Recenzie užívateľa Michal

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

26.02.2021 Overený nákup

Kotleta jak stehno ;-)

Kotleta v plné síle, opět politicky nekorektní, tak jak ho máme rádi. Přijde mi, že kniha snad vyšla jako 4 povídky a nyní je namluveno dohromady. Ale to nijak zásadně nevadí, příběh na sebe navazuje a vykreslení celého universa je velmi uvěřitelné. Interpretace pana Zahálky je brilantní a pomáhá zvednout na občas průměrný příběh na vyšší úroveň. Hlavní hrdina Vám přiroste k srdci, ale ne tak jak hlavní postavy jeho tetralogie Spad. Přesto je jedná o kvalitní poslech a velkou zábavu.

Recenzia audioknihy V tieni mafie

09.02.2021 Overený nákup

Chvílemi jsme zvažoval o 6 hvězdičkách a chvílemi jsem to chtěl vypnout

Jozef Karika v plné síle, bez pozlátek a bez cenzury. Naprosto syrové vyprávění, které vás v jeden moment nadchne a o kapitulu dál zhnusí. Opravdu jsme zvažoval poslech přerušit, místy velmi naturalistické a depresivní. Zpětně to hodnotím jako sílu pana Kariky a jeho odvahu ukázat svět bez příkras. Přednes pana Sklára opět na jedničku, je to velká část z excelentního dojmu z této audioknihy. Když skončila první trilogie z Rožumberka bylo mi to líto, nyní jsme zpět a snad ještě lépe. Pro fanoušky Kariky, ale i Dominika Dána povinnost.

Recenzia audioknihy Bourneova totožnost

04.02.2021 Overený nákup

Jason Bourne snad ani nemohl zklamat

Pro fanoušky filmové série povinnost, pro ostatní mající rádi napínavé špionážní příběhy také. Překvapilo mi, že příběh se relativně hodně liší od filmů a vtáhne vás do děje o první minuty. Nyní už v podstatě retro pohled na zpravodajské operace v druhé polovině dvacátého století. Kniha je delší, ale rozhodně nenudila a nešlo se od ní odtrnout. Před obou interpretů bezchybný, za mě bych uvítal více kultovního Pavla Soukupa. Rozhodně si pořídím i další díly.

Recenzia audioknihy Klbko zmijí

21.12.2020 Overený nákup

Richard Krauz v nejlepší formě

Konečně jsem se dočkal knihy Dominika Dána, kde Richard řeší opět velký případ. Velký myslím tím společenským přesahem. Justiční mafie funguje nejen na Slovensku a tento případ je velmi reálný. Dominik Dán opět dokazuje, že chápe fungování současného světa a velmi mrazivě to umí popsat. V této knize jsem se několikrát přistihl, že jsem přemýšlel, jak bych se rozhodl na místě hlavní hrdiny já. Aniž bych cokoli prozrazoval, tak bych vytknul jen za mě příliš rychlý konec. Čekal bych větší detail rozuzlení a i trošku větší zadostiučinění. Ale třeba se dočkám v další knize.

Recenzia audioknihy Zrcadlový muž

07.12.2020 Overený nákup

Joona Lina v plné síle

Nevěřil bych, že se týmu autorů stojícím za Larsem Kepler znova povede. Knížku jsem hltal od první kapitoly a nepřestal jsem dokud neskončila. Knížka za mě nemá slabé místo, včetně dokonale dotaženého závěru, který jsem fakt nečekal. Včetně dovyprávění všech příběhových linek, abyste jako čtenář měl klid. Smekám, skvělá atmosféra i příběh.

Hodnotenie audioknihy Co tě nezabije

23.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Pochovaní zaživa

05.10.2020 Overený nákup

Dominik Dán v plné síle

Zde nemám jedinou výhradu, skvělý až mrazivý příběh. Nejen ten hlavní linka, ale i ta vedlejší navazující na předchozí romány. Velmi dobré vykreslení všech postav a všech zápletek, tak umí psát málokdo. Trošku mě mrzí, že i my nemáme svého českého DD. Nejhorší co mě při čtení napadlo, že toto se určitě děje v rámci "péče" o naše nejstarší. Už se nemůžu dočkat další Dánovky.

