Recenzie užívateľa JJ

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Cizinci v noci

03.12.2020 Overený nákup

Netuctové téma starších milenců

Obálka prodává…takoví dva skvělí herci by určitě v ničem špatném nehráli…jak to, že jsem to neviděla? Tak tedy alespoň jako audioknihu. A byla to vážně skvělá audiokniha. Smutný, křehký, něžný, dojemný, poučný, nezáviděníhodný, záviděníhodný, krásný, bolestný, citlivý…už nevím jaký ještě…HLUBOKÝ…milostný příběh dvou starších ovdovělých sousedů, který ale naráží na falešnou morálku amerického maloměsta a vlastních dětí. Netuctové téma, které mě zasáhlo.

Recenzia audioknihy Dědina

03.12.2020 Overený nákup

Jak u nás na dědině :-D

Konečně zas jedna z těch „vyprávěcích“ knížek z českého prostředí, kde se něco děje už od začátku a v každé kapitole a ne jen natahuje počet stránek/času poslechu. Chvílema jsem se smála až nahlas, protože v tom vidím babičky vesnici. Nicméně mě napadají i adjektiva jako vážné, smutné, tragikomedické, pravdivé…zkrátka ze života české dědiny. Autenticitě výrazně pomohl i použitý styl jazyka a úžasná interpretka Pavla Tomicová. Díky za zážitek Petro Dvořáková, díky Pavlo Tomicová a Jaromíre Dulavo, díky @onehotbook.

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

03.12.2020 Overený nákup

Rodinný příběh vyprávěný jak "od babičky", příjemný čas

Na rozdíl od jiných autorů Karin Lednická přes delší vyprávěné období (28 let) neztrácí hloubku příběhu a je postavena na skutečných událostech. Někde jsem o ní četla, že je to „něco jako když babička vypráví váš příběh rodiny“. Ano, přesně to sedí. 16 hodin na kafi u babičky, která vypráví, jak hornický život na Karvinsku nebyl zrovna lehký, jak na něj měli vliv historické události a jak se s tím ženy v rodu vyrovnávaly…někdy přežívaly, někdy žily, někdy užívaly.

Recenzia audioknihy Osvobození

03.12.2020 Overený nákup

6 hvězdiček z 5

WOW, za mne nejlepší příběh roku 2020. Obdivuju všechny ty hrdiny odboje 2. světové války a když se navíc jedná o ženu tak tím víc. Ano, této knize/audioknize je vyčítaná podbízivost a prvoplánovitě volené postavy, já bych řekla všechny předpoklady holywoodského filmu splněny, ale i tak. Mně to zkrátka neskutečně chytlo, můj spánek se pár nocí velmi zkrátil, protože bylo těžké odložit sluchátka a po doposlechnutí jsem si ještě spoustu zajímavostí googlila.

Nancy Wake alias Bílá myš byla žena, jejíž partizánský oddíl zabil stovky nacistů, gestapo na ni vypsalo odměnu 5 milionů franků a po válce dostala vyznamenání, za jejichž počet by byl rád leckterý generál. Takže přestože v některých pasážích působí příběh až moc neskutečně, něco na tom bude. Já dávám 6 z 5!

Recenzia audioknihy Šarlatán

03.12.2020 Overený nákup

Pozoruhodný léčitel

Toto audio jsem poslouchala už v srpnu a původně recenzi chtěla spojit i s porovnáním s filmem, ale…COVID19. No nic. Očekávám, že film bude díky hereckému výkonu Ivana Trojana působivější. Pro mě audioverzi chybí trochu více hloubky a emocí, abych ji mohla hodnotit za 5 hvězdiček a souhlasit s anotací „strhující“.

Mám ale ráda knihy podle skutečných událostí, léčitelství je tajuplná oblast a „šarlatán“ Jan Mikolášek byl do této doby pro mne neznámá osoba a jeho příběh je rozhodně pozoruhodný a stojí za to se s ním seznámit.

Recenzia audioknihy Môj príbeh

03.12.2020 Overený nákup

Inspirativní žena

Nejsem zvyklá poslouchat knížky ve slovenštině, a tak mi chvíli trvalo se zaposlouchat, ale příběh je to neuvěřitelný. Skoro jak pohádka, jak se z chudé holky z ne příliš bezpečné části Chicaga stala paní prezidentová. Ale nechci to zlehčovat, naopak.

Je to skromně a velmi upřímně napsaný příběh životní cesta za tím, co považujete za správné. Cesty za vzděláním, za manželstvím a dětmi, za kariérou, za náplní života prospěšnou druhým. Za tím vším dohromady a že když se to vše smíchá dohromady a někdo ti hází i klacky pod nohy, tak to může být fakt náročné, ale jde to zvládnout.

