Recenzie užívateľa EvaH

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Hvězdy na cestě

22.02.2021 Overený nákup

Karin umí

Opět jsem se přesvědčila, že Karin Babinská umí psát. Kniha je o komplikovaných rodinných vztazích, čtivá a zároveň hluboká, až mrazivá sonda do života hlavních hrdinů. Byla mi i moc sympatická " psí" dějová linka. Jen konec lehce otevřený, velmi bych se chtěla dozvědět o dalších životních krocích hrdinů knihy... Určitě tuto knihu doporučuji a rozhodně stojí za poslech i pro nádherné podání Richarda Krajča.

Recenzia audioknihy Záhada na zámku Styles

06.11.2020 Overený nákup

Agatha

Detektivky od Agathy mám prostě ráda, tato je sice trochu překombinovaná, četla jsem povedenější, ale i tak jsem jí ráda doposlechla. A určitě k tomu přispěla i super interpretace Jaromíra Meduny, jeho hlas k Herculovi patří, i když ze začátku to bylo takové nezvyklé, když mluvil kapitán Hastings, který byl vypravěčem.

Hodnotenie audioknihy Lovcovy zápisky

06.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sága rodu Forsytů

06.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Mortificatio

06.11.2020 Overený nákup

nedočteno

Co poslouchám audioknihy, ještě se mi nestalo, že bych knihu nedoposlouchala. Ale interpretaci Martina Čevory jsem neustála, dala jsem prolog a kousek první kapitoly a knihu jsem opakovaně vypínala, pro mě nepříjemný projev. Hodnotit obsah knihy nemůžu, vůbec jsem se nedokázala soustředit na text, stále jsem vnímala pro mě nepříjemný hlas.

Recenzia audioknihy Panský dům

06.11.2020 Overený nákup

červená knihovna

I když asi nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila a určitě k tomu přispěl skvělý Pavel Soukup, myslím, že kdybych knihu četla, asi bych tak nadšená nebyla. Klasická červená knihovna, připomínající trochu Panství Downton. Po všech mnou přečtených detektivkách skvělá nenáročná relaxace u poslechu knihy s velmi příjemným přednesem pana Soukupa.

Hodnotenie audioknihy Než jsem tě poznala

06.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Plachetnice na vinětách

06.11.2020 Overený nákup

neurazí, nenadchne

Je to moje první knížka od Jiřího Hájíčka, další jeho knihy si zatím kupovat nebudu. Takové nijaké. A taky trochu neuvěřitelné- 47- letá hlavní hrdinka, po které touží a chtějí jí čtyři muži... No, přála bych jí to, ale?? Nenadchla mě ani kniha, ani interpretace Vandy Hybnerové, ač jí mám ráda.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Projekt manželka

04.09.2020 Overený nákup

TOP

Vtipný a zábavný poslech. Hlavní hrdina je obr sympaťák i přesto, že je divný. Ale vůbec mi to u něj nevadilo, dodalo to originalitu a vtip. Nejmíň tradiční romantika, co jsem kdy poslouchala... A poučení z knihy? Nikdo není dokonalý, ale potřebujeme se navzájem. Musím ještě zmínit perfektní přednes interpreta Jana Zadražila, i díky jemu mě kniha moc bavila a rozhodně poslech doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka

04.09.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Rodinné povídky

31.03.2020 Overený nákup

nic moc

Neurazí, nenadchne. Povídky, né že by byly špatné, jen se asi nedá příběh pořádně rozvést na tak malém prostoru. Chtěla jsem se dozvědět víc... Interpretace výborná od všech... Určitě se bez této knihy obejdu.

Recenzia audioknihy Vyvolávač deště

31.03.2020 Overený nákup

mistrovská interpretace

V první řadě pěju ódy na interpretaci pana Brouska, neskutečně vynikající výkon hodný ocenění. Knihu ale doporučuji nejen pro výborné hlasové zpracování, ale i obsah. Nejdříve jsem si říkala, že 17 hodin bude asi opruz, ale opak byl pravdou, kniha je velmi poutavá a zajímavá, hluchých míst moc nebylo a celý poslech jsem si opravdu moc užila. Za mě plný počet bodů...

Recenzia audioknihy Za sny

24.03.2020 Overený nákup

velké zamyšlení

Tato kniha emotivně vypráví o lásce a naději, že jsme schopni dojít ke štěstí, jakkoliv se to zdá složité, mě vedla v zamyšlení, k čemu jsou hmotné statky, proč se za něčím stále pachtit, když je nejdůležitější zdraví...

Rozhodně jí doporučuji přečíst.

A v podání Richarda Krajča perfektní, je to člověk políbený uměleckou můzou, kterému na co sáhne, jde mu...