Recenzia audioknihy Příběhy Staré dámy

23.09.2020 Overený nákup

Jedna z nejlepších knih, co jsem slyšel/četl

Přiznávám, jsem hobby silniční cyklista ;-) ale tak poutavý a skvěle namluvený příběh jsem nečekal. Každé éra Tour de France mě chytla a nepustila. Nečekal jsem, kolik tragických osudů je v dějinách cyklistiky. Ne nadarmo se říká, že je se jedná o nejtěžší sport fyzicky, ale i psychicky. Kniha skutečně nemá chybu a smekám před panem Mackem. A jen doufám, že bude časem dotisk s příběhy z Tour 2015 a dále. Knihu doporučuji všem sportovcům, kteří dokáží ocenit úsilí, které tyto novodobí gladiátoři vynakládají. Životní zážitek, záměrně jsem poslouchal během letošní Tour a zážitek to bylo obrovský.

Recenzia audioknihy Tma

04.09.2020 Overený nákup

Karika v plné síle

Jestli je Dominik Dán mistr lehké nadsázky a humoru, tak Jozef Karika je mistr napětí. Knihu jsem poslechl skutečně jedním dechem a opakovaně mě mrazilo. Naprosto uvěřitelný a místy děsivý příběh, kde nevíte jestli hlavní hrdina kladný nebo ne, ale přesto mu držíte palce, aby to zvládl. Pro slabší povahy nedoporučuji ;-) ale jinak nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale nyní mě baví Jozef Karika víc než Dominik Dán. A to je asi největší poklona, protože DD je můj nej autor.

Recenzia audioknihy Černý trikot

26.08.2020 Overený nákup

Pro fanoušky cyklistiky a Tour de France povinnost

Není moc knih resp. beletrie z prostředí cyklistických závodů. Zpočátku mi v podstatě "béčkový" příběh přišel až naivní, ale velmi brzy mě knížka chytla a nepustila. I po doposlouchání nerozporuji, že příběh i závěr mohl být napsán lépe. Ale stejně pocit z každé kapitoly / etapy Tour de France byl úžasný. Atmosféra a pozadí závodů bylo popsáno dokonale. Hlavní postavy jsou uvěřitelné a dokonce jeden z hlavních podezřelých je čech ;-) Rozhodně doporučuji pro všechny fanoušky cyklistiky a světa kolem Tour de France.

Recenzia audioknihy Můj svět

31.07.2020 Overený nákup

Pro fanoušky cyklistiky povinná četba

Ke knize jsem přistupoval s respektem, dokonce jím mám více než dva roky doma v tištěné podobě a "bál" jsem se začít. Když jsem objevil audioknihu, tak jsem si říkal, dám svému oblíbenému cyklistovi šanci. Největší obava byla, že psát životopis v jeho věku je brzo, ale jak sám opakovaně řekl - 3 tituly mistra světa v řadě jsou ten moment, kdy se dá rekapitulovat. I ve 27 letech. Proč mě kniha chytla a nepustila je to jak Peter s nadhledem glosuje celý svůj život, pracovní i soukromí. Nechává nahlédnout do zákulisí profi cyklistiky a jeho pocitů během vrcholu jeho prozatímní kariéry. Na základě poslechu jsem si pustil všechny závody resp. jejich finiše o kterých píše, úžasný zážitek. A přednes pana Tůmy byl geniální, skvěle se hodil na vyprávění v první osobě a jako bych slyšel Petera samotného.