Je to jedna z těch delších audioknih, ale nakonec to ani nevadí. Nevleče se to a neříkáte si, ať že si to zrychlíte.

Ale co bych fakt této audioknize vytkla je způsob oznámení kapitoly číslem. To je jak z nádražního amplionu. Je to hloupost, ale 27x si řeknete „tohle jako proč?“

A nevim, jestli mám nějakou vadnou nahrávku, ale poslední dvě kapitoly Doslov a Poděkování jsou úplně stejné. To by se taky nemělo stát.

Škoda, ale i tak za mne max počet hvězdiček.

Hodnotenie audioknihy Smrt na Nilu

03.08.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Robinson Crusoe

07.07.2020 Overený nákup

Nejlepší zpracování, vyprávění jak od dědy

Kvůli dětskému táboru jsem si musela příběh Robinsona zopakovat. A tohle bylo podle ukázek rozhodně nejposlouchatelnější, nejsrozumitelnější a nejprofesionálnější zpracování. Dětský posluchač je ale ještě náročnější a prošla s pěti hvězdičkama i u nich. Kapitoly jsou krátké, pozornost udrží, ale rozhodně nic podstatného nevynechají. Navíc interpretace Vladimíra Brabce je jak od dědečka ;-)

Vek 6 - 8 rokov Vek 9 - 11 rokov

Recenzia audioknihy Na volné noze - Speciál

25.04.2020 Overený nákup

...aneb nikdy se nevzdávej a bojuj! Inspirace nejen v době korona viru

Inspirativní pohled na situaci kolem koronaviru a vlivu na život těch "na volné noze" aneb nikdy se nevzdávej a bojuj. Kdo nebojuje, nevyhraje. A to platí pro nás všechny, takže vnitřní sílu díky této audio může v sobě najít i člověk po rozchodu/rozvodu, po ztrátě zaměstnání apod.

Hodnotenie audioknihy Pražské jaro

01.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Proč spíme

01.04.2020 Overený nákup

Poučilo, pobavilo, praktikuju :-D

Proč třeba puberťáci chodí spát později než jejich rodiče a vstávají v poledne? Kdy je dobré se učit a jak může spánek pomoct v zapamatování látky? Jak moc se sníží vaše pozornost třeba v autě, když nejste dostatečně vyspaní?...spousta zajímavých věcí a asi nejvíc mě pobavilo/překvapilo, jak spí slepice (a obecně ptáci) na hřadu – normálně umí rozpojit mozek na levou a pravou část. Krajní slepice spí pouze půlkou mozku směrem do středu hejna a krajní část mozku je bdělá a hejno hlídá. Příroda je geniální.

Tak tuhle knížku z kategorie osobní rozvoj rozhodně všem doporučuju. Jo, je tam pár míst, kde je pro laika až moc odborných názvů a popisů, ale informace v ní mají zkrátka podklad v odborných studiích a není to jen tak hozená informace, že je dobré spát minimálně 8 hodin denně, co se píše v ženských časopisech mezi křížovkou a zaručeným tipem na hubnutí, bez náležitého vysvětlení.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

01.04.2020 Overený nákup

Maturitní klasika

Taková maturitní klasika a já si ji pustila až teď. Krásný křehký dle očekávání smutný příběh možná i se slzou na konec. Je to sice dost zkrácené, pouhých 30 minut, ale stopu to ve mně nechalo, jak kdybych to poslouchala týden. Navíc je příběh skvěle interpretován třemi úžasnými herci.

Hodnotenie audioknihy Tatér z Osvětimi

01.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Manželka mezi námi

01.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dánská dívka

01.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Faktomluva

01.04.2020 Overený nákup

Svět není tak špatný, jak si myslíme ;-)

Audio, které dokazuje, že svět kolem nás není tak špatný, jak je nám obecně servírováno. Každá kapitola je věnována jednomu ze „zkreslovacích“ instinktů a na konkrétních příkladech je dokázáno, jaká je skutečná pravda. Nezlehčuje fakta, ale je dobré si je uvědomit. Možná to zní, že je to příliš odborná záležitost, ale vsadim se, že tuto poučnou, ale vyjímečně čtivou a zajímavou audio zvládne v pohodě i teenager.

Hodnotenie audioknihy Pád nebes

01.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zlo pod sluncem

01.04.2020 Overený nákup

Lukáš Hlavica + Agatha Christie = skvělá kombinace

Jako vždy skvělá kombinace - Lukáš Hlavica a příběh Agathy Christie, u kterého asi většina z nás má až do poslední chvíle více scénářů jeho vyřešení. Klasika co nezklame.

