Recenzie užívateľa Milan

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Sapiens

19.02.2021 Overený nákup

Kniha ve mě vzbuzuje rozporuplné reakce

Začnu hodnocením přednesu. Tam není co vytknout a pan Ondráček vystihnul ducha knihy.

Co se týče obsahu, tak jsem rozpolcen. Autor má obrovský talent poutavou formou kombinovat fakta z různých vědeckých oborů. Zároveň však dochází k závěrům, které mají jednoho společného jmenovatele - člověk je zhouba planety a kam lidská noha šlápne, tam to dopadne špatně. Vzhledem k tomu, že se nejedná o vědeckou studii, ale autorův ryze soukromý výklad různých dat, tak to asi nelze kritizovat. A to je chvíle, kde by měl čtenář začít podrobovat tuto knihu kritickému přístupu. Minimálně já jsem s autorem polemizoval (teoreticky samozřejmě) v každé kapitole.

Ačkoliv s autorem v mnohém nesouhlasím, tak kniha by byla velmi prospěšná pro jedince, kterým ještě nedochází jak moc člověk ovlivňuje přírodu a podřezává si sám pod sebou větev. Ale ti takovou knihu přestanou poslouchat po první kapitole.

Recenzia audioknihy Volání vlka

19.02.2021 Overený nákup

Sága pokračuje

Fanoušky série Stín krkavce není potřeba k poslechu této audioknihy netřeba pobízet. Já jsem byl spokojen a už se těším na pokračování. Oba herci, kteří čtou audioknihu odvedli skvělou práci, tam je to za jasných 5 hvězdiček. Co se týče příběhu, mě osobně oslovil. Hlavní hrdina bude opět svádět souboj s nepřítelem, který je jen loutkou zla, které měl porazit již ve Stínu krkavce. Je zaděláno na komplexní a rozsáhlý příběh, jen tak dál.

Hrdinská Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Malevil

19.02.2021 Overený nákup

Netradiční a skvělé posapo

Tím že byla vydána v roce 1972, vnáší jiný pohled a zpracování postapo, než na co jsme v poslední době zvyklý. Žádné hordy zombie, lidí zmutovaných virem nebo mimozemšťanů. Zkrátka apokalypsa v důsledku vyhrocení studené války a románové zpracování možného scénáře pro přeživší na lokální úrovni. Kniha je výborně napsaná a autor si dost hraje s tématem změny denních stereotypů a kulturních zvyklostí a předsudků tváři v tvář drsné reality přeživších.

Audiokniha má charakter rozhlasového dramatu - více herců. Je to perfektně namluveno předními českými herci a herečkami, dramaturgie a režie také výborná.

Knihu doporučuji i těm, co by primárně po postapo nesáhli. Skvělá

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Dystopia / Postapo Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Cesta pravého muže

15.11.2020 Overený nákup

Kdo je vlastně pravý muž

Tahle kniha nebude stoprocentně pro každého. Dokonce, bych řekl, že jen málo jedinců ji zcela docení a bude schopno podle ní změnit svůj život. Těžko říct jestli autorův recept jak skrze pravé mužství dosáhnout štěstí svého i svého okolí funguje. Kniha není pro singles, pravým mužem se můžete stát hlavně skrz svůj vztah s partnerkou. Já jsem knihu nedoposlouchal, bylo to pořád to stejné dokola a dlouhé. Celé by se to dalo elegantně shrnout do 2 hodinové knihy. Knihu snad lze doporučit lidem orientujícím na duchovní stránku života a nejsou zastánci progresivního liberalismu (věří v tradiční role mužů a žen).

