Recenzie užívateľa smu

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

27.04.2020 Overený nákup

Román jak má být

Karin Lednická mě příjemně překvapila románově dokonalým příběhem a historickými souvislostmi. Píše o česko-polském pohraničí a o osudech lidí, jejichž životy jsou spjaty s těžbou uhlí. Sem tam se vyskytne nějaké klišé, ale nevadí to. Těším se na další díly, které by snad měly následovat. Knihu skvostně načetla Vilma Cibulková, dala bych jí těch hvězdiček i víc.

Hodnotenie audioknihy Prolitá krev

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Švábi

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marie a Magdalény

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy DNA

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tatérka

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jedlová samota

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy O krok pozadu

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nesmírný

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Clona

08.03.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Firewall

08.03.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kaštánek

08.03.2020 Overený nákup

tohle bylo super

Knížka, která v záplavě severských detektivek příjemně překvapí. Pokud máte pocit, že už jste přečetli všechno, nenechte se odradit. Vůbec bych to do knížky podle té obálky neřekla, ale fakt mě bavila od začátku do konce. Moc se mi líbí ty časové linky, počátek v minulosti, pomalu odhalovaný. I totožnost vraha mě překvapila. Interpretka nová, neoposlouchaná, bez problémů poslouchatelná. Více takových knížek!

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

08.03.2020 Overený nákup

Stieg to není

Já prostě Lagergrantzovi ty příběhy nevěřím. Mrzí mě, že takový autor se pustí do rozvoje postav, které vznikly v hlavě někoho jiného. Chybí tomu to NĚCO, díky čemuž je Stieg Larsson se svojí trilogií Milenium nepřekonatelný. Sice si tyto nové příběhy nemohu nechat uniknout, ale asi bych byla radši, kdyby ani nevznikly.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

08.03.2020 Overený nákup

Asadův příběh

Další díl série se tentokrát týká Asada a jeho minulosti. Zdál se mi malinko slabší, než např. Žena v kleci, Vzkaz v láhvi, nebo Složka č. 64, ale i tak stojí za přečtení. Zajímalo by mě, jestli měl autor Asadův příběh vymyšlený už když jeho postavu stvořil, nebo jestli si jej vymýšlel až teď, při psaní tohoto dílu. Tak to na mě totiž působí. Ale třeba se pletu. Musím dodat, že opět skvěle načteno Igorem Barešem.

Recenzia audioknihy Písečný muž

08.03.2020 Overený nákup

the best

Podle mě jde o jeden z nejlepších thrillerů současnosti. Další díl ze série se sympatickým Joonou Linou, tentokrát zde má velký prostor i jeho charismatická kolegyně Saga Bauerová. Podmanivě načteno Pavlem Rímským. Už několikrát jsem se k příběhu vrátila, napětí funguje i v případě, že vím, jak vše dopadne. Pevně věřím, že manželé, píšící pod pseudonymem Lars Kepler, budou v sérii pokračovat dál a dál.

Recenzia audioknihy Chirurg

04.03.2020 Overený nákup

Dobře napsaná knížka

Dobře napsaná knížka. Děj popisuje lehce znuděného muže ve středním věku, unaveného životním kolotočem a vykonávajícího náročné zaměstnání, který občas potřebuje vypnout. Trochu machýrek, trochu flink, trochu lůzr, ale tak nějak občas na povrch probleskne něco ze snílka a fajn chlápka, že se s ním dokážete ztotožnit a prostě mu fandíte a držíte palce, aby už si ten život víc nepohnojil. Jo a parádně načteno.

Recenzia audioknihy Černá díra

04.03.2020 Overený nákup

Nic moc

Příběh je nic moc. Měl by šokovat, ale jsou tam tak hluchá místa a některé postavy jednají tak nelogicky, že prostě není uvěřitelný. Takže ho nemůžete prožít a bát se a být v napětí. Každopádně výkon interpretky je dobrý.

Recenzia audioknihy Vrány

04.03.2020 Overený nákup

Tísnivý příběh

Vyzdvihnout musím skvělou práci obou interpretek. Příběh je tísnivý. Měla jsem ale problém pochopit důvody jednání některých postav, konkrétně rodičů. Neříkám, že člověk má dvě děti rád stejně, obvykle je má rád prostě jen každé jinak. Ale třeba náhled do matčiny hlavy a jejích myšlenek, ohledně méně oblíbené dcery jsem prostě neuměla pochopit, snad kdyby šlo o dceru nevlastní... Ale taková nenávist, nezájem... Nemohla jsem se s tím ztotožnit. Taky načrtnutá linka nějakého nevhodného chování otce byla nedotažená a nedovysvělená. Mohla jsem se ztotožnit pouze s tou dívkou a litovat ji.