Recenzia audioknihy Nebe nezná vyvolených

03.09.2019 Overený nákup

Remarque nepíše jen o válce, jak známe ze školy

Erich Maria Remarque je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Jeho díla mají takovou hloubku, sílu a naléhavost, že o nich přemýšlíte ještě dlouho poté a rozhodně nezapadnou v paměti do průměru. Většina lidí ho zná spíše díky knihám s válečným tématem, ale stejně jako k válce měl díky svým životním zkušenostem blízko i k automobilovým závodům. Hlavním hrdinou je zde tedy automobilový závodník Clerfayt, který přijíždí na návštěvu do horského sanatoria za svým kamarádem. Zde se potkává také s nevyléčitelně nemocnou mladičkou Lillien, která se rozhodne již nepromarnit ani minutu svého zbytku života a vydává se Clerfaytem pryč. Z počátku nezávazný vztah nabírá na intenzitě, vážnosti a očekávanému neočekávanému konci.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Maigret na dovolené

03.09.2019 Overený nákup

Noblesní hlas Jana Vlasáka v klasické detektivce

Fajn detektivka i na mou dovolenou. Nic dlouhého rozvláčného při čem by člověk usínal. A hlas Jana Vlasáka tomu prostě dává noblesu.

Maigretova dovolená vezme za své, když na ní musí být jeho manželka hospitalizovaná a v době, kdy je u ní na návštěvě, mu někdo dá tajně do kapsy vzkaz, který ho vyzývá k návštěvě pacientky na pokoji 15. Než se tam ale skutečně vypraví, je pacietka po smrti. A Maigretova profesionalita mu nedovolí jen tak přihlížet vyšetřování místního oddělení. Je po dovolené.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dívka, která upíjela měsíc

15.06.2019 Overený nákup

Pohádkový příběh pro starší děti a dospělé

Podle obalu jsem čekala trochu poetičtější a pohádkovější příběh. Nicméně pokud nejdříve zkonstatuji, že to není audio pro úplně malé děti, protože by tomu nerozuměli, tak musím napsat, že je to moc hezký pohádkový příběh. Příběh o čarodějnici a její zachráněné schovance a kouzelných kamarádech, který je ale i plný hlubokých myšlenek o zmanipulovatelnosti společnosti malou skupinou lidí, těch co se snaží pomoct, ale ne vždy ví o všech souvislostech. Zkrátka je to audio jak pro starší děti tak pro dospěláky a každý si najde adekvátně to své. Obdiv patří i Heleně Dvořákové, která audio namluvila, protože táhla celých 10,5 hodiny a nespočet postav sama. Nicméně nutnost všechny postavy i hlasově odlišit v některých případech vede za mne až k absurdnímu a zbytečnému skřehotání.

Recenzia audioknihy Skleněný pokoj

15.06.2019 Overený nákup

Opět skvělý příběh a popis reálií od Simona Mawera

Britský spisovatel Simon Mawer je pro mne audio-objevem loňského roku a jsem moc ráda, že vydavatelství OneHotBook pokračuje i s jeho další tvorbou. A to, že se příběh Skleněného pokoje odehrává v brněnské vile Tugendhat, je o to sympatičtější.

Liesel a Viktor, křesťanka a žid, pár z vyšší společnosti si nechává postavit svůj vysněný dům v moderním stylu a začínají v něm žít svůj sen. Pořádají večírky pro přátele, žijí rodinný život...jenže přichází obavy z nástupu nacistů k moci a jejich život nabírá směr, který neplánovali, ale který jim možná dává naději na život vůbec.

Skvělý příběh od začátku až do konce, bez hluchých míst, který skvěle namluvila Milena Steinmasllová stojí rozhodně za poslech.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Chlapec v pruhovaném pyžamu

10.05.2019 Overený nákup

Audio, co nechá stopu na duši a potok slz

Jedna z mála (audio)knih z období 2. světové války, která je vyprávěna z německé strany a ještě k tomu malým klukem. Jeho dětsky naivní, nepodezřívavý pohled je tak přirozený, jen svět kolem je tak komplikovaný a nelogický.

A Michal Zelenka je skvěle zvolený interpret, zvlášť v roli sestry hlavního hrdiny Gretl mě opravdu překvapil.

