Recenzie užívateľa Veronika V.

Recenzia audioknihy Dívka ve vlaku

24.01.2021 Overený nákup

Strhující, překvapivé, naprosto skvělé

Detektivkám ani thrillerům neholduji, nikdy jsem nic podobného ani nečetla. O to víc jsem byla překvapená, jak mě tento žánr dokázal strhnout. Postavy jsou perfektně vykreslené, hlavně ty ženské. Mužské vlastně do poslední chvíle moc neznáme, příběh má sice neskutečný spád, přesto se záhada rozplétá jen pozvolna. Špatné vlastnosti a slabosti postav jsou vylíčeny syrově, ale nepůsobí odpudivě. Kniha je namluvená naprosto perfektně, všechny tři vypravěčky jsou snadno odlišitelné a už z jejich stylu přednesu si posluchač udělá obrázek o charakteru jednotlivých postav. Doporučuji k intenzivnímu poslechu, například během víkendu, aby se posluchač v ději neztratil a nevyšel z tenze. Stejně se nebudete moct odtrhnout.

Recenzia audioknihy Než jsme byly tvoje

24.01.2021 Overený nákup

Originální, poutavé téma

Na první pohled skoro až neuvěřitelný příběh vychází ze skutečných událostí. Do detailu propracovaný systém, který umožňoval chudým lidem odebírat děti, aniž měli možnost se bránit, a umísťoval je za tučný poplatek do prominentních rodin. Jak děti toto odloučení prožívaly,čím vším si museli projít a jak se jako dospělí dokázali s touto zkušeností vypořádat popisuje autorka ve dvou vypravěčských liniích, které se pravidelně střídají a v každé kapitole něco poodhalí. Postupně do sebe obě linie začnou více a a více zapadat, ale do poslední chvíle netušíme, jak to vlastně bylo. Téma odpuštění, pokrytectví, rodinných vazeb, toho, jak nás minulost spoutává a jak se od ní můžeme osvobodit. Odkrývá kontrast mezi velkým bohatstvím a absolutní chudobou, odhaluje jak žila a žije americká smetánka jak živořili ti úplně nemajetní - lidé z úplného dna, kteří neměli prostředky aby se bránili proti křivdám, které na nich byly páchány. Na konci probleskne několik krásných myšlenek, nad kterými stojí za to se pozastavit. Interpretka je výborná, umně střídá hlasy podle věku i pohlaví postav, v jejím podání je poslech příjemný, těžko se od něj odtrhnout.

Recenzia audioknihy Muž jménem Ove

15.01.2021 Overený nákup

Absolutně skvělá

Pro mě objev roku, který si určitě poslechnu víckrát. Perfektní interpretace krásně vystavěného komorního příběhu, ve kterém se vhodně střídají časové roviny a postupně se v nich čtenáři odhaluje, proč je ten starý bručoun takový. Oveho jsem si postupně zamilovala a těžko se mi s ním loučilo. Druhá polovina knihy má určitě větší spád, ale i ta první stojí za to. Kromě vtipných a nevšedních slovních spojení můžete čekat i pořádnou dávku emocí. Ráda si poslechnu i další knihy tohoto autora.

Recenzia audioknihy Dalajlamova kočka a umění příst

15.01.2021 Overený nákup

Odpočinkový poslech

Poslouchání bylo uklidňující, interpretace se mi moc líbila i hudební předěly se do tohoto typu krásně hodily. Na mě byl příběh podán příliš polopaticky a celé mi to přišlo nějak zpomalené, bez spádu - ale o to šlo, aby se člověk uklidnil a zpomalil.

I když dávám přednost jiným knihám, tato ke mně asi měla přijít v tomto čase, abych každý den na chvilku vyskočila z hektického života a pustila do něj pár důležitých myšlenek, které byly pěkně nadávkovány.

Poslech jsem si nejvíce užila při horečce a v autě, k běhání nebo úklidu to vůbec nešlo.