Recenzia audioknihy Otčina

13.12.2019 Overený nákup

Detektivka ve smyšlených kulisách. Naštěstí.

Co by bylo, kdyby Hitler neprohrál válku? Vzniknul dobrej detektivní příběh v kulisách doby, kterou byste zažít nechtěli. Celkem z toho chvílemi mrazilo. Skvěle načtený větší skupinou interpretů. Za mě to mohlo být delší!

Recenzia audioknihy Žízeň

17.07.2019 Overený nákup

David Matásek překvapil

Nebudu hodnotit autora ani příběh. Harryho Holea bezmezně obdivuju a jsem jeho skalní fanoušek, přesto jsem se bála změny interpreta. Natolik jsem si zvykla na hlas Hynka Čermáka, že jsem si ho jako toho charismatického hrdinu i představovala a neuměla jsem si představit, že by jej mohl číst někdo jiný a mně by se to líbilo. A přesně to se stalo. Změna hlasu nebyla nijak rušivá, ba naopak, tvrdím, že se David Matásek příběhu ujal skvěle. Mám radost, díky za další super zážitek s audioknihou.

Recenzia audioknihy Alias Grace

26.04.2019 Overený nákup

Skvělý zážitek z poslechu

Parádně načtený příběh. Knížku jsem předtím nečetla, poslech byl mým prvním seznámením se s příběhem, který mě opravdu vtáhnul a bavil. Autorka skvěle zachytila reálie poloviny devatenáctého století, včetně postavení žen v tehdejší společnosti. Smekám taky nad délkou celého příběhu. Dobrý kontrast ke kriminálkám, které poslouchám nejčastěji, občas neuškodí odskočit si k jiným žánrům. Doporučuju!

Recenzia audioknihy Ochráním tě

26.04.2019 Overený nákup

prostě takový příběh

Podtitul knihy Návrat na ostrov Lewis slibuje hodně. Bavilo mě vyprávění o minulosti, plné skal, mlhy, příbojů a tkalcovských stavů. Zbytek příběhu, odehrávající se v současnosti, však přes slibný potenciál trochu kulhá. Prolínající se vyprávění postupně odhaluje události, které v současnosti vyvrcholí. Vyústění děje už mi párkrát blesklo hlavou zhruba ve drou třetinách příběhu, jehož konec ovšem vygraduje jako jedno velké klišé.

Příjemná interpretace, exceluje opět Jiří Dvořák, jako u jiných Mayových knih z ostrova Lewis. Bohužel Skále (potažmo celé autorově trilogii z ostrova Lewis) se celá kniha-audiokniha- zdaleka nevyrovná. Přesto nepovažuju čas strávený poslechem za ztracený a každou autorovu knihu si i v budoucnu ráda poslechnu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Selfies

08.03.2019 Overený nákup

Moje oblíbená série

Moje oblíbená série pokračuje touto audioknihou. Igor Bareš je opět ve formě, příběh má, proti - podle mě slabšímu Nesmírnému - celkem spád. Vyprávění se více se soustřeďuje na Rose a její minulost. A já už se těším na další díl a věřím, že už se taky dozvíme něco o stále tajemném Asadovi.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Lazar

04.12.2018 Overený nákup

Joona Lina - poslední akční hrdina?

Že Jurek Valter není mrtvý se dalo vytušit už z předchozích příběhů. V tomhle díle se do toho tedy autoři nebojí šlápnout, umírá jeden člověk za druhým. Rozpoutalo se opravdu peklo a Joona má plné ruce práce s tím, aby Jurka chytil a zároveň aby ochránil své nejbližší. Což se mu nepodaří tak, jak by si představoval. Jurek Valter už tu má chvílemi nadpřirozené schopnosti a i na Joonovi bych tak našla známky akčního hrdiny. Možná je na můj vkus už trochu "přejurkováno" a tak jsem ráda, že už je po všem. A strašně se těším na další díl, kde se nejspíš setkáme se "sympaťákem" Bobrem. Mě však spíš zajímá: přežije to Saga Bauerová? A prosím autory: neberte nám Sagu!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Macbeth

25.10.2018 Overený nákup

nečekejte harryho holea

Nečekejte Harryho Holea a nebudete zklamaní. Nesbo Mackbethovské téma rozehrál impozantně, ve městě, které vytvořil, byste žít nechtěli. Celý příběh je strašný, vidíte, jak se vše řítí od desítí k pěti a vy víte, že se to nezastaví.