Recenzia audioknihy Bulbem záchranáře

15.11.2020 Overený nákup

Pohodové poslouchání o nepohodových životních situacích

Dobře namluveno, dobře napsáno. Někdo možná neocení autorův styl, kterým se snaží odlehčit krizové situace, které při práci záchranáře vznikají. Pro většinu lidí to bude osvěžující vhled do práce Pražského záchranáře a spoustu věcí se při tom naučí. Knihu vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Boss Babiš

15.11.2020 Overený nákup

Název sedí na sto procent

I když autor názvem knihy naráží na Babišovu roli ve světě, kde se potkává business, politika a podsvětí, tak to ne něj sedí jak zadek na hrnci. jinak kniha je velmi podrobná a člověk se snadno ztratí v detailech, událostech a některých jménech. Kdo čeká nějaké finální potvrzení, že Babiš je kriminálník, bude zklamán. Ale je tam spousta nepřímých důkazů a Babiše usvědčuje z napojení na erár už samého začátku jeho velkého podnikání. Pro mě osobně měla kniha hodně obohatila informacemi o divokých 90. letech a jak to tady fungovalo. Knihu doporučuji, pokud teda nepatříte k těm několika, co by Andrejovi odpustili snad i vraždu za bílého dne.

Recenzia audioknihy 100 x Václav Havel

15.11.2020 Overený nákup

Podrobná exkurze světem Václava Havla

Hodně podrobná, kniha která rozebírá názory a životní postoje Václava Havla. Autor se snaží dávat jednotlivé Havlovi postuláty do dobových souvislostí, v čemž vidím velkou přidanou hodnotu. Knihu můžu doporučit všem, kteří chtějí lépe pochopit Havlovy postoje a odkaz. Není to ale úplně jednoduchý poslech, takže jako rekreační poslech to nedoporučuji.

Recenzia audioknihy Den opričníka

15.11.2020 Overený nákup

Hodně ujetá verze ruské budoucnosti

Nejdřív pochválím překlad a přednes. Přeložit tuhle knihu musel být dost náročný úkol. Autor používá archaický styl mluvy kombinovaný s nevšedními výrazy. To muselo být překladatelské inferno. Přednes musel být taky dost výzva. Kromě složitosti použitého jazyka je to taky dost vulgární kniha. Martin Zahálka to zvládl jako skutečný profík, dávám mu 100 bodů ze 100. Ke knize samotné, nevím přesně hodnotit. Je to hodně ujeté a pracuje s velkou abstrakcí a absurdními obrazy vyhnanými do krajnosti. Sice to sedí stylu knihy, ale ne každý to zkousne. Po doposlouchání této audioknihy jsem si nebyl jistý jestli autor pije moc a nebo já piju málo. Aby si to člověk užil, musí být tak trochu na jiné vlně. Každopádně jsou tam zachyceny perfektně všechny prvky absolutistického režimu, kde si vládnoucí vrstva děla absolutně co chce a nikdo si nemůže být jistý ničím. V tomhle ohledu to autor trefil dost dobře. A jestli tuhle knihu doporučit? Máte rádi Žambocha? Tak to si asi užijete i tuhle knihu.

Recenzia audioknihy Evoluce - Pramen života

02.09.2020 Overený nákup

Německá verze Avatara

Kniha je opět velmi dobře načtená, interpretace je na solidní úrovni. Kniha samotná je logickým uzavřením předchozích dílů. Nedochází k žádným zvratům o 180 stupňů v dějové linii. Pro někoho možná zklamání, já jsem to ocenil. Osobně mi to celé připomínalo Avatara. V jiných kulisách s jinou kategorií hrdinů, ale to hlavní poselství knihy je úplně stejné. Pokud někomu vadí pointa namířená proti lidstvu drancující přírodní zdroje a ekologicky pozitivnímu konci, takového jedince kniha možná trochu zklame. Pořád je to ale poctivá post-apo sci-fi, nejen pro teenagery.

Recenzia audioknihy Evoluce - Věž zajatců

24.08.2020 Overený nákup

Dobré pokračování trilogie

Přednes je opět profesionální, tam není moc co vytknout. Děj neztrácí tempo, jak to u některých knih na pokračování bývá. Autor zajímavě rozvíjí koncept budoucnosti lidstva a planety po úpadku civilizace. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Evoluce - Město přeživších

24.08.2020 Overený nákup

Sci-fi o teenagerech, ale ne jen pro teenagery

Kniha solidně napsaná, přednes knihy profesionální. Trošku mi uniká volba dramatických hudebních předělů mezi kapitolami, ale to je skutečně jen detail. Německá varianta post-apo žánru. Stojí za přečtení. A nenechte se odradit tím, že je kniha o skupině teenagerů i pokud je Vám výrazně přes 20. Autor si naštěstí odpustil nešvary filmů, které jsou cíleny na mladší publikum a je to kniha pro všechny bez omezení věku, pokud máte rádi sci-fi a obzvláště post-apo.

