Recenzie užívateľa Miroslav Krupa

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku

05.02.2021 Overený nákup

Zajímavé ale trochu stereotypní

Kniha je celkově zajímavá, hodnotím kladně postřehy a jasné odmítnutí politicky korektního světonázoru, že muži mohou a mají být stejní jako ženy. Nicméně v některých oblastech je pro mne dost stereotypní a vykresluje realitu ve stylu černá/bílá, přičemž moje zkušenost je taková, že prostě existují mezistupně. Vtipné citáty mi přijdou laciné ale to je věc vkusu. Celkově ale stojí za poslech.

Recenzia audioknihy Malá kniha etikety pro manažery

05.02.2021 Overený nákup

Základy etikety pro všechny

Trochu bych rozporoval vymezení, které může pro někoho vyplývat z názvu knihy. Za mne se nejedná o téma pouze pro manažery ale pro všechny, kteří prostě chodí do práce, ve které se potkávají s lidmi.

Recenzia audioknihy Nejbohatší muž v Babylóně

05.02.2021 Overený nákup

Základní pravidla pro práci s financemi

Kniha ve své podstatě neustále opakuje pár základních pravidel a šikovně je zabaluje do různých příběhů. Nic zázračného se nedozvíte, ale zjištění, že i takto jednoduchá pravidla budou fungovat, je fajn.

Hodnotenie audioknihy Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu

07.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nikdy nedělej kompromis

13.12.2020 Overený nákup

Pro všechny, kteří vyjednávají ať už amatérsky nebo profesionálně

Kniha poutavě popisuje zkušenosti autora a zároveň nabízí praktické tipy, které se dají jednoduše uplatnit v praxi. Knihu jsem poslouchal před důležitým firemním jednáním a některé tipy jsem (poměrně neuměle ale přece) uplatnil a věřím, že výsledek byl lepší než bez poslechu. Mám již naplánován druhý poslech a věřím, že díky němu si další znalosti a praktiky ujasním a prohloubím.

Recenzia audioknihy Čarodějův učeň

12.12.2020 Overený nákup

Skvělý příběh

Audiokniha má nejlepší přednes, který jsem slyšel. Lukáš Hlavica jakoby se pro vyprávění Čarodějova učně narodil. Příběh je tajůplný s prvky hororu ale zároveň hluboky lidský.

Hodnotenie audioknihy Malá kniha etikety pro celou rodinu

12.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Na volné noze - Speciál

29.11.2020 Overený nákup

Kniha rychle zastará

Plus za to, že speciál je zdarma, i když na rovinu - tyto typy knih v jakékoli podobě jsou jako dnešní noviny. Interpretace je poněkud monotónní, ale opět, u knihy zdarma a informačního typu to není nejdůležitější kvalitativní parametr.

Recenzia audioknihy Jak na virtuální školení

29.11.2020 Overený nákup

Jako úvod do problematiky svůj účel splní

U knihy oceňuji, že reaguje na aktuální téma a je zdarma. Poloamatérskou realizaci bych omluvil = sám vím, jak težké je pro neprofesionála kvalitně a konzistentně něco namluvit, natož celou audioknihu. Obsah mi ale přijde relativně hodně zaměřený na detaily jako cenotvorba a aktuální detailní vlastnosti jednotlivých produktů - a tyto věci se mění velmi rychle a kniha bude (a v jistých detailech už nyní je) brzy zastaralá. Jak úvod do problematiky fajn, ale chybí mi širší a robustnější základy pro naprosté nováčky a spíše metodické pokyny jak složitější věci rozvrhnout a realizovat než kolik přesně uživatelů mohu odbavit jednou nebo druhou produktovou nabídkou.

Recenzia audioknihy Jak si správně přát

29.11.2020 Overený nákup

Stále mne v plném přijetí brzdí mé racionální já

Velmi zajímavé, na první poslech až neuvěřitelný koncept, který autor doplňuje příklady ze svého života. Přiznám se, že mám problém věřit, že se vše stalo, ale podle neuvěříš dokud nevyzkoušíš jsem se pustil do drobného experimentování. Osobně si myslím, že celý koncept vhodně pracuje s nastavením lidské mysli a tím, že naše formulovaná přání jsou velmi často jiná než naše reálné chování a pokud důvěra v popsaný systém v podstatě ovlivní naše chování a hledání příležitostí jak si přání systematicky plnit, v důsledku to vlastně funguje :).

Recenzia audioknihy Cesta pravého muže

29.11.2020 Overený nákup

Zajímavý poslech pro zamyšlení

Nemohu říct, že bych se vším, co v knize zazní nekriticky souhlasil. Některé věci jsou pro mne příliš esoterické a za hranou, ale je to vhodný impuls k přemýšlení. Rozhodně se ale jedná o knihu, u které nelituji nákupu a poslechu a je pravděpodobné, že k části se s časovým odstupem vrátím.

