Recenzie užívateľa Bianka

Hodnotenie audioknihy V šedých tónech

12.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Černá díra

09.01.2021 Overený nákup

Zlo plodí další zlo

Příběh, ve kterém pochopíte, že zlo plodí jen další zlo. Opět velmi náročné téma, děj je komplikovaný, má však logiku, všechno do sebe zapadá, závěr vše objasní a v epilogu nás čeká překvapení. Pět hvězdiček za příběh nemůžu dát, protože tématem je pedofilie, kterou jsem podle anotace nečekala. Audioknižní zpracování s Klarou Cibulkovou je velmi zdařilé.

Severská

Hodnotenie audioknihy Kaštánek

18.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Plachetnice na vinětách

22.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Karanténa

11.11.2020 Overený nákup

Akční kniha

Celý příběh dokonale vystihuje obálka, ta pochmurnost a šero jsou všudypřítomné. Kniha má napínavý děj, dovedu si ji představit jako akční film. Detektiv je velmi odvážný, jde naproti nebezpečným situacím, má milující srdce a potkává ho nejhorší ztráta , která může člověka v životě potkat. V dnešní době, kdy skutečně prožíváme světovou pandemii, je děj velmi uvěřitelný. Jen ta poslední věta mě opravdu moc mrzí. A hlas pana Bambase mně vadil ve chvílích, kdy mluvil hlasem žen. Ta fistule byla nepřirozená.

Recenzia audioknihy Fáma

31.10.2020 Overený nákup

Než si pravda stihne nazout boty....

Váhala jsem s koupí knihy, protože jsem viděla, že má slabší hodnocení na různých databazích. Ale natolik mě oslavilo téma, že jsem neodolala a nelituji. Příběh se klidně rozvíjel, aby pak gradoval až k poslední větě. Bylo zde napětí, příběh měl smysl. Pravdivá je věta- než si pravda stihne nazout boty, lež oběhne celý svět. Tak nějak to funguje mezi lidmi. Hlas Jany Strykové se mně líbil. Milena Steinmasslová tam taky sedla, byť v kratší roli.

Recenzia audioknihy Katarze

24.10.2020 Overený nákup

Těžké téma

Yrsa nezklamala, kniha nenudila, měla spád. Téma šikany je originální, ale vždy náročné, je mně líto nejen obětí šikany, ale v tomto případě i obětí vraha, které jsou zase většinou obětí rodičů nebo blízkého okolí. Taky hlas Kláry Cibulkové se dobře poslouchá.

Recenzia audioknihy Nezvestná

04.08.2020 Overený nákup

Dobrá kniha

Knížka s moc zajímavým dějem. Příběh začíná v současnosti, kdy mladá žena Kim zjistí, že není tím, kým si myslí, že je. Prolínání s minulostí mám osobně moc ráda. Tady se dozvíme hodně i o práci sekty, vymývání mozků až za hranici mateřské lásky. A i zde platí, že všechno zlé, je na něco dobré, ale to čtenář pochopí až po přečtení.

Trochu mně vadil hlas Gabiky Dzúrikové, vůbec mně neseděl ke Kim, ale k minulosti se hodil. Určitě si od autora ráda přečtu nebo poslechnu další knihy.

Recenzia audioknihy Pravda, nebo lež

08.07.2020 Overený nákup

Při čtení přemýšlíte pravda nebo lež?

Když jsem se do knihy zaposlouchala, tak se nedala odložit. Přestože od začátku byla tragedie rodiny známá, chtěla jsem vědět, jak to bylo doopravdy. Ale to co se dozvídám je pravda nebo lež? Vím, že matky jsou různé...ale toto je fakt síla. Nemůžu dál psát, protože bych prozrazovala děj. Nutně potřebuji sehnat kamarádku, která má knihu přečtenou a můžeme ji spolu probrat. Jednu hvězdičku jsem musela strhnout za pro mě nepředstavitelné téma páchání zla na vlastních dětech.

Recenzia audioknihy Šachové figurky

08.07.2020 Overený nákup

Nezklamala

Kniha opět nezklamala, poetický styl dvou předchozích dílů přetrvává, zajímavá zápletka nás opakovaně vrací do Finových mladých let, kdy dělal šoféra rockové kapele. Rozuzlení je překvapivé, na konci knihy se uzavře příběh druhého dílu i Finova osobní tragédie, která se za ním vleče jako balvan od prvního dílu. Ráda bych, aby se objevil další díl, ale to se asi nestane.