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

03.05.2019 Overený nákup

Volné pokračování už nepřekvapilo, ale i tak velmi dobrý

Hned po doposlouchání prvního dílu detektivní série s komisařem Gereonem Rathem Mokrá ryba jsem se těšila na chystané volné pokračování (které mimochodem klidně můžete poslouchat i bez znalosti dílu prvního) a skvělou interpretaci Jana Teplého. Musím ale říct, že mě chytlo o něco méně než první díl. Ne že by to bylo špatné, to rozhodně ne, stále vám toto audio s čistým svědomím doporučím k poslechu, ale připadalo mi, že to jede podle podobné kostry jako první díl a čekala jsem zkrátka víc. Laťka prvního dílu byla prostě vysoko.

Recenzia audioknihy Maigret v akci

03.05.2019 Overený nákup

Moje pátá a mne zatím nejlepší Maigretovka

V podtitulu je "v akci" a tentokrát mi to opravdu připadá víc akčnější než jindy. I víc na přemýšlení, že věci nejsou pouze černobílé, ale dějí se v reakci na něco z minulosti.

Recenzia audioknihy Někdo blízký

03.05.2019 Overený nákup

Snad to není podle pravdy - skvěle napsané

Ufff, že tohle audio není podle pravdy...a ani jí inspirované...je to děsivé, fakt mě mrazilo.

Zas jedno audio, co vás svou atmosférou, hudbou a podáním interpretů tak vtáhne, že se bojíte, že je to pravda.

Recenzia audioknihy Velmi osobní kniha o zdraví

03.05.2019 Overený nákup

Zdravý rozum ve výživě

Ti, kteří se zajímají o to, co jí, by si měli toto audio rozhodně poslechnout. Margit neprosazuje žádný z moderních mnohdy extrémních/jednostranných směrů stravování, ale prosazuje přístup "se zdravým rozumem" a ten aby člověk pohledal.

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

03.05.2019 Overený nákup

Seriál je moc psycho, audio je

Seriál jsem neviděla, ale už jen podle ukázek bych to psycho nezvládla. Takhle v audio podobě jsem poslech dala. Příběh se pomaleji rozjíždí a je stejně jako hlavní postava "odevzdaný", ale na konci se člověk nemůže dočkat, jak to dopadne.

Recenzia audioknihy Tiché roky

03.05.2019 Overený nákup

Zatím nejlepší audio od Mornštajnové

Poslouchala jsem Hanu, poslouchala jsem Hotýlek, ale Tiché roky rozhodně vyhrávají. Typické vyprávění delšího časového období Aleny Mornštajnové, ale tentokrát to má spád již od začátku.

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

26.01.2019 Overený nákup

Klasická detektivka

Když vám dojdou detektivky Agathy Christie, je Caroline Graham důstojnou pokračovatelkou. Klasická detektivka kde klidný způsob vyprávění Vladislava Beneše k příběhu naprosto sedí. Pokud se to vůbec o detektivce s nejednou obětí dá říct, tak je pohlazením na duši.

Recenzia audioknihy Malé ženy

26.01.2019 Overený nákup

Skvělý příběh a dokonalá interpretace

Znám skvělý film, chtěla jsem si poslechnout i audio. Překvapilo mě, že až na nepatrné detaily v ději a více otevřený konec se film od knižního originálu neliší. Ani filmaři evidentně neměli snahu něco osekávat, aby měl film větší spád a atraktivitu. Příběh je dokonalý tak, jak byl napsaný. Dokonalá je i interpretace Andrey Elsnerové. Celé audio skoro 20 hodin poslechu „utáhla“ sama. Různé hlasy, atmosféru, emoce... skvělá práce.

Recenzia audioknihy Knihy džunglí

22.01.2019 Overený nákup

Mauglího jsem si představovala jinak

Pro mne doplnění znalostí dětské literatury a velké překvapení jaký vlastně Mauglí jako hrdina je. A také překvapení, že ne ve všech povídkách Mauglí figuruje. Ale ty "bez Mauglího" se mi vlastně líbily víc.

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

06.01.2019 Overený nákup

Seriál vs audio? Rozhodně audio

V televizi začali dávat prý nejdražší německý seriál Babylon Berlín, který byl natočen podle této audio/knížky. V souboji TV zpracování vs audio zpracování za mne ale kvalitou rozhodně vyhrává audio. Soustředí se více na detektivní zápletku a psychologii postav než na laciný efekt skandální doby.

Recenzia audioknihy Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2

06.01.2019 Overený nákup

Lehké a zajímavé oživení angličtiny

Prima audio na lehké oživení angličtiny při poslechu zajímavých příběhů inspirativních mužů. Angličtina je to jednodušší, ale ani pokročilý angličtinář díky poučení nebude zklamán.