Recenzia audioknihy Lovec králíků

16.09.2017 Overený nákup

kepler mě opět nezklamal

Možná jsem nekritický fanoušek Larse Keplera nebo Joony Linny, ale já jsem z knížky nadšená. Vůbec nechápu, jak je možné, že si autor umí udržet tak vysokou laťku a opět nezklamat. Ano, dle některých hodnocení je tahle kniha slabší než některá z předchozích, ale, ruku na srdce, kdyby to byla první knížka, kterou od autora čteme, byli bychom z ní nejspíš všichni na větvi. Jestli měl třeba Písečný muž pomyslných deset bodů z deseti, Lovci králíků bych dala třeba 8. Ať je to jak chce, Keplerovy knihy jsou pořád vysoký nadstandard. A to napětí ještě umocní skvělý Pavel Rímský. Nevím, kdo ho tenkrát na "keplerovky" najal, ale ten člověk by zasloužil metál. Díky a těším se na další příběh, otevřený konec mě totálně navnadil.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

14.09.2017 Overený nákup

lagercrantz není larsson

Celkem dobrá detektivka, ale nic víc. Zatím co první trojka byla ostrá jako žiletky, čtyřka i pětka jsou taková nastavovaná kaše. Přesto mě asi pětka bavila více než čtvrtý díl. Celkem zajímavé téma ohledně výzkumů dvojčat s překvapivým rozuzlením, ale ty závěrečné zabijácké scény byly takové nějaké nudné a bez napětí. Zatímco u dílů psaných Larssonem jsem místy ani nedýchala, tady se mi to nestalo.

Lagercrantz, když umí tak dobře fabulovat a vymýšlet, co se dělo s Lisbeth v dětství, by udělal líp, kdyby si vymyslel vlastní postavy a rozvíjel své umění na nich, bylo by to asi autentičtější. Ovšem chápu, že kšeft je to dobrej.

Upřímně, patřím k těm lidem, kteří si myslí, že Milenium mělo mít tři díly. Ale pokud někdy vyjde šestka, stejně půjdu a poslechnu si ji.

Co audioknížku zvedá o dvě hvězdičky nahoru je Stránského hlas. Opravdu skvělej interpret, můj oblíbenec.

Poslechu zdar!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Déšť smývá stopy

12.05.2017 Overený nákup

příběh dobrý, hlas mi však nesednul

Celkově hodnotím audioknihu jako dobrou, příběh jsem neznala, i když někde od druhé poloviny jsem tušila pachatele. Reportérka Ellen mi přišla dost roztříštěná, dozvuky románku, který v knize prožívá, se mi zdály nevěrohodné. Možná za to ale mohl hlas interpretky, který byl na můj vkus moc urputný a místy hodně přehrával. Knížka by byla poslouchatelnější s civilnějším projevem. Mám pocit, že i obyčejná věta "včera byla neděle" (smyšlená věta) byla vyslovena tak, jako¨by vás měl hned v tu chvíli někdo zapíchnout nebo začít škrtit:D

Recenzia audioknihy Marco

12.05.2017 Overený nákup

paráda, sázka na jistotu

Další případ z oddělení Q, hrdiny netřeba představovat. Skvělý Igor Bareš jako Carl Mørck, bez jeho hlasu bychom přišli o další rovinu příběhu. Děj je tentokrát docela akční, starému případu šlape na paty drsná současnost, víc asi nechci prozrazovat, stejně už děj možná znáte z tištěné knihy. Za mě 100% a těším se na další "adlerovku" už teď.

Recenzia audioknihy Pátá žena

05.05.2017 Overený nákup

parádní wallander

Napínavý děj s pomalou gradací, jak jsme u Wallandera zvyklí. U něj jako u hrdiny mě strašně baví ta uvěřitelnost. Je z masa a kostí, žádný superman, jsme svědky jeho pochybností i selhání. Hlas Jiřího Vyorálka padne k Wallanderovi jako poklička na hrnec, snad jen u ženských hlasů by mohl nechat toho zkreslení, hraničí to místy až s pitvořením. Ovšem jako vypravěč a v osobě Wallandera je nedostižný.

Recenzia audioknihy Playground

15.02.2017 Overený nákup

zapomeňte na keplera

Zapomeňte na jméno Lars Kepler. Představte si nějaké cizí jméno a pak možná při poslechu nebudete zklamáni. Manželé, píšící pod pesudonymem Lars Kepler, píší skvělé, temné, chytré detektivky a sci-fi/fantasy žánr se jim zas tolik nevyvedl. Bojůvek je tam tolik, že si na ně člověk zvykne a pomalu je přestává vnímat. Chvílemi je máte pocit, že sledujete Hunger Games. Chápu, že si autoři potebovali od Joony Liny odpočinout, ale já už se nemůžu dočkat jeho dalšího příběhu. Bohužel knížky jako Playground mi to čekání moc nezkrátí.

