Recenzie užívateľa Petra

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Strašidlo cantervillské

26.01.2021 Overený nákup

Super jízda

Znáte strašidlo z Cantervillu? Pokud ne, je nejvyšší čas se seznámit! Tohle zpracování vřele doporučuju - i když jako znalec knižní předlohy, kterou miluju od dětství, musím říct, že absence hvězd a pruhů a hry v kuželky je krapet mrzutá. Nicméně je bohatě vyvážená pány Čtvrtníčkem a Lábusem, kteří si role pana Otise a pana strašidla ušislyšně užívají, jako by to mělo být to poslední, co v životě udělají... Ostatně při natáčení se kus štábu nakazil tím zpropadeným koronáčem a pan Čtvrtníček se promarodil až do špitálu. Naštěstí vše dobře dopadlo - protentokrát v knize i v životě. A protože smích léčí - a smích je tady zaručen - tož: na zdraví!

Recenzia audioknihy Dědina

20.01.2021 Overený nákup

Sladkobolná odměna

U tohoto kousku jsem musela překonat strach. Jo, myslím to vážně. Když se narodíte na moravské vesnici a trávíte na ní celý život (teda až na 5 let na univerzitě), nemáte moc chuť hrnout se do něčí vize venkovského života. Ale Bože můj jak to sedlo! Rozchechtal mě hned neotřelý úvod vydavatelství, škoda, že ten nelze ohvězdičkovat samostatně, byl by nejmíň na 6 hvězdiček z pěti. A pak ta jízda pokračuje. Úvodní kapitolka o mé nezvedené jmenovkyni mě dostala do správného rozpoložení zvaného "smích přes slzy" a tahle nálada mě až do konce neoplustila. Důvěrně známé prostředí, povědomé postavy i s jejich všelijakými osudy.... Nevím, jak moc tahle kniha zaujme "echtovní měšťáky", ale pro venkovanku ve mně je tenhle skvost nádhernou odměnou za překonání strachu.

Recenzia audioknihy Lordi

20.01.2021 Overený nákup

Oddechová jednohubka

Konverzačka jak má být - sršící nekorektním vtipem, plná sexismu, dvojsmyslných narážek, slovních hříček.... Jasně, někomu nemusí sednout, že se jedná o zvukový záznam divadelní hry. Ale řekněme si to na rovinu - jen úplné jelito bez špetky představivosti potřebuje u konverzační komedie vidět "ksichty v akci". Za mě "plný počet hviezd" a doporučení všem, kdo nemají moc času a touží po nezávazném oddechu.

Recenzia audioknihy V tieni

10.01.2021 Overený nákup

Další pecka

Když jde o recenze na Dána, připadám si jako gramofon: pořád dokola - příběh paráda, směs hrůzy a humoru tak akorát, perfektní přednes, navíc moje milovaná slovenština... A k prostému příběhu je vždycky něco navíc. Tentokrát je to zrada xkrát jinak. Další parádní kousek do sbírky zločinu u našich východních sousedů. Vřele doporučuju!

Recenzia audioknihy Jeden z nás

10.01.2021 Overený nákup

Věř jenom sám sobě

Takové to americké kýčovité předměstí.... Jak říkávala moje babička - navrch huj a vespod fuj.... Znáte to. To se u nás stát nemůže. Ne? No dobře, asi ne. Teda, doufejme že ne. Protože jedna vražda dokáže zničit mnoho životů. Prostě tím, že na povrch vyplave pravda. A komu pak ještě může člověk věřit?

Recenzia audioknihy Svědkyně obžaloby a další povídky

15.12.2020 Overený nákup

Malé skvosty

Jeden kousek lepší než druhý. V některých jde "jenom" o život, v jiných i o duši. A jako celek vám určitě ukradnou srdce. No ale na to jsou fanoušci paní Agathy zvyklí. Vřele doporučuju, zvláště pro chvíle, kdy máte náladu jen na malé posloucháníčko. I když upřímně - já si chtěla jen chvilku dáchnout u první povídky a zastavila jsem se až u té poslední.

Recenzia audioknihy Zrcadlový muž

01.12.2020 Overený nákup

Lars nerezaví

Severské detektivky jsou kruté. Přesně to pravé, když máte chuť na "pořádnou zabijačku". Kepler je jistota - a druhou je vypravěč. Hlas pana Rímského je pro tyhle těžko uvěřitelné příběhy dokonalým interpertem. Svým hlasem provede posluchače celým spletitým dějem plným (ne)čekaných zvratů až k jasné odpovědi na otázku, jaká je cena vysvobození ztýrané mysli.

Recenzia audioknihy Smysluplná vražda

01.12.2020 Overený nákup

Trochu slabší Jane

Známé příběhy bývají oříšek - koupit, nekoupit. Agathu ale prostě vždy zásadně kupuju. Zvlášť, když je v hlavní roli slečna Marplová. Ani tentokrát mě audiokniha nezklamala - interpretace skvělá, jen bohužel zrovna tento příběh mi vždy připadal spíše slabší. Ale i tak patří tento kousek ke "zlatému fondu" klasické detektivky.