Recenzia audioknihy Hotýlek

06.01.2019 Overený nákup

Bohužel asi nebudu fanda stylu Aleny Mornštajnové

Knihy Aleny Mornštajnové mi asi moc nesedí. Je skvělá v popisu, ale ten podle mne i v této knize příliš převažuje a "něco dít" se začne až ve druhé půlce. Více rozpracovaná skoro detektivní zápletka druhé půlky by mi naprosto stačila.

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

06.01.2019 Overený nákup

Opět jsem vraha neodhalila

Poslouchala jsem ji v době adventu a tam přesně sedí. Klasika z pera Agathy Christie opět nezklamala. A opět jsem neodhalila vraha až do konce, protože osob s případným motivem je na scéně dost a dost. Napnutá jsem byla tedy až do konce.

Recenzia audioknihy Jídlo na prvním místě

26.10.2018 Overený nákup

Program Whole30 v kostce

Mile překvapila. Zas tak do hloubky člověk o jídle běžně nemá čas přemýšlet a ani k tomu nemá zdroje. Sama jsem tak podlehla programu Whole30, který je knihou propagován. Pomohl mi nejen k očistě a zacelení střev ale obecně i k jinému pohledu na jídlo.

Recenzia audioknihy Skleněný zvěřinec

26.10.2018 Overený nákup

Skvělá dramatizace

Začínám přicházet na chuť dramatizacím. Zavřu oči a připadám si jako v divadle. A tohle je opravdu povedená nahrávka divadelní hry. Vilmu Cibulkovou v roli matky jsem opravdu nesnášela, doufala jsem v dobrý konec pro dceru Lauru - Irene Uhlířovou a bylo mi líto syna - Kajetána Písašovice...

Recenzia audioknihy Hana

27.09.2018 Overený nákup

Rozjezd v druhé půlce

Na mne trochu pomalejší rozjezd silného děje, který byl do půlky příliš zastíněn vykreslováním a popisováním. Pak mě to ale dostalo.

Co se týká interpretace, tak mě opradu nadchla Lenka Vlasáková jako Hana. Její hlas dával příběhu na naléhavosti, křehkosti citů i síle osobnosti Hany.

Recenzia audioknihy Na západní frontě klid

27.09.2018 Overený nákup

Oneman show Jaroslava Plesla

Interpretace Jaroslava Plesla a dílo Ericha Maria Remarquea. Skvělé spojení. Na západní frontě klid jsem četla na střední škole jako povinnou četbu a už tehdy na mne velmi zapůsobila. Remarqueova schopnost popisu věcí, děje, atmosféry, myšlenek...je prostě neskutečná a já mám vždycky pocit, že jsem naprostou součástí knihy a nevnímám vůbec okolí a čas.

Recenzia audioknihy Emma

27.09.2018 Overený nákup

Doma na sedačcce jako v divadle

Je to sice opravdu kraťounké audio, ale je moc hezky zpracované a kdo má rád klasické známější romány Jane Austen Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit, určitě by si toto audio neměl nechat ujít. Já jsem si při jeho poslechu připadala jako kdybych byla v divadle a nemusela si u toho brát večerní šaty, přestože doba, ve které se děj odehrává, by si to zasloužila.

Recenzia audioknihy Sběratel

27.09.2018 Overený nákup

Zajímavé nahlédnutí do hlav dvou hlavních postav

Děj je vyprávěn jako nahlédnutí do hlav, myšlení a motivů k jednání obou postav a tak jsem se chvíli přikláněla na stranu Mirandy, pak mi bylo líto Fredericka a tak stále na střídačku. A vlastně do teď nevim...zkrátka nic není černo-bílé. Jedna z těch audio co nad ní ještě dlouho přemýšlíte.

Recenzia audioknihy Maigret: Je tu Felicie

27.09.2018 Overený nákup

Průměrná Maigretovka

Je tu Felicie je za mne bohužel asi zatím nejslabší Maigretovka. Nicméně tím nechci říct, že je úplně špatná. Jan Vlasák je skvělý vypravěč a tak i tak má audio svoje kouzlo a je to klasická odpočinková detektivka. Jen mě prostě nechytila tak jako ostatní.

Recenzia audioknihy Maigret: Noc na křižovatce

27.09.2018 Overený nákup

Skvělá Maigretovka

Za sebe musím říct, že Noc na křižovatce je pro mne zatím nejzajímavější Maigretovka. Velmi zajímavá zápletka. A Jan Vlasák je jeden z těch intrerpretů, podle kterého i hledáte, co si poslechnete, skvělý je ve všem.

