Recenzie užívateľa Adam

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Terror

13.01.2020 Overený nákup

Hustý

Tady musím říct, že jsem dostal tip předem. A furt špekuloval, jak si knížku koupit, protože teda není nejlevnější a nejde vzít za kredit. Ale teda nakonec nelituju. Dávám knížek 50+ do roka, ale tahle určitě zůstane nezapomenuta. Je to síla. Naturalismus, s kterým jsou popisovány strasti v polárních oblastech jen přidává na hrůze celé knížky. Je to dobře interpretovaný, dlouhý, ale hutný. Až mne trochu mrzí, že tam musel být nějaký prvek nadpřirozena, protože věřím, že příběh by byl poutavý i bez toho. Ale jako celek to správně sedlo do hromady, je to dobrý a stojí to za to. Kupoval jsem zároveň s podobně dlouhým TO od Kinga a... Terror musím doporučit 10x víc. Sedlo mi to, návaznost na reálnou expedici je super a to, že občas je to docela chuťovka... Tak je občas potřeba.

Recenzia audioknihy Faktomluva

13.01.2020 Overený nákup

Určitě stojí za to

Hele, já ty manažerský knihy moc nemusím... To byl můj přístup při nákupu doteď. Beletrie docela v mé knihovničce převládá a odhodlat se k Faktomluvě mi chvíli trvalo. Ale ani nelituju. Nebo... Lituju, že nemám čas knížky číst, ale jen poslouchat, protože faktomluva by asi byla lepší, kdyby ji člověk četl a nejlépe si mohl ještě i na netu prohlídnout reference, grafy a odkazy. Jinak ale hodně zajímavá věc, která Vám může hodně otevřít oči. Podobně nadšenej jsem byl i z Kissingera. Určitě je to, narozdíl od beletrie, knížka, která Vám může víc otevřit oči, může více dát do konsekvencí aktuální dění a je pravda, že od přečtení jsem si na ni několikrát vzpomněl, když někdo na sociálních sítích panicky vytrhoval čísla z kontextu. A nutno říct, že nástavbou nad všemi těmi fakty je cítit i jedna věc, která je poměrně vzácná, a to je optimismus. Určitě doporučuji právě proto, že knížka je faktická, zajímavá, poučná a... pozitivní. Pěkné počtení.

Recenzia audioknihy Nohy z jílu

13.01.2020 Overený nákup

Zadražil a městská hlídka jsou smrtelná kombinace

Popravě jsem Pratchetta zas až tak moc neprožíval, dokud jsem nedal Stráže! Stráže! To je za mne fakt audiokniha roku a to jich dám do roka k 50ti. Fakt doteď nepřekonaný TOP loňského roku. Ve chvíli, kdy si člověk už Karotku osvojí, tak prostě nejde jinak, než se nezajímat, jak to bude dál pokračovat. A musím říci, že mi sedí tahle série o městské hlídce výrazně více, než čarodějky, které jsem taky zkusil. A myslím, že jedním z klíčových faktorů je i teda interpretace pana Zadražila včetně jeho unikátních hlasů pro psy, upíry, trolly, golemy a vše ostatní... Ano, zmíněné Stráže stráže jsou lepší. O tom žádná. Takže doporučení pro všechny - pokud jste ještě neslyšeli stráže, začněte tam. Pokud už jste slyšeli, tak asi tuto recenzi nečtete, protože už dávno máte nakoupeno.

Hodnotenie audioknihy Doktor Proktor a velká loupež zlata

19.06.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Český ráj

05.06.2019 Overený nákup

Svěží, příjemné

Kniha je takovým zajímavým náhledem do světa mužů v sauně. Od chlapáctví, remcání a hecování se až po sounáležitost, soucit, pomoc. Nijak zvlášť ukončený, ale přesto trefný náhled do komunity chlapů ze sauny. Komunity, která vznikla náhodně, která se zná a nezná, většinou brouzdají po povrchu a velmi těžko otevírají samotnou podstatu... Ale ta podstata prostě občas vyplave a občas zůstane nevyřčena... Výborný interpret

