Recenzie užívateľa Žanet

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Kavárna U Anděla 1: Nová doba

29.01.2021 Overený nákup

Láska i utrpení

Tak snad bude brzy načteno pokračování, protože tento první díl mě nadchl. Nečekala jsem a mile mě překvapilo, jak moc se mi román pro ženy líbil. Ač romantika, tak styl a vyprávění autorky mi sedl. Zajímavé postavy, propletené osudy a jedna kavárna na pozadí nelehkého poválečného období. Bonusem je hezké načtení.

Recenzia audioknihy Parfém - příběh vraha

29.01.2021 Overený nákup

Dokonalá vůně

Když jsem se odpoutala od nevěrohodnosti určitých pasáží, tak se mi (ne)voňavý poslech líbil. Dobře popsaná doba, atmosféra, život i povahy lidí. Pro mě byla zajímavá i psychologická stránka a podtext. "Vtipné" bylo, jak se Grenouilleho a jeho schopností lidé snažily co nejvýhodněji využít ke svému prospěchu, nevědě, že nakonec to byl vždy on kdo využíval je. Je to portrét muže hledajícího dokonalost na pozadí jeho pokřivené osobnosti, který neváhá jít za úspěchem přes mrtvoly.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Terapeutka

26.01.2021 Overený nákup

Hledání pravdy

Perfektně načteno a líbilo tak moc, že jsem celý příběh sfoukla na jeden zátah. Bavilo mě sledovat myšlenky Sary a směr kterým se vyšetřování ubíralo. Stejně jako hlavní hrdinka jsem tápala, netušila jsem na čem jsem a čemu věřit. Objevily se nečekané situace a zvraty a to vše vyústilo k překvapivému odhalení. Celkově bych to shrnula jako parádní psycho.

Recenzia audioknihy Fáma

14.01.2021 Overený nákup

Každý má v duši temnotu...

S Fámy a pomluvy mám své zkušenosti (tak jak většina). Tak jsme byla zvědavá na tento příběh, jak tady se to moc rozjede a zvrtne. A ano, celkově se povedlo, příběh napínavý, nápaditý a dobrý. Hlavně ke konci to nabíralo spád a čekal mě zvrat a překvapení. K dobrému poslechu přispěly interpretky a jejich příjemný hlas a výborné načtení.

... a za určitých okolností jsme všichni schopni zlých myšlenek a zlých činů.

Recenzia audioknihy Egypťan Sinuhet

05.01.2021 Overený nákup

Úžasný příběh

Jako náctiletá jsem zkoušela číst tuto knihu, ale nebavilo, nudilo a nechápala jsem vysoká hodnocení. Když teď Egypťan Sinuhet vyšel jako nezkrácené audio, tak jsem neodolala a dala tomu další šanci. Byl to celkem risk, protože cena je dosti vysoká a já měla pochyby, ale nedalo mi to. Vyplatilo se. Dostalo se mi krásného příběhu a já pochopila, že jsem musela nejdříve dospět, abych to dokázala prožít a ocenit. Bonusem je bravurní načtení a hudební podkres. Sinuhet si mě svou životní poutí, úspěchy, chybami, radostmi i starostmi získal. I jeho otrok Kaptah se stal mým oblíbencem, dokázal mě rozesmát i překvapit chytrostí. Protkáno spousty zajímavých myšlenek, které se dotýkaly jak života, víry i tehdejšího myšlení. Jednoduše propracovanost a krása, řadím si mezi své top audia a už teď vím, že jsem neposlouchala naposledy.

Recenzia audioknihy Planeta mezi dvěma slunci

31.12.2020 Overený nákup

Nebezpečně dobré

Spisovatel mi byl doporučen a toto je moje první setkání a nelituji. Parádní scifi, kdy se na neznámé a záludné planetě snaží přežít několik týpků. Žádné velké vysvětlování, rovnou akce. Hutnou až hororovou atmosféru, která se plíží dějem až do nečekaného konce jsem si užila. Načtení T. Mařasem tomu dodalo na dokonalost.

Recenzia audioknihy Nestydaté plavky

30.12.2020 Overený nákup

Vtipné nestydaté retro

C. D. Payne nezklamal, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a to oddechovku plnou ironického humoru. Děj zasazený do padesátých let nenudil a vše hezky ubíhalo. Bláznivé zápletky jsem poslouchala s úsměvem. Celkově bavilo a pobavilo.

Recenzia audioknihy Neuvěřitelně šílené příběhy

05.12.2020 Overený nákup

šílené :)

Pavláska mám moc ráda, několikrát jsem byla na jeho živém vystoupení, často ho sleduji online, tak mi nemohlo chybět ani audio od mého oblíbence. Jeho hlas a osobitý humor jako vždy pobavil a vykouzlil mi úsměv a dobrou náladu.

Hodnotenie audioknihy Snad jsem zas tolik neřekl

05.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Slepé skvrny

05.12.2020 Overený nákup

Sonda do české společnosti

Nic šokujícího, pokud člověk sleduje dění kolem sebe, ale celkově zajímavá témata a informace o české společnosti na jednom místě. S některými názory autora až tak nesouhlasím, ale určitě mě to přimělo nad vším popřemýšlet. Je jednoduché a lákavé nevidět problémy našeho okolí, tudíž jsem ráda za takové knihy, které otvírají oči a mysl. Celou audioknihu podtrhl příjemný hlas interpreta.