Recenzia audioknihy Maigret v Picratt Baru

27.09.2018 Overený nákup

Odpočinková detektivka s atmosférou Paříže

Zajímavý příběh, atmosféra pařížských uliček, barů a života v nich a uklidňující hlas Jana Vlasáka. Ideální odpočinková klasická detektivka. Jediné, co mi snad na tomto audio trochu poslech na začátku narušovalo, a nikdy jsem si toho u jiných audio nahrávek nevšimla, bylo otáčení stránek čteného textu. Ale což...děda taky otáčel stránky, když mi četl pohádky a jak krásný vzpomínky na to mám.

Recenzia audioknihy Tvář vody

27.09.2018 Overený nákup

Audio místo filmu

Toto audio jsem volila nevšedně díky filmové ukázce, která naznačovala, že to bude celkem dramatická fantasy. A byla. Prima odpočinek od náročnější literatury. Ale i hlubší myšlenka se tu našla.

Recenzia audioknihy Jedlová samota

27.09.2018 Overený nákup

Neposlouchat v noci

Postupné výslechy 18ti svědků za zvuku policejního zápisu na psacím stroji a doprovodná hudba mi chvílemi naháněly opravdu hrůzu a způsobovaly husí kůži. Štěstí, že jsem audio poslouchala za denního světla. I tak jsem se bála, že budu špatně spát. Není to sice úplně horor, ale to vědomí, že je to podle skutečnosti hraje velkou roli.

Pokud jste tedy vyznavači napětí, děsu a hrůz, rozhodně je to kniha pro vás.

Recenzia audioknihy Jedna želva za druhou

16.09.2018 Overený nákup

Rozhodně pro teen-age posluchače

Osobně jsem se už nebyla schopná s hlavní postavou a jejími problémy ztotožnit a rozumět jí. Je to rozhodně audio pro teen-age. Ale pro ty to může být prima poslech, díky kterému najdou cestu ze svých trápení, obav a nejen citových zmatků.

Recenzia audioknihy Malý princ

16.05.2018 Overený nákup

Jedinečný interpret

Ze všech poslechnutých ukázek Malého prince vyhrála verze s Eduardem Cupákem. Jeho interpretace je zkrátka jedinečná. Kam se hrabou dramatizace nebo vícehlasé verze. Naprosto stačí jeden Pan herec.

Po letech jsem tak byla znova naprosto okouzlena tímto nádherným příběhem, který jsem jako dítě při povinné četbě vůbec nebyla schopna docenit.

Recenzia audioknihy Svatební cesta do Jiljí

10.05.2018 Overený nákup

Vojta Dyk překvapil

Příběh Svatební cesty do Jiljí znám z televize, kde se mi líbil moc. V audio podání to pro mne zas až taková pecka nebyla. Interpretace super, Vojta Dyk mě hodně překvapil. Tuto jeho polohu vůbec neznám. Ale ten příběh mi v audiopodobě přišel tak nějak nesoudobý a ne příliš zajímavý.

Recenzia audioknihy Maigret a jeho mrtvý

26.04.2018 Overený nákup

Můj první Maigret a pořídím další

Moje první Maigretovka a musim říct, že super a časem pořídím i ostatní již namluvené díly. Ten klid a preciznost s jakou Maigret pomalu postupuje k odhalení zločinu mi vyhovuje. Jan Vlasák je pro mne ztělesněním přesně toho detektiva staré školy, kterým Maigret je.

Recenzia audioknihy Povídání o pejskovi a kočičce

26.04.2018 Overený nákup

Nostalgie s novým objevem

Z dětství znám verzi s Karlem Hogrem a to je velká konkurence, nicméně i herci Dejvického divadla, kvůli kterým jsem si to vlastně koupila rozhodně nezklamali. A maximálně jsem byla překvapená kapitolou Jak pejsek a kočička slavili 28. října, tu jsem vůbec neznala. Otázka, co to řekne dnešním dětem, ale mně z nostalgie toto audio sedlo absolutně.

Recenzia audioknihy Hrdý Budžes & Oněgin byl Rusák (komplet)

13.04.2018 Overený nákup

Bára Hrzánová je boží

Bára Hrzánová je prostě boží. Já jsem se u toho tak nasmála, byť je pod tím humorem a dětskou naivitou schovaná celkem smutná doba, že mi to vážně zvedlo náladu jako málo co.

A super v tomto kompletu bylo i doplnění příběhu částí Oněgin byl Rusák. Tu jsem vůbec neznala a tak se mi osud Helenky tím tak hezky doplnil.

Recenzia audioknihy Justýnka a asistenční jednorožec

13.04.2018 Overený nákup

Pohlazení na duši

Nejdříve jsem tento příběh četla, ale ani tak jsem neodolala a pořídila si toto nádherné audio a to nejen kvůli dětem. Pan doktor zde předepsal holčičce Justýnce asistenčního jednorožce, který jí má vyléčit ztrátu fantazie a toto audio by skuteční lékaři měli předepisovat nám dospělákům.

