hlasy. Podle mne jedna nejlepších audioknih co byla za poslední rok bylo namluvena. Dále si cením že režie umí udělat pauzu, chvilku ticha, zvuk kapky vody, nádech a ... díky tomu TO stojí přímo vedle vás a šeptá i křičí vám do ucha a vám se ježí chlupy hrůzou už na zadku.

Jediné co bych vytknul, že být v napětí a strachu o hrdiny knihy, se kterými jsem se zcela zžil, být zase v kůži malého kluka mimo svět dospělých a bát se přes 52 hodin v kuse je trochu náročné na psychiku. Ale to mám z toho, že jsem šáhl po knize krále horrorů i interpretace :)

Hodnotenie audioknihy Až mi zítra budeš chybět

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Broučci: Broučkovy pohádky

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Příhoda málo uvěřitelná

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pohádky bratří Grimmů

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Rudý kapitán

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Má vzpomínka je bugatti

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Knihy džunglí

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Anne ze Zeleného domu

11.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dobrou a ještě lepší cestu

11.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech

11.04.2018 Overený nákup

absence režie a dramaturgie

Audiokniha je postavena jen na samovolném vzpomínání Miloně Čepelky, bez přidané hodnoty režijního či dramaturgického zásahu (zkrácení především) a o nějakých archivních nahrávkách k vyprávěnému tématu ani vůbec nemluvím. Prostě se pustilo nahrávání a jede se, ani zvukovou postprodukci netřeba. Jako cimrmanolog amatér jsem se na audioknihu těšil, ale zklamání.

Hodnotenie audioknihy Čtení o hradech, zámcích a městech

11.04.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Setkání s Rámou

11.04.2018 Overený nákup

scifi skanzen

K obsahu knihy samotnému lze říci asi to, že scifi tohoto klasika žánru stárne. V dobrém je to určitý skanzen počátku scifi žánru, který je dnes někde jinde a některé vědeckotechnické představy autora jsou s dnešními znalostmi úsměvné.

Interpret audioknihy Martin Myšička, jak ho mám rád jako herce, mi pro čtení audioknih nepřijde jako nejlepší volba. Jeho hlas je plochý, bez dynamiky a na všech audioknihách stejný, ať čte kosmonauta či čínského detektiva má stejnou a vzájemně zaměnitelnou polohu. Pokud je součástí party interpretů jako třeba v Malevilu, tak jeho interpretace hezky sedne do celku, pokud mluví sám je to nudné a bez výrazu.

Recenzia audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

11.04.2018 Overený nákup

milé

přesto že téma je více méně ženské, a chtěl jsem to po prvních kapitolách odložit (ne že by to bylo špatné, jen navýsost dámské téma), dostalo mně to. Vlastně pohádka pro dospělé o jejich dětství, babičkách, honbě za pokladem a lidských příbězích. Nic není takové jak vypadá a měli bychom se svými sousedy a lidmi co potkáváme víc mluvit. Valerie Zavadské sedl tento text jak pr... na hrnec, dala to na stopro a knihu posunula o level výše. Doporučuji i drsňákům jako jsem já :)

Hodnotenie audioknihy Havel

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kudy do pohody

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sál smrti

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Himmlerova kuchařka

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Válka umění

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jak se zbavit starostí a začít žít

23.01.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Psychologie ovlivňování

23.01.2018 Overený nákup

uspávání hadů

Nevím proč, ale většina audioknih na téma osobního rozvoje, jak být úspěšný, spokojeý a energický je namluvena hlasem zaklínače hadů. Tedy monotóní rezignovaný unavený hlas, který vás za a) do 5 minut v lepším případě uspí b) dovede do deprese. Zajímavé téma, ale to nevím, protože po dvaceti minutách jsem o sobě začal z části pochybovat a z části usínat. Tak jsem to vypnul, škoda. Chtěl bych být lepším a umět ovlivňovat, či rozpoznat ovlivňování :)

Hodnotenie audioknihy Spalovač mrtvol

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy AHA! Rodičovství

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Skleněný zvěřinec

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tajná dvojka A + B - Zločin mezi dinosaury

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Robin Hood

23.01.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Webcopywriting pro samouky