Recenzia audioknihy Rázová vlna

08.11.2020 Overený nákup

Konzistentní kvalita i v poslední části trilogie

Poslední díl trilogie má co nabídnout. Nenudí, vše se tak nějak rozumně spojí. Žádné extra nelogičnosti mi nevadily a musím konstatovat, že celou trilogii jsem si parádně užil.

Recenzia audioknihy Bordeří povídačky 2

08.11.2020 Overený nákup

Milé ale ne pro všechny

Přiznám se, že jsem celou knihu nedoposlouchal a nebýt zadarmo, ani bych si ji asi nestahl. Hodnotím, jak mile je příběh sepsán a interpretován, ale narozdíl od pohádek a příběhů pro děti, které zaujmou i dospělé, toto dílo je pro mne příliš jednoduché, příběhově triviální a v důsledku nezábavné. Přesto věřím, že své posluchače si najde.

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

08.11.2020 Overený nákup

Krátké a pěkné

Audiokniha pro mne byla takovým sentimentálním návratem k době sepisování čtenářského deníku. Interpretace je skvělá a pro mne velmi dobře vystihuje charakter a styl příběhu. Poslech je příjemná jednohubka, která mi mezi 40ti hodinovými fantasy příběhy sedla.

Recenzia audioknihy Faust (komplet Faust)

08.11.2020 Overený nákup

Nebyl to můj šálek kávy

Jak se píše v popisu - audiokniha je svérázným dokumentem unikátního happeningu. Je to znát. Mé očekávání bylo jiné, kvalita interpretace je, řekl bych, odpovídající happeningu, kde je vidět, že většina interpretů to dává na první dobrou a po několika desítkách minut jsem poslech opustil.

Recenzia audioknihy Pán věže

08.11.2020 Overený nákup

Druhý díl trilogie si drží svou kvalitu

Kniha je kvalitním pokračováním prvního dílu. Druhý díl je poskládán z kapitol čtyř vypravěčů a mne osobně to vyhovovalo trochu méně než díl první. Ale jedná se o kvalitní a dlouho fantasy knihu a za peníze dostanete hodně muziky.

Oproti tomu díl třetí (omylem jsem na napsat recenzi na druhý díl u dílu třetího, tak tímto trochu napravuji) je pro mne sešup dolů. Několikrát jsem se musel nutit k poslechu se vrátit a někdy se zamyslím a uteče mi půl kapitoly a přitom mě to ani nemrzí. Je to už příliš dlouhé a přestože na první pohled/poslech plné akce, v podstatě se nic neděje. Pořád se jedná s fajn poslech, ale snad bude navazující práce autora navazovat na první a druhý díl.

Recenzia audioknihy Vztahy bez stížností

08.11.2020 Overený nákup

Rozšíří Vám pohled na Vaše vztahy

Kniha pro mne byla inspirací a "šťouchnutím" ke změně přístupu v některých pracovních a osobních vztazích. I kdybych si nepamatoval po čase nic jiného než základní důvody, proč si lidé stěžují, je to dostatečný důvod si knihu poslechnout. Nyní vždy přemýšlím, proč si případný kolega v práci stěžuje. Chce přitáhnout pozornost? Chce se pochlubit? Chce se zbavit zodpovědnosti? Chce omluvit svů špatný výkon? Velmi často toto krátké zamyšlení pomůže analyzovat skutečný problém a řešit ten, ne nepodstatnou stížnost. Toto samo je velmi zábavné uplatnit i na sebe. Poměrně často se přistihnu, že se chlubím, nebo že mám tendenci si dělat alibi ohledně nejistého výsledku ...

Recenzia audioknihy Lídři jedí poslední

08.11.2020 Overený nákup

Dobré zamyšlení pro všechny vedoucí lidí

Tato kniha pro mne byla druhou knihou od Simona Sinka. Narozdíl od Začněte s proč, kterou považuji za 5 * materiál a byl jsem jí nadšen, Lídři jedí poslední je lehký ústup z této pro mne koncentrované kvality. Hlavní myšlenka a její rozvinutí není rozhodně špatné, ale rozsah je, dle mého názoru, trochu větší než je potřeba, mám za to, že se celkově autor hodně opakuje a také jednotlivé příklady mi nepřišly tak motivující/ilustrativní, jak asi autor zamýšlel. Také, přestože jsem hodně otevřený k budouvání atmosféry jistoty a službě kolegům ve firmě, chyběl mi v knize praktický balanc s přístupem samotných zaměstnanců, protože kniha prezentuje jako jisty zpusob úspěchu to, že leader změní mindset a všichni to najednou ocení - jakoby neexistovaly rozdíly v osobnostech jednotlivých lidí, možnostech a motivacích u jednotlivých profesí nebo prostě jen faktu, že někdo je dříč a někdo flákač. Právě praktické rady v této oblasti by byly velmi cenným doplnění v situacích - ano děláte jako leader toto všechno ale stále to u některých není reflektováno.