Recenzia audioknihy GUMP - pes, který naučil lidi žít

24.03.2020 Overený nákup

Pro pejskaře

Gump je ódou na důvěru, nekonečnou lásku a věrnost ... Kniha je o cestě plné překážek, bolesti, zklamání, o silné psí lásce a naději... Příběh hodně hraje na city, ronila jsem slzy a měla sevřené hrdlo několikrát... Ale co, nestydím se za to. Pejskaře to prostě musí dostat...

A nesmím zapomenout na excelentní výkon Ivana Trojana, myslím, že v čtené formě by se mi kniha tolik nelíbila, jako v audioverzi v podání vynikajícího Ivana.

Recenzia audioknihy Hana

10.02.2020 Overený nákup

Vynikající Mornštajnová

Opět vynikající Mornštajnová, která nezklame. Knihu vřele doporučuji, i když jsem jí nedokázala poslouchat uceleně, protože život ve válce byl tak tíživý, depresivní a těžký, že jsem poslouchání prokládala humoristickou knihou.

Nemá cenu tady pět ódy, protože většina byla v recenzích už napsána. Přidávám se k zástupu nadšených a hodlám spisovatelku doporučovat všem...

Recenzia audioknihy Nebezpečné známosti

10.02.2020 Overený nákup

Klasika

Mám ráda románovou klasiku, knihu jsem četla, viděla filmové zpracování, poslouchala dramatizaci v českém rozhlase na Dvojce, proto jsem si audioknihu koupila.

Kniha je psána formou dopisů. Na první pohled uhlazená a přesto zvrácená smetánka, která je unuděná svými životy, proto vymýšlí intrikánské hry s lidskými životy pro svou zábavu a pobavení.

Interpreti vynikající, hlavně Jiří Dvořák a Vilma Cibulková, jen Kristýna Frejová se mi nelíbila...

Recenzia audioknihy Věř mi

10.02.2020 Overený nákup

Hmmm

Z knihy jsem měla rozporuplné pocity, nevěděla jsem, komu věřit, kdo je vrah, kdo oběť, komu mám fandit a komu přát dopadení...

A opět jsem si přiznala, že básním nejsem schopná rozumět, proto mě ani v knize pasáže z Baudelaira nějak nezaujaly, ale v kontextu prolínání veršů a dialogů tam prostě patřily a rozhodně mě nerušily.

Celkový dojem- kniha nebyla špatná, rozhodně jsem jí chtěla doposlouchat, ale vracet se k ní nebudu.

Veronika Kubařová byla výborná, ale víc se mi líbila v Aristokratce, tak se její hlas hodil moc...

Hodnotenie audioknihy Zmizet

06.02.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dědina

06.02.2020 Overený nákup

Dvořáková opět TOP

Kniha Dědina se opět povedla a řadím jí mezi mou TOP TEN. Dědina je ze života, moje maminka pochází z gruntu a na statku a ve vsi se tak trochu zastavil čas, v hodně popsaných situacích nacházím velkou podobnost. Je přesně vystiženo chování, mentalita a myšlenkové pochody vesnických lidí, žití je spjato s půdou, všichni o všech všechno vědí... Musím vyzdvihnout i nářečí, které všichni interpreti zvládli na jedničku a jejich výkon byl hodně uvěřitelný.

K této knize se určitě znovu vrátím, vřele poslech doporučuji...

Recenzia audioknihy Chirurg

13.01.2020 Overený nákup

Sympatický lůzr

Příběh je o cestě na dno a zase zpět. Skvělá kniha za života, sonda do duše muže ve středním věku, knihu jsem zařadila mezi mou TOP ten.

Hlavní hrdina je lůzr, kterému jsem ale velmi fandila. Hodně mě bavily popisy z nemocničního prostředí- z ambulance i z operačních sálů, pracuji ve zdravotnictví a hodně jsem se podivovala, s jakou věrohodností autorka nemocnici popisuje a poté jsem si přečetla, že autorka je bývala zdravotní sestřička.

Musím říct, že nemám ráda v knihách vulgarizmy, ale sem se hodily a nevadily mi.

A nesmím opomenout skvělý výkon Pavla Baťka, jeho hlas se perfektně hodil k drsnému chirurgovi.

Recenzia audioknihy Sběratel

13.01.2020 Overený nákup

plíživě děsivé

Působivá kniha, která mě ze začátku tak nepřišla. Je to konfrontace dvou naprosto odlišných povah, světů, společenských tříd. Kdybych tuto knihu četla, myslím, že bych jí nedočetla, ale hlas Jaroslava Plesla v roli ze začátku nenápadného úředníčka, byl famózní a díky tomu jsem knihu doposlouchala. Konec knihy mě opravdu překvapil a rozhodně jsem věřila v dobrý konec. Autor vykreslil psychiku hlavního představitele Fredericka tak, že vlastně nedělá nic špatného, jeho neschopnost pochopit, uvědomit si a přijmout, že dívka vězněním trpí, i když se k ní chová slušně a vše jí koupí.