Recenzia audioknihy Krv nie je voda

18.06.2020 Overený nákup

Hodně naturalistická, jako vždy, ale stejně je chci poslechnout všechny.

Příběh je natolik naturalistický, že doufám v plnoletost vnučky, které je kniha věnována. Dánovky jsou psány mužem a ráda bych doufala, že nejen pro muže. Ženy zde vystupují nejčastěji jako oběti, podváděné manželky nebo ty, se kterými se manželky podvádějí. Tolik kritika. Jinak jako vždy výborný a reálný příběh, dvě napínavé dějové linie, porevoluční doba hladová po sexu i penězích. Neočekávané bylo i významné protnutí s jedním z předchozích dílů.

Plánuji je postupně poslechnout všechny, hezky chronologicky, ať mně neunikne nic ani ze života kriminalistů.

Recenzia audioknihy Jeden z nás

07.06.2020 Overený nákup

Může to být opravdu jeden z nás?

Je to opravdu tak? Může to být jeden z nás? Kniha, ve které se s každou další kapitolou odkrývají nová fakta, děj se zamotává a přibývají podezřelí. Je vrahem manžel nebo milenec nebo někdo úplně jiný? Kniha se moc dobře poslouchala až do posledních kapitol, kde došlo k rozuzlení a nic nezůstalo nevysvětleno. Určitě doporučuji poslechnout.

Recenzia audioknihy Muž z ostrova Lewis

25.05.2020 Overený nákup

Nádherná kniha

Musím použít superlativ- kniha je nádherná. Nádherná, přestože se jedná o příběh s nálezem mrtvoly mladého muže. Krásně vykreslené kulisy ostrova, náhled do mozku muže postiženého demencí, prolínání minulosti se současností, příběh Fina- to vše řadí knihu a tím Petera Maye na první příčku v žebříčku mých oblíbených spisovatelů. Už se moc těším na Šachové figurky.

Recenzia audioknihy Želary - Jozova Hanule

18.05.2020 Overený nákup

Poetická kniha o nepoetické době

Příběh umocněný skvělou interpretací a jemným hlasem Lenky Vlasákové. Příběh napsaný s citem, díky kterému jsem měla pocit, že popisovaná příroda mě obklopuje. Příběh, jenž je výpovědí ženy, která musela opustit svůj profesní a městský život, udělat dříve nepředstavitelné rozhodnutí a díky tomu poznat velké štěstí a hlubokou lásku. Příběh velmi smutný, připomínající těžké období 2. světové války.

Hodnotenie audioknihy DNA

16.05.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Angličtina nejen do auta

16.05.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Angličtina do ucha 1 - začátečníci

14.05.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nežná fatamorgána

11.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Básnik

01.04.2020 Overený nákup

Čtivá kniha

První kniha skvělého Dominika Dána, kterou jsem četla/poslouchala byl Rudý kapitán. Natolik mě zaujal styl psaní i příběh vyšetřovatelů, zejména Krause, že jsem začala chronologicky od Uzlu, který se odehrává v předrevoluční době, stejně tak jako Básník. Protože mám velkou představivost, tak někdy nevím, zda jsem knihu četla, poslouchala nebo viděla zfilmovanou... tak já tedy panu Dánovi to porno odpustím.....protože děj je napínavý, vše do sebe zapadá, konec sice předvídatelný, ale výsledný dojem na pět hvězdiček. Kniha byla velmi čtivá (nevím jaké je synonymum od čtivá, když jsem ji poslouchala :)). Baví mě poslouchat příběhy zasazené do doby, kterou jsem taky zažila a jež byla neuvěřitelně stupidní. Těším se na další napětí s oblíbenou trojkou vyšetřovatelů, jen mám strach, aby předčasně nezemřeli na cirhosu jater, rakovinu plic nebo Rišo nedejbože na syfilis.

Hodnotenie audioknihy Skála

23.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vrazi bez tváře

25.06.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Rudý kapitán

25.06.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Uzol

14.06.2019 Overený nákup