23.01.2018 Overený nákup

nuda k uzoufání

Nevím čím to je, ale většina knih o osobnostním rozvoji je namluvena monotóním rezignovaným hlasem. Je to paradox, tato i podobné knihy radí jak být úspěšný, šťastný, jak si splnit své životní sny a cíle. Interpret ale čte monotóním bezbarvým hlasem jak na funuse, umlácený a rezignující na vše, životem počínaje a touto audioknihou konče. A to se nebudu ani zmiňovat, že knihu načetl amatér který předvádí galerii chyb mluveného slova - šumluje, polyká koncovky, sykavky a ba i dokonce zadrmolí slovo, že mu není rozemět. Ach jo, přesto že mne téma zajímalo a potřebuji s webem a vše okolo něj se něco přiučit, nebylo v mých silách knihu doposlouchat, odpadl jsem v první třetině :(

Hodnotenie audioknihy Chytřeji, rychleji, lépe

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Totální rauš

23.01.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Otčina

23.01.2018 Overený nákup

velkofilm mezi mluveným slovem

Příběh na téma co by bylo kdyby v historii něco nebylo a všechno by bylo jinak. Co kdyby Nacistické Německo vyhrálo válku. Vynikající dramatizace, takový velkofilm mezi mluveným slovem. Díky režii, interpretům i zvukovému podkresu vás tato dramatizace vtáhne do děje, jste přímo uprostřed toho dění. Škoda jen že to nebylo delší :)

Recenzia audioknihy Nebojte se klasiky 17-20 - Hudební nástroje (komplet)

23.01.2018 Overený nákup

hudba zábavně

Skvělý počin, smekám jak před intrpretací, bohatou /jak jinak:) hudební částí, ale hlavně před formou. Pro děti i dospělé parádní rande s klasickou hudbou. Po poslechu této série by se do klasiky zamiloval i Ozzy Osbourne.

Hodnotenie audioknihy Fantom televize

23.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Deset let s Václavem Havlem

16.11.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vrazi bez tváře

14.11.2017 Overený nákup

chtěné - 1 000 000 vzdychů v jedné audioknize :(

I když je na audioknize odvedená poctivá a profi práce, nemohu jí doporučit. Jako milovníka detektivek mi scházelo napětí, unikající záhada, překypuje to rádoby popisem atmosféry, rozvleklé popisy nepodstatných detailů, strašně na sílu tlačený thrillerový "art". Interpret Jirka Vyorálek udělal profi precizní práci, ale přehrává, dělá z toho změnou hlasů dramatizaci a nemá na to, zastřených dýchavičných hlasů je moc, a chlap prostě nazhraje v mluveném slovu mladou holčinu tím že mění srandovně hlas ale že změní rytmus, jemně tóninu... tolik vzdychání jsem v jiné audioknize neslyšel :(

Jako doposlouchal jsem to - to jako yo, ale spousta slov, spousta mnohokrát slyšených detektivních šablon, nic nového, nic rajcovního, spousta zbytečných slov .... a nakonec slabý zážitek.

Recenzia audioknihy Nesmírný

20.10.2017 Overený nákup

silný Bareš, slabší kniha

Igor Bareš a celková režie a hudební doprovod je vynikající, dá se říci učebnicový prototyp skvěle a perfektně udělané audioknihy. Horší je to již z předlohou, mám pocit že sérii padá řetěz. Rozehrané vztahy v týmu Q je jen vaření starého pytlíku čaje z minulých knih, ale hlavně je tam kupa nelogických věcí a nereálných situací. V mnoha situacíh se parta Q prostě chová a přemýšlí jak prostoduchá a slobounká naivka. Pravidelný čtenář detektivek a ortodoxní uctívač Sherlocka prostě mnohokrát odvrátí tvář a bolestně zaštká. Přes všechny výtky se jedná o nadprůměrné dílko, které si užijete.

Recenzia audioknihy Muž jménem Ove

17.10.2017

žádné psychodrama, ale antidepresivum

I když jsem se obával, není to žádné drama, depresivní sonda do nitra starého člověka ale krásný příběh o cestě, nezlomné síle k životu a poznání, že nemáme hodnotit nikoho na první dojem. Další audiokniha, která funguje jako spolehlivé antidepresivum. Interpretace pana Vlasáka dává knize další rozměr, kniha může svádět k přehrávání starého nevrlého dědka, ale Vlasákův projev je správně obyčejný a citlivý.