Recenzia audioknihy Venuša zo zátoky

23.07.2020 Overený nákup

Dominik Dán v plné síle

Radost číst resp. poslouchat. Skvěle vystavěný příběh, občas mrazilo po zádech jak autor dokáže vyprávět příběh a vy si jen říkáte, tohle by se mohlo stát i mě. Navíc po dlouhé době kniha, která rozvíjí i příběh hlavních postav. Druhá kniha čtená panem Mňahončákem a opět bez výhrad. Celá kniha velmi dobře mixuje vážné a humorné momenty. I když bych si zase rád poslechl nějakého vážnějšího Dominika Dána, ideálně v příběhu s politickým pozadím. Ale celkově maximální počet, zážitek.

Recenzia audioknihy Čierny kruh: Koniec mafie

23.06.2020 Overený nákup

Konec mafie?

Já doufám že ne.. začnu prvně od konce. Tako kniha by si vážně zasloužila sequel případně plnohodnotný 4. díl. Aniž bych cokoli prozrazoval, tak příliš otázek zůstalo nezodpovězeno. Navíc jedinou výtkou zůstává, že autor v tomto 3. díle dal více prostoru obhajobě svých názorů na historii Slovenska než příběhu samotnému. Chápu, že to patří k celkovému rámci vyprávění, ale pak se mělo napsat ještě 200 stránek navíc, které se budou věnovat "našim" oblíbeným postávám. Historický exkurz do dějin Slovenska minulého století mě velmi zaujal, ale prostě cítím že to bylo za cenu našeho příběhu. Ale i tak se jedná i mimořádný zážitek. "Kritizuji" asi nejlepší trilogii co v ČR/SR byla napsána. Jinak doporučuji po poslechnutí přečíst stručný životopis pana Kariky zde a budete zírat jako já....

Recenzia audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

20.04.2020 Overený nákup

První Dominik Dán po dlouhé odmlce

První audiokniha Dominika Dána s novým interpretem. Mé obavy byli obrovské. Doufal jsem trošku v návrat pana Vajdy. Ale už prvních několik vět mě uklidnilo, suverénní a velmi uvěřitelný přednes pana Mňahončáka si mě získal během prvních kapitol. A po doposlouchání musím říci, že nemám výhrad. Co se knihy týče, tak jsem se královsky bavil, stará známá parta v plné síle. Jen jsem ubral jednu hvězdičku za samotný příběh. Byl zajímavý, ale Dominik Dán určitě umí lépe, už mi chybí jeho vážnější poloha. Zde se mi paradoxně líbil více vedlejší příběh než ten hlavní. Ale celkově jsem byl velmi spokojený.

Recenzia audioknihy Sestry

07.03.2020 Overený nákup

První případ Martina Servaze

Opět velmi atmosférické vyprávění, které začíná v 90. letech minulého století. Velmi uvěřitelný příběh dvou sester, které rádi četli krvavé romány mladého autora. Tento případ vyšetřuje mladý Martin a díky tomu rozkrýváme některé motivace i pro jeho další případy. Velmi mile překvapilo několik časových rovin a práce s nimi. Příběh jsem zhltnul jedním dechem a těším se na další.

Recenzia audioknihy Hotýlek

17.02.2020 Overený nákup

Hotýlek jako středobod stoleté historie jedné rodiny

Paní Mornštajnová opět potvrdila geniální cit pro vyprávění vlastně obyčejných lidských osudů, které vám ale přijdou neobyčejné a nemůžete se od knihy odtrhnout. Příběhy jednotlivých členů rodiny dotváří celkový příběh na pozadí první a i druhé republiky, nástupu komunistů, uvolněných 60. let až po normalizaci první porevoluční roky. Za mě snad jediná výtka je, že ten konec příběhu by si zasloužil stejný detail jako léta 50.-70. Rozhodně se chystám na další knihu od této skvělé autorky.