Recenzia audioknihy Mrtvá v knihovně

01.11.2020 Overený nákup

Kdo leží v knihovně

Stará dobrá Anglie. Nepřekonatelná Jane. Opilecký žertík. Luxusní hotel plný boháčů i venkov s vikářem, drbnami a dobročinnými sbírkami. K tomu skvělé podání pana Brouska (neuvěřitelné, zlášť nakažlivé je to věčné popotahování jednoho z hrdinů :) ) a paní Merunková, která prostě JE slečna Marplová. A koláč, který rozhodně neokousali myši. Ať už tento příběh znáte nebo ne, vřele doporučuju. Tohle zpracování prostě vraždám sluší.

Recenzia audioknihy Diabol v zrkadle

27.10.2020 Overený nákup

Příliš smutný kousek

Hned na začátek - stala jsem se závislá na příbězích nesourodé trojice přísného, rozverného a temného. Zvláště, když jsou načtené v originále (slovenština holt má své kouzlo). A teď - historická detektivka jak víno. Jenže tenhle kousek má skutečně hodně trpkou příchuť. Příběh uhání jako splašený koník, jako vždy se člověk nestihne ani chvilku nudit - a přece, temno tkvící v náboženských čistkách, ve kterých našel nejeden vysoce postavený sadista skvělý koníček, vrhají stín delší než vídeňský svatý Štěpán... Pryč ale s chmury - pokud jste ještě neslyšeli, jděte směle do toho, audiokniha stojí ve všech ohledech za poslech!

Recenzia audioknihy Hriech náš každodenný

26.10.2020 Overený nákup

Když ani Bůh nepomůže

Jako vždy skvělý příběh v nádherné slovenštině, excelentně načtený, příběh místy překvapivý a jako vždy s morálním přesahem. Příběh o malém chlapci s velkým srdcem - a samozřejmě o lidech bez srdce. Tuhle návštěvu Našeho města byste si neměli nechat ujít.

Recenzia audioknihy Vražda na faře

26.10.2020 Overený nákup

Známý příběh s překvapením

Když jsem si pustila tenhle příběh, bylo to s vědomím, že mě na mém oblíbeném kousku od paní Agathy nic nepřekvapí. Nemohla jsem se víc mýlit! Je to moje první audiokniha v podání dvojice Brousek - Merunková. A musím říct, že paní Merunková slečnu Marplovou nečte, ona ní JE. A k tomu excelentní pan Brousek, který si každou postavičku užívá do posledního detailu. A to tak mocně, že jsem při poslechu spotřebovala celou krabici papírových kapesníků. Proč kapesníky u detektivky? Tak si to poslechněte a pochopíte!

Recenzia audioknihy Klbko zmijí

25.09.2020 Overený nákup

Pozor kam šlapeš!

Další úžasný Dán, opět skvělý přednes. Tím by bylo řečeno vše. Jenže - nee... Každý další Dán mi přijde lepší než ten předešlý. I když víte, co máte čekat, nakonec se vždycky najde nějaké to eso - i kdyby mělo být páté v balíčku. Vřele doporučuju! Budete rozplétat, splétat a bez dechu hlídat, kam šlapete...

Recenzia audioknihy Devátý hrob

06.08.2020 Overený nákup

Dvojka, která je ve skutečnosti jednička

Tak nejdřív: v popisu Fabian Risk 2. Chronologicky - s ohledem na děj - bych řekla, že spíš jednička. Pokud se teda neukáže, že jednička je třeba šestka... Znáte to. Nejdřív mě to dost štvalo - docela mě baví životní osudy postav, které jsou ve více dílech. Takže stav, kdy vím, jak to s nima dopadne, není ideální. Navíc "už zas Izrael a tamní konflikty"... Po pár kapitolách mě ale i tak příběh pohltil. Nehodlám zkoumat a hodnotit, nakolik je děj věrohodný. Trocha politiky, trocha lidských práv, hodně vztahů a ještě více krve. Není to literatura faktu. Je to oddechovka. A tady Fabian Risk opět nezklamal. O interpretovi to samozřejmě platí rovněž, pan Soukup je vždycky top. Vřele doporučuju!

Recenzia audioknihy Oběť bez tváře

06.07.2020 Overený nákup

První setkání

Tak jsem si dala prvního Riska. Chtělo by se říct - další severský překombinovaný krvák. Jo. Jenže upřímně, někdy má člověk náladu, že by ani na hřbitově nebylo dost mrtvol. Cizí zpackané životy taky občas potěší. No a navíc každý měl nějakého toho spolužáka na zabití, takže celá ta situace vlastně není až tak mimo.... Přiznávám - z jednoho nečekaného zvratu se mi udělalo fyzicky špatně. A přitom ani zrovna nešlo o život. Nebo jo? Prostě v téhle knize je všechno a ještě něco navíc. A k tomu jako vždy profesionální přednes Pavla Soukupa.