Hodnotenie audioknihy Velký Gatsby

22.09.2017

Hodnotenie audioknihy Zlá minuta

22.09.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tanečník

22.09.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Krev na sněhu

22.09.2017 Overený nákup

klasika Nesbo co ale nic nového nepřináší

Takový instantní Nesbo. Je to slušný thriller, ale je to stejné co autor napsal dříve, taková nastavená kaše. Takže pokud máte absťák po detektivním thrilleru a momentálně nic nového po ruce, proč ne. Žádný zázrak ale nečekjte.

Vynikající je ale interpret David Novotný a že měl laťku od Hynka Čermáka hodně vysoko. Především díky jeho kvalitnímu a osobitému načtení se audiokniha aspoň trochu odlišila od zaměnitelnosti příběhů s Harrym Holem.

Hodnotenie audioknihy Dva proti Říši

25.05.2017

Hodnotenie audioknihy Ostrov Entry

22.05.2017

Recenzia audioknihy Maigret chystá léčku

22.05.2017

ikona detektivek mluveného slova

K této audioknize lze stěží dodat víc, něž že se jedná o nejlepší mluvené slovo vůbec; dramatizací, režijní stylizací, hudbou a precizními ruchy pro prostředí, ale především nedostižným Maigretem v podání Rudolfa Hrušínského. Tedy, abych to zkrátil, pokud jste dosud neslyšeli, všeho nechte a stahujte :)

Hodnotenie audioknihy Záhadné bodnutí

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tulák po hvězdách

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lolita

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy POHRÁTKY aneb cesta pavoučka Vincka

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Devatero pohádek (výběr 3)

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Aristokratka na koni

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Švábi

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bylo nás pět

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy 5x Tom Ripley

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Spalovač mrtvol

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bábovky

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Můj strýc Odysseus

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Obrazy v čase

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Strom duchů

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Postřižiny

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Maigret a jeho mrtvý

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Elling: Pokrevní bratři

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lean podnikání

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čertovská pohádka

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jedinečný Jeeves

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kafe a cigárko

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ezopovy Bajky

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zmrtvýchvstání

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Noční pád

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Odkaz dona Quijota

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Smrť na druhom brehu

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jsou světla, která nevidíme

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dobrý proti severáku

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Steve Jobs

22.05.2017 Overený nákup

velmi zaujatá recenze

Tak aby bylo jasno. Zaprvé jsem ortodoxní Jabkař, ano na Mac pracuji od roku 1993, ano měl jsem hned první iPhone, IPod, iPad atd. Martin Stránský je můj spolužák a kamarád a patří k mým NEJ interperetům mluveného slova. Proto je recenze silně zauajtá :)

A o to víc pro mne byla biografie Jobse strhující, ale i v tom smyslu že jsem si ho dosud jako ortodoxní člen jeho Apple sekty idealizoval, byl to pan božský. Díky biografii mi spoustu věcí nejen docvaklo proč se to to a ono dělo, jakou cenu má cesta za svou vizí, ale především je to strhující příběh a o letech a pádech, o velké vizi a vůli. I kdyby to nebyla realita, tak by to bylo zajímavé.

Pro interprety vnímám jako komplikované a těžké číst biografie. Proto vyzdvihuji výkon Martina Stránského, civilní projev, ale decentním zabarvením hlasu a změnou rytmu skvěle vystihne situaci, okolnosti i emoce.

Hodnotenie audioknihy Karel IV. - Císař a synové

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Frankenstein

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Praha NOIR

22.05.2017 Overený nákup

Pulp Fiction mluveného slova

Současná Praha, současní spisovatelé, pro každý příběh jiný ideální interpret. Takový pražský současný Pulp Fiction mluveného slova. Odvážný nakladatelský počin, ale zadařilo se, za mne audiokniha roku 2016.

Hodnotenie audioknihy O smrti a jiných hrůzách

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy O lásce a dalších citech

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dotek Smrti

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Přízrak

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Touha

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Roviny bytí

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vrazi

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zvuky ve tmě

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Iluze

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kritik

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Temnota

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Křest svatého Vladimíra

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Karel IV. - Císař a císařovna

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Porodní bába

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cyrano z Bergeracu

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čtyřhodinový pracovní týden

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marťan

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Paní Hemingwayová

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kdo je na světě nejmocnější?

