Recenzie užívateľa Lorin

Recenzia audioknihy Zdravá střeva

08.10.2020 Overený nákup

Informace, které by měl vědět každý

Skvěle interpretovaná kniha o novém úžasném oboru. Některé věci jsem tušila - ale ne fakt, že jsou TAK důležité. Informace jsou podány srozumitelně i pro obeznámeného laika. Byla bych pro, aby se stěžejní informace zařadily do učiva škol v rámci biologie lidského těla.

Recenzia audioknihy Zlo

17.09.2020 Overený nákup

Odborník pro laiky

Ačkoliv kniha působí jako populární četba těžící z fascinace lidstva násilnými činy, jedná se o literaturu faktu, výborně sepsanou a chytlavě podanou publiku. Na konkrétních případech autor demonstruje, že vrazi nejsou jen takoví, které vidíme v televizi. Stojí za poslech. Mezi negativa řadím jen to, že je tak krátká... :)

Recenzia audioknihy Ví o tobě

17.09.2020 Overený nákup

Manipulace a vztahy

Příběh je dobré psycho - až nepochopitelné, ale i tací lidé mezi námi jsou. Postupné rozplétání nepříjemných tajemství, hlubinné vrty do vztahových problému, víc náhod, než je zdravé - a to si hlavní hrdinové uvědomují velice dobře. Ani pro čtenáře není v druhé poloviny knihy jednoduché se zorientovat v tom, komu vlastně fandí a kdo je záporák - tak jednoduché to není ani v realitě, natož v této knize. VÍ O TOBĚ není žádný odlehčený románek na letní dovolenou, hodí se spíš pro zahloubaná deštivá podzimní odpoledne, kdy máte čas vnímat, přemýšlet a chápat i věci "za závěsem".

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Kříďák

17.09.2020 Overený nákup

Kdysi a dnes

Propletení dvou dějových linek dělá dobrotu, pokud to autor zvládá. CJ Tudor si může připsat plusové body. S dobrým načasováním odhaluje fakta, informace se doplňují přirozeně a ve správném pořadí, linky charakterů se plynule proplétají, nutí k poslechu a překvapují ve chvílích, kdy to nečekáte. Některé momenty v knize se mi vyloženě vryly do paměti. Počítejte, že v průběhu poslechu začnete sem tam přemýšlet o etických záležitostech, stírá se tu hranice mezi černým/bílým.

Hlavní postava je trochu zvláštní, ale mimořádně sympatická.

Explicitné scény Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Selekce

17.09.2020 Overený nákup

Úvod do dystopie pro young adults

Hezký nápad, jak mladšímu publiku předestřít předmět "Úvod do dystopie". Vypravěčka má příjemný hlas, hodí se k hlavní postavě, dobře prokresluje emoce. Prostředí pro romantiku je originální, příběh se však výraznou originalitou nepyšní. Mnoho zvratů je předvídatelných, určité "náhody" jsou vykonstruované, až to bije do očí - scházela mi přirozenost gradace a hladké vyplynutí klíčových momentů. Oceňuji témata, kterých se kniha okrajově dotýká (chudoba, lidé na okraji, hlad apod, elitářství aj.)

Ačkoliv tento žánr není můj oblíbený, a vidím menší nedostatky, dílo má v sobě cosi chytlavého. Těším se na pokračování.

Recenzia audioknihy Ta přede mnou

27.07.2020 Overený nákup

Tohle si poslechněte

Knihu jsem si koupila na základě titulu "Věř mi", předtím mě při prohlížení v katalogu příliš nezaujala. Dobře jsem udělala. Příběh se odehrává ve dvou linkách, na nic zbytečně nečeká, nic nerozmazává, dialogy jsou přirozené, dynamické, nechybí zvraty ani uspokojivý závěr. Výborná gradace. Líbí se mi prokreslení povahových odlišností mezi Emmou a Jane. Vypravěčsky velmi povedené, intonace i různá zabarvení hlasů postav je profesionální. Mohu jen doporučit.

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy V lese visí anděl

26.07.2020 Overený nákup

Líbivé vraždy

Prvoplánovost je v příběhu dost výrazná, připadá mi jako dobrý námět na film či seriál (estetičnost mrtvol připomíná umělecká díla, trochu jako v seriálu Hannibal s Madsem Mikkelsonem), ale jako knižní zpracování se příliš nepovedl. Způsob vražd se hodí spíš na plátno, než do knihy. Příběhy jsou vždy "přemrštěné a plné náhod", od toho jsou (obyčejnost prožíváme běžně, o té si nikdo knihu nekoupí), ale v této knize to působí jako pěst na oko. Nezjišťovala jsem si podrobnosti o autorovi, ale působí to na mě jako neoriginální prvotina z doby, kdy spisovatel neměl ještě rozhled v tomto žánru. Přesto jsou dialogy dobré, člověk se sem tam i zasměje, vypravěčsky bez chyby. Výborně zpracovaný průměrný příběh.