Recenzia audioknihy Osm hor

13.04.2018 Overený nákup

Ukázka nenadchla, celé audio ano

Ukázka této audioknihy mě zas až tak nenadchla, ale tím, že jsem o ní hodně slyšela, šla jsem do toho. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Skvělý příběh o vztahu k otci, k nejlepšímu kamarádovi, k sobě samému a životu obecně. Skvělé i podání Pavla Batěka, kterému jsem věřila každé slovo.

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

13.04.2018 Overený nákup

Klasika nezklamala

Klasická perfektně vystavěná detektivka Agathy Christie prostě nezklamala. Skvělé podání Lukáše Hlavici a doprovodná hudba jsou pak pomyslnou třešničkou. Za mne by si tuto detektivku měl poslechnout každý milovník detektivek jako základní vzdělání.

Recenzia audioknihy Sestřelen

22.01.2018

S úctou a obdivem, ale...

Se vší úctou a obdivem k hrdinství letce RAF Františka Fajtla je vidět, že autor není spisovatel. Kniha tak byla sice zajímavá, ale ne už tak úplně propracovaná a je třeba ji brát “pouze” jako převyprávěný příběh.

Byť spousta lidí vyzdvihuje interpretaci Jiřího Ornesta, tak mne ani ta nezaujala. Na začátku jsem si dokonce chvilku myslela, že to asi čte sám autor-letec, jak amatérské mi to připadalo. Škoda.

Recenzia audioknihy Provazochodkyně

03.01.2018 Overený nákup

Povinné pokračování Dívky, která spadla z nebe

Po poslechu skvělé Dívky, která spadla z nebe bylo přečtení jejího pokračování PROVAZOCHODKYNĚ prostě povinnost. Bez toho, abych věděla, jak to s Marian Sutrovou, jednou z 90 žen výsadkářek na území Francie za 2. světové války, bylo dál, by to prostě nebyl ucelený příběh. Opět krásná napínavá knížka, od které se nechcete odtrhnout. Někteří jí vytýkají, že se vrací příliš k dějí první knížky, ale mně to vůbec nevadilo. K dokreslení, pochopení chování, postojů a problému zapojit se do normálního poválečného života, kterému chybí vzrušení a hlubší smysl, je to potřeba. Za mne tedy opět velké doporučení a to i díky skvělé interpretaci Lucie Pernetové.

Škoda, že audioknih od Simona Mawera není zpracováno víc.

Recenzia audioknihy Dívka, která spadla z nebe

22.12.2017 Overený nákup

Skvělá audioknížka

Tak tohle byla nejlepší knížka, kterou jsem snad kdy poslouchala. Díky @onehotbook Posledních 7 hodin bylo tak napínavých, že jsem je dala najednou (co na tom že to bylo do 5 hodin ráno 😅) a donutilo mě to přemýšlet, zda bych vůbec v sobě uměla v krizových situacích jako je válka najít tolik odvahy a disciplíny jako hlavní hrdinka.

Dívka, která spadla z nebe je příběh mladé Marian Sutrové, která je jako napůl Angličanka, napůl Francouzka ideální adeptkou na výsadek na území Němci okupované Francie. Krom “standardních” výsadkářských úkolů tu má ale Marian ještě jeden speciální úkol díky němuž se setká se svou dřívější láskou. Nenechte se ale mýlit, lovestory tenhle poslech rozhodně není.

Za sebe ale ještě jednou velké doporučení a já si jdu pustit pokračování s názvem Provazochodkyně, protože to prostě musím slyšet taky.

Recenzia audioknihy Musela jsem zemřít

20.11.2017 Overený nákup

Je dobré vědět, do čeho jdete

Tento příběh je velmi specifický a je dobré si předem přečíst, o čem vlastně je.

Je to vyprávění Indky, která prožila klinickou smrt a po svém „návratu“ se až zázračně uzdravila z pokročilého ne-li finálního stádia rakoviny.

Nejedná se ani tak o knihu jako skutečně jen o vyprávění a to je také dobré mít na paměti, aby člověk nebyl zklamán.

Tím, že Anita je Indka, řeší také věci, které my (ženy) v naší společnosti naštěstí už řešit nemusíme.

Vším tímto nechci nikoho od poslechu odradit, protože obsahuje spoustu impulzů k užitečnému zamyšlení se nad svým vlastním životem a možná i přehodnocení/uvědomění si některých věcí.