Recenzia audioknihy Goldstein

06.02.2020 Overený nákup

3. a zatím nejlepší příběh z předválečného Neměcka

Volker Kutcher a náš hrdina Gereon Rath zrají v dokonalého společníka příznivce kvalitních detektivek s reálným historickým pozadím. Nevím jestli mě víc bavil samotný příběh tentokrát okořeněný atmosférou amerických gangsterek 30. let a nebo vývoj politické situace v Německu na počátku 30. let minulého století. Ty na první pohled nenápadné komentáře a naopak velmi nápadné projevy nacismu jsou dost část až mrazivé. Nástup Hitlera k moci je cítit na každé stránce. Velmi se těším na další romány z této série a opravdu věřím, že to nejlepší máme teprve před sebou. Pro zájemce o historii 20. století povinnost!

Recenzia audioknihy Pohřešuje se prezident

05.12.2019 Overený nákup

Realný, napínavý a velmi chytlavý politický thriller

Je vidět, že spoluautor je Bill Clinton, který nejlépe ví, jak to chodí v Bílém domě. Pominu-li občasné dávky patosu, které ale svým způsobem k tomuto žánru patří, tak nemám sebemenších výhrad. Nenudil jsem asi minutu, kniha se rozjede velmi rychle a nepustí až do konce. Zápletka je velmi reálná a myslím na ní i několik dní po doposlouchání knihy. Mimo skvělého příběhu musím vyzdvihnout namluvení a zpracování audioknihy. Podkresová hudba je super a zvyšuje napětí, s tímto si někdo opravdu pohrál. Jednoznačně doporučuji!

Recenzia audioknihy Total Recall

15.11.2019 Overený nákup

Arnold je ještě daleko větší frajer než jsem si myslel

Vskutku jedinečný a neuvěřitelný příběh kluka z rakouského Štýrského Hradce, který to dotáhl vysoko, ale opravdu hodně vysoko. Kdyby americká ústava dovolila, tak věřím i na prezidenta USA. Kniha popisuje nejen všeobecně známou filmovou a kulturistickou kariéru Arnieho, ale i jeho kariéru podnikatele a později guvernéra. Po přečtení knihy jsem si začal znova pouštět Arnoldovi filmy i dokumenty o kulturistice, abych si je promítl do jeho vyprávění. Velmi vyzrálá sebereflexe včetně kapitol svého života na které není ani Arnold pyšný. Zpočátku mě mrzlo, že knihu nenamluvil Pavel Soukup (dabér Arnolda), ale ke konci už jsem přijal pana Ondráčka jako Arnolda. Za mě snad ještě lepší než životopis Steva Jobse nebo Elona Muska.

Recenzia audioknihy Odemykání dětského potenciálu

29.10.2019 Overený nákup

Odemykání dětského nebo vašeho potenciálu?

Nevím jestli je mi pan Mühlfeit blízký svým předchozím profesním působením, ale je pohled na svět i díky naší společné korporátní zkušenosti je mi velmi sympatický. Toto jsou rady, které připraví dítě do reálného života a ne do virtuality českého školství. Obrovská inspirace pro mě jako otce amatéra. Velmi zajímavé je, že polovina knihy je vlastně o vás, o vašem potenciálu a vnímání sebe sama. Knihu si poslechu určitě jednou za dva roky pravidelně, přináší rady od věku malého dítěte až do dospívání. Škoda jen, že se těmito radami neřídí tvůrci našich osnov od základní školy výše. Rozhodně doporučuji a jdu se podívat na kurzy které společně paní Novotnou pořádají.

Hodnotenie audioknihy Tiché roky

29.10.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Strach

26.10.2019 Overený nákup

Karika v plné síle

Už Trhlina mi naznačila, že Karika umí nejen mariánské oposy. Ale Strach jde za mě ještě o něco dál o něco hlouběji. Postupně budovaná atmosféra, opět brilantní popis prostředí, věrohodné postavy vás nenechají vydechnout ani minutu. Toto si říká o zfilmování. Opět skvěle namluveno. Aniž bych cokoli prozrazoval, na tento příběh jen tak nezapomenete..