Recenzia audioknihy Valčík na přivítanou

03.10.2020 Overený nákup

bavilo a pobavilo

Je fajn si dát občas jen rychlovku v podobě krátké povídky. A toto humorné popíchnutí do politiky a lidi jako takových se povedlo. Barva hlasu autora zajímavá, ale chvilku mi trvalo, než jsem si na něj zvykla.

Recenzia audioknihy Divoká pustina

02.09.2020 Overený nákup

Mrazivá krása

Krásná a drsná Aljaška, musherství, silné i vtipné zážitky líbilo moc. Na druhou stranu mi to ale bylo tak nějak málo, přišlo mi to příliš rychlé a málo popisné.

Recenzia audioknihy Nezvestná

29.08.2020 Overený nákup

Po přízni řízni

Po celou dobu si příběh držel mou pozornost a určitě k tomu přispěl i parádně drsný hlas Dzuríkové. Bavilo mě střídání časových linií, nejistota a postupné odhalování pravdy až do překvapivého konce. Věrohodně popsaná moc a žití v sektě, kdy fanatismus ovlivňuje až vyloženě škodí a ubližuje.

Recenzia audioknihy Bez duše

29.08.2020 Overený nákup

České soukromé očko

Docela průměrně dobrá současná detektivka. Matěj Mlynář je bezesporu zajímavá akční postava. Hluboký hlas Martina Preisse se krásně poslouchal a příběhu to hodně přidalo.

Recenzia audioknihy 50 odstínů tymiánu

29.08.2020 Overený nákup

50 odstínů rozpaků

Koupila jsem, aniž bych si poslechla ukázku, tuto chybu už neudělám. Interpretka má pro mě nepříjemný hlas a to natolik, že jsem audio nedoposlouchala. Po čase jsem zkoušela znovu, ale jednoduše mi to nejde přes uši. Mám i ponaučení a to být v pozoru pokud půjde o amatérské audiovydavatelství Čti mi. Ač jsem se těšila na milé čtení a snad vtipnou pohádku, dostalo se mi nemilého poslechu. Příběh jako takový tedy hodnotit nemohu.

Recenzia audioknihy Ať se rozhodneš jakkoli

21.08.2020 Overený nákup

Rozhoduji se pro 5/5

Luboš Ondráček s podmanivým hlasem načetl překvapivý thriller z atraktivního prostředí, kdy se nechce věřit, že i taková může být realita. Houževnatá a akční reportérka se kterou nebyla nuda si mě získala. Ale i ostatní postavy, které byly dosti zajímavé se mi líbily. V příběhu jsem našla i odpověď na jednu mou otázku, týkající se temného internetu, nad kterou jsem dlouho přemýšlela, takže bonusová hvězda k dobru :) Odpověď na email zní ANO (si tipuji) a těším se na další díl (si přeji).

Recenzia audioknihy Osm hor

11.04.2020 Overený nákup

Osudné hory

Když už je karanténa, tak alespoň prostřednictvím audia a své fantazie se vydávám do hor. Příjemný hlas mě bere na výpravu, kde mohu poznávat krásy přírody a kde se i odehrává obyčejně neobyčejný příběh o vztazích, přátelství a lásce k horám.

Recenzia audioknihy Vrány

06.04.2020 Overený nákup

Černá křídla

Audio jednohubka, která se slupne hned, ale tráví se dlouho. Silný, emotivní, věrohodný pohled na vnitřní svět, myšlenky a vztah matky a dcery. Tak výtečně načtené, že mě to plně vtáhlo a byla jsem součástí příběhu... až to bolelo.

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

01.03.2020 Overený nákup

Šikmý kostel = emoce

Úžasně a procítěně načtené, hlas paní Cibulkové lahodil mému uchu a natolik mě vtáhl do děje, až jsem měla chvílemi slzy v očích, nebo i husí kůži na rukou. Kniha mě upoutala hned od začátku věrohodným příběhem, prožívala jsem radosti i starosti všech postav, sledovala jsem jejich život, jejich osudy, ale bavilo mě i pozadí dřívější doby, kdy jsem nakoukla do šachty, pivovaru nebi do lázní. Neubránila jsem se srovnání dnešního života a i konkrétně mého života s tehdejší dobou a sílou lidí, vyšlo mi, jak se dnes mám(e) dobře, jen si to uvědomit a pamatovat.

Recenzia audioknihy Probudím se na Šibuji

12.02.2020 Overený nákup

Je Japonsko splněný sen?

Dávám přednost mužskému hlasu, ale tady se opravdu hodil ženský a Anna Kameníková to zvládla velice dobře, poslech byl příjemný. Co mě trochu mrzí a co se moc nepovedlo, tak ne všude, ale někdy koncové slovo některých kapitol bylo useknuté. A co se týká promyšleného a dobrého příběhu, objevuje se tu několik zajímavých rovin, trocha romantiky, trochu víc Japonska. Bavilo mě sledovat vyvíjející se vztahy a špetka tajemna přidala na zajímavost. Konec zvláštní, ale pro mě v pořádku. Celkově lepší průměr 3,5/5.