Recenzia audioknihy Miluj svůj život

24.08.2020 Overený nákup

Jak si nastavit lepší budoucnost

Hodně zajímavá kniha, i když asi nebude pro každého. Kniha má sílu změnit Váš život k lepšímu, ale vyžaduje to otevřenou hlavu. Já osobně jsem až přespříliš racionální osoba, takže využitelnost knihy je tak 50%. Pro mě osobně je hlavní přínos knihy v sebe motivačních metodách jak lépe prožívat život a hlavně si uvědomit, že naše mysl je ta nejsilnější zbraň v boji s negativními skutečnostmi v našem životě.

Recenzia audioknihy Pohádky

29.06.2020 Overený nákup

Klasika v klasickém podání

Kdo by neznal pohádky od K. J. Ebena? V kombinaci s nadstandardním přednesem panem Hogerem je to zkrátka "must have" kousek pro Vaše děti. A možná i pro Vás. :-)

Recenzia audioknihy Národní pohádky Boženy Němcové

29.06.2020 Overený nákup

Pohádky, které nezná každý

Pohádky od Boženy Němcové nejsou taková klasika jako od Erbena. Ale pořád to ujde. Četba knihy je bez chybičky a paní Hegerlíková to načetla nádherně. Takže za mě velmi dobré.

Recenzia audioknihy Hovory s doktory

29.06.2020 Overený nákup

Sonda do myšlení lidí, co zachraňují životy

Kniha je souborem rozhovorů s lékaři, které lze považovat oprávněně za kapacity ve svých oborech. Je to celé pojato formou rozhovorů. Dotazy jsou inteligentní, neuráží, nesnaží se šokovat ani objevit "Ameriku". A přesto jsou pořád velmi zajímavé a motivující. Pro mě je to takové nepřímá oslava píle, vůle a ochoty pomáhat za cenu osobního nasazení.

Recenzia audioknihy Couchsurfing v Rusku

29.06.2020 Overený nákup

Rusko jinak než by jste to čekali

Ačkoliv nejsem příznivec couchserfingu nebo baťužkář, tuhle knihu jsem si s chutí poslechl. Je to fakt neotřelý pohled na zemi, o které spousta lidí mluví a skoro nikdo ji pořádně nezná. Tím netvrdím, že tato kniha děla díru do světa v oblastí poznání dnešního Ruska, ale bylo to zábavné a poučné. A taky mi to připomnělo, že Rusko je velká federální země. Autor mě vzal na výlet do míst, o kterých by si ani nemyslel, že jsou ještě v Rusku. Doporučuji všem, co si rádi rozšíří obzory a nevadí jim neobvyklý pohled na Rusko za oponou, kterou nám prezentují velká média. Jen malé upozornění. Pokud čekáte, že dojde k nějakému odhalení skutečné pravdy a že nám západní média lžou o skutečném Rusku, tak budete zklamáni. O tom ta kniha skutečně není. A to je na ní nejvíce sympatické, čtenáře k ničemu nenavádí. Autor jen popisuje svoje zážitky a snaží se svoje soudy o tom co prožívá minimalizovat.

Recenzia audioknihy Toulky českou minulostí 1 - 50

29.06.2020 Overený nákup

Neobvyklý výlet naší historií

Velmi obsáhlý a podrobný epos o historií, která procházela přes naše území a která ovlivňovala to, čím jsme dnes. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi ranou historii, člověk se musí smířit s tím, že se v první polovině knihy dá spíše mluvit o bájích a mýtech a o nějakých zmapovaných dějinách se dá mluvit až někdy od 11. století. Autor jde na výklad zajímavým a neotřelým způsobem, který zaujme. Pro mě osobně kniha měla velký přínos v pochopení některých historických principů a spousta věcí mi začala "zapadat" do toho, co člověk všeobecně zná. Co oceňuji nejvíce je autorova snaha dávat místní dějiny do širšího středoevropského kontextu. Velmi poučné.