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Soukromý detektiv Matyld

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy V lese visí anděl

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Případ Lída Baarová

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pojďte, děti, za pohádkou

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Usínání s anděly - 24 relaxačních pohádek

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Karel IV. - Tajný deník

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pieseň lásky

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Andělé v mých vlasech

22.05.2017 Overený nákup

nebrat

Rád bych komentoval jen dobré knihy, ale před tímto "dílem" musím varovat. Pokud teda nejste ortodoxni vyznavači astrálna, new age, neléčíte se krystaly, neslyšíte hlasy a nedobíjíte se objímaním stromů. Vší té dějové hrůze nasazuje korunu interpretka, jejíž výkon lze přirovnat ke zpovědi kostelní posluhovačky. Nebrat!

Hodnotenie audioknihy Sběratel kostí

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bratři Lví srdce

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Svět podle Garpa

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Klub rváčů

22.05.2017 Overený nákup

jak v horečnatém snu

Podle mne je Ivan Lupták bezkonkurečně nejlepší interpret roku 2016, vypráví zpověď zakladatele Klubu rváčů jak v horečnatém snu, z kterého do sluchátek prosakuje pot, krev a sliny (a mejdlo samozřejmě:). Zažere se vám to pod kůži a strhne do děje knihy. Já pokaždý když o tom mluvím zježí se mi chlupy až na zadku. Pokud vám sednul film, tak oproti proti týhle audioknize byl dětská kašička. sic!

Hodnotenie audioknihy Msta písecké panny

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy O rackovi a kočce, která ho naučila létat

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Elon Musk

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Emil Běžec

22.05.2017 Overený nákup

velká story a skvělá kombinace nahrávek s vypravěčem

Takový dokumentární Postřižiny, velká story a skvělý Ivan Trojan. Skvěle snoubení autentických zvukových dokumentů s dokonalým Ivanem Trojanem. Strhne i ty (jako například já), který nerad běhá a dosud příběh Emila Zátopka znal jen jako legendu která se ho dosud nikterak nedotýkala.

Hodnotenie audioknihy Umění války

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

22.05.2017 Overený nákup

kříženec Švejka a Kundery v brilantním podání Martina Sity

Pokud si to dáte do sluchátek, tak se připravte že se v tramvaji nebo na procházce na ulici se budete smát nahlas jak Pepek Vyskoč, brilatní story kde se mísí totální satirický punk, ufo děj s dechberoucí dějovou logikou. Fakt fakt fakt ftipná audikniha pro intoše i lopaty a interpretace Martina Stránského sedí jak *** na hrnec. Jeho projev je úsporný, ale přesný, výstižný, opravdový a a díky němu je audikniha lepší než kniha. Dává slovům atmosféru, rytmus i charakter. Martin Stránský hned po Ivanu Luptákovi z Klubu rváčů je můj další interpret roku 2016. Btw Anlfabetka i Stařík od téhož autora i interpreta taky stojí za vaše ouško.

Hodnotenie audioknihy České pověsti pro malé děti

22.05.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy 1001 myšlenek, které změnily naše uvažování

22.05.2017 Overený nákup

škoda

Po této audioknize jsem sáhl s chutí, a s nechutí nedoposlouchal. A protože mne sebevzdělávání baví a témata obsažeaná v knize moc zajímaj, znovu jsem po měsíci po adioknize sáhnul a znovu se zklamáním odložil. Škoda, škoda, škoda a ještě jednou škoda. Téma nabušený, ale domnívám se že to zabil překladatel. Cokoloviv v knize ve vás vzbudí zájem a zvědavost po poznání, způsob jak je to popsáno a předáno je k ukousání nudný. Je to suchý encyklopedický byrokratický sloh jak z učebnice socialistický základní školy 80. let. Druhej zabiják je interpret. Řeknu jedno, procítěněji by to přečetl počítač :(

Hodnotenie audioknihy Ducháčkovic rodina aneb Tajemství půlnoční mlhy

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Detským srdiečkam 1, 2, 3

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čtyřlístek - Nová dobrodružství

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kašpárek v rohlíku - Postřelená (audio)kniha

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tady byla Britt-Marie

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Doktor Proktor a konec světa. Možná…

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Průšvihy Billa Madlafouska

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marco

22.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ve službách zla

09.04.2017

Hodnotenie audioknihy Hedvábník

09.04.2017