Je to psychologický thrilller, bez potřeby kupy mrtvol, brutálních scén a potoků krve...

Ještě jednou zmiňuji excelentní výkon Jaroslava Plesla...

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Karlík a továrna na čokoládu

13.01.2020 Overený nákup

Krásný pohádkový příběh

Pro tuto dětskou knihu jsem se rozhodla po čtení dospěláckých thrilellů jako oddechovku a odpočinek. A taky proto, že jsme knížku četly s mými dětmi. Musím říct, že audiokniha v podání Báry Hrzánové je excelentní, líbila se mi daleko víc, než čtená verze. A je to opravdu klasická pohádka- dobro vítězí...

Recenzia audioknihy Zlo pod sluncem

24.11.2019 Overený nákup

Hercule

Knihu jsem znala zfilmovanou, většinou se mi líbí knižní podoba víc, ale tato se mi zdála nějaká rozvlačná a zdlouhavá, Agatha má daleko lepší knihy. Nebyl to úplně ztracený čas, ale k této knize se rozhodně vracet nebudu. Nejlepší byl Lukáš Hlavica, jehož hlas v detektivkách od Agathy, slyším vždy ráda a velmi oceňuji, jak dokáže odlišit postavy.

Recenzia audioknihy Zapomenutá vražda

24.11.2019 Overený nákup

Agatha nezklamala

Opět super klasika od Agathy se slečnou Marplovou. A opět jsem byla příjemně napnutá až do konce. A opět svělí interpreti. Knize není co vytknout, příjemně plynoucí poslouchání.

Recenzia audioknihy Paní Hemingwayová

24.11.2019 Overený nákup

Poučné

Při poslouchání této knihy jsem si dohledávala informace o Ernstovi, které jsem si samozřejmě ze školy nepamatovala, nebo spíš asi ani nechtěla pamatovat, protože, kdo patřil do povinné četby, toho jsem vypouštěla a obsahy knih vždy jen opsala.

Každopádně Ernest byl určitě hodně okouzlující muž a kniha i mnou dohledané informace o něm, mi pomohly udělat si obrázek o něm i o době. Něčekejte román, detektivku ani triler, ale život a realitu tehdejší doby.

A musím pochválit i všechny interpretky, které přesně vystihly charakter a povahu postav.

Recenzia audioknihy Opatství Northanger

24.11.2019 Overený nákup

Radost poslouchat

Opět klasická Jane Austenová. Opět touha, naděje, trochu intriky, hodně lásky a nakonec naplnění... Někdy jsem trochu záviděla, jak vše plynulo pomalu, jak byl svět neuspěchaný, co vyšší vrstva řešila, jak se bavila, čím vyplňovala volný čas... A opět pro mě oddychovka dobře interpretovaná Annou Cónovou.

Recenzia audioknihy Rozum a cit

24.11.2019 Overený nákup

Klasika

Klasická Jane Austenová. Prostě " Sedávej panenko v koutě, najdou Tě"... Kniha se mi líbila moc, příběh jsem znala jak knižní, tak i zfilmovaný, audiokniha byla díky skvělým interpretům fantastická. Knihu jsem zakoupila, protože jsem potřebovala po předešlých detektivkách trochu oddychovku a to se mi naprosto splnilo. Taková delší rozhlasová hra, plná očekávání, tužeb, intrik, ale hlavně lásky. Konec dobrý, všechno dobré...

Recenzia audioknihy Veselí

24.11.2019 Overený nákup

zklamání

Po předchozích knihách od Radky Třeštíkové Bábovky a Osm, byla tato kniha zklamáním, je o několik levelů níž. Celé tak trochu o ničem, jediná část, která se mi "líbila"- líbila opravdu v uvozovkách, bylo dojemné loučení s umírajícím otcem. Co ale musím vyzdvihnout, bylo opravdu super načtení Zuzanou Ščerbovou. Jak perfektně dokázala moravský dialekt, klobouk dolů. Interpretace mě na celé knize bavila nejvíc.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Jen tak dál, Jeevesi

30.09.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Doktor Marcus a jeho rod

30.09.2019 Overený nákup

rodinná sága

Audiokniha je pravá "Dietlovina", rodinná sága o lékařském rodu Markusů, která začíná začátkem minulého století do sedmdesátých let minulého století, ukazuje charaktery postav hlavně v době války a po válce. Zaujalo mě, jak byli lékaři ve společnosti velmi vážení. A nesmím zapomenout na skvělé interprety, předně Viktor Preiss- ten je moje srdcovka. Celkově knihu hodnotím plným počtem bodů, kdo má rád Jaroslava Dietla, kniha ho nezklame.