Recenzia audioknihy Metro 2033

10.02.2017 Overený nákup

můj velký omyl

tahle audiokniha pro mě byla jedním velkým omylem. systém využití chodeb moskevského metra po katastrofě byl zajímavý, ale to bylo tak všechno. děj je rozvleklý, nevyvíjí se, prostě pořád jen plyne bez nějaké gradace, nebo rozuzlení. je linerání. pořád jsem čekala na NĚCO, co ale nepřišlo. škoda, potenciál ta situace měla, jen nějak dotáhnout ten příběh.

Recenzia audioknihy Ostrov šedých mnichů

26.10.2016 Overený nákup

parádní

parádní detektivka, překvapivě od české autorky. tak trochu "petermayovské" popisy krajiny, až máte pocit, že tam jste. skvělá volba místa. celou dobu netušíte, kdo je vrah. pomalu se tam rozkrývají nepochopené události z minulosti. fakt dobré, dobře načtené. budu číhat na autorky další počiny,

Recenzia audioknihy Brouk

26.10.2016 Overený nákup

nadprůměr mezi českými detektivkami

dobrá, současná detektivka. jsem příjemně překvapená, že jde o českou autorku. příběh je místy mírně rozvleklý a na můj vkus je tam trochu moc vysvětlování věcí, které by stačilo naznačit. ale fakt dobrá oddychovka. bavila mě osobnost hlavní vyšetřovatelky.

Recenzia audioknihy Sluneční bouře

26.10.2016 Overený nákup

ujde to

příběh se mi líbí- je temný, studený, severský, točí se kolem církevních kruhů. úryvky z minulosti nás postupně navádí dopředu a osvětlují současnost. děj jde pomalu dopředu a na konci vygraduje drsnější scénou, jinak to žádnej "krvák" není. samozřejmě, kromě té "rituální" vraždy na začátku:) mám trochu problém s hlasem jany strykové, možná, kdyby méně hrála, poslouchalo by se mi to líp.

Recenzia audioknihy Složka 64

23.06.2016 Overený nákup

Skvělý zážitek z poslechu Igora Bareše

Knížku už jsem předtím i četla, ovšem poslechem hlasu Igora Bareše získá příběh nový level.

Oddělení Q má další případ a mě Carl Morck s Asadem a Rose nepřestanou bavit. Nete Hermansenové člověk drží palce, ať už se, jak chce, provinila. Líbí se mi, jak se příběh postupně doplňuje díky časovému prolínání vyprávění. Pokud máte rádi severské detektivky, nemůžete sáhnout vedle.

Recenzia audioknihy Ve slepé uličce

23.06.2016 Overený nákup

henning Mankell nikdy nezklame

Henning Mankel nikdy nezklame a hlas Jiřího Vyorálka knihu příběh skvěle doplňuje. Baví mě prožívat příběh s introvertním a skeptickým Wallanderem a moct nahlédnout do jeho bohatého vnitřního života. Tím jsou pro mě Mankellovy detektivky vyjímečné. Hlavní hrdina je plastický, mnohovrstevnatý, člověk už jej zná z minulých knih a rád se k němu vrací. O to víc je vyjímečné, že každá další kniha je úplně jiná díky mistrně zvoleným tématům jednotlivých případů a pokaždé mě dostane. Nemohla jsem se od poslechu odtrhnout a těším se na další audioknihy od tohoto autora. Prosím, co nejdřív! Díky:)

Recenzia audioknihy Syn

24.11.2015 Overený nákup

Dejte šanci novým hlasům!

Jsem velký fanoušek Joa Nesbøho a jeho desetidílné řady s Harrym Holem. A nelze nemilovat bravurního vyúravěče Hynka Čermáka. Když jsem si strkala do uší sluchátka s natěšeným očekáváním, nejdříve mi tedy totálně neseděl hlas, pro mě nový. Jakoby najednou známý člověk mluvil jinak a to přesto, že hrdinou už nebyl Harry Hole, ale Syn. Zdálo se mi, že Petr Kubes místy až moc přehrává a jak byl jeho hlas pro mě nový, dělalo mi potíže soustředit se na děj samotný. Ale, co se nestalo. Protože je příběh vystavěný parádně, jak už jsme u Nesbøho zvyklí, pouštím si teď knížku podruhé - jsem opravdu poslouchací maniak - a najednou zjišťuju, že ten hlas není tak hrozný a že ta Kubesova výrazná intonace k příběhu celkem sedí. A konečně si to jaksepatří užívám:)