Recenzia audioknihy Jsou světla, která nevidíme

03.11.2017 Overený nákup

Nej audio poslední doby

Velmi silný příběh slepé francouzské dívky a německého chlapce - sirotka, který se dostane díky své zálibě v elektronice a rádiích zvlášť do elitní nacistické školy. Příběh, který vás rozesmutní a přiměje k zamyšlení nad tenkou hranicí mezi nevinnými a vinnými.

Rozhodně tuto audioknihu doporučuji. Ta Pulitzerova cena z roku 2015 byla opravdu zasloužená.

Recenzia audioknihy Anne ze Zeleného domu

11.10.2017 Overený nákup

Nostalgická vzpomínka na dětství

Tuto knížku i televizní seriál si pamatuju z dětství. Příběh mě okouzlil tehdy a nyní v audio podobě znova.

Anne je osiřelá dívka (po poslechu zjistíte, proč ji nemohu nazval obyčejně holkou), které najde nový domov. Dívka s velkou fantazií, která vás naučí koukat s obdivem i na obyčejné věci kolem sebe a hlavně...nakazí vás svým pozitivním bezelstným pohledem na svět. Krásná knížka, která pohladí na duši.

Recenzia audioknihy Žítkovské bohyně

02.10.2017 Overený nákup

6 hvězdiček z 5

Znáte ten pocit u dobré knihy, kdy se těšíte až budete vědět, jak to skončí, ale čím více se konci blížíte, nechcete, aby kniha skončila?

Tak to je případ této knihy.

Anotace mírně způsobuje představu, že kniha bude o magii, spiritualitě a čarodějnictví, ale je to spíše velmi zajímavý příběh hledání historie vlastního rodu.

A interpretace Terezy Bebarové a Miloslava Táborského? Naprosto skvělá.

Recenzia audioknihy Želary - Jozova Hanule

14.09.2017

Audio vs film

Film jsem viděla už dávno a je to jeden z těch, na které se nezapomíná a kouknu se na něj kdykoliv ráda znova.

Audiokniha mě ale uchvátila ještě 100x víc. Nádherný příběh.

Poslouchala jsem ji hned 2x za sebou. Nechtěla jsem, aby mi utekl jediný detail. Zvláště introspekce Hanulina vztahu k Jozovi je v knize mnohem více detailní než ve filmu.

Nejdříve mi dělalo problém si zvyknout na hlas Lenky Vlasákové, protože to spojení s filmovou Aňou Geislerovovou je velké, ale po pár kapitolách jsem byla pohlcena a naprosto přesvědčena, že lepší interpret vybrán být nemohl.

Recenzia audioknihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

12.09.2017

Nic pro mne

Všichni ji chválí, ale tato knížka bohužel není nic pro mne. To že stoletý stařík Alan vyskočí z okna a na svém útěku zažívá příhody, které by se ve skutečnosti jen těžko staly, dobrá,to by mohlo být i vtipné, ale proč to ještě autor prokládá vhledy do minulosti postav, kdy zvláště Alan je takový Jára Cimrman. Mne to prostě unudilo a přes všechnu snahu a zvědavost, jak to dopadne, jsem to po 22. kapitole vzdala.

Recenzia audioknihy Norské dřevo

08.09.2017

Audio pro pochmurné dny a lepší zítřky

Byla to moje první kniha od Haruki Murakami, ale už teď se těším na další. A asi sáhnu opět po audio, protože tato byla moc hezky namluvená. Velmi mile mě překvapily obě hlavní ženské interpretky Klára Issová a Jana Stryková, jejichž hlasy dodávaly spolu s hudbou příběhu to správné napětí a tajemství.

Velmi zdařilá audiokniha, ale chce to tu správnou náladu, protože příběh přináší pocity smutku, zmaru, marnosti, ale na druhou stanu i naděje na lepší zítřky.

Recenzia audioknihy Bábovky

08.09.2017

Audio vs kniha

Bábovky jsem nejdříve četla a poté poslouchala v audio verzi. Za sebe musím říct, že audio mě dokonce, i když už jsem věděla o čem to je, chytlo víc než kniha.

Přednes všech interpretek byl opravdu chytlavý a příběhy jsem prožívala s nimy. Mírně mi vadily sykavky, které v některých kapitolách byly rušivé, ale propletenec děje mě nutil soustředit, takže jsem je brzy začla ignorovat. Propletence prostě Radka Třeštíková umí.

Je pravda, že při poslechu člověk asi lehčeji ztratí souvislosti a hůře se vrací pro ujasnění než v knize a tak je možná lepší poslechnout vždy kapitolu a pak ji nechat v hlavě rozležet.

Ale za mne kažodpádně AUDIO JE VÍTĚZ