Recenzia audioknihy Atomové návyky

08.11.2020 Overený nákup

Kniha, která má potenciál Vás prakticky posunout

Byl jsem mírně skeptický, ale celkové pojetí knihy a pro mě ideální balanc mezi výkladem teorie a praktickými doporučeními mi ve výsledku vyhovuje. Spousta věcí byla pro mě doplněním vlastní zkušenosti a potvrzením, že jsem různé mechanismy vlastně intuitivně využíval a často jsem se dozvěděl skutečně praktické a vhodné doplnění. Knihu jsem poslouchal zejména při běhání v lehkém tempu a napadlo mě několik věcí, které bych chtěl aplikovat v práci při vedení svého týmu. Přednes je kvalitní.

Recenzia audioknihy Faktomluva

01.08.2020 Overený nákup

Zajímavá korekce Vašeho světonázoru

Poučné a nad daty postavené hodnocení vývoje světa v posledních desetiletích a letech. Nenechte svoje hodnocení světa na desítky let opakovaných faktech ale poslechněte si tuto knihu a možná budete jako já překvapení, jak se svět změnil.

Recenzia audioknihy Královna ohně

01.08.2020 Overený nákup

Kvalitní pokračování prvního dílu

Kniha je kvalitním pokračováním prvního dílu. Druhý díl je poskládán z kapitol čtyř vypravěčů a mne osobně to vyhovovalo trochu méně než díl první. Ale jedná se o kvalitní a dlouho fantasy knihu a za peníze dostanete hodně muziky.

Recenzia audioknihy Začněte s proč

01.08.2020 Overený nákup

Audiokniha, která mě donutila změnit pohled na obchod a marketing

Jednoduchá myšlenka poctivě rozebíraná z několika úhlů pohledu a ilustrovaná na příkladech reálných firem a příběhů. Kniha mě donutila přemýšlet o tom, jak děláme věci u nás ve firmě a i já začal hledat a formulovat své proč.

Recenzia audioknihy Píseň krve

14.06.2020 Overený nákup

Promyšlená epická fantasy

Anthony Ryana jsem neznal a při výběru jsem se nechal ovlivnit dobrým hodnocením. Volby nelituji, rozsah knihy téměř 30 hodin je dost, ale uteklo mi to velmi rychle. Líbilo se mi promyšlení příběhu a celého světa autorem a hlasový přednes je bez chybičky. Těším se na další dva díly trilogie.

Recenzia audioknihy Myšlení, rychlé a pomalé

22.05.2020 Overený nákup

Naše myšlení je složitější než se zdá ....

Výborná kniha zaměřující se zejména na ošidnosti automatických reakcí našeho mozku, kdy někdy automatická reakce je nepřesná a na vědomou reakci jsme líní. Zpětně mi objasnila mnoho intuitivně vypozorovaných znalostí a také částečně obsahuje doporučení jak tento efekt pokud ne odstranit, tak alespoň rozpoznat.

Recenzia audioknihy Konec prokrastinace

22.05.2020 Overený nákup

Výborná kniha seberozvoje obsahující praktické nástroje

Kniha není dlouhá, ale obsahuje řadu nástrojů s popisem použití, které lze uplatnit okamžitě v praxi. Oceňuji také stručné zopakování podstatného na konci každé kapitoly, což je u obdobných audioknih de facto standard, ale vždy potěší.

Recenzia audioknihy Poločas rozpadu

21.04.2020 Overený nákup

Prostřední díl trilogie navazuje na povedenou jedničku

Po prvním díle víte co dostanete. Příběh je trochu zajímavější, ale akce je klasicky ta nosná část příběhu. Narozdíl od prvního dílu je ale dvojka ukončena zjevně tak, že be posledního dílu trilogie by byla neúplná (narozdíl od prvního dílu, který je ukončen samostatně)

Recenzia audioknihy Touha

20.04.2020 Overený nákup

Krátké, dobré ale předvídatelné

Jedná se o velmi krátkou povídku, která má výbornou interpretaci. Celková atmosféra je výborná ale závěr je velmi předvídatelný, postrádal jsem jakékoli překvapení nebo zvrat.

Recenzia audioknihy Spad

17.04.2020 Overený nákup

Odpočinková postapokalyptická řežba

Ze začátku jsem si musel trochu zvyknout na interpreta ale jen prvních pár kapitol. Po odposlechu jsem zakoupil i další dva díly trilogie a musím říct, že Borek Kapitančík se v druhém díle ještě zlepšil - polský a ruský přízvuk, opilecké řeči, různá citoslovce - vše je nadstandardní. Jen ty ženské mi intonačně až tak nesedí, ale to asi jedním hlasem pokrýt ideálně nejde. Příběh knihy není složitý jde o samotnou akci a tu jsem si užil.