Recenzia audioknihy Tiché roky

05.06.2019 Overený nákup

Za mne byla lepší Hana

Dal jsem dvě knihy Mornštajnové za sebou. Tátovi se více líbila tato kniha, protože pro něj asi byla více z jeho období, já musím říci, že Hana na mne působila silněji, reálněji, surověji, prostě více. Tady jsem se s hlavní postavou (Svatoplukem) zas tolik sžít nemohl a jeho přístup v druhé půlce života mi přišel... zvláštní... Každopádně celkově zajímavé počtení a tak jako pro Hanu, i tady platí to, že kniha jen stimuluje k zamyšlení se nad minulostí vlastní rodiny a pátrání.

Recenzia audioknihy Hana

05.06.2019 Overený nákup

Silná kniha

Normálně české autory nekupuji. Nevím proč, ale moc mne to netáhne. Ale tady na doporučení rodiny jsme koupili a nelituji. Prostě je to velmi silná záležitost, působilo to na mne doopravdy hodně. Celý ten pohled zpátky, který má autorka i v jiných knihách, nezanedbatelný kus české historie a kombinace s velmi ironickým propojením na konec... Paradoxně to ale nepůsobí na člověka skličujícím dojmem. Nekončil jsem s pocitem zmaru... Ale vede to k zamyšlení, jak dobře se teď máme a jak moc by člověk měl přemýšlet nad minulostí svou a své rodiny... Doporučuji.

Recenzia audioknihy Někdo blízký

22.05.2019 Overený nákup

Po delší době se musím ke knize vyjádřit

Ještě jsem snad neměl takovou detektivku, ve které prostě se asi 10x (nebo i vícekrát) přesune podezření na pachatele. A tady v tom nechají čtenáře (nebo posluchače) máchat do posledního řádku. Zprava doleva. A zase zpátky. A zase slepá cesta... Na konci hromada pochybností a skoro jsem až do epilogu nevěřil, že už jakože konec... Že po všem tom motání je to teda takhle:) Moc pěkný. Musím doporučit zejména za příběh, ale ani interpretace moc nepokulhávala, takže celkově po delší době příjemné překvapení.

Recenzia audioknihy Řbitov zviřátek

25.04.2019 Overený nákup

tak to pěkně gradovalo

Pěkný, ponurý horor od jednoho z mistrů... Pěkně to šlo nahoru, docela jsem se i bál, bylo to solidně hrozný... Ale ten konec mne, musím říct, tak nějak neuspokojil... Je mi těžký říct proč, ale prostě jsem od toho konce čekal ještě malinko víc. Jinak ale King jako vždy mistr v popisu a navození atmosféry, námět je docela neotřelý a motá se to pěkně... Určitě neprohloupíte zakoupením, jen prostě jsem čekal ještě nějakou třešničku navíc...

Hodnotenie audioknihy Firma

02.04.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Právo nálezce

24.03.2019 Overený nákup

Mercedes mne drzel vic

Ja vim, ze je zvykem davat jen samy petihvezdy a zvlast S.Kinga nehodnotit absolutiem je tezky, ale horsi hodnoceni davam jednak proto, ze mi nekolikrat interpretace vylozene vadila, nebyla sjednocena a vice interpretu jen zvyraznilo nevyrovnanost jejich urovne. Fakt nekolik vylozenych chyb ukazujich na absenci kritickeho rezijniho zasahu. Skoda. K tomu dej plny az nesmyslnych nahod a par nerealnych predpokladu... no... melo to asi lepsi potencial, ktery zustal nenaplnen.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

16.01.2019 Overený nákup

Je to klasika

Dobrá knížka. Jak King zvládne úplně hmatatelně popsat prostředí je neskutečný. Jako mnohý popis je tak přesvědčivý, že jsem vše nadprůměrně úplně viděl před očima a knížka mě pustila a nechytla. Interpretace dvěma interprety je zajímavá změna a nevadila. Oba byli doopravdy nadprůměrní. No a knížka jako celek... mno jako u každé napínavé detektivky si člověk říká, proč ti hlavní hrdinové to řeší všechno sami a svépomocně... ale bez toho by to nebylo tak pěkně napínavé:)