Recenzia audioknihy Tiché roky

22.08.2019 Overený nákup

BEST

Myslela jsem si, že knihám Radky Třeštíkové se nic nevyrovná, ale po doposlouchání této knihy musím uznat, že jim skvěle sekunduje. Není to kniha k rozveselení, ale hodně k zamyšlení... Jsem ráda, že už nežiju v komunismu, i když ani v dnešní době není úplně lehké žít. K úspěchu knihy rozhodně přispěla skvělá interpretace Kláry Suché, její klidný až konejšivý hlas, ale i Mirek Hanuš byl báječný a velmi mile mě překvapil. Kniha určitě stojí za poslech.

Recenzia audioknihy Osm

20.08.2019 Overený nákup

TOP

Radka Třeštíková je prostě TOP. Není to klasická detektivka, vyšetřování pokusu o vraždu je jen okrajové. Jen jednu chybu kniha měla... Že na konci jsem nechtěla, aby byl konec, chtěla jsem se dozvídat dál osudy hrdinů.

Jakub Saic podle mě nebyl pravý interpret, jeho přendes nebyl rozhodně špatný, jen jsem ho vzala na milost až tak v půlce knihy, ale nesnížilo to celkový dojem z knihy.

OSM rozhodně stojí za poslech a řadí se mezi mé BEST.

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

16.07.2019 Overený nákup

Agatha nezklamala

Kniha byla mojí první čtenou knihou od Agathy, všechny jsem znala jen zfilmované, ale musím napsat, že můj výběr byl velmi dobrý. Pak jsem četla ještě další, ale Vánoce Hercula Poirota je jasně nejlepší. Tuto knihu řadím mezi mé nejlepší a určitě se k ní s odstupem vrátím, ač znám vraha...

Lukáš HLavica jako interpret absolutní TOP, jeho přednes mě velmi mile překvapil, myslela jsem si,že k Herculovi neodmyslitelně patří Jaromír Meduna, ale LUkáš to zvládl na jedničku s hvězdičkou.

Recenzia audioknihy Co život dal a vzal

26.06.2019 Overený nákup

Skvělé interpretky

Audioknihu jsem si koupila po poslechu rozhovoru s Martinou Hudečkovou, která nadšeně vyprávěla o této knize jako o jedné z jejích nejoblíbenějších. Pro mě byla nejlepší na knize interpretace všech tří hereček a super byla i doprovodná hudba. Ale děj mě až tak neoslovil.

Recenzia audioknihy Má rodina a jiná zemětřesení

26.06.2019 Overený nákup

Nadšení

Neskutečně super audiokniha. Vůbec jsem netušila, že Jan Kraus pochází z tak zajímavé rodiny. Jsem ráda, že jsem tuto knihu objevila, určitě se k ní vrátím. Humor rodiny Krausových je chytrý, chvílemi černý, ale mému srdci hodně blízký. Každému doporučuji...

Recenzia audioknihy Dům v Bretani

22.05.2019 Overený nákup

zklamání

Po přečtení vesměs pozitivních recenzí jsem s chutí začala poslouchat. Neokouzlil mě ani příběh ani interpretace, ač mám paní Kolářovou velmi ráda. Paní Davouze byla určitě okouzlující dáma, ale kniha mě neoslovila. Rozhodně bych si jí znovu nepřečetla.

Recenzia audioknihy Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

22.05.2019 Overený nákup

půlka knihy super

Knihy od Dominika Landsmana znám a v podání Filipa Švarce jsou vynikající, ale obsahově, ani interpretací se mi ženská část pohledu nelíbila, byla přemrštěně až křečovitě humorná, sarkasmus za každou cenu... Vím, že další kniha o dovolené není pro mě. Všechny deníčky moderního fotra jsou super, ale knihy napůl s Natašou nic moc. Musím zmínit Filipa Švarce- je opět výborný a v jeho podání jsou vtipné historky ještě vtipnější.

Recenzia audioknihy Bábovky

07.05.2019 Overený nákup

topka knih

Už dlouho jsem nečetla nebo neposlouchala tak super knihu. Naprosto úžasně promyšlená, byla to moje první kniha od Radky Třeštíkové a můj výběr mě nezklamal. Není to žádná humorná oddychovka, musíte u kapitol trochu přemýšlet, abyste vše pochopili, ale stojí za to se zaposlouchat. Interpretky taky výborné, snad jen u dvou se mi to až tak nelíbilo, ale obsah kapitol to nakonec vylepšil a právem si kniha zaslouží plný počet bodů.

Recenzia audioknihy Poslední Aristokratka

11.04.2019 Overený nákup

oddechový poslech

Oddechový poslech, humorně podané situace všedních dnů aristokratů i jejích zaměstnanců, tíživá finanční situace řešená velmi svérázně, skvělá interpretka Veronika Kubařová, dobře jsem se bavila