Recenzia audioknihy Zdravá střeva

29.06.2020 Overený nákup

Hodně poučné

Kniha byla zajímavá a spoustu lidí by nikdy nenapadlo, jak důležitý orgán může být lidské střevo. Kniha je dost poučná a načtená ve stylu odpovídající tématu knihy. Je v ní obrovské množství informací, takže buď doporučuji poslouchat s tužkou a blokem v ruce a dělat si poznámky, nebo si to kouskovat po rozumných dávkách, třeba cesta do práce a zpět. Já jsem ji poslouchal na dvě části a to byla chyba. Jediné co si pamatuji, že bych si měl dávat pozor co jím a jek strašně důležitá je zelenina. Každopádně doporučuji všem, co to myslí se změnou své životosprávy vážně, samozřejmě směrem k lepšímu. :-)

Recenzia audioknihy Oheň probuzení

27.01.2020 Overený nákup

Anthony Ryan nezklame

Tohle vypadá na další dobře zpracovanou fantasy ságu. Jeden by řekl, že je to steam-punk, ale úplně pravda to není. Ve světě ovládaném korporátní společností a stroji poháněnými párou má kniha dost klasickou fantasy linii. Mohlo by se zdát, že to nebude fungovat, ale mě to oslovilo a podle ostatních recenzí nejsem sám.

Už se těším na další díly. Zatím to vypadá na (v principu) podobnou sérii jako Stín krkavce v jiných kulisách.

Recenzia audioknihy Královna ohně

27.01.2020 Overený nákup

Slušné dokončení epické fantasy

Nejprve k přednesu. Velmi dobrý výkon od všech předčítajících, vysoký standard z předchozích dvou knížek byl udržen.

Co se týče děje, tak já osobně jsem byl nadšen a nelituji dlouhého čekání na vydání posledního dílu. Někomu nemusí vyhovovat přechod od akčněji laděných předchůdců k epickému boji s Volarským císařstvím a hlavně spojencem. Kniha se věnuje více válce a srážkám armád než individuálním dobrodružstvím hrdinů. Za mě logické vyústění a vyvrcholení rozsáhlé ságy, někomu to může připadat jako velká nuda, obzvláště ve srovnání s první knihou. Autor nás také vezme do nových krajů, které nebyly v předchozích knihách. A podává je velmi barvitě a propracovaně, včetně mytologie a osobitého charakteru jejich obyvatel. Taky se mi líbí autorův místy až filozofický podtón v otázce náboženství a jeho vlivu na dějiny a konání lidí. Jen to dotváří komplexnost celého příběhu.

Recenzia audioknihy Faktomluva

26.11.2019 Overený nákup

Dobrá kniha se zajímavým náhledem na současný svět

Nejdříve začnu hodnocením přednesu. Je velmi profesionální a hlavně mám pocit jako by to skutečně namluvil autor. Vypravěč to trefil na 100 %. Co se týče knihy samotné, tak ne každému sedne vypravěčský styl autora. Chvílemi mi to brnkalo na nervy, především jeho neustálé srovnávání globální nevědomosti s náhodnou selekcí odpovědí tlupou šimpanzů. I když autor tvrdí, že šimpanzi mají více správných odpovědí, je to pouze výsledek pravděpodobnosti. Vůbec to neznamená, že ví víc. Znamená to pouze, že o otázkách nepřemýšlí a nenechávají se tudíž ovlivňovat vlastním světonározem. Ale jinak je to kniha velmi zajímavá a pokud jste příznivcem kritického myšlení, tak ji doporučuji jako povinnou četbu. I když kniha místy odrazuje silnou vrstvou až nepříjemného optimismu, pod tlustou vrstvou čísel a statistik se skrývají velmi cenné poznatky a návody jak nezblbnout v dnešním světě zahlceným informacemi a fakenews.

Recenzia audioknihy Pán věže

12.11.2019 Overený nákup

Skvělé pokračováni ságy

Nejdříve k přednesu a režii. Málo co se dá vytknout zpracování audioknihy. K dokonalosti chybí jen kousek. Příběh knihy samotné je opět velmi poutavé vyprávění Al Sornových dobrodružství. Ty co očekávali stejně akčně zaměřený příběh jako v prvním díle, budou zklamáni. Ve dvojce to sklouzává spíš k variaci Hry o trůny. Mě osobně se to moc líbilo, ale někomu to nemusí 100% sednout. Al Sorna a ostatní postavy se pořád musí hodně ohánět mečem, ale výrazně přibylo širšího rozměru. Chvílemi to připomíná historický román ve fantasy rámci. Taková Hra o trůny s výrazně menším počtem mrtvol hlavních postav a až brutálních dějových zvratů. Audioknihu doporučuji, kvalitně odvedená práce a zábavná fantasy.