Recenzia audioknihy Faktomluva

09.10.2019 Overený nákup

Změníte pohled na současný svět

Už chápu proč Bill Gates tu knihu koupil všem (VŠEM) studentům v USA. Udělejte si úvodní test a zjistěte, jak je vše jinak než jsme si mysleli. Jinak než nás učili. Jinak než nám to prezentují média a naši politici. Udělejte si vlastní názor na základě faktů. Autor měl neuvěřitelný život, co vše stihl a dokázal, v globálním měřítku. Nečekal bych to, ale kniha má velmi dojemný konec. Zařadil bych do povinné literatury na střední škole.

Recenzia audioknihy Lovci

26.09.2019 Overený nákup

Xmen v Praze 2050

Nevěřil bych tomu, ale "Xmeni" v Praze v podání pana Kotlety můžou fungovat a být velmi zábavní. Inteligentní alternativní budoucnost, uvěřitelná vize Čech o pár desítek let v budoucnosti. František Kotleta opět exceluje v brakovém románu, povedené Bčko, které pobaví a nebere se moc vážně. Skvělé a vtipné slovní obraty. Není to tak vážné a pro mě dokonalé jako tetralogie Spad, ale přesto zábavné. Určitě se pobavíte pokud máte rádi tohoto autora. Interpretace Jozefa Kaluži je úžasná.

Recenzia audioknihy Řetězová reakce

06.09.2019 Overený nákup

Sequel úžasné Kotletovi trilogie

Kotletova trilogie je pro mě srdcová záležitost, i proto jsem byl z počátku poslechu nesvůj z hlasu Markéty Burešové a vidění příběhu jen z pohledu Alice. Ale musím uznat, že jsem nakonec neodcházel zklamán spíš naopak. Ženské optika dala příběhu novou dynamiku a postava Alice byla velmi uvěřitelná, včetně skvělého projevu předčítající. Jediná výtka snad k "tichu" mezi kapitolami, to šlo vymyslet vážně lépe. Jinak věřím, že vznikne ještě aspoň jeden sequel např. z pohledu mé oblíbené japonské vojandy ;-)

Recenzia audioknihy Tichý zabiják

15.08.2019 Overený nákup

2. příběh z počátku 30. let a ještě lepší zážitek

2. příběh Gereona Ratha rozvinul atmosféru před válečného Německa, dozvíme se více o hlavní postavě, její minulosti. Poznáme reálné postavy z německé (pruské) historie mistrně vsazené do tohoto příběhu. Zajímavý detektivní příběh z atraktivního prostředí filmové produkce na pozadí nástupu zvukové filmu, ale i sílící pozice nacistů. Opět skvěle namluveno, nemůžu se dočkat 3. dílu. Zatím je kvalita série rozhodně vzestupná. A nevadí i lehká nadsázka, která se do díla dostává a děj lehce odlehčuje, nechci prozrazovat více.

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

28.07.2019 Overený nákup

30. léta v Německu nemůžou být zajímavější

Skvěle napsaný i namluvený román, který je předlohou velmi dobře hodnoceného seriálu Babylon Berlín. Seriál jsem neviděl a po této audioknize se na to ani nechystám, abych si nezkazil skvělý dojem z knihy. Naopak určitě pořídím zde další díly.

Komisař Gedeon Rath není 100% kladná postava, přesto si mě získala. Německé reálie této doby jsou natolik zajímavě začleněny do tohoto příběhu, že chci o této době nastudovat více. Kriminální příběh se zde přirozeně prolíná s politickými změnami Německa před příchodem Hitlera k moci a následné 2. světové válce.

Knihu doporučuji všem příznivcům kvalitní krimi, je to něco jiného než temné severské příběhy, ale přesto velmi zábavné až návykové.

Recenzia audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

19.03.2019 Overený nákup

Kmotr made in Slovakia

Pro mě nejlepší a příběhově nejsilnější slovenská kriminálka. První i tento druhý díl řadím mezi to nej z audioknih. Za mě, a to říkám nerad, lepší než Dominik Dán.