Recenzia audioknihy Pochovaní zaživa

20.06.2020 Overený nákup

Raději být jedináček

Další excelentní Dán. Skvělý příběh plný malých příběhů, vtipy na hraně, slovenština a stále lepší přednes nového "načítače". Vše přesně tak, jak to má být. Jenom jak říkám, raději být jedináček...

Recenzia audioknihy Ta přede mnou

14.06.2020 Overený nákup

Dokonalost neexistuje

Tak si to vemte: jednoho dne se člověk vzbudí a zjistí, že má minulost. No, to je od určitého věku normální. Jenže nějakou minulost má i váš nový partner. Nějakou minulost měla i jeho minulá partnerka. Nějakou minulost měl i její partner, se kterým byla před vaším partnerem. A žádný člověk není jenom dobrý nebo jenom zlý. Minulost nás formuje. A minulost těch druhých nás může připravit o budoucnost. Dejte si to. Teda - pokud zrovna nezačínáte nějaký nový vztah.

Recenzia audioknihy Baron Prášil

09.06.2020 Overený nákup

Oprášená klasika

Tak. A je to. Mám naprášeno. Příběhy jsou prostě klasicky Prášilovské, kdo zná příhody pana barona, mnoha překvapení se nedočká. Ovšem zjistit, co dokáže vzteklý kabát, případně jak získat jezevčíka - to už za poslech stojí. Interpretace je skvělá, hudba (kterou obvykle u audioknih moc nemusím) je zde příjemným doplněním starosvětského příběhu.

Recenzia audioknihy Sekáč

07.06.2020 Overený nákup

Sekáč je sekáč

Co se stane, když se zničehonic ocitne Smrť na prahu smrti? Co bude s člověkem, který místo aby se znovu narodil, jen pořádně nezemře? A co myslíte, může zmařený životní sen oživit smrt? A málem bych zapomněla na lásku kopírující fáze Měsíce! To vše s obvyklou dávkou humoru na neplochém plochém světě Terryho Pratchetta. Plus bonus navíc: příběh nečtete, je vám vyprávěn - a to velmi příjemně. Jen si to dejte - stonek po stonku.... totiž, slovo po slově.

Recenzia audioknihy Ohnivé znamenie

02.06.2020 Overený nákup

Zvláštní trojka opět v akci

Další skvělá kniha od pana Červenáka! A teda nechci prozrazovat, ale .... Dokážete si představit upjatého katolického rytíře nocujícího v nevěstinci? Co vám budu povídat.... Si to poslechněte!

Recenzia audioknihy Venuša zo zátoky

02.06.2020 Overený nákup

Lépe nebýt Venuší

Dominik Dán je pro mě sázka na jistotu. A ani tentokrát nezklamal. Detektivka okořeněná humorem, plná lidských příběhů - a to vše navíc ve slovenštině, pro kterou mám slabost. Vřele doporučuju - zvlášť, pokud si chcete odpočinout od severských saďáren nebo Agathiny anglické starosvětskosti.

Recenzia audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

18.03.2020 Overený nákup

Důstojný pokračovatel

Dominik Dán jako vždy perfektní. Trochu jsem se bála nového vypravěče - ale přednes mi "sedl". Navíc vzpomínka na Silvestr 1999... No, to se děly věci! Doporučuju!

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

09.12.2019 Overený nákup

Známé neznámé

Miluju seriál Vraždy v Midsomeru. A ač vím, že kniha je v 99% případů lepší než film, váhala jsem, zda do tohoto pokusu jít. A ukázalo se, že jsem udělala dobře. I když tenhle příběh samozřejmě znám, v audioknižní verzi jsem si ho mnohem lépe vychutnala. Autorčiny popisy a postřehy jsou dokonale doplněné přednesem Vladislava Beneše. Prostě lahůdka. Vřele doporučuju.

Hodnotenie audioknihy Žiješ iba dvakrát

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cigaretka na dva ťahy

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sára

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy List zo záhrobia

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Korene zla

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nehanebné neviniatko

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nežná fatamorgána

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Krv nie je voda

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jednou nohou v hrobe

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Uzol

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucha

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Smrť na druhom brehu

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Básnik

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Popol všetkých zarovná

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Rudý kapitán

09.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mucholapka

09.12.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Malé pikantní vraždy

09.12.2019 Overený nákup

Malé velké překvapení

Myslela jsem si, že mě Jussi Adler-Olsen nemůže překvapit. Mýlila jsem se. První povídka nemá chybu, ale druhá je ještě lepší. K tomu hlas Petra Čtvrtníčka - dvojnásobná porce cynismu k nezaplacení.

Hodnotenie audioknihy Cela číslo 17

18.07.2018 Overený nákup