Recenzia audioknihy Pozitivní leader

12.11.2019 Overený nákup

Návod na šťastnější život

Autor knihy uplatnil své bohaté zkušenosti z vysoké funkce v korporátu a zkombinoval to s moderním přístupem k vedení lidí a naplnění osobních ambicí pozitivním a neagresivním přístupem. Kniha je super pro všechny co mají chuť to dělat jinak - pozitivněji a činit sebe i svoje okolí spokojenějšími. Pokud jste zastánci vedení tvrdé ruky, tak vás kniha asi moc neosloví, ale jeden neví, třeba zrovna Vy budete výjimka a zkusíte pozitivní změnu.

Recenzia audioknihy Opuštěná společnost

12.11.2019 Overený nákup

Povinná četba pro liberálně smýšlející lidi

Velmi dobře načtená kniha, která by neměla chybět v knihovničce liberálně smýšlejících lidí. Je v ní dost zajímavých faktů, které umožní pochopit některé politické jevy dneška. A vytahuje na světlo pár politických kostlivců, ne které se zapomnělo. Rozhodně to není kniha pro oddané příznivce současného prezidenta, ale na ty asi ani nebyla cílena.

Recenzia audioknihy Hvězdná pěchota

12.11.2019 Overený nákup

Klasika

Ke knize se vyjadřovat nebudu. Je to klasika té nejvyšší třídy, která i dnes vzbuzuje nejistotu jak to vlastně autor myslel - satira na autokracii a nebo vážné zamyšlení nad selhávajícím modelem demokracie. Přednes byl místy až moc přehrávaný. Solidně odvedené řemeslo, jen to občas tahá za uši. Hlavně scény z vojenského drilu. Takže mé hodnocení mírný nadprůměr za přednes.

Recenzia audioknihy Artemis

12.11.2019 Overený nákup

Akční sci-fi bez potoků krve

Příběh je poutavý a člověk i odpustí přehnanou superinteligenci hlavní hrdinky. Je to sci-fi, tak proč ne. Rozhodně je to kniha pro milovníky dobře napsaného sci-fi relaxu, kdy nepotřebujete hloubat nad hlubokými filozofickými myšlenkami a rádi si užíváte příběh co má spád a nápaditost. Přednes knihy je profesionální a lehce nad průměrem. Takže pokud by to šlo, dal bych 4,5 hvězdičky. Rozhodně hlas interpretky sedne k postavě hlavní hrdinky.

Recenzia audioknihy Velcí Češi 1918

27.06.2019 Overený nákup

Prvorepublikový politický bulvár

Audio kniha je výborně namluvená a vhodně doplněná dobovými nahrávkami a hudbou. Zkrátka poctivá profesionální práce od One Hot Book, jako vždy.

Kniha samotná už jej jiná kapitola. Je to silně nevyvážený obraz prvorepublikové politiky. Je sice velmi zajímavé dozvědět se i o odvrácené straně tolik glorifikované první republiky, ale čeho je moc, toho je příliš. Ještě, že kniha obsahuje i postavy ze světa vědy, cestování a umění. To ten příliv negativismu trošku rozmělní. Pokud jste velkými příznivci prezidenta Masaryka a sním spojovaných politiků, ani nedoporučuji poslouchat, kniha Vás urazí. Škoda, že to autor pojal převážně z toho negativního úhlu pohledu, pořád se v knize objevuje spousta zajímavých informací, které v učebnicích rozhodně nenajdete. Chybí tomu trošku vyváženosti, a doplnit aspoň nějaké úspěchy, které ti dotyční politici dosáhli. Nějaké by se našly. Po odposlouchání knihy jsem si to uzavřel jako prvorepublikový politický bulvár. Chvilka jsem až měl podezření, že poslouchám přepis Rudého Práva.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.