Recenzia audioknihy Jídlo na prvním místě

05.01.2019 Overený nákup

občas by člověk pro sebe měl něco udělat

ohledně výživy velmi zajímavá kniha. Za mne shozeno 15 kilo během 3 měsíců, našel jsem zdroje svých potíží a celkově se situace výrazně zlepšila... hrozně, hrozně dlouho jsem se dokopával k tomu knížku poslouchat, o to dýl jsem se dokopával k tomu s dietou začít, ale... určitě nelituju. Stojí to určitě za to.

Recenzia audioknihy My proti vám

05.01.2019 Overený nákup

další dobrý Backman

Autora mám rád a krom jeho knihy stylu Deníček moderního fotra (co by měl můj syn vědět) jsem s ním ani jednou nešlápl vedle. Svět Medvědína je super a je to celé popsáno velmi dobře. Nejde než doporučit, doopravdy to patří k lepším, co jde najít na Audiolibrixu a skoro bych řekl, že naposlouchat si Backmana a Dominika Dána by mělo patřit k nějakému úvodnímu balíčku do vstupu do audiočetby:)

Recenzia audioknihy Selfies

28.12.2018 Overený nákup

Vcelku povedeny Olsen

Na muj vkus az prilis mnoho nahod na jednu knizku, souhra okolnosti tu byla jedna ku 10 milionum, ale... jako jo, dobry poslouchani. Krom prehnane nahody bych knizce vytknul jeste absenci nejakeho vetsiho napeti tak jak zname u Nesba nebo Rowlingove. Tady to tak nak vyplynulo. Ale... neurazi. Dobry pocteni na svatky

Recenzia audioknihy Čarodějky na cestách

11.12.2018 Overený nákup

za mne trochu slabší

Oproti excelentnímu Stráže, stráže je toto poloviční. A to jak po straně interpretace, tak hlavně z hlediska příběhu. Ke konci už se mi to trochu motalo a popravdě jsem si to moc neužil. Jsou knížky, které posloucháte do konce plní napětí a knížky, které doposloucháváte, aby to prostě nezůstalo rozposlouchané. Tahle mi padla do druhé kategorie... Jo, pár Pratchettovských vtípků tam bylo, ale... na můj vkus nějak málo.

Recenzia audioknihy Stráže! Stráže!

02.12.2018 Overený nákup

Clovek obcas zapomene, ze TP je az TAK bozi

Jednoznacne uzasna oddechovka, u ktere jsem se sam v aute nekolikrat smal. Navic vyborne nactena. Vybornej nadhled, sarkasmus, zajimave vyusteni a navrch tomu krasna diskuse mezi lovci draku a jednorozcu:)

Recenzia audioknihy Doktor Proktor a prdicí prášek

15.07.2018 Overený nákup

Velmi prijemna audiokniha

Jo. Deti bez rozdilu veku bude prdeni bavit. Je to proste sazka na jistotu. A dovedena do takove bizardnosti, ze i rodice museji doposlouchat co vse se stane. Takze super tvar Nesba, kterej evidentne umi vic, nez jen detektivky. A nutno rict, ze nacteny je to excelentne! Tezko hledat slabiny

Recenzia audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

09.07.2018 Overený nákup

Takový deníček moderního fotra

Musím říct, že ani deníček, ani Co by měl můj syn vědět... nejsou úplně můj šálek kávy. Prostě některé reakce mi přijdou přefouknuté a tím pádem na poměrně vtipném rodičovství chtějí autoři udělat senzaci... Ta tam není... Jsem otec 3 dětí a musím říct, že v mnohých situacích jsem se viděl... Ale... není to kniha, kterou bych ve velkém doporučoval k dalšímu poslechu... Má lepší kousky