Severská Vyšetruje žena Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Věř mi

26.07.2020 Overený nákup

Parádní zážitek

Veronika Khek Kubařová mě dostala, mám ji jako herečku v oblibě, a jako vypravěčka je naprosto perfektní. Příběh se mi moc líbil, sama jsem chvíli nevěděla, čemu věřit, a čemu ne, takže konec byl překvapivý. Hlavní postava mi byla celkem sympatická, i když jsem se nad jejím chováním občas rozčilovala. Určitě si dílo poslechnu ještě jednou. Hlavní "záporák" je charismatický, inteligentní a temný, můj oblíbený charakterový typ zlořádů v příbězích.

Nečakaný zvrat Obsahuje romantickú linku Psychologický Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Temný karneval

16.07.2020 Overený nákup

Zajímavý poslech

Od autora jsem do této doby znala jen sci-fi, proto mě povídky zaujaly. Vyzkoušela jsem a udělala dobře. Dobře napsané, dobře namluvené. Hlas autora se k dílu hodí, efekty jsou také povedené. Ne všechny povídky jsou vyloženě horor v ortodoxním slova smyslu, některé jsou prostě jen temné, hutně atmosferické.

Tematicky jsou dost odlišné, takže nehrozí klišé a nudný příběh podle šablony. Prostě pěkná sbírka originálních kousků.

Recenzia audioknihy Neopatrné panny

16.07.2020 Overený nákup

Milé povídání

Příjemná zábava na odpoledne. Občas rozverné, občas vážné scény příběhů děvčat z minulých dob jsem přeposlouchala "na jeden zátah". Žádné sladké romantické povídání, ale ani nic prvoplánově uslzeného a útrpného. Úspěšná snaha o vykreslení reality. Každá zasněná moderní panička, co tvrdí, že "dřív bylo líp" - ať se z příběhů poučí.

Recenzia audioknihy Strach

16.07.2020 Overený nákup

Opět skvělé mrazení

Karika mě nezklamal, má lovecraftovský talent na vnášení neurčité plíživé hrůzy do svých příběhů. Výběh vypravěče je velmi povedený, hodí se k atmosféře. Byt po rodičích jako "místo bývalých vzpomínek" a postupné rozklíčování záhad člověka chytne a nepustí. Vedlejší postavy mají svůj charakter a pohnutky, nejsou jen "užitečné kulisy" pro hlavního hrdinu, což oceňuji.

Hodnotenie audioknihy Jeden z nás

14.07.2020

Recenzia audioknihy Doktor Spánek

10.07.2020 Overený nákup

Důstojné pokračování

Další osudy postav z Osvícení jsou podivuhodné, zajímavé. Syrově vykreslená duše alkoholika, pocity náctileté dívky, která se ve zrychleném režimu hroutí pilíře normálnosti a divní nebezpeční protivníci, odlišní od běžných záporáků. Vypravěč se pro Kingovku hodí velmi dobře.

Recenzia audioknihy Mlčící pacientka

10.07.2020 Overený nákup

Dobrý psychologický poslech

Líbí se mi pečlivé vykreslení psychiky postav a pátrání po minulosti Mlčící pacientky. Hlavní mužská postava překvapí. Hlas vypravěče odpovídá tématu. S gradací děje jsem spokojená.

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Švábi

09.03.2020 Overený nákup

Harry je prostě frajer

Překvapilo mě směřování příběhu, líbil se mi - pro nepředvídatelnost, takže člověk se pořád těšil, co se zase stane. Oceňuji dobré vykreslení charakterů a neobvyklé místo děje.

Recenzia audioknihy Parazit

09.03.2020 Overený nákup

Průměrný příběh se skvělým namluvením

Hezký nápad, avšak horší zpracování - v příběhu jsou některé nelogické skutečnosti a opomenutá linka děje, která mi vrtala hlavu celý poslech. Filip Švarc ale dabuje skvěle, a pokud se oprostíte od sporných pasáží, je to příjemný poslech. Co velmi oceňuji, jsou pravidelné exkurze "do života a myšlení houby", ty mě bavily nejvíc :)

Hodnotenie audioknihy Touha

03.03.2020 Overený nákup