Recenzia audioknihy Medvědín

09.07.2018 Overený nákup

Já mám Backmana rád

Zajímavé poslouchání z pěkného prostředí a velmi nepříjemné dilema rodiče, jestli upřednostnit rodinu, nebo svoji vášeň. Poslechově velmi příjemné a Backman prostě umí. Sport na malém městě podruhé, přesto úplně jinak. Ale OVE je stále nepřekonán:)

Hodnotenie audioknihy Vzkaz v láhvi

03.12.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Žena v kleci

05.11.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

04.10.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tohle si poslechni

12.06.2017 Overený nákup

Docela usmevna zalezitost

Musim rict, ze to bylo docela prijemny. Nic extra dlouhyho, ale parkrat jsem se zasmal a nekolik kapitol pustil i znamym. Trochu mi kazi dojem, ze par kapitol je vykradenych odjinud, ale to nic nemeni na tom, ze je to prijemnej poslech a nenarocna zalezitost pro dobrou naladu

Hodnotenie audioknihy Složka 64

04.06.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Jsou světla, která nevidíme

21.03.2017 Overený nákup

Velmi zajimave a poutave

Ale musim rict, ze od konce jsem cekal vic. Jak cela knizka byla tak nak hrozne pekna cesta k pomyslnemu vrcholu, tak vrchol za mne ne uplne prisel. Nebo nevim jestli to hodnotit hur proto, ze se mi konec tolik nelibil. Interpretace vyborna, nacteni dvema hlasy originalni, vse relativne v poradku, ale to zakonceni je takovy naky jalovy

Hodnotenie audioknihy Tři bratři

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka ve vlaku

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jednou nohou v hrobe

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucha

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Popol všetkých zarovná

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Uzol

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Co mě naučil tučňák

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tady byla Britt-Marie

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sběratel

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Smrť na druhom brehu

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucholapka

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nežná fatamorgána

14.03.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Krv nie je voda

14.03.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Cela číslo 17

14.03.2017 Overený nákup

Zatim asi nejlepsi DD

Musím říct, že celkově mám Dominika Dána docela rád tím takových pragmatickým přístupem, málokdy je to přehnaně vyhrocený, ale vždy je tam i nějaký to koření navíc. Tahle knížka navíc velmi pěkně napsaná, deníková linie z toho dělá úplně jinou knížku a musím říct, že stylem psaní a vůbec celkově asi nejlepší DD ze všech co jsou namluvený. Vřele doporučuji, navíc kdo si zvykne i na Geišberga, nemůže už jinak. Výborně napsáno, výborně namluveno, nemá chybu.

Recenzia audioknihy Kraď jako umělec

06.03.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Ve službách zla

05.03.2017 Overený nákup

s tou angličtinou se nenechte odradit

Určitě je nutné říci, že výslovnost angličtiny nepatří mezi silné stránky interpreta, ale jinak je to načtený výborně a Oliva mi nechybí. Naopak nutno říci, že co se interpretace týče, tak je Rímský jeden z lepších. Že kývne na toto, když neumí anglicky, je samozřejmě škoda, ale jinak dobrá kniha, dobře načtená, pěknej konec... Za ty peníze to stojí. Doporučuji a ještě jednou, nenechte se odradit komentářema. Když se povznesete nad angličtinu, tak je to fakt dobrý...

Hodnotenie audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

26.10.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Básnik

11.07.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marťan

23.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Deníček moderního fotra

12.02.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Stalker

01.02.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy GAME

16.01.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Syn

21.12.2015 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nabíječ

21.12.2015 Overený nákup

Pro mne zklamání

Musím říci, že asi pro knihu nejsem správná cílovka. Mám rád humor, ale tohle bylo na mne takové moc naivní. Trochu vtipněji popsané 50 odstínů s méně perverzností, ale stejné množství naivity. Fakt prvoplánové... Co mne ale asi ještě zhoršilo prožitek byla interpretace. Takže kupujte audioknížky, poslouchejte, ale za mne toto není ta pravá volba.

Hodnotenie audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

09.12.2015 Overený nákup